Ivan Lendl weer bijna terug op tennistroon ia [ieuwe trainer wil af van dal gekscherende toontje Patrick Lodewi jks krijgt onvoorwaardelijke steun et ve Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT £eid6C@ou*a/nt VRIJDAG 27 JANUARI 1989 PAGINA 9 eroen Piket heeft stijgende lijn te pakken [JK AAN ZEE Jeroen Piket heeft i hoogste grootmeestergroep van het Hoog- proep lüderdorper de dag voor zijn twintigste jaardag zijn score op naar vijftig procent, jensdag had Piket Nederlands kampioen gegeve dy Douven verslagen. In theorie kan hij fs nog zijn derde grootmeester-resultaat meewi en, maar dan moeten wel de resterende Pbl-d2.' c7-c6; 12. 0-0-0, Lc8-c6; 13. Pd2-'c4, Td8xdl+ ïrfcamp-tijen tegen Georgiev en Tsjeskovski wor---- -- iroep, i gewonnen. Die kans lijkt te verwaórlo- Een poi, al is de Rus na zijn indrukwekkende rt volledig van slag. nog twee speeldagen is de kans groot, ^eJ.xa3,+;T2 f4, Tc2-c3; 34°b3-b4, e5xf4; 35. Kb6xb7, Tc3xe3; Telxe3, f4xe3; 37. Lh3-fl, f5-f4; tegen respectievelijk Vaganian verliest door tijdsoverschrijding. ling te porgani De Go -ding en Anand, bleven aan de leiding, met een half punt voorsprong op Anand en Nikolic. :ns-schaaktoernooi de weg omhoog ge- Tsjeskovski heeft kennelijk al zijn kruit in nden. Met een overwinning in de elfde Wijk aan Zee in de eerste week verschoten ide op de Brit Anthony Miles krikte de Na vijf punten uit zes kwam er nog maar een half uit vijf bij. Nu liet hij zich door hekkesluiter Granda Zuniga overbluffen. Anthony Miles (wit) - Jeroen Piket: 1 Pgl-f3, Pg8-f6, 2. g2-g3, g7-g6; 3. b2-b3, Lf8-g7; 4. Lcl-b2, 0-0; 5. Lfl- g2, d7-d6; 6. d2-d4, e7-e5; 7. d4xe5. Pf6-g4; 8. h2-h3, Pg4xe5; 9. Pf3xe5, dGxe5; 10. Ddlxd8, Tf8xd8; 11 h4, Pd7-f6; 26. Tdl-el, Pf6-e8; 27. Pd6xe8, Tb8xe8; Michel Valke keert terug naar Sparta ROTTERDAM Michel Valke keert terug naar Sparta, de club waar hij dertien jaar geleden zijn debuut in het r betaalde voetbal maakte. De nu 29-ja- rige middenvelder tekende gisteren een overeenkomst die hem voor twee ëneenhalf jaar aan de Rotterdamse eredivisieclub bindt. Sinds zijn debuut bij Sparta speelde Valke zestien inter lands en diende hij drie andere werk gevers: PSV, Feyenoord en Olympi- que Lyon. Dit voetbaljaar kwam Val ke nauwelijks voor de Franse tweede- divisieploeg in actie na een conflict met de technische staf. Valke maakt zondag in het duel met Willem II zijn rentree in de vaderlandse voetbal- Michel Valke. foto: dijkstra competitie. Foreholte bekert verder DEN HAAG De hand baldames van Foreholte hebben zich gisteravond geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de NHV-beker. De ploeg uit Voorhout won met 19-11 van het Wate- ringse VELO. Van der Voort Quintus won in Schiedam met 22- 16 van collega-eredivisie- club UVG. Tien spelers geschorst ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft tien spelers ge schorst voor de wedstrijden van het komende weekeinde in het betaalde voetbal. Brands (Feye noord) dankt zijn uitsluiting voor één wedstrijd aan twee gele kaar ten in de wedstrijd tegen RKC. Van Aerle (PSV), Van der Waart (PEC Zwolle), Eijer (VVV), Vonk (AZ), Carbo (SC Cambuur), Coort (Helmond Sport) en Brehler (Wa- geningen) kregen dezelfde straf voor de derde waarschuwing. Hutten (RKC) en Loovens (SVV) werden voor één wedstrijd ge schorst na de vijfde gele kaart. Streekvervoer moet teveel toeleggen op vervoer voetbalfans UTRECHT De streekvervoerbe- drijven willen een betere financiële regeling van het vervoer van voet balsupporters. Momenteel wordt dat vervoer betaald uit de opbrengsten van de zogenoemde combikaarten (toegangskaarten voor vervoer en stadion), maar daarmee wordt slechts tien procent van de werkelij ke kosten gedekt. Dat betekent een jaarlijkse schadepost voor het streek vervoer van circa twee ton, aldus een woordvoerder van de ESO, de vereniging van streekvervoerbedrii- ven. De ESO gaat volgende week praten met de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de KNVB. MELBOURNE Eén overwinning heeft Ivan Lendl nog nodig om de vorig jaar aan Mats Wi- lander afgestane tenni stroon weer over te ne men. De Tsjechoslowaak bereikte vandaag, even als Miloslav Mecir, de eindstrijd van het heren enkel bij de open Austra lische tenniskampioen schappen door een moei zame vier sets overwin ning op de Oostenrijker Thomas Muster. Voor Lendl was er voor het eerst sinds 1983 weer een fi naleplaats in Melbourne. Drie pogingen daarna het toernooi te winnen werden al in de halve finales afgebro ken. Dit keer had Lendl het beetje geluk dat elke kam pioen zo op zijn tijd nodig heeft. Met Thomas Muster trof Lendl een van de twee surprises van het toernooi. De Oostenrijker had een ron de daarvoor het geluk dat de goed in vorm zijnde Zweed Stefan Edberg zich wegens een rugblessure moest terug trekken. In de vierde set (bij een stand van 2-1 in het voordeel van Lendl) hielden de twee el kaar tot 5-5 in evenwicht. Het spel werd er niet beter op, de hitte had daarvoor al te lang zijn slopende werk kunnen doen. In de elfde game van de reeks zorgde een domme fout van Muster voor de beslissing in de wed strijd. Op game-point ramde hij de bal bij een eenvoudige smashkans hard in het net waar een simpel tikje vol doende was geweest. Na de gamewinst liet Lendl zich de kans op de zeg niet meer ont nemen. Hij verzamelde nog een keer al zijn krachten. Ook hij realiseerde zich dat in de vijfde set, bij deze om standigheden, de jongere Muster in het voordeel zou zijn. De ervaring van Lendl in de twaalfde game was daarna voldoende voor de nummer twee van de wereld de winst naar zich toe te trekken. Waar Lendl vooral in de slot fase problemen had met zijn opponent, kwam Miloslav Mecir in de eerste set in de moeilijkheden. De flegmatie ke Tsjechoslowaak verloor in de tweede game van die ope ningsreeks zijn opslag. Aan gemoedigd door een groot contingent Zweedse suppor ters herhaalde Gunnarsson die doorbraak van de service van Mecir nog een keer. Bij 5-2 had hij de kansen op set winst in eigen hand. Maar juist de wijze waarop de Zweed op die voorsprong kwam, brak hem later weer op. Mecir vocht, eigenlijk tegen zijn gewoonte, een lijnrechters aan. Mecir kreeg geen gelijk en besloot het toen maar te gaan halen. Hij schakelde over in een hogere versnelling en liet de hard werkende Gunnarsson eigen lijk van dat moment kans loos. Manon Bollegraf en Tom Nijssen zijn er niet ingeslaagd de eindstrijd van het ge- mengddubbelspel te berei ken. Het Nederlandse koppel verloor vandaag in de halve finales kansloos van het fa voriete duo Jana Novotna én Jum Pugh. VV ZOCHT RINI VAN ROON EN VOND DICK ADVOCAAT de la premijAARLEM De Haagse trai- [egevenpr Dick Advocaat verraste on- de voetbalwereld door ite dat ^er te stappen van eredivisio- nd op jst Haarlem naar SVV, dat een ige lager is gehuisvest. Voor ambitieus man als Advo- Dpgevodat (41) een zo op het oog wat relatie Merkwaardige transfer; vooral dertiens men bedenkt dat hij ook se- hemfeus in beeld was bij FC :recht. En er bovendien spra- iets met Rinus Mi- lels". Maar Advocaat kon niet ichten, luisterde met open 1 naar de enthousiaste ver- i van SVV's voorzitter Van en tekende spontaan voor jaar. mdat hij een sollicitatiege- Irek „altijd interessant" vindt, leidde Dick Advocaat zich op ■tdrukkelijk verzoek bij John jan Dijk. De geldschieter/voor- i SVV had aanvanke- Sjk interesse getoond in de bij laarlem voetballende Rini van n, die het dertiende „slacht- ïfer" moest worden van Van lijks koopwoede. Bij de bezoe- aan Haarlem kwam Wim sen, sinds kort „technisch |)ördinator" van SVV, in con- met trainer Advocaat, n belde me later op met de |raag of ik niet eens wilde ko- i praten", zegt Advocaat, u, praten kan altijd. Ik was Jgenlijk volop in de slag met T Utrecht. Maar dat ging me Blemaal te lang duren. Ze zou- Jen me terugbellen, maar dat is looit gebeurd". Achteraf blijkt jen misverstand er de oorzaak van te zijn dat de Utrechters niets van zich hebben laten ho ren. Oprecht vindt Advocaat: „Nee, ik heb er achteraf geen spijt van dat het zo is gelopen. Ik heb ontzettend veel zin in mijn nieuwe baan. Bij SVV zijn ze zó ambitieus. Ik had ook nog in de wachtkamer kunnen blij ven zitten, maar wat men in Schiedam van plan is, spreekt Marge De ogenschijnlijk onophoudelij ke stroom van aanwinsten die John van Dijk naar sportpark Harga lokt, vormt een enorm contrast met wat Advocaat de afgelopen anderhalf jaar ge wend is geraakt. De vroegere bondstrainer werd er bij FC Haarlem keer op keer mee ge confronteerd werkzaam te zijn in de marge van het betaalde voetbal. Het zielloze Haarlem moet immers steeds spelers ver kopen om het hoofd boven wa ter te houden. „Dat is al jaren zo. Er komt hier niemand kij ken", vertelt Advocaat in zijn krappe trainershok. „Ja, thuis tegen Ajax. Toen waren er als gevolg van allerlei acties ineens 12.000 mensen. Ajax stond toen vierde. We speelden een aardi ge wedstrijd en verloren maar net. Maar een week later speel den we tegen nummer twee Fortuna. Twaalfhonderd man, Natuurlijk wist Dick Advocaat vooraf waaraan hij begon, toen hij „Zeist" via een contract van twee jaar verruilde voor de Noordhollandse hoofdstad. Maar FC Haarlem wés nooit een hoogdravende club, is het niet en zal het ook nooit wor den. Dat Ruud Gullit er zijn eerste schreden zette, was dan ook niet meer dan een incident. „Jawel, er zijn veel jeugdige ta lenten", werpt Advocaat tegen. „Dat is ook mijn geluk. Want dat er zóveel spelers zouden vertrekken, had ik tevoren nooit gedacht". Bij Haarlem moest de Haagse trainer in de- loop van dit seizoen bijvoor beeld afscheid nemen van Peter van Velzen en Chris Verkaik. De eerste werd weggesleept door het Belgische Beveren en Verkaik draagt inmiddels het shirt van SVV! Advocaat: „Ik geloof niet zo in competitiever valsing. Kijk, bij Willem II ha len ze ook spelers als 't slecht gaat. Dat geeft nou eenmaal een kick bij de overige spelers". Gekscherend In de media wordt nogal gek scherend gereageerd op het on geremd enthousiasme waarmee de bemiddelde Van Dijk met zijn nieuwe speeltje omgaat. Een bericht over alweer een aankoop van SVV (van Van Dijk, dus) wordt steevast ge volgd door een verwijzing naar de lijst van vorige aanschaffin gen. „Daar moeten we wel van af, van dat gekscherende toon tje", zegt Advocaat ongekend fel. „Die twaalf aankopen moet je sowieso-tussen aanhalingste kens plaatsen, want niet elke speler is zomaar geschikt voor het eerste. Het is natuurlijk ook bij SVV niet zo dat de bomen de hemel groeien. Wim Jansen en ik hebben allebei een lijstje gemaakt. Er zal ook een aantal spelers wegmoeten. Ja, waarschijnlijk ook enkele aan kopen", aldus de Hagenaar, die opvolger wordt van Jan van de Velde (thans hoofdtrainer zon der papieren en volgend sei zoen assistent). Advocaat noemt zijn samenwerkingsverband met Van Dijk en Jansen „een driemanschap waarbij alles op mijn hoofd neerkomt". De pro vocerende suggestie dat „coör dinator" Wim Jansen de opstel ling wel zal bepalen (zoals ook wordt beweerd van Hans Kraay bij Feyenoord), spreekt Advocaat vol vuur tegen. „Jé, ik bel hem iedere zondagmor gen even op om de opstelling te vragen! Nee jongen, dan ken je mij nog niet. Zo ben ik niet en ik denk dat Van Dijk mij juist déérom heeft genomen. Hij wil de me dolgraag hebben, Bij onze besprekingen draaide hij de'deur op slot en zei: „Je komt er niet uit zonder te tekenen". Zo schijnt-ie dat destijds ook bij Wim Jansen te hebben gedaan. Nee, voor het geld hoef ik het echt niet te doen. Maar SVV betekent voor mij een hele nieuwe uitdaging". En daar is Advocaat na anderhalf jaar Haarlem zichtbaar aan toe: „Nog tien punten en dan ziin we veilig. Ja, zo zit ik hier echt te rekenen". ROB LANGEVELD EINDHOVEN Driemaal per week brengt Patrick Lodewijks een bezoekje aan het Sint Anna-ziekenhuis in Geldrop. Om te informeren hoe het staat met de fysieke gesteldheid van collega Hans van Breukelen én om de adviezen aan te horen van de doelman die dit seizoen door zijn zware knieblessure niet meer aan keepen toekomt. De 21-jarige Lodewijks die zon dag het doel van PSV zal ver dedigen in de thuiswedstrijd te gen Feyenoord: „Ik héb altijd veel contact gehad met Hans, in trainingskampen deel ik al tijd de kamer met hem. Ik ga nu zo ongeveer om de andere dag bij hem langs om wat bij te babbelen. En voor de wedstrijd tegen Feyenoord zal ik dat ook zeker doen. Tenslotte wordt het voor mij de eerste keer dat ik tegen die ploeg speel, Hans heeft het al vele keren meege maakt. En je hebt altijd steun nodig". Van de spelersgroep en techni sche staf van PSV krijgt Lode wijks die vooralsnog onvoor waardelijk. Ook van de onlangs aangetrokken reserve-doelman Carlo l'Ami trouwens. Met ge paste tevredenheid kijkt Lode wijks terug op zijn optreden van vorige week zaterdag te gen MVV, al realiseert hij zich terdege „dat het tegendoelpunt een twijfelgeval was". Anders voorbereid dan op zijn „norma le" taak als reserve-goalie heeft hij zich niet. „Al vorig seizoen maakte ik alles van heel nabij mee, de sfeer ken je dus wel ongeveer, al zat je dan op de momenten waarop het erom ging op de bank. Je moest gaan zitten als het echt begon. Dat is nu anders, maar voor de rest is er voor mij geen verschil. Je kent de gedachten, verricht de zelfde handelingen. Zou ik me nu andere dingen gaan opleg-, gen, dan zou ik alleen de span ning voor mezelf maar opvoe ren en die is al groot genoeg". In zijn vierde seizoen bij de A- selectie van PSV en zijn twee de als tweede keus leek Lode wijks voorbestemd om na deze jaargang elders gestald te wor den. Om ervaring op te doen in de praktijk* Door het ernstige letsel van Hans van Breukelen zou dat nu wel eens anders kunnen komen te liggen. „Het maakt natuurlijk wel wat uit bij welke club je op de bank zit. Vorig seizoen was het voor mij geen enkel probleem, ik was al tevreden dat ik tweede man was. Je ziet hoe anderen zich voorbereiden, hoe ze reageren op een wedstrijd en merkt heel snel dat je met toppers te ma ken hebt. Je kijkt hoe ze trai nen, heel specifiek hun tegen standers bestuderen, daar de hele week op inspelen. Ze heb ben zoveel meegemaakt en kunnen daarom heel goed met spanning omgaan. Die is er ook bij hen, maar ze zetten die van zich af zodra het eerste fluitsig naal klinkt. Dan staan ze er en daaraan herken je ook hun klasse". Geconcentreerd „Hoewel je zelf niet aan spelen toekomt, doe je toch een hele boel ervaring op doordat je bij zo'n groep hoort. Zeker ook hoe je geconcentreerd moet blijven. In de competitie wist je vorig seizoen bijvoorbeeld al van tevoren dat je ging win nen, dan moet je voor jezelf een spanningsveld kweken en dat opvoeren om goed gemoti veerd aan de bak te kunnen. Want je moet er toch vanuit gaan dat er elke wedstrijd iets kan gebeuren met de eerste keeper. Nu het zover is krijg ik fantastisch veel steun van de jongens. Maar ik weet ook dat Patrick Lodewijks: „Je hebt al tijd steun nodig". FOTO: DIJKSTRA ik zal moeten blijven presteren. Ze eisen van zichzelf ver schrikkelijk veel en doen dat terecht dan ook van anderen". Waarbij het voor Patrick Lode wijks, afkomstig van het plaat selijke WVVZ en een echte Eindhovenaar, geen voordeel lijkt dat hij zijn entree beleeft in een periode dat het PSV op vele fronten, tegenzit. De sluit post, in de vorige jaargang al eens eenmalig in de basis tegen FC Groningen: „Aan de ene kant is het inderdaad beter in een fit elftal te komen dat op rolletjes loopt. Dat zou een hoop druk wegnemen, zodat je alleen maar aan voetballen hoeft te denken. Met vijf inval lers ligt dat een stukje anders. Moet je ook zelf taken opvan gen die normaal door basisspe lers verricht worden. Het bete kent dat je meer werk krijgt, maar dus ook dat je meer kunt laten zien". Moeilijk „Bij PSV is het trouwens altijd moeilijk keepen. In zeventig procent van de wedstrijden ben je sterker en vliegt een afge zwaaide bal erin, dan ben je een rotkeeper, zo simpel ligt dat. Bij een op papier mindere club nemen ze je het niet kwa lijk als je na vierendertig goede reddingen de vijfendertigste bal wat knullig laat lopen. Hoe het mij verder zal vergaan, wordt voor een groot deel dit half jaar bepaald. Stel dat Hans onverhoopt toch niet terug komt, dan zal veel afhangen van de vraag of het met mij goed loopt of PSV een andere keeper nodig heeft. Ik ben in elk geval vast van plan even tueel zo'n kans met beide han den te grijpen". Lodewijks: „Natuurlijk is het vervelend voor Hans dat hem dit overkomt, maar ik zal nu moeten waarmaken dat ik niet voor niets bij PSV zit en dat men terecht veel vertrouwen in me heeft. Daarvoor zal ik in elk geval keihard mijn best doen". Daarmee zal Lodewijks het voorlopig druk genoeg heb ben, met toppers tegen Feye noord, KV Mechelen en Real Madrid voor de deur. WILLEM PFEIFFER Sport op tv TV 5, 23.00 uur Sport. Duitsland 1, 23.00 uur Sport- schau. BBC 1, 23.20 uur. Snooker. Van de Looy opent NK driebanden voortvarend ROSMALEN Geflankeerd door snelle auto's en antieke vliegtuigen van het Rosmalen- se Autotron, hebben de favo rieten voor de Nederlandse ti tel driebanden steken laten vallen. Kampioen Van der Smissen en prof Van Bracht wonnen en verloren een partij op de openingsdag van een evenement, dat alles weg heeft van een open Brabantse titel strijd. Van de twaalf deelne mers komen acht uit de zuide lijke provincie, en zeker niet de minsten. Eddy van de Looy, ook een Brabander, ver sloeg zowel Van der Smissen als Van Bracht. Voor Christ van der Smissen, de 34-jarige titelhouder uit St. Willebrord, begon het toernooi beroerd door het verlies tegen Veldhovenaar Eddy van de Looy, 's lands beste driebander in 1981 en outsider voor de hoofdprijs. De favorieten in poule B, Dick Jaspers en Frans van Kuyk, wonnen ook hun tweede wedstrijd. Beiden in vijf sets: Jaspers van Belder- bos. Van Kuyk van De Jong. Hagenaar Nieuwenburg startte het toernooi met twee nederla gen. Hij verlpor met 3-2 van Belderbos en met 3-1 van Van Cromvoirt. Israel kandidaat bij FC Utrecht UTRECHT Aan het rijtje kandidaten om de trainerspost van Han Berger bij FC Utrecht over te nemen is Ri nus Israel toegevoegd. De voormalige oefenmeester van Feyenoord werd deze week na twee achtereenvol gende nederlagen ontslagen bij het Griekse Paok Saloniki. Utrecht heeft inmiddels telefo nisch contact gehad met Israel. Voorzitter Aalbers: „Waar schijnlijk gaan we nog deze week met hem om de tafel zit ten". Sportwereld American football Sam Wyche, de verliezende coach in de Super Bowl, heeft zijn contract bij de Cincinnati Ben gals met vijf jaar verlengd. Wyche leidde de Bengals naar het tweede optreden in de Su per Bowl. Voetbal De Europese Voet bal Unie heeft zijn goedkeu ring gegeven aan het plan van Galatasaray zijn tweede wed strijd uit de kwart-finales van het Europa-cuptoernooi tegen Monaco in Keulen te spelen. FSV niet voor KNVB-clubkaart DEN HAAG De Landelijke Federatie van Supportersvere nigingen (FSV) beeft zich gis teren gekeerd tegen de woens dag door de voetbalbond geïn troduceerde KNVB-clubkaart. Volgens vice-voorzitter Sem van Hest is de nu ingevoerde kaart maar een kort leven be schoren. 7-15, 15-5, 15-11); Van Bracht- Schumann 3-1 (15-11, 9-15, 15-9, 15- 13); Van de Looy-Van der Smissen 3- 2 (13-15, 15-6, 15-10, 10-15 en 15- 5, 13-15, 15-2). 1,062 en 0,714; Van Kuyk-De Jong .3-2 (15-4, 12-15, 15- 13, 3-15, 15-3). 1,250 en 1,063; Van Cromvoirt-Nieuwenburg 3-1 (15-11, Grootmeestergroep B, 8e ronde: Fe- 9-0. 9-2, 9-3. dorowicz (Vst)-Kuijf (Ned) 0,5-0,5. 9e (Fra)-Dokojan (Sov) Heren, 1e ronde: Van der Pluym (1>- Snieder 9-1, 9-3, 10-8; Van Bolderik (8>-Willemsen walk-over; Barnett (5)- 3-6 SCHAKEN Hoogovens-toernooi in Wijk aan Zee Grootmeestergroep A, 11e ronde: Anand (Ind)-Sax (Hon) 0,5-0,5, Benja min (Vst)-Nikolic (Joe) 0-1, Douven (Ned)-Sokolov (Joe) 0,5-0,5, Miles (Gbr)-Piket (Ned) 0-1, Georgiev (Bul)- Van der Wiel (Ned) afgebroken, Tsjeskovski (Sov)-Granda Zuniga (Per) 0-1, Vaganian (Sov)-Ribli (Hon) 0,5-0,5. Stand: 1. Ribli, Sax 6.5; 3. Ni kolic, Anand 6; 5. Vaganian, Sokolov, Benjamin, Tsjeskovski, Piket 5,5; 10. Miles 5; 11. Georgiev 4,5 2 afge broken partij; 12. Van der Wiel 4,5 1; 13. Douven 4,5; 14. Granda Zuniga Fedorowicz, Campora, Nijboer 6; 4. Dokojan, Hodgson 5,5; 6. Kuijf 5; 7. Lau, Armas 4.5; 9. Rogers 3,5; 10. Van der Sterren. Bosboom 3; 12. An- SQUASH NK in Den Haag Dames, 1e ronde: Hoogendoorn (1e geplaatst)-bye; Kool-Fleur (8) walk over; Houben (5)-Leget 9-0, 9-6, 9-2; Van Hoorn (4)-Alberda Jelgersma 9- 0, 9-0, 9-1; Houtsma (3)-Kuiler 9-0, 9- 1, 9-3; D.'Sommers (6)-Burgers 9-0, 9-6, 6-9, 9-1; Florissen (7)-Nauta Lemke 9-6, 9-3, 9-6; Beumer (2>-Lugt Melbourne Herenenkel, halve finales: Lendl (Tsj)-Muster (Oos) 6-2, 6-4, 5-7, 7-5; Mecir (Tsj)-Gunnarsson (Zwe) 7-5, 6- 2, 6-2. Damesdubbel, halve finales: Navrati- lova/Shrlver (Vst)-Novotna/Sukova votna/Pugh (Tsj/Vst)-Bollegraf/Nljs- ftq 4* QT. ft

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9