evestigde atletiek- orde handhaaft zich redelijk Sprintkampioen Loef acht zich kansloos voor WK Smoking als stil protest Goud Connie Moser dank zij regelmaat 5PORT £eidóe Sonant MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 PAGINA \X andbalploeg sluit f met gelijkspel EL AVIV De Nederlandse hand- Iploeg heeft zijn wedstrijdvoorbe- iding op het wereldkampioenschap de B-groep zaterdag in Tel Aviv at- esloten met een gelijkspel van 19-19 rust 13-13) tegen Israël, ederland, zonder de licht aan een nd geblesseerde Joop Fiege, liep in score, die nimmer een groot ver- hil kende, voortdurend achter de te- nstander aan. Doelman Peter Bassa an Tachos, de beste Nederlander, hield het gelijke spel voor Nederland 1 vast, onder meer door het stoppen van jidrie strafworpen. Voor Nederland "{Scoorden Boomhouwer (5), Van Ol- „-"jphen (4), Robert Fiege (3), Wanders, jglSchuurs en Groener (2), Coenders (1). KOROTKOV VERRAST MARATHONRIJDERS AMSTERDAM Konstantin Korotkov, de „schaats- gastarbeider" uit Leningrad, is zaterdag op de Am sterdamse Jaap Edenbaan winnaar geworden van de Amstelbocht-Cup, geldend voor de KNSB-beker. Ko rotkov had met nog veertien anderen, onder wie Jan Kooyman, Frits Schalij, Erik van den Boogert en na tuurlijk de overslijtbare Nederlandse marathonkam pioen Dries van Wijhe, ongeveer dertig ronden voor het einde een uitlooppoging met succes afgerond en het peloton op 400 meter gezet. Vijf ronden voor het einde verslapte even de aandacht van de uitlopers. Korotkov maakte er gebruik van om weg te vluch ten en weg te blijven. De sprint van het pelotonnetje werd daarna gewonnen door Yoeri Takken voor Andy van de Pauw. In het klassement voor de KNSB Cup vergrootte Kramer zijn voorsprong op Van Kempen door als negentiende te eindigen, vlak voor Van Kempen. JACKIE JOYNER EVENAAR WERELDRECORD TWEEMAL NEW YORK De Amerikaanse atle Jac kie Joyner-Kersee. die in Seoul olypisch goud veroverde op de zevenkamp en»ij het verspringen, heeft bij de Millrose Spen in New York tot twee keer toe het ind»r-we- reldrecord op de 55 meter horden /ëven- aard. In de series kwam ze al tot 7,3rsecon- den, en dat deed ze in de finale opniiw. Lammers tweede Daytona Bech DAYTONA Jan Lammers is met zn equi pe tweede geworden in de 24-uursce van Daytona Beach. Met de Amerikaa Price Cobb, de Deen John Nielsen en de Bt And} Wallace moest Lammers achter het siur van een Jaguar XJR9 slechts één minui en 26 seconden toegeven op de Porsche 96 van de Brit Derek Bell, de Fransman Bob \Mlek en de Amerikaan John Andretti. Walliser concurrentie weer te vlug af VAIL Maria Walliser was gisteren in een ijskoud, maar zonnig Vail iedereen weer eens te vlug af in de afdaling om de wereldtitel voor vrouwen. De 25-jari- ge Zwitserse, die twee jaar geleden in Crans-Monta- na ook al zegevierde in deze specialiteit, won feitelijk zoals ze wilde. Ze stortte zich onverschrokken naar beneden over het traject van 2591 meter en al snel bleek, dat Walliser geen enkele moeite had met de tot dan toe beste tussentijden van de Canadese Karen Percy. Bij het finishdoek was Walliser zelfs ander halve seconde sneller. Daarmee werd ze de eerste skister na de Oostenrijkse Annemarie Moser-Pröll (1974 en 1978), die de wereldtitel behield. Percy bleef nog maar net in het bezit van het zilver. De laat ge starte Westduitse Karin Dedler zorgde voor de ver rassing van de dag door met slechts eenhonderdste seconde achterstand op Percy een geslaagde greep naar brons te doen. BIDDINGHUIZEN Tussen de deelnemers aan het toer nooi voor darters in De Flevohof, veelal gehuld in sweaters en rijkelijk van sponsornamen voorziene overhemden, was Nico Penner een opvallende verschijning. De Amstelvener, die eerder in Swifterbant woonde, ging stijlvol gehuld in. smoking. Bij wijze van stil protest. „De kleding die de deelnemers aan dergelijke toernooien dragen, vind ik een aanfluitingaldus Penner. „Het is echt geen porum. Daarom heb ik besloten voortaan op grote toer nooien in smoking te verschijnen". Penner heeft overigens niet de illussie dat zijn protest iets uithaalt. „In Engeland wordt het iets beter en daar schijn je niet meer in spijkerbroek te worden toegelaten op een grote wedstrijd. Maar wat Nederland betreft, ben ik toch bang dat het vechten tegen de bierkaai is. Maar ik vind het wel een ludieke manier om mijn ongenoegen kenbaar te maken, dus ik hou stug vol". DEN HAAG De 16-jari- ge Shannon Tjong Akiet behoorde niet tot degenen die het afgelopen week- einde in Houtrust een aanslag deden op de ge- vestigde atletiek-orde. De hinkstap- en verspringen de Rotterdammer kwam bij de Nederlandse kampi oenschappen indoor-atle- tiek niet verder dan een zesde plaats bij de B-junio ren. Toch mag de springer van PAC worden be schouwd als een represen- tant van de nieuwe cate- j gorie Nederlandse spor- ters, die de heersende ge neratie „bedreigt". Na ruim twintig uur indoor-at- j letiek mocht gisteravond in -i Houtrust worden geconclu deerd dat het „bovenin" nog voornamelijk bij het oude is gebleven. De top handhaafde I zich redelijk, maar vlak daar- onder borrelt het. Atleten als 1 Emiel Mellaard, Elly van Hulst, Eric de Bruin, Rob Druppers, Han Kulker en Marjan Olijslager weerstonden de groeiende concurrentie nog met succes, hoewel de sportie ve oppositie van de generatie nieuwe Nederlanders nadruk kelijk naderbij komt. Vooral op de kortere, explosieve num- Verslapen ln het geheugen van Henk van der Worp, sinds jaar en dag chef d'equipe van de Ne derlandse atletiekploeg, staat de Surinamer Essajas gegrift als de eerste overzeese atleet die ooit het oranje verdedigde. „Dat moet in 1960 zijn ge weest", aldus Van der Worp. „Hij kwam in Rome nog voor Suriname uit en versliep zich Twee centimeter hoger met stok MOSKOU Bij de nationale indoor-atletiekkampioen- schappen van de Sovjetunie heeft de 23-jarige polsstokhoog springer Rodion Gatoeljin zaterdag het wereldrecord op nieuw verbeterd en gebracht op 6,02 meter. Op 22 januari van dit jaar haalde hij als eerste atleet in de zaal een hoogte van zes meter. Hij verdrong daarmee zijn landgenoot Sergej Boebka, die met 6,06 meter nog wel de beste is in de buiten lucht en dat in Seoul met olympisch goud bewees. De beste indoor-prestatie van Boebka is 5,97. Shannon Tjong Akiet: „Carl Lewis is mijn favoriete atleet". FOTO: MILAN KONVALINKA toen hij in de kwartfinale moest lopen. Daarna deed hij een aantal jaren voor Neder land mee op de 800 meter". Na de Surinaamse sprinter Sammy Monsels, al sinds 1973 houder van het nationaal re cord op de 60 meter, meldde zich de Antiliaan Raymond Heerenveen,.die lange tijd het 400 meterrecord beheerde. Verder was Martha Derby, die naar Zwitserland is geëmi greerd, de enige donkere atle te die het schopte tot de Ne derlandse ploeg. Het duurde tot 1983 alvorens ene Nelli Cooman zich in het oranje liet hullen. Haar gezicht is inmid dels niet meer weg te denken uit'de nationale ploeg, die ook Achmed de Kom heeft mogen begroeten. Temidden van de elfhonderd atleten (senioren, A- en B- jeugd) in Houtrust bevond zich het afgelopen weekeinde een flinke groep sporters van Suri naamse komaf. Ex-bokser Re- gillio van der Vloot vestigde zich definitief in de sprinttop met een derde (60 meter) en een tweede plaats (200 meter). Waarmee hij echter niet direct in de voetsporen kon treden van de tot tweemaal toe uit stappende De Kom. De echte heerschappij op de korte af standen kwam verrassend in handen van de in Nederland geboren concurrenten Alfons Frankevijle en Rob van der Klundert, van wie de laatste zelfs een nationaal record lief klokken. Soepel Allan Ellsworth en Harrit Macnack gaven meer nog dar Van der Vloot uiting aan dt opkomst der donkere atleten Ellsworth deed volkomen on verwacht een aanval op de he gemonie van Arjen Visserman die sinds hij heeft gebrokei met trainer Kraayenhof voor namelijk met zichzelf worstelt Ellsworth, die sporadisch a eens van zich had doen spre ken, won de 400 meter in 48,0i seconden en voldeed daarmee net niet aan de limiet voor d< EK in Den Haag. De atletiek unie heeft echter aangekon digd soepel te zullen omsprin gen met de limieten, waardoo Ellsworth over twaalf dagei wellicht toch aan de start kaï verschijnen. Zoveel clementie zal voor ver springer Hein Macnack nie zijn weggelegd. De 21-jarigi kale neger presenteerde ziel als een soepele, talentvolle at leet, die met 7.33 meter eei fraaie derde plaats achtei Mellaard en Maas veroverde Macnack (spreek uit: maknak sprong daarmee 96 centimetei verder dan de eerder opge voerde Shannon Tjong Akiet die bij de jongens-B als zesdf eindigde. Daarmee deed hi het al een stuk beter dan eer dag eerder tijdens het hink- stapspringen. Na twee ongel dige pogingen gooide de jonge Rotterdammer het bijltje erbij neer: „Ik ben gewend te sprin gen vanaf een negen-meter plank, maar hier lag ineens een elf-meterplank. De eerste twee keren landde ik daardoor al vóór de zandbak, dus weer op de baan. Toen ben ik er maar mee gestopt". Pas op school Frappant is dat Shannon Tjong Akiet zich evenals bij voorbeeld Regillio van der Vloot in eigen land nooit had beziggehouden met sport, laat i won de 800 FOTO: MILAN KONVALINKA staan met atletiek. De tweede jaars B-junior: „Toen ik in 1982 in Nederland kwam, ben ik op school pas wat aan sport gaan doen. Ik deed aan turnen en atletiek en een schoolvrien din haalde me over om lid te worden van PAC. In het begin deed ik zo'n beetje alles, behal ve discuswerpen. Nu is ver springen mijn favoriete onder deel". Voor de echte basis van zijn sportactiviteiten wijst Shannon zijn vader aan. „Die was een goeie sprinter", weet de zoon, die sportleider wil worden en zich absoluut niet met (Surinaamse) politiek wil Dertien atleten zeker van EK DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie heeft de nationale ploeg die over twee weken zal uitkomen bij de strijd om de Europese ti tels indoor in Den Haag tot dertien atleten uitgebreid. Tineke Hidding (verspringen). Rob van de Klundert (200 m). Ton Baltus (800 m), Herman Hofstee en Hans Koeleman (3000 m) verdienden hun aan wijzing bij de Nederlandse kampioenschappen van dit weekeinde in Houtrust. De acht voorgeselecteerden hebben in het weekeinde hun vorm getoond en blijven zeker van deelneming. Het betreft: Nelli Cooman (60 m), Elly van Hulst (1500 of 3000 m), Marjan Olijslager (60 horden), Rob Druppers (800 m), Han Kulker (1500 m), Emiel Mellaard en Frans Maas (verspringen) en Eric de Bruin (kogel). Later zal nog een beslissing genomen worden over andere kandidaten. Een groep van nog veertien atleten maakt kans op afvaardiging naar de Europese titelstrijd. Rob van de Klundert heeft zich in Den Haag ook ge schaard in het groepje dat ze ker is van een startbewijs bij de wereldkampioenschappen indoor in Budapest. Nelli Coo man, Emiel Mellaard en Frans Maas gingen hem voor. De ploeg voor Budapest zal in principe worden aangevuld met de atleten die bij de Euro pese kampioenschappen een finaleplaats bereiken, mits vol daan wordt aan de B-limiet. inlaten. „Dat deed mijn vader wel. Hij was leider van het verzet, maar is ermee gestopt omdat dat allemaal toch niet hielp. In Suriname ontkwam hij bij toeval aan een aanslag", zegt de jongeling bitter. „Carl Lewis", vervolgt Tjong Akiet, „is mijn favoriete at leet". Op de vraag naar zijn fa voriete sportman blijft het stil. Het verwachte „Ruud Gullit" blijft uit. „Ik voel me vooral Nederlander en geen Surina mer", zegt het jeugdig talent. ROB LANGEVELD HEERENVEEN „Ik heb in mijn sprintloop baan veel jongens zien ko men en gaan. Weinigen maakten indruk, maar Arie Loef is een uitzonde ring". Die lovende woorden werden enige maanden geleden gespro ken door Jan Ykema. „Sterk, een goede conditie en alles goed op een rij tje", luidde Ykema's ken schets van de negentienja rige Eindhovenaar, die hem afgelopen weekeinde tijdens het NK sprint overtroefde. Het Nederlands kampioen schap was er geen om lang te herinneren. Matige tijden, nauwelijks toeschouwers en een verlies van 20.000 gulden. De zilveren medaille, die Jan Ykema vorig seizoen op de Olympische Spelen won, heeft geen vervolg in de vorm van fraaie sprinttijden gekregen. Nederlands kampioen Loef be sloot vorig seizoen te kiezen voor de sprint. Als eerstejaars kernploeglid voldeed hij tot dit weekeinde niet aan de door Ykema en bondscoach Eppie Bleeker gestelde verwachtin gen. Door een twaalfde en een zesde plaats tijdens de af standskampioenschappen le ken zijn kansen op een start bij het WK, 25 en 26 februari in Heerenveen, tot nul geredu ceerd. Bovendien kampte de Brabander met een liesblessu- Voorzichtigheidshalve ging de Brabander op de 500 meter be houdend te werk. Hij denkt la ter deze maand op mondiaal niveau nog wel een paar tien den van de sprinttijd te kun nen knabbelen. Om werkelijk mee te tellen in de sprintwe reld moet dat een volle secon de zijn. Een rassprinter wil de Braban der zichzelf niet noemen. „II heb destijds de keuze gemaakt test wijzen echter uit dat il ben d< middellange afstanden, di 1000 en 1500 meter. Misschiet is het beter dat ik me daaroj concentreer wanneer de Olympische Spelen in aan tocht zijn. Van het WK ln Heerenveen stel ik me dan ook niet zoveel voor. Interna tionaal blijf ik met m'n 500 meter natuurlijk nergens. Dat WK rijd ik ook voor mezelf, gewoon trachten de eigen re- Elitegroep Naast Loef en Ykema wordt de WK-ploeg gevormd door Tjerk Terpstra en Bauke Jonkman. Beiden maakten vo rig jaar deel uit van de kern ploeg. Na samenvoeging van mannen en vrouwen in de eli tegroep diende het tweetal te rug te keren naar het Friese gewest, dat ooit aan de oor sprong van het sprinten stond. Hagenaar Maarten Noyens is Christine Aaftink moest alleen op de kilometer van gisteren een concurrente (Anja Bol- laart) voor zich dulden. Met overmacht prolongeerde de rijdster uit Baambrugge haar kampioenschap, waaraan zij nauwelijks waarde hechtte. Als gevolg van de ziekte van Ingrid Haringa was er zelfs voor een matige sprintster als Aaftink geen tegenstandster van enig belang. Het kwam Aaftink wel goed uit: bij con trole werd deze week vocht in de rechterknie geconstateerd, waardoor ook zij het dit week einde voorzichtig aan moest doen. Naast Aaftink kwalificeerde Anita Loorbach zich voor het WK. De derde en vierde deel neemster worden volgende week, na de wereldbekerwed strijden in Calgary, aangewe zen. Naast de zieke Ingrid Ha ringa, zijn Anja Bollaart (derde in Heerenveen) en de momen teel in de Verenigde Staten verblijvende rijdsters Herma Meijer,Marieke Stam en Yvonne van Gennip kandi daat. Haringa zal waarschijn lijk volgend weekeinde in Haarlem een test moeten af leggen om haar kandidatuur kracht bij te zetten. LAKE PLACID Frau Fuss is cum laude geslaagd voor haar examen als schaatscoach. De debuterende tweede vrou welijke coach na Diane Holum voerde Connie Moser en Gun- da Kleemann in de wereldti telstrijd in Lake Placid met straffe hand naar goud en zil ver. In West-Berlijn had Fuss drie weken geleden op de Eu ropese titelstrijd een winnend supertrio in Kleemann, Moser en Bomer. De laatste stelde in Lake Placid licht teleur met haar vijfde plaats, net als Hei- ke Schalling met haar achtste. Constanze Scandolo, vorig jaar getrouwd met sportrecreant Moser, trad met haar eerste wereldtitel definitief uit de schaduw van Kania, Ehrig en Kleemann. Voor Moser, 23 jaar geleden geboren in Wei- mar en al vier jaar lid van de Oostduitse kernploeg, had de aanwezigheid van Kania en Ehrig een remmende werking op haar prestaties. Het vertrek van beide coryfeeën bevrijdde haar van een sportief minder waardigheidscomplex. Die op luchting leek van korte duur, want Gunda Kleemann aarzel de geen seconde om zich het etiket van voornaamste expo nent van de nieuwe schaatsge- neratie in de DDR op te plak ken. Moser werd opnieuw naar de tweede rang verdron gen, een plaats waarmee ze op Yvonne van Gennip kan weer gaan keutelen en tutten. De Haar lemse reed in Lake Placid haar laatste toernooi. Rechts Jan Wie- be Last. FOTO: ANP de Europese titelstrijd in West- Berlijn nog genoegen nam. In Lake Placid greep ze haar kans. Kleemann voelde de na- paanval en Moser werd door Gaby Fuss naar voren geduwd om de strijd met Van Gennip aan te gaan Verstijven In Lake Placid werd Moser met de serie 3-1-2-2 de kam pioen van de regelmaat. De kou op de eerste dag deerde haar niet. Waar Marieke Stam en Petra Moolhuizen op de 3000 meter de spieren voelden verstijven, daverde zij door naar de onovertroffen 4.39,56. Die winnende tijd vormde met haar tijdwinst op de 500 meter de basis voor haar machts greep. Van Gennip gaf op de 500 meter 0,26 toe en op de drie kilometer bijna drie volle seconden, Kleemann 0,86 en twee en een halve seconde. Op de tweede dag consolideerde Moser mede dank zij Van Gennips kruising haar voor sprong. Liep Frau Fuss er stralend bij, Jan Wiebe Last had een sikke neurige trek op het gezicht Van Gennip behoedde de de buterende coach met het brons en een afstandsmedaille (derde op de 5000 meter) voor een complete ontreddering. Lasi had geen verklaring voor de teloorgang. „De meiden waren in bloedvorm. Dat hadden de tijden in Calgary bewezen. De kou kan een factor geweesi zijn. Maar daar heeft iedereer last van gehad". Windstilte Windstilte behoedde trouwen de wereldtitelstrijd in Laki Placid voor uitstel of afgelas ting: Bij het eerste startschc bedroeg de temperatuur zater dagmorgen op de Olympi Oval negentien graden onde nul. In de loop van de da daalde het kwik naar min 2'. Daarmee kwafn de voortgaq van het toernooi in gevaar. Q 25 graden onder nul had wed strijdleider Sandvig de we^ strijden kunnen afblazen. Marieke Stam opende de 300 meter op de 528 meter hog gelegen baan bij minus 21. Ij windkracht drie of vier had e rit-temperatuur voor Stai door haar snelheid (boven e 36 km/uur) dik boven de ki- tieke grens gelegen. In Lae Placid stond zaterdag echir nauwelijks wind. Dat behod- de Sandvig en de organisaa- ren voor een dilemma. WK SCHAATSEN DAMES LAKE PLACID (achtereenvolgens puntentotaal, 500, 3000, 1500 en 5000 meter met tussen haakjes de klasseringen op d 2. Kleemann (DDR) 3. Van Gennip (Ned) Hashimoto (Jap) 16. Moolhuizen (Ned) 184.223 184.554 185.471 185.674 186.020 186.111 186.556 187.788 187.962 4.43,59 (7) 4.40,36 (2) 4.49,08 (11) 4.49,14 (12) 4.48,95 (9) 4.49,03 (10) 4.45,26 (8) 4.49,20 (14) 4.52,05 (16) 4,49.76 (15) 2.15,10(13) 8.18.54(13) 2.15,86 (15) 8.29,16 (16) 2.16,11 (17) 8.25.28 (15) NK SPRINT HEERENVEEN MANNEN (achtereenvolgens puntentotaal. 500, 1000 (zaterdag), 500 e 6. Van C r Poel 8. Van Hameren 9. Van de Brink 10. Peters 11. Nieuwenhuizen 12. Portijk 13. Neijman VROUWEN (respectievelijk totaal. 500 r 3. Bollaart 4. Huizebosch 5. Keulen 6. Van der Meer 7. Hekkers 153.700 153.800 154.435 154.825 154.825 155.975 156.800 157.175 157.725 158.220 158.240 159.765 160.245 160.605 160.760 173.605 175.155 191.590 1.19,22 (10) 39,48 (9) 1.24,66 (1) 1.26,14 (3) 1.24,84 (2) 1.28.09 (6) 1.27.00 (5) 1.26,50 (4) 2 04.49 (7) Sport op tv VANDAAG Nederland 2. 18.12 uur Nederland 3, 21.17 uur Sport Studio. België Nederlands 2, 20.00 uur Duiteland 2. 19.30 en 23.35 uur WK skiën. Duiteland 3, 20.00 uur Portret van oud-voetballer Willi Lippens. BBC 2, 17.55 en 20.30 uur WK skiën. MORGEN Nederland 1, 17.00 uur Liever sportiever. Nederland 2,17.25 uur De bal is Duitsland 2, 09.55 uur WK Sky Channel, 14.00 uur Euro- Timman went moeilijk aan hoge speeltempo ANTWERPEN Jan Tim- mans poging de achterstand in de kandidatentweekamp zo snel mogelijk ongedaan te maken is op niets uitgelopen. De vierde partij eindigde gistermorgen na een nachtje te hebben overge- staan in een telefonisch beklon ken remise. 6e, 14 Portisch' koelbloedigheid is al leen maar toegenomen, nu hij weet de zaken naar zijn hand te kunnen zetten. Het deert hem nauwelijks, dat zijn tegenstan der van elk treffen een mara thonduel probeert te maken. 37-jarige Amsterdammer kan een voorbeeld nemen aan de ef ficiënte tijdsindeling van de veertien jaar oudere Hongaar. Timman went moeilijk aan het versnelde speeltempo van veer tig zetten in twee uur. Een race met de klok is welis waar nog niet voorgekomen, maar er is wel sprake van tijd- vermorsing in de opening. Ook zaterdag toen hij bij het eerste - ongetwijfeld thuis voorbereide - beslissingsmoment van het Spaans: 18. Tal-bl een minuut of twintig nadacht. Een blijk van onzekerheid en niet ver werkte teleurstelling nu er in het samengebalde programma geen ruimte is voor een time out? Timman ging het middenspel in met een half uur minder be denktijd op de klok. Tijd, die hij best had kunnen gebruiken. Bij Timmans laatste zet voor de tijdcontrole, waarmee hij zijn loper „en prise" zette, golfde de opwinding weer even door de zaal. Het bleek een strovuur. Timman moet nu uit de laatste twee partijen anderhalf punt scoren, wil hij althans aan spraak maken op een verlen ging. Zo niet dan zijn in Ant werpen de ambities om zich op te werken tot uitdager van Kas parov voorlopig weer geblust. De Rus Artur Joesoepov heeft zaterdag in Quebec de twee kamp uit de kwartfinales van het toernooi om het wereld- ten tegen Spraggett gewonnen. Hij versloeg zijn Ca nadese tegenstander Keven Spraggett in de eerste partij met verkorte bedenktijd. Oud-wereldkampioen Anatoli Karpov is nog een half punt verwijderd van de zege in de tweekamp met de IJslandse grootmeester Johann Hjartar- son in de kwartfinale van het kandidatentoernooi. De vierde partij eindigde na 3 uur en 45 minuten nadenken in remise. K -pov behield daardoor zijn voorsprong van twee punten: 3- 1. Het verloop van de vierde partij in Antwerpen was: (wit Jan Timman 0. Lf8-e7, 6 Tfl-el. b7-b5. 7. La4-b3, d7-d6. 8. c2-e3, 0-0. 9. h2-h3, Lc8-b7, 10. d2-d4. Tf8-e8. 11 Pf3-g5. Te8-f8. 12. Pg5-f3. Tf8-e8, 13. Pbl-d2. Le7-f8. 18. Tal-bl. Ta8-b8. 19. Tbl-cl. Lb7- a8. 20 Lc2-bl. Tb8-c8. 21 c3-c4. e5xd4. 22. c4xb5. a6xb5. 23 Pf3xd4. c7-c6. 24 Pd2-f 1. Pd7-e5. 25 P£l-e3. Pf6-h5. 26. Tel-fl. Dd8-g5. 27 Pd4- e2, Ph5-£4, 28. Pe2xf4. Dg5x£4. 29. g2- g3, Df4-f3. 30. Pe3-g4, Df3xdl. 31. Pg4-f6+, Kg8-h8, 32. Tflxdl, Te8-d8. 33. Lbl-a2, L(8-g7, 34 Lb2xe5, d6xe5. 35. Pf6-d7, Tc8-c7, 36. Pd7-e5. Td8- d4, 37. Pc5-b3. Td4xdl+, 38. Tclxdl, Lg7-f6. 39 Pb3-cS. Kh8-g7, 40 La2- e6, Lf6-e7, 41 Tdl-d7. Tc7xd7. 42. Le6xd7, Kg7-f8. 43. Pc5-d3. Le7-d6, 44 £2 (4. £7-£6, 45. £4-£5, gó-g5. 46 h3- £3. Kg7- Pd3-c5. Ld8-b6. 58 Ke3-d3, Lb6xc5, 59. b4xc5. Kf8-e7, 60. Ld7-e6. Ke7-d8. 61 Kd3-e3. Kd8-e7, 62 Ke3-d2. afge-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13