Bijgeloof tiert al te welig in Italië l 20 RADIO/TELEVISIE EfiidócSouaant DONDERDAG 2 FEBRUARI 1989 PAGINA 21 NOS NAAR RAAD VAN STATE IN CABLE ONE-ZAAK HILVERSUM - Het NOS-be- stuur heeft besloten zich te wen den tot de afdeling rechtspraak van de Raad van State in de zaak tegen Cable One. De Haag se rechtbank verklaarde zich dezer dagen niet ontvankelijk tot een oordeel over de rechtma tigheid van deze zender. De NOS gaat nu het Commissariaat voor de Media vragen doorgifte van Cable One te verbieden. Valt deze beslissing niet in het voordeel van de NOS uit, dan stapt zij naar de Raad van State. Eerste „Hart van goud" uitgereikt Dezer dagen is tijdens opnamen voor het AVRO-tv-pro- gramma „Vinger aan de pols" voor het eerst het „Hart van goud" uitgereikt. Het kwam terecht bij mevrouw Ter Huur- ne (tweede van rechts op foto, naast Ria Bremer) uit Zwol le. Zij hielp daadwerkelijk hartpatiënten. Deze prijs is be schikbaar gesteld door de Ned. Hartstichting. Het is de be doeling, dat deze jaarlijks wordt toegekend aan degene die zich in het bijzonder heeft ingezet voor de verzachting van het leed, dat iemand als gevolg van een hart- of vaatziekte is berokkend. De prijs werd uitgereikt door drs. J. van Deth, directeur van de Ned. Hartstichting, rechts op de foto. De jury kreeg op oproep tal van hartverwarmende brieven over mensen die zich bijzonder voor patiënten hebben ingezet. Samen met Ria Bremer werd hieruit de eerste prijs gekozen. In de uitzending vanavond Ned. 2 om 21.58 uur, praat Ria met de winnares en andere kandi daten voor deze prijs. Het eerste gebod, documentaire over bijgeloof, IKON-tv, vanavond, Ned. 3 om 20.30 uur. HILVERSUM - Nergens tiert het bijgeloof zo welig als in Ita lië, het bolwerk van de RK- Kerk. Het eerste gebod: Gij zult geen afgoden aanbidden, wordt daar grotelijks met voeten ge treden. De vlucht in het occulte neemt hand over hand toe. Men heeft er ook een verklaring voor: De snelle overgang van agrarische naar industriële sa menleving, vooral in het rijke noorden. Hierdoor verwaterden de aloude vormen van volksge loof en -gebruiken tot ranzige rituelen tegen betaling. Marijke Vreeburg en Marjon van Royen van de Kenmerk- rubriek van de IKON gingen er op af voor een documentaire onder de titel „Het eerste ge bod". Zij kwamen terug met een werkstuk van 38 minuten, waarin veel overhoop wordt ge haald, maar weinig getoetst aan de regels en de realiteit van de Romeinse reacties op dit ver schijnsel. Vanavond te zien op IKON-tv, Ned. 3 om 20.30 uur. Dit onderwerp had meer aan dacht en zeker grotere diep gang verdiend. IKON-tv zit echter met het probleem van tekort aan zendtijd, als gevolg [waarvan bepaalde produkties altijd ingeklemd moeten wor den in een tijdschema. Dit is dit keer ten koste gegaan van het gegeven. De beide maaksters hebben nochtans in beelden en ge sprekken veel onzin op het ge bied van het geloof bij het Itali aanse volk boven water ge haald. Dit biedt uitzicht op een verwarrende wereld, waarvan direct ook misbruik wordt ge maakt door charlatans, grof geld vragende quasi-magiërs, die met poespas aan rituelen ge plaagde mensen al of niet van hun kwalen afhelpen, van hun veronderstelde bezetenheid door de duivel. DUIVELUITDRIJVING Tot zover klopt het allemaal wel. De beide maaksters signa leren een pijnlijke werkelijk heid en het is goed dat dit naar buiten komt. Maar dan treedt een stuk halfheid hun werk stuk binnen. Aan de hand van een interview wordt glashard gesteld, dat „Rome hierop rea geert met dezelfde middelen". Dit wordt in de documentaire tenauwernood nader toegelicht, maar bij navraag wijzen de maaksters er op, dat hiermee wordt bedoeld te zeggen, dat in Turijn, waar het bijgeloof schrikbarende vormen heeft aangenomen, zeer onlangs door Rome zes duiveluitdrijvers in functie zijn gesteld. Hiermee worden deze door Rome aangewezen duiveluit drijvers op één grote hoop ge gooid met de magiërs, de bol- lenkijkers, de werkers met rookrituelen, de handopleggen- de charlatans, de voorspellers en de waarzeggers, die per zit ting honderden guldens voor hun hulp durven vragen, de er kende rituelen van Rome naö- pen en er in elk geval hoopjes geld aan verdienen. Op de theologische gefundeerd heid van de Romeinse duive luitdrijving wordt verder niet ingegaan. Jammer en nalatig tegelijk. Bij Marcus en Lucas le zen we, dat Jezus de duivel uit dreef waar hij deze in mensen herkende en dat hij dit vermo gen overdroeg aan zijn leerlin gen. Van oudshèr heeft het Va- ticaan dit vastgelegd in regels en gebeden en gebonden aan strikte voorschriften. Er is daarbij sprake van handopleg ging, zalving, besprenkeling met wijwater en nog andere vormen van handelingen en ge beden. De officiële duiveluitdrijver, exorcist, wordt met zorg geko zen en moet bij voorkeur een charismatische persoonlijkheid zijn. Rome baseert zich daarbij op teksten uit de Handelingen der Apostelen. Hij mag nooit optreden zonder uitdrukkelijke toestemming van de plaatselijke bisschop. Naarmate de medi sche wetenschap vorderingen maakte en zogenaamde „dui- velbezetenheid" meer en meer werd herkend als een te behan delen ziektebeeld, nam in Rome de behoefte aan de benoeming van duiveluitdrijvers aanzien lijk af. GEEN KWAAD Het zou deze IKON-documen- taire geen kwaad hebben ge daan als deze feitelijkheden en ontwikkelingen er aan zouden zijn toegevoegd. We kennen de jongste Romense overwegingen niet om in Turijn liefst zes dui veluitdrijvers tegelijk aan te stellen, maar de situatie ter plekke vroeg er waarschijnlijk om. In elk geval komt in deze documentaire ook een priester/ exorcist aan het woord, die er op wijst dat er door hem en zijn confraters niet tegen betaling wordt gewerkt. Hiermee wordt in elk geval voorkomen, dat be narde mensen die hulp zoeken het vel over de neus wordt ge haald. Het bijgelovige gedoe in vooral het rijke noorden van ItaliS neemt blijkens deze documen taire wel ontstellende vormen aan. Het is goed dat dit wordt onderkend en vastgelegd. Of men nu een lotje koopt of op winst van de club van Mara- donna gokt, zonder cijferritueel gaat dat niet. In bloeiende voor- spelpraktijken gaan miljarden lires om, die dankbaar worden bijeen gegraaid door enkele miljoenen waarzeggers. Hier ligt geen taak voor Rome, zoals deze documentaire schijnt te suggereren, maar veeleer voor justitie, wanneer hulpzoekers geldelijk en/of geestelijk wor den benadeeld. Dit neemt niet weg, dat Italië bij uitstek toch het land is voor complicaties tussen de fenome nen van gevestigd geloof, ge kerstend heidendom, volksge loof, bijgeloof en erkende won deren. Deze worden in deze do cumentaire op een rij gezet. Een groot congres over de werkzaamheid in de samenle ving van de Satan riep allerlei onverwachte nevenverschijnse len op en leed half schipbreuk. In de kathedraal van Napels vereert men enige malen 's jaars de H. Januarius, vroeger bisschop in die streek, van wie de reliquiën worden bewaard. Het is een erkend wonder, al thans een natuurlijk onver klaarbaar feit, dat soms tijdens die vereringen, waarvoor veel volk te hoop loopt, het gestolde bloed van die martelaar uit de eerste eeuwen van het Chris tendom weer gaat vloeien. Dit en nog meer komt men al lemaal tegen in deze documen taire, die een breed veld van gebruiken en misbruiken be treedt, dat weinig zorgvuldig wordt afgegraasd. TON OLIEMULLER VARA 16.01 Neighbours, Australische serie. Mevrouw Forbes vertelt Scott en Danny over de dood van haar man. Des kan promotie maken. 16.24 EZeg 'ns AAA comedy serie. Afl.16: Parelvissers. Hans en Paolo belanden midden in de nacht in de keuken en de volgende dag gaan ze, volgens af spraak, boodschappen in slaan om 's avonds een echte maaltijd te koken. 16.49 TV-Werkjournaal Pre sentatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. 17.14 Het eind van de jacht, te kenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.44 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. 18.00 Ovide en zijn vriendjes, Belgisch-Canadese teken filmserie. Afl.: Het doolhof. 18.13 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De tijdreis van Gargamel. 18.26 De Snorkels, tekenfilmse rie. Afl.: Jo-Jo doet 't wel. 18.39 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Trammelant met een oli fant. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.18 Een klas apart, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Computerliefde. Charlie Moore debatteert met zijn klas over nut en noodzaak van computers. 19.51 Natuurmoment Presen tatie: Hanneke Kappen. 19.56 Lingo, spelprogramma. Presentatie: Robert ten Brink. 20.20 EZeg 'ns AAA, comedyse rie. Afl.17: Adio... Paolo en Hans bereiden een uitge breide maaltijd. Intussen blijken hier en daar wat re latieproblemen te zijn. 20.45 Konsumentenman, con sumentenrubriek van Frits Bom. 21.36 S Cagney and Lacey, Amerikaanse politieserie. Afl.: De man die op Trotsky schoot. De zwerver Arnie meldt op het bureau dat er in het Union Square Park een dode is gevonden. Leon Trotsky. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.40 (S Kippevel, mu ziekprogramma. Presenta tie: Jan Douwe Kroeske. Ditmaal aandacht voor Jeff Healy, Mick Fleetwood en Dead Can Dance. NEDERLAND3 Leoni Jansen presenteert het kunstprogramma 'Uit de kunst'. Ned. 3 om 21.41 uur. FOTO: DIJKSTRA 17.20 Donderslag, jeugdmagazi- ne voor en door acht tot dertienjarigen. Presenta tie: Nada van Nie en Mare Postelmans. 18.30 I David, de kabouter, te kenfilmserie gebaseerd op het boek De kabouters van Rien Poortvliet en Wil Huy- gen. Afl.18: De gekneusde enkel. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De doorreis. 19.00 Airwolf, Amerikaanse se rie. Afl.: Airwolf II. Er komt een tweede versie van Air wolf en een nieuwe piloot, die al gauw Stringfellow's tegenstander wordt. NEDERLAND2 AVRO 16.05 S AVRO Service Salon, familiemagazine. NOS 20.00 EJournaal. AVRO 20.29 Nightcourt, Amerikaanse serie. Afl.30: The battling bailiff. De impressario's van een beroepsworste laar bieden Buil een con tract aan en niemand wil zijn eerste wedstrijd mis sen. 20.55 EDe wandelaar, misdaad serie met Kees Brusse in de hoofdrol. Afl.4: De dochters van Arthur. Ar thur heeft zich opgehan gen en zijn dochters zoe ken met behulp van Paul uit waarom. 21.58 EVinger aan de pols, in formatie over medische en gezondheidszaken. Pre sentatie: Ria Bremer. 22.40 De hoogste versnelling, automagazine. Presenta tie: Ruud ter Weijden. 23.05 L.A.Law, Amerikaanse se rie. Afl.33: Gorilla my dreams. Brackman woont op zichzelf en ontmoet een mooie vrouw. Arnie heeft huwelijksproblemen en Si- fuentes pakt Benny aan. 23.45 m Ontdek je plekje Van avond: Zutphen. NOS 00.01 Journaal. NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.45 Sesamstraat. 18.00 Paspoort, programma in het Servokratisch en het Nederlands. IOS 18.15 Jemen In het Tropenmu seum, reportage. TELEAC 18.30 Qa va? cursus Frans. Les 18. NOS 19.00 EHet klokhuis. 19.15 Ejeugdjournaal. 19.25 TV-3, gevarieerd magazi ne. 20.00 EJournaal. IKON/KRO/RKK 20.29 Kenmerk-special: Het eerste gebod, documen- taire over bijgeloof en mystiek in Italië. RVU 21.15 Meneer Vandalen wacht op antwoord, 4-delige se rie over de oorzaken en de bestrijding van licht van dalisme. Afl.3. NOS 21.40 Uit de kunst, kunstrubriek vanuit het Shaffy theater café in Amsterdam. Pre sentatie: Leonie Jansen. HV 22.08 Kwartslag: Kri in de woestijn, programma over de opkomst en de gevol gen van het verdwijnen van dit reclassering- maandblad. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. 22.55 Kort Hoger Onderwijs: Maak werk van een stu die. 23.15 Studio Sport. WK Skiën te Vail(USA). 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 15.55 16.45 17.30 22.25 22.30 22:45 Os drie wijzen Oogappel Johan en Pierewiet, tekenfilm serie. Afl.6: De bron der go- i Tik Tak animatieserie, i Plona Afl.: Plons en de sneeuw. i Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke. Philip Ann e.a. Afl.20: De geesten-helper, i Juke box. i Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroep, i Programma-overzicht, i Nieuws. I Felice, quiz waarin twee duo's spelen op vierentwintig televi sieschermen. Presentatie: Feli ce Damiano. i Panorama. Actualiteitenru- Medisch Centrum West. 13- delige Nederlandse serie. Afl.9: De opvolging. Met: Eric van In- gen. Margreet Blanken, Gerda Cronie e.a. Kunst-zaken. Nieuws. Notities uit Marokko (Carnets du Maroc). 3-delige Canadese documentaire-serie waarin Jacques Bensimon terugkeert naar het land van zijn voor ouders. Afl.2: Wat de koning betreft. Coda. Elfentanz opus 39, van David Popper, uitgevoerd door Carlo Schmltz, cello en Kyoko Hashimoto, piano. 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Tweemaal zeven, tv-spelletje. 19.28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Slavin der liefde (Raba Liub- vi). Russische speelfilm uit 1978 van Nlkita Mikhalkov. Met: Elena Solovei en Rodion Nakhapetov e.a. .21.30 Een Midzomernachtsdroom (Midsummer Night's Dream). Nederlandse animatiefilm van Fred Bosman op de muziek van Mendelssohn. Uitgevoerd door het Filharmonisch Orkest van Rotterdam o.l.v. David Zin- 22.10-22.40 Sprechen Sie Deutsch? Afl.14: Een paar Briefmarken für eln Eis. Presentatie: Jos Wilmots, Ingrid Scheller-Rabe en Marlène de Wouters. RTBF 1 17.45 Vacaturebank. 18.00 Nouba, nouba, met Draghetto en Mimi Cracra. 18.30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. 19,00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savolr, informatieve se rie. Vandaag: Zeevis. 20.20 Pendez-les haut et court (Hang' em high), Amerikaanse speelfilm uit 1968 van Ted Post. Met: Clint Eastwood, ln- ger Stevens. Ed Begley, e.a. 22:10 Le monde du cinéma - Pano- marique. 23.10 Laatste nieuws. 23.40-23.50 Roflets du libéralisme. DUITSLAND 1 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Der Feind, Engelse jeugdserie naar het boek van Robert Westall. Met: Chas McGill, Audrey Parton, Nicky Nicol e.a. Afl.5. 16.40 Mission Terra, Expedition zum blauen Planeten, kinderserie. Afl.: Von Stürzen und anderen 17.15 Tagesschau. 17.25 Remington Steele. Afl.: Der Habsburger Dolch. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Falcon Crest, serie. Afl.: Kampflinien. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 [fITagesschau. 20.15 Mit unnachgiebiger Harte, re portages en analyse van het abortusproces in het stadje Memmingen. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 E Willkommen im Club, amu sement met Harald Juhnke. Gasten: Chariklia Baxevanos, Salvatore Adamo, Al BAno Romina Power e.v.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Tatort misdaadserie. Afl.: Die kleine Kanaille. Met: Heinz Drache, Jürgen Kluckert. Maxi- millian Wigger e.a. De 16-jari- ge Birgit ziet de pelshandelaar Marianne Lorenz in aanwezig heid van haar jongere man Theo verdrinken. Howel er geen concrete aanwijzingen voor een misdaad zijn. gaat hoofdcommissaris Bülow zich met de zaak bezighouden. 00.35 Tagesschau. 00.40 Nachtgedanken, bschouwin- gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Logo, kinderprogramma. Pfiff, sportstudio voor jonge ren. Presentatie: Norbert Kö- Heute. Si Tele-llluatrierte, actualitei ten, sport en amusement. Die Wicherts von nebenan, serie met Maria Sebaldt. Ste- pan Orlac. Hendrik Martz e.a. Afl.: Der Prinz von Arkadien. Programma-overzicht. Heute. Die Sport-Reportage. WK Al pine skiën, combinatie-afdaling dames. Uitzending vanuit Vail/V.S. Commentaar: Bernd Heller. 20.00 Günter Pfitzmann: Berliner Weiaae mit... einem Schuss Ferien, vakantieverhalen met Günter Pfitzmann. Evelyn Ha- mann, Maria Sebaldt e.a. Re gie: Ralf Gregan. Drie Berlij- ners willen een rustige vakan tie op Fuerteventura doorbren gen zonder zakelijke- en privè- beslommeringen. Dat valt ech ter niet mee. 21.00 Gesundheitamagazin Praxis. Alzheimer Osteoporose Schlaganfall: Schicksal im Al ter? Medisch magazine met vandaag ziektes van het ouder worden. Presentatie: Hans Mohl. 21.45 Heute-journal. 22.10 Live, de ZDF-talkshow vanuit de Alte Oper in Frankfurt. Pre sentatie: Amelie Fried en Harry Valérlen. 23.40 SI ZDF JazzClub. The Chris Barber's Jazz- en Blues-Band. Gast: Monthy Sunshine, klari- 00.55 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus scheikun de. Les 5. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Daa Quiller-Memorandum: Gefahr aua dem Dunkel (The Quiller-Memorandum), Engelse speelfilm uit 1966 van Michael Anderson naar een roman van Adam Hall. Met: George Segal, Senta Berger, Alex Guinness e.a. Een Britse aget moet in West-Berlijn een vijandige or ganisatie ontmaskeren. Hij wordt echter door hen tot een keuze gedwongen: hij moet hen helpen of anders doden ze zijn vriendin. 21.33 West 3 aktuell. 21.45 Nachgespielt: Och, wat wor dat fröher achön doch en Co- lonia... De Blëch Föös zin gen en spelen liederen van Willi Ostermann. 22.20 Agatha Christie: Miss Marple, misdaadserie. Afl.: Das Schick sal in Person (1). Met: Joan Hickson. Peter Tilbury, John Horsley e.a. 23.15 Lander-Menschen-Abenteuer: Am Rande des Sandmeeres, reportage over de Mossi, Be woners van het kleine dorpje Sóguèdin In Burkina Faso. OO.99 Laatste nieuws. BBC 1 15.15 [Dangerous moonlight, En gelse speelfilm uit 1941 van Brian Desmond Hurst. Met: Anton Walbrook, Sally Gray. Derrick de Marney e.a. 16.50 Children's BBC met Andy Cra- 16.55 Henry's cat. 17.15 Jackanory. 17.25 Hokey Wolf. 17.35 Gruey Twoey, 6-delige serie. Afl.5. 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 BüBlue Peter. Informatief kin dermagazine. Presentatie: Ca- ron Keating, Yvette Fielding en Mark Curry. Ditmaal o.a. aan dacht voor de werking van sa telliet-televisie. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 London Plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. 20.30 xEastenders, familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a. 21.00 SHoliday 89. Vakantiemagazi ne. Presentatie: Desmond Ly- nam, Anne Greg en Kathy Tay lor. Ditmaal aandacht voor In dia en Ibiza. 21.30 SJoint account, 6-delige co medyserie rond een mana gers-echtpaar. Met: Peter Egan en Hannah Gordon. Afl.2. 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 Life without George 7-deli- ge serie met Simon Cadell en Carol Royle. Afl.3. 23.00 Question time. 00.00 The Rockford Files, detective serie. Afl.: Fast count. 00.50 Weerbericht. 16.03 Chronicle. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Catchword. Quizprogramma. 17.30 Indoor hockey: British Cities Championship. 18.20 Holiday outings: Nepal. 18.30 Food and drink. Informatieve The winning streak, Ameri kaanse speelfilm uit 1983 van Jim Wilson. Met: Andra Millian, Kevin Forster, Eve Lilith e.a. Take nobody's word for it, magazine over wetenschap en technologie. 9-2-5 - The work programme. Wekelijks magazine over de veranderingen in Engelse ar beidsomstandigheden. Ditmaal aandacht voor deeltijdbanen. The North Sea. Zesdelige do cumentaireserie over de Noordzee. Commentaar: Su sannah York. Afl.5: Denmark's fishy business. Naked video, 6-delige come- dy-serie met Gregory Fisher, Helen Lederer, Elain C. Smith e.a. Afl.3. 5340 Minutes. Documentaire serie. Afl.: Jealousy. Drie men sen vertellen over hun jaloezie- gevoelens, die het gevolg wa ren van buitenechtelijke rela ties van hun partners. Tracey Ullman. Comedy-serie met Tracy Ullman, Joe Malone, Julie Kavner e.a. Newsnight, actualiteiten. The late show, cultureel ma gazine. Weerbericht. atelliet- ^V-Morgen^J SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 (s) Countdown. Popprogram- 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine. 18.00 Flying Kiwi. Nieuwzeelandse jeugdserie. 18.30 Talk of the Devil. 19.00 The Ghost and Mrs. Muir e. Comedyserie. 19.30 Emergency. 20.30 [Thursday Movie: Love from a stranger. Amerikaanse speelfilm uit 1947. 22.10 Ford Ski Report. 23.10 WWF Superstars of Wrestling. 00.10 Is) Soft and Romantic. 01.00 The Arts Channel. Kunstpro gramma's. 04.00-06.30 The Landscape Chan nel. Nonstop muziek. KRO 15.50 Centennial, Amerikaanse serie. 16.35 Ouder worden ver van huis. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 Jim Henson presenteert de wereld van het marionettenspel. NEDERLAND 2 TROS 16.00 Tita Tovenaar kinder serie. 16.28 Suske en Wiske e, te kenfilmserie. 16.50 üDBassie en Adri- aan en de verdwenen kroon, serie. 17.15 De DD show, spelprogramma. 17.40 Heathcliff A co, tekenfilmserie. BRT 1 SUPER CHANNEL 16.30 Hot Lil». 18.30 Captain Power and the sol- diers of the future. Science- fictionserie. 20.00 [Robert Mitchum-cyclus: Crossfire. Amerikaanse speel film uit 1947 van Edward Dmytryk. 21.45 World News. 22.00 Kino Klub: Looters. Speelfilm met Frederick Stafford. Jean Seberg en Maria Rodriguez. 00.00-03.00 The Mix. 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Home sweet home (3). 15.30 Felice quiz. 16.05 Verwant 16.55 I.Q. e. quiz. 17.30 Johan en Pierewiet. DUITSLAND 1 MTV EUROPE 16.30 Mare» Vanthilt. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogram- 20.00 Spotlight: New Music Assault. 21.00 Ray Cokes. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00-07.00 Night videos, met van 02.00-02.30 Club MTV e. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Wunder der Erde 11.10 Berliner Weisse mit... einem Schuss Ferien. 12.20 Gesundheits- magazin Praxis. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 LUn- der-Menschen-Abenteuer. 14.00 Se- eamstrasse. 14.30 PS - Brodzinski e, serie. 15.30 Tagesschau. 15.35 Ka- nalligator. 15.55 Das singende, klin- gende Baumchen. 17.15 Tages schau. 17.25 WWF-Club: Karneval- total. DUITSLAND 2 10.00 Zie Did. 1. 13.15-13.45 Warum Christen glauben e. 14.55 Hofthea ter. 15.55 Heute. 16.00 Waldheimat, verhalen. 16.25 Freizeit... und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 IS Tele-llluatrierte. BBC 1 TV 5 16 05 Br,»». 16.10 L'Homme au Képi Noir. 16.30 Bonjour, Bon Appétit. 17.00 Récréation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Bréves et Météo Européene. 18.00 Ciné-Club. 19.30 Papier Glpcé. 20.00 Chamos Elyaées. 21.30 Lunettes Noires Pour Nuits Blanches. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Apostrophes. 23.30 La Chonce Aux Chansons. 00.00-01.00 Figures. 07.35 ERKO Short. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Open air. (1). 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. Aansl.: Going for gold. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air (2). 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Guns for San Sebastian, speelfilm. 16.40 Te kenfilm. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 Good morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Cisco Kid. 09.30 Mask. 10.00 Sky Trax e. 13.00 Another World. 14.00 City Lights. 15.00 From the Earth to the Moon. 16.00 jSi Countdown. 17.00 DJ Kat Show. (D Ondertiteling via Teletekst 0 Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-ultzending Ej Zwarl/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels V3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SUPER CHANNEL 07.00 Worid News and Business. 08.00 The Mix. 15.30 Rockin in the UK. 16 30 Hot Line. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse ment. 12.00 Remote control Spel programma. 12.30-15.30 MTVI RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet siapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 19.51 Hobbyscoop. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02-00.00 Het podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: De planeten. 21.00 Jaren dertig. 21.30 Zelf mode maken. 22.00-22.30 Grafische technieken. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentle Radio 1) 16.02-18.00 Tot zesl (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport en agenda). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Editie Rijswijk. Om roep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op don derdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Uitz. CVP. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Folk. 21.03 Passage '89. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.10 Over stuur. 19.00 Funky town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Cante flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Home Made. 20.30 FW: Nouvel orchestre phllhar- monique de Radio France speelt Beethovens symfonieën nr. 2 en 5. 22.00 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 l6der heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P.- roem. 16.06 VARA: Radio l Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04" KRO: Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 06.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hltwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goelemorgen. 09.04 Goud van Oud. 11.04 Van Diepen draalt door. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Erik de Zwart. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcerl. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Opera. 10.55 Franz Schubert. 11.45 Int. concertcircult. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 Schoolradio. 15.00 Het gebouw. 16.45 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: De hele dag staat een gemeente centraal. 06.02 Mogge pro vincie. 09.02 Maatwerk met Elibert Maathuis. Met Thuismarkt, Vijf per bedrijf, muziek, cabaret en gasten. 12.02 Van twaalf tot drie. 15.02 Mu ziek 16.02-18.00 Tot zesl Radio Rijn mond: 07.03 Ochlendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchpro- gramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express. 16.03-17.00 Ge tapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom In Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Gewestelijk programma. 13.10 Goed op vri|dag. 14.00 Pluche en plastiek. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.15 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12.20 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13^5 Young Person's Guide. 15.30 Symfonische muziek. 16jg0 Recital Olaf Bar. bariton.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21