Somcmt .ey Town trekt meer publiek STAD OMGEVING Bouwpool voor werklozen Wervingsactie voor meer studenten Pabo's LZZWEEK LIJDT NIET ONDER ANDERE ORGANISATIE JEIDEN Vooral aan eine dingen was het za- jrdagavond te merken fet de organisatie van het ey Town Jazz Festival handen van het Leida- i-bestuur is gekomen. :Hj binnenkomst in de j Jadsgehoorzaal werden bezoekers van acht tot pcfllf tien verwelkomd x>r Henny's Mainstream our. En in de grote zaal ond in tegenstelling tot 5rig jaar, maar wel weer öls een aantal jaren 6e" ijn in den, een centraal podi- ikaardipi. Op het echte podium o as een tribune ge- AyAJeijouwd. Die indeling gaf is'metieer sfeer. sme «n het tiende Key Town tstival echt in volle gang i4J?Afps, met muziek in alle vijf len van de Stadsgehoorzaal, stelde ;ens men anvaa Niet i.f-^-ieek dat veel mensen de weg \ar dit jazz-oude-stijlfeest idden gevonden. De publie- belangstelling was met lim 2000 bezoekers veel gro- dan in 1988 toen tenau- Jernood 1700 bezoekers kon- kahinï" w<>rden geteld, randerf legenslelllng ,ot vorl6 jaar tenverP" 'efe maar met veel moe'" een plaatsje verwerven in •n van de zalen, als je ervoor staan".#'1 gokozen om regelmatig jïin zaal te wisselen. In de Sngen was het bovendien ik erg druk. Het stond er vol mensen die elkaar lange jd niet hadden gezien en on- r het genot van een hapje een drankje de tijd namen in de muziek uit te blazen eens bij te praten. jfAvenwichtig ^Het programma was even- Zonneklaar was dat f? organisatie zich gericht ad op een breed publiek, 'oor moderne jazz was geen laats. Er was gekozen voor e gemakkelijk in het gehoor ggende muziek. Dat sptegel- e zich af in de samenstelling an het publiek. De gemid- elde leeftijd lag boven de eertig. ij de programmering was ieliswaar op zeker gespeeld, kh waren er uitschieters. Zo fas bijvoorbeeld het optreden lan Maijorie Barnes met het lob Agerbeek Trio ronduit pembenemend. Met haar ge- feldige stem en natuurlijke eweging, waarbij ze zich re- dafelmatjg tussen het publiek van diegaf, wist deze Amerikaanse nstverengeres, die zich lekker voelt wan veel verschillende jazzstij- oèn, haar gehoor geheel voor hefch in te palmen. Daarin 'ertrof ze haar directe te- zelfjenvoeter landgenote Jan an éélarrington met zichtbaar ge- rlengmak. gen de grote zaal maakte voor- loon. de Chris Barber Band, kpleister van dit tiende jen datey Town Festival, grote in- gronfruk. Deze Engelse formatie tzelfdiracht haar muziek met veel ;e, doopirit. hetgeen aansloeg in de ovenaal die zijn enthousiasme foor deze dixielandmuziek oord loemdj- Grootste trekpleister van het festival was de band van Chris Barber. niet onder stoelen of banken stak. Bernhard Berkhout and his swingmates staken met hun optreden de Engelse band naar de kroon. In het begin moesten ze nog wat op gang komen, maar vooral tegen het eind van hun tweede set, na de eerste eerder in de koffie kamer .boven, was hun sound energiek en opzwepend. Dit was vooral te danken aan het prachtige samenspel van kla rinettist Bernard Berkhout en vibrafonist Frits Landesber- gen in bijvoorbeeld de vertol king van de Gershwinnum- van zich had doen spreken. Hij gaf weer een onvervalst staaltje van zijn kunnen in sa menwerking met zanger Wim Koopmans en het Trio Dolf de Vries, met onder meer 'You are the sunshine of my life'. Voldaan Het Leidato-bestuur was vol daan over het eerste Key Town Jazz onder haar vleu gels. Jan Bemer, verantwoor delijk voor de public relations: ..Met de steun van het bedrijfsleven zijn we erin ge slaagd iets goeds op poten te zetten. Sommigen waren bang dat we het er niet goed vanaf zouden brengen. Organisato risch kunnen we natuurlijk wel wat aan dat is vanavond weer eens bewezen. Boven dien hebben we door Hennie Kwik te vragen de program mering op zich te nemen de juiste man gekozen." Kwik is zichtbaar ingenomen met de grote belangstelling voor het Key Town Festival. „Het was een evenwichtig programma, zeker als je be denkt dat ik het binnen een paar maanden rond heb moeten krijgen. Grote trekker was natuurlijk de Chris Bar ber Band en op veler verzoek heb ik ook de Climax Jazz Band uit Keulen weer naar Leiden gehaald. Veel mensen waren ook apart gekomen voor de latin jazzband Bati- da." Het Leidato-bestuur sprong in het gat dat ontstond door het vertrek van VVV-directeur Hugens in oktober vorig jaar. Hij gaf toen te kennen zijn handen vol te hebben aan de Lakenfeesten. Dat bracht met zich mee dat de Leidse Jazz- week het dit keer voor het eerst zonder zonder overkoe pelende organisatie moest doen. Wie er ook over werd aangesproken, alle betrokke nen waren het er over eens dat dit uiteindelijk geen nade lige gevolgen heeft gehad. In de praktijk betekende het dat de Jazzmarathon in De Waag, de kroegentocht op woensdagavond en het gos- {>elconcert op zondagmiddag os kwamen te staan van Key Town. Voor die onderdelen zorgde het driemanschap Kees Broekhof, Cor Elsinga en de eigenaar van café The Duke, Dick Wansink die al ja ren een belangrijk aandeel le vert in de organisatie van de Jazzweek. Tevreden Wansink blikte zondag tevre den terug. „Samen met Hot House en LVC zijn we erin geslaagd een aantrekkelijk programma te bieden. Qua opzet is er weinig veranderd, de nieuwe onderdelen van vorig jaar zoals de jazzfilms in LVC en Jazz at the Temple hebben we gehandhaafd en ze hebben nog meer publiek ge trokken dan vorig jaar. Jazz at the Temple was zelfs al een week van tevoren uitver kocht." Onderspit Vergeleken met deze twee bands moest de inmiddels al 33-jaar oude Harbour Jazz Band van Arie Ligthart, af komstig van de vroegere Dutch Swing College Band, zichtbaar en hoorbaar het on derspit delven. Dit optreden had lang niet dat bruisende en flitsende wat de andere twee bands aan de dag legden, dit ondanks de grote inzet van de klarinettist en de trombo nist. Verdienstelijk was het optre den van de damesband Alice in Dixieland. Jammer was al leen dat er zo bedeesd ge speeld werd, de band had geen uitstraling. Dat gold ook voor The Hot Bluezz Band. Anders lag dat voor het Rob Hoeke kwartet, hoewel, jam mer genoeg, Rob Hoeke de piano had ingewisseld voor de synthesizer. In plaats van boogie woogie bracht hij ook popmuziek van bijvoorbeeld J.J. Cale. IJzersterk was weer het ge luid van de jonge tenorsaxofo nist Boris van der Lek, die eerder tijdens de opening van de Jazzweek toen hij samen- speelde met Hans Dulfer, al zet Pro9ramma- Het centrale podium in de Stadsgehoorzaal zorgde voor meer sfeer tijdens Key Town. Kees Broekhof en Piet An- dringa zijn de stuwende krachten achter de Jazzmara thon die van maandag tot en met vrijdag 's avonds in De Waag plaatsvond. „Inhoude lijk heeft de Jazzmarathon nog meer body gekregen. Van de gemeente Leiden kregen we dit jaar voor het eerst toe stemming ook 's avonds na twaalven, tot twee uur, met versterkte muziek te draaien. Daardoor waren we in staat een veel beter programma te bieden", vertelt Piet Andrin- ga „Een van de hoogtepunten van de Jazzmarathon", stelt Kees Broekhof vast, „was het optreden van de U.S. Air For ce big band The Ambassadors. Deze band pakte het publiek helemaal in. Hij steekt echt met kop en schouders boven andere orkesten uit. Die heb ben niet die routine voor gro te zalen te spelen. Het zit er dan ook dik in dat we 'The Ambassadors' volgend jaar weer hierheen halen." Geslaagd was ook de Jazzma rathon All Stars van donder dagavond. „Het was geënt op Jazz at the Philharmonic van Norman Grant. Net als Grant had Bernard Berkhout een aantal jazzmusici opgetrom meld die nog niet eerder had den samengespeeld. Met zoiets loop je natuurlijk een gewel dig risico, maar als het lukt is het helemaal te gek. En dat was het. Ze speelden met zijn zevenen erg geïnspireerd, af wisselend dixie, swing en mo derne jazz", aldus een enthou siaste Kees Broekhof. Hij kondigt aan dat de mara thon ook volgend jaar weer vanaf viër uur begint met ie dere dag een workshop. Daar voor zijn, vertelt Dick Wan sink al contacten gelegd met docenten van het Haagse con servatorium. „We wilden er de afgelopen week al mee be ginnen, maar we hadden te laat subsidie aangevraagd." Succesvol was ook de tweede editie van Jazz at the Temple in het Rijksmuseum van Oud heden op dinsdagavond. Ver antwoordelijk voor de pro grammering was net als vorig jaar Philip Paar die met zijn kwintet en de Koos Mark Big Band optrad. Paar: „Het was weer een geweldige belevenis. De zaal was ditmaal met 350 man uitverkocht. Ik vind het geweldig om in zo'n ambiance te spelen. Het heeft echt iets van een concert. Anders dan wanneer je in een kroeg speelt, heeft het publiek echt alleen aandacht voor de mu ziek. Je kunt het programma ook beter opbouwen en meer naar een climax toewerken." Kroegentocht En de kroegentocht? Was dat nu wel echte jazz? Dick Wan sink gaat er eens goed voor zitten: „Het was hardstikke druk. Jong en oud door el kaar. Vijf, zes jaar geleden was dat nog niet zo. Toen trokken we vooral oudere mensen. En of het jazz was. Ja, zeker wel. Je moet er na tuurlijk rekening mee houden dat een kroegbaas denkt aan het publiek dat hij gewoonlijk trekt. En als organisatie kun je ook niet gaan voorschrijven wie ze moeten aantrekken. Bovendien zevenenveertig deelnemende kroegen is ook niet niks". Wansink merkt nog op dat de kroegentocht een beeld geeft van alle stijlen van jazz, van modern naar heel oud. „Dat loopt eigenlijk vloeiend in el kaar over". PETER VAN VEEN breekt bn rbeid! vai erban< h< AAR Een 16-jarig uit Ter Aar heeft gister- ig haar been gebroken bij [aanrijding op de kruising anaalweg/Aardamse- Zij kwam met haar uöhf'"ets 'n botsing met een v-vl bestuurd door een 23-ja- «Wjto uit Ter Aar. dsoveferaden gestolen de tijd O triikerE Uit een woning aan ;n tersKanaalstraat z*jn 'n de event1 van zaterdaS °P zondag vereeifden gestolen De dieven jrbeeliF1611 binnen nadat zij een te ner1 aan de achterzijde had- tructij Seforceerd- Idus d( ien'er.ld gestolen beëint PRHOUT Uit een wo- 5rbeta6 aan de Rijnsburgerweg is ït mo|rdagmiddag een kistje met ikoms) Amerikaanse dollars en nminggulden gestolen. De dieven ndigdPnien binnen na het ver- ,KERSen van een raam in de bal- LEIDEN Er dreigt een ernstig tekort aan vooral mannelijke leerkrachten op de basisscholen in Zuid-Holland te ontstaan. Het aantal mannelijke studenten dat zich op de Pedagogische Academies voor leraren Basisonder wijs (Pabo) inschrijft daalt drastisch. Daarom gaat de Haagse Katholieke Pabo een wervingsactie voor nieuwe leraren bij het rooms-katholieke basison derwijs houden in de re gio Leiden, Oegstgeest, Leidschendam, Alphen en Roelofarendsveen en en kele andere grotere plaat sen in de provincie. Het wordt volgens de Pabo steeds moeilijker om in Zuid- Holland vacatures op de rooms-katholieke basisscholen te vervullen. In de toekomst kan dit probleem volgens de Pabo zelfs dramatische vor men aannemen. De wervingsactie wordt ge houden in de week van 30 ja nuari tot 3 februari. De leer lingen van de klassen 4 en 5 Havo en 5 en 6 VWO gaan een dag naar een basisschool om zich te oriënteren op het beroep van leraar. Daar vol gen zij de lessen, de voorberei ding daarop, het nakijken van werk van leerlingen en krij gen zij informatie over de werkgelegenheid in het onder wijs in de komende jaren. Elke regio heeft een contactpersoon die het bezoek regelt. In totaal gaat het in Zuid-Holland om 175 rooms-katholieke basis scholen -en 17 scholen voor voortgezet onderwijs. Alle scholen krijgen bovendien een informatiepakket en een uit nodiging voor een open avond van de Haagse Katholieke Pitio op 14 februari. Inbrekers actief in Nieuwkoop NIEUWKOOP Inbrekers zijn dit weekeinde actief ge weest in Nieuwkoop. Uit een woning aan de Bernhardlaan verdwenen vrijdagavond een videorecorder, een flink geld bedrag, sieraden en foto-appa- ratuur. Uit een tweede woning aan dezelfde laan werd geld gestolen. In de nacht van za terdag op zondag zijn uit een woning aan de Halve Roe een video-recorder en geluidsappa ratuur gestolen. Inbraken in Wasbeek SASSENHEIM Drie wonin gen in de Sassenheimse wijk Wasbeek waren zaterdaga vond rond etenstijd doelwit van inbrekers. In alle gevallen werden raampjes opengebro ken en de huizen doorzocht. Meegenomen werden kleine goederen, geld en cheques. LEIDEN De gemeen ten Leiden, Rijnsburg, Lisse, Hillegom, het Ge westelijk Arbeidsbureau en de provincie gaan sa menwerken in een experi mentele regionale bouw pool Rijn- en Bollen streek. Doel is langdurig werkzoeken den werkervaring te verschaf fen, waardoor zij meer kans krijgen op een baan. Een deel van de opleiding vindt op school plaats. Dat gebeurt op het Centrum voor beroepsop leiding en beroepsoriëntatie (CBB) aan het Leidse Kanaal- park en aan het Centrum voor Vakopleiding van Volwasse nen (CVV) aan de Roosevel- straat in Leiden. De activitei ten, timmeren, metselen, schil deren en zo meer hebben plaats in samenwerking met het bedrijfsleven. De eerste fase van het experiment loopt tot eind 1989. De intentie be staat om de bouwpool in deze vorm voort te zetten tot 1991. Wethouder D.J. Tesselaar zal donderdag om 15.30 uur het officiële startsein geven voor het leer-/werkprogramma. De eerste handeling wordt ver richt in het te restaureren pand Langegracht 44. Wethou der Tesselaar wordt daarbij geassisteerd door de provincia le gedeputeerde H. van der Meer. (ADVERTENTIE) TOMMIE DE WIT DOET ALLES OM NORMAAL MET ZIJN SUIKERZIEKTE TE KUNNEN LEVEN. MISSCHIEN KUNT U OOK IETS DOEN. Inbraken aan Wildhoeflaan OEGSTGEEST Dieven hebben in de nacht van zater dag op zondag toegeslagen bij enkële woningen aan de Wild hoeflaan in Oegstgeest. De achterdeuren van de wonin gen werden opengebroken. De verdere inbraakbeveiligingen in de woningen schrokken de inbrekers echter dusdanig af dat er niets werd meegeno- Gestolen auto in sloot ALPHEN AAN DEN RIJN Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag de auto van een Hagenaar ge stolen. De man had zijn voer tuig geparkeerd aan het Thor- beckeplein. Zaterdagmnogen werd de auto rond acht uur gevonden in een sloot aan de Gnephoek. Omwonenden had den rond twee uur een knal gehoord, maar daar geen aan dacht aangeschonken. Koudekerker mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN Drie jongens hebben rond een uur in de nacht van zaterdag op zondag een 25-jarige auto mobilist uit Koudekerk mis handeld. De jongens blokkeer den de Koudekerker in het voetgangersgebied van de Hoofdstraat de weg. Er ont stond een woordenwisseling waarop de jongens de man mishandelden. Het slachtoffer moest zich laten behandelen in hét Rijnoord-ziekenhuis. en sieraden bij inbraak Bij inbraak in een aan de Tolle- in Leider- gisteren 160 en enkele sie- buit gemaakt. Kwamen door de achter- te breken, woning werd Ook de van een aan de Sijpes- gisteren Daar 11 cheques en KAMERORKEST MADRIGALESCO BEZOEKT OXFORD LEIDEN Het Leidse kamerorkest Ma- drigalesco bezoekt van 28 tot 30 april de Leidse zustergemeente Oxford. Het orkest is uitgenodigd door het City Choir of Ox ford en zal samen met dit koor twee con certen verzorgen in het Sheldonian Thea tre, de aula van de Oxford University. Op het programma staan de Suite voor Strijk orkest van Willem van Otterloo, Due Ma- drigali van Hendrik Andriessen, werken van Karei Rosier en de Credo Mess KV 251 van Mozart. De leden van Madrigales- co zullen na een eerste concert op 28 april officieel worden ontvangen door de Lord Mayor of Oxford. Op zondagavond 30 april zullen zij dan nog een slotconcert verzor gen. Het is de bedoeling dat The City Choir volgend jaar in Leiden wordt uitge nodigd. Verkeerscontrole in Rijnsburg en Oegstgeest RIJNSBURG/OEGSTGEEST Bij een verkeerscontrole op de Oegst- geesterweg en Noordwijkerweg zijn zaterdagavond 183 automobilisten aangehouden. Zij werden op het ge bruik van alcohol gecontroleerd en tevens werd de technische staat van hun auto bekeken. Drie personen kregen een verbaal omdat zij teveel alcohol hadden gedronken en een kreeg een rijverbod. Er werden acht bekeuringen uitgedeeld voor techni sche gebreken en 20 personen moeten mankementen aan hun voer tuig laten verhelpen. Voorts werd een illegale zender ontdekt. mr Verfspuiters aangehouden ALKEMADE De rijkspolitie heeft gister avond twee 14-jarige jongens uit Roelof arendsveen aangehouden die met verfbussen aan het kliederen waren geweest in het win kelcentrum aan het Noordplein. De jongens komen in aanmerking voor deelname aan het HALT-project en zullen wellicht als straf schoon maak werkzaamheden moeten verrich ten. Baldadige jeugd aangehouden STOMPWIJK De politie van Leidschen dam heeft gistermiddag rond een uur acht jongens aangehouden. Ze maakten deel uit van een groep van veertig baldadige jongens. De groep vernielde een ruit van de pastorie aan de Dr. Van Noortstraat en beschadigde de auto van de pastoor. Tevens gooiden ze stenen naar auto's. MAANDAG 23 JANUARI 1989 PAGINA 7 Grote inbraak bij garage LEIDEN Een garagebedrijf aan de Rooseveltstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van een omvangrijke inbraak. Don derdagnacht werden uit auto's van klanten acht radio-cassette- recorders ontvreemd. Verder werden vier gereedschapskis ten, twee telefoons en een grote hoeveelheid onderdelen uit het magazijn meegenomen. De waarde van de buit is nog niet precies bekend, maar die loopt in elk geval in de vele duizen den guldens. De daders spoten voor hun vertrek nog brand blussers leeg in het kantoor, het magazijn en de werkplaats van de garage. CDA bepleit parkeerregeling voor Pancras Oost en West LEIDEN De bewoners in de wijken Pancras Oost en -West die vlakbij de ga rage aan het Ir. Driessenplein wonen, moeten tegen een gereduceerd tarief hun auto's dag en nacht in de parkeergarage kunnen stallen. Dat schrijven de raadsle den W. Hettinga en J. Walenkamp (CDA) aan het college van B en W. Zij vrezen dat de komst van een Albert Heijn-super- markt in het complex grote verkeersdruk en parkeeroverlast in een deel van de wijk Pancras-West met zich meebrengt. Die ernstige overlast voor de bewoners moet met passende maatregelen in goede banen geleid worden, zo vinden zij. Met de projectontwikkelaar zouden afspraken moeten worden gemaakt over een gunsti ge parkeerregeling voor de wijkbewoners. Jongens steken auto banden lek LEIDEN Twee Leidse jongens van 15 en 17 jaar oud zijn za terdagnacht rond twee uur door de poli tie betrapt toen ze in de Sophiastraat ban den van auto's aan het lek steken waren. Bij de politie zijn in middels zes aangiftes binnengekomen van gedupeerde automobi listen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7