De Zijl/LGB twee maal niet verder dan gelijkspel Avanti en Scylla openen met remise Ook reserves Vlietwijk degraderen Kostbaar verlies Gemini Afzeggingen brengen De Zijl in problemei m i hk# Guyt pakt eerste winst in Gemond! SPORT CeidóeSoincmt MAANDAG 23 JANUARI 1989 PAGINA i Formule gaat donkere tijden tegemoet LEIDEN Het bowlingteam van For mule Vermeulen (trio) gaat donkere tij den tegemoet. Met nog twee speeldagen in het vooruitzicht staat de Leidse hoofdklasser midden in de degradatiezo ne. In Tilburg haalde de ploeg van aan voerder Jim Scheffer niet meer dan één winstpunt uit de mogelijke negen. Het bezoek aan Tilburg werd een desas treuze ervaring voor Formule. De nor male vorm werd g'een moment gevon den en het ene na het andere punt moest ingeleverd worden. Eerst bij de aartsvij and uit de vijfmanscompetitie Bowl Tech uit Vlaardingen (523-558 en 548- 586), toen bij koploper Musis Sacrum uit Schiedam (591-634 en 551-563). Nadat ook het Nijmeegse Ol'round met 529 te gen 567 nog een punt had weggesnoept lukte het de Leidse bowlingtrots met een laatste punt de eer te redden (552-531). Het teamgemiddelde was 181. Frank Scheffer scoorde nog niet eens zo be roerd met 1125 over 6 games. Jan Snik had 1107, terwijl Bas Menken na zijn 523 over de eerste 3 games werd gewisseld voor Jim Scheffer (539). Stand hoofdklasse: 1. Musis Sacrum Schiedam 27, 2. Bison Maarssen 24, 3. Bowltech Vlaardingen 22, 4. Ommoord Zwijndrecht 21, 5. Ol'round Nijmegen 20, 6. Fighting Machine Rotterdam 17, 7. Brimon Tilburg 16, 8. Dozy Den Helder 15, Formule Vermeulen Leiden 12, Boe- kos Boekei 7. Van Veldhuizen tweede op NK WAGENINGEN Tijdens de na tionale kampioenschappen cross voor studenten heeft Spartaan atlete Annet van Veldhuizen een fraaie tweede plaats behaald. Clubgenoot Erik Bakker werd derde bij de heren. Lange tijd streed Annet van Veldhuizen (studerend voor rijksac countant) op de Wageningse Berg voorin mee bij de dames die 3500 meter moesten afleggen. De laatste 500 meter was echter vals plat, wat in het voordeel van de Vughtse Van Rosmalen was. „Ze was gewoon be ter", aldus de reactie na afloop van Van Veldhuizen. LEIDEN Tijdens de vierde ronde van de B- competitie zwemmen is De Zijl/LGB in de degra datiezone terecht geko men. De Leidse vereni ging had met veel afzeg gingen te maken; ook on der de zwemmers had de griep toegeslagen. Voor LZ gold hetzelfde pro bleem, maar dit leidde niet tot ernstige gevolgen. Voor de A-ploeg bleek landelijk zelfs een eerste plaats haalbaar en wan neer de B-ploeg op dezelf de voet doorgaat dan pro moveert dit team naar de C- competitie. De Zijl was door de vele af zeggingen bij de B-competitie niet op elke afstand volledig vertegenwoordigd, wat met name op de lange afstanden punten kostte. De vereniging kreeg vervangende tijden toegewezen, wat, zoals te verwachten viel, slechte tij den inhielden. Op een 400 meter afstand kan dit verlies oplopen tot veertig a vijftig seconden. Met name de meis jes onder de 12 en d© 14 jaar hadden met onderbezetting te kampen. Voor LZ dus minder ernstige gevolgen. De gebroeders Schouten kwamen weer ij- zersterk voor de dag. Mare schreef op de 100 school een limiet op zijn naam (1.16.6). Dennis (13 jaar) zwom onder de 17 jaar mee op de 200 school, behaalde een eerste plaats en vestigde een lande lijke toptijd van 2.38.0. Fleur Bakker bewees op de I school de snelste van land te zijn. Zij is nog tej voor een limiet, maar me geklokte 1.21.8 blijft zij al I der de gestelde tijd vooi oudere leeftijdscateg Verder werden er ook persoonlijke records gel itVfl ken bij LZ. Twee eerste plaatsen werp^fl in de B-ploeg behaald. Na c ja Raaphorst bleek met 1, n "U* de snelste op de 100 vri 1 Andrea Hoenselaar was de 200 wissel niet te versl .c met haar eindtijd van 2.4 angen nen ex rnants. ade, de ring he j Vd stuui 3oor V oek va die hem de verkeerde rich i echte opstuurde. Tot zijn sto verbazing zag Kuyvenh ge vervolgens de rest van he roerder loton - achter hem - linkj— slaan. De eerste ronden steedde Kuyvenhoven dai aan de achtervolging koploper, die zijn kans sc gezien had. Toch slooi Swiftrenner in de tweedel de al aan bij Ton GijsberT bleef een tijdje aan zijn 1 rijden. In de voorlaatste! loop reed ook Kuyvenhl van zijn medevluchter wq pakte de zege met ruime y sprong. Gisteren in Berg en DaJ Nijmegen evenaarde de 1 naar zijn prestatie van de I ge dag. Óp het fraaie, z< parcours door de bossen i het startsein onderaan eerlij se heuvel gegeven. Kuyve ven had daarbij geen m om samen met Tobbe, Zeeland en Ploeg de leidirf de wedstrijd te nemen, laatste twee werden even het einde gelost, zodatl sprint-a-deux tussen Kuyl hoven en Tobbe de beslisf moest brengen. In de voorgaande edities was T$|"|S6ï daarbij de snelste, maar if sprint heuvelopwaarts lises m de veteraan het af tegeJgirikit LEIDEN De Zijl/LGB heeft dit weekeinde twee punten onnodig uit han den gegeven. Zowel te gen Rotterdam als tegen Het Ravijn (Nijverdal) kwam de ploeg niet ver der dan een gelijkspel: 13-13 en 11-11. LZ trok ten strijde tegen het dui delijk sterkere Robben- /Marijnen, wat resulteer de in een eindstand van 10-18. De Zijl/LGB heeft de winterstop niet goed benut om de problemen eens op een rijtje te zet ten. Zoals al zo vaak te constateren was, gold het ook voor de wedstrijden tegen Rotterdam en 't Ravijn weer dat de moti vatie na een voorsprong van vier doelpunten om sloeg in slordigheid en nonchalance. De ploeg moest overigens vier spelers missen. De Hon gaar Gabor Kiss is voorlopig uitgeschakeld wegens een enkelblessure, Ron van Win kel en Alex van Belkum zijn definitief uit het eerste ge stapt en tegen Rotterdam ontbrak ook Stan van Bel kum nog wegens verplichtin gen in Italië. Reden om de 35-jarige Albert Spijker en de jeugdige Eelco Parrel uit heren twee in te schakelen. In Rotterdam bleek interna tional Nonnekes een ware plaag voor de verdediging van De Zijl: hij scoorde maar Concentratie alom tijdens het treffen tussen De Zijl/LGB en Het Ravijn. De Leidenaars verspeelden ook tegen de ploeg uit Nijverdal een kostbaar winstpunt. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN liefst zevenmaal. In de derde periode liep de Leidse forma tie desondanks toch uit naar een voorsprong van drie doelpunten, maar die marge bleek niet voldoende- Scores De Zijl: Mark van Bel kum 5, Anton Heiden 2, Paul Belt 3, Alex Verhoog. Edo den Boef en Edwin Redegeld ieder 1. Tegen Het Ravijn was Stan van Belkum dus weer wel van de partij, althans voor de eerste drie partjes. Daarna kon hij na drie persoonlijke fouten de bank voorgoed op zoeken. Hetzelfde lot wachtte Edwin Redegeld. De derde fout van Van Belkum werd door Het Ravijn aangegrepen om de stand op 10-9 te bren gen, waarna een chaotische slotfase volgde. De Zijl/LGB bleef hierin net gespaard voor een even onnodig als onverdiend verlies: 11-11. Scores De Zijl: Anton Heiden 3, Mark van Belkum, Stan van Belkum, Paul Belt en Edwin Redegeld ieder 2. LZ '86 was in het treffen met De Robben al na een periode een geslagen ploeg. Waar de Leidse formatie niet een keer scoorde, deponeerden de Hil versummers de bal zes keer achter de LZ-goalie. De Rob ben aam vervolgens logi scherwijs wat gas terug, waardoor de Leidse ploeg weer wat meer mee kon gaan doen. De nederlaag werd er echter niet minder duidelijk door: 10-18. Scores LZ: Wilco van de Zeeuw 3, Michel van de Zeeuw, Han's van Hees 2 en Ruud Muusse 1. Katwijk speelde een zwakke wedstrijd tegen de Alkmaar- se Vliegende Vissen. Katwijk staat bovenaan in de compe titie en Alkmaar verkeert in de onderste regionen, deson danks werd twee seconde voor tijd pas het winnende doelpunt gescoord door Hans Schaap. Hij maakte gebruik van de man meer situatie die te danken was aan Arris Par- levliet. De eindstand was 10- Scores Katwijk: Eddie Hoek 4, Hans Schaap 3, Ronald Heemrood 2, Martin Jonker en Lucien Viveen 1. In tegenstelling tot Katwijk speelde Vivax een uitermate gued wedstrijd. Het gevecht ging tegen het hoger geplaat ste DWK- Barneveld en wil de Vivax nog enige kans ma ken om uit de gevarenzone te komen, moest deze wedstrijd worden gewonnen. Dat ge beurde dan ook: 9-6. Scores Vivax: Serge Diets 3, Dick van de Bosch 3, Jack Frauenfelder, Jeroen Plas- meijer, Ron Zandvliet 1. LEIDEN René Guyt greep zaterdag in het Bra bantse Gemonde met een halve minuut voorsprong zijn eerste zege van het seizoen. De Swiftrenner hield daarmee Piet Bergers de verrassing van het NK ruim achter zich. John Kuyvenhoven, Ne derlands kampioen, won bij de liefhebbers na in de eerste ronde verkeerd gereden te zijn. Gisteren deed de Leide- naar zijn prestatie nog een dunnetjes over in Berg en Dal, waarmee hij zijn negende zege van dit seizoen behaalde. René Guyt eindigde bij de amateurs als vierde. Guyt was in de weilanden van Gemonde eindelijk eens een keer de sterkste van het pelo ton. De Swiftrenner heeft zich dit seizoen op de zwaardere wedstrijden toegelegd en daar om wilde het met de overwin ningen nog niet erg lukken. In Gemonde ging het dus beter, want Guyt vanaf het vertrek in de voorhoede van het pelo ton en bekeek de zaken rustig. In de tweede ronde besloot hij om de gok te wagen en er in zijn eentje vandoor te gaan. Achter hem vormde zich een groepje van vier achtervolgers met Piet Burgers, Harold Jans zen, Jo Martens en Ties Ver hagen. Dit kwartet kon de voorsprong van Guyt niet meer teniet doen, zodat Guyt zegevierend over de meet kwam. John Kuyvenhoven had bij de liefhebbers een minder voor beeldig vertrek. De Leidenaar ontsnapten daaruit en gii vertrok wèl als eerste, maar ook in deze volgorde ovej werd in verwarring gebracht door een overijverige suppoost, Kuyvenhi coNe( Leidenaar. boekte hiermee alweer zijl gende zege van dit seizoei René Guyt reed bij de teurs eveneens een koers en plaatste zich ev zijn clubgenoot in een man sterke kopgroep. Wi: Vos en Frank Groenenl meet, zodat de bloemen i De Vos gingen. in eei op d€ lina 4: )C1 Halkema pakt karatetitel ZOETERMEER Leiderdorper Patrick Halkema is gisten dag in Zoetermeer karatekampioen van Zuid-Holland gewoi in de klasse tot 65 kg. Hij was zijn tegenstanders in alle vier partijen ruim binnen de tijd de baas. Voor de 21-jarige Halk betekende het kampioenschap het eerste aansprekende su sinds anderhalf jaar. Na zijn tweede plaats bij het NK raakti karateka van de Leidse sportschool Jurajin langdurig aan knie geblesseerd. Door het succesvolle optreden in Zoetern mag Halkema nu aan B-wedstrijden, waarbij hij de kans h zich te plaatsen voor het NK, deelnemen. LEIDEN De voorjaars competitie van de Neder landse Tafeltennis Bond belooft een hele spannen de te worden. Niet alleen bleek tijdens de eerste speelronde, dat de eerste plaats van de eredivisie niet zomaar is weggelegd voor Tempo Team, maar ook dat er naast het ge promoveerde BT Lifters een gerenommeerde for matie dient te degraderen. Avanti en Comtest/Scylla hielden elkaar tijdens het eerste treffen fraai in evenwicht. Ook De Blaeu- we Werelt en Shot Wage- ningen hielden het op 9-9. Alleen titelverdediger Tempo Team „haalde uit" tegen nieuweling BT Lif ters. Maar dat is niet zo vreemd, want het niveau verschil tussen de twee formaties is zeer groot. Het werd 15-3 in Amster dam. De NTTB besloot dit seizoen twee clubs uit de eredivisie te laten degraderen. En dat bete kent nogal wat voor de routi niers. Het klasseverschil tus sen de standaardteams van de gerenommeerde verenigingen en die uit de eerste divisie is dusdanig groot, dat de promo vendus meestal weer het vol gende seizoen teruggeworpen wordt. Zo ook waarschijnlijk het Oegstgeester BT Lifters. Omdat de overige teams zeker deze jaargang behoorlijk aan elkaar zijn gewaagd, is het triest, dat één van die toppers het veld dient te ruimen voor een relatief „zwakke" broeder. Daarom zal niet alleen flink om de titel worden gestreden, ook zal de strijd feller dan ooit zijn om uit de klauwen van het degradatiespook te blijven. Avanti en Comtest/Scylla startten zaterdag tegen elkaar. Het werd een spannende strijd, waarbij geen punt ca deau werd gedaan. Bij Avanti speelde Rob Turk, die weer „gewoon" voor tafeltennis heeft gekozen, mee. Hij is op zoek naar een deeltijdbaan om „normaal" in training te kun nen blijven. Ook Bettine Vrie- sekoop was van de partij. De topper speelt dit seizoen nog uit, maar heeft logischerwijs moeite met de concentratie. Zij won alleen van Sjoerd Meyer, die overigens puntloos bleef. Rob Turk won driemaal. De international verloor alleen van Peter-Paul de Vrind. Ge rard Bakker jr. won eveneens driemaal. De Leidenaar in Ha- zerswoudse dienst diende de winnaar van de „jeugd top twaalf" Danny Heyster voor te laten gaan. Robert de Groot verloor evenals Vriesekoop van Mirjam Kloppenburg, De Vrind en Heyster. BT Lifters was kansloos in Amsterdam. Tempo Team trad aan in de sterkste opstelling. Dat wil zeggen met de Engels man Skylet Andrew en de in ternationals Frank Boute en Bart van Haren. Oegstgeest begon goed door winst van het dubbel Ron Schipaanboord- /Paul de Jong op Van Haren en Marcel Hoevers. Indivi dueel bleven de internationals en de Brit ongeslagen. Alleen Hoevers moest Schipaanboord (21-16 en 23-21) en Friso Reits- ma (20-22, 21-17 en 21-18) de winst laten. Toch was de 15-3 niet bepalend voor de kracht van de Amsterdammers, eerder voor de zwakte van Lifters, dat juist te goed is voor de eerste divisie, maar veel te veel te kort komt voor het hoogste plan. LEIDEN Nadat in een eerder stadium al Vliet- wijk 3 en Vlietwijk 1 wa ren afgedaald naar een la gere klasse, moest dit weekeinde ook het twee-' de team die gang maken. In Lisse werd met 7-1 ver loren van de plaatselijke reserves en werd het sei zoen 88-89 voor de Voor schotenmaren een volko men zwarte bladzijde. In Lisse werd Vlietwijk 2 even het idee gegeven dat behoud van de derde klasse nog moge lijk was. Ron Kolmus verloor als eerste heer zijn single, maar verder kwam het niet. De Lisser reserves walsten verder over de Voorschotense andei rinko Iden je sor reserves heen. Daardoor kwam voor Vlietwijk de derde klap in wat het zwartste sei zoen van de club moet zijn. In Wassenaar was het derde team van Flair geen enkele partij voor de zeer ambitieuze Wassenaarse brigade. Hoewel een tweetal invallers de speel- sterkte van Flair danig door elkaar had gegooid, was ook dat geen excuse voor de Al- phense brigade. „De Wasse- naarders waren gewoon veel sterker", was het eenvoudige commentaar van captain Mar tin Voskuilen. Wassenaar be houdt hierdoor riant uitzicht op een promotieplaats naar de derde klasse. In een andere af deling versloeg Veglo het Lei- derdorpse De Spotvogels. In sporthal Op Dreef had Corin- ne Kortekaas een goede dag door winst in de single over Veglose Tanja Vaels en een overwinning in de damesdub- bel. Daarmee was echter de Spotvogels koek op en bleef Veglo in de race om de tweede plaats. In de overige klassen werd op nieuw verlies geleden door Flair 1. Het dertiende verlies op rij (tegen Assen werd het in eigen huis 8-3) betekende voor de gasten zo goed als zeker het behoud van de overgangsklas se. Fred Hofman, Karin van Pel en het damesdubbel kwa men met winst uit de strijd, maar meer stond Assen niet toe. Het eerste team van Vliet wijk won in de voorlaatste wedstrijd wel. Tegen Drop Shot uit Den Haag werd met 7-4 gewonnen zodat de Haagse tegenstander mee afdaalt naar de tweede klasse. Pikant detail was dat in de Haagse strijd macht voormalig Vlietwijkspe- ler Alfons van den Berg mee streed, maar geen indruk maakte. Opvallend was wel dat alle vier heren hun single omzetten in winst. Bij BC Leiden maakte voorzit ter Jan Slingerland indruk. Als invaller in het tweede scoorde de man die geksche rend, maar vol respect „opa" !t genoemd wordt 100 droeg daardoor zeer bij aai 1990 nuttige 4-4 puntendeling. i het derde behaalde hij t overwinning, wat echter voldoende was om kampi^ Badge een punt te ontfutse" J* Het eerste verloor met 6-2 bben. kampioen De Ritte. Hier Bram Segijn een beste dag winst in de single en de hei êen v dubbel. In Amersfoort won BC I met 6-2 van de plaatselijke zodat de dertiende zege ojr feit werd. LEIDEN De volleybal heren van Leython waren blij met het behalen van één wedstrijdpunt tegen VVM. De meeste ogen waren het 4 afgelopen weekend echter gericht op de derby Novo tegen Gemini. Een als vanouds spectaculaire wedstrijd, die ditmaal in het voor deel van de Noordwijkse heren werd beslist. Bij de dames leek Gemini af te gaan op een 3-0 nederlaag, maar dankzij hard werken kon dat worden voorkomen. De dames van Leython verlo ren, maar speelden ondanks de afwezigheid van drie zie ken niet slecht. De heren van Leython waren, evenals vorige week, blij met één punt. Tijdens de tweede set leek het erop dat Leython regelrecht op een 3-0 neder laag afging. De service was zwak, in tegenstelling tot het sterke serveren van VVM, en ook de aanval kon het goede blok van de tegenstander niet omzeilen. Dankzij een goede inzet ging de tweede set toch naar Leython, evenals de vier de set. De overige delen wer den vrij kansloos weggegeven aan de spelers uit Noord-Hol land. Gemini begon zeer voortva rend tegen een onzeker Novo. De Voorschotenaren trokken dan ook de openingsset met 15-11 naar zich toe. Met name de service en aanval waren goed verzorgd. In de daarop volgende sets kwam het meer op wilskracht aan dan dat er sprake was van echt volleybal. Agressief verdedigen aan bei de kanten leverde desondanks een aantrekkelijke wedstrijd op. De aanvallend en verdedi gend sterke Novo "oudjes" Ton van Wijk en Gerard Wil- lenborg en een sterk Noord- wijks blok maakten het Gemi ni erg moeilijk. Tweemaal kwamen de mannen van Bernhard van der Pols terug na een behoorlijke achterstand en namen zij de leiding met 15-14. Beide sets echter had Gemini geen lef om het af te maken en was het team te voorzichtig, terwijl Novo ge woon doorging en daardoor met 2-1 voorkwam. De laatste set ging redelijk gelijk op. Bij de stand 11-8 nam Novo we derom het heft in handen en maakte het Noordwijkse team de wedstrijd uit. Gemini is door dit verlies gezakt naar de tweede plaats. Graficon had moeite het hoge tempo van VOY te volgen en dat uitte zich voornamelijk in de verdediging. De eerste twee speldelen kon Graficon aardig bijblijven, maar in de derde set werden de Leidenaars duide lijk overspeeld. VOY won daarom met de veelzeggende cijfers 0-3. Novo 2 speelde tegen het ou dere en geroutineerde GSC. Het ging niet best bij de Noordwijkers, die slecht aan vielen en bang waren om de bal hard te raken. Ondanks het goede spel van invaller Kees Groenewegen kwam Novo niet verder dan winst in de tweede set: 1-3. Radius werd binnen een uur door een kollektief zeer sterk VCS huiswaarts gestuurd. Ondanks een slechte verdedi ging stonden de dames van Gemini tegen Allides in de eerste set tot 11-8 voor. Daarna deed Allides er een schepje bo venop. Pas bij de stand 11-14 besloot Ronald van Nierop te wisselen, helaas te laat. Gemi ni begon de tweede set in de oude basisopstelling en al snel stond het 0-8. Het overschake len van één naar twee spelver delers bracht de nodige rust in het team, waarop ook de ver dediging alerter werd. Meer dan negen punten kon Gemini echter niet scoren. Terwijl het publiek zich bij de stand 6-11 (na een 5-5 tussenstand) op maakte om naar huis te gaan, begon het bij de Voorschotense dames dan toch te draaien. Ondanks veel fout serveren haalde Gemini de winst bin nen met 15-13. Kollektiviteit in de verdediging en falen van de tegenstander zorgden voor de winst in de laatste twee speldelen: 3-2. Zonder de drie zieken, Marga Stokman, Danka van Klave ren en Tine de Bloois, speelde Graficon schoot vooral verdedigend veel te kort tegen VOY. Ook hier komt het Leidse blok er I aan te pas. VOY won met 0-3. Leython toch een redelijke partij tegen VSC. Zeker in de eerste drie sets, waarvan Ley thon de derde won. Er werd echter te veel fout geserveerd om het VSC echt moeilijk te kunnen maken. De laatste set werd daarom een formaliteit. De druk van VSC was te groot voor de gehandicapte ploeg uit Leiderdorp. Ook bij Gemini 2 waren twee speelsters afwezig en stond een derde ziek in het veld. De rou tine werd dan ook node gemist tegen het hoog geklasseerde Dosko. Toch waren de Voor schotense dames niet ontevre den over hun optreden. Zij ga- FOTO: HENK SNATE {et ging de winst met 3-1 Noord wijk. JOORS fuidsji; Bij Liusna loopt het frondui ven zelf aan lekker gespeeld te steeds niet erg goed. Met mpad. Oi hebben. Einduitslag: 1-3. te haalde het team een Niet alleen de heren van Novo binnen tegen Skania enlle 8ez en Gemini bevochten elkaar, ook de dames van Gemini 3 en Novo stonden tegenover el kaar. Novo speelde de eerste twee sets heel goed en Gemini kwam er niet aan te pas. Daar na werd het wedstrijdverloop rommeliger, maar ook hier komt voornamelijk door fgaan ontbreken van een goede iumme val. Liusna zal in de komd®n De wedstrijden punten mo*aagd, halen om uit de onderstePer m gionen te geraken. Jraaid, ANGÉprome VAN DEN CLOOSÏ^tva

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18