Jaap Timmer niet langer mister TT TOTO 20% korting 20% korting 39.- B95 - Residentie Orkest verrast met Wagenaar ■■V uwings %0= s 449. 779. PoBydain dekbedden 159. Meubelen 0.a. 5 bankstelkussens Op alle nief afgeprijsde artikelen, 10% KORTING 3PORT/ KUNST ÊcidócSotMfMit DINSDAG 10 JANUARI 1989 PAGINA 9 ,HÏ en de zich ande ngen. Ie hij ,SSEN Mister TT ioudt het voor gezien, faap Timmer heeft het lestuur van de stichting jrcuit van Drenthe laten ■eten onder de huidige imstandigheden niet be id te zijn als marketing- iromoter op te treden. 'el heeft hij in hetzelfde jchrijven kenbaar ge- iaakt zich in de toekomst iet hart en ziel voor de en het circuit van irenthe te willen inzet- :n. Zij het dat veel zaken lan anders moeten wor- len geregeld. Recente er- -aringen hebben hem [oen concluderen dat op lit moment een vertrou wensbasis voor samenwer- [ing ontbreekt. [ij Stoelt die mening op de olgende punten. „Na mijn be- oeming tot marketing-pro- loter heeft het bestuur af- iraken gemaakt met poten- lële circuitgebruikers zonder informeren. Zoiets kan atuurlijk tot vreemde conse- mties leiden. Voorts heeft n mij lakoniek laten weten t een andere sponsor bezig zijn. Als ik dan naar de im van de gegadigde en de „IK LAAT ME NIET ALS LOOPJONGEN GEBRUIKEN" hoogte van het bedrag infor meerde, kreeg ik geen ant woord. Daarnaast heeft nie mand gemeend dat hét aardig zou zijn mij iets te vertellen over een persconferentie waarop ook mijn naam is ge vallen. Ik vind het vreemd dat het nieuws op deze manier tot mij komt. Voorts heb ik vast gesteld dat tijdens een bespre king op 20 december weinig animo werd getoond mijn be noeming nader vast te leggen in een bevestigingsbrief". Conclusie Deze ervaringen leidden dat Jaap Timmer nog goed nadacht over zijn positie. Zijn conclusie was dat de hui toe dige aanpak van een deel van het stichtingbestuur, bedoeld worden de heren Johan Wage naar, Johan van der Veen en Grieto Halsema, weinig toe komstmogelijkheden bood. Zo wel voor hem zelf als voor de ontwikkeling van het circuit en alles wat daarmede samen hangt. „Daarbij komt nog dat ik aan vankelijk bezwaren heb gehad tegen het aanbod. Ik heb er ook alleen maar in toegestemd marketing-promoter te wor den nadat ik onder grote druk was gezet. Na zo veel jaren van goede samenwerking en vele gemeenschappelijke fijne herinneringen heb ik dat als uiterst onaangenaam ervaren. Nu bovendien blijkt dat er geen echte werkzame situatie tot stand was gekomen, vond ik het wel goed". Jos Vaessen, de voorzitter van de sportraad van de KNMV en ex-interimvoorzitter van de stichting was niet verbaasd. „Ik heb al meteen gezegd dat ze het niet goed bedoelden. De door Timmer genomen beslis sing maakt veel duidelijk. Het is jammer voor de TT maar ik ben er blij om. Ik heb vanaf het begin het gevoel gehad dat Timmer niet eerlijk werd be handeld". Niet eenvoudig Het was voor Jaap Timmer niet eenvoudig de beslissende stap te zetten. Ook al omdat de naam van zijn familie sinds jaar en dag aan het grootste sportevenement van Neder land was verbonden. Mister TT: „Ik kan me niet voorstel len dat het een blijvend af scheid is. Ik hoop in ieder ge val van niet. Ik wil graag een •functie hebben waarin ik me kan ontplooien. Ik ben echter niet van plan me als een loop jongen te laten gebruiken. Ik heb veel geaccepteerd, maar op een bepaald ogenblik moet je karakter tonen. De prijs be talen. Ik heb lange tijd gezwe gen om de TT te dienen, maar ik heb ook een gevoel van ei genwaarde. Ik vind het ver schrikkelijk dat het imago van de TT een deuk heeft opgelo pen. Nog vervelender is wat mijn gezin allemaal is overko men. Ik ben ook ernstig te leurgesteld dat een deel van het stichtingbestuur zich niet heeft gedistantieerd van aller lei verdachtmakingen aan mijn adres. Meer wil ik daar verder niet over kwijt. Ik hoop echter met deze stap het respect van de KNMV te heb ben herwonnen. Mijn aan dacht gaat nu vooral uit naar het verrichten van professio nele werkzaamheden in de (motor)sportwereld. Dat gaat gebeuren onder het vaandel van „Timmer International BV" en de divisie „Promotion Services". PETER VAN PUTTEN „Aan de ene kant is het na tuurlijk goed dat een jonge speler trouwt. Hij heeft ten slotte een vertrouwde omge ving nodig die hem ten alle tijde kan opvangen. Het is niet goed voor een topspeler alleen te zijn. En als hij normaal is, heeft hij een binnen handbereik no dig. En hoe krijgt hij die als hij er geen thuis heeft zitten? Dan moet hij de nachtclubs af dat stoort hem in zin con- Dus is het voor zijn vak beter als hij al vroeg ver kering heeft. Maar voor zijn Jeven is het absoluut niet de beste Oplossing. Wanneer word je volwassen? Toch niet je eenentwintigste?" (Westduitse bondscoach Franz Beckenbauer in Nieu- Revu) „Ze noemen me ook wel een .springmachine". Dat is alle maal maar onzin, ik ben een lévend mens als iedereen en ik kan ook te gespannen ra ken en doorbranden. Olympi sche Spelen zijn uniek en je weet nooit of er wel'een twee de kans komt. En je kunt je niets ergers voorstellen als je je verplicht voelt om juist op dét moment en op geen enkel ander ogenblik te moeten (Polsstokhoogspringer Ser- gej Boebka in weekblad van Russische ambassade) „In Nederland zou ik niet we- ,ten waar de clubs nog zwart geld vandaan zouden moeten halen. Er is volop controle en bovendien vormen de affaires bij FC Amsterdam, Roda JC, FC Utrecht en Ajax een waarschuwing. In het buiten land ook niet. Echt niet. Ster ker nog, ik onderhandelde pas nog voor FC Utrecht-speler Gerrit Plomp met de Zwitser se club Grashoppers in Zu rich. De mensen van die club begonnen meteen al te vertel len dat er niets te rommelen was. Dezelfde ervaringen heb ik in diverse andere landen". (Rob Jansen van de VVCS, de spelersvakbond, in Trouw) „Ze kopen alles, als het maar tweedehands is. Op weg van Schiphol naar Papendal werd ook niets gevraagd over het zaalvoetbal. Alleen de prijs van tv's en video's interes seerde hen. De spelers hebben hipr zelfs voor 8000 gulden een oude autobus gekocht die per schip naar Zimbabwe zal worden overgebracht. De chauffeur die de ploeg nu vervoert, zegt er niet eens meer in te duryen rijden. Het is een wrak maar thuis zullen ze er mee pronken". (Nico Sprey, coach van het zaalvoetbalteam uit Zim- Ria Visser: niet hop de maat schappij in. FOTO: SP babwe in het Algemeen Dagblad) „Vijftien jaar topsport moet je verwerken. Dat gaat niet zo maar. Iedereen wil, dat je zo snel mogelijk slaagt in de maatschappij. Ik vind het niet terecht. Je hebt de tijd nodig en die moet je maar hebben. Ik leef in de gelukkige om standigheid dat ik nu kan doen en laten wat ik wil. Ik haal al die jaren in zonder dat men mij in een hok kan stop pen. Iets dat zij zo graag zou den willen doen. Maar ik moet afkicken. Ik kan niet hop in de maatschappij func tioneren, omdat topsport een heel ander ritme met zich meebrengt". (Ex-schaatsster Ria Visser in De Telegraaf) „Nog altijd heerst de gedachte dat topsporters gevierde men- leed. Mensen die in financiële nood zijn geraakt, mensen die verkeerde keuzes hebben ge- meisje, recent nog topsportster, die in een inrich ting zit". En: „Het probleem van ex-topsporters is veel complexer dan het naar bui ten komt, omdat het te maken heeft met menselijke emoties en menselijke maatstaven. Het probleem bij sporters is vaak ook: je hebt het niet kunnen maken, dan krijg je ook geen geld". (Johan van der Haar van de afdeling Maatschappelijke Begeleiding van de NSF in NRC Handelsblad) „Ik heb enorm veel waarde ring voor die gehandicapten die aan sport doen. Wat hij met een been kan, kan ik nog niet met tien benen als ik die zou hebben. Ik vind een pres tatie die een invalide sporter levert in wezen veel groter dan de prestatie van een vali de sporter. Daar heb ik zo veel respect voor dat ik me tijdens de Wereldsspelen van 1990 in Assen een week of tien dagen beschikbaar wil stellen. En dan niet als bobo, maar als werkende tussen de jongens". (Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof in de Haagsche Courant) Franz Beckenbauer: vrouw binnen handbereik. FOTO: AP hebben helemaal geen moei lijkheden. De oudste van vijf zit op een Japanse school en spreekt de taal vloeiend. We moeten oppassen dat ze het Nederlands niet verleert. Soms vraag ik haar wel eens om hulp, als ik niet helemaal begrijp wat een Japanner be doelt. We trainer bij Mazda acht tot negen keer per week. Verder geef ik elke maand een soort clinic voor trainers, schrijf een column in één van' de vier grote voetbalbladen en doe ik veel voor mijn sponsor Reusch, Het lijkt wel eens een jongensdroom, waar bij ik altijd maar denk: vier jaar terug was ik niet goed ge- wioeg meer voor een serieus contract bij FC Den Haag". (Ex-doelman van FC Den Haag Dido Havenaar van het Japanse Mazda in Voet bal International) i, met medewerking Thomas Zehetmair (viool), onder leiding van Aldo Ceccalo. Gehoord in de Leidse Stadsgehoorzaal op 9 januari. Aan het Residentie Orkest zit één erg sympathiek aspect waardoor het zich gunstig on derscheidt van de overige goe de Nederlandse symfonieor> kesten. Al jaren getroosten lei ding en musici zich grote in spanningen om het in ons land nog zo exotisch aandoende Ne derlandse repertoire in het moderne concertleven de plaats te bieden waar het recht op heeft. Onvermoeibaar treedt het gezelschap telkens weer op als een warm pleitbe zorger van dit werk, zeer uit eenlopend van aard en even verscheiden als vol van ver rassingen en muzikale rijk dom. Dat op het programma van het Meesterserie-concert van gisteravond het symfo nisch gedicht „Saul en David" (1906) van Johan Wagenaar (1862-1941) prijkte, was niet al leen verheugend, maar zoals bleek uit de knappe uitvoering die het orkest van dit werk gaf, ook terecht. Aangrijpend is de manier waarop Wage naar erin geslaagd is de ver twijfeling van de in waanzin en chaos verkerende koning Saul - in het eerste tragische deel opgeroepen - te confron teren met de heldere en rusti ge geest van David, door wiens betoverende harpspel Sauls angsten op slag plaats maken voor een alle duisternis door stralende harmonie. Fraai klonk gisteravond na de solo voor harp de inzet van de hobo die zich als eerste bij deze verandering aansluit, ge volgd door een cello en een viool, waarna geleidelijk de weldadige thema's van David zich van het hele orkest mees ter maken. Totdat uiteindelijk met het laatste deel Sauls on afwendbare terugval met prachtig muzikaal vernuft ge schilderd wordt. Zoiets hebben we nog niet vaak gehoord: het publiek reageerde verbaasd maar enthousiast. Met de Duitse gastsolist Tho mas Zehetmair bracht het or kest vervolgens van Mozart het beroemde vioolconcert in A (KV 219) uit 1775. Ceccato leidde zijn musici hierin wel nauwkeurig, maar zijn aanpak was niet altijd consistent. Voor een belangrijk deel lag dit ech ter aan Zehetmair. Zijn mee slepende spel liet over zijn meesterschap geen enkele twijfel bestaan. Maar, hoewel deze violist zijn talrijke gehoor van de eerste tot de laatste maat wist te boeien, neigde zijn interpretatie - met voor Mozart ongebruikelijk grote verschillen in dynamiek - wat sterk naar de Romantiek, het geen de verstaanbaarheid hier en daar geweld aandeed. Ook veroorloofde hij zich in h§t tempo, met name in het ron deau, veel vrijheden. Enerzijds gaf hij hiermee een onafhan kelijke, frisse kijk op het stuk, anderzijds echter leidde dit tot ritmische oneffenheden ten opzichte van het orkest, onef fenheden die slechts dankzjj de voortvarende directie vap Ceccato geen aanvaringen werden. Het concert werd be sloten met een bevlogen uit voering van Beethovens ze vende symfonie (in A, opus 92) uit 1812, waarmee de zaal zich wel bijzonder ingenomen toon de. TOM STRENGERË sportuitslagen AUTOSPORT Parijs-Dakar, klassementen na 11e Autoto 1. Vatanen/Berglund (Fin- /Zwe) Peugeot 405 Turbo 16 in 19.11.46, 2. Ickx/Tarin (Bel) op 2.51, 3. Tambay/Lemoyne (Fra) 2.56.06, 4. Kees en Mieke Tijsterman (Ned) Mit subishi Pajero 5.50.51, 5. Frequelin- /Fenouil (Fra) Peugeot 205 Turbo 16 op 5.54.09. Motoren: 1. Lalay (Fra) Honda 45.24.13, 2. Picco (Ita) Yamaha 8.19, 3. Morales (Fra) Honda 1.14.29, 4. Peterhangsel (Fra) Yamaha 1.34.11, 5. Magnaldi (Fra) Honda 2.00.57. BILJARTEN Grand Prix driebanden in Hengelo 1e ronde: Jaspers- Bult 50-31, Haver- mans-Valentljn 50-45. VOETBAL Afrikaanse kwalificatiegroepen WK groep A: Algerije-Zimbab- D: Marokko-Zambia 1-0, Zaire-Tune- (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer-nit. Met '11 beetje geluk wint u de hoold- piijs incl. de jackpot van circa I' 45.000,-. -tv-vt-O Dus ais u 'ns echt uw slag wilt slaan... Lj/Ty^ raadplege r bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Moonwalker (al); ma. di. 18.45. wo. 13.45, 18.45. Midnight Run (al); 21.00. EUROCINEMA II: Masquerade (12); 18.30, 21.15. Frank en Frey (al); wo. 14.00. EUROCINEMA III: Who fra med Roger Rabbit (al); ma. di. 18.30, 21.00. wo. 13.30, 18.30, 21.00. EUROCINEMA IV: Co ming to America (al); 18.45, 21.30. Nieuwe avonturen van Pippi Langkous (al); wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Moonwal- t (al); 14.30, 18.45, 21.15. Scrooged (al); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. Frantic (12); Big (al); Who framed Roger Rabbit (al); 14.30, 19.00, 21.15. Frank ondraaglijke lichtheid van het bestaan (al); 20.00. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Candy strippers II (16); 14.30, 19.00, 21.15. Good morning Vietnam (alj; 21.15. Die hard (16); 19.00. Jun- glebook (al); wo. 14.45. CITY THEATER II: Coming to Ameri- 4.45, 19.00, 21.15. i. di. 19.00, 21.15. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13.269): Manon des Sources (12); raa. dl. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN: Jungle book; wo. 14.00. etbal,l t niet u en I •lgens I leest I irden. f ;t het I :htstef ZanafI i alle I iet i Beddenafdeling Restanten dekbedden tot 50% korting 1-pers. 2-pers. Litsjumeaux v.a. 49«" v.a. 79b" v.a. 99b" Ideens dekbedden 65% ganzedons nu speciale prijzén 135/200 295.. voor 259.- Thermodekbed 200/200 390.- voor 345.- 240/200 449.- voor 399.- 135/200 495.- 240/200 865.- gevuld met 3D Polarsoft 5 jaar garantie nu met 10% korting Dekens en spreien 20% korting Alle kwaliteit matrassen 1-pers. 40.- korting 2-persoons 60.- korting per matras Ledikanten 1-pers. 1-pers. dekbedovertrekken 29,- flanellen lakens 20%) korfing stretch hoeslakens 1-pers. 17,90 2-pers. 25,90 Litsjumeaux 29.90 Gordijnen en vitrages Alle gordijnstoffen en vitrages nu Restanten gordijnstoffen halve prijzen Restanten karpetten 140/200 halve prijzen Restanten tapijten nu tot 50% korting Douche- en toiletmatjes 30% korting Ronde tafelkleden Meubelafdeling van 89.- voor losse fauteuils, eethoeken, bankstellen, salonkasten, bureaus, secretaires en muziekkasten, van 1295.-voor VVVl

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9