Portisch verandert glorieuze positie in rokende puinhoop Judoka Van As bedankt na administratief foutje Sppsv- Outsider Tauscher spot met Zwisterse afdalers ,onder loep £etdóc6otucmt DINSDAG 7 FEBRUARI 1989 PAGINA 7 Schapers op gemak verder ROTTERDAM Michiel Schapers heeft „in zijn achteruit" de tweede ronde van het Grand Prix-tennistoernooi in Rotterdam bereikt. Nederlands beste speler hoefde zich tegen de Joegoslaaf Marko Ostoja nauwelijks in te spannen. De Rotterdammer greep geroutineerd de kansen die de Oosteuropeaan hem bood. In de eerste reeks kwam die kans op 4-3 in het voordeel van Schapers. De doorbraak van de opslag van Ostoja was genoeg voor set winst. In de tweede reeks was het klasseverschil nog groter. Op 2-1 en op 4-2 verloor Ostoja zijn opslag. Schapers maakte het karwei op het tweede wedstrijdpunt bekwaam at. Het vertoonde mag voor het verloop van de week enigszins hoopvol stemmen. Schapers heeft echter de pech dat hij al in de tweede ronde kan stuiten op de Tsjechoslowaak Miloslav Mecir. Verder gebeurde er op de eerste dag weinig opzienbarends. De Westduitser Riglewski versloeg de Argentijn Masso, de West duitser Saceanu de Zwitser Claudio Mezzadri en diens landge noot Jakob Hlasek, nummer twee op de ranglijst, kwalificeerde zich middels een overwinning op Svantesson. Frese niet herkiesbaar ALMERE Ruud Frese zal in mei niet herkiesbaar zijn als se cretaris-penningmeester van het Nederlands Olympisch Comité. Dit heeft hij gisteravond ver klaard in het televisieprogramma Sport Studio. Frese volgt daar mee zijn voorzitter Henk Von- hoff. De commissaris van de ko ningin in Groningen trad tien dagen geleden plotseling - en met onmiddellijke ingang - af. De se cretaris-penningmeester wacht met zijn verdwijning tot de ver gadering op 29 mei. „Ik ben af tredend", aldus Frese, „ik zou me herkiesbaar kunnen stellen, maar ik denk niet dat ik dat doe". Berlusconi dreigt Barcelona met UEFA MILAAN Het bestuur van AC Milan is witheet op Johan Cruijff. De Nederlandse trainer, die volgens Spaanse en Itali aanse kranten blijft beweren, dat hij Marco van Basten naar Barcelona zal halen, moet zijn pogingen daartoe staken, anders zal de Milanese club de UEFA inschakelen. „Artikel 12 van de reglementen van de UEFA voorziet in die mogelijkheid", aldus voorzitter Berlusconi van AC Milan. „En we gaan ervan gebruik maken als de Barcelonezen Van Basten niet met rust laten. Marco heeft tot 1990 een contract. Het is beter dat ze hem vergeten. Van Basten is niet te koop en ik ben niet van plan nog meer woorden vuil te maken aan deze zaak," aldus de baas van AC Milan. Ook Van Basten is het getouwtrek rond zijn persoontje zat. Hii heeft verklaard, dat hij zijn contract met AC Milan normaal zal uitdienen. Hij weigerde in te gaan op de geruchten als zou hii Berlusconi om contractontbinding hebben gevraagd. „Ik word ziek van al die geruchten", was het enige, dat hij het afgelopen weekeinde kwijt wilde aan de Italiaanse verslaggevers. Tour de France is hoofdsponsor kwijt PARIJS De Tour de France is zijn hoofdspon sor kwijt. De projectontwikkelaar Merlin heeft be dankt na overleg met de nieuwe Tour-directie Jean-Pierre Carenso en Jean-Marie Leblanc. Voor de Tourdirectie betekende dit besluit geen ramp. Carenso en Leblanc willen het aantal finan ciële ondersteuners van ruim twintig binnen de komende twee jaar terugbrengen naar vijf of zes. Merlin was vanaf 1971 tot en met 1988 onverbre kelijk met het grootste wielerspektakel verbon den. de laatste elf jaar als hoofdsponsor. Voor de winnaar van de gele trui werd jaarlijks een apar- tement beschikbaar gesteld met een waarde van 65.000 gulden. Vorige week kreeg de Spanjaard Pedro Delgado nog de sleutel voor een flat in Pra- poutel-Les-Sept-Laux. La jos Detari vrijgesproken DEBRECEN Lajos Detari, die na een pe riode bij Eintracht Frankfurt nu erg veel drachmen verdient in Griekenland, heeft het onderzoek in het Hongaarse voetbal schandaal zonder problemen doorstaan. Hij werd vrijgesproken. Tegen twintig andere spelers en officials wordt wel een strafver volging ingesteld. Debrecen wordt er van verdacht in 1986 Honved Budapest, destijds de club van Detari, voor ruim 20.000 gulden Hongarije te worden bestraft. Momenteel zijn ze allen in het buitenland actief. Het gaat om Garaba (Rennes), Dajka (Las Pal- mas), Nagy (Ivyrden), Bodonyi (Bulle) en Gyimisi (Winterslag). f Sport op tv Nederland 3, 23.05 uur: WK skiën. TV 5, 20.00 uur: Sport. Duitsland 2, 19.30 en 22.40 uur WK skiën. Sky Channel, 19.00 uur: Euro sport. Super Channel, 20.00 en 22.00 uur: Super Sports Night. Super Channel, 23.00 uur. Bas ketbal. Nederland 1, 10.00 i Voetbal: 2e Bky Channel, 14.00 i Van Breukelen ïoveritö p de tribune L7SÏ KV Mechelen 7ijzeï! EINDHOVEN Hans van vaak Breukelen heeft zijn „ontslag" ;t on-uit bet St.Anna-ziekenhuis t ons keurig geheim kunnen hou- it met den. Al vrijdag, precies vier 40 en weken na zijn opname, verliet aezers doelman het hospitaal in 2 lin-iel öeldrop om thuis verder te tiever; werken aan zijn herstel na de vijzen: forse knieblessure die hij op- 2estenj liep tijdens het internationale naarl voetbaltoernooi van München. hit be- Morgen zal Hans van Breuke- Vol- len present zijn tijdens het r een tweede duel tussen PSV en iwoneKV Mechelen, waarin de Eindhovenaren voor de schier SSEN onmogelijke opdracht staan ppn achterstand van 3-0 weg te ■^.werken. Lopen doet de doel man van Oranje al weer rede lijk, zij het met behulp van een I -ingenieuze constructie. „Een flink stuk schuimrubber wordt door een soort baleinen op de plaats gehouden en rondom de knie zitten schar- nieren", aldus Van Breukelen. „Voor de zekerheid hebben ze die zo afgesteld dat ik tien pro cent beperking bij het strek- auw ken heb. Op deze manier kan ij de ik echter prima uit de voeten, /an Over twee weken mag het zaakje eraf, dan moeten we ie de zien hoe stabiel de knie is. Het gen is.de bedoeling dat ik dan een kleinere brace krijg, waarmee ïven ik hopelijk kan gaan revalide ren met onder meer fietsen en JAN TIMMAN ONVERWACHT WEER OP GELIJKE HOOGTE ANTWERPEN Lajos Portisch heeft gisteren in de vijfde partij van de schaaktweekamp tegen Jan Timman in Antwer pen niet alleen de voor de hand liggende winst ge mist, maar zelfs de partij verloren. De Hongaar had de kans zich definitief te kwalicieren voor de halve finale van het kandida tentoernooi om de we reldtitel, maar door de zege van Timman is de match met nog één partij te spelen bij de stand 2 1/2 - 2 1/2 weer geheel open. Waar zelfs de meest verstokte Timman-supporter geen reke ning meer mee had gehouden, gebeurde gisteren in Antwer pen. Met de eindzege voor het grijpen verloor Lajos Portisch zijn koelbloedigheid. De aan blik van de vele varianten, waarmee hij de vijfde partij kon beëindigen, brachten de ascetisch ingestelde Hongaar geheel uit het evenwicht. Bin nen enkele zetten slaagde hij erin alle met diepzinnig spel verworven voordelen weg te geven en zijn glorieuze positie te veranderen in een rokende puinhoop. Temidden van het tumult had Timman al die tijd zitten scha ken in een waas van optimis me, zo bleek achteraf. De toe vallig aanwezige Britse groot meester Miles zag van het be gin af aan niets in de moderne opstelling, waarmee de Am sterdamse grootmeester zich verdedigde. Zonder er enige bedenktijd aan te spenderen kreeg Por tisch een oppermachtig pion nen-centrum in de schoot ge worpen. De Hongaar behan delde het vervolg ijzersterk. Op de negentiende zet had hij met een prachtig kwaliteitsof fer een zo goed als gewonnen stelling bereikt. Voor Portisch ging het echter helemaal mis tussen de dertig ste en veertigste zet toen als gevolg van een berekenings- fout achter de als een falanx oprukkende witte pionnen- macht een zwarte vrij-pion op dook. Het kleintje liep in de tijdnoodfase ongehinderd door naar de voorlaatste rij en was er samen met de inmiddels vrijgekomen a-pion oorzaak van, dat Portisch op de 47ste zet capituleerde. Mocht het duel van morgen, waarin Timman de witte stuk ken zal hanteren, in remise eindigen dan volgen twee ex tra partijen. Als de beslissing dan nog niet is gevallen, wordt verder gegaan met partijen in versneld tempo. Karpov les van het kandidatentoer nooi. De 37-jarige Rus, wereld kampioen van 1975 tot 1985, speelde de vijfde partij tegen de IJslander Johann Hjartar- son remise en bereikte daar door een niet meer te achter halen voorsprong van 3 1/2-1 1/2. De met wit spelende Hjar- tarson, die de tweede en derde partij van dit duel verloor, bood op de 32e zet remise aan. Karpov kreeg als prijs 50.000 dollar (circa 108.000 gulden), Hjartarson moest met 30.000 dollar (circa 64.000) tevreden zijn. Het verloop van de vijfde par tij tussen (wit) Lajos Portisch (Hon) en (zwart) Jan Timman (Ned) was als volgt: Moderne verdediging 1. Pgl-f3 g7- g6, 2. e2-e4 Lf8-g7. 3. d2-d4 d7-d6, 4. c2-e4 Lc8-g4, 5. Lfl-e2 Pb8-c6, 6. Lcl-e3 el-eb, 7. d4-d5 Lg4xf3, bl 0-0, 13. Pa3-e2 cG-c5, 14. b2-b4 Pe7-e8, 15. Ddl-d3 Dd8-c7, 16. Lf3-e2 Tf8-e8, 17. b4xc5 d6xc5, 18. f2-f4 b7- b5, 19. Tblxb5 Pe8-d6. 20. e4-e5 Pd6xb5, 21. c4xb5 De7-a5, 22. d5-d6 Da5xa2, 23. Dd3-c4 Da2-b2, 24. Le2-f3 Ta8-b8, 25. Lf3-e6 Te8-d8, 26. Dc4xc5 Df3-f2 Dd4-d5+, 39. Kg2-gl Telxfl+. 40. Kglxfl f7-f6, 41. e5xf6 Lf8xd6. 42. Df2-e3 Kg8-f7, 43. Kfl-e2 Ld6-c5. 44. sportuitslagen BOKSEN Districtskampioeachappen Zuid- Holland in Den Haag Finale: N-veder: Margodum (BC'88) wint door opgave in 2e ronde van Ra- vensbergen (Leiden). Halve finales: Jun N, licht: Gurel (Houtzagerij/Te Pas) w.o.p. van Westphal (Crooswijk); Spiegeler (Leiden) w.o.p (Zoetermeer); N-zwaar: boken) w.o.p. van Mertens (Houtza gerij/Te Pas). De Cler (Gouda) w.o.p. van Vermeule (Schildkamp); C-half- i Hannachi (Houwaart). Kwartfina les: Jun. N-zwaarwelter: Kaya (Dordt) wint door opg. in 1e ronde van Duy- (Kristalijn); C-zwaarwelten Keus (Houtzagerij/Te Pas). Achtste finale: naar) GOLF Toernooi van Los Angelea (Vst) SKIËN wk in Vail Heren, afdaling: 1. Tauscher (Wdl) 2.10.39, 2. Müller (Zwi) 2.10,58. 3. Al- piger (Zwi) 2.10,67, 4. Mahrer (Zwi) 2.10,91. 5. Besse (Zwi) 2.10,94, 6. Skaardal (Noo) 2.10,99, 7. Höflehner (Oos) 2.11.24, 8. Winsberger (Oos) (Can) 2.11,89, 12. Moe (Vst) 2.12,27, 13. Sbardoletto (Ita) 2.12,33, 14. Thorsen (Noo) 2.12.35. 15. Olson (Vst), Plè (Fra) en Zurbriggen (Zwi) al- Ade) 42.14, 2. Ten Bosch (Utrecht) 43.51,3, 3. Van de Bunt (Reeuwijk) 43.51,8. TENNIS Toernooi in Rotterdam Enkelspel, 1e ronde: Riglewski (Wdl>- ZAALVOETBAL Toernooi in Parijs Poule A: Real Socledad-Senegal 4-4, Nantes-Senegal 5-0, Nantes-Real So- ciedad 4-4. b: Rode Ster Belgrado- Ajax 3-2, Rode Ster-Paris SG 6-4, Ajax-Paris SG 8-4 Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 5: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 66x/150.000,-; 3e prijs: 66x/"3.3l8,10; 4e prijs: 4.0ö4x/54,60; 5e prijs: 59.732x/5,00. Cijferspel 5: le prijs: 2x/100.000,-. Toto 5: le prijs: 5x/3.583,-; 2e prijs: 174x/68,60; 3e prijs: 1.920x/15,50. Toto ge lijk 5: le en 2e prijs: geen win naars; 3e prijs: 16x/121,10; 4e prijs: 347x/8,60. Evenals Maria Walliser eerder, behaalde Hansjörg Tauscher (foto) onder startnummer 9 een gouden medaille. FOTO: ap VAIL De onaantast baar geachte Zwitserse machthebbers hebben gis teren bij de wereldtitel strijd ski in Vail een'ge voelige nederlaag geleden op de afdaling. De West duitser Hansjörg Tau scher, die slechts als een outsider te boek stond en dit seizoen niet kon bogen op een plaats in de top tien, tartte Peter, Karl en Alleman. Vooral op het tweede gedeelte van het Beaver Creek Centen nial parcours riskeerde Tau scher alles, zonder de ideale lijn uit het oog te verliezen of zijn techniek te verwaarlozen. Aan zijn tijd van 2.10,39 kwam niemand meer toe. De Zwit serse titelverdediger Peter Müller kwam nog het dichtste bij. Zijn landgenoot Karl Alpi- ger gleed naar het brons. De Zwitserse delegatie, die twee jaar geleden in Crans Montana voor eigen publiek met vijf man bij de eerste zes waren vertegenwoordigd, de den het ook in Vail met vier skiërs in de top-viil Door de aanwezigh Tauscher wordt het thuis on getwijfeld wel als zodanig uit gelegd en in ieder geval als ui terst teleurstellend beschre ven. De verrichting van Pir- min Zurbriggen, ondanks een val bij de training toch als fa voriet bestempeld, stemde de Zwitsers helemaal droef. De vedette uit Saas Almagel kwam niet verder dan de ge deelde vijtiende plaats. De olympische kampioen kon als troost dienen dat Mare Girar- delli, de andere gigant van dit seizoen, zich niet eens bij de beste twintig kon scharen. Daniel Mahrer, die zich als tweede naar beneden stortte, gaf de mogelijkheden van de piste met een halve meter ver se sneeuw aan. Zijn tijd van 2.10,91 hield stand tegen Leon- hard Stock, olympisch kam pioen in 1980, Girardelli en zijn jonge landgenoot Besse. Tauscher, getooid met start nummer negen dat ook Maria Walliser een gouden medaille bracht op deze specialiteit, spotte echter met alle reputa ties. Hij begon weliswaar niet razendsnel, maar accellereerde halverwege het 3480 meter lange traject. Zijn vlucht door „rattlesnake alley", een op een bobbaan lij kende passage, bleef onnavolg baar voor alle grootheden. Dus ook voor de bescheiden Neder lander Harald de Man, die zich zonder illusies aan het moeilij ke werk waagde. De jeugdige skiër uit de Lage Landen werd 45e in 2.23,42. Hij hield daar mee nog zeven deelnemers achter zich. „Marco van Basten is ook een gevoelsvoetballer, die wil de kleedkamer ruiken en dat kan niet bij AC Milan. Ik vind Milanello, dat trainings centrum anderhalf uur van Milaan, prachtig, maar ik zou er niet willen trainen. AC Milan speelt altijd een uit wedstrijd. Voetballers willen elke dag in de kleedkamer zitten waar ze bij thuiswed strijden ook zitten, dat maakt een thuiswedstrijd tot iets speciaals. Voetballers willen hun shirtje door de week on dezelfde plek zien hangen „Voor de vijfde keer alweer viel mij de eer te beurt om op 11 januari namens de NeVo- Bo de nieuwjaarsreceptie van HM de Koningin te mogen bijwonen. Ik behoor nog tot de groep Nederlanders die dat best een eer vinden, net zoals ik trots was toen ik vo rig jaar werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau. Volgens een aantal ben ik dan waar maar ik weiger nou eenmaal om alles overboord te gooien gebleven is.Vernieuwingen uitstekend, aanpassen voor treffelijk, modern de zaak benaderen heel goed, maar dat hoeft helemaal nog niet ten koste te gaan van geves tigde goede i Voorzitter Piet de Bruin van de NeVoBo in Volley- „Maar omdat de leiding zich zo correct gedroeg, wilde ik voor die mensen wel aanblij ven. Ik verzoende me dus met het idee, dat ik het sei zoen gewoon zou afmaken. Dat gezeur met die suppor ters hield ik dan wel een paar maanden vol. Dat was dus maandag. De volgende ochtend werd ik echter om half acht uit mijn bed gebeld. Stonden mijn twee assisten ten voor de deur met de me dedeling, dat ik niet meer be hoefde te komen. Ik was ont slagen. Mijn opvolger was al aangetrokken". Rinus Israel in Voetbal In ternational „De sport moet realistisch worden benaderd. Je moet een sportman indelen naar prestatieniveau. Alle valide tafeltennissers kunnen nooit de top van Nederland berei ken. Talent en aanleg spelen een grote rol. Wie de top niet haalt, moet de sport recrea tief kunnen beoefenen; ge handicapt of niet. Het is on zin om speciale medische kwalificaties in het leven te roepen. De sport wordt daar mee een slechte dienst bewe zen. Ik ben een voorstander van functionele klassificatie. Het gaat er om welke func ties van het lichaam in tact zijn om een sport gelijkwaar dig te beoefenen". Valide rolstoelracer Kees van Breukelen in Topsport „Ik kwam in het ziekenhuis mensen tegen die een arm of een been misten. Dan besef je pas hoe rijk gezonde mensen zijn. Moet ik mij dan druk maken dat ik niet meer kan voetballen? Het neemt niet weg dat ik het erg moeilijk had toen FC Köln zonder mij tegen Real Madrid uitkwam in de finale van de UEFA Cup. Ik kreeg toen de reke ning gepresenteerd van alle spuiten die ik steeds in mijn pees had laten zetten. Als ik me al die keren had ge spaard, had ik aan die pees een auto kunnen hangen, zo hoor ik later van mijn arts. Maar als je bij een topclub speelt, pieker je er niet over Voetballer Michel van de Korput in het Algemeen Dagblad „Battiston is als libero de bes te van Frankrijk. Hij heeft een paar jaar geleden plaats willen maken voor jonge spe lers. Dat is wat anders dan bedanken. Ik ken Patrick, hij is altijd een vriend van me geweest. Hij vindt het een eer voor het Franse elftal te spelen. Franse voetballers die geselecteerd worden zijn trots, zo trots als een mooie vrouw. Wie het geen eer vindt, wie bedankt, wordt ge schorst door de bond. Dat zijn de regels. Ik weet wie ik se lecteer". Franse bondscoach Michel Platini in NRC Handels blad „Ik vraag me trouwens af waarom er steeds wordt ge roepen om smaakmakers bij het tennis. Waar zijn de smaakmakers in andere sporten dan, bij de Tour de France of bij het schaatsen. Is Yvonne van Gennip een smaakmaker? Zie je bij Vis ser of Kemkers een showele ment? Nee, ze schaatsen ge woon hard". Wim Buitendijk, directeur van het ABN-tennistoer- nooi, in de Haagsche Cou rant „Ik ben niet bang voor de do pingcontrole. Ze mogen dag en nacht bij me langskomen. Maar het is natuuurlijk ach terlijk dat alle atleten langza merhand als dopinggebrui- kers worden beschouwd. Weet je wat ik erg vond? Dat ik van de winter toen ik ziek was en de longen uit mijn lijf hoestte, dat ik toen niet eens iets kon nemen. Want stel je voor dat je een hoestdrankje krijgt waar iets in zit dat op de dopingslijst staat..." Nelli Cooman in Het Pa rool „Is dat wel zo? Overal kom je lieden tegen die het met het fatsoen niet zo nauw nemen. Dat is niet specifiek voor het voetbal. Het gaat er in elke bedrijfstak om dat je je kunt onderscheiden. Dat geldt voor kranten, omroepen en ook voor voetbalclubs. Res pect, dat hóórt bij een topclub en daar heb je een eigen stempel op te drukken: op het veld, in de bestuurska mer en op de KNVB-verga- deringen in Zeist". Voorzitter Michael van Praag van Ajax in de Volkskrant DEN HAAG Judoka. Laurens van As doet niet mee aan het Tournoi de Paris, dat komend week einde wordt gehouden. De 24-jarige Nederlandse kampioen heeft zich uit onvrede met de gang van zaken in de Nederlandse top afgemeld. De judoka uit Leiden wordt vervan gen door Jacco Quist. De bondscoaches Karei Giete- link en Eddy van de Pol schrapten de naam van Van As enige weken geleden uit de selectie, omdat zij abusievelijk veronderstelden dat Van As de wedstrijdsport de rug had toegekeerd. Pas in tweede in stantie werd hun duidelijk, dat Van As senior (44). voorzien van dezelfde initialen als zijn zoon, onlangs als lid van de Judobond Nederland heeft be dankt. Van As jr. ziet het incident als een teken van dilettantisme en gebrek aan kennis van de coa ches. De judoka is van plan zich verder bij zijn clubtrainer, de in ongenade geraakte bondscoach Chris de Korte, voor te bereiden op een aantal grote evenementen. Als gevolg van het misver stand miste Van As al een lan- denwedstrijd met aansluitende trainingsstage in Rauris. Gie- telink erkent een fout te heb ben gemaakt, maar meent dat Van As zijn kansen vergooit door te bedanken. „Nu wordt het vrijwel onmogelijk dat hij zich plaatst voor de Europese titelstrijd", aldus de vroegere damescoach. Het Tournoi de Paris een van de belangrijkste wedstrijden in de voorberei ding op het Europese toernooi, Laurens van As heeft dezelfde i te moeilijk voor de judobond. dat in mei in Helsinki wordt gehouden. Van As is in de categorie tot 65 kg kampioen van Nederland. Via prolongatie van zijn titel, een aansprekende prestatie bij een van de andere vooran- staande internationale toer nooien en het een prijs bij de open Neder landse kampioenschappen kan hij zich alsnog plaatsen voor „Helsinki". Als junior drong de Zuidhollander door tot de finale van de Europese jeugd- titejBtrijd. 1300 Nederlanders naar WK in Oslo DEN HAAG Naar schat ting 1300 Nederlandse sup porters zullen komend week einde het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor allrounders in Oslo bijwonen. Volgens een woordvoerder van het reisbureau zijn er geen afzeggingen binnenge komen nadat vorige week bekend werd, dat het toer nooi niet in het fameuze Bis- lett-stadion maar op de baan van Valle Hovin wordt ge houden. Drie weken geleden waren in Göteborg om streeks 700 Nederlanders ooggetuige van de door Leo Visser gewonnen Europese titelstrijd. Vlasveld wint 10 km langlauf ZWIESEL De grote favo riet Ruben Krouwel heeft gisteren in de Westduitse plaats Zwiesel tijdens de na tionale titelstrijd skilopen het onderdeel 30 kilometer voor mannen gewonnen. De in de Zweedse stad Borlange wo nende economiestudent uit Vianen maakte in mistig dooiweer een tijd van 1 uur, 29 minuten en 13 seconden. Nummer twee, Niels Hop man, raakte bijna twee mi nuten achterop. Bij de dames, die 10 kilome ter aflegden, zegevierde Mar jan Vlasveld, die vorig jaar haar titel wegens ziekte aan Carolien ten Bosch (nu twee de op ruim anderhalve mi nuut) moest laten. De stu dente lichamelijke opvoeding maakte een tijd van 42 minu ten en 14 seconden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7