IPromotie blijft uit ËEeidóe Sowiamt 4" ;Van 't Oever blij' met rentree Van Gennip I 14 14 15 15 16 Een cadeau van formaat EjAALVOETBALTEAM ZILVER BIJ WK TIYATSTIJDPERK I AFGESLOTEN Wilhelm zoekt hulp op de Filipijnen Vlissinger Yan Vossen grossiert in aanbiedingen 4.5x2] )TTERDAM Om te letjllen dat het eerste toer ei om het wereldkampi- lischap zaalvoetbal op complete mislukking uitgedraaid gaat wat Toch is het uiteinde lijke doel van het toer- loi, het promoten van ,1 zaalvoetbal, niet be nzijde. Irti 3 slaaj 70xi.hr niet alleen in sportief icht viel het WK tegen, plm. iiks ,je tweede plaats hchj Nederlands team, dat gis- de finale tegen Brazi- 2-1 onderuit ging. Fi- .icieel blijft de organiseren ^jKNVB met een forse kater Marten Kastermans, de voorzitter van de KNVB gisteren nog geen juiste s geven over het tekort, verwacht toch wel dat tegen de drie ton zal lopen, f' verl'es dat wellicht 40 m2 hulp van de FIFA wordt ge- n)sen Deze week verwacht •KNVB daarover uitsluitsel rijgen. tekort is hoofdzakelijk te aan het publiek, dat in getale wegbleef bij de Istrijden. De belangstelling het Nederlands team viel vel mee, ondanks de pitti- Ja^fkritiek die het iner Ron Groenewoud tijdens de voorronde zich kreeg uitgestort. „En kritiek was terecht", vatte teren na afloop [tn finale aanvoerder Vic 'mans van Oranje samen, wilt dat je aandacht krijgt Ie media voor het zaalvoet- Die hebben we volop ge- gen, maar dan moet je wel recël zijn om te beseffen, het slecht gaat, je ook slechte kritiek kunt ver wachten. Ik heb daar geen moeite mee. Voor anderen is het misschien wat moeilijker te begrijpen". Hermans werd gisteren uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Dat deed 1 hem zichtbaar plezier. „Als je 35 bent en je wordt dan uitgeroepen tot beste speler dan doet je dat wel iets", be kende Hermans. „Dan zie je toch dat de mensen niet alleen naar die leuke acties van een bepaalde speler kijken, maar dat er ook waardering is voor de spelers die het loop- en denkwerk verrichten". Waardering De waardering voor Hermans staat eigenlijk in tegenstelling tot de collectieve prestatie van de Nederlandse ploeg tijdens het gehele toernooi. Weliswaar bereikte Oranje gemakkelijk de tweede ronde, daarin had de ploeg het geluk dat Honga rije, naast België de andere kandidaat voor de halve fina les, door Italië werd uitgescha keld. Nederland verloor van België, maar kon toch verder. Dat Oranje nummer twee werd in de poule was ook weer gunstig voor de loting, want Nederland speelde tegen de nummer één van de andere poule in de halve finale. En dat was het verrassend fris spelende team van de Vere nigde Staten, dat gisteren de prijs in ontvangst mocht ne men voor de sportiefste ploeg. De VS speelden in de halve fi nale, afgelopen zaterdag in Ahoy' niet het mindere voet bal, maar toonden aan tactisch nog niet dat niveau te hebben bereikt dat voldoende is voor de absolute wereldtop. Twee doelpunten van Vic Hermans waren voldoende voor het be reiken van de finale. De andere halve finale kreeg strafschoppen. Brazilië en België schotelden het publiek een aardige wedstrijd voor, maar konden in de normale speeltijd en de tien minuten verlenging niet tot een beslis sing komen. Brazilië benutte de strafschoppen iets beter. Uitgerekend Rudi Schreurs was bij de Belgen de schutter die zijn strafschop zag gekeerd door de Braziliaanse doelman. Huilend zocht Schreurs na de nederlaag van zijn team de kleedkamers op. Schreurs was overigens toch pechvol. Ook gisteren, in de strijd om de derde en vierde plaats tegen de Verenigde Staten, liet de anders zo trefzekere Belg een enorme mogelijkheid liggen om zijn team de overwinning te bezorgen. Met een stand van 2-2 op het bord faalde Schreurs 30 seconden voor tijd voor open doel, waarna de Amerikanen in de verlenging de derde plaats grepen. Tranen Tranen waren er na afloop van de finale ook aan Neder landse kant. Vooral bij verde diger Jeffrey Foree, die zich beide treffers van de Brazilia nen nogal aantrok. Nederland liep al in de elfde minuut te gen een achterstand op door een schitterend doelpunt van Benatti, die de bal tussen de benen van Bakhuis schoot. De Brazilianen trokken zich, na de openingstreffer massaal terug en Nederland wist zich geen >r de k} MAANDAG 16 JANUArd ï^öd PAGINA 11 3oetzelae -20800): T' (al); 18. P^^^ËsT-BERLIJN Op de baan van Wilmersdorf in West- LU^Kijn werd een schaatstijdperk afgesloten. De Europese ti- voor dames wordt in de toekomst niet meer afzon- lijk gehouden. Volgend jaar strijden de dames bij wijze El experiment gelijk met de heren. Dat toernooi wordt in aeiari 1990 over drie dagen in Heerenveen gehouden. Het ie, .J 4 lesschaatsen is al langer het stiefkindje binnen de ISU. turen "vi 975 werd de Europese titelstrijd bij gebrek aan belang- wo. 13.4 jing van publiek en organisatoren van de kalender ge- loonwaik pas jn 1981 keerde het Europese onderonsje terug. 85JH r toedoen van Thialf in Heerenveen, dat zich voor drie jer Rabh garant stelde voor de organisatie. Omdat de ISU de vo. 13.3 5te jaren wederom geld toelegde op het EK dames, Coming i nternationale organisatie andermaal van plan het i 5' *A ft1ó3,ent te schrappen. Het voorstel van de KNSB de heren- lamesstrijd samen te voegen haalde de ISU alsnog treep. In Heerenveen rijden de dames op vrijdag Who fr agi de heren op zaterdag en zondag. [al); 19. Coming Egbert Mulder weg als leider BSBV ROTTERDAM Voorzitter Egbert Mulder heeft zich met onmiddellijke ingang terug getrokken als voorzitter van de Belangen vereniging Scheidsrechters Betaald Voetbal (BSBV). De voormalige arbiter uitte onlangs via de media kritiek op het functioneren van de landelijke scheidsrechterscommissie van de KNVB. Zaterdagmorgen nam de Groninger tijdens een bijeenkomst in Rot terdam het besluit de voorzittershamer neer te leggen. Mulder: „Omdat persoonlijke te genstellingen een belemmering zouden kun nen vormen, trek ik mij terug als voorzitter van de BSBV" Volgens een communiqué van de KNVB blijft het vertrouwen in de scheidsrechterscommissie onveranderd ge handhaafd. Het bondsbestuur dient zich for meel nog uit te spreken over de inhoud van het gesprek van zaterdagmorgen. Jan Möller terug naar Helsingborg ROTTERDAM Doelman Jan Möller heeft besloten af te zien van een verbin tenis met Feyenoord, nadat bekend werd dat de KNVB geen toestemming gaf aan de Rotterdamse club de Zweed tot april te huren. Möller mocht slechts bij Feye noord spelen, wanneer hij tot het einde van het seizoen bleef. Wegens verplich tingen bij zijn club Helsingborg zag de doelverdediger daartoe geen kans. Feye noord testte zaterdagmiddag in de oefen wedstrijd tegen Barendrecht nu Nico Hanssen. Hanssen verdedigde vorig sei zoen het doel van MVV. Op dit moment heeft hij geen club. Feyenoord is op zoek naar een keeper, omdat Joop Hiele we gens een ernstige blessure langdurig is uitgeschakeld. NIEUWEGEIN Wil Wilhelm wil via een kuur op de Filipijnen een laatste poging doen opnieuw de judotop te bereiken. De vroegere Europese kampioen in het zwaar gewicht (1986) wil zich in Azië laten behan delen. De Brabander heeft donderdag de uitslag van een scanner-onderzoek te horen gekregen. Uit het onderzoek blijkt dat hij niet genezen is van een hernia. Waarschijn lijk dient de veel gekwelde judoka weer een operatie te ondergaan. Wilhelm, die vorig jaar juni al operatief van rugklachten werd afgeholpen, voelt daar niets voor. De Fili- pijnse specialist Augusto is Wilhelm aanbe volen door de op non-actief gestelde bonds coach Chris de Korte. Sinds de wereldtitel strijd van Essen (1987) heeft Wilhelm slechts aan één toernooi meegedaan. Lodz verliest benefietduel aardbevingsramp HÜLZWEILER Dynamo Tbi- lissi heeft gisteren voor de bene fietwedstrijd tegen 1. FC Saar- brücken ten gunste van de Ar meense aardbevingsslachtoffers hulp gekregen van Widzew Lodz. De Poolse club stond een aantal voetballers af, omdat de Dyna mo-selectie tijdens het zaaltoer- nooi van Saarbrücken zo sterk was uitgedund, dat er te weinig fitte spelers resteerden voor een elftal. De opvallende Pools-Geor- gische combinatie verloor met 2- 0. De opbrengst van het duel was 25.000 gulden. ON (Brej 5): Do 'te* '"oriWEST-BERLIJN De >er« ii (ic| beelden zijn vast op zijn 'netvlies gekerft. Yvonne heaterI van Gennip, die zich schuchter na weer een ieater [gouden medaille in Cal- '"ian c*oor ^em om" a heizen, maar veel liever via de camera's naar SgW"T)aart Kloosterboer in wo. 20. ii Nederland knipoogde, o^t/m'w Daarom deed de toe vlucht van de Haarlemse ngen naar kernploeg vorige io De re< week hem veel deugd. Egbert van 't Oever on- tra (tjderstreept het alleen na'« winiet. Daarvoor is hij te trots. ngen 'Egbert van 't Oever is coach vo. I4.00af Na aanvaring met Kloosterboer verdween de <61 -jarige man uit Lisse zoals 'was afgesproken van het to- IQ nn unee'" D°or de KNSB werd hij ,y uu ^gevraagd voor de functie or- DOn Oganisatie en planning, door >nd nalzijn opvolger Jan Wiebe Last manager, als begeleider bij de grote toernooien. De komst van Van 't Oever viel telende terugkeer van Yvon- le van Gennip naar de kern ploeg. Zijn verloren dochter. Egbert van 't Oever zag in de toenadering van de schaats bond om Dinus Vos, die na het EK in Groningen (1987) an wetljbedankte voor de eer als Valkenjcoach van de dameskern- Haringkploeg, een aardige gelegen heid om zijn carrière met een klapper af te sluiten. Als geen ander kende hij de Haarlemse Van Gennip. Toch had Van 't Oever zich afscheid heel anders voorgesteld. Van Gennip werd door blessures in de ar- an Kloosterboer gedre- Iiet vanuit Calgary di- malen doorschemeren Jdat haar succes voornamelijk ■)5)NRUJlJaan de Cios-docent uit Heer- ?en was te danken. Voor de Nederlandse televisie eiste Kloosterboer alle eer voor zich op. „Het is jammer wan- nsen zich zo ged ra- het belang van de sport, zoals wordt gesugge reerd. Ik vond het niet leuk, maar ik ben zeker niet ge kwetst. Daarvoor loop ik te lang mee", kijkt Van 't Oever kort terug op de spraakma kende affaire tijdens de laat ste dagen van en direct na de Olympische Spelen. „Onze huidige relatie? We zeggen elkaar gedag, maar ook niet meer dan dat". Yvonne van Gennip heeft volgens Van 't Oever door haar verrassende keuze voor de KNSB aangetoond dat het idee van een gesponsorde ploeg in de praktijk nog te veel haken en ogen kent. „De Yvonne van nu is nog lang de Yvonne van vorig jaar niet. Haar lichaam en geest zijn nog niet één. Ze moet hard werken. Dat auto matisme, de diepe zit, de har de klappen in de bocht, het is er nog niet. Ik merkte heel duidelijk dat ze te onrustig heeft geleefd. De motivatie is er wel, ze wil maximaal pres teren. Nu is bewezen dat te weinig rust tot vormverlies leidt". Tweede keer Het is de tweede keer dat Eg- bert van 't Oever een poging tot meer professionalisme binnen het schaatsen van na bij ziet mislukken. In 1972 probeerden onder meer Ard Schenk, Kees Verkerk en Jan Bols met een aantal No ren en Finnen geld aan het schaatsen over te houden. „Bovendien heeft de geschie denis geleerd dat veel schaat sers, die zich buiten de kern ploeg wilde voorbereiden, niet zijn geslaagd. Yvonne heeft nu te kennen gegeven dat ze niet buiten de kern ploeg kan. Ze vindt zichzelf een gezelligheidsmens. De al ternatieve kernploeg, wat ik overigens een verkeerde be naming vind, is haar niet be vallen. Wanneer Yvonne door wil gaan moet ze een FOTO: ANP bewuste keuze maken. Dit seizoen hinkte ze op twee ge dachten, haar maatschappe lijke carriere en haar sportie ve loopbaan. Een topsporter moet met oogkleppen op le ven. Anders moet hij of zij stoppen". Net als vorig jaar tijdens het EK in Noorwegen en de Spe len in Calgary (Van Gennip werd toen schertsend de schaatsster met afstandsbe diening genoemd), belde Van Gennip het afgelopen week einde een aantal malen met Kloosterboer. Van 't Oever vindt dat niet verstandig. „Het is de keuze van Yvon ne. Ze moet het zelf weten, maar het zaait opnieuw twij fel. En elke vorm van twijfel is niet gewenst. We hebben nu een coach die inziet dat bij een verbod Yvonne de dupe wordt, maar ik ken ge noeg namen van coaches die dit niet nemen". Geen invloed Volgens de bollenkweker uit Lisse had hij geen invloed op de soepele opstelling van Last. „Ik bemoei me niet met coaching. Ik ben een regel neef. Jan Wiebe moet enkele dingen nog leren. Ik zeg hoe het werkt, hoe ik het deed. We zijn naar een feest ge weest, waar je normaal als coach je gezicht niet laat zien. Hij weet nu tenminste waar hij niet naar toe moet gaan. Ik geef hem advies, maar niet meer dan dat". Van 't Oever sluit niet uit dat de KNSB Van Gennip, die een aanbieding van de verze keringsmaatschappij Equity Law op zak heeft, volgend seizoen wellicht enige privi leges zal bieden. „Ik zou het betreuren wanneer Yvonne na dit seizoen stopt. Gezien, haar leeftijd en haar talenten kan ze nog mee tot de vol gende Spelen. Ze is maat schappelijk nog niet gebon den en dat kan ze ook nog wel even uitstellen. Er ligt nog een wereld voor haar open. Het liefst zie ik haar als KNSB-man natuurlijk in de kernploeg. Ik vind het geen schande wanneer men sen financieel beter van hun sport willen worden. De KNSB heeft echter nu een maal de reclame-rechten aan Aegon verkocht. Dat is een bekend verhaal. Toekomstige sponsors zullen door de af loop van deze zaak terug schrikken. Wij kunnen als KNSB het programma indi vidueel aanpassen. Ik kan je lijsten van kernploegleden laten zien die dat hebben. Geen enkel probleem. Op die manier is het voor de KNSB ook gunstiger, want we kun nen als bond de gelederen beter sluitend houden". BERNIE VAN UNEN VLISSINGEN Bij hoofdklasser Vlissingen, dat zich gisteren ten koste van eredivisieclub FC Den Bosch plaatste voor de derde ronde van het KNVB-bekertoernooi, ziet men bijna wekelijks de trainers uit het betaalde voetbal de tribune op klimmen voor het twin tig-jarige talent Peter van Vossen. De aanvaller is momenteel in bezit van een handvol aanbiedingen van Belgische en Neder landse profclubs. De van Zierikzee afkomstige ama teur heeft zich echter voorgenomen het seizoen bij de Zeeuwse hoofdklas ser af te maken. „Pas aan het einde seizoen neem ik de of ik bij Vlissingen vertrek' verklaarde de speler, die gis teren de bekerwedstrijd te gen FC Den Bosch met twee treffers besliste. De ambitieuze amateurs, die in de eerste ronde eerste-di- visieclub De Graafschap met dezelfde cijfers naar de Ach terhoek terugstuurden, mo gen op 3 februari proberen via het kleurrijke Telstar een plaats bij de laatste acht van het evenement af te dwin gen. Opluchting na winst AC Milan Van Gennip stapt zelf van voetstuk Kemkers schijnbaar moeiteloos naar zege Saturnus wankelt in handbalthriller Dames HDM krikken moraal op DIOK overtuigt in streekderby Leython ook langs Volendam Leiden stelt winst tegen ASVV in slotfase veilig Pernix nadert koppositie Portugese international op doping betrapt LISSABON De Portugese voetbalinternational Hernani is bij een dopingcontrole betrapt op het gebruik van cocaïne. De 25- jarige middenvelder van Benfica, die een test onderging na de competitiewedstrijd Benfica-Sporting op 18 december, riskeert een schorsing van zes maanden tot een jaar. Zaterdag was het resultaat van de aangevraagde contra-expertise eveneens posi tief. Hernani speelde het vorige seizoen voor Vitoria Setubal en tekende daarna een contract van drie jaar bij Benfica. De Brazilianen zijn dolgelukkig raad met het sterke defensieve spel van de Zuidamerikanen. Pas laat in de tweede helft kon Oranje iets terug doen. Marcel Loosveld was verantwoorde lijk vpor de onnavolgbare ge lijkmaker. En ook toen pas kon het Nederlands team re kenen op de steun van de toe schouwers, die zich voor de gelijkmaker opmerkelijk stil hielden. Het enige geluid dat in de sporthal tot dan te horen was, was het langzaam-hand- geklap van het publiek. De Brazilianen raakten niet onder de indruk van de plotselinge Nederlandse opleving. Drie minuten na het doelpunt van Loosveld kwamen de Zuida- het behalen van de merikanen alweer op voor sprong door een treffer van aanvoerder Raul. Ondanks een schot op de lat van Mario Fa- ber, kon Nederland in de laat ste zeven minuten geen vuist meer maken. Slechte taktick „Kwestie van slechte taktiek", vond de teleurgestelde Loos veld na afloop. „Ik wil nu geen herrie maken, maar ik heb gewoon een andere me ning over de manier van zaal voetballen. Maar ja, ik ben geen coach". Hermans was, zo als altijd, eerlijk in zijn com mentaar. „De Brazilianen wa ren beter. Dat meen ik echt. Ze speelden veel sterker dan we hadden gedacht." Wij zijn terecht tweede geworden en daar hebben we ook nog eens heel veel geluk bij nodig ge had gedurende het toernooi". Hermans weet nog niet of hij verder gaat bij het Nderelands zaalvoetbalteam. „Ik had graag de kroon op mijn werk gezet met het behalen van de wereldtitel. Dat dit niet is ge lukt, is jammer. Het wordt misschien wel tijd om er een punt achter te zetten. Ik zie wel. In ieder geval wil ik wel bij het team betrokken blijven. Als bondscoach Dat zou ik onmiddellijk doen". DICK DIJKHUIZEN Ien luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I j Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) Stuur als dank de luxe handdoek naar. j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. l jnz i Adres: Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11