Veel agenten moeten verhuizen SAMEN Engagement NV: Koning ïanteert Ikbeweging VAN DIJK EN KORTHALS ALTES IN PROBLEMEN ehandicapten tegen levisie^show voor rielige gevallen" Prinses Margriet begroet sporters van Paralympics anleg stortplaats Doesgebied gaat door VOORDEWERELDSPELEN GEHANDICAPTEN ASSEN. Haarlemmerstraat wordt „ordinair Woensdag 26 oktober 1988 80e jaargang no. 24253 Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071 -313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leiden. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand 1. 23,74 (aut. betaling), kwartaal 1. 70,93, jaar I. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW) I. 0,65 per mm, familieberichten f. 0,59 per mm. Telefax 070-902702 tbv. advertenties. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur W.A. Buijteweg Losse nummers f. 1,10 HET WEER Morgen half tot zwaar be wolkt. In de loop van de dag vooral in het noordwesten eni ge regen. Minimumtempera tuur ongeveer 12 graden. Mid- dagtemperatuur omstreeks 16 graden. Wind uit zuid tot zuid west, matig tot vrij krachtig, aan de kust en op het IJssel- meer af en toe hard. Zon op: 07.26; onder: 17.21. Pagina gastro nomie Vandaag /op pagina 12jJ van de uit-bijlage ,FT Minister De ting van sociale zaken iteert de vakbeweging de 200 miljoen gul voor de uitkeringsge- ïtigden afhankelijk te len van verdere loon- iging. Dit zei de voor- >r van de Industrie- en fdingsbond CNV, F. tko, gisteravond op bijeenkomst in Delft. koppeling is misplaatst it de uitkeringen door ien van het kabinet los van de lonen in de be- Bovendien moet de iter niet de vakbeweging de werkgevers aanspre- op hun verantwoordelijk- IUS! Hoge looneisen komen er elijk pas als de werkge- BEl! 'n bedrijfstakken en on- pg jemingen geen afspraken LK^en maken over bestrijding Itr. I langdurige werkloos- oudr Itr. v(ster Koning „moet jconcentreren op de ande- autofc'a^e Partner, de werkge ldooi onder druk zetten. Zij sen de langdurige werklo- jde afgelopen jaren in de i ^^laten staan", aldus Hanko. I JJ)ondsvoorzitter vindt dat ^|bij „forse middelen" mo- tt-tt? worden gebruikt, zoals het :n of intrekken van subsi- of het ongedaan maken de verlaging van de ven- ichapsbelasting. na 3: VNO koppelt ho- uitkering aan loonmati- VERLIES OVER EK VOOR KNVB GROTER DEN HAAG Interne chaos en een te grote gretigheid van bestuurders hebben er voor gezorgd dat het verlies voor de KNVB over het EK voetbal nog groter is uitgevallen dan aanvankelijk al werd gevreesd. Gingen be trokkenen er na de eerste geruchten over kostenoverschrijding van uit dat het negatie ve saldo een bedrag van zes ton zou beslaan, dezer dagen werd bekend dat het verlies is opgelopen tot om en nabij negen ton. Dat zijn cijfers die zijn berekend door organisatiebu reaus, die door de KNVB waren betrokken bij de regeling van onder meer kaartjes voor het EK. Mede doordat de bond in Zeist zelf niets organiseerde en bestuurders (vooral Ho- gewoning) regelmatig zelf extra kaarten be stelden liep het verlies op. Pag. 7: Positie sectiebestuur nu erg wan kel. Buurtbewoners Amsterdam willen chaos avondspits AMSTERDAM Het verkeer tijdens de avondspits in Amsterdam moet vanavond vol ledig geblokkeerd zijn. Die oproep deden bewo- jiers en winkeliers van de oude binnenstad gis teren tijdens een massaal bezochte bijeenkomst in de Oude Kerk. De bewoners hopen met hun actie het gemeentebestuur van Amsterdam on der druk te zetten om te komen tot effectieve maatregelen om de enorme overlast van de drugshandel in de oude binnenstad te bestrij den. „Praten helpt niet meer", zo constateerden ze. Verschillende bewoners lieten er geen twij fel over bestaan dat ze niet meer de hulp inroe pen van de politie om verslaafden en dealers van hun voordeuren en stoepen te verwijderen, maar zelf tegen hen optreden. „Gewoon met emmers water gooien, soms met wat chloor erin", zo luidde een veelgehoord advies. Lubbers (NCW-West): Langdurig werkloze naar uitzendbureau DEN HAAG Voorzitter R. Lubbers (broer van de pre mier) van de regionale NCW-werkgevers in de Randstad wil in de strijd tegen de langdurige werkloosheid een gro tere rol voor uitzendbureaus. „Die kennen de arbeids markt veel beter dan de gewestelijke arbeidsbureaus", is zijn mening. Dat heeft hij vanmiddag in Den Haag gezegd tijdens de jaarvergadering van NC\y-West. Lubbers wil de werkloosheid aanpakken via de uitzenbureaus door lang durig werklozen op uitzendbasis (lees: tijdelijk) aan werk te helpen met behoud van uitkering en een extra finan cieel duwtje in de rug als prikkel. Daarmee zoekt hij aan sluiting bij de bestaande praktijk in het personeelsbeleid bij ondernemers om werkkrachten tijdelijk aan te nemen en pas nadat blijkt dat ze geschikt zijn een vaste baan aan te bieden. Pagina 4: Eerherstel voor de lobbyist: (bijna) iedereen doet het Complete dinosaurus blootgelegd in China PEKING Archeologen heb ben in het zuidwesten van China een compleet en goed bewaard gebleven skelet van een dinosa- rus blootgelegd, aldus het officië le persbureau Xinhua. Landar beiders in Lufeng in de provin cie Yunnan hadden het 8,7 me ter lange en 3,5 meter hoge ske let ontdekt, toen hevige regens de aarde hadden weggespoeld, waardoor een grote schedel aan de oppervlakte kwam. Het ske let is nog, niet gedateerd. Dino saurussen waren reptielen die 65 miljoen jaar geleden door nog onbekende oorzaak plotseling uitstierven. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering heeft grote problemen met het rapport waarin wordt aanbevolen de politiesterkte in talloze gemeenten te ver anderen. 2600 politiemensen zullen van functie moeten veranderen om de korpsen van rijks- en gemeentepolitie op een verantwoorde sterkte te brengen. Vooral kleine korpsen zouden de dupe worden van zo'n reorganisa tie: de minimumsterkte zou dalen van 41 naar 27. De verantwoordelijke ministers Van Dijk (gemeentepolitie) en Korthals Altes (rijkspolitie) zijn het oneens over de wijze waarop de door de politiebonden al aan gevochten reorganisatie moet worden uitgevoerd. Vanmorgen hadden de beide bewindslieden zelfs nog niet definitief besloten of ze al de presentatie van het rapport zouden bijwonen. Het rapport stelt dat de politie korpsen moeten worden ver sterkt in plaatsen waar de mees te criminaliteit zich voordoet. Dit zou betekenen dat tal van politiemensen naar een andere standplaats moeten vertrekken en bijna 1200 mensen van de rijkspolitie moeten overgaan naar de gemeentelijke korpsen. De stuurgroep heeft ervan afge zien de vier grote steden ettelijke honderden formatieplaatsen te laten inleveren ten gunste van middelgrote korpsen. De voorzitters Koffeman en Van der Linden van de politiebonden verzetten zich tegen de „aard verschuiving". Zij sluiten sponta ne acties niet uit maar hopen hun achterban nog in toom te houden tot maandag 14 novem ber, de reeds vastgestelde grote Burgemeester Goekoop van Lei den heeft zich al eerder ver heugd getoond over het rapport dat aangeeft dat Leiden er zo'n zestig agenten bij moet krijgen.. Goekoop zei maandagavond in een raadscommissie echter te be twijfelen of Leiden dat aantal ook zou krijgen. Hij verwachtte veel weerstand van de kleinere korpsen. „Bo vendien is in het rapport voor Leiden een te hoog criminali teitscijfer gebruikt", aldus Goe koop. Leiden wil eventuele nieu we agenten inzetten in de sur veillancedienst, omdat daar een fors tekort aan personeel is. rAN DEN ENDE: *5)ET WORDT EEN SPORTFEEST" ECHT De Gehan- ptenraad is tegen de e tv-actie van de Avro genavond om 20 mil- gulden bijeen te igen voor de wereld en voor gehandicap- die in 1990 in Assen den gehouden. „Door 1 actie worden mensen een handicap weer in oek gedrukt van zieli- gevallen", aldus de waarbij zestig orga- U^llties van gehandicap- zijn aangesloten. steekt de Gehandicapten vooral dat de program akers „mensen met een icap als alibi gebruiken een spectaculair amuse- isprogramma op het m te brengen". De raad is dat de maatschappelijke ie van gehandicapten wordt beschadigd door het ka rakter van deze gala-show en het collectief beroep op de goedgeefsheid en de sentimen ten van het Nederlandse volk. De raad vindt dat gehandicap tensport gelijkwaardig moet zijn aan sport voor niét-gehan- dicapten. Televisieproducent Joop van den Ende heeft wel begrip voor de kritiek van de Gehan dicaptenraad. „Ook ik vind dat gehandicapten niet in een zielig hoekje moeten worden gedrukt. Het wordt dus geen zielig programma, maar een sportfeest". Van den Ende wijst erop dat destijds ook via tv-acties 14 miljoen gulden bijeen is ge bracht om de Olympische Spe len naar Amsterdam te krij gen. „Gehandicapte sporters verdienen ook zo'n feest. Zon der deze actie gaan de wereld- spelen voor gehandicapten in Assen niet door, omdat er ge woon geen geld voor is". Alsof staatssecretaris Dlck Dees zelf aan de knuppel had gezeten van de KE 907 Is van ochtend stipt op tijd de machi ne met de Nederlandse deel nemers aan de Paralympics en hun begeleiders op Schiphol geland. Dees, die afgelopen weekeinde al vanuit Seoul was teruggekeerd, vormde vanoch tend met prinses Margriet en haar man Pieter van Vollenho ven het notabele ontvangst-co mité op de nationale luchtha ven voor de succesvolle spor tende gehandicapten, die van uit Zuid-Korea maar liefst 83 medailles hebben meegeno men. Ook Mies Bouwman, die morgenavond op de televisie de nationale inzamelingsactie leidt ten behoeve van de we- reldspelen in 1990 in Assen was bij de gate aanwezig. Di rect na aankomst toog het on der meer uit 109 sporters be staande gezelschap naar de ontvangsthal De Elzenhof el ders op het Schiphol-complex, waar onder meer Dees de in middels met ouders en sup porters aangevulde menigte FOTO ANP Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd. 'ERDORP De komst een stortplaats in het erdorpse Doesgebied zal 'opig niet door de Raad State worden belem- Een verzoek tot schor van de vergunning die Irovincie aan de gemeen- liderdorp heeft gegeven nd van de Afvalstof fenwet is vanmorgen door staatsraad Veringa afgewe zen. Dat betekent dat de aan leg van de puinstortplaats op dit moment nog kan door gaan. Het verzoek tot schor zien van de controle van de puinstort en wat betreft mo gelijke aantasting van het milieu. De Stichting Leef baar Leiderdorp en het Eli sabeth Ziekenhuis Leiden sing van de vergunning was willen dat de stortplaats er ingediend door de Zuid-Hol- helemaal niet komt. Het zie- landse Milieufederatie. Die kenhuis, dat pal tegenover wil betere garanties ten aan- de stortplaats komt te liggen, vreest ernstige luchtveront reiniging en nadelige gevol gen voor de toeloop van pa tiënten. Op 4 november zul len de bezwaarmakers overi gens wederom hun bezwaren tegen de stortplaats bij de Raad van State kenbaar kun nen maken. Iwee zussen innen ruim 'stig miljoen ALLAHASSEE wee Amerikaanse zus- n die aan een lopende nd in een fabriek wer- n, hebben in een lotto Florida de hoofdprijs n meer dan 31,5 mil- 'n dollar (ruim 63 mil- )?n gulden) gewonnen. ry Ellen Snipes en xine Johnson kochten winnende lot voor een Har. zullen de prijs eerlijk tweeën delen. De prijs rdt niet in éénmaal uit- eerd, maar gedurende in tig jaar, steeds met bedrag van 1.576.743 (ADVERTENTIE) Kijk donderdagavond 27 oktober, 20.30 uur AVRO-tv Nederland 2. Vader verdacht van doodslag kind DEN HAAG De Haagse po litie heeft twee mannen aan gehouden die ervan worden verdacht een meisje van drie jaar te hebben omgebracht. Eén van de mannen, een 30-ja- rige Hagenaar, is de vader van het kind. De ander, een 20-ja- rige Hagenaar, heeft lange tijd bij vader en dochter gewoond. Sinds 1 augustus 1985 is het drie-jarig meisje door niemand meer gezien. De Raad voor de Kinderbescherming vroeg de Haagse jeugdpolitie vorige maand om een onderzoek in te stellen naar het vermiste kind. Dat leidde tot aanhouding van de twee Hagenaars die overi gens de doodslag ontkennen. Twee criminelen aangehouden NOORDWIJK/TWENTE In samenwerking met het Twentse arrestatieteam heeft de Noordwijkse politie gisteren in Enschede en Almelo twee zware criminelen aangehouden. Het gaat hier om een 30-jarige man uit Enschede en een 37- jarige man uit Almelo die zich in Noordwijk onder andere hebben schuldig gemaakt aan het handelen in verdovende middelen. Het tweetal heeft door middel van het gebruik van een vuurwapen'iemand gedwongen hasj af te geven. Zo waren de verdachten in het bezit van twintig kilo hasj ter waarde van 75.000 gulden. Eén van de verdachten heeft al een gedeel telijke bekentenis afgelegd. De andere wil nog niets zeggen. Beide verdachten zitten opgesloten in een Noordwijkse politie cel en zullen een dezer dagen worden voorgeleid voor de offi cier van justitie. De Noordwijkse politie vermoedt bovendien dat de twee nog meer op hun kerfstok hebben. LEIDEN „De Haarlemmerstraat wordt langza merhand ordinair. De grens van wat acceptabel is, dreigt te worden gepasseerd". Dat zei PvdA-raads- lid L. Geradts gisteravond tijdens een commissie vergadering. De socialist vindt dat de aankleding van de winkelstraat, die zaterdags zwart ziet van de mensen, te wensen overlaat. „Er staan te veel spullen op straat, de reclame is schreeuwerig en de disco-muziek veel te hard", zei Geradts in een toelich ting. „Het gaat me niet om de soort winkels, maar om hun presentatie. De stijl daarvan laat te wensen over". Geradts wil dat de gemeente met de winkeliers gaat praten om daar verandering in te brengen. Hij is bang dat de sfeer in de Haarlemmerstraat winkels in omliggende straten ne gatief zal beïnvloeden. Het gemeentebestuur wil met de middenstanders een beheersovereenkomst sluiten; een af spraak over ondermeer het onderhoud van de straat. Geradts lijkt het „een aardig idee" om op de Stille Mare een overdekt terras aan te leggen, waar mensen ook 's winters kunnen zitten. Russische diaken Roesak vrijgelaten Schulden groeien 200.000 gezinnen boven het hoofd Eerherstel voor de lobbyist: m (bijna) iedereen /I doet het Blank en zwart in Zuidafrika gescheiden naar de stembus Sören Lerby voelt zich nog lang niet f afgeschreven I Renovatie Stadsgehoorzaal ook zonder steun gemeente Leiden Fusieplannen ziekenhuizen Rijnoord en Elisabeth The Yound Verdi: smakeloos EXTRA Er dreigt weer een verkering uit te gaan. En misschien wel meer dan een. Want de postverzending naar Frank rijk ondervindt ernstige stagnatie. De brieven van ver liefden gericht aan hun geliefden blijven op de postkan toren liggen. En de verzenders van de brieven maar denken, dat ze worden vergeten, of zelfs dat het „uit" is. Wij herinneren ons een geval uit de meidagen van 1968, toen Frankrijk ook al staakte en de brieven van een smoorverliefde jongeman in de brievenbussen te Sarlat in de Dordogne bleven liggen. Zijn meisje maak te het uit, omdat ze niets van hem hoorde. Als u nu pas voor het eerst van de Leidse Courant hoort, wordt het tijd om maar gauw een engagement aan te gaan. Met de Leidse Courant, want die blijft in geen enkele brieven bus liggen. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1