Visser profiteert van favorietenrol Kemkers Minibankschroef SPORT Nederlandse tennisopmars komt tot eind Barcelona wil na Koeman ook Van Basten 13 14 15 16 16 j~Noteer als nieuwe abonnee ingaande~1 MAANDAG 23 JANUARI 1989 PAGINA 13 iald Koeman (rechts naast Johan Cruijff en voorzitter Nunez): vier jaar. BARCELONA De Ca talaanse voetbalploeg FC Barcelona gaat de komen de weken met AC Milan onderhandelen over de eventuele overname van Marco van Basten. Na de contractverlenging van trainer Johan Cruijff en het aantrekken van PSV'er Ronald Koeman, die gisteren een contract tekende voor vier jaar, is Van Basten het nieuwe doelwit van Barcelona. Koeman treedt op 1 juli aanstaande in dienst van Barcelona. PSV ontvangt voor de overgang van de speler 12,5 miljoen gul den. Koeman gaat in de vier jaar rond de 10 mil joen gulden verdienen. Marco van Basten verzekerde gisteren in de Spaanse pers dat er wat hem betreft geen enkel bezwaar is tegen een verhui zing van Milaan naar Barcelo na. „Ik weet al lang dat Johan mij graag in zijn team wil", verklaarde de goalgetter van Milan in de Barcelonese krant El Periodico. „Ik voel mij heel gelukkig in Milaan, maar ga ook dolgraag naar Barcelona. Het is een fantastische ploeg en Johan is mijn vriend. Ik ga graag, maar ik ben realistisch. Ik sta bij Milan nog anderhalf jaar onder contract en ik ge loof niet dat Berlusconi mij zal laten gaan". Voetbalclub FC Barcelona lijkt niet onder de indruk van het contract dat Van Basten nog tot eind volgend seizoen aan Milan verbindt. Vice-voorzit- ter Joan Gaspart heeft volgens Berlusconi al verschillende malen naar Van Basten geïn formeerd. „Van Basten wordt niet verkocht. Ik beschouw hem als een deel van mijn pri- vevermogen", zo reageerde de baas van de Italiaanse ploeg. De club van Cruijff lijkt door de woorden van Berlusconi niet geïntimideerd te zijn. Nu Koeman is gecontracteerd, wordt de jacht op Van Basten hervat. En gezien de persoon lijke voorkeur van Van Basten lijkt het helemaal niet uitge sloten dat het Barcelona-sta- dion Camp Nou volgend sei zoen opnieuw door een Neder landse 'clan' wordt beheerst. The Eagle" beroep ;gen skibond INDEN Eddie 'thé gle' Edwards zal waar- ijnlijk 'ontbreken bij de reldkampioenschappen ansspringen, die half iruari in het Finse Lah- worden gehouden. oot-Brittannië heeft be ten hem niet af te vaar- ;en wegens gebrek aan istaties. De springer, die sleutelbeen brak bij val in Oberstdorf en rstellende is in de Vere- ;de Staten, gaat in •oep tegen de beslis- vards vreest dat andere or- lisatoren het voorbeeld van Britse bond zullen volgen hem zullen weren van in- ïationale wedstrijden, 'n Leaning, de keuzeheer i de Britten, zei gisteren dat vards niet aan de selectie- men heeft voldaan. „We iben de normen met Eddie irgesproken. Hij moest een ;and springen, die minder 25 procent achter lag op winnende sprong in een eldbeker-wedstrijd. Dat ft hij niet gehaald. Leaning ift wel een verklaring voor vards' slechte seizoen. „Ed- •ds springt slechter dan omdat hij meer tijd heeft teed aan commerciële acti- eiten dan aan de training". uur klaar in alve minuut fRTMUND Regilio Tuur p afgelopen zaterdag slechts I seconden nodig om zijn irtij' voor de Bundesliga- Jdstrijd van zijn club Dort- |nd tegen Ringfrei Mülheim pr knock out te winnen. Het bhtoffer was de Westduitse flergewicht Zeiler. Het was br Tuur de derde knock out re in evenzoveel partijen pr de Bundesliga. beschouwers pwond in Rally dn Monte Carlo pNTE CARLO Bij de ral- van Monte Carlo zijn twee ischouwers gewond geraakt jeen slippartij van de Itali- nse coureur Allessandro brio. Het ongeluk gebeurde ens de eerste etappe. Een ker werd met een gebroken tn en een andere toeschou- r met verschillende kneu gen naar het ziekenhuis ge- icht. De rit werd stil gelegd de ambulances gelegenheid geven de onheilsplek te be- ~~4reigementen ^tans Kraay jr. l|ó|ij FC Den Haag j)N HAAG De uitspraken ji voetballer Hans Kraay jr. Indhoven) over dopingge- pik hebben geleid tot ano- tme dreigementen aan zijn Rolarfes Kraay jr., die in een in- ype review had toegegeven destijd jiti tirr NAC „bekertjes met bruis- en Jletten" te hebben gebruikt, eg gisteren bij FC Den tag - Eindhoven extra be- jierming. Bij de Haagse club Iren immers enkele dreigte- loontjes binnengekomen. win werd gemeld dat sup- _|T^rters van NAC naar Den 'baiko)a§ zouden zijn gereisd om gostJaay jr. „aan te pakken". De joucrtdstrijd verliep echter zon- problemen. va1 eni6e incident bij FC Den iag - Eindhoven deed zich hr rond supporters-coördi- or Kees te Gussinklo. Me- verkers van het beveili- gsbedrijf, dat na het ge-' ongen vertrek van Toetan- of oi imon gisteren voor het eerst Jl- 0 het Zuiderpark actief was, tiden Te Gussinklo fouille- fi. Daartegen maakte hij listig bezwaar en pas na tus- Jikomst van enkele recher- werd de supporters- lieftirdinator toegelaten op de Ocddden Noord-tribune, waar "it overigens opmerkelijk rus- was. VIERDE KEER DUBBEL SUCCES BIJ EK SCHAATSEN GÖTEBORG Met bei de handen greep Leo Visser de kans om in z'n schaatscarrière nog eens een internationale titel te pakken. In het Zweedse Göteborg liet de Haa strechter zich kronen tot opvolger van de absente Tomas Gustafson. „Het moest hier gebeuren, over drie weken krijgen we in Oslo te maken met Eric Flaim. Ik denk niet dat hij te kloppen is. Vandaar dat ik m'n zin nen had gezet op het Eu ropees kampioenschap", verklaarde Visser. Zijn eerste plaats en de twee de van Gerard Kemkers be tekenden dat Nederland voor de vierde keer in de historie van het EK op het erepodi um de twee hoogste treden bezette. In 1966 waren het Ard Schenk en Kees Ver kerk, in 1983 Hilbert van der Duim en Yep Kramer, in 1985 Hein Vergeer en Frits Schalij en nu dus Leo Visser en Gerard Kemkers. Al op deveerste dag sloeg de 23-jarige Haastrechter toe. Hoewel hij, evenals Kem kers, tevreden moest zijn met een bescheiden klassering op de 500 meter, deelde Visser op de 5000 meter mentale klappen uit. Vooral die aan z'n maatje Kemkers kwam hard aan. „Het liep van geen kant. Wanneer je beseft dat je terrein verliest, gaat het ook bovenin werken", legde de als favoriet gestarte Kem kers uit. Desondanks werd Kemkers op die afstand tweede, een prestatie die hij op de 10.000 meter herhaalde. Achteraf geredeneerd kwam Leo Visser de favorietenrol, waarin Kemkers werd ge dwongen, aardig van pas. De Haastrechter kampte met een hinderlijke liesblessure, kwam vorig weekeinde niet op het ijs in Davos en liet zich ook in Göteborg inten sief behandelen door fysio therapeut Greveling. „Het was echt geen spelletje, waar bij we trachtten de concur renten zand in de ogen te strooien. Daarvoor ben ik te oud. Het kwam me echter wel goed uit, dat de media zich op Kemkers stortte. De luwte beviel me prima". Piloot De Europese titel zal Leo Visser er niet toe verleiden zijn maatschappelijke plan nen naar de achtergrond te plaatsen. „Dit is echt mijn laatste internationale schaats- jaar. In maart begin ik in Limburg (Beek) aan m'n op leiding tot piloot. Natuurlijk blijf ik schaatsen, ik ga ech ter in de omgeving van Beek wonen. En daar wonen nu niet direct snelle jongens om in een competitie mee te schaatsen. Het zal dus afbou wen worden. De mogelijk heid om in '92 in Albertville opnieuw deel te nemen aan de Winterspelen houd ik overeind. Voor het echter zo ver is, kan ik weer geheel andere ideeen hebben. Dit kampioenschap is binnen, dat was het belangrijkste". In het kielzog van Visser en Kemkers deden Thomas Bos en Anne-Jan Portijk het meer dan verdienstelijk. De butant Bos bezette na twee afstanden een zesde plaats, een positie die hij ook innam in het eindklassement. Por tijk ging weer eens als een jojo door de ranglijsten. Na de eerste dag stond de Fries elfde, na zijn superieure 1500 meter klom Portijk op naar een vierde plaats, maar ver leende na de 10.000 meter weer voorrang aan Hagenaar Thomas Bos. Gerard Kemkers weigerde te geloven dat de druk z'n rij den op de kunstijsbaan in de Göteborgse buitenwijk Rud- dalen negatief had beïnvloed. „Integendeel zelfs, een dag voor de wedstrijd reed ik zeer ontspannen. Zozèer zelfs, dat ik voortdurend op mezelf moest inpraten. Waar om het niet ging zoals ik had gewenst, is een vraagteken. Er wordt beweerd dat ik meer hinder ondervond van de wind, een redenering die ik niet met bewijzen kan sta ven. Ik hoop dat het zo was, De gelauwerde Leo Visser geflankeerd door Gerard Kemkers en Geir Karlstad (rechts), de nummers twee en drie van het EK. FOTO: ANP dan heeft het tenminste niet aan mij gelegen. Met de tweede plaats ben ik tevre den, maar toch knaagt er een wee gevoel aan me. Tweede is leuk, maar die eerste plaats, dét was toch mijn doel". HENNIE LEMEIN WK Bislett loopt gevaar GOTENBORG Het. af- scheid van Bislett loopt ge vaar. Als gevolg van het milde winterweer is er drie weken voor het toernooi om het wereldkampioen schap voor allrounders (heren) nog geen ijs op de fameuze Oslose baan. De Noorse schaatsbond houdt er rekening mee dat de ti telstrijd moet worden ver plaatst naar het kunstijs van Valle Hovin. Het toer nooi van 11 en 12 februari zou het laatste ijsevenement in de sterk verouderde schaatstempel worden. Eric Flaim kan weer verliezen DAVOS Eric Flaim weet weer wat verliezen is. De wereldkampioen bij de all rounders werd gisteren in het winderige Davos op de 5000 meter op grote achter stand gereden. De Ameri kaan werd slechts zevende in 7.31,20. De overwinning ging naar Bart Veldkamp. Sprintcoach Bleeker stond tijdens de 5 kilometer van Flaim langs de baan. „Ik had niet de indruk dat Flaim met de handrem op reed. Maar hij maakte in de slotfase nogal een groot verval door en dat had ik dit seizoen nog niet eerder van hem gezien. Dus ik weet het niet óf hij verstop pertje heeft gespeeld". Uwe-Jens Mey revancheer de zich in het Zwitserse kuuroord en bleef hij onge slagen. Zijn 36,81 seconden op de 500 meter van zater dag was de derde tijd in dit seizoen, zijn 37,28 gisteren bij stevige tegenwind bleef onovertroffen. Laatste EK volgens vertrouwde formule Pagina 13: Thomas Bos content na geslaagd de buut. GÖTENBORG De schaats wedstrijden in Götenborg waren de laatste Europese kampioenschappen volgens de beproefde formule. Met ingang van het komende jaar (Heerenveen) wordt de titel strijd voor dames en heren in drie dagen gehouden. Door die wijziging denkt de Inter nationale Schaats Unie (ISU) de ondergang van het dames- toernooi te voorkomen. Het blijkt immers vrijwel onmo gelijk organisatoren voor een EK-dames te vinden. In de nieuwe opzet rijden de heren vrijdag de 500 en de 5000 me ter, zaterdag de 1500 en zon dag de 10.000 meter. Of Zweden zich binnenkort opnieuw kandidaat stelt voor een Europees schaatstoernooi valt te betwijfelen. Op beide dagen kwamen dit weekein de in Göteborg niet meer dan 2000 toeschouwers. Ongeveer éénderde was afkomstig uit Nederland. Periodekampioen ondanks bommelding DEVENTER Go Ahead Eagles heeft zich afgelopen za terdag, ondanks een bomme- lidng, verzekerd van deelna me aan de nacompetitie in de eerste divisie. De Deventena- ren wonnen van Heerenveen en legden daarmee beslag op dë tweede periodetitel. FC Den Haag had op papier ook nog kans op de die titel. In de rust van Go Ahead Eagles - Heerenveen hoorde de Deventer politie van haar Haagse collega's dat zich in stadion de Adelaarshorst een bom zou bevinden. Dit was te lefonisch aan de Haagse politie medegedeeld. Burgemeester mr. C.D.J. Waal van Deventer, die zich op de tribune bevond, besloot na kort beraad het stadion niet te laten ontruimen. „Waarschijn lijk hebben supporters van FC Den Haag gehoord dat Go Ahead bij rust op een 2-0 voor sprong stond en toen gedacht met een bommelding de wed strijd te kunnen verstoren", verklaarde Waal achteraf. „Toen Heerenveen tegenscoor- de en zelfs gelijk dreigde te maken, heb ik toch wel even met de gedachte gespeeld om het stadion alsnog te laten ont ruimen", grapte hij na afloop van het door GA Eagles met 3- 1 gewonnen duel. MELBOURNE De opmars van Nederlandse tennisverte- genwoordigers in Melbourne is vandaag, aan het begin van de tweede week, gestuit door op ponenten van wie gewonnen had kunnen worden. Brenda Schultz en Michiel Schapers werden namelijk in de achtste finales van de open Australi sche 'tenniskampioenschappen verslagen door respectievelijk de ongeplaatste Nieuwzeeland- se Belinda Cordwell (6-3, 6-2) en de Zweed Jan Gunnarsson, die met 7-6, 6-1 en 6-2 de laat ste acht bereikte. Ook Boris Becker struikelde over een Zweed. De als veertiende ge rangschikte Jonas Svensson versloeg de nummer drie van de plaatsingslijst in drie sets: 7- 6, 6-4, 6-3. Schapers bereikte de achtste finales door zaterdag in de derde ronde de als twaalfde geplaatste Mikael Pernfors uit Zweden in vier sets te ver slaan: 6-7, 7-5, 7-6 en 6-0. Brenda Schultz had de Austra lische Michelle Jaggard in twee sets verslagen: 6-4, 6-2. Voor Manon Bollegraf en Tom Nijssen was het toernooi in het enkelspel zaterdag voorbij. Nijssen verloor in drie sets van de Joegoslaaf Goran Ivanese- vic, die zich via het kwalifica tietoernooi voor. het evene ment had geplaatst. De set standen waren 4-6, 4-6 en 0-6. Manon Bollegraf ging onderuit tegen de als vijftiende gerang schikte Hana Mandlikova, die in drie sets zegevierde. Na 3-6 en 6-3 werd het 9-7 voor de Australische in de beslissende reeks. In de kwartfinales ont moet Mandlikova de Ameri kaanse Martina Navratilova. Tom Nijssen bereikte met Ma non Bollegraf de tweede ronde van het gemengd dubbelspel. Het Nederlandse duo versloeg zondag het Australische kop pel Brad Drewett/Louise Field met 6-1, 6-4. Tom Nijssen werd met zijn partner Brod Dyke in de derde ronde van het dubbelspel uit geschakeld door John Fitzge rald en Anders Jarryd. Nijssen en Dyke verloren in twee sets; 1-6, 6-7. Brenda Schultz en Mi chiel Schapers verdwenen uit het mix-toernooi. Schultz ver loor met de Deen Mortensen in twee sets van het Ameri kaanse koppel Stewart/Garri son. Schapers redde het met Ann Henrickson niet tegen Todd Woodbridge en Terry Phelps: 2-6, 6-4. PAGINA'S PSV kan nog niet zonder Koeman Gullitweer uitblinker Eerste wereldrecord indoor voor kogelstoter Barnes Foreholte blaast Aeolus omver Titel kan DIOK bijna niet meer ontgaan De Zijl/LGB twee maal niet verder dan gelijkspel Kostbaar verlies heren Gemini Frank Arnesen assistent - manager ODENSE De voormalige Deense international Frank Arnesen, die door blessures gedwongen zijn actieve loop baan besloot bij de Nederland se landskampioen PSV. is gis teren benoemd als assistent- manager bij eerste-divisieclub B 1913 uit Odense. Arnesen zal zich vooral gaan bezig houden met de buitenlandse betrek kingen en met het opsporen van nieuw Deens talent. Amerikaanse bobsleeërs na doping dubbel gestraft LAKE PLACID De Ameri kaanse bobsleefederatie heeft drie leden voor een jaar ge schorst wegens het gebruik van verboden spierversterken- de middelen. Het drietal, Rick Calcutt, Steve Mariorica en Joe Schlutz werden tijdens de Amerikaanse selectiewedstrij den voor de wereldkampioen schappen betrapt. Volgens de IOC-normen zou hun een schorsing van een half jaar worden opgelegd, omdat het de eerste aangetoonde overtre ding was. De Amerikaanse bobbond wenste echter een voorbeeld te stellen en ver dubbelde de straf. Deze minibankschroef voorkomt dat u een hand tekort komt bij bijvoorbeeld modelbouw of andere 'fijne' karweitjes. Hij is voor u als u een nieuwe aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Naam:Voorl,: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle j Deze ontvangt de krant de eercte twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank het bankschroelje naar Naam: Adres: Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar I Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. J JNZj CeiclóeSoiwcmt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13