Volendam laat kansen liggen tegen Feyenoord Van Basten helpt AC Milan aan zege Renze de Vries stapt ook uit sectiebestuur Handtekeningen fans inspireren Eykenbroek Veendam verliest van amateurclub SPORT ftzidóe Soutuut MAANDAG 6 FEBRUARI 1989 PAGINA KNVB BEKER 19 15 1 3 31 19 13 2 4 28 19 10 4 5 24 19 7 9 3 23 28- 19 9 5 S 23 19 8 5 6 21 364 19 9 3 7 21 31-: 19 6 7 6 19 19 8 3 8 19 27-iJ 19 7 4 8 18 24-i 19 7 3 9 17 19 6 4 9 16 27-1 19 4 7 8 15 19 6 3 10 15 33-41 19 6 3 10 15 19 3 7 9 13 27-4 19 4 5 10 13 24-a PROGRAMMA PRIJSVRAGEN zich ond Lotto: 12-14-23-27-30-40 Reserve] Emi getal 37. Deelnemers: 543.978. Irdeg Hul 2.3?9.912. Prijzenbedrag: nru 1 1 01 958 Mar Toto: 2-2-1-1-1-2-1-3-2-1-3-2 ™a' Deelnemers: 26.145. Inleg: 125.69! de 1 Prijzenbedrag 59.707 met Toto-gelijk: 5-10-18-21-22. Toegel ve voegde wedstrijd: 13 Deelnemers n;e, 2966. Inleg: 14.830. Prijzenbedrag 26.677 (inclusief jackpot). Ke" Cijferspel: 959606. °P Westduitse lotto: 11-19-25-27-37-43 mei Reservegetal: 47. Spiel 77: 4415148. Vp DaUiarho Inlln- 9.11.99.37.37.41 C Belgische lotto: 2-11-22-32-37-4t Reservegetal: 17. ]n Joker 6804005. 1 Messteken voor Duitse voetballer KREFELD De 23-jarige voetbal ler Thomas Stickroth van Bundesli- gaclub Uerdingen is zaterdag in Kre- feld bij een vechtpartij door messte ken ernstig gewond geraakt. De middenvelder werd verscheidene keren in de hartstreek gestoken. Hij had geluk dat het hart zelf niet werd geraakt. Stickroth. die aan het begin van het seizoen door Uerdingen werd over genomen van Homburg, ligt nog wel op de afdeling intensive-care, maar zou buiten levensgevaar zijn. De da der is gearresteerd. Gewonden bij voetbalrellen Mexico MEXICO-STAD Bij rellen tijdens de competitie wedstrijd tussen America en Universidad in Mexi- co-Stad zijn een voetballer en een fotograaf gewond geraakt door voorwerpen, die van de tribunes wer den gegooid. Jeugdige vandalen lieten een regen van stenen, flessen en andere projectielen los en dwongen de aanwezigen het veld op te vluchten. Alejandro Do- minquez, speler van America, en Francisco Rodri guez, werkzaam voor het dagblad Excelsior, waren niet op tijd weg en liepen hoofdletsel op. Ze werden met spoed in een ziekenhuis opgenomen. De politie verrichtte tientallen aanhoudingen. Zes arrestanten werden in staat van beschuldiging gesteld, de ande ren werden later vrijgelaten. VOLENDAM „Als we ooit van Feyenoord had den kunnen winnen dan was het vanmiddag", zei de diep teleurgestelde trainer Leo Steegman van Volendam. De voormalige assistent-trainer van FC Den Haag constateerde na de competitie-nederlaag van 3-1 in eigen «huis: „Jammer, maar dan moet je de kansen zoals die zich in de tweede helft voorde den ook benutten". Volendam, dat vooral in de eerste helft het spel beheerste met aantrekkelijk en inventief voetbal, had een aantal moge lijkheden om de strijd in Noordhollands voordeel te be slissen. Feyenoord en Volen dam streden om de vierde plaats op de ranglijst. Volen dam scoorde technisch hoger, maar in twee duels kreeg de ploeg acht treffers tegen en trof zelf slechts twee keer doel. De Volendammers kregen na drie minuten de eerste kans. Eerst stuitte doelman Bolesta Sneekes en in de rebound schoot Steur rakelings over. De thuisclub hield het initia tief. Het irriteerde John Met god, die enkele keren opge wonden reageerde hetgeen hem tenslotte een gele kaart kostte. Volendam zag pas na 22 minu- ZEIST Na zijn aftreden als voor zitter van FC Groningen heeft Ren ze de Vries ook zijn functie als lid van het sectiebestuur betaald voet bal bij de KNVB ter beschikking gesteld. Hij was van mening dat de negatieve publiciteit de voetbalbond zouden kunnen schaden. Het sectie bestuur heeft de terugtreding van De Vries aanvaard. In een telefonische vergadering beraadde het sectiebestuur zich ook of in het betaal de voetbal nog langer clubgebonden be stuurders gekozen kunnen worden. De conclusie was positief. Ton Harmsen, on langs getroffen door een herseninfarct, nam zaterdag niet deel aan de vergade ring. Hij revalideert in het buitenland. Woordvoerder Fred Racké deelde na af loop mee: „Na de pro's en contra's op nieuw gewogen te hebben kwam het sec tiebestuur tot de conclusie dat de invoe ring van „onverenigbaarheid van func ties" meer nadelen dan voordelen heeft. Het gevaar dat een sectiebestuur zonder clubmensen snel losraakt van de specifie ke problemen van het betaalde voetbal, wordt toch als een groter nadeel gezien. Daarom zou er in het bestuur plaats moeten blijven voor clubgebonden verte genwoordigers. Het sectiebestuur consta teert met bitterheid dat nog onbewezen beschuldigingen en op de persoon gerichte aanvallen, met een soms zeer onverkwik kelijk karakter, tot het besluit van Renze de Vries hebben geleid. Het sectiebestuur betreurt het verder in Renze de Vries een toegewijd bestuurder te verliezen". Volgens woordvoerder Boerma van FC Groningen zal slechts één lid van het hui dige bestuur aanblijven. Dat is Gerrit Kol- ma. De overigen (Spier, Van der Pruik, De Boer) zullen, na het vertrek van voor zitter Renze de Vries, vrijwel zeker terug treden. Niet wegens de vermeende frau de-affaire, maar wegens drukke werk zaamheden. Hans Eykenbroek kan zijn lol niet op, nadat hij met zijn eerste divisieclub AZ een bekertriomf heeft geboekt op Fortuna Sittard, dat een niveau hoger uitkomt. FOTO: ANP DEN HAAG Een hand tekeningenactie van de supportersvereniging voor zijn aanblijven heeft trai ner Hans Eijkenbroek van AZ tot grote daden geïn spireerd. De oefenmees- ter, die er met zijn ver stand niet bij kan dat hij dient te vertrekken, had direct de hand in de be kertriomf van zijn ploeg op Fortuna. Twee invallers van AZ maak ten van de vroege achterstand van 1-0 in het laatste kwartier een overwinning met 2-1. De winnende treffer van Verroen viel overigens eerder dan de de zegevierende score bij het bekerduel VVOG-FC Gronin gen. In dat duel trof Roossien pas een minuut voor het einde doel tegen de amateurs. Ajax tenslotte behoefde pas zes mi nuten voor het einde een te gentreffer te incasseren tegen FC Utrecht, dat met 2-1 ver loor. In het duel met Fortuna Sit tard slaagde AZ er pas na de hervatting in het leuke spel van voor de rust in resultaat om te zetten. Het kreeg daarbij de hulp van Fortuna. dat voor de vijfde achtereenvolgende keer zonder overwinning bleef. Aan de „vooravond" van het carnaval verdween daarmee de laatste Limburgse club uit het bekertoernooi. AZ - Fortuna 2-1 (0-1): 3. Reijners 0- 1. 75. Coeu 1-1. 82. Verroen 2-1. Scheidsrechter Bulthuis. Toeschou wers: 3 500. Gele kaart: Groot en Grim (AZ). De Vries (Fortuna). AZ: Kooistra; Goulooze (Verroen). Tiktak. Vonk en Kool (Cocu); De Visser, Ophof en Roos; Grim, Groot en Visser. Fortuna: Hesp; Macssen (Griffith), Frijns, Duut en Boessen; Jalink (Lens). Liesdek. Reijners en Mor- dang, Clayton en De Vries. Half werk Half werk van Ajax was tegen FC Utrecht voldoende. Sim pelweg omdat FC Utrecht minder dan de helft van de mogelijkheden van Ajax heeft. Het ligt enigszins vast in de uitslag van 2-1, maar het bleek het duidelijkst bij de kansen die Linford en Boogers, in de tweede helft ieder één keer volkomen vrij voor Menzo, misten. Iets minder aan de oppervlak te lag een groot aantal andere tekortkomingen bij FC Utrecht. De onmogelijkheid bijvoorbeeld van De Koek, Van der Meer en Verrips om iets bij te dragen tot opbouw van de aanval, de onmogelijk heid ook van Nijholt om voet bal te spelen op het niveau dat het peil van de eredivisie enigszins benadert. Van een tegenstander met zo veel beperkingen had Ajax in drukwekkend afstand moeten nemen. De openingstreffer van Berg kamp, die door Nijholt gescha duwd had moeten worden, na een puike aanval via Verkuyl en Ronald Witschge, was een logisch uitvloeisel van Ajax' overmacht. De tweede treffer, nog binnen het eerste half uur, ook. Van 't Schip pikte een verre pass van Scholten per fect op, kwam in scoringsposi- tie en werd door Van der Meer omgelegd. Verkuyl had geen moeite met de strafschop. Ajax liet het daarbij wat het scoren betrof. Tot ruim vijf minuten voor het einde. Doel man Menzo blunderde bij een verre voorzet van Plomp, bok ste de bal tegen Linford op en daardoor ontstond bij het eer ste serieuze balcontact van de nog niet fitte invaller Wil- laarts een kans voor een leeg doel, 2-1 dus. De treffer kwam te laat om de strijd nog span nend te maken. Ajax - FC Utrecht 2-1 (2-0): 16 Berg kamp 1-0. 28. Verkuyl (strafschop) 2- 0. 84 Willaarts 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 7500. Ajax: Menzo; Blind, Verkuyl. Schol ten en De Boer; Bergkamp. Wouters en Muhren (Richard Witschge); Van 't Schip, Pettersson en Rob Witschge FC Utrecht: Van Ede; Verrips, De Koek. Plomp en Van der Meer; De Kruijff. Nijholt en Young; Boogers, Linford en Kelders (Willaarts). Grootste moeite Met de boeken heeft FC Gro ningen ook zijn vorm van voor de winterstop ingeleverd. De in opspraak geraakte club had zaterdagmiddag de grootste moeite met VVOG, uit de eer ste klasse van het zaterdag- voetbal. De Groningers wisten zich geen raad met de massaal verdedigende zaterdagama teurs uit Harderwijk, die eerder Excelsior en Helmond Sport hadden uitgeschakeld. Slechts De Wolf haalde een normaal niveau. Koevermans werd halverwege de tweede helft zelfs gewisseld, wegens zwak spel. Trainer Westerhof wilde de zwart-geldaffaire niet als verontschuldiging aanvoe ren. VVOG - FC Groningen 0-1 (0-0): 89. Roossien 0-1. Scheidsrechter: Reyg- wart. Toeschouwers. 4.500 VVOG: Migchielsen; Pfrommer, De Groot. Beers en Zeeboer; Kok (Van Dijk). Brink en Michielsen; Evert- Jan Jansen. Van der Nooij en Hei- mer Jansen. Groningen. Tukker; De Wolf, Koe vermans (Sinkgraven) en Boekweg; Koorman, Olde Riekerink. Van Dijk, Roossien en Ten Caat, Meijer en Reg- DEN HAAG In het bekerweekeinde speelden verschillende uitgeschakelde clubs uit het betaalde voetbal oefenwedstrijden voor de competitie. Het meest opvallend was daarbij de neder laag van 2-1 die Veendam leed tegen de amateurs van SVBO. De resultaten van de vriendschappelijke duels zijn: SVBO (le klasse)-Veendam 2-1 (1-0). Doelpunten Veendam: Jans. Excelsior-PEC Zwolle 1-3 (1-2). Doelpunten Excelsior: Valentijn. PEC: Roos. Leusink. Roelofsen. De Graafschap-Haarlem 1-1 (00) Doelpunten De Graafschap: Leeuwerik. Haarlem: Holverda. Heerenveen-FC Twente 0-2 (0-2). Doelpunten: Lipponen, Rutten DS T9-RKC 0-2 (0-1). Doelpunten: Hoekstra, Van de Wiel. SVV-PPSC (2e klasse) 6-1 (4-1). Doelpunten SVV: Breedveld 4. Oosterlee (strafschop). Kaiser. Leeuwarder Zwaluwen (3e klaase)-SC Cambuur 0-4 (0-1). Doelpunten Carbo 2. Anema en Alma. VV Sleen (3e klasse)-Emraen 1-2 (0-2). Doelpunten Emmen: Ten Caat, Peter Brouwer. SC Enschede hoofdklasse )-Heracles 2-0. ten het technisch overwicht gehonoreerd. Met een wonder schoon doelpunt. Schilder wierp de bal naar Van Loon, die met een messcherpe pass Van Dorpel wegzond. Diens voorzet werd door Gert-Jan Duif ineens op de schoen ge nomen, 1-0. Feyenoord was storm rijp, maar Volendam aarzelde. Twijfels die de ploeg duur zijn komen te staan, want in de tweede helft kwam Feyenoord agressiever uit de kleedkamer. Volendam liet zich de wet voorschrijven, maar kreeg door Plugboer en Steur toch twee, bijna niet te missen, kansen om de wedstrijd te be slissen. Beiden faalden. Feyenoord kreeg weer moed en na Houtmans gelijkmaker, ruim een kwartier voor tijd, uit een hoekschop van Smola- rek zag de thuisclub de bui al hangen. Vijf minuten later maakte Smolarek, de gevaar lijkste man bij Feyenoord, het werk af, waarna Hofman in blessuretijd de pijn voor Vo lendam vergrootte, 1-3. Volendam - Feyenoord 1-3 (1-0): 22. Duif 1-0, 72 Houtman 1-1, 77. Smola rek 1-2, 90. Hofman 1-3 Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 9.000 Gele kaart: Van Loon (Volen dam) en Metgod (Feyenoord). Volendam: Schilder; Van Loon, Sa muel. Guyt, Bakker; Sneekes, Stel tenpool (Bond). Steur (Van der Pop- pe). Duif. Plugboer. Van Dorpel. Feyenoord: Bolesta. Monkou, Brands. Troost. Nortan: Lokhoff, Metgoc. Van der Plas (Roth); Hofman, Hout man, Smolarek. DEN HAAG Twee puntgave doelpunten van Marco van Basten waren gisteren meer dan vol doende voor de overwin ning van AC Milan in de uitwedstrijd tegen Ascoli (2-0). De Italiaanse kam pioen was goed op dreef en had in Van Basten een scherp speerpunt. AC Milan bereikte door de overwinning de met Juventus gedeelde vijfde plaats. De ach terstand op stadgenoot Inter bleef negen punten. Inter mocht zich gisteren reeds „winterkampioen" noemen, hoewel van de eerste competi tiehelft nog één wedstrijd moet worden gespeeld. Na een misser van Virdis (vo rige week) mag Van Basten te genwoordig de strafschoppen nemen voor AC Milan. Zijn eerste, na rust. benutte hij prompt. Ook scoorde hij met het hoofd, waarmee hij zijn to taal op negen bracht. De Utrechter staat daarmee op de derde plaats van de topscorers- lijst, achter Careca (Napoli) met 11 en Serena (Inter) 10. Inter was gisteren in negen tien minuten klaar met Tori no. Al in de tweede minuut maakte Serena op aangeven van Diaz het eerste doelpunt voor de ongeslagen lijstaan voerder. In de 19e minuut til de Serena de stand ook naar 2- 0, ditmaal deed Brehme het voorbereidende werk. Door deze simpele overwinning kwam Inter op 28 punten uit zestien wedstrijden. Napoli, dat na de bekerzege ook mees ter over Pisa was voor de com petitie, bleef op drie punten achterstand. Carnevale maak te het enige doelpunt tegen de club van Mario Been. Invaller Severeijns miste in de 50e mi nuut voor Pisa een kans voor open doel. Samdoria bleef met zes punten achterstand op de derde plaats. De Genuaanse ploeg versloeg thuis Lazio met 1-0 door een treffer van inter national Mancini. Lecce bracht Atalanta de tweede nederlaag van het seizoen toe door doel punten van Barbas en Garzja (strafschop). Juventus liet, on nodig, een punt liggen tegen Pescara. De Braziliaan Tita kreeg vrije doorgang en scoor de prompt. De Portugees Rui Barros kon alleen nog gelijk maken. KV Mechelen heeft de leiden de positie in de Belgische com- Siaak Troost (links) heeft handen en voeten nodig tegen Volendammer Steve van Dorpel. FOTO: ANP petitie versterkt. Anderlecht speelde 3-3 tegen Beerschot, terwijl de ploeg van Aad de Mos doorging met winnen. Nu moest stadgenoot Racing, in clusief Joop Lankhaar en Ben Wijnstekers, eraan geloven: 3- 0. In de Mechelse derby was KV voor 11.000 toeschouwers een klasse beter, ondanks de afwezigheid van Clijsters en Koeman. Bosman kopte voor rust de openingstreffer in. Na de rust liep de score op tot 3-0 door De Mesmaeker en weer Bosman. Daarmee bracht de voormalige Oranje-spits zijn totaal op twaalf. Met 3-3 deed Anderlecht het tegen Beerschot beter dan vo rig seizoen toen met 1-2 werd verloren. Anderlecht nam drie keer de leiding met doelpun ten van Nilis, Grün en Keshi. Drie keer kwam de club van Barry Hughes terug met tref fers van Wellens en Goots. FC Antwerp blunderde door in de Bosuil van RWDM te verlie zen. De Buyser was matchwin ner. Lierse SK kon niet be schikken over doelman Pfaff en verloor prompt van Beve- ren: 0-2. Het eerste doelpunt was van de oud-PSV'er Vis- caal. Club Brugge overtuigde tegen Kortrijk, voor de ogen van bondscoach Thijs, ook al niet: 1-1. Booy zette Kortrijk op voorsprong, Degrijse maak te nog voor rust gelijk. Voorsprong slinkt De voorsprong van Paris Saint Germain op de concurrentie in de strijd om de Franse voet- baltitel, slonk gisteren tot één punt. De hoofdstedelijke for matie verloor in Sochaux van de club van die naam met 1-2. Lada bracht de gastheren op voorsprong waarna Susic voor PS Germain de stand weer in evenwicht bracht. Vijf minu ten na de rust zorgde Susie's landgenoot Bazdarevic voor de beslissing. Auxerre miste ech ter de kans het verschil tot nul te reduceren. In eigen huis kwam het tegen titelverdedi ger Monaco niet verder dan 0- 0. Marseille kroop tot op drie punten van Auxerre door winst in Parijs op Racing. Pa pin ep Vercruysse zorgden voor de treffers van de gasten. Benfica vergrootte de voor sprong op Porto in de Portuge se competitie tot vier punten. Benfica won met 1-0 bij num mer laatst Viseu, Porto liet een punt bij Portimonense (1-1). De achterstand van Boavista en Sporting, die thuis gemak kelijke overwinningen behaal- buurman West Ham United. Norwich ook in Londen, bij Charlton Athletic. Arsenal bleef aan de leiding met 47 punten uit 22 wedstrij den, tenminste zes verliespun- ten minder dan de jagende teams van wie Liverpool an dermaal een fout maakte door bij degradatie-kandidaat New castle de punten te delen: 2-2. Jones van Wimbledon werd voor de tweede keer dit sei zoen voortijdig naar de kleed kamer gestuurd na onenigheid met Ratcliffe van Everton. Met tien man hield Wimble don de laatste twintig minuten de stand op 1-1. In de tweede divisie was koploper Chelsea op schot tegen Walsall Het werd 7-0. Gordon Durie vierde zijn rentree na een schorsing van twee weken met vijf goals. Marco van Basten springt het hoogst en scoort met het hoofd. Hij belandt daardoor met negen treffers op de derde plaats van de topscorers ranglijst in Italië. FOTO: AP den op respectievelijke Chaves en Nacional Madeira, bleel acht punten. Nigel Clough solliciteerde af gelopen zatedag naar de spit- spositie in het Engelse elftal Voor de ogen van bondscoach Brian Robson maakte de zoon van de omstreden manager Brian Clough twee doelpunten voor Nottingham Forest in de uitwedstrijd tegen Lu.ton Town. Dank zij hem won. Fo rest met 3-2. Robson kwam kijken naar zijn internationals Pearce, Hodge, Webb en .Wal ker, maar zag Clough de, man van de wedstrijd worden Door de overwinning rukte Forest op naar de met Coventry City gedeelde derde plaats. Lijst aanvoerder Arsenal en run- ner-up Norwich wonnen beide met 2-1. Arsenal thuis tegen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12