Vrachtwagens Wijsman niet meer achter oude Dagmarkt I 1 Ombudsvrouw uniek voor Zoeterwoude NAAL dagpuzzel LEIDEN OMGEVING Ëoidóc Commit WOENSDAG 8 FEBRUARI 1989 PAGINA 14 ÏF LE Ge var WAS op d< de K reed Alphen teleurgesteld in raad Hazerswoude ALPHEN AAN DEN RIJN Burge- meester en wethouders van Alphen zijn teleurgesteld dat Hazerswoude blijft vasthouden aan een rijksweg 11 met vier rijstroken. Volgens Alphen bete kent dit dat de aanleg van de weg ern stig kan worden vertraagd. Een werk groep heeft gesteld dat het vooralsnog nog niet mogelijk is rijksweg 11 tussen Alphen en Leiden van twee keer twee rijstroken te voorzien en moet de weg voorlopig twee rijstroken krijgen. B en W van Alphen uiten hun teleurstelling in een brief aan de gemeenteraad van Hazerswoude. De raad van Hazerswou de heeft enige tijd geleden een motie aangenomen waarin vier rijstroken als eis worden gesteld. Deze motie is naar de gemeente Alphen gestuurd. Franck nieuw CDA-raadslid ALPHEN AAN DEN RIJN Jos Franck (39) wordt het nieuwe raadslid voor de CDA in de gemeenteraad van Al phen. Franck neemt de plaats in van de eind vorig jaar over leden fractie-voorzitter Piet van der Neut. Franck is pro ject-ingenieur bij een bouw concern. Hij maakt deel uit van het bestuur van het CDA in Alphen. Franck is rooms- katholiek. Eigenlijk zou Moha- med Mahawat Khan het nieu we CDA-raadslid worden, maar deze in dienst van de ge meente Alphen en heeft geen andere baan kunnen vinden. Milieuprijs voor 't Looze Vissertje ALKEMADE De Groene Trofee die de Kerngroep Alkemade van de Vereniging Milieudefensie jaarlijks uitreikt, gaat naar Visclub 't Looze Vissertje. De keu ze viel op deze club vanwege het alert reageren op de overheidsplannen tot het lozen van sterk verontrei nigd slib in het Braassemermeer. Dankzij het optre den van 't Looze Vissertje is de stort uiteindelijk niet doorgegaan. Vorig jaar ging de groene trofee naar de weidevogelwachters en veehouders in het gebied Ade, die zich inspannen voor de instandhouding van de weidevogels in het gebied. De uitreiking van de Groene Trofee vindt aanstaan de maandagavond plaats in Café-bar 't Veen, Lange- weg 16 in Roelofarendsveen tijdens de jaarvergade ring van de Kerngroep Alkemade van Milieudefen sie. De aftredende bestuursleden Gerda Tiemes en Peter Rodenburg stellen zich dan niet herkiesbaar. Hun plaatsen zullen waarschijnlijk worden ingeno men door Teja Schakenbos en Rob Hekkenberg. Nachtklaverjassen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De kaartclub van de Zoeterwoudse voetbalvereni ging SJZ houdt in de nacht van vrij dag 17 op zaterdag 18 februari een „nachtklaverjas-drive". Dat gebeurt in het clubhuis van SJZ op sportpark Haasbroek. Mensen die daaraan wil len deelnemen moeten zich voor zon dag opgeven bij de heer L. Hooge- veen, Jan van Banningstraat 4 in Zoeterwoude. Direct bij aanmelding moet vijftien gulden worden voldaan. In het bedrag van het inschrijfgeld zijn diverse consumpties inbegrepen. Vrijdag ,17 februari om 20.30 uur be gint het spel dat de andere ochtend om 7.30 uur eindigt. Aan de nacht- klaveijas-drive kunnen maximaal 60 deelnemen. Veroorzaker dodelijk ongeval aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 33-jarige man uit Gouda is gistermiddag om een uur 's middags aange houden in verband met het ongeluk op de Oostka-, naalweg maandagmorgen. Daarbij kwam de 45-jarige' L. Kwakkenbos uit Nieuwkoop om het leven. De Goudenaar haalde maandagmorgen in op de Oostka- naalweg. Daarbij dwong hij de Nieuwkoper uit te wij ken naar rechts. De man belandde daardoor in de berm en botste tegen een boom. De Goudenaar reed door. Hij heeft inmiddels toegegeven een gevaarlijke inhaalmanoeuvre uitgehaald te hebben op de Oostka- naalweg. De man zegt echter niets gemerkt te hebben van de gevolgen van zijn gevaarlijke inhaalmanoeu- vrea. De man kon achterhaald worden doordat een getuige de naam op zijn bestelwagen had onthouden. Hoorzitting over plannen Achterweg NIEUWE WETERING Over een lengte van onge veer vierhonderd meter zal de Achterweg in Nieu we Wetering worden voorzien van wegversmal lingen. Plannen daartoe zijn in een vergevorderd stadium. Voordat de een definitieve beslissing wordt genomen zal de bevol king van Nieuwe Wetering tij dens een informatieavond in het Cultureel Centrum aan de. Achterweg op 20 februari aan staande de gelegenheid krijgen van gedachten te wisselen met de gemeentelijke plannenma- - kers. De plannen voorzien in - vier verspringende wegvers mallingen tussen de percelen Achterweg 58 en 86. Met deze maatregel hoopt het gemeente bestuur dat de weg minder aan trekkelijk wordt voor sluipver- keer dat de Alkemadelaan wil - ontwijken. Ook beoogt men het omlaag brengen van de snelhe den waarmee wordt gereden. De aanleiding voor de snel- heidsremmende maatregelen vormen de klachten over ver- keersoverlast op de Achterweg die het gemeentebestuur met de regelmaat van de klok berei ken. Er is een onderzoek inge steld en hieruit bleek dat het aantal vodfctuigen op de Achter weg de laatste tijd sterk toege nomen. Politiecontrole heeft het vermoeden bevestigd dat tussen de percelen Achterweg 48 en 96 veel te snel wordt ge reden. De informatieavond in het Cul tureel Centrum zal overigens ook worden gebruikt voor voorlichting over het nieuwe bestemmingsplan Nieuwe We tering-Noord en de sanering van de bodemverontreiniging ter plaatse. In Nieuwe Wete ring-Noord (het gebied nabij Basisschool De Regenboog plus een deel van de Noordveenweg) zullen tot het jaar 2000 onge veer 27 woningen worden ge bouwd. De geconstateerde bodemverontreiniging zal nog dit jaar worden'verwijderd. ROELOFARENDSVEEN Het transportbedrijf Wijsman mag niet langer vrachtwagens stallen op het terrein achter de voormalige Dagmarkt aan het Noordeinde 94A in Roelofarendsveen. De ei genaar van het terrein, de heer J.C.P. Wijsman, va der van de transporton dernemer, heeft tegen dat besluit inmiddels bezwaar ingediend bij het gemeen tebestuur van Alkemade. Volgens het gemeentebe stuur werd in 1984 voor het desbetreffende stuk grond, dat een agrarische bestemming heeft, slechts vrijstelling verleend voor het parkeren van perso nenauto's. Het stallen van vrachtwagens doorkruist het gemeentelijk streven naar beperking van zwaar verkeer op het Noord en Zuideinde. Wijsman laat het gemeentebe stuur in zijn bezwaarschrift weten hoogst verbaasd te zijn over de gemeentelijke somma tie tot het verwijderen van de vrachtwagens. Wijsman weet niet beter of hij heeft in 1984 een vrijstelling gekregen zon der het uitdrukkelijke voorbe- houd dat die alleen gold voor persönenaüt<?s.~Ef is hem ook niets bekend over eventuele klachten van omwonenden. „De vrachtauto's van mijn zoon gaan pas 's avonds na ze ven uur rijden met uitzonde ring van de vrijdag- en zater dagnacht. Ze halen bloemen op bij meer dan zeventig uit sluitend Veense kwekers aan naar de bloemenveilingen in Zijn bezwaarschrift wordt het Noord- en Zuideinde en in Roelofarendsveen, Aalsmeer maandagavond behandeld de verkavelde polders. De en Rijnsburg", zo schrijft J. C. door de raadscommissie be- bloemen worden gebracht P- Wijsman. zwaar- en beroepsschriften. Het transportbedrijf Wijsman mag het terrein achter de oude Dagmarkt niet meer gebruiken, ZOETERWOUDE „Een ^ombudsvrouw in een klei ne gemeente als Zoeter woude is uniek". Dit is de mening van de nationale ombudsman mr. drs. Oost- ing. Sinds oktober vorig jaar is mevrouw B. van Straalen-van Waard om budsvrouw in Zoeterwou de. Deze week bracht zij verslag uit aan de com missie algemene zaken. De ombudsvrouw verricht pio nierswerk in Zoeterwoude. „Het is niet als kritiek be doeld, maar ik heb een kamer tje met een bureau met drie la den en dat is het. Ik heb geen uitgebreide documentatie waar ik op terug kan vallen. Zelfs een typemachine ontbreekt. Omdat ik ook op mijn privéa- dres bereikbaar ben, moet ik alles meesjouwen. Alles komt dus nogal pioniersachtig over", aldus mevrouw Van Straalen. CDA-fractievoorzitter B. Ho- genelst liet duidelijk merken een ombudsfunctionaris vol strekt overbodig te vinden voor Zoeterwoude. Het CDA toonde zich vorig jaar ook te genstander om die functie in het leven te roepen, maar dankzij de steun van Progres sief Zoeterwoude en VVD werd het licht op groen gezet. „De afstand tussen burger en bestuur is in Zoeterwoude zo klein dat een ombudsfunctio naris overbodig zou moeten zijn", aldus Hogenelst. W. Ooijendijk, woordvoerder van de progressieven, was dui delijk milder gestemd. „Het aantal van elf zaken is nog ge ring, maar het is wellicht ook een kwestie van wennen. Daarbij komt dat de termijn van drie maanden aan de kor te kant is". Ook H. van der Kooi (VVD) liet zich in derge lijke bewoordingen uit. Onbekend Gebleken is wel dat de positie van de ombudsfunctionaris on voldoende bekend is bij de be volking. Mevrouw Van Straal en blijft evenwel enthousiast. „Ik vind ook dat mijn taak niet ophoudt bij het constate ren van allerlei feiten. Ik pro beer te bemiddelen en een op lossing te zoeken. Wellicht dat er ook iets moet veranderen aan mijn taakomschrijving". De belangrijkste taak van me vrouw Van Straalen is klach ten van Zoeterwoudse burgers te onderzoeken. Die klachten moeten dan betrekking heb ben op gedragingen van ge meentelijke instanties. Het kan dus zijn dat burgers klach ten hebben over het optreden van het college van burge meester en wethouders of een individueel lid van dat college. Ook kan men klachten hebben over het optreden van een ge meenteraadslid, een ambte naar die bij de gemeente werkt of een commissie die onder de vlag van de gemeen te Zoeterwoude opereert. De ombudsvrouw houdt iedere vrijdagochtend spreekuur van half tien tot half twaalf in het houten gebouw naast het ge meentehuis aan de Noord- buurtseweg. Voorts is zij elke maandagavond van acht tot negen uur thuis telefonisch be reikbaar in Leiderdorp. Excursie naar kwekerij LEIDSCHENDAM De afde- ling Leidschendam van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde gaat zaterdag 18 februari op ex cursie naar de kwekerij van de firma Weerdenburg in Bleis- wijk. Weerdenburg heeft zijn tientallen-jaren geleden opge richt tuindersbedrijf in Leid schendam naar Bleiswijk over gebracht omdat hij in De Riet vink plaats moest maken voor woningbouw. Hij kweekt kom kommers en anthuriums. Aan melding telefoon 070-276509 of 866259. De aanvang voor de cursus bloemschikken voor ge vorderden is verschoven naar 22 februari. Voor deze cursus, voor de cursus beginners en voor de cursus tuinonderhoud verstrekt mevrouw Van Kers bergen, telefoon 070-278411 alle inlichtingen. Weg hindert jeu de boules VOORSCHOTEN De ieu de boules-vereniging CDP de Six Prêt uit Voorschoten heeft in een brief aan de gemeenteraad van Voorschoten bezwaar ge maakt tegen de aanleg van een verbindingsweg tussen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan. De weg komt te lopen tussen het nieuwe multi functionele gebouw en de jeu de boulesbanen van de vereni ging. Volgens de vereniging heeft de weg weinig nut. „De noodzaak om verschillende de len van de wijk Boschgeest met elkaar te verbinden lijkt niet aanwezig omdat elk deel van de wijk wordt ontsloten op de hoofdwegenstructuur en ook via die wegen onderling bereikbaar zijn", stellen de briefschrijvers. Ook zou de weg buitenactiviteiten bij het multifunctionele gebouw vrij wel onmogelijk maken. „De jeu de boules-banen komen ge heel gescheiden te liggen van het gebouw en dat zal zeker door de oudere leden als hin derlijk en gevaarlijk worden ervaren. De weg zal van de nodige verkeersborden moeten worden voorzien omdat parke ren daarop, zeker in het week einde voor vrachtwagens aan trekkelijk is. De scheiding tus sen multifunctioneel gebouw en jeu de boules-banen zal daardoor toenemen", menen de opstellers van de brief. INBRAKEN IN LEIMUIDEN LEIMUIDEN Twee video's, een compact-discspeler, een por temonnee met een paar honderd gulden en enkele losse goede ren vormden gisteravond de buit uit twee woningen in Leimui- den. In het begin van de avond werd ingebroken in een woning aan het Noordeinde en in een woning aan de Drechtlaan. Hoe de inbrekers binnenkwamen is onbekend. Geen voetgangers brug over singel Gallaslaan LEIDERDORP Het college van Leiderdorp is niet plan mee te werken aan de grote, wens van de bewoners van bejaarde noord Huis ter Does II: een voetgangersbrug over de singel aan de Gallas laan. De brug moet de gang naar het winkelcen trum Winkelhof bekorten. Nu moet steeds een om weg via Voorhof laan ge maakt worden. Een hand tekeningenlijst voor de aanleg van de oeverver binding heeft het college niet kunnen vermurwen. Een eerder verzoek is van de hand gewezen en ook een beroep op de gemeenteraad heeft niet mogen baten. De be woners van het Huis ter Does II voelen zich achtergesteld. Elders in Leiderdorp, zoals bij het nieuwe wijkje Holtlant vlak bij het Sint Elisabeth Zie kenhuis en bij de dansschool van van Karei van der Linden in Buitenhof zijn wel voetgan gersbruggen aangelegd. Het college toont zich echter niet gevoelig voor deze argu menten. Weliswaar wordt het verzoek „uit menselijk oog punt best reëel" gevonden, maar desondanks bestaan er de nodige bedenkingen. De aanleg van een brug over de Gallaslaan, zo wordt geconsta teerd, bekort de loopafstand naar Winkelhof met slechts 75 meter. Ook bestaat er gevaar van aantrekkingskracht op het bromfietsverkeer. De kosten factor speelt ook een belangrij ke rol in de afwijzende hou ding van het college. Een stan- daardbrug van 2,5 meter breed kost zo'n 30.000 gulden. Een smallere brug is weliswaar goedkoper maar kost altijd nog ruim 20.000 gulden. Een te for se investering, vindt het colle ge- De raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu zal zich binnenkort over het verzoek van de bewoners van het Huis ter Does II buigen. Weer auto uit de bocht LEIDSCHENDAM Een 21-jarige automobilist uit Zoetermeer kwam gistermorgen met schrik vrij toen zijn auto in Wilsveen in de sloot terecht kwam. Bij restaurant De Drie Vensters vloog hij uit een beruchte scherpe bocht. De bestuurder was bezig met zijn autoradio en merkte de bocht te laat op. De auto kwam op zijn kop in de sloot langs de weg terecht. Gedichten i het Jart draagt vanavond in het gemeente- centrum aan de Lijtweg in Oegstgeestgedichten vooruit haar bundel „Terug van gek geweest" en uit later werk. Daarnaast vertelt zij over haar ervaringen met en haar kritiek op de psychiatrische hulpverlening. Deze bijeen komst van het Vrouwentref punt Aletta begint om half negen. Mozart Het Brabants Kamerorkest onder leiding van Jules van blessen geeft vrijdagavond 10 februari een concert in de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn Het gezelschap speelt werken van Mozart, „Sinfonia Concertante" en „Ein Musikalischer Spass KV 522", Carl Nielsen, „Kleine Suite opus 1" en Anton We ber n, „Langsamer Satz". Het concert begint om kwart over acht. Toegangskaarten kosten 15houders van een CJP of Pas 65 en K O-inschrijvers moeten '10 betalen. Voor de jeugd tot en met 16 jaar geldt een toegangsprijs van 2,50 Rommelmarkt In gebouw 't Conamper aan de van den Endelaan 52 in Hillegom wordt vrijdag een rommelmarkt gehouden. Tus sen tien en half vijf staat het gebouw open voor geïnteres seerden. De toegang is gratis. Bingo Voetbalvereniging Rijns- burgse Boys houdt vrijdaga De Bump Babies vond een bingo in de kantine. De opbrengst is bestemd voor de stichting Ondosa in Rijns burg. Aanvang acht uur. Feest In Open Jongerencentrum Splotsz aan de Stationsstraat 2 in Roelofarendsveen wordt zaterdagavond een jaarleden- feest gehouden. Dit betekent dat de drank gratis is en een bandje optreedt. Leden heb ben gratis toegang. Niet-leden mogen naar binnen na aan schaf van een jaarledenkaart. Zo'n kaart kost 25 Dart Een hoofdprijs van 150 gulden is zaterdag te winnen op een darttoernooi in The Harbour- lights in Noord wijk. Aanvang half twee, inschrij ven kan vanaf twaalf uur. Deelname kost tien gulden. Jubileum Vijf jaar geleden werd Red- schuur aan de Koningin Wil- helmina Boulevard in Noord- wijk geopend. Om dit te vie ren is er zaterdag een feest van diverse artiesten als Glenda Peters, Helen Shep herd, Riny van de Lee en Eva Burges. Aanvang acht uur. De toegang is gratis. Op zondag middag wordt het feest voort gezet. Aanvang twee uur. Computers De Computer Vereniging Bol lenstreek houdt zaterdag een bijeenkomst in dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beinsdorp. De bijeenkomst begint om tien uur en duurt tot vier uur 's middags. Toegang kost vijf gulden, tot 16 jaar betaalt men de helft. Leden hebben gratis toegang. Disney In Muzenhof Leiderdorp worden zaterdagmiddag twee tekenfilms vertoond: Mickey en de bonestaak en Bongo, het circusbeertje. In de eerste film wordt een gouden harp, die voor geluk zorgt in een vallei gestolen en in de tweede film ontsnapt het beertje Bongo uit het circus. Aanvang half drie, entree vijf gulden. Postzegels De Postzegelvereniging Oegstgeest houdt zaterdag een grote ruildag in gebouw 't Groot Proffijt aan het Boer- haaveplein in Haas wijk Oegstgeest. Filatelisten kun nen er van tien tot vier uur terecht. Inlichtingen: N. Hol- ler-Van Mastrigt, Jan Luy- kenlaan 73, Leiden, telefoon 071-317471. Postzegels (2) In het Parochiehuis aan de Oud Bodegraafseweg 17 in Bodegraven wordt zaterdag de halfjaarlijkse ruilbeurs van de Nederlandse Vereeniging van Postzegelverzamelaars, afdeling Bodegraven gehou den. De beurs is van tien tot vijf uur geopend en de toegang is gratis. Bump Babies De Bump Babies treden zater dagavond op in het muziekca fé De Voogd aan de Hoofd straat in Sassenheim. Aanvang elf uur. De Bump Babies zijn zeven musici die ritmische dansmuziek maken. Daarnaast zetten ze een ener gieke act op het podium. aan tafel bioeni nuis papri verd a us; I Verse worstspruiten j met een speksausje en aardappelen - kwarkvll met banaan Verse worst scheurt ol knapt gemakkelijk tijdens het braden. Als u dit vleet voorkookt en zacht braadt voorkomt u die narigheid} Prik nooit met een vork in de worst tijdens de berel ding! Voor twee personen heeft tl nodig: 200 g verse worst, 20 f margarine, mespunt bloei zout, tomatenketchup, ka poeder, worcestersaüs 500 g spruiten, zout, ui, 5 g margarine, 2 plakjes ontbijt spek, 1 dl water, kwan bouillonblokje, kerrie, 8 g bloem; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 3 dl melk, 15 g custard, 18 g suiker (3 dl gele vla), 150 g kwark, 1 banaan, 2 lepels li monadesiroop of jam. Zet de verse worst op mei twee centimeter koud water j'/j de braadpan. Breng het wate\ aan de kook, draai de wi om en laat het water nog paar tellen koken. Leg de grij^ geworden worst op het omge keerde deksel van de pan schenk het kooknat in e schaaltje. Laat de margarin smelten in de braadpan, leg t de worst in en braad haar - op een matig vuur en onder ger geld keren - in twintig mi ten bruin en gaar: Houd worst op een bord warm maak de jus af met even m gebakken bloem, weinig ter, zout, tomatenketchup, prikapoeder en worcestersaüs. Snijd een stukje van de stroi van de spruitjes en haal er leijke blaadjes af. Was dt groente, zet haar op met h nig kokend water ep zout kook haar in acht tot tien nu ten gaar. Fruit kleingesm den ui en spek lichtbruin margarine en voeg water\ bouillonblokje en kerrie Schep de inmiddels gare spruj.| ten met een schuimspaan een schaal en schenk een 1. ve deciliter van hun kookni en een papje van bloem er koud water bij het uimengse in de pan. Kook het sausje roerende drie minuten schenk het over de spruiten. Kook de meeste melk, schenï al roerende wat hete melk bi een papje van custard, suikei en de rest koude melk. Dot het mengsel in de pan de vla een minuut koken. Meng de afgekoelde vla r. kwark en leg het mengsel plakjes banaan, die met limó nadesiroop of jam gemengd zijn. JEANN1 dienstuerlenm ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Dlaconessenhuis polikli-j nieken tel 155543, afdeling S.C.U. fel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tol; zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- VERENIGING BESCHERMING Off GEBOREN KIND Hulpverlening bl, ongewenste zwangerschap 16.00 tot 17.00 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet n twee bezoekers per patiënt van 18.30-19.30 U.: klasse-afdeling» ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. voor vaders. Kinderafdeling dag 15.00-18.30 u. CCU (hartbewakingl dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: makliniek: Jongerenteam: 14.00-17.00 u. Opname: werkdag» 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Teair A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uil- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prafr maturenafdeling: voor ouders Vo. Kore deur huis verd w MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre- 4 verfrissende drank. OPLOSSING •apeuoujii p :eiu -oujJBU e tpeouuoAO z Ueuus^eq I

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14