Humor volgens John Cleese Uniek vrouwenorkest herleeft .gin; ELEVISIE-PROGRAMMA'S £eidóc6oittant zaterdag 14 januari 1989 pagina 21 ir. tons 1961 Jean -abaud, .30 uur neth J an het wereld >e-prin nreis KRO )0 Omroepparochie, eucha ristieviering. KRO/RKK 55-12.30 5 voor 12, informatie uit kerk en wereld. Presen tatie: Ad Langebent. NOS 00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA 11 t Oorlogswinter, serie. Afl.2. Michiel wil graag met zijn oom praten, maar als verzetsman moet hij zwij gen. (herh.). 17 TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. )standfy2 Nederland Museumland Ireigen up Curacao en Aruba. Presentatie: Dieuwertje Blok. e uit (18 Paul de Gobert, 1949-7, met portret van een schilder, en Tre NOS beulBO Journaal, de dii VARA pdrac$6. ItVARA feliciteert, pro gramma waarin de kijkers 15 uur een felicitatie kunnen rich- an ten aan vrienden, beken- ignn den of familieleden. T jD1 0vide en zijn vriendjes, y i d3| Belgisch/Canadese teken- j filmserie. Afl.: De algen- '\ndus monsters, de opj4 De Smurfen, tekenfilmse- rje Afl.: Marco Smurf en voors de peperpiraten (2). ton^7 De grote Meneer Kaktus show, kinderprogramma met Peter Jan Rens. u eHÏj en ki met p NOS )0 Journaal VARA een f1? 's Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Uitgeran geerd. Men houdt zich be zig met twee weggelopen bejaarden en met het ver- tiirL trek van Volet Carnegie. Per seconde wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis. 19 Bankroet (Bust), 6-delige Engelse serie. Afl. 1Afge schreven. Neil doet goede zaken totdat een contract geannuleerd wordt. Met zijn huwelijk gaat het ook niet best. 30 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. jOO Golden girls, Amerikaan se comedy-serie. Afl.: Wie 1 past er op Baby? De oom van Rose is overleden en laat haar zijn baby na. A 25 Welbeschouwd, discus- |jP sieprogramma onder voor - zitterschap van Marjolein Uitzinger. pM 05 Natuurmoment. Presenta- ijgjefe tie: Hanneke Kappen. wl N0S Journaal. ÈDERLAND2 09.05 09.15 Welbeschouwd; forum o.l.v. Marjolijn Uitzinger. NED. 1 22.25 uur. FOTO: DIJKSTRA Afl.8: Dribbels eerste schooldag. Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. Mevrouw ten Kate, kin derserie. Afl.5: Een rare zondag. Wat is het op zon dag toch vervelend. Mevr. ten Kate wil daar verande ring in brengen, (herh.). Codenaam Köken, Afl.: Operatie Pan-pizza. Pre sentatie: Jaap Poot. Achterwerk in de kast. Hals over kop, kinderse rie. Afl.: Cacaracca/De va kantie is aangebroken. De ouders van Sabine willen op reis. Maar dan loopt Sabine weg (slot). Brillekoker, informatief kinderprogramma. 12.00 Muziek op zondag: The Ladies sing the blues, muziekdocumentaire over beroemde jazz- en blues zangeressen. Met o.a. Bessie Smith, Billy Holi day, Peggy Lee en Sarah Vaughan. Commentaar: Leigh Kamman. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO 14.55 Jonge mensen op het muziekpodium. Bel canto-programma m.m.v. Bruce Ford, tenor. Chen Qi Lian, sopraan. Patricia Bardon, alt en Harry Pee- ters, bariton. Radio Sym fonie Orkest o.l.v. Wolde- mar Nelsson. Presentatie: Cees van Drongelen. AVRO sportpanorama .ex tra, samenvatting van de voetbalwedstrijd PSV-Ra- cing Club de Argentina, te Zimbabwe. Commentaar: Arno Vermeulen. VPRO Bij Lobith, talkshow. Pre sentatie: Ivette Forster en Guilty Koster. NOS t Journaal. VPRO Van Dis in de IJsbreker, talkshow van Adriaan van Dis. A very British Coup (2), 3- delige Engelse serie. Transit, magazine waarin in Nederland wonende jon geren terugkeren naar hun 10.30 11.00- 13.00 14.00- 20.00 20.10 geboorteplaats. Vandaag: Hong Kong. 22.24 John Cleese's first fare well performance, docu mentaire over de produk- tie van de speelfilm 'A fish called Wanda'. 23.14 International Sweethe arts of Rhythm, documen taire over een, voorname lijk uit zwarte musici be staande, vrouwelijke jazz band uit de jaren '40. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND3 09.00 10.35 11.30 12.00 12.45 15.25 17.15 17.30 17.35 17.45 18.00 18.30 19.00 20.00 20.10 20.55 21.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO Fermaak in Fryslan, 3-de- lige serie over amusement en vermaak in Friesland. Deel 1. (herh.). Open Universiteit: Mens en werk. (herh.). NOS Weekjournaal. Het Capitool. Studiosport. Skiën te Kitz- bühél en WK Zaalvoetbal te Rotterdam. 14.45 Middagvoorstel ling: Sjostakovitsj uit Oslo. Philharmonisch Or kest van Oslo o.l.v. Mariss Jansons vertolkt de vijfde symfonie van Sjostako vitsj. Studio Sport. EK Schaat sen dames In Berlijn. Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sportuitslagen W5. Sesamstraat. TELEAC Grafische technieken. Les 9. iTiZelf mode maken. Les 6. NOS Studio Sport. iHJournaal. Studio Sport. FEDUCO Hollandse nieuwe: Jonge ondernemers. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. Avondvoorstelling: En als het nou regent? Engels tv- spel. Deel 2. Marilyn heeft Dominic verlaten en ver huist naar Bristol om bij Philip te wonen. Ze heeft de baby meegenomen. Dominic is de ontredde ring nabij. RVU Werken aan werk, zesdeli ge serie over economisch- administratieve beroepen. Afl.2. TELEAC De Trojaanse oorlog. Afl.2. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. John Cleese's First Farewell Perfor mance. Documentaire. VPRO-televi- sie. Ned. 2 om 22.24 uur. Zondag. HILVERSUM Is het toeval of een .perfect uitgedacht plan dat de belangstelling voor John Cleese bij de Nederland se omroepen plotseling weer in alle hevigheid opbloeit? De liefhebber van „Fawlty To wers" zal het een worst zijn, want hij kan sinds enkele we ken weer zijn hart ophalen aan de herhalingen van de bi zarre belevenissen van hotel manager Basil, die door de KRO worden uitgezonden. De VPRO doet er zondag een schepje bovenop door de docu mentaire „John Cleese's First Farewell Performance" op het scherm te brengen. Deze produktie biedt de kijker een blik achter de schermen bij de opnamen van „A Fish Called Wanda", de nieuwe John Cleese-film die deze week in Nederland in premiè re is gegaan. Na het fiasco van „Clockwise", die in 1985 alleen wat mensen in Zweden en Is raël naar de bioscoop lokte, lijkt de Britse komiek met zijn nieuwste rolprent hogere ogen te gooien. In Amerika hadden 'jHÊt - John Cleese ...op de eerste p ze er in elk geval alleen loven de woorden voor over en het publiek stroomde daar in gro ten getale naar de bioscoop om te lachen om de humor van Cleese. Net als in de film wordt ook in „John Cleese's First Farewell Performance" de hoofdrol vertolkt door de acteur/schrij ver zelf. Hij krijgt, door mid del van een interview, alle ruimte om vooral zijn kijk op humor onder woorden te brengen. Zo laat Cleese onder meer weten dat te veel humor hem verveelt en dat hij een voorsprong op anderen heeft omdat hij weet hoe moeilijk het is om leuk te zijn. Het vraaggesprek, in een vrij sober decor, wordt afgewisseld met interviewfragmenten met de andere hoofdrolspelers zoals Jamie Lee Curtis. Michael Pa- lin en Kevin Kline. Laatstge noemde laat weten: „De film was een goede test om te zien of mijn vriendschap met John stand zou houden. We zijn veelal geïnteresseerd in dezelf de zaken... vooral in onszelf". Ook komt de 77-jarige regis seur Charles Crichton aan het woord om te laten weten dat een goede scène er een is waarin de essentie is vastge- legd. Onderhoudend Natuurlijk wordt al dat uiterst onderhoudende gepraat afge wisseld met beelden uit de film, maar zijn ook fragmen ten te zien die de kijker een blik achter de schermen biedt, waardoor iets van Cleese's vakmanschap en zijn streven naar perfectie komt bloot te liggen. Door het onderwerp zal „John Cleese's First Farewll Perfor mance" op de eerste plaats de liefhebbers aanspreken, wat niet wil zeggen dat een groot gubliek er geen lol aan kan eleven. Cleese, die achttien maanden aan de rolprent werkte en daarbij de meeste tijd stak in het verzinnen van de plot, is een boeiend vertel ler, die ook een tipje van de sluier oplicht over zijn keuze van (Amerikaanse) acteurs en zijn strijd met filmmaatschap pij MGM, Cleese: „Een van de drie schoothondjes van de dame uit het verhaal moest worden geplet door een auto. Ik verfilmde de scène en liet een hondenvacht met veel bloed besprenkelen. MGM maakte er echter bezwaar te gen. De maatschappij dacht dat de bioscoopbezoeker ge schokt zou worden door de beelden en hij had gelijk. Het gevolg was dat we het bij een volgde opname suggereerden, waardoor die scène een humo ristisch tintje kreeg". HANS PIËT International Sweethearts of Rhythm. Documentaire. VPRO-tele- visie. Ned. 2 om 23.14 uur. Zondag. HILVERSUM De documen taire over de International Sweethearts of Rhythm is een opmerkelijk werkstuk. Niet zo zeer door de manier waarop het onderwerp in beelden is gevangen, want die is vrij tra ditioneel, maar door het on derwerp. De half uur durende film van de Amerikaanse ci neasten Greta Schiller en An drea Weiss gaat namelijk over een jazz big band, die geheel uit vrouwen bestond en tussen 1937 en 1949 bewees dat het maken van jazzmuziek niet al leen was weggelegd voor man nen. Zou deze groep van zestien vrouwen in de leeftijd van veertien tot negentien jaar in deze tijd het levenslicht heb ben gezien, dan hadden ze kunnen rekenen op een enor me publiciteitsgolf. In de jaren veertig lag dat even anders. Als een vrouw zich met mu ziek bezighield, was dat als zangeres of pianiste. Als alge mene regel gold dat een vrouw de fysieke kracht niet had om een trompet te laten swingen en als ze achter het drumstel plaatsnam of een basgitaar op pakte, werd dat gezien als niet vrouwelijk. De International Sweethearts of Rhythm bewe zen het tegendeel. De groep swingde, tot groot genoegen van zijn vooral gekleurde pu bliek, de pan uit. Dat het voor al de zwarte bevolking was, die naar de concerten kwam kijken, werkte wel in hun na deel. Doordat de blanke media ze links lieten liggen, zijn ze in de jazz-geschiedenis een onge schreven blad gebleven. Uniek Toch vormden de vrouwen in alle opzichten een unieke com binatie. Zo stonden ze muzi kaal hun mannetje en speel den al rock roll voordat deze muziekvorm een interna tionaal oor vond. De pech was alleen dat niemand er enige aandacht aan besteedde. Ook de samenstelling van de groep was ongewoon. De Sweethe arts bestonden namelijk uit zo wel zwarte- als blanke musici en dat gaf problemen. In het noorden van de Verenigde Staten mochten ze niet optre den, terwijl zich in het zuiden andere moeilijkheden voorde den. Voor de blanke muzikan ten betekenden het dat ze al lerlei trucjes moesten uithalen, zoals het beschilderen van hun handen en gezicht om voor zwart door te gaan. Dat ze toch een paar keer door de politie werden opgepikt, kwam om dat ze hun ogen nu eenmaal geen andere kleur konden ge- ven. In de documentaire, die een mengeling laat zien van interviews met de verschillen de musici en unieke filmopna men, halen ze herinneringen op aan hun tijd als Sweethe arts. Wat dan duidelijk wordt, is dat ze de tijd (de oorlogsja ren) mee hadden om als orkest enige naam te maken. Na de oorlog zette het verval van de groep snel in. Van vrouwen werd verwacht dat ze weer in het oude rollenpatroon zouden terugvallen, terwijh d4e solda ten, in de toch al door mannen gedomineerde jazzwereld, hun plaatsen weer innamen. The International Sweethearts of Rhytm ...unieke combinatie... De Sweethearts maakten (he laas) nauwelijks platen. De op namen in het programma zijn dan ook voor het grootste deel afkomstig van radio-uitzén- dingen voor soldaten waaraan ze meewerkten. Wel waren ze in 1946 te zien in de film „That Man Of Mine" en ver vaardigden ze een vijftal korte films, waarvan in de docu mentaire dankbaar gebruik wordt gemaakt. De twee cine asten kregen ze in handen dankzij de welwillende mede- FOTO: VPRO werking van David Chertok, die vier „Sweetheart-soun- dies", zoals ze werden ge noemd, in zijn bezit had. De vrouwen kreeg het tweetal bij elkaar dankzij jazz-pianiste Marian McPartland, die in 1980 een reünie van de Swee thearts organiseerde. Het is overigens zo dat een groot deel van de vrouwen sinds het op heffen van de groep nooit meer een instrument heeft op gepikt. HANS PIËT DSC/ iek, j DO it Cf| 45 ovi.35 Bollie en Billie, tekenfilmserie kinderen. Afl. 19: Muziek verzacht de zeden, i Beertje Colargol, kinderserie. Afl. 19. Vrouwtje Theelepel, teken filmserie voor kinderen, i Boes, tekenfilmserie geba seerd op de tekeningen van Wil Raymakers en Thijs Wilms. Eucharistieviering te Brussel. De zevende dag, praatcafè met Blikvanger, in het oog springende nieuwsbeelden; Confrontatie, politieke discus sie; Zeven op zeven, weekover zicht. Met representatieve stu- diogasten en Tony van den >-13.30 Sunday Proms. Slavi sche dansen, opus 46, van An- tonin Dvorak. Gilharmonisch Orkest v,.d. BRT o.l.v. Fernand Terby. i Kwaliteit van de voeding, 6- delige serie. Afl.3: Vlees. Pre sentatie: Annemie Coppieters. Allemaal beestjes. Vandaag: Mijn leven voor de gorilla's. Presentatie: Gil Claes. (herh.). l Stars in de manege, circusga la vanuit circus Krone te Mün- chen. m.m.v. Al Bano .en Romi- na Power. Ilona Christen. Ilona Gruebel. Isabell von Karajan. Ornella Muti e.a. i Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucella Santos. Sinja Mosa is verbaasd te horen dat Sebastio Virginia's zoon is. Coutinho waarschuwt de baron dat een verbeten strijd tegen hem gevoerd zal worden. I Malvira, jeugdserie van Dirk Grijpspeirt en Pierre Badot. Met: Koen Crucke, Hans Roy- aards, Mariet Vandebos e.a. Afl.2. i Nieuws. I Tik tak, animatieserie. Afl.: 260, Herh. i Plons Afl.: Plons en de rui ten boer. i Leven en laten leven, milieu magazine met o.a. vragenspel, actualiteitenrubriek, film en studioonderwerp. Presentatie: Gil Claes. i Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Sportweekend. Aansl.: ver- keerstips. Made in Vlaanderen: Villa des Roses, 3-delige tv-film van Mare Lybaert naar de roman van Willem Elsschot. Deel 2. Met Machteld Ramoudt. Eddy Brugman. Denise de Weerdt e.a. Groenwoud overstelpt Louise met attenties. Meneer Brulot blijft procederen, terwijl zijn vrouw beseft dat een aap maar een pover surrogaat is voor het hebben van kinderen. Cirque de Paris, Frans circu sprogramma met o.a. Despina Kehaloca, Sergei Kil, Les Ras tel. Ros Bee en Utelema Pano- 30 Nieuws. 50 Klassiek Wenen (Classical Vienna). 6-delige Britse docu mentaire serie over de muziek van het klassieke Wenen. Afl.2: Mozart, geen beschermheer ■35 Coda: Plastische kunsten. Jo hannes de Doper van Geertgen tot St. Jans (Gemaldegalerie Berlijn/Dahem) uit de serie 100 meesterwerken. DUITSLAND 1 10.25-1115 Wereldcup skiën te Kitzbühl, rechtstreeks verslag van de slalom voor heren. Commentaar: Mark Uytterhoe- 12.55-13.45 Wereldcup skiën te Kitzbühl, rechtstreeks verslag van de slalom voor heren. Commentaar: Mark Uytterhoe- 17.00-18 40 Indoor Voetbal Cup, vanuit de Flanders Expohal te Gent. Finale van het toernooi met 16 ploegen uit de Belgi sche Profliga. 10.00 Le crédit a court terme, infor matieve serie over geldleven. Afl.7. 10.30-11.00 Les chrètiens dans la vie sociale, politieke uitzen ding. 12.00 Faire le point. 13.00 Actualitès a la une. 13.20 Journaal. 13.25 Jeunes solistes, kamermuziek met jonge amateursolisten. Presentatie: Georges Dumor- 14.20 Variétés la une. (herh.). 14.25 Salut championl, serie. Afl.7: Moto story. Met: Jacques Charrier, Chantal Nobel. Pierre Koulak e.a. 15.20 Visa pour le monde, docu mentaireserie. Vandaag: Tus sen hindoeisme en boedhisme. 16.40 Cinema a la une. 16.45 Agence tous risques (The A- Team). Amerikaanse serie. Afl. 13: Une vieille amitiè. Met: George Peppard, Dwight Schultz. Dirk Benedict e.a. 17.35 Noubanimé, gevarieerd kinde programma met o.a. Malvira. 18.00 Poivre et sel, serie. Afl.14: Hep! Taxi. Met: Patachou, Henri Virlogeux, Annick Blan- cheteau e.a. 18.30 The Muppet show, poppense rie. Gast: Joan Baez. 19.00 Le week-end sportif, sportma- gazine gepresenteerd door Gaëtan Vigneron. 19 25 P.M.U. Beige. 19.30 Journaal. 20.00 Festival du cinéma de Bruxel- les. 20.05 Cinéma a la une. 20.10 Surprise sur prise, amuse mentsprogramma gepresen teerd door Philippe Geluck. 21.00 La derniére danse (Six weeks), Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Tony Bill. Met: Dudley Moore. Katherine Kealy. Mary Tyler Moore e.a. De politicus Patrick Dalton staat voor een nieuwe verkiezingscampagne. Daarom loopt hij veel mondai ne recepties af in de hoop fi nanciers te vinden. Bij een van die gelegenheden ontmoet hij Niki, een aardig meisje. 22.50 Livres parcours: Lisez, c'est du beige, literair magazine, (herh.). 23.20-23.50 Laatste nieuws. 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 W.A. Mozart. 1. Eine kleine Nachtmusik KV 525. 2. Viool concert no.5 in A KV 219. Uit gevoerd door het Jeugdorkest van de Europese Gemeen schap o.l.v. James Judd. Solis te: Bettina Boller. 10.45 Ernest Hemingway, 4-delige documentaireserie over deze schrijver. Afl. 1Alle wahren Helden sind tot. 11.30 Die Sendung mit der Mals. 12.00 :s! Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- gel- 13.10 Magazin der Woche, actuali teiten. 13.40 Programma-weekoverzicht. 13.45 Ein Hamster im Nachthemd, 6-delige kinderserie. Afl.2: Ex- pdition Traum. 14.30 David und Sara - eine Liebe im römischen Ghetto, 6-delige Italiaanse serie met Barbara De Rossi, Claudio Amendole, Massimo Bonetti e.a. Afl.2. 15.15 ARD-Sport extra, EK Hardrij den op de schaats voor dames te Berlijn. Commentaar: Mi chael Lion. 2. Wereldcup skiën te Grindelwald, slalom voor dames. Commentaar: Fritz von Thurn und Taxis. 17.00 ARD-Ratgeber: Geld. 17.30 Keinem von uns ist Gott fernl Christenen in gesprek over de leus van 1989. 18.00 Tagesschau. 1 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 TLindenstrasse. Serie met Nina Vorbrodt, Wolfgang Groenebaum, AnnemarleWen- del e.a. Afl. 163: Familienpla- 19.10 Weltspiegel. Reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 BTagesschau. 20.15 [TL - der Lautlose (The liqui dator). Engelse speelfilm uit 1965 van Jack Cardiff. Met: Rod Taylor. Trevor Howard, Jill St. John e.a. Boysie Oakes ge looft zijn oren niet wanneer de geheime dienst hem wil inzet ten als betaalde sluipmoorde naar. Boysie kan nog geen vlieg kwaad doen. Om zich er uit te redden huurt hij een be roepsmoordenaar die voor hem het karwei moet opknap- 21.55 Kuituurreportage: Ein Jahr nach der Ausbürgerung, por tret van Freya Klier en Strep- han Krawczyk. 22.25 Tagesschau. 22.30 Hundert Meisterwerke. Serie portretten van kunstwerken. Vandaag: Concetto spaziale van Lucio Fontana. 22.40 Schmerz, documentaire over pijn als ziekte. 23.40 Tagesschau. 23.45-23.50 Nachtgedanken. Be schouwing door Hans Joachim Kulenkampf. DUITSLAND 2 0] Ondertiteling via Teletekst Ei Tweetalige of stereo-uitzending 1) Zwart/wit-uitzending ■n Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders. z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 09.00 Programma-weekoverzicht. 09.30 Kerkdienst, vanuit de Kreuz- kirche in Bonn. Voorgangers: Heinz-Georg Binder en Dieter - Hackler. 10.15 Mosaik: Rund urn die Uhr - Aus der Geschichte dor Zeit- messung, documentaire. 11.00 SS Stadtschreiber Matinee. Live kunst vanuit het Gropius- gebouw. Thema: Moderne kunstwerken en kunstenaars. 12.00 Faszination Musik: Das Sonn- tagskonzert. De Wiener Phil- harmoniker o.l.v. Leonard Bernstein speelt symfonie nr. 92 in G (Oxford). Haydn. 12.30 Heute. 12.35 Die Sport-Reportage. Wereld cup skiën, slalom voor heren vanuit Kitzbühl. Commentaar: Bernd Heller. 13.30 Damals, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. 13.45 Die Charlie Brown und Snoopy Show, tekenfilmserie. Afl.: Wer streichelt schon einen Vogel. 13.50 Siebenstein, serie met Adel- heid Arndt. Werner Knoedgen, Thomas Rohloff e.a. Afl.: Ver- wandlungskünste. 14.30 Hals über Kopf, serie met Pauline Bade, Jörg Weingart- ner. Peter Sattmann e.a. Afl.: Abgeschleppt. 15.00 Urn welt. Presentatie: Felix Tolxdorff. 15.30 H) Kinder-Kino-Festival: Der Krieg der Knöpfe (La guerre des boutons), Franse speelfilm uit 1961 van Yves Robert. Met: Petit Gibus, A. Treton, Jean Richard e a. Het is oorlog tus sen de leerlingen van Longe- verne en Velran. De leider van Longeverne wordt echter naar een internaat gestuurd. Hier ontmoet hij de leider van Vel ran. 16.55 Danke Schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl: Der grosse Preis. 17.05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenmag- zine gepresenteerd door Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt. Politiek nieuws. Presentatie: Wolfgang Herles. 19.30 Deutsche Erbschaften: Die Bernatorff-Chronik. Documen taire over de geschiedenis van de familie Bernstorff. 20.15 ITEurocops, Europese mis daadserie. Met: Diego Aban- tantuono, Maddalena Crippa, Lina Polito e.a. Afl.: Mond- scheinnacht. Commissaris Cor so zoekt een jongetje dat ach terna wordt gezeten door een bende. Hij krijgt veel hulp in deze gevaarlijke zaak. 21.05 H) Men8chen '88. Günther Jauch blikt met bekenden en onbekenden terug. 22.45 Heute. Aansl.: Sport am Sonn- tag. 23.00 IS Faszination Musik: Musik- werkstatt. Vanavond: Ute Lemper. György Ligeti en de Notenkrakersuite van Tsjaikov- Florence Griffith-Joyner is een van de gasten in 'Menschen '88'; een terugblik op 1988. Presentatie: Günther Jaugh. DLD. 2 21.05 uur. FOTO: ANP 23.45 Brief aus der Provinz. Van avond: winterwandeling door de tuinen van het Nymphen- burger Park in München. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg II, cursus Engels. Les 2. (herh.). 09.30 Telekolleg aktuell, algemene cursus-informatie. 10.00 Telekolleg II, cursus scheikun de. Les 2. (herh.). 10.30 Telekolleg II, cursus geschie denis. Les 15. (herh.). 11.00 Sehen statt hören, weekjour naal voor slechthorenden. 11.30 Ihre Heimat - undere Heimat. Programma voor weknemers uit Portugal, Italië en Turkije. 12.30 Tele-Akademie. Edzard Reu ter: Unternehmer gestalten die Zukunft. 13.15 Bilder der Jahrhundertwende: Geheimnisse einer Seele, stomme film vn G.W. Pabst uit 1926. 14.48 Rückblende, documentaire over Robert Koch, Nobelprijs winnaar. 15.00 Musik im Fernsehen: Wege zu Beethoven. Wiener Philharmo- niker o.l.v. Leonard Bernstein. 1. Symfonie no 1 in C opus 21. 2. Coriolan-ouv in c opus 62. 3. Symfonie no 2 in D opus 36, 16.15 Premeire: Das Phantom dar Oper, documentaire over mu- 17.00 lm Schatten des Fujisan, drie delige documentaireserie. Afl.2: Vögel bringen Glück. 17.45 Reiseführer. 18.00 Das Geheimnis des aiebten Weges, 13-delige Nederlandse jeugdserie. Afl. 11Geburtstag- 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. 19.30 Sport im Westen. 20.00 Ach Alice, Franse tv-film van Janine Sperling en Olivier Beer. Met: Jacqueline Parent. Henri Courseaux, Marc Michel, e.a. Alice Fontan en haar vriend Philippe zijn werkloze toneelspelers. Philippe wil een geregeld inkomen en wordt verzekeringsagent. Alice is het daar niet mee eens en wil Phi lippe niet meer zien. 21.32 West 3 aktuell. 21.40 Ich stelle mich... Vandaag: de ondernemer Emil Underberg. 23.10 Experimente: In Ton, korte film van Melanie Brügel. 23.30 Jazz vor Mitternacht. Van daag: Subway: Blues Festival (2). 00.30 Laatste nieuws. BBC 1 09.55 Playbus. 10.15 Articles of faith. 10.30 This ia the day, religieus ma gazine. 11.00 Man and boy. 11.25 Take nobody's word for it, in formatieve serie. 11.50 Russian language and people, documentaireserie over Rus- 12.15 Deutsch direkt, tes 11. 12.40 Business matters, informatle- 13.05 See hearl Magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven, om 13.55 Landbouwberichten. 14.00 Nieuwsoverzicht. Aansl.: On the record. 15.00 iTiEastEnders Omnibus, feuil leton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Northwest frontier, Engelse speelfilm uit 1959 van J. Lee- Thompson. Met: Kenneth More. Lauren Bacall, Herbert 18.05 The clothes show. Modema gazine met Selina Scott, Jeff Banks en Caryn Franklin. 18.30 hlThe antiques roadshow. Presentatie: Hugh Scully. Van daag vanuit Birmingham. 19.15 Lifeline. Afl.: The horticultural therapy. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 t Songs of praise, geestelijke liederen vanuit Sherbourne. 20.15 IT Only fools and horses, co medyserie met David Jason. Nicholas Lyndhurst, Buster Meryfield e.a. Afl.2. 21.05 Mastermind, quiz gepresen teerd door Magnus Magnusen. 21.34 Cain and Abel, 3-delige Ame rikaanse tv-film met Peter Strauss. Sam Neil, Veronica Hemel e.a. (2). 23.15 Nieuws en weerbericht. 23.30 Everyman, documentaireserie. Vier mensen die door anderen een crisis hebben doorge maakt vertellen over hun erva ringen. 00.20 Handmade e, serie. 00.50 The sky at night. 01.10 Weerbericht. BBC 2 10.15 Ovide. Tekenfilmserie. 10.30 Popeye. Tekenfilmserie. 11.00 [TiBlue Peter Omnibus. 11.50 Boss Cat. Kinderprogramma 12.15 Box Pops. 13.00 OEF II: Reportage Nieuws- magazine voor jongeren. 13.50 tl remember mama, Ameri kaanse speelfilm uit 1948 van George Stevens. 16.00 80th Birthday tribute to Dan Maskell, eerbetoon aan ten- nisverslaggever Dan Maskell. 16.50 100 Great sporting moments. Tennis: Borg - Taylor (1983). 17.20 Music in camera. Schubert String Quartet. 18.00 Rugby special. 18.55 Ski Sunday. 19.35 The money programme. Ma gazine over financiën en eco nomie. 20.15 Atlantic realm, 3-delige serie over het leven in de Atlanti sche Oceaan. 21.10 New Scottish Art: Gwan Har dy 22.30 Three minute culture, 6-delige serie over de beïnvloeding van mensen. 23.50 lS Screen two: Angel voices, tv-film over een jongenskoor. 00.20-00.55 DEF II: Snub, jongeren magazine. Satelliet-TV SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory 08.45 Paris to Dakar Report. 12.00 [SI Sky Trax 15.30 World Youth Cup. 16.30 Transworld Sport. 17.00 The Pet Show. 17.30 !S| Eurochart Top 50. 18.30 Beyond 2000. Documentairese rie. 19.30 The Bionic Woman. Tv-serie. 20.30 Sunday Movie: Tha Truth about Spring. Speelfilm. 22.00 Entertainment This Week. 23.15 City lights. 23.45 [Si Eurochart Top 50 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Don Giovanni. 03.50-06 30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL 07.00 World News. 07.02 Boogeloo Poppér Doo. Teken films. 11.00 Entertainment Mix. Het we reldnieuws gelardeerd met o.a. popvideo's, sportflitsen en nieuws uit de wereld van de showbiz, film en royalty. 19.00 Lookout Europel 20.00 The Picture Showman. Au stralische speelfilm uit 1977 van John Power met Roy Tay lor, John Mailion e.a. Kijk op de geboorte van de Australi sche filmindustrie waar het wit te scherm in de voetsporen van variété- en toneelgezel schappen voor vertier en amu sement zorgde. 22.00 Princess Daisy (2). Amerikaan se miniserie. 00.00-03.00 Entertainment Mix. MTV EUROPE 07.00 MTVI Videoclips en amuse- 11.00 Marcel Vanthilt. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Ray Cokas. 16.30 Week in rock 17.00 MTV Classics. 18.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 Guest vj hour. 22.00 Maiken Wexe. 23.00 Steve Blame Show. 23.30-07.00 Night videos. TV 5 12.00 L'Assiette Anglaise. 12.45 De La Cave Au Grenler. 13.00 Journaal. 13.15 Les Cinq Dernlères Minutes. 15.00 Apostrophes. 16.05 Brèves. 16.10 Histoires naturelles. 16.30 Les Carnets de L'Aventure. 17.00 Sports Magazine. 17.55 Brèves et Météo Europeen». 18.00 Avec un Grand A. 19.00 Ushuaia. 19.30 Papier glacé. 20.00 Avia de Recherche. 21.30 Trente Millions D'AMis. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22 35 7 sur 7. 23.30 Ex Libria. 00.30-01.00 Papier Glacé. 4 TV-Maandag NEDERLAND 1 KRO 15.30 Neighbours, Australische serie. 15.55 Nogges, herhaling van KRO-fragmenten. 16.35 De poppen kraam, kinderserie. 17.00 Er was eens... het leven, tekenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.44 KRO's te kenfilmfestival. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 CS AVRO Service Salon. familiemagazine. 17.32 EChinese Chef, culimair magazine. BRT 1 15.00 Zonen en dochters 15.25 Leven... en laten leven 16.40-17.20 Modem: Weer en klimaat 17.30 De snorkels. 17.55 Nieuws. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau. 10.03 mDie Schwarzwaldkli- nik serie. 10.50 mAls das Licht ausging (Where were you when the light went out). Amerikaanse speel film. 12 15 Weltspiegel. 12.55 Perso verzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca Braziliaanse serie. 15.30 Berlin - Ecke Bundesplatz, serie portretten. 16 00 Die Trickfilmschau. 16.15 Ein Hamster im Nachthemd, 6-delige kinderserie. 17.00 Abenteuer Wild- nis, natuursrie. 17.15 Tagesschau. 17.25 Flug in die Holle. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Warura Christen gtauben. 15.55 Heute. 15.58 Boomer, der Streuner, serie. 16.20 Logo 16.30 Unser Freund... das Pferd. Documentairese rie. 16.55 Heute. 17.10 E Tele-lllu- strierte. 17.45 SOKO 5113. BBC 1 07.35 O RKO-Short 07.55 Nieuwe. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. Aansl.: Kijkers bellen de BCC Direc tor General. 10.20 Kilroy, praatpro gramma. 11.00 Nieuws Aansl.: Pink Panther, tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws. Aansl.: Open air. 13.00 Nieuws. Aansl.: Daytime live. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours, Australi sche serie. 14.50 Going for gold, spelprogramma. 15.15 Ironside. Amerikaanse politieserie. 16.00 Th» Hogan Family. 16.25 Bazaar, infor matieve serie 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 Good Morning Scandinavia. 08.00 DJ Kat Show. 09.00 Cisco Kid. 09.30 Pound Puppies. 10.00 E Sky Trax 13.00 Another world. 14.00 Beyond 2000. 15.00 Ritters Cove. 15.30 Starcom. 16.00 E Engels» Top 40 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 World news and business. 08.00 Entertainment mix. Elk uur Wnrld News. 16.30 Hot Line live

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21