feidóe (Bowuvnt Vissers inVlissingen ook in drugs actief SAMEN 6 Nederlanders en )uitsers slaags lodelijk ongeval op Rijksstraatweg Extra geld voor trein en tram Bij blijven ;alië legt elasting op astic tas Grootscheepse zwendel met Britse katten onen Nederland "lijven achter in EG Bouterse opgepakt in Brazilië BESCHULDIGING DUITSE MINISTER CHARLIE SS VOOR DE WEREIDSPEIEN GEHANDICAPTEN ASSEN. Benzinestation overvallen VJ 13 15 16 18 Donderdag 20 oktober 1' 80e jaargang no. 24248 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leiden. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal!. 70,93, jaarf. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6%BTW)I. 0,65 per mm, familieberichten!. 0,59 per mm. Telefax 070-902702 Ibv. advertenties. Directeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur W. A. Bui jteweg Losse nummers f. 1,10 Veel bewolking en hier en daar wat motregen. Vooral in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Minimumtemperatuur omstreeks 10 graden. Middag- temperatuur ongeveer 14 gra den. Zon op: 07.15; onder: 17.33. Scheveningen hoog water: 11.40; laag water: 06.55 en 19.13 uur. ME De milieucommissie het Italiaanse Huis van tevaardigden heeft met gro- neerderheid ingestemd met belasting van 100 lire (een artje) op plastic zakken.. besluit moet nog worden dgekeurd door de Senaat, ar verwacht wordt dat het worden aangenomen. Met xiaatregel moet het gebruik produkten die niet kun- worden afgebroken ■den ontmoedigd. LONDEN Inwoners van grote Britse steden is gead viseerd hun huisdieren voorlopig binnen te houden, nu de overheid op het spoor is gekomen van groot scheepse handel in gestolen katten. Een criminele bende zou de dieren villen en aan bieden aan de bontindus trie, maar ook verkopen als vleeswaar en als trainings object voor vechthonden. In Londen werd met af schuw gerageerd op de ont hulling, vanmorgen door de dierenbeschermingsorgani satie National Petwatch. De „Petwatch" stelde enkele maanden geleden een on derzoek nadat het aantal als vermist opgegeven katten in de grote steden scherp was toegenomen. Bij haar onderzoek kwam de organi satie op het spoor van een grootscheepse handel door de georganiseerde misdaad. De aanwijzingen voor zwendel namen toe, toen onlangs op een vuilnisbelt in Manchester vele honder den kattepoten werden ge vonden en men elders stuit te op gevilde kadavers. In gebieden waar veel katten verdwijnen werden door bewoners regelmatig bestel busjes met kooien gesigna leerd. Vooral katten met mooi ge tekende vachten ziin een gewild object, kennelijk om te worden verwerkt in bontjassen. De organisatie Petwatch vreest dat katte- bont een goedkoop surro gaat aan het worden is voor de pelzen van zeehonden en andere bedreigde diersoor ten, die niet meer verhan deld mogen worden. Een woordvoerder van de Britse bonthandel sprak tegen dat kattevachten steeds meer in zwang komen. Vooral Westduitsland is een grote afnemer van katte vachten. Die worden worden daar onder meer in apotheken op grote schaal aangeboden als een probaat middel tegen jicht. Ook vanuit Scandinavië cn Au stralië zouden regelmatig tienduizenden kattevachten worden aangevoerd naar de Bondsrepubliek om op bont veilingen te worden ver handeld. i Bosman, Erwin Koeman en Jan Wouters vallen elkaar te llen om de hals na het gelijkspel tegen de Westduitsers. FOTO: AP pKRADE De politie van Kerkrade en ongeveer honderd knuppels gewapende Duitse ME'ers hebben vannacht een slag geleverd met zo'n vijfhonderd Nederlandse en Duitse 'eren aan de Nieuwstraat in Kerkrade, die de grens vormt en Nederland en Duitsland. Na de voetbalinterland tussen Ie landen werden tot diep in de nacht van Nederlandse zijde Ïen, glazen en rookbommen naar het Duitse gedeelte van de it gegooid. Aan Duitse zijde werden enkele arrestaties ver- 1, aldus de politie. pederlands elftal behaalde gisteravond in de strijd om WK- Mificatie tegen West-Duitsland in München het gelijkspel (0- raar het bij voorbaat content mee was. Wales Ten Finland Iden in dezelfde groep eveneens de punten (2-2). tina 9: Oranje bereikt maximaal resultaat ISSEL Nederland is Denemarken het enige in de EG waar de lonen end jaar zullen dalen. Per d van de bevolking zal het loon een kwart procent lag gaan. In de rest van de itijgen de lonen gemiddeld 1,5 procent. Dat staat in jaarlijkse rapport van de )pese Commissie over de lomische vooruitzichten de Gemeenschap, commissaris Peter nidthuber van economi- zaken schetste gisteren in toelichting op de cijfers een uiterst rooskleurig beeld van de economische ontwikke lingen in de EG. Volgens hem heeft de EG er in geen jaren zo goed voorgestaan als op dit moment. Hij voorspelt een economische groei van 3,5 pro cent dit jaar en 2,75 procent in 1989. Voor Nederland voorspelt de Commissie volgend jaar een gelijkblijvende economische groei van 2,25 procent. De in flatie blijft ondanks een stij ging van 0,75 naar 1,25 procent ruim onder het EG-gemiddel- de, zo luidt de verwachting. PARAMARIBO De Surinaamse legerbe velhebber Desi Bouterse, die op privébezoek is in Sao Paulo in het buurland Brazilië, is gisteren tijdens het winkelen door de politie gearresteerd. Dat gebeurde op „zeer sensatio nele wijze en bijzonder hardhandig", zoals vice-president Arron vannacht in een specia le tv-toespraak verklaarde. Pas toen Bouterse en zijn gezelschap zich op een politiebureau hadden mogen legitimeren, werden zij vrijge laten. De Surinaamse regering heeft de Brazi liaanse zaakgelastigde in Paramaribo ontbo den om opheldering te verkrijgen. Waarom de Braziliaanse politie was overgegaan tot de arrestatie is niet bekendgemaakt. Maar naar verluidt zouden hij en zijn lijfwachten zijn FOTO: ANP aangezien voor een criminele bende. LUXEMBURG - In Vlissingen is er meer aan de hand dan het il legaal aan land brengen van te veel gevangen vis. Volgens de West- duitse staatssecretaris voor visserijzaken, Wolfgang von Gelde ren, zijn de vissers van Vlissingen betrokken zijn bij het smokkelen van drugs en bij andere „mafiazaken". Daaruit zou hun gewelddadig verzet tegen de contro les verklaard kunnen worden. Landbouwminister Gerrit Braks zei, in antwoord op een vraag om commentaar op die uitspraak, „voor zul ke misdadige praktijken van de Vlissingse vissers geen enkele aanwijzing te hebben". „Ik wil het woord criminaliteit niet gebrui ken", zei hij, „maar het is een feit dat er georganiseer de systemen bestaan om de controle van de EG te ont duiken, zowel bij het aan land brengen als bij het transport en de verwer king". Vandaag en morgen wordt in Vlissingen door de Algemene Inspectiedienst eer controle uitgevoerd. Braks verliet het EG-be- raad over betere visserij controlemaatregelen voor tijdig omdat hij vandaag in de Tweede Kamer over de landbouwbegroting moest praten. In de Europese visserijraad was tot dat moment vrijwel alleen gesproken over een door de EG-commissie voorgestelde verordening die moet voorkomen dat vissers met vangsten die de hun toegewezen quota te boven gaan, uitwijken naar buitenlandse havens. Braks hecht veel belang aan het aannemen van die verorde ning. Vooral de Spanjaar den, maar ook de Fransen, de Portugezen en de Grie ken voelen niet veel voor strengere controleregels. Ravage door,, Joan De orkaan „Joan" bereikte gisteren Colombia, na eerder de Nederlandse Antillen te hebben ge teisterd. Zeker vijftien mensen kwamen om het leven en naar schatting 27.000 mensen raakten dakloos door de overstromingen die de orkaan teweeg bracht. Morgen zal het centrum van de storm naar verwachting de kustgebieden van Panama, Nicaragua en Costa Rica bereiken. Duizen den mensen zijn al uit voorzorg geevacueerd. FOTO: ANP 5SENAAR De 17-jarige senaarder M.E. Burhoven- ers is gisteren aan de ge en van een frontale bot- op de Rijksstraatweg leden. ongen reed gistermiddag half vijf op zijn bromfiets het fietspad langs deze in de richting van Wasse naar. Ter hoogte van het zoge naamde 'laantje van Menken' kwam hij in botsing met een 18-jarig meisje uit Den Haag, die met haar bromfiets het fietspad in de richting van Den Haag op draaide. Bij de botsing liep de 17-jarige Was senaarder zwaar hoofdletsel op. Het meisje brak haar hand, scheurde haar ooglid en liep ander letsel aan het hoofd op. Beide personen werden naar het Haagse ziekenhuis West einde gebracht, waar de Was senaarder direct naar de afde ling intensive care werd over gebracht. Hij overleed gister avond om kwart voor twaalf aan zijn verwondingen. Omdat het voor de politie nog niet duidelijk is wat nu precies de oorzaak was van de fronta le botsing tussen de twee bromfietsers roept zij eenieder op die getuige geweest is van dit ongeluk zich met het hoofdbureau in Wassenaar in verbinding te stellen, telefoon 01751-19244. iressin lio sen reis van snduizend neter is de Express het eerst in jeschiedenis riveerd op station van waar rei en perso- een feeste- 'elkom was lid (foto). Het de langste die ooit een trein is legd. De uit Wagons ge- nde trein op 9 Pmber uit Gare de in Parijs en •in veertig in door acht en, waarna It Hongkong schip de steek naar in werd ge kt. DEN HAAG De trein- en tramverbindingen profiteren het meest van de 400 miljoen gulden die het kabinet per 1990 extra wil besteden aan de infra-structuur in Nederland. Voor de aanleg en verbetering van trein- en tramrails zal minis ter Smit-Kroes van verkeer en waterstaat jaarlijks 225 miljoen gulden extra beschikbaar stellen, bovenop de 300 miljoen die nu al per jaar wordt besteed. Voor de aanleg van rijkswegen komt 100 miljoen vrij. De resterende 75 miljoen gulden is bestemd voor wegenbouw op gemeentelijk niveau. In de Troonrede kondigde koningin Beatrix al aan dat voor de infra-structuur vanaf 1990 400 miljoen extra zal worden uitge trokken. Eerder had het kabinet al de begroting voor wegen bouw met 100 miljoen verhoogd. Smit-Kroes zou de verdeling van de 400 miljoen bekend maken in het „Structuurschema Ver keer en Vervoer" dat waarschijnlijk eind november naar de Tweede Kamer wordt gestuurd. In de onderhandelingen met de vervoerspartners heeft Smit-Kroes echter al verteld hoe zij het geld wil verdelen. Pagina 3: Ruim 110 miljoen voor snellere treinverbindingen (ADVERTENTIE) Thomsonlaan 124 Tel. 070-608268 Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog de zelfde avond nabezorgd. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (ADVERTENTIE) Kijk donderdagavond 27 oktober, 20.30 uur AVRO-tv Nederland 2. LEIDEN Bij een overval gisteravond rond kwart over negen heeft een onbekende man ruim zevenhonderd gulden buit ge maakt. De man drong een benzinestation aan de Hoge Rijndijk binnen, richtte een pistool op de 55-jarige pompbediende en eiste geld. Na het geld van de pompbediende gekregen te hebben, sprong hij achterop bij een wachtende bromfietser. Het tweetal verdween in de richting van het centrum. Het signalement van de overvaller luidt: 1.78 meter lang, ongeveer 28 jaar, groene Extra uitzending Paralympics op TV HILVERSUM De AVRO schenkt vanmiddag in een ex tra uitzending van AVRO's Sportpanorama aandacht aan de Paralympics, de Olympi sche Spelen voor gehandicap ten in Seoul. Het programma wordt van tien voor half zes tot kwart voor zes uitgezonden op Nederland 2. 22 PAGINA'S Bisschoppen betreuren zwijgen over Kristalnacht Prof. De Kam: Belasting tarieven nóg verder omlaag" Vervoort zet j Belgen op het f 1 goede spoor I Verdeeldheid over sloopplannen Leidse wethouder Koemest voor burgemeester van Lisse Joop van den Endekomt met internationale succes-serie Omleidingsweg verlost Hoogmadevan 11.000 auto's per GEESTELIJK LEVEN OPINIE/WEER BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE SPORT AUTONIEUWS LEIDEN OMGEVING KUNST RAOlO EN TELEVISIE VR ZA. ZO. 21122|23 oktober'88 AMSTERDAM ral Geen week gaat er voorbij of hij koopt een of twee weekbladen. „Om bij te blijven", zegt hij. „Al heb ik dagelijks mijn krantje, ik lees ook graag de me ning van anderen". En gelijk heeft 'ie. „Maar ik kijk altijd wel eerst even in de rubiek over de weekbladen in de Leidse Courant, want dat is op donderdag altijd een voortreffelijke leidraad voor wie naar de kiosk gaat. Je krijgt al een aardig idee welk opinieblad over die onderwerpen schrijft, die mij interesseren". En al heel gauw blijkt, dat hij zich bijna overal voor interesseert. Dat heb je nou eenmaal met lezers van de Leidse Courant. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B. Indien daartoe aanleiding bestaal. kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1