zorgwekkende leven van de PvdA >e groeiende behoefte an rustig winkelen Iru^is Onze universiteit, er is geen betere! NENLAND. £eidóc(Boutcmt ZATERDAG 21 JANUARI 1989 PAGINA S N HAAG Het zou zwaarmoedige scène men zijn uit een to pstuk van de sociaal vogen schrijver Her ri Heijermans. De groe- gordijnen van de grote •gaderzaal in de TVee- Kamer vormen het fecte decor. hoofdrol is weggelegd voor nk de Grave. Met een ge- zalige glimlach staat de fis specialist van de VVD een je koffie te drinken, terwijl debat over de enorme be- ngoperatie doorsuddert. P lem Vermeend, De Graves jnhanger bij de PvdA, "t de rol van de schlemiel, komt met gebogen rug op Grave aflopen en zegt, met feijn hand een knipselkrant: jeblieft Frank, dit is voor r staan weer allerlei ver in over onze partijcul- De Grave lacht met de van een zondagskind, schudt meewarig het hoofd en roept de afdruipende Ver meend na: „Ja Willem, het is een zorgwekkend leven!" De twee kamerleden kennen elkaar door en door. Zij hoe ven niet veel tegen elkaar te zeggen. Zij begrijpen beiden precies hoe de vlag er bij hangt. Voor de VVD loopt al les op rolletjes. De liberale ge dachte is als een rode draad door het belastingplan van de regering geweven: veel ver eenvoudiging, maar nog meer belastingverlaging. Vrijwel ie dereen gaat er in 1990 netto op vooruit. Och, het is vervelend dat een groep alleenstaanden de dupe wordt, maar dat moeten we accepteren, meent de VVD, die in de liberale staatssecretaris van financiën Henk Koning de perfecte ver tegenwoordiger heeft. En diens minister Onno Ruding is weliswaar van CDA-huize, maar vaart op fiscaal en finan cieel gebied een lijnrechte li berale koers. De CDA-fractie heeft nog even tegengesput- terd. Maar toen de VVD ak koord ging met het snijden in aftrekposten, het beschermen van de lagere inkomens en een extraatje voor de midden inkomens, zette CDA-fractie- voorzitter De Vries het licht op groen voor de grootste be lastingoperatie in het Neder land van de twintigste eeuw. Al die tijd heeft, de PvdA bui tenspel gestaan. De sociaal-de mocraten zijn betrokken geweest bij de on derhandelingen rond het in grijpende plan. Dat doet de PvdA verschrikkelijk veel pijn. Vooral ook omdat Ver meend aan de wieg heeft'ge staan van alles wat met „Oort" te maken heeft. De 40-jarige Vermeend, een gedreven PvdA'er die een pro- dukt lijkt te zijn van een hevi het voorjaar Grave en Vermeend, het CDA nooit onder druk kon worden gezet: wil het CDA niet met ons meedoen? Dan vinden we bij de PvdA een gewillig oor. Zo kon het gebeuren dat De Grave en Vermeend elkaar op een goede dag in maart 1986, dwars tegen de toen heersende politieke opvattingen in, von den. In de koffiekamer van het parlementsgebouw, voor de zoveelste keer filosoferend ingewikkelde belas- ge worsteling tussen fiscaliteit tingstelsel, kwamen beiden tot sociaal-democratie, beland de in 1984 in de PvdA-fractie als opvolger van Schelto Pa tijn, die commissaris var koningin in Zuid-Holland geworden. Binnen de kortste keren manifesteerde Ver meend zich door menig idea listisch PvdA-plan te voorzien van een financieel verant woord en uitvoerbaar tintje. De wet die hij met zijn collega Frans Moor maakte ter bestrij ding van de langdurige werk loosheid werd door vriend en vijand de hemel in geprezen. De Grave begreep onmiddel lijk dat er met Vermeend goed zaken viel te doen. Het klikte tussen hen. Tegelijkertijd groeide de behoefte bij de VVD om het dualisme in de politiek te doen herleven, de conclusie dat er een scherpe vereenvoudiging moest wor den ingevoerd, ook al zag het de CDA het op dat moment heie ras maal niet zitten. „In ons jeug dig enthousiasme viel gelukkig niet helemaal te voorzien wat wij daarmee allemaal zouden oproepen", zei De Grave deze week tijdens het debat. Daarmee raakte De Grave, waarschijnlijk onbedoeld, de kern van de zaak. Want de op merking had naast alle techni sche rompslomp en de vele vergaderingen waarop De Grave doelde een veel verder gaande strekking. Het jeugdig enthousiasme was het begin maar tevens het einde van een monsterverbond tussen PvdA en VVD. De goede relatie tus sen Vermeend en De Grave ten spijt gingen de politieke zich onafhankelijker van de belangen steeds zwaarder regering op te stellen. Boven- gen. Uiteindelijk kon de VVD min als het CDA de door de li beralen gewenste lastenver lichting van 4,1 miljard kon afwijzen. Onenigheid over „Oort" had een breuk en dus een kabinetscrisis betekend. Irritaties Toen CDA en. VVD het een maal eens waren geworden, kon niemand meer een wig drijven tussen deze fracties. Hoewel de irritaties in de Ka mer tussen de coalitiepartners onderling en tussen de VVD- en CDA-ministers niet van de lucht waren, kwam het nim mer tot een wezenlijk conflict. Ondertussen brandde binnen de PvdA een strijd los over de vraag of de Oort-operatie moest worden gesteund. Na veel vijfen en zessen maakte fractievoorzitter Kok in no vember bekend dat de PvdA de grote lijnen van de vereen voudiging onderschrijft, maar de lastenverlichting van 4,1 miljard gulden van de hand wijst. Trots presenteerde Kok tijdens een spreekbeurt een al ternatief PvdA-plan. Tot woe de van Vermeend en diens partner-in-fiscale-zaken Kom brink sprak Kok echter iets te vroeg. De definitieve bereke ningen lagen immers nog bij het ministerie van financiën. Daardoor kon het gebeuren dat Kok, die eerst had verze kerd dat „Oort" ook mogelijk i met le dagen later de parlementai re pers bij elkaar moest roepen om uit te leggen dat de belas tingverlaging toch minstens 2,3 miljard gulden diende te zijn. wel met het welzijn van de Nederlandse samenleving als geheel. In de jaren negentig zullen deze zaken alle aan dacht van de politiek vergen. Natuurlijk is het niet de be doeling dat de overheid, zoals het verleden door de PvdA alles alles moet be talen. En vanzelfsprekend heeft de burger recht op terug gave van te veel betaalde be lasting. Maar aangezien ieder een in de politiek en het maat schappelijk leven het er over eens is dat het milieu en de andere kernpunten dringende zorg behoeven, is het PvdA- plan helemaal zo_gek nog niet. Regering, CDA en VVD maakten dankbaar misbruik van de ongelukkige presenta- werd gepropageerd, tie. Herhaaldelijk herinnerden moet zorgen premier Lubbers, minister Ru- ding en de woordvoerders van de regeringspartijen fijntjes aan de op het oog merkwaar dige opstelling van de PvdA. Ook Frank de Grave liet zich niet onbetuigd. „Gaf niet het rapport „Schuivende Panelen" van de PvdA aan dat in het licht van nieuwe ontwikkelin gen een voortdurende herbe zinning nodig is op datgene wat de overheid tot zich moet trekken? Blijkbaar zit dat pa neel weer op slot", concludeer de De Grave deze week, daar bij benadrukkend dat Neder land wel móet meegaan met de internationale neiging tot belastingverlaging om niet het fiscale Staphorst van Europa te worden. Maar is het PvdA-plan dan zo verschrikkelijk slecht? In we zen niet. Er blijft in de optiek van de PvdA maar liefst 1,8 milard gulden over voor mi lieu, onderwijs, gezondheids zorg en werkloosheidsbestrij ding. Dit zijn onderwerpen die niet zozeer met de welvaart te i lastenverlichting maken hebben waarop de i één miljard gulden, enke- VVD zich met name richt, als De kans dat het PvdA-alterna- tief het zal halen is echter nul komma nul. CDA en VVD kunnen het verkiezingsjaar 1990 ingaan met een aantoon baar netto financieel voordeel voor het merendeel van de Nederlanders. Aan de Twee de-Kamerverkiezingen is dus een extra dimensie verbonden. Zal de stemmer het aan CDA en VVD te danken geldelijk gewin meer waarderen dan de lange-termijnzorg van de PvdA? Als de PvdA mede door de „Oort-nederlaag" wéér niet in de regering komt, zullen achter maar ook vóór de groene gordijnen nog heel wat toneelstukjes worden op gevoerd die voor de PvdA nóg zwaarmoediger zijn. ROB SEBES ÏARTMAN (CDA): BELANGEN WINKELIER NIET SCHADEN safe !N HAAG Als er in Tweede Kamer één lementariër is die weet t een winkelier denkt voelt, is het Hajé ïartman wel. De in lden geboren en geto- CDA'er heeft immers enlang met zijn echtge- paar zaken ge- 'd in baby- en kinder- 'ding. Daardoor weet ïartman maar al te d wat een kleine on- rnemer meemaakt als winkeltijden worden randerd. Schartman, sinds 1981 nerlid, is deze week een ciale periode aangebroken, heeft met zijn fractiege it Gerrit Terpstra een initi- 'f-wetsontwerp ingediend ir de invoering van een eede koopavond. Want het hem méér dan dwars dat er patstelling is ontstaan in eindeloze politieke discussie ;r de winkeltijden. Met zijn tsvoorstel denkt Schartman status quo" te kunnen irbreken. Schartmans idee een flinke kritiek 'an de VVD, de ilitiegenoot. Ook de PvdA, de werkge verso rgani- het midden- en klein- *Ürijf stonden niet te jiiichen. icompliceerd Uandser kan het haast niet, i je zeggen: commotie over ikeltijden lijkt een schijn - ihleem. Wat is er nu simpe- dan het vaststellen van de m waarop een winkel open ig zijn? e zaak ligt zeer gecompli- ;rd. Iedereen heeft een ei- i standpunt. Ondernemers, rsonëel, klanten en politici bben een eigen visie en wij- n daar niet vanaf. Het enige neenschappelijke is dat hun orstellen een te klein draag- ik hebben. Dan komt staats- Evenhuis van econo- sche zaken met een ver and wetsvoorstel om naast igwinkels ook middag- ondwinkels in te stellen. Dit slecht gevallen bij win- fliers en hun personeel. De iste Kamercommissie voor het midden- en kleinbedrijf kreeg vorig jaar al 25.000 pro testbrieven, voornamelijk af komstig van personeel, toen D66 de sluitingstijd van zes naar zeven uur wilde verleg gen. Het CDA heeft altijd als argument gehanteerd dat er goed moet worden geluisterd naar de wensen uit de prak tijk. Het is onzin de winkeltij den te veranderen als slechts een klein deel van de betrok kenen het ermee eens is. Na tuurlijk ligt het voor de klant heel makkelijk. Die vindt het allang best dat de winkels al tijd maar open zijn. Maar we moeten de belangen van de ondernemer en het personeel niet schaden". Dat zegt staatssecretaris Even- huis ook. Volgens hem is het juist goed voor de concurren tiepositie van de kleine onder nemers om te kunnen kiezen voor een middag-avondwin kel. „Maar Evenhuis heeft dan ook niet zoals ik zelf een winkel gehad. Voor de consument gaat het om de duidelijkheid. De consument moet weten wanneer hij boodschappen kan doen. Die heeft weinig aan een straat waarin een deel van de winkels overdags en een ander deel 's avonds open is. De on dernemer is erbij gebaat als zijn zaak staat in een keten van winkels die gelijktijdig open zijn. Neem de speciaalza ken. Die krijgen klanten die voor hun dagelijkse bood schappen op stap zijn gegaan, en dan nog even die winkel met die huishoudelijke appara tuur inlopen. In ons plan mo gen de gemeenten in overleg met de plaatselijke midden stand zelf bepalen of ze voor een tweede koopavond kiezen, en zo ja op welke dag die wordt gehouden. Dan kunnen we ook afstappen van de vaste donderdag of vrijdag". Verkenningstocht Waarom heeft het CDA nou juist gekozen voor een tweede koopavond en niet voor een latere openstelling van de winkels? „Dat is het resultaat van een uitgebreide verkenningstocht. In de herfst heb ik overal waar ik in het land kwam met „Tegelijkertijd blijkt dat schoenen- en kledingzaken, die de helft van de detailhandel vormen, juist zijn gebaat bij drukte. Die hebben niks aan rustige avonden". moet je ermee uitkijken". mensen gesproken, vooral bij spreekbeurten. Door deze in formele contacten ben ik veel te weten gekomen. Het heeft mij verbaasd dat er twee knel punten naar voren zijn geko men. Aan de ene kant hebben mensen die overdag werken steeds meer behoefte om in het begin van de week hun le vensmiddelen in te slaan. Aan de andere kant zijn er veel klanten die duurzame ge bruiksartikelen, zoals koelkas ten en wasmachines, graag op rustigere momenten willen ko pen, zodat zij goede adviezen krijgen. Tegelijkertijd blijkt dat schoenen- en kledingza ken, die de helft van de detail handel vormen, juist zijn ge baat bij drukte. Die hebben niks aan rustige avonden. Wij hebben al deze behoeften ge combineerd en de wet ruimer gemaakt zonder iets dwingend voor te schrijven". De oppositie en de VVD plei ten al jarenlang voor een ver ruiming van de winkeltijden. Vorig jaar nog sneuvelde een voorstel van D66 om winkels tot zeven uur open te houden. Is het reeël nu een plan in te dienen dat vertragendwerkt en waarschijnlijk toch niet door de Kamer wordt ge steund? „Ja. Wij trachten een brug te slaan tussen de heersende op vattingen. Noem onze keuze gerust een „second best" oplos sing. De filosofie is: je moet iets zoeken dat niemand echt mooi vindt, maar waarmee ie dereen kan leven. Ik hoop dat de fracties zich zullen realise ren dat er vrijwel geen andere mogelijkheid is die op een bre de steun kan rekenen. Ons plan vormt enerzijds een goe de combinatie tussen de groei ende behoefte bij consumenten aan meer winkel-mogelijkhe den en biedt anderzijds een goede bescherming van de on dernemers, de personeelsleden en hun gezinnen. Want je moet terdege rekening houden de onge- die in de Laten we eerst ons plan tot wet ma ken en daarna allerlei andere wensen en mogelijkheden in een experiment stoppen bij een aantal gemeenten, zodat we over twee jaar verder kun nen kijken". Vrijheid In het CD A-plan bestaat het gevaar dat consumenten hun boodschappen in een andere gemeente gaan doen als zij op een bepaalde avond niet in hun eigen woonplaats terecht kunnen. Zaag je zo niet de po ten door van het voorstel? „Dat risico hou je altijd. Zeker is dat veel kleine gemeenten een andere koopavond willen dan de verplichte donderdag of vrijdag. De gemeenten, die natuurlijk alles in overleg met de middenstand moeten beslis sen, willen kennelijk meer vrijheid. Wij geven die. Het is zeer merkwaardig dat de an dere kamerfracties nu geen behoefte meer hebben om te luisteren naar FOTO: SP degenen voor wie de winkel sluitingswet is bedoeld. Wat mij betreft komt er wéér een ronde van hoorzittingen. Maar VVD en PvdA hebben daar geen zin in, omdat ze denken alle standpunten al te kennen. Deze partijen willen het kabi netsvoorstel zo snel mogelijk bespreken. Aanvankelijk stond de parlementaire behan deling pas vlak voor de zomer op het programma, maar VVD en PvdA willen er eerder over spreken. Wij gaan ons echter nog eens goed informeren. Ik heb bijvoorbeeld veel respect voor de Emancipatieraad, die al twee keer in een meerder heidsadvies heeft gesteld dat de belangen van de vrouwen in de winkels en hun gezinnen zwaarder wegen dan die van de consument. Het veranderen van de winkeltijden lijkt sim pel, maar heeft gigantische maatschappelijke gevolgen. Daarom moet je ermee uitkij- ROB SEBES U§KE EN WISKE DE KOMIEKE COCO UNIVERSITEITEN VRAGEN ZICH AF HOE ZE RECLAME MOETEN MAKEN UTRECHT „Studeren is keihard werken", luidt de reclameleus van de Katholieke Universiteit Brabant en daarbij wordt steevast een luierende jon gere afgebeeld. De Rijks universiteit Limburg lokt leergierige jongelieden door hun een dame met een grote pul bier voor te schotelen. Intussen slaat de Technische Universi teit Twente zichzelf op de borst aïs de „ondernemen de universiteit". Hoe hebben wij het nu? Wordt er niet meer gewoon geleerd aan onze universiteiten? Is de onderlinge concurrentie uitge broken en gaat het daarbij vooral omdat de kwaliteit van het plaatselijke bier? „Nee, we zijn juist bezig een soort recla mecode op te stellen om derge lijke irreële argumenten uit te sluiten", zegt ir. Marieta Vos, voorlichtster van de Vereni ging van Samenwerkende Ne derlandse Universiteiten (VSNU). Het begon met de campagne van de Rijksuniversiteit Lim burg. Die nam vorig jaar een reclamebureau in de arm om aan den lande bekend te ma ken dat ook in Maastricht ge studeerd kon worden en maakte daarbij dankbaar ge bruik van de schitterende uit gaansmogelijkheden die deze stad biedt. Dat lokte inderdaad nogal wat studenten naar het zuiden des lands. De universi teit van Nijmegen kon dat niet ofc> zich laten zitten en begon wervingscampagne. ook Daar voelde men zich in Til burg door bedreigd, zodat eveneens advertenties ver schenen over het sprankelijke studentenleven aldaar. Waar na de Groningse universiteit zich aansloot bij een promotie campagne voor de stad Gro ningen en allerwege op acade misch niveau paniek uitbrak. Gelijkwaardig Marieta Vos: „Deze vorm van reclame staat binnen de uni versitaire wereld nogal ter dis cussie. Is het wel goed elkaar op kosten te jagen en is het wel goed studenten te werven door argumenten te gebruiken die niets met het onderwijs te maken hebben? Daarover wordt op dit moment overleg gevoerd. Zoveel is wel duide lijk dat voorlichting over een universiteit heel wat anders is dan reclame maken voor een of ander commercieel produkt. Daarom werken we nu aan de opstelling van ee onze voorlichting zo reëel mo gelijk te zijn". Volgens Vos is het voor de universiteiten niet echt nood zakelijk zoveel mogelijk stu denten binnen huis te halen en zijn speciale reclamecam pagnes al helemaal discutabel; studenten kiezen in de eerste plaats een universiteit die de studierichting biedt die zij wil len volgen en vervolgens kij ken ze in welke dichtbijzijnste plaats ze dan terecht kunnen. Totnutoe zijn de universiteiten in ons land, in tegenstelling tot bijvoorbeeld in de Verenigde Staten, van gelijkwaardig ni veau. Wie rechten studeert aan de Vrije Universiteit in Amsterdam is niet slechter af dan wie dat doet aan de Rijks universiteit in Leiden, om maar eens iets t Sterke punten Toch doen de steeds meer hun best zich van elkaar te onderscheiden. Zo pleitte ir. C. Boerman, be stuursvoorzitter van de Tech nische Universiteit Delft ver leden week in een diësrede voor meer Delfts zelfbewust zijn: „Delft levert circa de helft van alle TU-ingenieurs!" En aan de Leidse universitei ten start komende maand een lezingencyclus over „de excel- moet Lei den ernaar streven Neêrlands „kwaliteitsuniversiteit" te worden? Marieta Vos ziet er niet veel in. Wel verwacht zij een pro ces van „natuurlijke krimp en groei": „Universiteiten zullen hun sterke punten verder ont wikkelen, zich specialiseren. Ik denk niet dat er een ran gorde van gehele universitei ten zal ontstaan, maar dat de universiteiten een soort taak verdeling krijgen, dat ze elk zullen excelleren op een spe ciaal gebied". Dat is ook het gevolg van internationale ont wikkelingen; hoogstaand we tenschappelijk onderzoek kan niet langer op kleinschalig ni veau worden uitgevoerd. Zij vindt het niet juist de pro filering van de universiteiten te schilderen als een gevecht van verschillende honden om één been. Terwijl de reclame campagnes de indruk wekken („maar dat is slechts reclame") dat de universiteiten elkaar vliegen proberen af te vangen, zitten ze intussen binnen de VSNU broederlijk te overleg gen. De universiteiten ontwik kelen volgens Marieta Vos enerzijds hun specialismen, maar zoeken anderzijds juist steun bij anderen op die gebie den waar ze zwak zijn: „Ze eten elkaar niet op, ze vullen elk3ar aSTÉVO AKKERMAN Hoewel 1989 nog maar net drie weken oud is, hebben de regeringspartijen alweer hommeles in de tent. Politiek is en blijft verrassend. Je zou toch denken dat CDA en VVD de schone lei van het nieuwe jaar zo lang mogelijk onbeschreven hadden willen laten. Niks hoor. Het coalitieblazoen is alweer bezoedeld met een ruzie over.- ons omroepbestel. De traditie van de „rel van de maand" is gewoon voortgezet. Vorig jaar was het ook zo ongeveer elke vier weken raak. Denk maar aan de opheffing van de wir- subsidies, het plan-Dekker, de chaos rond de studiebeurzen, de paspoortkwestie, het aftreden van Van Eekelen en Van der Linden, de ruzietjes over de belastingverlaging en de aanpak van de werkloosheid, enzovoorts. Nu is er weer gehakketak over; televisie en commercie, een onderwerp waar de gemiddelde burger geen seconde van wakker ligt maar waar politici, omroepbonzen en krantenbazen zich al jarenlang druk om maken. De vraag waar het om draait is: mag er in ons land een omroep komen die zichzelf geheel bedruipt uit reclame- inkomsten (dus een omroep met door het bedrijfsleven gesponsorde uitzendingen, waarbij de reclamespots je om de oren vliegen, ook tijdens de programma 's) ja of nee? „Asjeblieft niet!" vindt het CDA, dat zich in deze kwestie gedraagt als een vegetariër dié gedwongen wordt een stuk vlees te eten. „Graag zelfs.'", meent daarentegen de VVD, die niet moede wordt deze opvatting, als ware het een nieuw evangelie, van de daken te verkondigen. Door dik en dun steunen de liberalen dan ook de initiatieven van AVRO, TROS en Veronica ('de ATV- omroepen om gezamenlijk zo'n commerciële zender van de grond te tillen. En toen werd het zondagavond 15 januari 1989. In VARA's 'Achter het nieuws' kondigde presentator Paul Witteman aan dat premier Lubbers in zijn programma enkele behartigenswaardige woorden zou spreken over het omroepbeleid. Dat deed-t-ie dan ook. Tot verbazing van het CDA en verbijstering van de VVD zei Lubbers dat de huidige STER-reclame maar eens flink uitgebreid moest worden. In principe zouden reclamespots voor en na (maar niet tijdens!) elk willekeurig programma uitgezonden moeten kunnen worden. Dat is aantrekkelijker voor het bedrijfsleven, levert veel extra geld op in de STER-pot, geeft de omroepen dus meer financiële armslag en bezorgt de burgers een mazzeltje omdat het kijk- en luistergeld omlaag kan. Maar het éllergrootste voordeel van de STER-uitbreiding is volgens Lubbers dat zulks de behoefte aan een aparte commerciële omroep doet verminderen. Columbus had hem dit ei niet kunnen verbeteren. De VVD, boos omdat Lubbers haar troetelkind met z'n STER- badwater dreigde weg te gooien, dacht daar echter gans anders over en riep de premier dinsdag in de Kamer op het matje. Daar speelde Lubbers de vermoorde onschuld. Kind? Badwater? Niks daarvan. Hij had slechts een oplossing aangedragen om uit de impasse te geraken waarin de omroepdiscussie terecht was gekomen. En hij had niet eens zozeer de VVD willen schokken als wel zijn eigen CDA en alle omroepen die niet tot het ATV-trio behoren. Die hebben zich immers altijd huiverig getoond tegenover uitbreiding van de televisiereclame. „Dat reclame-taboe moest maar eens doorbroken worden", zei de premier droogjes. De VVD geloofde er geen fluit van. „Allemaal doorgestoken kaart, dachten de liberalen. Lubbers had natuurlijk Witteman gevraagd of hij in diens programma de VVD en de A TV-omroepen eens lekker een hak mocht zetten. Niets van waar", betoogde de minister-president. Witteman had hèm benaderd voor een interviewtje in de VARA-gids. - En toen hij in dat gesprek zijn visie op het omroepbestel had ontvouwd, vroeg Witteman: Wilt u dat nog eens voor de camera herhalen?" Nou, daar had Lubbers geen nee op gezegd. Je hoeft geen helderziende te zijn om te kunnen voorspellen dat over televisie en reclame in deze coalitie de laatste woorden nog lang niet zijn gesproken. Begin 1990 is het precies 25 jaar geleden dat er een kabinet over het omroepbeleid struikelde. Dat geeft te denken. T RU BB ELS

Leidse Courant | 1989 | | pagina 5