Leiden stelt winst tegen AS VU in slotfase veilig Pernix nadert koppositie Bakker verzekert zich van twee finaleplaatse GRIMBERGEN ELFDE OP NK MARATHONSCHAATSEN Formule neem leiding over EecdaeSomcmt Squashers Dekker verslaan ASRC TOP weer onderu ■Ho SPORT Sleutels blijft in hoofdklasse LEIDEN Het eerste team van de goalballers van De Sleutels blijft ook volgend jaar in de hoofdklasse van de landelijke competitie actief. Na de vierde ronde van de competitie is de voorsprong op het Zoeter- meerse Doing intact gebleven. In de eerste wedstrijd van de vierde ronde verloor De Sleutels volgens verwachting van het Zeister BSV („Toch hadden we hier beter kunnen presteren, maar de leiding was uitermate zwak") met maar liefst 3-13. Cees Smit werd in de tweede helft langs de kant gehouden om zich te sparen voor het duel tegen Blauw Wit. Onder de zoemende camera's van de EO bleek die zet een juiste. Midvoor Smit pakte alles en motiveerde daarmee zijn ploeggeno ten om tot grote hoogte te stijgen. Met liefst 11-2 werd de Roosendaalse tegenstander gefrustreerd. Dit vergde echter wel z'n tol van de Sleutels die in het derde duel tegen nationaal bekerhouder Utrecht met 7-4 on deruit ging. Toch bleef de plek in de hoofdklasse behouden. Na het opheffen van De Kameleon lijkt ook het onder De Sleutels staande Doing aan opheffing ten onder te gaan. Daarmee zijn de twee degra danten eigenlijk al bekend. „En mochten we toch degraderen, dan vra gen we dispensatie aan op grond van die twee opheffingen". Het twee de team verspeelde haar kansen op promotie uit de tweede klasse door van de vier duels slechts dat tegen debutant Arnhem te winnen. LEIDEN Tijdens de vijfde ronde van de Speedowed- strijden in het Vijf Meibad verzekerde Fleur Bakker zich wederom van twee fina leplaatsen. Op de 100 school en de 400 vrij tikte zij respec tievelijk als eerste en als tweede aan. Haar eindtijden waren 1.22.6 en 5.07.4. Op de schoolslag tikte Davi- na Juffermans (Zijl) als twee de aan in 1.25.9. Saskia de Keyzer moest Bakker op de 400 meter vrij zo'n zestien se conden voorlaten. LZ zal op de 100 rug bij de meisjes 79 en later sterk voor de dag ko men tijdens de finale. De drie meisjes Natasja Sierag, Rosan Bakker en Mariëlle Kraan veroverden de bovenste drie plaatsen in de tijden van 1.23.7- en 1.32.2 (deze laatste tijd gold zowel voor Bakker als Kraan). Sierag wordt met deze tijd waarschijnlijk als snelste geplaatst. Richard van Duyvenbode kon wegens ziekte de 100 meter rugslag en de 100 schoolslag niet zwemmen en zag zo twee finaleplaatsen aan zich voorbijgaan. Op de 100 school was het nu Gijs Janssen die met de eer ging strijken. Met 1.26.2 was hij de snelste, gevolgd door Joa chim de Ruysscher (1.28.8). Anne de Haas zwom zich tweemaal in de prijzen, op de 100 vrij en de 100 vlinder (1.21.3 en 1.37.3). Remco Sin- geling werd op de 100 vlin der tweede in 1.24.5. Singe- ling en De Haas plaatsten zich eveneens bij de snelste zestien. De Zijl heeft tijdens deze wedstrijd, in de breedte ge zien, goed gepresteerd. Niet veel prijswinnaars, wel veel kinderen die hun tijd verbe terden. Behalve Juffermans behaalde Tom Onderwater ook een overwinning. Micha Prins schreef zelfs twee prij- zen op zijn naam. Onderwa ter behaalde een eerste plaats op de 100 school (1.29.0). LZ- er Stefan van Ieterson tikte ruim een seconde later dan Onderwater aan. Prins was de snelste op de 100 vlinder (1.20.3) en staat landelijk ge zien bij de bovenste drie. Op de 100 meter vrij, waarop hij 1.13.1 scoorde, is eveneens een finaleplaats voor hem ge reserveerd. Zondag was in De Does een A-kringwedstrijd. Voor de jongens en de heren stond de 400 vrij op het programma, de meisjes en de dames moes ten de 400 meter wissel afleg gen. In het algemeen is er niet goed gezwommen. Bijna .niemand evenaarde zijn of haar beste tijd. Dit was met name te wijten aan de tropi sche omstandigheden in het zwembad wat niet optimaal is voor de prestaties. Kijk in de Vegte en Dj Schouten behaalden eei ste plaats in 5.28.3 en [0 Mare Schouten tikte dertien seconden achtei broer aan wat hem een aXl< plaats opleverde. Er we nog drie 'zilveren' pla gjl behaald. Bianca schreef er met 5.36.1 ee haar naam. De Zijl/LG LBU' Laurens van Kampen r var Marco Blokpoel (4.29.1 n tax 4.26.9) legden beslag o stopt andere twee plaatsen, lburg a av< bes LEIDEN Luba Leiden heeft na zaterdag de koppositie in de eerste divisie A weer vast in handen genomen. Het was wel een dubbeltje op z'n kant voor de Leide- naren, die in de recht streekse ontmoeting met het Amsterdamse ASVU, de nummer twee op de ranglijst, pas in de slot minuten de winst veilig, stelden (93-80). De dames van Grasshoppers blijven ondanks het verlies te gen Flash (58-69) uitzicht houden op de kam pioenspoule. De dames van MSV revancheerden zich knap tegen Lisse (55-58). Luba Leiden en ASVU mochten zaterdag vooralsnog samen hun titelstrijd uitvech ten. Leiden verdedigde de koppositie, die door het ver lies een week eerder tegen datzelfde ASVU. (77-78) in gevaar was gekomen. Een uitgangspositie die nogal voor wat onzekerheid zorgde bin nen de Leidse formatie, al hoewel dat aan beginfase niet viel af te lezen. De trage man-verdediging van ASVU werd door Leiden rap voorbij gelopen (12-4). Ondanks dat was duidelijk dat de Amster dammers er zelden zoveel zin in hadden als afgelopen za terdag. Zelden ook was er voor de Amsterdamse stu denten (die allen hun studie vér vóór de twee-fasen struc tuur moeten zijn gestart) een rol van betekenis weggelegd in de kampioensstrijd. Tradi tioneel binnen deze ploeg is dat halverwege het seizoen een aantal spelers afhaakt en het team daardoor snel op de ranglijst afzakt. Die traditie werd zaterdag vooralsnog geloochenstraft, want ASVU verscheen com pleet in de Vijf Meihal. De snelle achterstand maakte dan ook weinig indruk op de Amsterdammers. Vertrou wend op voornamelijk Simon Bruin en spelverdeler Goran Dimkovski keken de Am sterdammers op een kleine tien punten achterstand de kat uit de boom. Nog voor rust kwam die kat er al uit en liet die zich strikken door de zone-verdediging van ASVU. Het tempo verdween uit de wedstrijd en de stu- dentenploeg kreeg weer de handen vrij om, zich bedie nend van de nodige provoca ties, het kanon Bruin in stel ling te brengen. Bruin met 21 en Dimkovski met 15 punten verzorgden in de eerste helft nagenoeg de gehele produk- tie voor hun ploeg. Rust 44- 42. Alle reden voor Leiden- coach Paul Rossdorf zich zor gen te maken en dat gold na tuurlijk ook voor assistent- coach Michiel van der Meer en trainer Rudy van Eijck die zich allen actief met het spelbeleid bemoeiden. Geen van drieën had er echter op durven hopen dat collega Pelk hen tegemoet zou ko men. Pelk blunderde door ASVU na de pauze opnieuw in een man-verdediging neer te zetten. Dat kostte zijn ploeg onmiddellijk zes pun ten (50-43). Vervolgens liep Pelk ook nog tegen een tech nische fout aan en dat was de genadeslag voor zijn ploeg (64-53). ASVU probeerde het nog wel, maar het vond al leen in Ben de Jong nog een gewillig slachtoffer. De Jong verloor, voor zover aanwezig, alle zelfbeheersing. Nu pas bleek het nut van een coa chend trio, dat met vereende krachten er in slaagde De Jong af te voeren. .Oscar Taal, dit seizoen tot nu toe spelend in de schaduw van De Jong, profiteerde en speelde zich met 18 punten tegen 85% en 10 rebounds in de kijker. Het betekende te vens het verschil met ASVU dat slechts de schotkracht van Van Weeren (25p, 50%) en Gussen (25p, 75%, 10 reb.) had ingecalculeerd. Eind stand 93-80. BVO liep in en tegen Bever wijk zoals verwacht tegen een nederlaag op. De Alphe- naren, die in de voorafgaan de ontmoeting nog verras send wisten te winnen, zagen nu Beverwijk versterkt met Klaas de Bie, afkomstig van eredivisionist Ests Akrides. De Bie liet met 27 punten geen twijfel bestaan over zijn kracht. BVO dat de eerste helft slecht op schot was (25p tegen 30%), maakte in de tweede helft via een press nog veel goed (68-60). Het team miste bij die stand ech ter twee opgelegde kansen waardoor de ploeg niet terug in de wedstrijd kwam. Be verwijk won derhalve ver diend met 77-65. In de dameseredivisie ver loor Grasshopers van het op de derde plaats genoteerde Flash. Via een ruststand van 34-33 werd het uiteindelijk 58-69 irt het nadeel van de Katwijksen, die desondanks uitzicht houden op de kam pioenspoule. De zesde plaats op de ranglijst geeft daar recht op. Momenteel staat daar nog Midland dat twee punten meer verzamelde dan Grasshoppers. Midland ver loor zaterdag van Groningen (71-57), terwijl ook de uitsiag van de wedstrijd Voorburg- Cheetah (58-60 nv.) in het voordeel werkt van Grass hoppers. Het is erg belangrijk voor de Katwijksen om in die kampioenspoule uit te kun nen komen. Het behoud van een plaats in de eredivisie staat dan immers vast. Indien Grasshoppers in de degrada tiestrijd moet uitkomen, zal de door blessures getergde ploeg het nog zeer moeilijk krijgen. In de promotiedivisie namen zien. Teamgenoot Ronald van der Geest kijkt op de achtergro FOTO: ANDRE VAN HAASTERElf! de dames van MSV revanche op Lisse. Weliswaar viel er weinig vooruitgang te be speuren ten opzichte van het bedroevend slechte spel van een week eerder, MSV speel de wel met meer overtuiging. MSV won verdiend met 55- 58. In de eerste divisie B deden de heren van Lisse het beter. Zij troefden opnieuw het In de eerste klasse rayon ver loor Grasshoppers in en te-6 gen Voorne (83-76). De heren ichl van MSV waren kansloos te- liet gen de reserves van Gunco rur (96-73, rust 45-33). De reser ves van Leiderdorp waren verrassend succesvol tegenn Punch. In Delft werd het 61- 75. LEIDEN De squashheren van Dekker Warmond sloegen in Amsterdam hun slag door met een 1-3 van ASRC 1. te winnen. Carel de Bruyn had een 'makkie' tegen Alexander Albeda Jelgersma en stond geen game af. Peter Buitendijk had aanmerkelijk meer moeite met Joel Go, maar bleek in de vijfde game over de langste adem te beschikken. Het spel letje van Andrew Sanders lag de Warmonder Graham Smith totaal niet, hetgeen hem dan ook de overwinning kostte. Brian Witherden kwam moei lijk op gang tegen Michael van de Laan, maar won uiteinde lijk toch met 1-3. Het tweede team van Warmond verloor epn belangrijke wedstrijd te gen medeconcurrent ASRC 3. De heren maken nog wel een kans op de eerste plaats, maar dan moeten de volgende vier wedstrijden overtuigend ge wonnen worden. De heren van Alphen boekten een 4-0 zege op Pelikaan 2 uit Goirle. Theo Demoet moest er in zijn partij hard tegenaan. Toch won hij na vijf games. Kors Verweij en Peter Paul Scheerder stonden geen game af, terwijl Peter Komen één game moest laten liggen. De heren staan op de laatste plaats in de derde divisie en firoberen de degradatie te ont- open. De Leidse heren hadden wei nig moeite met Alphen 3. LSRC won met 3-1. Ruud de Maagd stond slechts drie pun ten af tegen Kees Verbuijs. Je roen Verrier en Peter Alten burg lieten een game liggen tegen respectievelijk Hans van Hinsberg en Ferry Timmers. Wico Heemskerk liep zich he lemaal leeg tegen Johan Vis. Alphenaar Vis had uiteindelijk de beste conditio en won met 2-3. LEIDEN De Leidse korfbaltop mag halverwe ge het zaalseizoen nog hoop koesteren op één of meer kampioenschappen. Pernix is één punt verwij derd van de eerste plaats na de monsterzege op VES (21-15) en Fiks en De Da naïden bleven op die fel begeerde positie met een gelijkspel bij Fiducia (9-9) en winst op Kwiek (14- 12). Fides Pacta was de enige verliezer bij DEVD (7-6) en zakte gelijk op de ranglijst af. Op lager ni veau verloor De Algeme ne tegen ONDO (sGr) met 9-11 haar ongeslagen sta tus én de eerste plaats en moest Velocitas alweer voor de zevende keer een nederlaag slikken. Met een gewijzigde opstelling en verdedigingswijze behaalde Pernix tegen VES haar groot ste seizoenzege: 21-15. Robin Arnoldus maakte in zijn eerste optreden in de tweede aanval gelijk vijf goals en met Janne- ke Mulder (7), Casper de Rooy (2) en Lian Tieleman liep dit vak één doelpunt per twee mi nuten. Dit fenomenale gemid delde stond borg voor de over winning, die alleen op 12-10 nog even benauwd leek uit te vallen, maar goed uitblokken onder de korf bleek voldoende om deze inzinking te boven te komen. Fides Pacta blijft in uitwed strijden gekweld worden door schotloosheid, zodat er bij DEVD alweer verloren werd: 7-6. De Leidse formatie kwam in drieëntwintig minuten tijd wel op 0-2 door Wilma Neute boom en Nico P:kaar, maar de 3-2 achterstand in de rust werd nadien alleen groter (7- 4). De treffers van Jan Willem Meijer en Nico Pikaar konden de evenmin grootse thuisclub niet meer verontrusten, want de laatstgenoemde scoorde pas in de slotminuut. De zevende strafworp van Fiks, in tweede instantie be nut door Theo Vreeken, was net genoeg om bij Fiducia op 9-9 uit te komen. De Oegst- geestenaren speelden in een te laag tempo om de vijandelijke verdediging open te breken en stonden doorlopend op achter stand (5-2, 6-5 rust en 9-7). Na dat topscorers Diederick van Veen (5) en Nico van Weizen (2) 9-8 hadden gemaakt, ge beurde er op de strafworpen van Vreeken na in de reste rende negentien minuten vrij wel niets meer. Halverwege de tweede helft stond De Danaïden 8-10 ach ter op een stug Kwiek, dat er vóór zelfs drie strafworpen had gemist. Erik Kromhout, die met René de Louw in plaats van de geblesseerde Erik Peters (enkel) speelde in de tweede aanval, en Heiko Locher hielpen met twee hat tricks de koploper van IF over het dode punt naar 12-10 en 14-12. Zij waren met respectie velijk acht en vier doelpunten ook veruit de gevaarlijkste aanvallers en verder scoorde invalster Marion Peters voor het achttal van René Versloot, die vrijwel zeker nog een jaar zal bijtekenen. Het vrouwenkwartet van Crescendo had met elf doel punten een belangrijk aandeel in de 11-15 zege op OKV, dat door een stroef lopende eerste Leidse aanval'lang bij kon blij ven. Topscoorster Carolien van Noort (5), Debbie Blog, Marlies Brouwer en Wijnand Alberts beantwoordden 7-8 met 8-12 en dat was voldoende om de tweede overwinning in deze zaalcompetitie binnen te slepen. De tweede aanval van Veloci tas nam drie kwartier de korf van Merwede onder vuur, zonder dat er ook één keer ge scoord werd (rust 2-1). Steven de Ronde bekroonde zijn her optreden met twee treffers en dat was te weinig om een be schamende 4-2 nederlaag af te wenden. Het duurde even, voordat Zui derkwartier zich had inge steld óp het lengteoverwicht van Ten Donck (5-1), maar daarna ging de strijd toch ge lijk op, getuige de 7-4 in de rust. Theo van Leeuwen (3), Edith Hillebrand, Dirk Jan de Kreek en Michael Martens brachten de blauw-gelen zelfs op 8-9 en 9-10, waarna een in zinking volgde met enkel de goal van Annelies van der Blom, die de einstand op 15-12 bepaalde. Tijdens de tweede helft had De Algemene in de topper te gen ONDO (sGr) via topschut ter Alfred Lambooy (4), Jory Sjardijn en Bart Venema drie keer een minimale voorsprong (5-4, 7-6 en 8-7). De ploeg van Cor Gravekamp („ik heb zit ten genieten") bleek in de slot fase fysiek de mindere en moest na 9-9 (Lambooy) alsnog het onderspit delven met 9-11. Tempo zoekt hard naar vorm en schot, zoals in de tweede dertig minuten tegen SEV dui- Alfred Lambooy scoorde viermaal voor De Algemene tegen Ondo. Desondanks ging de ploeg voor het eerst dit seizoen ten onder. Foto: André van - Haasteren. delijk werd. Erik Pons (2) en Ronald Drieduite waren de enigen, die drie van de vele scoringskansen afmaakten en omdat de verdediging uit non chalance teveel ruimte liet, werd na 7-6 toch een 10-12 verlies geïncasseerd. „Het was een saaie en sobere wedstrijd, maar de punten zijn erg belangrijk", typeerde Kees van Vliet namens Fluks de tweede opeenvolgende zege over NIO: 6-9. De scheidende trainer zag Nel Hordijk, goed voor vier treffers, Ingeborg van Asten en Marleen Pas- schier op 4-3 ineens 4-7 maken en deze voorsprong kwam na de paalwisseling nauwelijks meer in gevaar. LEIDEN Aad Grimbergen en Paul Robijn reden zater dag een verdienstelijk Neder lands marathonkampioen schap in Assen. Grimbergen finishte bij de A-rijders op de dertiende plaats, terwijl Ro bijn bij de B-rijders als zesde eindigde. Edward Hagen staakte de strijd Vorig jaar streden Aad Grim bergen en Paul Robijn nog samen bij de B-rijders om de ereplaatsen. Dit jaar rijdt eerstgenoemde bij de A-rij- ders, dankzij een sterker slot van de vorige competitie. Grimbergen reed tot nu toe een goed seizoen als debutant en ook in Assen hield.hij zich goed staande in de strijd over 150 ronden. Edward Hagen ging daarbij al snel in de aan val en nam met Jos Pronk en Frits Schalij een ronde voor sprong. Ondanks een minder constant seizoen was de Lis- senaar vastbesloten om in Assen voor in het veld mee te rijden. Blijkbaar eiste Ha gen op het zware ijs teveel van zichzelf, want later moest hij lossen en verliet hij uiteindelijk de wedstrijd. Later namen nog zeven man een ronde voorsprong, zodat in totaal acht rijders een toer vóórlagen na het afvallen van Frits Schalij. Achter uit eindelijke winnaar Van Wij- he eindigde Aad Grimbergen als derde in de pelotons- sprint. Paul Robijn wist zich bij de B-rijders niet te verzekeren van een plaats in de kop groep. De Koudekerker moest genoegen nemen met een plaats in het peloton. Paul Robijn verzekerde zich in de laatste vijf rondes voor het afsprinten van een goede stek en finishte uiteindelijk als zesde. LEIDEN Het bowling team van Formule Leiden heeft tijdens de eerste speeldag in het nieuwe jaar een uitstekende slag geslagen. Op de vijfde speeldag in de eerste klas se van het nationale lea gueseizoen greep Formule in Haarlem weer de kop positie. Door een dagsaldo van 8 punten passeerde het vijftal rivaal Bowltech uit Dordrecht. In Haarlem kwam Formule bepaald niet goed voorbereid aan de start. Gispa uit Amster dam werd toch met 3-0 versla gen, ondanks de afwezigheid van Jan Cornet (werk), de blessure van Jim Scheffer en de blijde verwachtingssituatie van Ivon van der Leek. Aan Flight Eagles (Rijswijk) werd één punt gelaten, doch de oude aartsrivaal Black Squares uit Vlaardingen werd aan de ze gekar gebonden (3-0). Totaal dus acht punten met een solide pinfall van 5304 (30 games). Het dagtotaal van lijstaanvoer- Ijn cope der Bowltech bedroeg sle vier punten, zodat Forn naar de eerste plaats schoo zelfs twee punten voorsl I Het Sassenheimse Goer r Bowling Store verovt slechts één punt en lijkt n kansloos in de degradatiesti I Individueel was Frank Sclj| fer sterk. Hij scoorde 1127 c zes games. Verder Marius van Kalkeren bruikbaar, getuige zijn 109! In de tweede klasse F bl Witlox Somers uit Den precies zeven pins beter Holland Oasis Travellers, dat eerste winstpunt w Flight Eagles uit Rijswijk met 2-1 verslagen, waarna thuisspelende Uittenboga^j alle punten werd ontnon trol Strike Hellevoetsluis wven daarom tot op één punt be Re) derd, terwijl de nummer Westerpark zijn dag niet en naar de derde plek teiu viel. Het blijft trouwens f druk bovenin, want de n mers een tot en met zes uit schillen slechts zes punl Piet Nieuwenhuizen was i een 1100-serie en een hoojgte game van 244 de beste Traista£ ler- bon bri< bes Sal A rsi/j er v< L - n va )9! bl BO bre VqI RENKUM TOP blijft in vreemde omgeving nog altijd wachten op het eer ste winstpunt. De hoofd klasser uit Sassenheim leed tegen DKOD haar derde nederlaag in even veel uitwedstrijden met 19-15 en dat viel op grond van de ranglijst ook wel te verwachten. „Wij hebben verdiend verloren, maar er werd fel en attent ge speeld. Als we zo door gaan, zie ik het zonnig in", signaleerde coach Jas per Engel toch wat licht puntjes voor zijn achttal, dat met name voor rust de subtopper goed tegenspel bood. Of de negatieve reeks komende zaterdag afgebroken zal worden, valt evenwel te betwijfe len met het bezoek aan landskampioen Oost Arn hem op het programma. Gedurende het eerste half uur trok TOP de goede lijn van Die Haghe thuis onbevangen door. „Je weet dat DKOD iets meer kwaliteit heeft, maar met een flinke dosis inzet kun je veel compenseren", had gel zijn ploeg voorgehouden die raad werd ter harte men, zodat TOP regelmatig leiding nam. Dat gebeu vooral in de beginfase, waa Ria Nijenhuis, Karin West beek, Stella van der Za Gerco Langelaan en Ron der Willik 1-3, 2-4 en 3-5 ten aantekenen. De laat keer dat TOP op voorsprc stond, was kort na de paalw seling, toen Jacqueline Win en Anne van der Zaag van 9 (rust) 10-11 maakten, aanvoerder maakte in de gende tien minuten ook dozijn vol, maar intussen DKOD op 14-11 gekomen, de tweede helft waren zij m der zuiver en dat brak de w< strijd, ook al omdat DK( wat agressiever werd", cons teerde Jasper Engel het dot slaggevende verschil, thuisclub liet zich door 17- (Stella van der Zaag, Gei Langelaan en Ron van Willik) niet van de wijs bre gen en speelde de wedstr bekeken uit. In de laatste minuten mocht juniore An Gertrude van 't Hof nog ha debuut in de hoofdklasse m ken voor Karin Westerbee wat in het eindresultaat v 19-15 geen invloed meer hat

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16