xtra standplaatsen Woonwagens in Leiden lgemene School zoekt directeur Nieuwe burgemeester Katwijk geïnstalleerd Subsidie voor Kasteel Oud Wassenaar onzeker Vergunning taxibedrijf voortaan bij provincie 3agin EIDEN OMGEVING QeJidótiQowiatd DONDERDAG 19 JANUARI 1989 PAGINA IS isjesrover verwondt psiooa ,jaar(je vrouw PHEN AAN DEN RIJN Een tasjesro- heeft gistermorgen in het Alphense Bos- t een 71-jarige vrouw verwond. Hij ver- :en met de boodschappentas van de 78- lelge zus van het slachtoffer, beide bejaarde zussen werden#van achte- door een jeugdige fietser aangereden, de dames kwam ten val, liep knieletsel op en enkele gekneusde ien. Zij is opgenomen in het ziekenhuis loord. Van de andere vrouw roofde de jeman de zwarte boodschappentas. Daar- *n smal i bina tit belang i ppetijt ,f( bel vis, 2 /epefai neel, aasapj ek, 5 g zout, per; luskaa dl mei 1 melk, 12g iten 400 gulden, huissleutels en enkele kpasjes. De jongeman was ongeveer ien jaar, had lang krullend zwart haar droeg een licht jack en een gebleekte terbroek. Botsing ALPHEN AAN DEN RIJN Een 16-jarige Alphense bromfietser is met verwondingen in het gelaat en onbe kend letsel opge nomen in het zie kenhuis Rijnoord. De jongeman was op zijn bromfiets aangereden door een personenauto bestuurd door een 19-jarige Alphe- naar op de krui sing van de Lij sterlaan en de J.W.C. Bloem- straat. Inbraken in Leiderdorp LÉIDERDORP Inbrekers zijn woensdagavond ac tief geweest op de Wederikkreek en Bereklauwkreek in Leiderdorp. Uit twee woningen aan de Bereklauwkreek verdwenen siera den, een woning aan de Wederik- kreek werd door zocht. In alle geval len kwamen de die ven binnen via een raam aan de achter zijde. Man valt van trap RIJNSBURG Een 33-jarige Noordwijker is gis termorgen gewond geraakt bij een on geval op een bedrijf op het oude veiling- terrein in Rijns burg. De man was bezig een nieuwe TL-lamp op te han gen toen hij be klemd raakte met zijn been tussen een van de treden van de trap. Hij viel en brak zijn been. Hij werd naar het zie kenhuis gebracht. Vrouw gewond LISSE Een 45-jarige vrouw uit Sassenheim is gisteren met letsel aan haar gezicht naar het Aca demisch Ziekenhuis Lei den gebracht. De vrouw raakte gewond bij een aanrijding op de kruising Heereweg/Catharijnelaan. Zij reed 's middags rond vijf uur met haar auto vanaf de Catharijnelaan de Heereweg op en ver leende geen voorrang aan een 36-jarige automobiliste uit Voorhout. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. Fietster aangereden VALKENBURG Een 66-ja- rige vrouw uit Valkenburg is gistermorgen om elf uur aan gereden op de Katwijkerweg. De vrouw reed richting Lei den. Ze werd ingehaald door een 28-jarige automobilist uit Leiden. Op datzelfde moment kwam uit een uitrit een auto die rechtsaf richting Katwijk wilde rijden. De Leidenaar schrok, week uit naar rechts en botste tegen de vrouw. Ze werd met een gebroken been naar het Academisch Zieken huis gebracht. Inbraak opgelost NOORDWIJK De Noordwijkse po litie heeft gisteren vijf personen aan gehouden in Kat wijk en Noordwijk. Het vijftal, in leef tijd variërend van 20 tot 26 jaar, heeft bekend eind decem ber vorig jaar te hebben ingebroken in een sportzaak in de Noordwijkse Hoofdstraat. Voor 25 mille aan sport- kleding werd mee genomen. Snelheidscontroles in Wassenaar WASSENAAR De Wassenaarse politie heeft gisteren vier snelheidscontroles gehouden op verschillende plaatsen in de gemeente. Er werden 135 bekeuringen uitgedeeld, 's Mor gens tussen half elf en elf uur werd eerst gecontroleerd op de Prinsenweg. Daar passeerden 135 voertuigen. Veertien automobilisten kregen een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid was 80 kilometer per uur. Het volgende half uur werd gecontroleerd op de Deijlerweg. Van de 100 passerende auto's reden er acht te hard. De hoogste snelheid was 68 kilometer per uur. Vervolgens werd op twee verschillende plaatsen op de Rijksstraatweg gecon troleerd. Eerst op het gedeelte van de weg tussen de kruis punten Den Deijl en de Rozenweg. Daar passeerde in een kwartiertje voor twaalf uur 190 auto's. Vijftien wagens re den te hard. De snelste reed 86 kilometer per uur. Op het deel van de Rijksstraatweg waar 70 kilometer per uur gere den mag worden, werd tussen half vier en vijf uur gecontro leerd. Van de 1310 automobilisten kregen 98 een overtre ding. De hoogst gemeten snelheid was 123 kilometer per A MISLUKKEN SPREIDING Spoel Laat wijs treft o vijl li p, ae. Veir ergroe prei. de Ier itukkei it spel le prei het mder aiIDEN Het aantal bidplaatsen voor woon- ijigens in de Leidse regio et de komende jaren ent 48 worden uitgebreid. 3f irvan komen er 42 in 1 den, een in Leider- i, een in Noordwijk en in Rijnsburg. In Sas- heim verdwijnt een ïdplaats. Het regionaal e' trum Trekvaartplein k Leiden wordt in de pe- le 1990-1995 terugge- cht tot 78 standplaat- staat in het voorontwerp het woonwagenplan 1-1995, dat de provincie Holland heeft opgesteld dat nog besproken moet ien met gemeentebesturen •ertegenwoordigers van de nwagenbevolking. Hier- r zullen viif hoorzittingen den gehouden. 5 de regio zijn nauwelijks iicjvangende standplaatsen i s gelegd. Alleen de gemeen- Katwijk/Noordwijk (vijf tien standplaatsen) en Uegst- geest (zeven standplaatsen) hebben gedeeltelijk aan hun taakstelling voldaan. De elf standplaatsen in Hillegom en acht standplaatsen in Noord- wijkerhout worden niet gerea liseerd. Geen dwang Tot nu toe zijn Leidse bewo ners niet bereid naar de regio te verhuizen, en past de ge meente Leiden geen dwang maatregelen toe zoals slepen. Juist omdat Leiden niet sleept, worden in de regio vrijwel geen standplaatsen aangelegd. Wel aanleggen betekent op dit moment leegstand met als ge volg renteverlies en huurder- ving. Die kosten moeten door de gemeenten worden betaald. Volgens de provincie Zuid- Holland is het niet zinvol re gio-gemeenten te dwingen standplaatsen aan te leggen, als vooraf al bekend is dat nie mand er gaat wonen. Daarom wil de provincie dat Leiden in de periode 1990-1995 zelf zorgdraagt voor: De verkleining van het cen trum Trekvaartplein tot een omvang van 40 standplaatsen; de aanleg van 38 vervangen de standplaatsen; de aanleg van 32 standplaat sen, die nog aangelegd moeten worden volgens het plan 1985- 1990; de aanleg van elf stand plaatsen door de groei van de woonwagenbevolking in de periode 1990-1995. Aan het einde van de planperiode moet de gemeente Leiden minimaal beschikken over 121 stand plaatsen voor woonwagenbe woners. Mochten er toch woonwagenbewoners vrijwil lig naar de regio-gemeenten willen verhuizen, dan kan dat en wordt de taakstelling van de gemeente Leiden evenredig verlaagd. Werken Een ander belangrijk punt in het plan is, dat bewoners van de centra niet meer op de kampen zelf mogen werken. De gemeenten moeten voor hen bedrijfsterreinen reserver en. Veel woonwagenbewoners verdienen de kost met het be werken van autowrakken, wat meestal in of nabij het woon wagencentrum plaatsvindt. Omdat de kampen nu in of aan de rand van woonwijken zijn gepland, kan de overlast die hierdoor wordt veroor zaakt voor de omwonenden groot zijn. De bewoners moeten daarom in veel geval len naar andere activiteiten gaan omzien, waarvoor de ge meenten bedrijfsterreinen Gedeputeerde L.E. Stolker- Nanninga van ruimtelijke or dening en volkshuisvesting: „De provincie is bezig met een project, waarbij wordt onder zocht in hoeverre woonwagen bewoners hun autosloopactivi teiten kunnen handhaven. De provincie wil hen met het pro ject begeleiden om ofwel het diploma, dat straks voor het slopen en bewerken van auto's nodig is te behalen, ofwel om ze te begeleiden bij het zoeken naar ander werk". Mevrouw Stolker verwacht dat woonwagenbewoners, nu ze dichter bij woonwijken gaan wonen, uit hun isolement komen en beter kunnen deel nemen aan het vervolgonder wijs. Daardoor zou ook de werkloosheid onder woonwa genbewoners minder worden. 'JlRMOND De i Bijzondere School in irmond, die in de loop van 'ij jaar het openbaar onder- i de gemeente zal intro- n is op zoek naar een jcteur. Tot 1 februari kun nen belangstellenden zich aan melden. In de loop van febru ari zal een directeur worden gekozen. In deze maand zal ook de aanmelding van iïieu- we leerlingen van start gaan. school, die De Alle man gaat heten zal voorlopig langs heeft de ledenvergade- worden ondergebracht in de ring nog besloten om te gaan voormalige kleuterschool de werken met een continu-roos- Triangel. Inmiddels heeft het ter op de school. Dat betekent provinciaal bestuur al laten dat de ouders de leerlingen weten geen bezwaar te hebben slechts éénmaal per dag naar tegen de nieuwe school. On- school hoeven te brengen en weer af te halen. KATWIJK Mevrouw G.W. van Montfrans-Hart- man is gisteren tijdens een buitengewone raadsverga dering geïnstalleerd als burgemeester van Kat wijk. Mevrouw Montfrans (CDA, 49 jaar) was voor haar installatie in Katwijk burgemeester van Veere. Zij volgt mr. C.A. Bos op die eind november met pensioen ging. Loco-bur gemeester J. van der Plas droeg haar gisteren de ambtsketen over. Tijdens de buitengewone raadsvergadering kreeg me vrouw Van Montfrans op de voorhand het vertrouwen toe gezegd van het college, de raadsfracties en de burgemees terskring uit de regio Katwijk. De hoop werd uitgesproken op een collegiale samenwerking ten gunste van het welzijn van de gemeente Katwijk. De openbare receptie na af loop van de officiële installatie de sfeervolle raadszaal van het Katwijkse gemeentehuis bete kende voor de burgerij de eer ste officiële kennismaking met burgemeester. In Een van de hoogtepunten van de openbare kennismakings bijeenkomst was de welkomst groet door de in klederdracht gestoken leden van het Ge nootschap Oud Katwijk. De bijna dertig vertegenwoordi gers heetten de nieuwe burge meester op traditionele wijze welkom. Dorpsomroeper De Klink sprak de wens uit dat de familie Van Montfrans het in Katwijk naar haar zin zal heb ben, en dat de nieuwe burge meester Katwijk in haar hart zal dragen. LEIDEN Volgende week krijgen 725 taxibe drijven met 2300 taxi's van de provincie Zuid- Holland een taxi vergun ning. Met ingang van 1 ja nuari van dit jaar worden vergunningen niet meer door de gemeenten, maar door de provincie ver strekt. Ook zijn vergun ningen niet langer ver handelbaar. Met de verstrekking van de 725 vergunningen is meer dan 90 procent van de aanvragen afge handeld. De overige tien pro cent moet nog beoordeeld wor den. Vóór 1 januari waren de gemeentebesturen verantwoor delijk voor het afgeven van taxivergunningen. Door invoe ring van de nieuwe Wet Perso nenvervoer is een door de pro vincie verstrekte vergunning vereist. Ook voorziet deze wet erin, dat vergunningen niet langer verhandelbaar zijn. Bij; uitbreiding of nieuwe vestiging van een bedrijf moet opnieuw vergunning worden aange vraagd. Decentralisatie Voor de gemeenten blijft toch een belangrijke rol weggelegd. Voor het opereren van taxi's zijn niet langer de gemeente grenzen bepalend, maar die van het vervoersgebied. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland vinden echter, dat de taken op het gebied van taxivervoer het best door de samenwerkende gemeenten in een vervoersge bied kunnen worden uitgeoe fend. Voor een aantal vervoers-, gebieden zal de decentralisatie in 1989 gestalte krijgen. Voor onder andere de Bollenstreek, de Rijnstreek en de Leidse re gio is inmiddels de voor de de centralisatie benodigde samen werking tot stand gekomen. !,™"Juto te water OMPWIJK-Een 21-jarige dschendammer is gister- itend om half acht met zijn het water van de 9 n mpwijksevaart beland. De |h-n raakte op de Dr. Van 2ortstraat de macht over het ur kwijt. Volgens de politie 5 de weg glad door bevrie- g. De Leidschendammer geen letsel op. uto over de kop IDSCHEN'DAM Een 35- :elboet ge Voorschotenaar is gis- 'klachiavond °P ^et Wilsveen met auto over de kop geslagen, is met lichte verwondingen roir Antoniushove in Leid- endam gebracht. De man d achter twee auto's en DagM dat het te langzaam ging. mi haalde in, maar raakte de (Ojkerberm en verloor de het stuur. Zijn "spree0 kwam °°k in aanraking 1.30. a 3 li onker weg ij Valken 1LKENBURG Trainer e Jonker gaat na dit voet seizoen weg bij Valken'68. iker is aan zijn tweede bezig bij het eerste elftal i de Valkenburgse club. arvoor heeft hij vier jaar Valkenjeugd onder han- n gehad. •ncert in Triumfatorkerk [ATWIJK In de Katwijkse _JL iumfatorkerk wordt woens- gavond 25 januari opgetre- I n door een keur van Neder- ïdse musici op kerkelijk ge- ïd. Tot de artiesten behoren ïinata Heemskerk en Nico de vo ler (zang),, Loek van der kunn ieden en Jan Veenje (piano, eteke gej^ jjan Kapaan (hobo) en R< ""ty Schreyenberg (trom- ma t). Het concert omvat onder I dere een werkstuk voor 7 ee piano's en enkele geeste- sms ke liederen. De presentatie is handen van Sipke van der nd. Een korte meditatie i Tdt gehouden door John i z ïip ter Maat. Fpr«?tP vnnr <;rhnnl Waterval geslagen. Zij werd daarbij geholpen door twee leerlin- olc Faa' «wwi gen van de sch00) A|s de bouw njet wordt gehinderd door vorst. \ki h dan is de kans groot dat de nieuwe Waterval in het begin van het Wethouder J. Meutemans heeft gisteren in de nieuwbouwwijk scoo^a, ,989/1990 in gebruik kan worden genomen. Poelpolder Zuid II in Lisse de eerste paal van Jenaplanschool De foto; henk van den ende Vacaturecentrum en kapper naar Stadhóudersplein WASSENAAR Het Wassenaarse Vacature In formatiecentrum (VIC) zal binnenkort worden ge huisvest in een winkel pand aan het Stadhou dersplein. Omdat de ruim te aan het Stadhouders plein te groot is voor het VIC wil de gemeente als onderhuurder in het pand de kapsalon van oud- VVD-raadslid H. de Greef opnemen. Het VIC is gestart op 1 april 1987 als een decentrale vorm van arbeidsbemiddeling in een houten keet op de hoek van de Hogendorpstraat en het Tuin pad. Vanaf het begin werd ge steld dat deze noodvestiging op 1 april 1989 moest worden ver laten. Vorig jaar had de gemeente Wassenaar een conflict over het voortbestaan van het VIC met het Gewestelijk Arbeids bureau. Het is nog de vraag of het VIC met zijn huidige werkwijze van actieve arbeids bemiddeling mag doorgaan, of een zogenaamd „Jobcenter" moet worden. De gemeente ook speelt met de gedachte een vestiging van het door het Rijk opgezette uitzendbureau Start in hetzelfde winkelpand aan het Stadhoudersplein on der te brengen. Voor de huur van het pand moet de gemeen te 56.000 gulden betalen. Door de onderverhuur aan de kap per voor 30.000 gulden, een bijdrage van het GAB van 10.800 gulden en jaarlijkse kos ten van 19.000 gulden gaat de nieuwe VIC-vestiging de ge meente uiteindelijk 34.530 gul den kosten. Nieuwe kunstkring in Duin- en Bollenstreek RIJNSBURG Een aantal kunstliefhebbers en kunstenaars heeft de Kunstkring 88, Duin en Bollenstreek opgericht. De kring heeft inmiddels 42 leden, 29 van hen zijn kunstenaar. Doel van de nieuwe vereniging is kunstenaars de kans te geven zich te presenteren aan het pu bliek. De kring richt zich daarbij op kunstbeoefening van hoog ni veau. Op het programma staan onder meer: exposities, lezingen en ontmoetingen in een socië teit. Het secretariaat van de kring is gevestigd aan De Mo lenkamp 26 in Rijnsburg, tele foon 01718-22272. WASSENAAR Het col lege van burgemeester en wethouders van Wasse naar heeft voorgesteld het kasteel Oud Wassenaar af te voeren van de monu mentenlijst. Daardoor loopt de eigenaar van Kasteel Oud Wassenaar, het Stichtingsbestuur, een subsidie van 3 miljoen gulden mis vari Monu mentenzorg voor de nood zakelijke restauratie. Het college wil betere garan ties voor het beheer van Kasteel Oud Wassenaar. De samenstelling van het bestuur zou te mager zijn. zorg Kasteel Oud Wassenaar zitting: mr. J. Schravendijk, zijn secretaresse en haar echtgenoot. Het college heeft de voorzitter duidelijk gemaakt dat er in het Stichtingsbestuur „Nederlan ders van naam" in moeten om het maatschappelijk draagvlak te verbreden. Mr. J. Schraven dijk noemt dat „chantage". Eerder weigerde hij de Wasse naarse burgemeester drs. P.H. Schoute op te nemen in het be stuur. Volgens wethouder C. Barning ontbreekt het in de huidige situatie aan democrati sche controle. Ook bestaat er naast de beherende Stichting van het Kasteel ook een Stich ting tot exploitatie van het kas teel en de gemeentelijke weige ring tot subsidie is mede inge geven met het oog op een mo gelijke „claim". De bewoners van de vier luxe flats in het park rond Kasteel Oud Wasse naar kunnen verder een scha declaim indienen bij de eige naar van Kasteel Oud Wasse naar. Tijdens de bouw van de vier luxe flatgebouwen zou de eigenaar van Kasteel Oud Was senaar zich niet aan afspraken hebben gehouden. Wanneer nu 3 miljoen gulden door de Rijks overheid zou worden uitge keerd. zo wordt gevreesd, be staat het gevaar dat de bewo ners van de flats rond Kasteel Oud Wassenaar hun claim in dienen en het geld dan ver dwijnt naar een andere bestem ming dan waarvoor het oor spronkelijk was bedoeld. Als het Stichtingsbestuur een bre der maatschappelijk draagvlak krijgt zal de gemeente zich niettemin sterk gaan maken voor de subsidie, zo verzekerde de wethouder onlangs. Flashback In muziekcafé De Voogd in Sassenheim wordt zaterdag opgetreden door de groep Flashback met tophits uit de jaren zestig en zeventig. Het optreden begint om elf uur. Ska Matsers De straatband The Ska Mat sers treedt zaterdagavond op in Open Jongerencentrum Splotsz aan de Stationsstraat 2 in Roelofarendsveen De band speelt „oude bruiloft- muziek" en „echte oude ska uit Jamaica". De entree kost zeven gulden voor niet-le- den, leden moeten de helft betalen. Het optreden begint om half tien. Julya Loko De Julya Loko Band treedt zaterdagavond op in jonge rencentrum Het Kasteel aan de Concertweg 1 in Alphen aan den Rijn. De band speelt stevige funksongs af gewisseld met mooie ballads. De meeste nummers zijn ei gen composities. De toe gangsprijs is acht gulden. De zaal gaat om negen uur open. Drumfanfare De Hazerswoudse drumfan fare TTH houdt op zaterdag 21 januari een win tercon cert. Het concert is te beluis teren in Het Anker in Ha- zerswoude-Rijndijk en be gint om kwart voor negen. Natuurwandeling Het Instituut voor Naiuurbe- schermingseducatie houdt zaterdag vanaf twee uur een natuurwandeling in het Pan bos aan de Wassenaarse- weg in Katwijk. De wande ling wordt geleid door na- tuurgidsen en duurt onge veer twee uur Deelnemers moeten wel een toegangs kaartje voor het bos kopen. Dressuur De vierde dressuurcompeti tie voor paarden en pony's wordt zaterdag en zondag verreden in het Ruitercen- trum aan de Rooversbroek- dijk in Lisse. De finale van de dressuurwedstrijden heeft op 12 februari plaats, waarbij in iedere klasse een reserve- kampioen wordt gehuldigd. Dat zijn dan degenen die over alle wedstrijden de bes te resultaten hebben be haald. De wedstrijden begin nen 's morgens om acht uur. Inschrijven is niet meer mo gelijk. Klaverjassen Voetbalvereniging ROAC uit Rijpwetering/Oud Ade houdt zaterdag de jaarlijkse koppel-kla verjaswedstrijd. Plaats van handeling is de ROAC-kantine aan het Her togspark. Op het spel staat het clubkampioenschap met veel prijzen. Inschrijven vanaf kwart voor acht. aanvang kwart over acht. Informatie: Jan van der Poel. Van der Poellaan 3 in Rijpwetering. De inleg be- draag vijf gulden per per soon. Verder kan er worden gesjoeld. Kosten een rijks daalder per persoon.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15