Italië bezorgt Oranje plaats in halve finale Van Gennip tuttelt en keutelt weer iportoptv -m Ickx vedringt teamgenoot Yatanen van kop Afschaffen nacompetitie „jammerlijk" Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! lGina PORT CekUcSoiwcMit VRIJDAG 13 JANUARI 1989 PAGINA 9 lebreid de ko vandaag 2 SE Ierland 1,17.44 uur Sport op /Ijdag. lez Nedorland 2, 18.30 uur TROS Sport. TV 5, 23.00 uur: Sport, juitsland 1, 23.00 uur Sport- schau ;y Channel, 22.28 uur Skiën. ;y Channel, 22.30 uur: Rally ijs-Dakar. Channel, 22.45 uur Amerl- :an football. oetzelaer !0800): il): 18.1 JROCINÉ 18.4? -ok 16.1! - E Ur ic 2, 00.20 uur. WK darts, litsland 1, 10.50 uur Skiën. iy Channel, 10.45 uur Rally irijs-Dakar. Weer twee prijzen voor Van Basten MONACO Marco van Basten wordt een Gouden Bal en een dito schoen rijker. De stervoetballer van het Nederlands elftal en AC Milan ontvangt de onderscheidingen op 1 februari in Monaco. Het Gouden Klaver blad voor het beste Europese clubteam gaat naar PSV. In het klassement voor de Gou den Bal eindigde Ruud Gullit als tweede en Frank Rijkaard als derde. De Gouden Schoen valt Van Basten ten deel voor de eerste plaats op de topscorerslijst van het EK (vijf doelpunten). Topschutter in de Eu ropese competities was Tanju Colak van de Turkse kampioen Galatasaray. Colak, die ook een Gouden Schoen ontvangt, schoot 38 keer raak. De Deen John Eriksen (Servette, Genève, 36 keer) en Victor Piturca (Steaua Bukarest, 34 treffers) werden tweede en derde. De Europese bekerkampioen PSV hield in de klaverblad-verkiezing Real Ma drid en FC Porto achter zich. Positie Sacchi verzwakt na rede van Berlusconi MILAAN Trainer Arrigo Sacchi is bij AC Milan min of meer onder curatele gesteld. In de rest van het seizoen zal voorzitter en geldschieter Silvio Berlusconi ook op spor tief gebied het hoogste woord hebben. Dat heeft Berlusconi de ploeg van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard tijdens een zeven uur durende preek bekend ge maakt. Na de nederlaag van zondag bij Ce- sena (0-1) heeft de Italiaanse kampioen een achterstand van tien punten op koploper In- ter. Berlusconi heeft Sacchi, die hij tijdens een vorige collectieve bijeenkomst nog beju belde, een deel van de macht ontnomen. Tot ontslag is het nog niet gekomen. In 1987 kwam Sacchi, zoon van een schoenmaker, in dienst bij de Milanese club. Daarvoor was hij trainer van Parma in de serie B. Mike Tyson weer in opspraak VANCOUVER Mike Tyson, de we reldkampioen boksen in het zwaarge wicht, heeft in Vancouver weer van zich doen spreken. De Amerikaan was in een hotel in de Canadese stad op be zoek bij zijn vrouw met wie hij in een echtscheidingsprocedure verwikkeld is en ergerde zich aan het flitslicht van fo tografen. Tyson werd zo kwaad dat hij fotograaf het toestel uit de hand rukte en de man achter de receptie van het hotel wierp. Een cameraman van een Canadees televisiestation die het gebeu ren wilde vastleggen moest het ook ont gelden. Tyson draaide een lens van de ruim 100.000 gulden kostende videoca mera en wilde de man te lijf. Die redde zich door via een draaideur te vluchten. De 22-jarige Tyson verdedigt op 25 fe bruari in Las Vegas zijn wereldtitel te gen de Engelsman Frank Bruno. Westerhof blijft bij FC Groningen GRONINGEN Het bestuur van FC Groningen en trainer Hans Westerhof (40) hebben donderdagavond overeenstem ming bereikt over een nieuwe verbintenis. Westerhof, die dit seizoen in het betaalde voetbal debuteerde, en de Groningse club moeten de verdere details van het contract nog uitwer ken. Technisch manager Mar tin Koeman zal in de nieuwe voetbaljaargang de B-selectie onder zijn hoede nemen. Henk Veldmate, nu nog vrije verde diger bij Veendam, was al voor drie jaar aangetrokken als jeugdtrainer. NK bandstoten zonder favoriet PUTTERSHOEK De jacht op Hans Vultink is gisteren, op de eerste dag van de nationale titelstrijd bandstoten in Put- tershoek, geopend. Nu Christ van der Smissen niet heeft in geschreven, heeft het toernooi geen uitgesproken favoriet. Aan de ene kant staat Vultink, die niet meer zo nodig hoeft. Tegenover hem de ambitieuze jongeren Jaspers, Burgman en Van de Ven en „oudere jonge re" Bongers, die azen op de o- pengevallen plek van Van der Smissen. Alle favorieten de den gisteren wat werd ver wacht: het winnen van hun eerste partij. Darters Lowe en Bristow verder LONDEN De En- gelsen Lowe en Bris tow hebben zich gis teravond geplaats voor de halve finale van het „Embassy World Championship". Lowe versloeg zijn landge noot Hickling met 4-0 en de als derde ge plaatste Bristow won van de Engelsman Evison met 4-3. SM.oo* Jk 16.01 °ml2ig3< itlonswej Who fra l): 19.00 LID( 39, tel 1 Wand 5. Willot 5. I Franlli 10, 19.00 d van h« nerstraa Cand 19.0C ARNHEM Slechts door een wonderbaarlijk herstel, van Italië heeft het Nederlands zaalvoet balteam zich gisteren kunnen plaatsen voor de halve finales in het toer nooi om het wereldkam pioenschap. Nederland verloor weliswaar van Belgie met 2-1, maar omdat naaste concurrent Hongarije er tegen Italië niet aan te pas kwam, mag Oranje morgen te gen de Verenigde Sta ten, dat Brazilië met 5-3 versloeg, alsnog probe ren de finale te behalen. Of dat gebeurt is nog maar de vraag. Want Nederland bakte er gisteravond in de sfeervolle Arnhemse Rijnhal heel weinig van. Dat juist te gen België de eerste neder laag van het toernooi werd geleden is op zijn zachts ge zegd merkwaardig. België was al elf keer eerder tegen stander van Oranje en nog nooit kwamen de zuiderbu ren tot winst. Ook in de oe fencampagne ter voorberei ding op het WK speelden beide ploegen enkele keren tegen elkaar en ook toen toonde de ploeg van coach Ron Groenewoud zich steeds le sterkere. Daar was giste- •en geen sprake van. Vooral aanvallend was het Neder landse team machteloos. Toch was Groenewoud na afloop niet teleurgesteld over het resultaat. „Die Ita- P130 l'anen worden op deze ma nier nog eens grote vrienden van ons", gaf hij na afloop toe. „Maar, zonder gekheid, we hebben vanavond tegen EATER 8-74075 i0. 21.1: HEATE EENWA' a.ini9.0C ZO. WO ie dyin The un (te I); vr. zj (12); m« I 27, te Wand 21.30 14.00 16.00 Beetle 21.30 21.30 centrun lieh cal 17.00 LON 21.3C ioe (16 -.41 'JÏèÈÊi Marcel Loosveld (niet zichtbaar) heeft voor Nederland gescoord. Vic Hermans (links), de aan voerder van het Nederlandse team, ziet de bal met genoegen achter de Belgische doelman Johan Lamotte verdwijnen. 'U j— 2 de it rer dl. ooi (Carne fho fra 14.00 16. 'OLE 2 ka (al) 13.15 14.0Q 16." 4 :°ji: 18.4! 14.01 cht 1: !PEH Eline Coene heeft eren de derde ronde be- do. vrftt van het Masters-badmin- loernooi in Taipeh. De Ne- landse won in twee games de als derde geplaatste [else Helen Troke: 11-3, 12- In de kwartfinales ontmoet ne, die met Erica van ik zich al bij de laatste acht bels schaarde, de Taiwane- j'eng Mei Ying. Astrid van Knaap werd uitgeschakeld de Engelse Julie Munday. .at I2b|n 3* 19.00 MHUIS 'i Cuyk [dscoach 3c ètiek 14.00 f i: 19.30 a België best goed gespeeld, vind ik. Verloren ja, maar dat is in dit geval dus niet zo'n ramp. Dat moest er een keer van komen. Ik ben geen moment zenuwachtig geweest over het uiteindelij ke resultaat. Hoefde ook niet, want ik had een directe verbinding met Rotterdam, zodat ik precies wist hoe de stand van zaken daar was. De spelers wisten dat niet. Die waren dan ook bijzonder nerveus. Als Hongarije tegen Italië op dat moment had voor gestaan, had ik natuur lijk wel ingegrepen. Dan had ik de doelman gewisseld voor een extra veldspeler. Dat was dus niet nodig. Ik heeft gedaan". Aanvoerder Vic Hermans was niet zo blij met het be sluit van Groenewoud om de tussenstand van Hongarije- Italië niet aan de spelers door te geven. „Ik begreep er helemaal niets van", ver telde Hermans na afloop. „Ik heb een hele periode niet gespeeld, terwijl het toch normaal is dat wanneer we achter staan ik erin kom. Maar wist ik veel dat we ook nog eens een halve finale zouden spelen. Dat had hij best even kunnen zeggen. Ik zat met de zenuwen in mijn lijf op de bank. Maar goed dat ik een sterk hart heb". Voor Groenewoud maakt ben in ieder geval blij dat het niets uit dat hij morgen Italië zijn sportieve plicht tegen de Verenigde Staten FOTO: ANP moet spelen in plaats van Brazilië. „Als je bij de laatste vier bent, dan ben je sterk. Dat zijn wij dus ook". Sterker De Belgen toonden in elk geval gisteren aan nog ster ker te zijn dan het Neder lands team. Coach Claudy Blaise verklaarde na de eer ste overwinning van de Bel gen op het Nederlandse team dat vooral het uitscha kelen van Marcel Loosveld, de spits van het Nederlands team, voor de overwinning van zijn ploeg had gezorgd. Toch was de licht aan zijn lies geblesseerde Loosveld verantwoordelijk voor de enige treffer van Nederland. Oranje stond op dat moment al met 1-0 achter door een doelpunt van Rudi Schreurs, één van de uitblinkers aan Belgische kant. Voor rust trok Loosveld de zaken nog recht, maar na de pauze kwam het Nederlands team er niet meer aan te pas. Toen wederom Schreurs de Belgen naar een nieuwe voorsprong had geschoten, ging de verdediging bij de Belgen op slot. Gevaarlijk werd Nederland alleen nog door schoten van Tielens en Loosveld. Doelman Lamotte van België toonde zich ech ter een zekere sluitpost. Het optreden van Oranje krijgt dus morgen een ver volg en dat zal zeker de or ganisatie van het toernooi deugd doen. Moest tijdens het toernooi de begroting wat betreft het aantal toe schouwers al worden bijge steld, uitschakeling van Ne derland zou hebben bete kend dat het in sportpaleis Ahoy' het komend weekein de wel een heel saaie boel zou worden. Woordvoerder Rob de Leede van de KNVB toonde zich dan ook opge lucht toen hij de uitslag van de wedstrijd Hongarije-Italie hoorde. „We hebben de laat ste twee dagen in Ahoy' ge rekend op een uitverkocht huis. Als je weet dat er van avond in Rotterdam slechts 300 mensen keken, dan is het logisch dat we blij zijn dat Nederland er nog bij is". Met Nederland en goed voetballende ploegen als de Verenigde Staten, Brazilië en Belgie kan er in Rotter dam nog enig spektakel worden verwacht. DICK DIJKHUIZEN ;ne ronde verder 1UWEGEIN Has van is door de KNAU aange- als bondscoach voor de ;e afstand (3000 tot 10.000 r) en de veldloop. De 41-ja- Van Cuyk is nu trainer AV De Keien, met onder ren Tonnie Dirks en dis trainer lange- en midden- ge afstand van het district SAINT LOUIS De Finse coureur Ari Vatanen is in Pa rijs al dan niet per ongeluk verdrongen van de eerste plaats door zijn Belgische teamgenoot Jacky Ickx. „Ik heb het tot nu toe eerlijk ge speeld", zei Vatanen verbol gen. „Ik heb Ickx zelfs nog voor Tombouctou geholpen door hem te gaan zoeken, om dat hij een controle had ge mist. En nu passeert hij me. Dan heeft hij het spel niet goed gespeeld, denk ik". Ickx, die in het klassement nu twintig seconden voorsprong heeft op de Finse favoriet, verweerde zich door te zeggen, dat Vatanen de verkeerde rou te had genomen. Door dat malheur had hij zonder het te willen de etappe gewonnen met bijna zes minuten voor sprong op de Fin. „Ik heb er geen enkel belang bij tegen de consignes van stalbaas Jean Todt in te gaan", verontschul- n. <16)d """i" Dtterdams tennistoernooi dingt mee naar ATP-status Het voertuig van Kees en Mieke Tijsterman wordt kritisch beke ken door de plaatselijke bevolking. FOTO: AP digde de oud-formule 1-cou- in op hun naaste belager Ke- reur zich. nijiro Shinozuka en mogen op weg naar Dakar nog ruim een Kees en Mieke Tijsterman half uur verspelen om hun verdedigden hun vijfde plaats hoge klassering tot de eind- met verve. Ze leverden amper streep toe te behouden. Yvonne van Gennip (rechts) voelt zich weer helemaal thuis bij de kernploeg. Herma Meijer (links) en Marieke Stam houden haar gezleschap. FOTO: ANP WEST-BERLIJN Yvonne van Gennip tut telt en keutelt weer, zoals zij zo treffend haar gedrag in de kernploeg weer geeft. De drievoudig Olympisch kampioene is voor een maand terugge keerd in de kernploeg en voelt zich daar happy mee. „Ik begin mijn draai te vin den", verklaarde ze gisteren in West-Berlijn, twee dagen voor het begin van de Europese ti telstrijd op de buitenbaan van Wilmersdorf. „De zin begint langzaam terug te keren. Het is geen kwestie van hup terug en hupsakee daar zijn de pres taties weer, maar een lang zaam proces. Maar ik kan nu al zeggen dat ik er goed aan gedaan heb. Ik voel me op mijn gemak in dit gezelschap". Van Gennip verliet zondag na de afstandskampioenschappen in Heerenveen de alternatieve kernploeg van Tjaart Kloos terboer. Na een tragi-komedie in twee bedrijven besloot ze de groep van Kloosterboer in te ruilen voor de kernploeg om zo het hoogtepunt van het sei zoen, de wereldtitelstrijd in Lake Placid, te redden. „Als ik niet naar de kernploeg was te ruggekeerd, had ik moeten stoppen. Doorgaan had dan ab soluut geen zin gehad. Ik stond op een dieptepunt. Schaatste met de pé in mijn lijf rond en beleefde er geen enkel plezier aan. Presteren zonder plezier is voor mij onmogelijk. De keuze ging zondag dan ook tussen terugkeer naar de kern ploeg of stoppen". „Omdat ik in mijn afscheids- jaar toch nog wel wat wil laten zien, heb ik voor de kernploeg gekozen. Nu kan ik mij een maand volledig toeleggen op de sport. Ik word niet afgeleid door allerlei sociale of com merciële verplichtingen. Ik doe een maand de oogkleppen weer op, zet het verstand op nul, loop neurotisch langs de ijsbaan en keutel en tuttel. Heerlijk". Na die maand is het schaatsen passé voor Van Gen nip. Al plaatste ze daar giste ren alweer een klein vraagte ken achter. Verzekeringen Van Gennip heeft een werk kring gevonden bij een verze keringsmaatschappij. De in vulling van haar functie mag ze naar eigen goeddunken re gelen. Maar dat ze veel zal rei zen in de nabije toekomst, staat vast. Van Gennip denkt op 1 april te beginnen bij haar werkgever, maar moet daar over nog van gedachten wisse len. Over een mogelijk ver volg van haar schaatscarrière heeft ze met haar toekomstige baas nog niet gesproken. „In principe neem ik op 21 maart op het ijsgala in Heerenveen afscheid. Mijn werk krijgt vol gend seizoen sowieso de voor keur. Maar misschien is een combinatie mogelijk. Persoon lijk denk ik van niet, maar wie weet hoe mijn baas er te genaan kijkt". Het voorbehoud tekent de draaikont Van Gennip. Over haar titelkansen voor het EK heeft ze geen spoortje twijfel en is ze opvallend resoluut. „Ik heb geen kansen. De vorm is er niet. De Oostduitse Klee- mann en Marieke Stam vech ten het samen maar uit. Ik richt mij op de wereldtitel strijd. Dit beschouw ik als een nuttige voorbereiding". ZEIST De KNVB heeft be sloten dit seizoen geen nacom petitie van de eredivisie te houden. Het voorstel van de voetbalbond om de nummers vier tot en met zeven van de eindstand een nacompetitie te laten spelen voor een plaats in het UEF A-cuptoernooi is door de UEFA afgewezen. In het verleden heeft de UEFA toe gestaan dat FC Utrecht en FC Groningen als winnaar van de nacompetitie Europa ingingen. De UEFA heeft de KNVB la ten weten dat de nummers twee, drie en vier van de eind stand in het Europese beker toernooi moeten uitkomen. Hierdoor is de eredivisie be roofd van een geliefde attrac tie. Het besluit van de KNVB de nacompetitie af te schaffen wordt vooral door FC Gronin gen als teleurstellend ervaren. Martin Koeman, technisch di recteur bij de club die de twee de en laatste editie van de na competitie winnend afsloot en vervolgens drie ronden in het toernooi om de UEFA-beker afwerkte, vindt de beslissing van de KNVB, genomen op in stigatie van de Europese voet balunie, „ronduit jammerlijk". De verrichtingen van FC Gro ningen in het vorig seizoen vormen in feite de aanleiding tot het beëindigen van de na competitie. De formatie uit het Oosterpark kende immers een ujtermate zwak seizoen, ver keerde lange tijd in ernstige degradatienood, maar slaagde er op de voorlaatste speeldag toch nog in de dans te ont springen. En plaatste zich een week later via het winnen van de vierde periode zowaar ook nog voor het lucratieve nage recht, dat uiteindelijk een tic ket voor Europees voetbal zou opleveren. Dat laatste zorgde prompt voor grote onvrede bij de UEFA. De deelname van de nummer elf van de Neder landse eredivisie zou een de valuatie van het toernooi bete kenen, zo meenden de bonzen in Zwitserland, die eind de cember ook een voorstel van de KNVB om in plaats van een nacompetitie met vier pe riodekampioenen dan maar een extra wedstrijdronde met de nummers drie, vier, vijf en zes te spelen naar de prulle- mand verwezen. OPOL 14.1 IOIO ampu in' toern etbal voor de s vei met TTERDAM De vak van tennissers ATP jjedt in februari naar ten met een eigen toer- lischema voor 1990. 1 zal blijken of Rotter- n tot de negentien eli- toernooien behoort van Champion-series. Vijf- van de huidige toer- >ien zullen moeten af- len en alleen al om die en zijn organisatoren ral ter wereld bereid in de buidel te tasten. Rotterdam niet mee mee die trend, ligt niet aan landse zuinigheid, maar een andere oorzaak: de van de één miljoen-dol- oernooien liggen alle in het Rotterdam kan alleen 1: van iten idsre hielt de v vroeg in het voorjaar, als zes zogenaamde „dubbele" evene menten zijn gepland. Daarvan mogen er twee in Europa wor den gehouden. De kansen van Rotterdam lij ken niet slecht te liggen. De komende - zeventiende - editie van het Rotterdamse indoor- toernooi, het laatste onder au spiciën van de tennisraad, wordt naar het zich laat aan zien bepaald niet de zwakste in de reeks. Titelhouder en Wimbledon- kampioen Stefan Edberg en de omhooggeschoten Jakob Hla- sek vertegenwoordigen de top tien bij het toernooi, dat van 6 tot 12 februari in Ahoy' wordt gehouden. Met Yannick Noah en Miloslav Mecir direct daar achter als trekpleisters heeft Wim Buitendijk geen reden tot klagen. De voorlopige deelnemerslijst van Rotterdam ziet er als volgt uit: 1. Edberg (Zwe, 5e op de wereldranglijst), 2. Hlasek (Zwi, 8), 3. Noah (Fra, 12), 4. Mecir (Tsj, 13), 5. Svensson (Zwe, 22), 6. Cahill (Aus, 27), 7. Jarryd (Zwe, 32), 8. Sjreber (Tsj, 41), 9. Masur (Aus, 46), 10. Schapers (Ned, 50), 11. Gus- tafsson (Zwe, 51), 12. Lozano (Mex, 62), 13. Lavalle (Mex, 64), 14. Nyström (Zwe, 69), 15. Bergstroem (Zwe, 71), 16. Vaj- da (Tsj, 72). 17. Jelen (BRD, 76). 18. Cane (Ita, 81), 19. Gun- narsson (Zwe, 84), 20. Masso (Arg, 87), Saceanu (Roe, 88), 22. Nargiso (Ita, 90), 23. Ri- glewski (BRD, 93), 24. Davis (VSt, 95), 25. Svantesson (Zwe, 98). De bezetting wordt nog aangevuld met drie „wild cards" en vier spelers uit de kwalificatie. AUTOSPORT Parijs-Dakar 14e en voorlaatste etappe Auto's: 1. Ickx/Tarin (Bel) Peugeot 405 59.40 straftijd, 2. Gabreau/Gab- bay (Fra) Toyota op 1.48, 3. Freque- lin/Fenouil (Fra) Peugeot 405 1.58, 4. Wambergue/Guehennec (Fra) Peuge ot 205 2.25, 5. Tambay/Lemoine (Fra) Mitsubishi 3.37, 6. Fontenay/Musma- ra (Fra) Mitsubishi 4.38, 7. Vatanen- /Berglund (Fin) Peugeot 5.51, 8. Shi- nozuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 6.03, 9. Boussier/Pouchelon (Fra) Range Rover 6.25, 10. 6. Da Silva- /Thomas (Fra) Mitsubishi 6.37. Klas sement: 1. Ikcx 25.48.44, 2. Vatanen op 0.20, 3. Tambay 3.52.16, 4. Fre- quelln 5.41.13, 5. Kees en Mieke Tij sterman (Ned) Mitsubishi 6.27.33, 6. Shinozuka 7.01.00, 7. Fontenay 8.26.09, 8. Wambergue 9.02.50, 9. Seppi/Pelancoli(Ita) Mercedes 10.56.24, 10. Da Silva 12.59.50. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Yama ha 2.08 56. 2. Daures (Fra) Honda op 0.54, 3. Charbonnier (Fra) Suzuki 1.30, 4. Morales (Fra) Honda 1.42, 5. Neveu (Fra) Yamaha 2.09, 6. Picco (Ita) Yamaha en Lalay (Fra) Honda 3.27, 8. De Petri (Ita) Cagiva 4.03, 9. Mas (Spa) Yamaha 4.40, 10. Bacou (Fra) BMW 4.45. Klassement: 1. La lay 60.22.09, 2. Picco op 40.25. 3. sportuitslagen Morales 41.57, 4. Peterhansel 1,12.17, 5. Neveu 3.25.13, 6. Orioli (Ita) Cagiva 4.07.20, 7. Mas 4.12.56, 8. Daures 4.41.23, 9. Marinoni (Ita) Yamaha 5.^4.24, 10. Bacou 6.03.01. BADMINTON Taipeh Masters Dames enkelspet, 2e ronde: Coene (Ned)-Troke (Eng) 11-3, 12-10, Mun day (Eng)-Van der Knaap (Ned) 12- 10, 12-10, Susanti (lndo)-Van Dijck (Ned)11-2, 11-12, 11-8. Damesdubbel, 1e ronde: Van der Knaap/Hoogland (Ned)-Wu Ching Chic/Chiou Ruey Lin (Tai) 15-6, 15-1. 2e ronde: Van der Knaap/Hoogland- Lee Jung Mi/Lee Hueng Soon (ZKo) 8-15, 6-15. Heren dubbel, 1e ronde: Meijer/Es- persen (Ned/Den)-Chof Sang Bum- /Son Jin Hwan (ZKo) 5-15, 5-15. Gemengddubbel, 1e ronde: Meijer- /Van Dijck (Ned)-Hung Chin Chen- /Lee Chian Mee (Tai) 17-18, 15-10, 9- 15. BASKETBAL Heren, eredivisie: DAS-Donar 71-68. Europese beker voor landtkampi- 5e ronde: Pesaro -Den Bosch 84-79 (47-40), Jugoplastika Split -Aris Salo- niki 94-83 (50-47), Barcelona -Limo ges 84-82 (42,38), CSKA Moskou - Maccabi Tel Aviv 92-97 (37-48). Stand linalepoule: 1. Barcelona 5-10 420-385; 2. Maccabi 5-9 455-407; 3. Pesaro 5-9 421-393; 4. Jugoplastika 5-8 412-407; 5. Aris Saloniki 5-7 446- 454; 6. Limoges 5-6 418-418; 7. Den Bosch 5-6 394-473; 8. CSKA Moskou 5-5 388-417. BILJARTEN NK bandstoten in Puttershoek Poule A: Bongers-De Bruijn 150-10; Van de Ven-Velthuis 150-88; Vultink- Tilleman 150-68; Van de Ven-Tille- man 150-55; Bongers-Velthuis 150- 94. Poule b: Koorevaar-Arnouts 150-150; Burgman-Habraken 150-56; Jaspers- Klijn 150-87. Grand Prix-toernooi driebanden 2e speeldag 1e ronde: Van Bracht- Vet 50-28; Cromvoirt-Verkijk 50-39. SKIËN Afdaling Grindelwald: 1. Figinl (Zwi) 1.55,82. 2. Gafner (Zwi) 1.56.26, 3. Merle (Fra) 1.56,56. 4. Walliser (Zwi) 1.56,82. 5. Wolf (Oos) 1.56,91, 6. Sadleder (Oos) 1.56,95. Klassement wereldbeker combinatie: 1, Schnei der (Zwi) 232 punten, 2. Maier (Oos) 118, 3. Merle (Fra) 87, 4. Figini (Zwi) en Svet (Joe) 84. Afdaling: 1. Figini 65 punten, 2. Walliser (Zwi) 42, 3. Wa- linger (Oos) 40. TENNIS Toernooi van Sydney (Aus) Dames enkelspel, 3e ronde: Navratl- lova (Vst)-Van Rensburg (Zat) 6-0,6-3, Lindqvist (Zwe)-Sukova (Tsj) 6-3,6-0, Mandlikova (Aus)-Frazier (Vst) 6-3,7- 5, Mary-Joe Fernandez (Vst)-Magers (Vst) 6-7(5-7),6-2,6-1. Heren enkelsf>el, 2e ronde: Krick- stein (Vst)-Rive (Vst) 6-3.6-4, Masur (Aus)-Tulasne (Fra) 7-5.6-2. Oresar (Joe)-Lundgren (Zwe) 2-6,7-6(7-5),6-2. VOETBAL Oefenduels Haarlem -Muiderberg 0-2 (0-2); DOS'19-FC Twente 0-11 (0-4); Nica- tor (2e klas)-SC Cambuur 4-6 (3-3); ZBC (4e klas)-Emmen 0-5 (0-3); MVV -Bunde 5-0 (2-0). VOLLEYBAL Heren, eredivisie: Orion-Martinus 3- 1. ZAALVOETBAL WK in Rotterdam en Arnhem Poule A: Nederland -België 1-2 (1-1). Schreurs 0-1, Loosveld 1-1, Schreurs 1-2. Scheidsrechter: Crombie (Sch). Toe schouwers: 2.500. Gele kaarten: De- 1-0. Roma 1-1, Albani 1-2, Fama 1-3. Rode kaart: Fama (Ita). Scheidsrech ter: Silva Arce (Chl). Toeschouwers: 300. Eindstand: 1. België 3 2 1 0 5 9-4 2. Nederland 3 1113 8-6 3. Hongarije 3 0 2 1 2 6-8 4. Italië 3 1 0 2 2 5-10 Poule B: Paraguay -Argentinië 4-3 (1-2). Flor Lugo 1-0, Avalos 1-1, Avalos 1-2, Lo pez 2-2, Avalos 2-3, Sanchez 3-3, Ruiz-Diaz 4-3. Scheidsrechter: Oor- tman (Ned). Toeschouwers: 2.000. Brazilië -Verenigde Staten 3-5 (0-2). Lawson 0-1, Romas 0-2, Cabarra 0-3, Cerqueira 1-3 (strafschop). Goulet 1- 4. Eichmann 1-5, Telxeira 2-5. Vala- dares 3-5. Gele kaart: Vanole (VSt). Scheidsrechter: Evangelista (Can). Eindstand: 1. Verenigde Staten 3 3 0 0 6 10- 4 2. Brazilië 3 2 0 1 4 14- 9 3. Paraguay 3 1 0 2 2 5-10 4. Argentinië 3 0 0 3 0 7-13

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9