dïerste crosstitel \<lri van der Poel Geen tegenstand voor Oost Arnhem Stam meest evenwichtig Ickx mag niet meer winnen £fkema gunt Noyens !?ie gouden medaille 3ORT 'AGINf iichenbach verdedigt ïfflbruik van doping 'iNZ De Westduitse recordhouder ko- [toten Ralf Retchenbach heeft zaterdag in 170.929. tv uitzending op het tweede Duitse telvi- jet het vrije gebruik van anabolica voor pj>Por,ers geëist. De 38-jarige oud-atleet paalde zijn scherpe aanval op de leidende rtofficials, die hij „huichelachtig en leu- 21-26. Tachtig" noemde. Volgens hem zijn de j: 2642. Uificatie-eisen van de bonden alleen door iel. jacjruik. van doping haalbaar. „Als dat het ge us, kan men bij de Olympische Spelen niet Deelnefnorele apostel uithangen", aldus Reichen- 4. Vasteh. „Het dopingprobleem bestaat als twin- jaar. Alleen door het vrijgeven van anabo- 7-19-32-1 's vo^gens hem ^et probleem op te lossen, s daaraan meer informatie vanuit de ftmedische kant wordt verbonden". £aidóe<3ou/ui/ut MAANDAG 9 JANUARI 1989 PAGINA 13 IJshockeybeker voor Nijmegen NIJMEGEN Nijmegen heeft de nationale ijshockeybeker veroverd door in de laatste wedstrijd van de eerste dubbele ronde met 6-2 op ei gen baan van concurrent Rotter dam te winnen. De periodestanden waren 1-1, 2-1, 3-0. Nijmegen mag nu de play-offs voor de nationale titel beginnen met zes bonuspun- ten. Den Bosch en Assen moeten degradatiewedstrijden spelen. Eindstand bekercompetitie (tussen haakjes bonuspunten voor de play-offs): 1. Nijme gen 28-45 (6). 2. Rotterdam 28-41 (5), 3. Heerenveen 28-38 (4). 4. Geleen 28-38 (3), 5. Tilburg 28-24 (2). 6. Amsterdam 28-21 (1), 7. Den Bosch 28-16, 8.Assen 28- 1. Tuur verslaat Turk in Bundesliga DORTMUND Regilio Tuur heefl zaterdag zijn vuisten laten spreken in de Bundesliga. In Dortmund won de vedergewicht in de tweede ronde van de Turk Erol Arslan. Zijn tegenstander ging in de eerste ronde al twee keer neer. In de tweede ronde gooide de trainer van Arslan de handdoek op het mo ment dat de arbiter opnieuw met tellen wilde beginnen. Arnold Van- derlijde heeft zijn club Leverkusen aan de overwinning geholpen te gen het sterke Boxring Berlin: 14- 13. De zwaargewicht versloeg Ze gel. De scheidsrechter stopte het gevecht in de eerste ronde. Vijfde plaats volleyballers BREMEN Het Nederlands volley balteam heeft het internationale toer nooi in Bremen besloten met een over winning op de Bondsrepubliek Duits land: 3-2. Door die zege, die pas na ruim anderhalf uur gestalte kreeg, ein digde Oranje als vijfde. De 3700 toe schouwers zagen een wisselvallig duel, maar een terechte winnaar. De speel sters van bondscoach Pang stonden in de eerste en derde set in totaal slechts vier punten af, maar verloren de twee de kansloos met 8-15. In de beslissende vijfde set gaf de betere beheersing en techniek aan Nederlandse zijde alsnog de doorslag. De eindzege ging naar Cuba. 3-13-26-J- Top twaalf voor Danny Heister WADENSWILL Danny Heister uit Didam heeft de junioren top twaalf ta feltennis op zijn naam gebracht. De 17- jarige speler won in het Zwitserse Wa- denswill acht van de elf partijen. De Rus Goesev eindigde op gelijke hoogte, maar werd tweede door de onderlinge nederlaag (20-22, 16-21). Heister was in Wadenswill een vol strekte outsider. In de nationale compe titie debuteert hij dit seizoen met verve voor het Leidse Scylla. Na de degrada tie van zijn oude club, Odion uit Gaan- deren, maakte hij met Mirjam Klop penburg de overstap naar Leiden. Trin- ko Keen, de tweede Nederlander, die meedeed, eindigde als zesde. Nebiolo afgetreden ROME Primo Nebiolo, voorzitter van de interna tionale atletiekfederatie (IAAF), is zaterdag afgetre den als leidsman van de Italiaanse atletiekbond. De 65-jarige Nebiolo maakte in Rome zijn aftreden be kend. Nebiolo's aftreden tekende zich vrijdag reeds af tijdens een bespreking met het Italiaanse Olym pisch Comité. Hij heeft consequenties getrokken uit de schandalen rond zijn persoon. Hij had op persoon lijke titel een bekritiseerd promotie-contract afgeslo ten, was betrokken bij de frauduleuze sprongen van Evangelisti bij het wereldkampioenschap en wist van niet openbaar gemaakte dopingaffaires. De Interna tionale Atletiekfederatie is Primo Nebiolo voorlopig nog niet kwijt. De Italiaan, die ooit wijlen Ad Paulen als voorzitter ter zijde schoof, klampt zich vast aan zijn stoel. Volgens nem moet de IAAF blij zijn met het (gedwongen) aftreden als voorzitter van de Itali aanse bond, omdat hij nu meer tijd beschikbaar krijgt voor de internationale atletiek. nge. lats RT -MICHIELSGESTEL ede gennie Stamsnijder moet 3"ale minstens een jaar ^e%:hten op het jubileum Westei gelegenheid van zijn verPde nationale veldritti- I Niet onverwacht deed van Enternaar gisteren op de snelle parkoers van In^g^Miehielsgestel afstand i zijn troon als beste Jerlandse veldrijder. p van der Poel profi- rde in de slotronde van onvrijwillige val die msnijder maakte na t een paaltje in aanra- ig te zijn gekomen en tide zijn eerste titel bij professionele crosser men. Henk Baars en jnier Groenendaal gre- t zilver en brons. "N msnijder gleed met een ilijke knie als zevende over meet. Vanaf 1977, toen hij r eerst de driekleurige trui de schouders trok, had de h» r"eur U'1 ^nter no°h °P het I ontbroken. Enigszins leKKe^en(j stamsnijder, na rest c jg eerste emoties beko- traPh te zijn, niet al te drama- ^as.h over het verlies van het kampioenschap. En was 00^ geen enkele re- zlJn J toe. Hoewel voorstanders ;newq Spannende wedstrijden op aarH wenken werden bediend, h E ^et °P Brabantse ^0. n bezwaarlijk als maatstaf uaardften Daarvoor was het 2800 lou er lange rondje te zeer ge- °end van opdrachten, die Adri van der Poel FOTO: ANP tussen de zeven toppers die ons land rijk is het kaf van het koren konden scheiden. Niet voor niets raasde na ruim een uur het complete zevental richting streep, waarbij het succes afhankelijk zou worden van een stuurfoutje, domme pech of een goede sprint. Aan gezien tijdens de nationale ti telstrijd ook tickets voor de strijd om de regenboogtrui te verdienen zijn, mag de omloop op het landgoed Zegenwerp van de golfclub De Dommel daarom zeker niet de toekomst ingaan als een voorbeeld hoe het in de toekomst zou moeten. Hetgeen los staat van winnaar Van der Poel, die on danks zijn voorkeur voor de weg zeker niet misstaat op de erelijst van een NK. Achtertuin Al zeker van een startbewijs in het Franse Pontchateau over drie weken, hoefde Stam snijder zich in de achtertuin van zijn aartsrivaal Reinier Groenendaal in feite vooraf niet ongerust te maken. En halfweg koers had de Enter- naar zelfs het idee dat het wel snor zat. „Toen voelde ik dat ik ging winnen", klonk het na afloop zonder géne. Hij had juist een aanval geplaatst, die hem enkele tientallen meters voor de anderen bracht. „Toen doorgaan had geen zin, omdat iedereen op dit parkoers zo weer bij kon komen", wist de routinier. „Ik heb het idee dat langzamerhand iedereen mas sasprints wil. Dat mag van mij gerust in gewone veldritten, maar voor een NK moet het wel wat selectiever zijn. Dit is natuurlijk ook geen afspiege ling van de normale verhou dingen. Toch had ik er nog best vertrouwen in. In de laat ste ronde moest ik ervoor zor gen als eerste bij de laatste ma- teriaalpost te komen. Dan was ik gegarandeerd met een me- tertje of veertig voorsprong op de weg gekomen en hadden ze me nooit meer teruggepakt." Stamsnijder reed naar eigen zeggen tien meter los van de achtervolgers toen hij de fatale smak maakte. „Gewoon dom", oordeelde Henk Baars hard. „Je weet dat je zeker in zo'n laatste ronde niet te dicht langs de afrastering moet gaan". „Pure pech", bestreed Stamsnijder die visie, „daar voor was het steeds ook pro bleemloos gegaan". In elk ge val verspeelde Stamsnijder aan de achterkant van het cir cuit zijn laatste kans, waar even eerder ook Frank van Bakel door een val al had moeten afhaken. Huub Kools (lekke band) en Martin Hen driks waren in de slotomloop al eerder door het viertal Stamsnijder, Van der Poel, Groenendaal en Baars op lich te achterstand gezet en in de spurt was het voor Van der Poel niet echt moeilijk om voor het eerst in zijn loopbaan de nationale veldrittitel op te eisen. „Ik ben er erg blij mee", vond Adri van der Poel, al en kele keren tweede achter zijn voorganger en ook al twee maal tweede bij een WK. „Pas de laatste halve ronde ben ik aan die titel gaan denken. Voor mij was het parkoers vo rig jaar in Hulsberg toch wat geschikter. Maar ik had zater dag goed naar de beelden van de amateurs gekeken en ge zien dat Wim de Vos, hoewel die conditioneel misschien ook nog niet op het vereiste niveau is, elke ronde wat minder ging rijden. Afwachten was beter op dit terrein, daarom was het belangrijk steeds in tweede of derde positie te zitten. Dit kampioenschap is natuurlijk heel mooi voor mijn nieuwe sponsor, maar eerlijk gezegd is het nog belangrijker voor me het WK te halen en daar goed te presteren". Samen met Henk Baars en (toch weer) reserve Reinier Groenendaal completeert Van der Poel de ploeg, waarvoor Stamsnijder en Van Bakel zich al geplaatst hadden. WILLEM PFEIFFER TIMBUKTU De kans is groot dat de rally Parijs- Dakar dit jaar door het opgooien van een munt stuk wordt beslist. Deze „toss" heeft zaterdag plaatsgevonden. De Fin Ari Vatanen won. De Belg Jacky Ickx, leider in het klassement en teamgenoot van Vatanen, mag niet meer winnen. Jean Todt, de teamleider van de twee succesvolle Peugeot foto: epa 405 Turbo 16, was van oor deel dat de beide teamgeno ten elkaar zo opjoegen dat voor de komende week het materiaal weieens stuk zou kunnen gaan. Ook achtte hij een ongeluk niet uitgesloten. Vatanen, die eenmaal pech had, won de meeste etappes en naderde Ickx gisteren tot 2 minuten en 21 seconden. De rest heeft intussen drie of meer uren achterstand opge lopen. De loterij wekte de woede op van Jean-Marie Balestre, de voorzitter van de internatio nale autosportfederatie. „Dit maakt het Peugeot-team be lachelijk", meende hij. Bale stre zag er ook aanleiding in andermaal te verkondigen, dat Parijs-Dakar geen wed strijd voor fabrieksteams is. Hij vindt de gevechten in het zand alleen iets voor avontu riers met standaard-racema teriaal. Het Nederlandse echtpaar Kees en Mieke Tijsterman behield in het weekeinde de vierde plaats in het algemeen klassement. De achterstand op de twee winnende Peuge- ots liep op tot ruim zes uur. Erik Wolsink van Oost Arnhem koestert de Europa Cup. FOTO: A> ARNHEM Oost Arn hem blijft nog een jaar in bezit van de Europa Cup zaalkorfbal. De Arnhemse formatie van Jan Wals be hoefde daarvoor tijdens het weekeinde nauwelijks enige arbeid te verrichten. Daarvoor was de tegen stand in de eigen speelhal te gering. Zelfs in de fina le tegen AKC uit Antwer pen, een herhaling van de eindstrijd van vorig jaar, liep het verschil op tot tien punten: 16-6. De Europa-Cupstrijd had evenals de drie voorgaande edities nauwelijks wat om het lijf. Op weg naar de fina le ontmoetten de Nederland se en Belgische vertegen woordigers nooit tegenstand van belang. Oost Arnhem veegde zaterdag de vloer aan met de Poolse representant Krakow (25-12) en.het Por tugese Agon Club (22-7). AKC won in de andere groep moeiteloos van Adler Rauxel uit de Bondsrepu bliek (23-5) en CLLB Bour- ges (27-6). Beide teams ondervonden op de eerste dag slechts hinder Geen verzoening Wolsink en bondscoach Crum ARNHEM Erik Wol- sink blijft bij zijn besluit zich niet meer beschikbaar te stellen voor het nationa le korfbalteam, dat onder leiding staat van Ben Crum. Nederlands beste korfballer is het niet eens met het door de trainer van hoofdklasser DKOD gevoerde beleid en ziet ook geen heil in verzoe ning op korte termijn. „Mijn beslissing is defini tief. Zolang Crum baas van het nationale team blijft, kom ik niet voor Oranje uit. We hebben al diverse keren geprobeerd de problemen uit te pra ten, maar van de toezeg gingen kwam niets te recht. De begeleiding van Crum is slecht. Bij inter lands zijn er nauwelijks voorbesprekingen en hij weet zelf ook weinig van de tegenstanders af. Dan is het zonde dat ik daar mijn tijd in steek". van de speciaal voor het eve nement neergelegde parket vloer. De houten vloer van bijna twee ton werd een dag voor aanvang in de avond uren neergelegd, waarbij de toegangsdeuren van de zaal uren open bleven. De hoge vochtigheidsgraad maakte van het materiaal een le vensgevaarlijke glijbaan. De meeste deelnemers brachten uit voorzorg hars op de zolen van het schoeisel. Gevolg: een onbespeelbare vloer. De toernooileiding greep in. Wedstrijden wer den onderbroken en verder gespeeld in de aangrenzende hal, waar Oost Arnhem tij dens de zaalcompetitie speelt. Medewerkers van de leve rancier van de vloer konden in de avonduren aan de slag om het parket opnieuw te preparen. Gisteren bleek het euvel grotendeels verholpen. De vloer had geen invloed op het verloop van de finale, die vooraf zelfs nog onzeker werd. AKC wilde spelen met een sponsor-opdruk op het tenue, die de uitzending op televisie in gevaar bracht. Na enkele felle discussies bon den de Belgen in en trokken alsnog andere shirts aan. Binnen tien minuten was het duel beslist. De ploeg van Jan Wals walste de Belgische tegenstander in de openings fase helemaal plat. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.10 uur Van huisschaker tot clubschaker. Nederland 2, 19.25 uur: AVRO s Sporlpanorama. Nederland 3, 21.15 uur Sport Studio. België Nederlands 2, 20.00 uur Extra time. België Frans, 19.24 uur Paarde- koersen. Duitsland 3, 20.30 uur: Sport- Platz. Sky Channel, 22.40 uur Auto- en motorsport. Sky Channel, 23.10 uur. Rally Parijs-Dakar. MORGEN Nederland 2,17.30 uur De bal is BBC 2, 00.20 en 15.40 uur WK darts. Sky Channel, 14.30 uur. Auto- en motorsport. Karlstad kopman Noorse schaatsploeg OSLO De Noorseschaats bond heeft drie rijders aange wezen voor de Europese titel strijd, die op 21 en 22 januari in Gothenburg wordt gehou den. Kopman van de drie mansformatie is Geir Karlstad uit Lilleström. De tempobeul krijgt gezelschap van Olav Koss uit Strammen en Frode Syvertsen uit Ceres. Reserve is Oyvind Tveter uit Fram. Thomas Gustafson heeft de grote driekamp van de inter nationale schaatswedstrijden in Innsbruck gewonnen. De Zweed profiteerde van de op gave van de Oostenrijker Mi chael Hadschieff, die vrijdag een dubbele overwinning had gevierd op de 500 en 1500 me ter. Gunda Kleemann is klaar voor deze Europese titelstrijd voor dames, die volgende week in West-Berlijn wordt gehouden. De Oostduitse rond de de voorbereiding af met een tweedaagse wedstrijd op het natuurijs van Davos. On danks de bedroevende kwali teit van het ijs (dooi) kwam Kleemann tot zeer aanvaard bare tijden. De 500 meter legde ze zaterdag af in 42,21 secon den. Ze moest alleen Christa Luding (Rothenburger) voor laten gaan met 41,49 seconden. Jörgensen wint halve marathon EGMOND AAN ZEE De Deense lange-afstandsloper Henrik Jörgensen heeft giste ren de traditionele halve ma rathon over het strand en de duinen van Egmond aan Zee gewonnen. Hij had 1 uur, 5 minuten en 28 seconden nodig voor de ruim 21 kilometer. De Nederlander Kim Reynierse werd tweede op bijna een mi nuut van de winnaar. Bij de dames ging de zege ook naar Denemarken. Dorte Rasmus sen had alleen tegenstand van heren. Ze ging na 1.11.45 over de finish. Barbara Kamp, die als tweede atlete arriveerde, bleef ruim zeseneenhalve mi nuut bij haar achter. optreden mz&or Jos Pronk ÏREN VEEN Het Neder- is kampioenschap tien ki- eter heeft voor Jos Pronk •eem kort geduurd. De ma - onrijder uit Oostgraftdijk tte twee keer vals en werd iskwalificeprd. Gezien de ne van het onderdeel, zal zelden eerder zijn voorge len. Pronk bleek niet- in t op de schaatsen stil te n. Zijn tegenstander Hans terse soleerde naar 15.32,76. te 10-kilometerrijder onder marathonspecialisten was rigens Jaap Woes ten burg: 14.37,59. Het ontvan- vaardoor Richard van I npen, aan wijzingen kreeg 'n coach Jos Geijsel, iet tot een tijd van top- Van Kempen werd \alfde in 14.54,09. ichtstadtrofee or Yep Kramer DHOVEN Yep Kramer 't zaterdag de negentiende tstadtrofee op de Eindho- se kunstijsbaan gewonnen, marathon stond volledig in teken van de strijd tussen ner en Van Kempen, de maakbare lijstaanvoerders et marathonklassement. HEERENVEEN Jan Ykema liet in Heerenveen na afloop van de 1000 me ter de gouden medaille aan z'n concurrent Maar ten Noyens, die evenals de rappe Harlinger 1.16.71 als winnende tijd liet registe ren. „Ik heb de plak aan Noyens gegeven en zelf de zilveren genomen. Voor Maarten betekent goud veel meer dan mij. Ik heb thuis al zoveel medailles. De KNSB beloofde wel een tweede gouden me daille na te sturen, maar dat blijft er meestal bij. Zo moet ik ook altijd nog iets ontvangen". Met de gedeelde eerste plaats was het voor de eerste keer in de nog jonge geschiedenis van de Nederlandse afstandskam pioenschappen vorgekomen dat twee schaatsers tegelijk de aantrekkelijkste positie op het podium innamen. De dienst in sprintend Neder land wordt uitgemaakt door drie schaatsers. De winnaars van de kilometer worden ver gezeld door Menno Boelsma, die zaterdag in een slecht be zet Thialf brons ontving. Op de 500 meter was de rangorde Ykema, Boelsma, Noyens. Aldus bleven alle kampioen schapsmedailles in de kern ploeg. Boelsma redde het ove- Maarten Noyens (rechts) kreeg van Jan Ykema de gouden medaille, nadat beiden voor het eerst in de Nederlandse schaatshistorie gelijk waren geëindigd. rigens maar net, want het ver schil met de junioren Arnold van der Poel en Gerjan van den Brink was minimaal. Slachtoffer van de voortva rende aanpak van de pupillen van Leen Pfrommer werd Arie Loef. donder enige twij fel is de Eindhovenaar het grootste Nederlandse sprintta lent sinds Ykema,'die met een hoge klassering tijdens de we reldtitelstrijd in Thialf zijn loopbaan wil besluiten. Afge zien van een aardige kilometer in Inzeil, heeft Loef dit sei zoen nog niets laten zien. Vol gens bondscoach Eppie Blee- ker is de prestatiedruk op de jonge Loef te groot. „Hij weet dat er veel van hem wordt verwacht. Ik denk dat hij aan die gedachte moet wennen." Ingrid Haringa en Christine Aaftink namen op de kilome ter revanche voor de zwakke prestaties van een dag eerder. Haringa prolongeerde haar ti tel. De tijd was matig: 1.24,09, ruim een seconde trager dan ARCHIEFFOTO: ANP vorig jaar. De Amsterdamse politie-agente had er dan ook net een week nachtdienst op zitten, hetgeen haar slaperige 500 meter verklaart. Aaftink, net hersteld van een voetbles sure, vormde niet werkelijk een bedreiging. Die gaat wel uit van de nu nog als derde eindigende Sandra Voetelink. Volgend jaar laat het talentje uit Heerhugowaard het leiden de duo achter zich, tenzij het allroundwerk haar voorkeur krijgt. HEERENVEEN Met een overwinning op de 3000 meter, tweede plaat sen op de 500 en 5000 me ter en een derde op de 1500 meter was Marieke Stam op de nationale af standskampioenschappen de meest evenwichtige rijdster. De peetmoeder van de kernploeg liet in het meerkamp-klassement Yvonne van Gennip ach ter zich. De olympisch kampioene verloor veel terrein op de 500 meter en kon dat niet compenseren met overwinningen op de 1500 en 5000 meter. De afstandskampioenschappen werden in Heerenveen door de selectienormen toch een klassementswedstrijd. De eer ste twee van de meerkamp wisten zich zeker van een startbewijs voor de Europese- en wereldtitelstrijd. De overi ge twee plaatsen werden door de BCK ingevuld, waarbij het oog scherp gericht blééf op de ranglijst. Moeilijkheden bij de invulling van de ploeg had de BCK dan ook niet. De eerste vier: Stam, Van Gennip, Mool- huizen en Meijer, vormen de ploeg voor de Europese titel strijd van volgende week in West-Berlijn. Het kwartet is zo goed als zeker van tickets naar Lake Placid, begin februari. Ingrid Paul, vijfde, werd re serve. Hoofdprijs Door die selectiecriteria lieten de rijdsters zaterdag de 1000 meter schieten.. De hoofdprijs werd prompt ingepikt door In grid Haringa. Na de 500 en 3000 meter waren Stam en Van Gennip buiten schot en streed het zestal Moolhuizen, Bollaart, Meijer, Paul, Mulder en Preuter om de overige twee startbewijzen. Herma Meijer, met haar 19 jaar nog A-junio- re, had een lichte voorsprong door haar voortreffelijke over winning op de sprint (41,70), maar verspeelde die goeddeels door haar verlies op de 3000 en 1500 meter. De metrische mijl gaf zaterdag de selectie een beslissende wending. Voor Anja Bollaart betekende het de nekslag. De 22-jarige kernploegdebutante uit Lage-Zwaluwe liep hard van stapel, noteerde na 1100 meter de beste tussentijd, maar verzuurde in de slotronde (36,4). Haar 2.10,23 (zesde) bracht een zondvloed aan wa terlanders teweeg. Petra Mool huizen en Ingrid Paul hand haafden zich keurig. Vooral Paul, langdurig uitgeschakeld door een raadselachtige blessu re aan de bil, verraste met haar tweede plaats (2.09,05), een halve seconde achter Van Gennip, een fractie voor Stam. Rooskleurig Na drie afstanden stond Ma rieke Stam er rooskleurig voor. Ze mocht op de 5000 me ter een kleine negen seconden toegeven op. Van Gennip. De rijdster uit Egmond aan Zee verloor er in het rechtstreekse duel zes. Stam maakte in Thi alf indruk door haar regel maat. Ze was de meest con stante factor in de kernploeg. Een opmerkelijke gedaante verwisseling gezien het recen te verleden, waarin haar gees telijke onevenwichtigheid vaak de barrière vormde voor goed presteren. Een vaste vriend en een eigen woning hielpen Stam over de drempel. Stam, pas 24 maar toch de se- niore in de kernploeg, kan zich uitstekend vinden in het beleid van Jan Wiebe Last. „Hij laat altijd ruimte voor ei gen invulling van training en wedstrijden. Er is tijd voor een dolletje maar toch heerst er een uitstekende discipline. Met de feestdagen hebben we ons in Inzeil uitstekend vermaakt Ik kan me niet herinneren ooit zoveel plezier gehad te hebben met een kernploeg. Dat was voor een groot deel zijn verdienste". Last wordt meer geroemd. Door Herma Meijer bijvoor beeld, die in Heerenveen op alle afstanden persoomijke re cords reed. Haar juniorenrecord op de 5000 meter (7.47,93) was bij- zonde^ sterk.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13