Kinderopvang Warmond valt veel te duur uit /J VVY Lisse kampt met groot tekort Leden Randstad Sport eisen opheldering over tennisvereniging ■ga 0UI IAA Messetrekker springt van flatgebouw Botsing op Steekterweg wemclubs isse zijn orten beu Vrouw gewond BESTUURSLEDEN OPGESTAPT s EIDEN OMGEVING CeicbcSoutfmt WOENSDAG 18 JANUARI 1989 PAGINA 15 RKEERSPLAN )EDKOPER SSENAAR Het Wasse- rse verkeersplan wordt 000 gulden goedkoper om- het gemeentebestuur beslo- heeft een aantal onderdelen de verkeersnota niet uit te ren. Wanneer alle bezwaren de VVD tegen het ver- rsplan worden gehonoreerd, ïeeft VVD- fractievoorzitter ^ptroot uitgerekend, zou uit- ring van het plan slechts 000 gulden gaan kosten, irigens zal de reconstructie de kruising Groot Haese- ikseweg gewoon doorgaan, plan zal echter in twee fa- worden uitgevoerd in plaats in drie. LEIDSCHENDAM Zowel het slachtoffer als de dader van een steekpartij in Leidschendam zijn zondagavond in het zie kenhuis beland. Het 25-jarige slachtoffer wordt verpleegd in het ziekenhuis Antoniushove voor steekwonden in arm en buik. De 23-jarige dader sprong na de messteken van de tweede verdie ping van een flat aan de Juliana van Stolberglaan en brak een nekwervel. Hij ligt thans in het Westeinde-ziekenhuis in De Haag. De messetrekker was zondagavond naar zijn ex-vriendin gegaan die woont in een flat aan de Juliana van Stolberglaan. Zij had voor hem de deur opengedaan omdat ze haar nieuwe vriend verwachtte. De jongeman uitte enkele bedreigingen en verliet de woning om negen uur. Op de galerij kwam hij de nieuwe vriend tegen. Hij stak hem plotseling met een mes in de arm en buik en sprong vervolgens van de galerij. Grote oogst bij snelheidscontroles ZEVENHOVEN/NIEUW- VEEN/LANGERAAR Bij snelheidscontroles heeft de rijkspolitie van Nieuwkoop gisteren 130 bekeuringen uit gedeeld. Op de Noordse Dorpsweg in Zevenhoven werden 58 overtredingen ge constateerd, op de Stations weg in Zevenhoven 36 en op het Blokland in Nieuwveen 13. Op de Langeraarseweg in Langeraar liepen 8 automo bilisten tegen de lamp en op de Oude Nieuwveenseweg 15. Op al deze wegen mag maximaal 50 kilometer per uur worden gereden. Buschauffeur ernstig gewond bij motorcontrole NIEUWVEEN Een bus- chauffeur is gistermiddag ernstig gewond geraakt toen hij bij controle van de motor van zijn bus kokend water in het gezicht kreeg. De man, een 35-jarige Hoofddorper, is naar een ziekenhuis in Am sterdam gebracht. De man ging poolshoogte nemen toen de temperatuur van zijn mo tor te hoog opliep. Hij draai de aan de dop van de radia- teur en daarop spoot het wa ter omhoog. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 27-jarige automobilist uit Nieuwkoop is gisteravond licht gewond geraakt bij een botsing op de Steekterweg. Het onge luk gebeurde rond elf uur. Een 26-jarige Woerdenaar reed vanuit een uitrit de Steekter weg op. Door langs de weg ge parkeerde auto's zag hij de auto van de Nieuwkoopse be stuurder niet aankomen. Deze op zijn beurt kon door de ge parkeerde auto's ook de .ander niet de weg op zien rijden. Het slachtoffer is met hoofd- en schouderletsel naar het Rij noord ziekenhuis gebracht. Subsidie voor moslim-school SASSENHEIM Aan de moslim groep in Sassenheim zal door de ge meente een bedrag van zeshonderd gulden beschikbaar gesteld worden voor de aanschaf van schoolmeubilair. Daarmee hebbe de leden van de com missie welzijn gisteren ingestemd. De groep die onlangs bij wethouder W. Maris aanklopte voor financiële steun wil de kinderen van de moslimge meenschap onderricht geven in de ei gen taal. De behoefte hieraan is ont staan omdat de openbare basisschool Het Bolwerk geen mogelijkheden biedt dergelijke lessen op te nemen in het pakket. Van gemeentewege was men unaniem van oordeel dat de ont wikkeling van de taal van het land van herkomst voor de kinderen van essentieel belang is. Subsidie voor verzorgingshuizen VOORSCHOTEN/ DEN HAAG De verzorgingstehuizen Adegeest in Voor schoten en De Mor genster in Zoeter- meer, waar bejaar den worden ver zorgd, krijgen van de provincie Zuid-Hol land elk een bedrag van 132.000 voor re novatie. Dat hebben Geputeerde Staten van Zuid-Holland gisteren besloten bij de vaststelling van het jaarprogramma planning verzor gingstehuizen. 5SE De beide zwem- in Lisse voorzien blemen als de gemeen- /erder kort op hun sub- ies. Het was al erg eilijk om de over vorig ingevoerde korting twintig procent op te ïgen. Daartegen is al waar gemaakt. De ge- enteraad beslist op 26 uari over het voorstel de beide zwemvereni- gen over 1988 met on- reer 52.000 gulden te isidieren. tegemoetkoming dekt vol- s het college tachtig pro van de badkosten. Zwem- Lisse krijgt over 1988 dik duizend gulden, De Water inden bijna 34 duizend gul- B en W menen dat de enigingen het tekort kun- opvangen. irzitter A. Dreef van De tervrienden, erkent dat, ar volgens hem gaat het ten koste van activiteiten. >ef zegt dat De Watervrien- herhaaldelijk hebben ge it voor een vergelijking van Lissese tarieven met die in regio en elders in het land. is is gebleken dat het bad Lisse tot de duurdere mbaden in Nederland be- >rt en we kunnen ons bij de lerlandse top vijf voegen als veet dat voor extra uren de le mep moet worden aald. Dat zijn fikse bedra- voor een accommodatie het niet haalt bij baden die zelfde tarieven hanteren", ^orzitter J. Eichhorn van de liemclub Lisse, laat er geen ijfel over bestaan dat de jat vol is. „We hebben de gelegde korting op kunnen igen door met z'n allen kei- rd te werken aan het uit- :iden van het ledenbestand, t is gelukt, want we zijn in i jaar tijd van 155 naar dik i leden gegroeid". Hij ziet in verdere mogelijkheden ler om kortingen op te van- „Wat dat betreft zijn zo 'eveer alle verenigingen in ;se alle deuren al afgeweest, s zijn het beu om ad verten- s, ballpoints, glazen en wat niét meer te verkopen om nkzij de opbrengsten daar- n het hoofd boven water te innen houden. En over het lalen van oud papier bben we het dan ook maar it, want sinds de subsidie- ig daarvan van de kaart is, het nauwelijks nog rendabel al die uren in het ophalen wègwerken te steken". lezwaren egen gebouw portvisser erworpen EN HAAG/NOORD- IJK De bezwaren te- n het clubgebouw van ■ngelsportvereniging De >ortvisser aan de Bosweg n verworpen. De Raad in State hèeft mevrouw de Graaf-de Bruin ge- iel in het ongelijk ge- eld. Mevrouw De Graaf oont naast het clubge- >uw, dat al geruime tijd gebruik is. Dlgens mevrouw De Graaf iroorzaakt het clubgebouw irkeer- en geluidsoverlast en er sprake van inbreuk op iar privacy. Ook meent zij it door de komst van het ubgebouw de waarde van iar huis is gedaald. Volgens i Raad van State snijden de gumenten van De Graaf len hout. Van parkeerover- st is geen sprake omdat vlak- j het clubgebouw een par ierterrein met 500 plaatsen Jt. Voorts bestaat de geluids- 'erlast uit het geluid van drie actoren die boten naar het jrand brengen. Over de pri- acy zegt de Raad van State it de afstand tussen de wo- ng van mevrouw De Graaf t het clubgebouw 17 meter idraagt en dat niet valt in te en dat er sprake is van in- euk op de privacy. Volgens Raad van State is niet aan- itoond dat de woning van de izwaarmaakster in waarde is tdaald. TWIJFEL OVER BELANGSTELLING WARMOND B en W van Warmond vinden de kosten om kinderdagop- vang te realiseren in de gemeente te hoog. Die be dragen bruto 12.000 gul den per kind per jaar. Na aftrek van de huisves tingskosten die de ge meente draagt, steun van bedrijven en eventuele belastingaftrek zouden ouders nog altijd 7.500 gulden per jaar moeten betalen. Het college betwijfelt of er dan nog belangstelling blijft. In het collegeprogramma is opgeno men dat er in de gemeente kinderdagopvang gerealiseerd moet worden. Bij de vaststel ling van de voorjaarsnota heeft de raad een bedrag van 11.000 gulden gereserveerd als bijdrage in de huisvestingskos ten. Uit een tegelijk met de onderwijsenquête gehouden peiling in mei 1987, naar de behoefte aan kinderopvang is gebleken dat die behoefte wel aanwezig is. Over de kosten was toen nog niets bekend. Triangel De zaak is in een stroomver snelling geraakt toen De Tri angel, eerst bestemd voor peu terspeelzaal/kinderopvang, werd toegewezen aan de Alge mene School. Voor de peuter speelzaal werd toen gedacht aan nieuwbouw op de lokatie Leerhoeve. Aangezien de stichting die de speelzaal be heert, ook de kinderopvang zou gaan verzorgen, rees de vraag of er dan gelijk een ruimte voor die opvang ge bouwd zo moeten worden, of dat er bij de bouw slechts re kening gehouden moet word- ne met en latere uitbreiding. Als tussenoplossing is er nog de mogelijkhgeid om voorzie ningen te treffen voor opvang van kinderen buiten de schooltijden. De commissie Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden kwam er gisteravond niet uit. Men deelde de twijfels van het college en daarbij vreesde men dat een nieuwe enquête teveel verwachtingen wekt. Tegelijk ziet men het financiële voor deel om de zaak te betrekken bij de uitbreiding van de peu terzaal. Uiteindelijk is afge sproken dat een en ander nog voor de volgende raadsverga dering binnen de fracties be sproken wordt. Jubileumboek Flora Minister van economische zaken R. de Korte heeft gisteren het eerste exemplaar van het jubileumboek van de Rijnsburgse vei ling Flora in ontvangst genomen. Flora viert dit jaar haar 75-jarig bestaan. De overhandiging van het boek was tevens de start van de jubileumactiviteiten. Het boek bevat onder andere een bijdra ge van minister G. Braks van landbouw die verwacht dat de bloemisterij zal profiteren van het wegvallen van de Europese grenzen. Op de foto van links naar rechts veilingvoorzitter W. van Nobe- len, minister De Korte en de auteur van het boek P. Kralt. FOTO: MILAN KONVALINKA Chemocar is groot succes De chemocar slaat aan in Oegstgeest. Op de eerste tocht die de wagen door de gemeente maakte bleek er zeer veel animo te zijn. De mensen stonden in de rij om hun verfresten, batterijen, oude medicijnen en andere schadelijke stoffen aan te bieden. De chemocar bezocht onder meer de nieuwe .wijk Haaswijk, de win kelcentra, de markt, bejaardencentrum Hofwijck en een aantal scholen. Op de scholen werd goed ingespeeld op de actie met Max Milieu, een acteur die het inzamelen van chemisch afval symboliseert. De kinderen bleken al goed ingespeeld te zijn op de speciale batterijbak, waarmee op scholen oude batterijen worden opgehaald. Verder werd in het kader van de actie een fiets verloot. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LISSE De VVV-Lisse kampt met een tekort van 27.000 gulden. Dat kan nog maar net uit de reser ves worden gedekt. De oorzaak moet gezocht worden in de uitgebreide service die de wel goed functionerende VVV ver leent, maar die geen geld oplevert. De leden van de VVV zullen op vrijdag 27 januari tijdens de jaarvergadering in cafe De Beurs met de neus op de feiten worden gedrukt. Voorgesteld wordt in eerste instantie de contributie te verhogen met 25 gulden per jaar. Er moet ech ter nog meer gebeuren om de VVV in rustiger vaarwater te brengen. In het voorwoord bij het jaarverslag schrijft voorzit ter H.J.C. van der Kroft dat de VVV Lisse in de achterliggen de jaren een stormachtige groei heeft doorgemaakt. „In die tijd ging de begroting over enige tiendui zenden guldens, maar vandaag de dag praten we over 1,6 mil joen gulden. Duidelijk is dus dat de verantwoording ook groter is". Van der Kroft zegt zich niet aan het gevoel te kunnen onttrekken dat voor dat bedrag uitzonderlijk veel in de dienstverlening is gein- vesteerd, zondat daar in ver houding revenuen tegenover staan. „Helaas zijn de tijden dusdanig gewijzigd dat op mentaliteit en instelling ten aanzien van belangeloze me dewerking niet meer mag worden gerekend. Service kan in 1989 niet meer synoniem zijn aan gratis". KATWIJK Een 22-jarige Katwijkse is gistermiddag met onbekend letsel in het Leidse Diaconnessenhuis opgenomen. Zij was kort voor vier uur op de Zeeweg bij het Parkplein aangereden door een 25-jarige Katwijkse motorrijder toen zij de straat overstak. Kinderdagverblijf Voorschoten begint actie VOORSCHOTEN De Stichting Kinderdagverblijf Bibelebon zoekt contact met het bedrijfsleven van Voor schoten. De bedoeling is de bedrijven te interesseren voor het kopen van zoge naamde plaatsen voor het personeel. Hiermee hoopt het bestuur, het kinderdagver blijf snel rendabel te maken. Vanaf gisteren verzorgt Bi belebon in de vrijgekomen lokalen van De Vinkenhof in Noord-Hofland de opvang van kinderen van twee tot twaalf jaar. Het ligt ook in de bedoeling, de opvang van ba by's tot twee jaar te gaan verzorgen. De Stichting Kin derdagverblijf Bibelebon heeft een startsubsidie gekre gen onder voorwaarde dat de vervolgactiviteiten kosten dekkend zijn, en zoekt daar toe behalve met het bedrijfs leven contact met de ge meente. Volgens de Stichting kan ook de gemeente als werkgever baat hebben bij de voorziening. VOORSCHOTEN De leden van voetbalclub Randstad Sport hebben gisteren opheldering ge ëist over samenwerking met tennisvereniging Adegeest. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering, waar die zaak overigens niet was geagendeerd. Onder de leden heerste de indruk dat Randstad Sport ondergesneeuwd wordt door de nieuw op te rich ten tennisvereniging die op het oefenterrein van de club banen gaat aanleg gen. Het bestuur zette uiteen dat een overeenkomst is gesloten met de nieuwe tennisvereni ging die al 900 leden telt. Die overeenkomst betreft voorna melijk het gebruik van een deel van het clubhuis. Bij het begin van de vergade ring deelde voorzitter Johan Stam bovendien nog mee dat twee bestuursleden de dag voor de jaarvergadering be dankt hadden. Een van hen is de penningmeester. In een voorgelezen verklaring deelde hij mee dat bestuursleden fi nanciële verplichtingen zijn aangegaan zonder voorkennis van de ledenvergadering. Oud-voorzitter Ben van Din- ten probeerde aan de ene kant begrip te vragen voor enige handelingen door het bestuur vanwege de snelheid, maar aan de andere kant eiste hij namens de vergadering goede voorlichting over de samen werking tussen Randstad Sport en tennisvereniging Adegeest, die tennisbanen aanlegt op het halfverharde oefenveld van Randstad Sport en de SV Voorschoten. Weliswaar krijgen beide voet balverenigingen voor het af staan van het oefenveld jaar lijks 17.000 gulden maar daar voor moet weer een kunstgras veld worden gehuurd. Dat valt duurder uit. Het bestuur deed de mededeling dat er zo spoe dig mogelijk een aparte verga dering komt over deze zaak. Reddingsbrigade De Noordwijkse Red dingsbrigade houdt weer een aantal feestavonden. De première heeft vrijdag avond plaats dorpscentrum De Rank. De volgende feestavonden worden ge houden op 21, 27, 28 janua ri, 3 februari en 4 februari, eveneens in De Rank. Op gevoerd wordt het blijspel „Waar gehakt wordt..", ge schreven door Aad Cas- pers. Alle NRB-avonden beginnen om acht uur. Kienen Gemeenschapscentrum De Poel houdt vrijdag een kienavond in de grote zaal van de Paul us kerk aan de Ruishornlaan in Lisse. Om acht uur worden de eerste nummers afgeroepen. MOKER De radio-uitzending van MOKER op donderdag avond is geheel gewijd aan het kerkelijk leven in Noordwijk. Het program ma is van zeven uur tot half acht beluisteren via FM 105.7 en via de kabel op FM 88.1. L Concert De Christelijke Zang- en Ora torium vereniging Soli Deo Gloria geeft vrijdaga vond in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee een concert met werken van D. Buxtehude. F. Mendelsohn-Bartoldy en H. Schiltz. Aan dit concert werken mee de zangers Renée Wagenaar en Hans de Jong en het Kameror kest van het Koninklijke Conservatorium. Het ge heel staatonder leiding van dirigent Marcel den Duik. Het concert begint om acht uur. De toegangs prijs bedraagt zevengul- denvijftig, ouderen en hou ders van een een CJP moeten vijf gulden betalen. Concert (2) Pieter van Dijk (orgel) en Lien van de Poel (tra verso) geven zaterdagavond een concert in de Witte Kerk in Noordwijkerhout. Van Dijk is organist van de Lu therse kerk in Alkmaar. Hij studeerde aan het Arn hems Conservatorium en volgde lessen bij Gustav Leonhardt, Marie-Claire Alain en Ha raid Vogel. Lien van de Poel studeerde aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. De laatste jaren legt hij zich toe op het bespelen van de achttiende-eeuwse voorlo per van de dwarsfluit, de tra verso. Het tweetal speelt werken van Handel, Gro- nemann, Telemann, C. Bach, Walther en Van Ros- sem. Het concert begint om acht uur. Deelder Jules Deelder treedt zater dagavond op in De KuiD aan de Zeestraat in Noora- wijk-Binnen met zijn nieuwe show „Kiezen of DeelderAan vang half negen. Entree kost vijftien gulden. SKAN-begunsti- gers en CJP-kaarthouders betalen een rijksdaalder minder. Deelder geeft in dit programma commenta ren op het voorbije maar ook op recente politieke en sportieve ontwikkelingen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19