Noordwijk wil och golfbaan -Omwonenden Oudenhofschool É)ang voor parkeeroverlast Woningen en tehuis aan Weteringkade m Uijttewaal in Britse handen eil Valkenburg krijgt op korte termijn geen bejaardentehuis ,EIDEN OMGEVING Cfiidóc Souoant DINSDAG 24 JANUARI 1989 PAGINA 13 'ietsster gewond doctoi Bij een aanrijding de Gladiolenstraat is gis- rmiddag rond kwart voor Lisse een 30-jarige „Woonster van die plaats wc wond geraakt. De vrouw Me bij een tankstation op stude 1 vc :entru 'rF tine I istverl n za£ autom°t>iliste de l etsster niet en kwam met in botsing. De aard van verwondingen van de "1 etsster zijn niet bekend. Ze naar een ziekenhuis ge acht. Haar fiets werd ver- ;ld, de auto liep links voor dai 1 iteii l TER AAR De conservenfa- briek Uijttewaal in Ter Aar komt waarschijnlijk in Britse handen. De onderhandelingen met het Engelse bedrijf Albert Fisher zijn dermate ver gevor derd, dat verwacht wordt dat de overname eind februari wordt afgerond. Directeur Uyttewaal van het bedrijf is uitermate positief over de bun deling van krachten. „Als we maar een procentje twijfel hadden gehad, was het niet doorgegaan. We zijn er rots vast van overtuigd dat dit een goede zaak is. Zeker gezien de toenemende concurrentie na 1992 en de verdere concentra tie in de detailhandel". Uytte waal behoort met ongeveer zestig werknemers tot de gro tere conservenbedrijven van ons land. Het Ter Aarse be drijf is gespecialiseerd in tafel- zuren, zoals augurkjes, zilver uitjes, Amsterdamse uien en veel rauwkost-salades. Het Britse bedrijf opereert vooral in de groente- en fruitsector en heeft de laatste jaren al een groot aantal bedrijven overge nomen. Vorig voorjaar zou Fisher al toenadering hebben gezocht, maar toen wilde het Ter Aarse bedrijf nog niets van een vrijage weten. Latër kwamen de besprekingen op nieuw op gang. Fisher be schikt over een goed Europees verkoopnet en had binnen het bedrijf nog geen optimale ken nis van tafelzuren. In dat laat ste kan Uyttewaal voorzien, terwijl het Ter Aarse bedrijf op zijn beurt kan profiteren van de betere verkoop-organi satie. heeft geen ge volgen voor de zestig werkne mers. De groei van de produk- tie zou zelfs kunnen leiden tot meer werkgelegenheid. Sieraden gestolen LEIDERDORP Inbrekers hebben in de afgelopen da gen toegeslagen in Leider dorp. Bij een woning aan de Mauritssingel werd een bo- venlichtje opengewerkt, waarna een groter raam kon worden opengemaakt. De woning werd doorzocht en er werden enkele sieraden meegenomen, i Bij woningen aan het Frede- rik Hendrikplantsoen en de Bereklauwkreek slaagden de dieven er niet in om binnen te dringen aan de achter kant. Ramen en deuren wa ren voorzien van degelijk sluitwerk. Opknapbeurt voor boomgaard Voorhout VOORHOUT De boomgaard van de voormalige boerderij Kerkzicht in Voorhout wordt opgeknapt. Het grasveld wordt verbeterd, de dode en zieke bo men worden verwijderd en nieuwe bomen aangeplant. De gemeente Voorhout geeft hier 46.000 gulden aan uit. Als de gemeenteraad snel akkoord gaat met de plannen dan kan dit voorjaar nog begonnen wor den met de voorbereidende werkzaamheden. De plannen worden vanavond besproken in de commissie ruimtelijke ordening. De com missie onderwijs, cultuur en re creatie ging gisteren al akkoord met de plannen met het „Geite weitje". De boomgaard behoor de bij de boerderij Kerkzicht die enkele maanden geleden werd gesloopt. De wijk.vereni- ging Oosthout voerde actie voor het behoud van de boerderij die ze tot kinderboerderij wilde promoveren. In de boomgaard liepen al enkele schapen van een bewoner van Voorhout. Het Voorhoutse gemeentebestuur vond een kinderboerderij te duur en sloopte de boerderij. De boomgaard, die 2500 vierkante meter groot is, blijft echter in stand. E. Ribberink, directeur ge meentewerken uit Voorhout: „Het terrein ligt er nu trooste loos bij en nodigt uit tot vernie lingen. Het grasveld is slecht en verschillende bomen zijn ziek of dood. Er komen nieuwe wa terpartijen, goed hekwerk en een kleine heuvel waardoor het terreintje wat meer aanzien krijgt". Volgens Ribberink kunnen de schapen van de Voorhouter Flip Huizing gewoon op het ge meentelijke terreintje blijven grazen. „Wij gaan er van uit dat het kleinvee voorlopig door particulieren wordt onderhou den". De boomgaard blijft via twee toegangshekken bereik baar voor geïnteresseerde Voorhouters. LROONBEROEP TEGEN BESLISSING GS 1 chrev stejai Leidt ee laj [OORDWIJK De ge- iier'ciieente Noordwijk tekent ierfc eroeP aan bij de Kroon ren (6egen de beslissing van plaailedeputeerde Staten om pro een toestemming te ge- '9 PJ"! bn voor de aanleg van en noen §°^baan in de Noord- sti 'ijkerhoek. Het perceel terren rasland waar de golfbaan Wis ou moeten komen, heeft een hoge weidevogel- en hoeft om die re ien niet beschermd te porden, zo menen burge- neester en wethouders an de badplaats. Ook b.v. xolf Centrum Noordwijk ekent beroep aan bij de Croon. 0 jn)e golfbaan aan de Van Ber- jfj. keiweg zou worden aange- 1 :gd door de Noordwijker G. laSe' io, het computerbedrijf Da- 'lkan fidenko en Dolf Beuk Hol- gisteling die zich verenigd hebben idigi in de b.v. Golf Centrum Noordwijk. Naast de golfbaan met negen holes was het de bedoeling dat er ook een dri ving-range zou worden aange legd. De gemeente Noordwijk ging akkoord met deze plan nen, maar in december staken Gedeputeerde Staten een spaak in het wiel. GS wilden de golfbaan niet toestaan omdat de baan op een zogenaamd categorie 1 gras land komt te liggen. Dat bete kent dat. het grasland is met een hoge landschappelijke en natuurlijke waarde. Voor deze graslanden geldt een omspuit- verbod. Verder wijzen GS op de hoge weidevogelstand op het grasland. Bovendien moet het terrein dienen als buffer voor de Hogewegpolder waar de vogelstand heel hoog is. De gemeente Noordwijk be strijdt dat het grasland waar de golfbaan moet komen een hoge natuurwaarde heeft. Het terrein maakt geen deel uit van de Hogewegpolder en kent geen hoge weidevogel stand. Noordwijk wijst daarbij naar een rapport van de Zuid hollandse Milieufederatie waarin het bewuste terrein als „weinig rijk" aan vogels wordt beschreven. Een bufferzone voor de Hogewegpolder is, vol gens Noordwijk, ook niet echt noodzakèlijk. De achttien me ter brede waterloop De Schie zou die functie allang vervul len. Verder worden op de golf baan groengordels aangelegd 'en komen er vijvers waardoor het terrein toch nog als buffer werkt. De gemeente vindt ver der dat de aanleg van de golf baan landschappelijk gewenst is. Door de aanleg van de golf baan mogelijk te maken in het nieuwe bestemmingsplan Noordwijkerhoek zijn de be bouwingsmogelijkheden op het bewuste perceel vervallen waardoor het landschap open blijft. s De gemeenteraad van Noord wijk beslist vanavond of zij akkoord gaat met het beroep bij de Kroon. Golf Centrum Noordwijk blijft optimistisch. Dit bord staat nog steeds aan de Van Berckelweg. FOTO: HENK VAN DEN ENDE )EGSTGEEST Omwo- >>or'lenden van de openbare chool Oudenhof/Bok- t hui censprong zijn vooral ctsbe >ang voor parkeeroverlast Hei iis de school in gebruik ls."ivordt genomen door de "'en, Centrale Opleiding Zie- zeejken Verplegenden je-COZV). Dit bleek gister- ze avond tijdens een hoorzit ting over deze zaak. Nauwelijks veertien dagen ge- eden kwamen in Oegstgeest de plannen naar buiten om het met de schoolgebou- vaarin de openbare .«sihool Oudenhof/Bokken- 5] sprong gevestigd is, te vekro- Pen aan firma Proper. Na rkinseen verbouwing en uitbreiding Qzal het gebouw van de Ouden hofschool geschikt zijn om daarin de Centrale Opleiding Zieken Verplegenden (COZV) le vestigen. 1-Tei n 10flzLa Pro> be drijf, gca- en Ondanks dat de bestemming acryl v; verklaarde met de directeur van de COVZ gesproken te hebben en kwam met andere cijfers. Voorzitter Van Mierlo vertelde dat er maar een leer linge met de auto komt. „De meesten maken gebruik van het openbaar vervoer omdat de verdiensten van de meeste leerlingen niet voldoende zijn om een auto te kunnen aan schaffen". Het overtuigde de bezoekers gisteravond niet he lemaal. De aula van de school is nu in eens gepland is bij de huidige ingang van de Oudenhofschol aan de Pieter de Hooghlaan en niet meer op de hoek van de Hofbrouckerlaan. Ten aanzien van het gebouw Bokkesprong werd meegedeeld dat dit be slist niet hoger zal worden. Wethouder Van Veen zegde toe dat de bewoners op de hoogte zullen worjden gesteld over wat het contract, dat men zal sluiten met Proper, in houdt. „De gemeente staat bijzonder positief tegen de komst van de COZV. Een regionaal verzor gend instituut dat een plaats verdient in heel ons hart", al dus de wethouder. Hij bood de bezoekers namens de gemeen te zijn verontschuldigingen i dat i of met de plannen heeft overval len. Aan het einde van de hoorzitting constateerde wet houder Van Veen bij de aan wezigen een positieve houding ten opzichte van de opleiding, verbouwing en invulling van de plannen met betrekking tot verbouw van het gebouw Bok kesprong. Een tweetal alterna tieve plannen, door de omwo nenden gepresenteerd, worden meegenomen. Op korte ter mijn zal men proberen helder heid te verschaffen in de cij fers met betrekking van leer lingenaantallen in verhouding tot het aantal geparkeerde au to's. Het voorstel van B en W de schoolgebouwen met bijbeho rende grond voor rond 1 mil joen te verkopen zal nu waar schijnlijk donderdagavond in de raad niet worden behan deld. Aanhouden tot de maart- vergadering van de raad lijkt onvermijdelijk. het terrein in feite niet gewijzigd wordt, voelen de be-omwonenden zich door de ge- "meente min of meer overval len. Namens de bewoners van ijk waarin de Oudenhof- school gelegen is traden een tweetal woordvoerders naar t 25 yoren. Zij verklaarden niet te- en een instelling als de OVZ te zijn, maar wilden duidelijkheid ten aanzien van gevolgen van de vestiging r de buurt. Met name werd. twijfel getrokken of het aantal parkerplaatsen dat ge pland is wel voldoende is. Te vens wilde men weten of het gebouw De Bokkesprong niet te hoog zal worden. Dit pand wordt verbouwd tot woon- De voorzitter van de COVZ, de heer H. van Mierlo, gaf aan de hand van cijfers aan dat men uitkomt met het aantal parkeerplaatsen dat op het we" schoolplein is ge dacht. Maar een buurtbewoner De plannen voor de bouw van gezinsvervangend tehuis en tien woningen op dit terrein naast het JOIN-gebouw liggen bij de gemeente Noordwijk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE De Oudenliofschool wordt in gebruik genomen door de Centrale Opleiding Zieken Verplegenden (COZV). FOTO: HENK VAN DEN ENDE Betrapt bij diefstal uit parkeermeters NOORDWIJK De Noord- •wijkse politie heeft vannacht rond een uur vier Hagenaars aangehouden. Het kwartet, een man van 20, een van 22 en twee •van 23, was in de Maarten Kruytstraat bezig geld uit par keermeters te halen. Het was al ,de derde keer dit jaar dat dit {roepje in Noordwijk is aange- ,den bij het legen van par- rmeters. Ze beschikten over een valse sleutel. Bij aanhou ding hadden ze voor veertig gulden aan kwartjes bij zich. NOORDWIJK Er be staan plannen om tien wo ningen en een gezinsver vangend tehuis te bouwen op het braakliggend ter rein aan de Weteringkade naast het gebouw van JOIN. Wanneer de bouw begint is echter nog on duidelijk. De bouwplan nen zijn inmiddels bij de gemeente Noordwijk inge diend. Het terrein aan de Wetering- kade is eigendom van het bouwbedrijf Beugelsdijk rein. Het onderkomen van het gezinsvervangend tehuis Dal- rust aan de Duinweg, dat 23 bewoners heeft, is slecht. Men heeft het oog laten vallen op' het terrein aan de Wetering kade voor nieuwbouw. De bouwplannen liggen inmiddels ook bij de gemeente Noord wijk. Of de bouw doorgaat is echter nog lang niet zeker. Er moet nog overeenstemming worden bereikt met Beugels- dijk over de financiering. Ver der moet het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur nog schriftelijk goed keuring verlenen aan de bouwplannen. Noordwijk b.v.. Het bouwbe drijf heeft al enige tijd geleden een - plan ingediend om tien woningen aan de Weteringka de neer te zetten. „We wach ten echter nog op het beschik baar stellen door de gemeente van een bouwcontingent. Er is beloofd dat we in 1990 kunnen beginnen maar dat werd een jaar geleden ook al gezegd. Wie weet duurt het ook nu weer veel langer voordat we toestemming krijgen", vertelt een woordvoerder van het Noord wijkse bouwbedrijf. Behalve de tien woningen komt er misschien een gezins vervangend tehuis op het ter- VALKENBURG Het is uitgesloten dat Valken burg op korte termijn een bejaardentehuis krijgt.' Valkenburg maakt geen kans van slagen bij het provinciaal bestuur. De stichting algemene bejaar dentehuizen uit Katwijk zoekt momenteel een al ternatief om misschien dan wel op kleinere schaal iets in Valkenburg te kunnen realiseren. Dit bleek gisteren tijdens een vergadering van het CDA Valkenburg. Een forum bestaande uit de wethouders H. van der Nagel en J.M. Vos en de fractieleider van het CDA, H. Dijkhuizen, sprak hierover tijdens de ma- tiy bezochte ledenvergadering van de Christendemocraten. Tijdens de vergadering wer^J met klem naar voren gebracht dat de zandwinning in het Gat van Lagendijk (Het Valken- burgse Meer) zorgt voor ver- zilting en massale verzakking van de omliggende grond. Ook het vliegveld heeft daar last van. Wethouder Vos heeft zijn zorg daarover. Burgemeester en wethouders hebben hun zorg geuit .in een brief aan het pi-ovinciebestuur. Tijdens de vergadering werd met klem gewezen op het te kort aan parkeerplaatsen in het Rijndorp. Men vindt het dringend noodzakelijk dat er een parkeerverbod wordt in gesteld op de Joghtlaan. Wet houder Van der Nagel betoog de dat B en W proberen op korte termijn grond aan te ko pen om dit jaar een parkeer terrein aan te kunnen leggen. Ook het ophalen van huisvuil kwam breedvoerig aan de orde. Momenteel wijst de mi- lieupolitie van Katwijk de be woners erop dat men zich aan de regels moet houdep om het huisvuil verpakt af te leveren. Overigens was wethouder Van der Nagel niet ontevreden over de gang van zaken. Het blijkt dat er begrip is voor de aangescherpte regels die in middels al een tijdsbesparing bij de reinigingsdienst van een uur heeft opgeleverd. Te hard over de Beeklaan NOORDWIJK De politie van Noordwijk betrapte gister avond tussen acht en elf bijna honderd automobilisten op te snel rijden. Bij een contro le op de Beeklaan reden 67 de 196 gecontroleerde auto snel. De hoogste snelheid 111 kilometer per uur. Er mag daar 50 kilometer per uur gere den worden. Een controle op de provinciale weg tussen Noord- wijkerhout en Katwijk leverde dertig processen verbaal op. Voorhoutse kapper mag blijven knippen VOORHOUT De nieu we Voorhoutse kapsalon Francine aan het Oost houtplein mag open blij ven. Ook van een forse boete is geen sprake. Dit is beslist door de Haagse rechtbank nadat een an dere Voorhoutse kapper, P. Zoet, een kort geding tegen de eigenaar van de nieuwe kapsalon had aan gespannen. Deze eigenaar André van der Wilde is een voormalige werk nemer van Zoet. Zoet wilde dat hem zou worden verboden een kapsalon in de wijk Oost hout te drijven. Reden was dat volgens Zoet de nieuwe kapsa lon in strijd was met het oude arbeidscontract met van der Wilde waarin een concurren tiebeding was opgenomen. Dat hield in dat Van der Wilde het eerste half jaar na zijn vertrek binnen een straal van 20 kilo meter van de kapsalon van Zoet geen eigen winkel mocht openen. Omdat Van der Wilde in november ontslag nam en in december al een kapsalon opende in de wijk Oosthout, handelde hij in strijd met het arbeidscontract, zo meende Zoet. Volgens Van der Wilde is hij evenwel in september al naar zijn baas toegestapt om te ver tellen dat hij een eigen zaak kon beginnen. Dat viel niet in goede aarde bij kapper Zoet mede omdat er enige tijd zelfs sprake was geweest van over name van het bedrijf van Zoet. „Maar dat wilde Piet Zoet niet zwart op wit zetten", aldus Van der Wilde. Vanaf dat mo ment werd er niet meer tegen Van der Wilde gesproken in de zaak van Zoet en de jonge kapper zette zijn plannen door. Van der Wilde was volgens zijn zeggen nauwelijks op de hoogte van de inhoud van het arbeidscontract omdat hij geen kopie bezat en die ook niet kreeg van zijn voormalige baas, ook niet nadat de ge meente Voorhout daarom had verzocht. Pas een week voor dat de kapsalon in Oosthout open ging kreeg Van der Wil de bericht van het kort geding dat tegen hem was aangespan nen plus een kopie van het contract. Mede omdat er toch wel een kapperszaak in Oost hout was gekomen - „Was ik het niet dan was er wel een ander geweest" en omdat Van der Wilde geen klanten of personeel heeft geronseld en van het begin af aan open kaart heeft gespeeld met zijn voormalige baas, mag de jonge ondernemer door blijven gaan. Wel besliste de rechtbank dat de kosten van het kort geding gezamenlijk moeten worden betaald. Intussen heeft de publikatie rondom de opening van zijn kapsalon Van der Winde geen windeieren gelegd. „We heb ben het afgelopen week hart stikke druk gehad", aldus een enthousiaste Van der Wilde. Inbraak in Hillegom HILLEGOM Een ketting is gisteren gestolen uit een wo ning aan de Breugellaan in Hillegom. De inbraak werd 's middags om kwart voor vier ontdekt door de buren. De in brekers hadden de keuken deur geforceerd. PLOT vraagt tips over inbraak LEIDEN De stichting PLOT vraagt om tips die kunnen leiden tot het te rugkrijgen van delen van hun lichtinstallatie. De stichting is sinds 2 januari een deel van de installatie kwijt. Die werd gestolen uit sociëteit De Burcht. Volgens PLOT hebben de inbrekers niets aan de buit, omdat de ge stolen mengtafel op geen en kele andere installatie aan te sluiten is. PLOT is echter flink benadeeld. De gestolen spullen hadden een waarde van vierduizend gulden. Te vens moet PLOT het thans bij al haar activiteiten zonder lichtinstallatie doen. De stich ting vraagt om nadere infor matie via postbus 2319, 2301 CH Leiden of telefonisch via 0*1-220635.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13