Sterke comeback Bionda Zonderop SPORT? MET DE KRANT ORDE ERETRIBUNE. Feyenoord *aat verder met Jacobs lekker pakt winst tegen Etten Leur Hoeberichts toonaangevend BV L.I.A.M. AGIN PORT £etdóc@ou/umt DONDERDAG 19 JANUARI 1989 PAGINA 11 ree ^IDEN Met de her- ,1de Dominique Fleur Mary Gillies in de ge- |a^Èeren was winst voor jfkker weer eens haal- Mede-degradatie- I pdidaat Etten Leur lksgejrd met 3-1 uitgescha- Nolly Bennink was enige die verloor en 1 tegen Mariëlle Schul- 0-3. Liz Weare had inig moeite met Karin oon. Evenals Mary- Gil- die van haar blessure i last meer leek te |d. aai een maar hebben, pakte zij de winst met 3-0. Dominique Fleur sloot zich met dezelfde score bij haar teamgeno ten aan. De Brabantse Leny Simons was kans loos. Ook de dames van de LSRC waren succesvol. Door een 3-1 zege op Dordrecht ontspringt de ploeg de degradatiedans. Jana van Duyn stond slechts een game af aan Bep Kerk- laan. Kitty Klaassen daarente gen moest vijf games door vechten tegen Anja Smit voor zij de overwinning op haar naam kon zetten. Karin Swiers verloor met 3-1 van Robin van de Starre. Claire Freling, de Leidse nummer één, besliste de wedstrijd door Joke Hey met 1-3 te verslaan. Casino rekende overtuigend (4-0) af met Dekker 2. Maddi Asselbergs had in de vijfde game de langste adem tegen Patty Pollard. Rosemarie Ver- degaal was snel klaar met «de Warmondse Mirjam Goddijn: 3-0. Jeanine Jünger werd flink dwarsgezeten door Jacqueline Kiebert, maar zette in de vijf de game toch door en pakte de zege. Renate van de Bent ten slotte versloeg Vivienne Aal- ders met 3-0. Yoetbalkampen LEIDEN De KNVB Afdeling Leiden houdt dit jaar opnieuw een tweetal voetbalkampen voor de jeugd. Het eerste kamp wordt gehouden van maandag 14 t/m vrijdag 18 augustus en is be stemd voor jongens en meisjes die geboren zijn tussen 1 augus tus 1974 en 1 augustus 1977. Het tweede (van maandag 21 t/m vrijdag 25 augustus) voor kinde ren, geboren tussen 1 augustus 1977 en 1 augustus 1980. Beide voetbalweken worden gehouden op het sportpark van de FC Lis- se. Aanmelden voor deze weken (kosten fl. 100 per persoon) kan bij het Bondbureau van de KNVB Afdeling Leiden in Lei derdorp. Meerburg op zoek naar twee trainers LEIDEN De Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg moet op zoek naar twee nieu we trainers. Zowel de oefen- meester van de zondagafdeling (Casper Heerma van Voss), als de trainer van de zaterdag (Hans Ruijtenberg) vertrekt aan het eind van het seizoen uit Zoeterwoude-Rijndijk. Heerma van Voss was twee jaar werkzaam bij Meerburg, Ruijtenberg een half jaar lan- gebi e ISCHEDE/LEIDEN "huis :t de ze6e in het B1 v uletoernooi van tennis- ntrum Enschede had ngenlonda Zonderop na haar en essure een sterke come- Morgen treedt Zon- irop, met Marquérite Pa- tvael, Kees-Jan Schui- tad nburê en Mark Flei- heuer aan in het Beem- erboertoernooi in Hoorn. line het tweede deel van che >t 30+ team tennis cir- 1 te f it bleven de favoriete !rêdhams °Pnieuw gemakke- pport-k overeind. Ruby Pen- :ommngs boekte in de Mas- omenrs jeugd t/m 10 jaar het aal inpSte resultaat, elt aan.t BI pouletoernooi van ten- is tot centrum Enschede bleek erkh or Bionda Zonderop de juis- plek om na een maand op rï-aktief wegens een blessu- U1 de terugkeer op de tennis- o nen le maken. Wedstrijdlei- dt sc r/centrumeigenaar Herman Vos en zijn companen van tennisclub 't Stokpaardje randeren de deelnemers die st r tenminste drie partijen per weekeinde, een trio, dat de Munnik-speelster zondag win nend afsloot. In de openings partij bleek oud-Munnikiane Nelleke Weyermans een een voudige prooi. Het treffen met Martine Bunschoten bepaalde de poulewinst. De Utrechtse werkt na een ernstig ongeval en de daaruit voortvloeiende operatie onder vader Henks bezielende leiding eveneens aan een comeback. Bionda Zonderop won met maar een luttele game verschil. Tegen Lia Boerkamp, de winnares (via Marquérite Patiwael) van het BI toernooi van de Stouwe in Wierden, werd eerst na gro te achterstand toch het beslis sende winstpunt binnenge haald. De Ripse plaatste zich met deze zege voor de Masters. Duin Bl-finaliste Annemie- ke Haverkotte. Club- en team genote Patiwael lijkt kansrijk degradanten van de poules I en II, de teams Grimbergen en Veerkamp bleken duidelijk tegen Rosa de Boer, terwijl de sterker dan de kampioenen derde Munniker, Schuilenburg als opponent Tom Groen krijgt. Dekker-speler Flei- scheuer treft het niet slecht met Michiel Slecht en speelt bij winst door tegen Castri- Erik Dijkman Dulkes. 30+ circuit De finalefavorieten van het 30+ team tennis circuit, de teams van Jan van Duyn en Loes van der Heiden boekten ook bij de start van deel twee van de wedstrijdenreeks de verwachte ruime winst. Tilly van Overloop bood voor haar team knap weerwerk aan Maureen Meyer, terwijl echt genoot Pierre met Janny Goudsmit de mixed winnend afsloot. Het team Van Duyn zegevierde echter met 16-6. Arie Wesseling klopte voor zijn team Jaap van Delft, het duo Annie van Reeuwijk en Peter Zwart pakte er nog twee punten in het gemengddubbel bij. Het team van de ongesla gen Loes van der Heiden won speelt bij winst door tegen Zee de overige partijen, 14-4. De Beemsterboer Morgen treedt Bionda Zonde rop, nu tezamen met Marqué rite Patiwael, Kees-Jan Schui lenburg en Mark Fleischeuer aan in het Beemsterboer BI toernooi in Hoorn. De Mun nik-speelster stuit op Alk- -speelster Anja Broers i IV, de teams Van den Berg en Beijen. In het afsluitende Masterstoer- nooi van het KNLTB/AUDI winterjeugdcircuit was het dis trict Leiden alleen in de offi cieuze categorie t/m 10 jaar vertegenwoordigd. Ruby Pen- nings boekte in het Brabantse Best met een derde plaats het beste resultaat. Mariëlle Pati wael ging in de kwartfinale te gen Pennings ten onder. Bij de jongens won Walter van Schie met knap spel de eerste ronde, een ronde die door Danny van der Doe niet doorstaan werd. Trainer John Noakes ziet met dit resultaat de toekomst van het Leidse district toch weer zonnig tegemoet. Aanstaande zondag spelen, eveneens in Best de twaalfjari gen hun kwalifikatie voor de nationale titelstrijd. Yolanda Mens, Judith Pietersen, Mar- tijn van den Berg en Harold van Schie moeten twee rondes winnen om zich bij de recht streeks toegelaten Ralph van der Velde te kunnen voegen. PETER KLEIN sportprogramma Zaterdag: Oost Arnhem - TOP, Pernix - DOC. Meervogels - Fiks. IJsselvo- gels - Velocitas, ODS - Tempo, Dijk- vogels - Fluks. Zondag: DTV - Fides Pacta, De Da naïden - Westerkwartier. Nieuw Flora - Crescendo, KVR - Zuiderkwartier, De Algemene - Hou Stand. LEIDEN Tony Hoebe richts blijft de toonaange vende bowler in de regio. Speelde hij vorige week driemaal boven de 200 ge middeld, ook tijdens deze competitieronde bleef de Leiderdorper, over zijn vier wedstrijdgames, drie maal boven de 800. Eerst scoorde hij op maandag voor Bax een sublieme 883. Namens Van Veen plaatste hij op dinsdag een 803-totaal om op woensdag, als gastspeler van koploper Transavia, 863 bijeen te bowlen. Frans War merdam van RVC 2 bleef niet achter en zorgde voor 856. De beste dame was met 751 over vier games Wil van der Krogt van het team Van de Burg. In de superspannende maanda gleague bleven Van Duuren (3-2 winst op BZS), Sloos (4-1 zege bij Zandbergen De. Mooij) en Jobaak (3-2 tegen Smik kelshop) overeind. Van Duur en heeft één puntje meer dan de Ook in Zuid-West werd de pargrens weer eens ouderwets sterk doorbroken. De voorma lige Jong Oranjespeler Jan Snik bouwde met 177, 223 en 246 zijn serie voorbeeldig op. Zijn totaal was dus 646. Team genoot in Vermeulen, Bas Menken, gooide 594. Tijdens de dubbelleague verloren de twee trouwens een puntje op medekoploper Scheffer Sport- prijzen. Op woensdag sloeg Holland Boor zijn slag door met 3-1 van Woo-Ping te win nen. Lijstaanvoerder Vijf Pin ten 2 ging met 4-0 onderuit bij Parva en staat nu drie punten achter. De woensdagse dubbels worden geleid door Kriek, dat wel een punt verspeelde bij An en An. Nummer twee Danscafé maakte Verboon 4 wel alle punten afhandig. De belangrijkste prestaties uit Noord wijkerhout komen vooral van de jeugd. Tessa van der Valk en Edwin van Aarle kwamen niet met lege handen terug van de Nederlandse kampioenschappen. Aspirant Van der Valk en junior Van Aarle, in de huiscompetities spelers van respectievelijk Vi deoland en Duyvenvoorde, grepen beide het brons in het single-event. Van der Valk met 173 gemiddeld, Van Aarle gooide 182. In de competitie deed gastspeler Bill Wouters uit Rijswijk zich gelden. Uit komend voor de leider op maandag noteerde hij 209, 223 en 207 is 639. Op dinsdag was Gerard Slobbe op dreef. Na mens Auto Valkenburg be reikte Slobbe 624. Bert de Mooij was net als vori- ?e week de beste speler in Ho- iday Inn. In zijn partij voor Mojo's op dinsdag eindigde de Rijnsburger na zijn vier games op 786. Holiday Innspeler Nico Hollebeek had op die avond de hoogste game: 221. Op donder dag nam Kees Plaizier de bes te serie voor zijn rekening. Mede door zijn serie van 766 en hoogste game van 231 won zijn team Doeza. De nummer één liep daardoor weg van ri vaal Budweisers, dat met 4-1 verloor van Griffioen. Bert Blijleven van Ups and Downs evenaarde de hoogste game van Plaizier: 231. sportuitslagen Zaalvoetbal Landelijke competitie Glasbergen - Datagold 5-0, Van der Plas 11. Swift (M) 7-10, Pernix 7-10, VEO 7-9, baar 7-14, DTV 7-1 7-7, Fides Pacta 7-6, Achilles 7-5, Roda •7-3. BEP 7-2. Eerste klasse D: Fiks 7- 11, Antilopen 7-1J, De Meervogels 7-11, Smit; jongens: 1. Ramon Lacroix, 2. inis van Scheppingen. T/m 16 jaan isjes: 1. Stephanie Rottier. 2. Rieneke (A) 7-8, DEVD Kusters; jongens: 1. Maharisj Papijaja, 2. Van der Plas FV Snoekie FC Datagold SC Hogenboom t 7-5, Archipel 7-5, Westerkwar 11-9 7-8, OKV 7-7, Crescendo 7-5. MIK 7-3, 10-4 11, KOAG 7-7, IJsselvogels 7-6, Merwede Hoofdklasse: Cleijn Duin - De Kuyper 10-4, FC Lisse - Boerenburg 8-1, THB Boys - ROAC "79 4- Sloos Sport Landwer J. Boerenburg Amersfoort 7-7, GKV (Hg) 7-5, Hou Stand Tennis 30+ Team Tennis Circuit De Mun- nikhal Leiderdorp: Wesseling 14-4; B1: team Grimbergen - team Van den Berg 15-5; B2: team Veei- kamp - team Beijen 17-3. KNLTB/AUDI Jeugd-Masters Doorn: T/m 12 jaar: meisjes: 1. Yvette Basting, 2. Chantal Reuter; lonqens: 1. Robert Nagtzaam, 2. Auke-Anné Waal. T/m 14 jaar: meisjes: 1. Lara Bitter, 2. Klaart je schap 1 9-0, Den Deyl 1 - TOP 1 4-4; 2: Alpha Bar 1 - De Heul 1 9-0, Carambole 2 - Katwijk 1 2-7, TOP 3 - Spijkerbak 2 - 6- 2. TOG 1 - Stompwijk 1 9-0, De Waag 2 - Carambole 1 2-6; 3: Morskwartier 1 - DGL 1 4-4, De Waag 4 - Landzicht 2 6-2, Vriendschap 2 - UVS 2 2-6, 't Zuid 2 - Carambole 3 0-9, De Sociëteit 1 - De Waag 3 4-4; 4: Landzicht 4 - Den Deyl 2 6-2, Pinguin 1 - DOS 1 4-4, Stompwijk 2 - De Waag 6 4-4, De Heul 2 - De Waag 5 4- 4, Landzicht 3 - De Sociëteit 2 4-4; 5: DOS 2 - De Heul 3 4-4, Spijkerbak 3 - DOS 3 6-2, TOG 3 - Pinguin 2 4-4, Mors- wijk 4 4-4, Carambole 5 - Wapen Vijf Pinten 2 14-33, Vijf Pinten 1 14-30, 21,5, Van de Burgh 1 14-20. dubbels: Kriek 14-38, Danscafé 14-35, Houtlanders 14-33. An en An 14-27, Ver boon 4 14-22, Postkantoortje 14-13. Bowlen Zuid-West Maandag trio's: Vermeulen 13-38. De Lantaarn 13-29,5 Ladan 13-29, Scheffer Sportprijzen 13-28, Verboon 1 13-24, Crema Team 13-19,5. Dinsdag trio's: Maandag trio's: Van Duuren 16-46, Jo baak 2 16-45, Sloos 16-45, Bax 16-44, Blue Team 16-43,5, TFC 16-42, Smikkels hop 16-42, Multilease 16-38,5, Zandber gen/De Mooij 16-36, BZS 16-34, Team '88 16-33, Hagen 16-31. Dinsdag trio's: Puf Puf 19-68. Chemicon 2 19-60,5, Meerburg 19-60, Termeulen 19-59, 19-36,5. Woensdag trio's: Transavia 18-65, Joop Visser 18-63, RVC 1 18-62,5, Bezige Bijtjes 18-54, Chinese Muur 18- Holiday Inn Donderdag: Doeza 14-44, Budweisers 14-40, Joop Visser 14-35,5, Griffioen 14- 34. Splits 14-31, Ups and Downs 14-26,5. Vrijspraak gevraagd in Heizel-proces BRUSSEL De openbare aanklager in het Heizel-proces heeft gisteren verklaard dat voor acht van de 26 Britse beklaagden schuld niet duidelijk is bewezen. De Britten wordt doodslag ten laste gelegd inzake de rellen in het Heizelsatdion in 1985 tijdens de bekerfinale tussen Juventus en Liverpool. De tragedie eiste de levens van 39 voetbalfans. Ongeveer 500 toeschouwers raak ten gewond. De aanklager, Pierre Erauw, adviseerde om twee van de acht vrijuit te laten gaan. Vijftien beklaagden zijn vol gens hem schuldig en moeten worden veroordeeld. Hij onthield zich op de derde dag van zijn requisitoir van opmerkingen over enkele niet aanwezige beklaagden. Geen team-manager bij Nederlands elftal ZEIST Bondscoach Thijs Libregts krijgt voorlopig geen team-manager naast zich. Op andere punten heeft het sec- tiebestuur betaald voetbal zich ontvankelijk verklaard voor de wensen van de voor Oranje verantwoordelijke man. Li bregts gaat in een gesprek met secretaris Jan Huybregts be kijken hoe organisatorische problemen voor en bij wed strijden in het buitenland in tern kunnen worden opgelost. De verantwoordelijke techni sche baas van het Nederlands Elftal raakte begin van deze maand geirriteerd over de or ganisatorische chaos rond een tweede oefenwedstrijd in Is rael. De bondsofficials lieten het afweten, het duel met het clubteam Hapoel Petachtikva werd georganiseerd door de kledingsponsor. Libregts pleit te in Israel voor een teamma nager. Het sectiebestuur stelde dat reizende voetbalgezel schappen altijd voor improvi saties komen te staan. Het col lege en Libregts waren ook de mening toegedaan dat de kwestie destijds 'veel te zwaar' OTTERDAM Rob Jacobs heeft woens- ig tijdens een vergadering van het Feye- oord-bestuur te horen gekregen, dat hij ik het komende seizoen bij de Rotter- club als hoofdtrainer in dienst kan ijven. Jacobs, die voor het huidige sei- ien een contract voor twee jaar bij Excel- or tekende en later door die club aan de ote buurman in Rotterdam-Zuid werd 'gestaan, had onlangs aangedrongen op :n snelle beslissing omtrent zijn toekomst. uk Excelsior drong aan op duidelijkheid over de isitie van Jacobs in De Kuip. De Kralingers wil- oor 1 februari van Feyenoord uitsluitsel heb- Momenteel wordt de eerste-divisieclub op chnisch vlak geleid door Joop van Daele. Door aanblijven Jacobs blijft Van Daele na .dit sei- i nog twee jaar op Woudenstein. ik van Ginkel, manager van PEC Zwolle, ft een contract voor vijf jaar getekend bij de ïrkse club Sariyerspor, die uitkomt in de hoog- s klasse. Hij krijgt de functie van manager-di- cteur. Van Ginkel is aangetrokken op aanraden de Turk Mustafa Yucedag, die PEC Zwolle na t afgelopen seizoen verruilde voor Sariyer. Van inkel, die zei toe te zijn aan een nieuwe uitda- ng, dient zijn contract bij de eredivisieclub tot :t einde van het seizoen gewoon uit. Z uit Alkmaar, als derde geklasseerd in de eerste visie, heeft spits Henk Grim voor de rest van seizoen gehuurd van BW Den Bosch. AZ zat een aanvaller verlegen, omdat het David Log- maandag naar Willem II zag vertrekken als irvanger van Willem van der Ark, die op zijn rt naar Aberdeeen is vertrokken, is Ooft (voormalig oefenmeester van het Ja- se Mazda en ex-bondsofficial) en FC Utrecht in principe rond over de functie van directeur de Oud-Soester binnenkort bij de eredivisie- ub zal moeten gaan bekleden. DR met drie Nederlanders van start NOKKE Met drie Nederlandse Belgische formatie ADR het wielerseizoen in. enri Dorgelo, Adrie Kools en Johan Lammerts aken deel uit van de prestigieuze ploeg, die zich steravond in Knokke presenteerde. Kools reed orig seizoen voor Sigma, Lammerts kwam uit oor de Franse ploeg van Yves Hezard, Toshiba, ddy Planckaert, afgelopen jaar winnaar van de onde van Vlaanderen, is de kopman in de klas ekers. Tevens maakt de van PDM overgekomen merikaan Greg Lemond deel uit van de wieler- loep Een succesvol concept de Alfa 75. is op een aantal punten nog verder geperfectioneerd. Bovendien heeft Alfa Romeo een opmerkelijke versie aan de 75-serie toegevoegd: de Alfa 751.8 IE. Uitgerust met een elektro nisch gestuurde brandstofinjectie die deze karaktervolle sportsedan een vermogen aan souplesse bezorgt. In elk toerengebied geeft de Alfa 75 1.8 IE u de beschikking over een hoeveelheid trekkracht die het rijden tegelijkertijd ontspannend en opwin dend maakt. Het directe gevolg van de geavanceerde manier waarop de Alfa 751.8 IE brandstof omzet in pk's. Met een maximum vermogen van 122 paardekrachten wordt een top snelheid van 190 km/h bereikt Het multipoint injectiesysteem, de unieke variabele nokkenastiming en de digitale ontsteking worden feilloos en integraal door het Motronic motor managementsysteem gestuurd. Uiterlijk herkent u de Alfa 751.8 IE aan de aërodynamische achter spoiler, de perfecte sportstoelen en het riante interieur. Kom bij ons de nieuwe Alfa 75 modellen beleven en maak een proefrit in de sportsedan van uw keuze: De Alfa 751.8,1.8 IE, 2.0 Twin Spark of de 3.0 V6. Alfa 751.8 IE Fl. 38.190,-. Alfa 75 v.a. Fl. 34.790,-. Prijzen incl. BTW af importeur. Leaseprijzen v.a. Fl. 950- excl. BTW gebaseerd op 20.000 km/ 48 mnd. CZfij maaAf c/* txty (fxti •Snc/tsuJ Vondellaan 45, Leiden 071-769303

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11