Omwegen Pretband Kleintje Pils internationaal in actie der wet Miljoenen voor verkeers maatregelen Leidschendam Lezing over Britse tuinen HÉ LEIDEN OMGEVING ir CcidócSomant DINSDAG 7 FEBRUARI 1989 PAGINA 11 Verdediging Een goede verdediging door een advocaat werpt ook in ogenschijnlijk een voudige zaken haar vruch ten af, zo bleek gistermor gen op het Leidse kanton gerecht. Een behoorlijk grijzende Leidenaar had zich van de hulp van een heel wat jeugdiger verde diger verzekerd om zijn belangen te behartigen. Aanvankelijk leek het of die man niet veel te doen zou krijgen. Terwijl de ad vocaat in zijn toga hem zwijgend terzijde stond legde de Leidenaar zelf omstandig uit dat hij vorig jaar augustus het ongeluk dat hij veroorzaakte op de Wassenaarseweg in zijn woonplaats echt niet had kunnen voorkomen. Toen hij een universiteitsterrein aan die weg opdraaide en het fietspad kruiste was er een bromfietser tegen zijn auto opgebotst. Het bleef gisteren onduidelijk of hij nu wel of niet reed op dat moment. Wat wel buiten kijf stond was dat hij de brommer veel te laat 'had gezien. Volgens de Leidenaar zelf kwam dat doordat de brommer achter een aan tal fietsers was genaderd. In afwachting daarvan was hij vast een stukje het fietspad opgereden. Naar zijn eigen zeggen terwijl hij nog reed, ontstond toen de botsing met de brom fietser die daarna nog eens tegen een verkeerspaal knalde. De man hield er onder andere een stel ge broken ribben aan over. De Leidenaar hield bij hoog en bij laag vol dat hij de brommer niet had kun nen zien aankomen. De snelrijdende tweewieler was naar zijn zeggen min of meer onverhoeds langs de fietsers komen aanzet ten. Hij kwam op de lin kerhelft van het fietspad met de auto in botsing. De officier van justitie zag in dat alles geen reden niet een extra hoge boete van 265 gulden te eisen. De botsing was de Leide naar volgens hem wel de gelijk te verwijten. Toen bleek dat hij zijn tot dan toe vooral zwijgende advo caat letterlijk en figuurlijk niet voor niets had meege nomen. De raadsman be toogde dat zijn cliënt vol gens hem de botsing niet had kunnen voorkomen. „Schuldig zonder straf", of een aanzienlijk lagere boe te van hooguit 110 gulden was zijn suggestie. Rechter Rigters toonde zich gevoelig voor de ar gumenten van de Leide naar-en zijn raadsman. Hij concludeerde dat de man niet alle schuld had aan de aanrijding. Hij hield het op een boete van 100 gulden. Een heel wat jeugdiger met lange donkere lokken getooide Leidenaar had geen advocaat meege bracht. Vlotweg gaf hij te genover rechter Rigters toe een voorrangsfout te hebben gemaakt op de Henriëtte Roland Holst- straat. Een mooi verhaal ter verdediging was er niet bij, zelfs geen beroep op geldgebrek. Het gevolg van de voor rangsfout was dat de jon gen met zijn bromfiets te gen een andere brommer botste. Een passagiere van hem liep een bloedneus op. De passagier van de te genpartij brak onder ande re enige tenen. Net zo min als de jongen maakte de officier van jus titie veel woorden vuil aan het ongeval. Hij eiste het standaardtarief van 180 gulden en daarin ging rechter Rigters met hem Een andere verdachte had er gisteren hoop op onder zijn veroordeling uit te ko men door er herhaaldelijk op te wijzen dat alle ac ceptgiro's en ook de dag vaarding naar een verkeerd huisnummer wa ren gestuurd. Hij had de boete niet betaald en de acceptgiro's teruggestuurd toen een buurtbewoner de stukken bij hem afleverde, want je wist maar nooit of de giro dat accepteerde. Fijntjes constateerde rech ter Rigters dat de man toch was opkomen dagen, zodat van nietigverklaren van de dagvaarding geen sprake kon zijn. Hij legde een boete van 50 gulden op omdat de echtgenote van de man hu» 20 maan den oude kind op de voor bank van de auto had meegenomen en niet ach terin de auto in het kin derzitje had gezet. Daar-, mee kwam hij er nog goed vanaf, dat bedrag stond ook op de eerste terugge stuurde acceptgiro. RUDOLF KLEIJN PIERRE KARTNER: „JULLIE KLAPPEN NIET DICHT, MAAR VERKOPEN ECHTE PRET" Op mijn omwegen door; stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze-rubriek zou willen 49 tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 WÊÊÊÊÊTï t* wH - 12 22 44 op toestel 10. dour Ton Pinters Afgelopen zaterdag is overal in het land de leut losgebar sten. Laat daarover geen en kele twijfel bestaan. Het car naval heerst tot morgenoch tend vroeg. Daarna zullen de meeste ad hoe feestvier ders, eventueel voorzien van een stevige koppijn, weer trachten deel te nemen aan het dagelijks proces van le ven, werken en uitrusten. Dan zullen ook acht gerijpte jongelieden uit Sassenheim en Voorhout, na hard wer ken onder hoogspanning, wederom overgaan tot de orde van de dag. Ik heb het over de leden van de „pret band Kleintje Pils", een blaaskapel die (uitgegroeid van 5 tot 8 man en volgend jaar aan het derde lustrum toe) nu ruim 14 jaar actief is en nauwelijks meer een in troductie nodig heeft: „Kleintje Pils" manifesteert zich tot in alle uithoeken van ons vaderland, vertoont zich op de beeldbuis en roept zelfs enthousiasme op in België, de Bondsrepubliek en Frankrijk. Een blazende kapel, zeer zeker, maar geen boerenblaaskapel in boeren kiel. Het niveau reikt ver der dan de carnavalsvierin gen. „Uit de vele reacties die wij ontvangen mogen we concluderen, dat „Kleintje Pils" misschien wel een der meest populaire pretbands van Nederland genoemd mag worden", veronderstel de op goede gronden Ruud Bakker, woordvoerder en p.r.-man van het orkest, se cretaris van de vereniging en tevens de drummer van de band. „Overdag hebben de mees ten van ons wel andere din gen aan het hoofd, maar 's avonds is het raak. Het hele jaar door zijn we te vinden bij alle denkbare evenemen ten: niët alleen carnavals feesten, maar ook bij sport manifestaties, op beurzen, braderieën, festivals, ope ningen van winkels of win kelcentra, op personeelsfees ten en nog zo veel meer; in grote zalen met grote aantal len van steeds weer ander publiek: ambtenaren (erg veel ambtenaren) en onder wijskringen en bij manifes taties met massale meezin gers", aldus Ruud Bakker, die vertelde van de vrucht bare contacten van „Kleintje Pils" met Pierre Kartner (in het „normale" leven het jaar door) alias Vader Abraham (zo heet hij in carnavalstijd), uit Breda. „Vader Abraham zijn we, als artiesten onderling, steeds vaker tegengekomen. We praatten met elkaar en de contacten groeiden. Pier re Kartner probeerde voor december '88 een carnavals plaat te maken, en hij dacht: „dat zou wel wat kunnen zijn voor „Kleintje Pils"; en voor die bezetting heeft hij toen ook geschreven. Een hele eer voor ons, maar we moesten de zaak toch eerst even doorspreken. We von den tussen Breda en Sassen heim een plaats voor een rendez-vous, in Hilton, Rot terdam. Daar hebben we onze wensen uitgeleverd. Je moet zakelijk blijven, maar het is gelukt". Geen pretfiguren Overal mocht „Kleintje Pils" z'n neus insteken en zo rolden de jongens uit Sassem en Voorhout ook in drie t.v.- optredens, zoals in Op volle Toeren en Drempels weg. Ze zaten bij Jos Brink in Wedden dat., en bliezen Yvonne van Gennip een hartelijk welkom op Schip hol toe, rats boem, na drie maal goud in Calgary. Als je ergens in een verslag van een plaatselijke krant las: „Het publiek was door het dolle heen!", dan kon je er vergif op innemen dat daar „Kleintje Pils" de aanstich ter van was. „Eigenlijk vreemd", mijmerde Ruud Bakker even voor zich heen, alvorens een aanloop tot meer geestdrift te nemen; „Ja, toch vreemd. We zijn namelijk, in de carnavaleske zin van het woord, helemaal geen echte feestvierders als er op het podium gewerkt moet worden. De paar kleintjes pils die we van het een of ander bestuur krij gen, staan na een paar uur spelen meestal nog onaange roerd op ons te wachten. Zelf zou ik, als ik niet in de pretband zat, niet meedoen met dat rumoer; ik ben niet zo'n carnavalsman van je hela hola. Wat overigens niet wil zeggen, dat onze band niet van de grootste pret bezield zou zijn". Laat „Kleintje Pils" maar blazen met de ventielen en schui ven (op de trombone), en Ruud weet dan wel weg met de bekkens en als pats boem-tamboer. Pot voor „Kleintje Pils", dat zijns ge lijke nauwelijks kent. Neem nou dat contact met Kartner. Ruud Bakker: „Die samenwerking was vrucht baar. We weten wat we aan elkaar hebben. Zoals Pierre zelf al zei: „Deze ervaring en dit enthousiasme heb ik bij een ander orkest nog niet meegemaakt. Jullie klappen niet dicht, maar verkopen echte pret. Dat moeten jullie zo houden hoor". Ruud: „In elk geval, die carnavalsplaat „Sjaan, je moet vanavond maar niet wachten" loopt best. De tekst was niet ge makkelijk, want het moest inhoud hebben, maar de uit slag was erg lonend". „Kleintje Pils" werkt ook grensverleggend. De pret- „Kleintje Pils", pretband en muzikaal bolwerk als er plezier ge maakt moet worden. Hier gefotografeerd op de grens van Voorhout en Sassenheim (vier knapen komen uit Sassem, de band heeft ook in het bui tenland de fijnste ervarin gen. Zoals in Roeselare, bij Kortrijk, op steenworp af stand van de Frans-Vlaamse grens. „Een maand geleden hadden we in een prachtige 24-sporen-studio in Antwer pen de opnamen voor de plaat Het lied der Sulferdop- pers de carnavalsvereni ging van Roeselare ge maakt in opdracht van een vooraanstaande bierfabriek die ambachtelijk maar niet lekker bier brouwt. We heb ben daar veel lol gehad. Het zeggen, dat die gekuiste zui ging een beetje met de Frans derlingen, ofschoon van ma- slag; men keek niet op een dammekes en een flinke uurtje vroeger of later dan pint wetend, nog niet aange- gepland was. Echte levens- tast zijn door het virus dat genieters, die Vlamingen, de beschaving in het noor maar heel braaf", volgens den op een lager pitje heeft Ruud. Je zou ook kunnen gezet. Ik denk daarbij opeens aan een vrij recent verhaal in een Belgisch pulpblad, De Post geheten, waarin een geïrriteerde graaf van Limburg Stirum (van de katholieke zuidelij ke tak, met het Frans als voertaal; „hoewel men in de betere kringen steeds meer aandacht voor het Neder lands heeft") afgaf op „De vulgariteit van dat (noorde lijke) Nederlands; ik kan het niet verdragen: de sjon in de sjuidersjee sjien sjakken. Laat ze maar over ons la chen; wij lachen om die Hol landers". En we hadden al zo'n naam, destijds ook in Duitsland, en nog steeds, met die „Dumme Hollander, die Kasemeister". En in Groot Brittannië met „dou blé Dutch et cetera". Enfin, we staan er als lastig en ei genzinnig volkje internatio naal nog steeds gekleurd op. En we zullen het nooit le- Sulferdoppers Maar in Roeselare werd „Kleintje Pils" recht harte lijk bejegend. „Het was een hele ervaring" voor Bakker en de zijnen. „In maart het Belgisch carnaval schijnt langer te duren dan de ker kelijke kalender officieel aangeeft gaan we daar weer een feest meevieren met een optreden, als de hofkapel van Roeselare, al thans van de Sulferdoppers. Wij voelen ons daar thuis". En van de zomer zit „Klein tje Pils" weer in Duitsland, op bier- en schutterijfeesten in de buurt van Bremen. „Toch leuk om dat allemaal te beleven. Dat zijn echte verbroederingsfeesten, net zoals in Parijs, in juli '88, op de Champs Elysees, toen de Voorhouts/Sassemse pret band na de Tour de dui zendkoppige menigte met „Viva Espana" rond sefior Delgado en Steven Rooks in extase bracht. „Woensdagmorgen", zo ver wachtte Ruud Bakker, „ko men we weer bovendrijven, als we geluk hebben. Maar dan zij we wel vijf dagen in touw geweest: in Bidding huizen, in Naarden, Amers foort en Sassenheim; en steeds voor carnavalsvereni gingen. En dan komt het carnaval opeens je strot uit". Maar „Kleintje Pils" is er voor iedereen. Ruud Bak ker: „Zoals twee weken ge leden in de Hobaho-hallen in Lisse. Dat was het win terfeest voor 1200 gehandi capten. Daar zetten wij alle andere optredens voor opzij. Die avond staat voor ons jaarlijks vast. Die reserveren we, al is het tot het jaar 2000. Zó fijn is dat voor die En voor ons". LEIDSCHENDAM De gemeenteraad van Leid schendam heeft gister avond ruim 2,7 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor maatregelen voor het verkeer, inclusief het langzaam vervoer, waaraan binnenkort wordt begonnen. Op de Noordsingel wordt met gelijktijdige vervanging van de verkeersprocessor een groene golf inge voerd. Op de J. S. Bachlaan en de Burgemeester Banninglaan worden middengeleiders en fietsstroken aangebracht. Op de Banninglaan aan de flatzij de bovendien een vrijliggend fietspad. De Veursestraatweg wordt vanaf de Boslaan tot aan De Koppels gerecon strueerd. De Prinsensingel krijgt vrijliggende fietspaden en parkeervakken. Met verbe tering van de Heuvelweg wordt gewacht tot volgend jaar als meer bekend is over de situatie met het Europees Octrooi Bureau en het tracé van tramlijn 3. De eveneens voorgenomen wijziging tot tweerichtingverkeer van de Oude Trambaan zal worden aangepast aan het bouwver- keer voor de wijk De Riet vink. Tenslotte wordt nog de kruising Noordsingel/Prinsen singel gewijzigd. Voor 1990 en 1991 staan nog verkeersmaat regelen voor ongeveer een ge lijk bedrag op het programma. LEIDSCHENDAM De oud-chef Plantsoenen dienst van Leidschendam, de heer P. van Deurzen, houdt maandag 13 februa ri in het Dienstencentrum Duivenvoorde aan de Graaf Willem de Rijke laan in Leidschendam een lezing over zijn tuinreis naar Schotland. De heer Van Deurzen bezocht ver schillende tuinen en daar bij behorende kastelen in Noord-Engeland en Schotland en laat daarvan ook kleurendia's zien. Voorafgaand aan de lezing wordt de jaarvergadering van de afdeling Leidschendam van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde gehouden. Belang stellenden zijn welkom. Aanvang 20.00 uur (ingang Zijdesingel). Zaterdag 18 fe bruari gaat de afdeling op ex cursie naar de kwekerij van de firma Weerdenburg in Bleis- wijk. Weerdenburg heeft zijn tientallen jaren geleden opge richt tuindersbedrijf in Leid schendam voor Bleiswijk ver ruild omdat hij in De Rietvink plaats moest maken voor wo ningbouw. Hij kweekt kom kommers en anthuriums. Aan melding tel. 070-276509 of 070- 866259. De aanvang voor de cursus bloemschikken voor ge vorderden is verschoven naar 22 februari. Voor deze cursus, voor de cursus beginners en voor die van tuinonderhoud, verstrekt mevrouw Van Kers bergen, telefoon 070-278411 alle inlichtingen. Poppentheater Het Katwijks Poppentheater In de glazen bol geeft donder dagmiddag 9 februari een voorstelling in het K O-ge bouw aan de Sluisweg 16 in Katwijk. Opgevoerd wordt het stuk „Clowntje Kiki". Het gaat over een jongetje dat droomt dat hij door een fee in een clown wordt omgetoverd. De voorstelling, die geschikt is voor kinderen van 4 tot 10 jaar oud, begint om twee uur. De toegang kost J2,50 Jazz De Square Jazz Band treedt op donderdag 9 februari op in het muziekcafé aan de Hoofd straat in Sassenheim. Aanvang 21.30 uur. De toegang is gratis. De Square Jazz Band bestaat sinds sep tember 1976. De groep treedt regelmatig op op jazzfestivals en heeft enkele malen hoog gescoord op concoursen. Film Het Comité Vakantiespelen Werk van Groen en Venne in het Leiderdorpse gemeente huis. v FOTO: PR (VAK) draait donderdagmid dag de Nederlands gesproken tekenfilm „Remi, alleen op de wereld" in Dorpshuis De Al keburcht aan de Noord hoek in Roelofarendsveen. Aanvang drie uur, entree /2,50. Het verhaal gaat over Remi, die kort na zijn geboor te wordt ontvoerd en te von deling gelegd. Remi groeit op bij een pleegmoeder en komt later bij een circus terecht. Uiteindelijk wordt hij weer opgespoord door zijn echte moeder. Vrijwilligers Het cultureel en educatief vormingscentrum Stichting 01751 in Wassenaar is drin gend op zoek naar vrijwilli gers. Belangstellenden kun nen op één of meer middagen per week enkele uren assiste ren bij het geven van lessen als zang, dans en muziek. De Stichting heeft op dit ogen blik ongeveer 70 jongeren van 6 tot 25 jaar onder haar hoede. Zij zijn verdeeld over 6 groe pen. De lessen worden gege ven in de Europaschool aan de Johan de Wittstraat in Wassenaar. Voor meer infor matie kan contact worden op- f nomen met Wilma humm, tel. 070-853287 of Dick Onderwater, tel. 01751 19076. Expositie Andrea Groen en Leni Venne exposeren vanaf vandaag in het gemeentehuis van Leider dorp. Groen toont etsen, Ven ne keramiek. Het werk van de Oegstgeestse Leni Venne bestaat voor een deel uit handgevormde plastieken van grote chamotteklei (foto). Daarnaast zijn handgevormde dozen te zien. Haar nieuwste werk bestaat gedraaide scha len met een kleurige schilde ring in engobe. Andrea Groen uit Hoorn haalt veel van haar ideeën uit de natuur. De ex positie duurt tot 20 maart. Kaarten Ten bate van de bejaardenkas wordt vrijdagavond in het Oud Adese Café 't Lage Land" een kaartavond gehou den. Aanvang 20.00 uur. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Joost, z.v. H. Calkhoven en A. H. Knetsch; Koen, z.v. H. Calkhoven en A. H. Knetsch; Jacobus Willem, z.v. J. J. F. Geenjaar en W. Meijvogel; Jeffry, z.v. E. R. Ar- noldus en A. M. S. de Vries; Saffier. d.v.-F. Welse en S. M. van der Aa; Daley, z.v. J. W. G. Tolido en J. M. Verhart; Hubertus Wilhelmus Maria, z.v. G. P. M. Zonneveld en A. G. M. van Wijngaarden; Dlonne Francisca Rosemary, d.v. F. W. Boting en A. R. Marchand; Machteld, d.v. J. van Aalst en N. J. van Duijvenbode; Tymen Hugo Cornelis. z.v. A. Zwaan en M. W. van der Plas; Tessa, d.v. A. B. W. Vink en E. van Dijk; Wendy, d.v. J. van Egmond en A. G. Klewlet; Kim, d.v. J. van Egmond en A. G. Klewiet; Ronald, z.v. F. Faber en C. E. Beu kers; Simone, d.v. B. I. Zang en W. A. Park; Surya Tanya, d.v. G. A. Goud smit en M. Staallekker; Georgy Anan- di, z.v. G. A. Goudsmit en M. Staal lekker; Jennifer Marie, d.v. F. J. Pap- palardo en K. E. Pappalardo; Wobke Gerardlne Wynanda, d.v. H. B. Jonker en E. E. Kemmerling; Ronald Jaco bus. z.v. F. A. Grimbergen en H. M. W. Wassenaar; Kevin, z.v. K. Prashad en H. C. M. van Rijn; Else Annemiek, d.v. A. Krijgsman en H. A. E. Lefeber, Abraham Theodorus Hermanus, z.v. H. Bavelaar en G. R. Schröder; Mar- garetha Elisabeth, d.v. H. Bavelaar en G. R. Schröder; Emile Eduard Corne lius. z.v. P. J. C. Renken en H. Pul; Helena Jenny. d.v. C. de Groot en J. H. Kramen Pieter Antoon, z.v. J. P. T. van der Lans en G. P. M. de Vroom- en; Hendrika Magdalena Roxanne. d.v. J. J. Distelvelt en P. M. C. Hama ker; Willem, z.v. J. W. Oudwater en C. Beekman; Rlcardo Izak Nlcolaas Mlc- kel, z.v. N. I. A. Meeuwenoord en L. J. Hulscher; Hatim, z.v. A. Farid en L. Chahrabane; Willem. z.v. IJ. van Rijn en J. C. Zuijderduijn; Petra Annechie- na, d.v. A. van Duijn en R. Plug; Wil lem, z.v. A. van DuIJn en R. Plug; Rel- nler, z.v. H. Molenaar en A. Bezemer; Slmone, d.v. H. M. G. Phlllppo;

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11