AVANTI BEGINT AAN INHAALRACE overwinning voor heren van Leython Belangrijke slag door TOP gemist Hendrix winnaar van vijfde Indoor Leiden oal verrast Jongens van De Zijl/LGB snel op de estafette "ohan imet erkste 4i Lisse ;PQRT CcidacSoiwmit MAANDAG 17 OKTOBER 1988 PAGINA 19 hoj 1DEN Zaterdag werd in De Snookerij de boel n rijn kop gezet. Al in de eerste ronden van het keüjkse toernooi vlogen zowel Marco Klein als j 5 jïre Vuyk er uit door de handen van Peter Bak- /Bakker kon daarna zijn faam als „Giantkiller" iter niet waarmaken in de halve finale en ver- r van de 13-jarige Justin Greatrix uit Alphen. de andere halve finale leek Parkas op weg naar i sensatie, maar de winst in het tweede frame ek hem slechts gegund door Steven Toal. Toal zijn zinnen namelijk gezet op de hoogste break het toernooi en dat lukte hem in het beslissen- derde frame uitstekend: 63. In de finale stond J tegenover het zoontje van zijn baas. Vader eatrix beheert in Alphen aan den Rijn een snoo- resjrcentrum en heeft de Schot in dienst. Het „Pot s'' duel was eenzijdig met een 2-0 overwinning ir de werknemer. LEIDEN Dextro/Avanti heeft het dub bele eredivisieprogramma gebruikt om wat te doen aan de opgelopen schade bij Com- test/Scylla. Die openingswedstrijd ging met 12-6 verloren, omdat Rob Turk en Bettine Vriesekoop niet meededen. In de duels met Pelgrim Gaanderen en debutant OTTC bleek de ploeg zeer gemotiveerd en begon met de inhaalrace. Pelgrim ging er zaterdag aan met 3-15, terwijl van OTTC nauwelijks iets heel werd gelaten: 17-1. Zaterdag verloor alleen Robert de Groot twee partijen en ging een dubbel verlo ren, gisteren liet alleen Bettine Vriesekoop een steek vallen tegen Brons. Scylla had ook al geen problemen met OTTC. De 17-1 winst kwam hier tot stand, omdat Danny Heijster zijn partij tegen Brons niet in winst omzet te. Een verrassende nederlaag, want de dit week einde bij Scylla debuterende Heijster maakte ver der een sterke indruk. Zo verzamelde het met Kloppenburg van Pelgrim overgekomen jeugdta- lent tegen De Blaeuwe Werelt drie punten. Niet voldoende overigens, om de winst te pakken: Scyl la verloor met 8-10. Peter Paul de Vrind (2 punten) deed het goed, Sjoerd Meijer en Miijam Kloppen burg scoorden slechts 25 procent. In de eerste divisie hadden de reserves van Avanti een off-day. Tegen runner up Verenigde Spaar bank uit Harkstede ging Hazerswoude ten onder met maar liefst 17-1. Alleen Timo van der Voort wist een partijtje in winst om te zetten. Ook Ellen Bakker presteerde niet veel. En de ploeg bevindt zich toch al niet in de hoogste regionen. Gisteren ging het al beter met Avanti 2. Bij JVC 2 in Vught won Bakker er weer twee, Van der Voort een en zij samen nog een dubbelpartij. Eindstand was 14- 4. BT Lifters liep gisteren tegen een niet-ingecalcu- leerde nederlaag aan in het verre Harkstede. De verwachte 10-8 zege op Verenigde Spaarbank bleef uit en zou zelfs 13-5 voor de Groningers worden. Anne Vlieg won al zijn wedstrijden, al was zijn winst tegen Herman van de Broek zwaarbevoch ten. Van de Broek won de overige drie duels wel. Ron Schipaanboord en Paul de Jong wonnen er ie der een. Friso Reitsma won niets. In tegenstelling tot op zaterdag. Toen „veegde" Oegstgeest debu tant JCV 2. Het werd toen 18-0. In de eredivisie boekten de dames van Avanti een regelmatige zege op Chrompack Middelburg-Zuid. Dankzij wederom drie overwinningen van Yang Ying, twee van José Bakker, één zege van Miran da Karsdorp en een dubbeloverwinning eindigde de wedstrijd met 7-3. De strijd om de titel in de eerste divisie lijkt beslist. Hotak '68 won gisteren met 8-2 van Docos. dat sa men met Comtest/Scylla in de achtervolging is. In Leiden werd het nog 5-5, doch nu was Hotak '68 te sterk voor de Morsbewoonsters. Met name Marlies Somers is een klasse apart. Zij won alles. Alleen Meeuws was een zwakke schakel bij Hotak, want zij verloor van Marijn Olden en Tessa Bröcker. Bröcker had zaterdag al al haar duels tegen ATC Nijmegen gewonnen. Anja Heynen won er toen ook twee en Angelique van de Bosch een. De uit slag was 6-4. Scylla speelde alleen gisteren een uit- de thuisclub in met 1-9. Alleen Judith Lepelaar verloor van Koning. Scylla staat nu twee, Docos drie, doch te ver van koploper Hotak '68 af. In de tweede divisie won Scylla 2 prima van NMB/VDO. De 4-6 eindstand werd mede tot stand gebracht door uitstekend werk van Angelique Rijnders (drie winstpartijen). Lucette van Gorp en Corien de Jong zorgden voor de overige punten. SIDEN De heren van (thon beginnen, zo lijkt beter te draaien. Zij en in eigen hal van Gemini-K en Novo eurtiiten om de punten in n'" rschoten en ook hier !vierde de thuisclub. ijk Ide dames haalde Ge- nste(i-K haar eerste puntje een aantrekkelijke itrijd tegen Allides en matig spelend Ley- liet een puntje liggen Iva. In de promotie- 1 heren wonnen al- Leython 2 en Val- en bij de dames al- Gemini-K 3. De heren van Leython en VVM begonnen hun wedstrijd met traag en onaantrekkelijk spel. Tot 7-7 ging de wedstrijd gelijkop, maar daarna zorgde Fer van Hal voor de door braak met zijn sprongservice en 3 meter aanval (13-8). On danks slordigheidsfouten daar na, won Leython deze set. De 2e set begon voortvarend (5-1). Goed aanvallen en verdedigen afgewisseld met misverstan den aan beide kanten, zorgden ervoor dat VVM langszij kon komen (6-6), waarna de set ge- lijkopging tot 13-13. Leython beschikte uiteindelijk over de langste adem. De laatste set liep, onder aanvoering van de bijna 100% scorende Bas Bloem uitsteked tot 14-8. Misverstan den in de opstelling lieten VV.M echter terugkomen tot 14-14. Met 16-14 had de thuis club echter het geluk aan haar kant en daarmee was de eerste wedstrijdwinst met 3-0 een feit. Gemini-K en Novo speel den als vanouds een wedstrijd waar veel over en weer ge praat wordt door de spelers. Een 9-2 voorsprong voor Novo in de le set kon door Gemini nog redelijk weggewerkt worden, maar met 10-15 trok ken de Noord wijkers aan het langste eind. De 2e set werd eenvoudig door Gemini-K ge wonnen met 15-3 en de daar opvolgende set stond het al snel 14-8. Maar Novo kwam terug en Gemini kwam echt in de problemen, getuige de stand 14-15. Het beter blok en de ge- richtere aanval zorgden toch nog voor winst: 17-15. De 4e set kwam Novo bij vlagen nog terug, maar veel moeite had- en was er winst voor LUSV. den de Voorschotenaren niet De volgende 3 sets, allemaal gewonnen door Agon, kwam er weinig meer uit. De pass was slecht, waardorr niet goed aangevallen kon worden en ook het overgaan op 2 spelver- dedigers bracht geen uitkomst. Novo 2 miste een spelverdeler en een hoofdaanvaller en reis de met slechts 6 man af naar het ervaren GSC. Zij wonnen nog wel de 3e set, maar de wedstrijd winst was voor de thuisploeg. Valken was over de gehele linie net iets beter dan Radius en wonnen daar om ook terecht de wedstrijd met 3-1. De verdediging was beter georganiseerd dan voor gaande wedstrijden en hier mag zeker Hans Pardon ge noemd worden, die zowel uit de opslag als tijdens de rally meer met Novo: 15-9 en daar mee 3-1 winst. Graficon deed wat langer over de heenweg dan voorgenomen en dat was volgens Rolf Groen dè reden van het verlies van de le set. Met 15-10 wonnen zij de 2e set, maar de 3e set ging helaas verloren. Met wat meer geluk was het andersom ge weest. De aanvalskracht en goede verdediging zorgden er uiteindelijk voor dat Agon de wedstrijd met 3-1 won. Ley thon 2 en 3 speelden een slor dige wedstrijd tegen elkaar. Er werd veel fout geserveerd en bij het 3e was de spelverdeling niet helemaal goed verzorgd. Het hoogste team won vrij eenvoudig met 3-0. In de le set draaide het 1-5 Systeem goed een zeer goede pass had. Het tegenovergestelde moet gezegd worden van VCS. De verdedi ging had geen grip op Radius, doordat er te makkelijk geser veerd werd en de tegenstander de aanval eenvoudig en geva rieerd kon opbouwen. Het blok leek op een stuk gaten- kaas met hele grote gaten. Het enige wat liep, was de aanval over de buitenkant. Alle problemen en onzekerhe den rond Ellen van de Berg (wel terugkomen /niet terug komen) en het daardoor be moeilijken van het maken van een goede teamopstelling heb ben zeker bijgedragen tot de eerste 2 verliezen van de da mes van Gemini-K. Ook deze wedstrijd werd verloren, maar nu met 3-2. Ronald van Nierop ziet .een stijgende lijn en als het team zo doorgaat met zich herstellen, ziet hij geen proble men voor de toekomst. Behal ve tegen Allides speelde Gemi ni tegen een bomvolle zaal toeschouwers: een van de Haarlemse dames speelde haar 500e wedstrijd. Ook Leython speelde 3-2, maar zii trokken aan het langste eind. Willem Spierdijk was al blij met deze 2 punten, want zijn team speelde verdedigend, zowel uit ae ser vice als in de rally, heel matig waardoor de middenaanval er niet uit kwam. De enige echte uitschieter was Gerdi Ver- woert, die in de 3e set met haar opslag de stand van 3-1 naar 14-1 bracht Gemini 2 speelde een hele slechte wedstrijd tegen een de gelijk spelend Dosko. De 3e set was .nog de beste set, daarin zij nog het langste gelij- cop en hier behaalde Gemini het hoogste aantal tegenpun- ten: 8. Gemini 3 daarentegen speelde een prima partij tegen Novo. Novo maakte de fouten en Gemini verloor alleen de 3e set met 14-16 door te veel te wisselen en te eenvoudig te spelen. Dit zette zich nog even voort in de 4e s®t, maar vanaf 10-5 voor Novo lieten de Voor- schotense dames geert punt meer toe:15-10. Liusna had geen verweer tegen de sterke middenaanval en de vele tak- tische ballen van Skania. Zon der coach en daardorr onzeker en rommelig spelend wonnen zij wel de 2e set en de 3e set leek het de goede kant op te gaan. Het werd 1-3. ANGÉNIS VAN DEN CLOOSTER LEIDEN TOP heeft in de strijd tegen degradatie een belangrijke slag ge mist dóór met 9-6 te ver liezen van Trekvogels. De Danaïden blijft weliswaar ook onder de rode streep, maar stuntte door koplo per Keizer Karei als eer ste te bedwingen (9-9). Fi des Pacta verloor voor het eerst op eigen veld en wel tegen LDO (5-10). Pernix Crescendo trokken hun reeks overwinningen overtuigend door en Velo- citas kwam in haar zeven de veldwedstrijd eindelijk van de hatelijke nul af. De prestatiecurve van TOP bereikte op het veld van Trek vogels een triest dieptepunt met en kansloze 9-6 nederlaag. De Sassenheimse twaalf pres teerde in de eerste helft niet meer dan één treffer van Mo nique Wiegerink en een ge miste strafworp, wat een 5-1 tussenstand als gevolg had. Coach Jasper Engel had geen enkele verklaring („Ik sta sprakeloos") voor het zwakke spel, waarin ook Karin. Wes terbeek en Anne van der Zaag, beiden in de selectie voor de veldinterland tegen Belgié, deelden. Alleen in het vijfde kwartier werd er door topscorer Gerco Langelaan (3), Jacqueline Winter en Aad Wiegerink behoorlijk aange vallen, maar deze opleving kwam op 8-2 en derhalve te laat om de hekkesluiter uit Rotterdam van haar eerste puntenwinst af te houden. „Als je geen schot hebt tegen een tegenstander, die meer fy sieke kracht en lengte heeft, dan is het gauw bekeken," verklaarde trainer John van Tims van Fides pacta simpel de 5-10 nederlaag tegen LDO. Frank Peter de Haas (2), Mie- ke Selier, Nico Pikaar en René van der Vooren zorgden tot de vierentwintigste minuut voor 5-3 en hierna waren uitslui tend de bezoekers trefzeker, die voor hun beslissende de marrage van 5-4 (rust) naar 5- 8 maar zes minuten nodig had den. De Danaiden hield dank zij een goed eerste half uur (4-1) voortdurend aansluiting met Keizer Karei, dat ook kansen als twee strafworpen onbenut liet. Erik (2) en Marion Peters brachten na 4-4 (rust hun club voor het laatst aan de leiding (7-5) en omdat op 7-8 en 8-9 Heiko Locher en Marcel Keij- zer ook scoorden, maakten de Leidenaren de lijstaanvoerder het eerste verliespunt afhan dig: eindstand 9-9. Na een half uur liet de scheidsrechter Fiks en Water land alweer de kleedkamers opzoeken, aangezien hij door een enkelblessure werd getrof fen. Dè doelpunten van San dra van Gelderen, Jeroen Hui zing en Theo Vreeken werden daarmee gelijk waardeloos, want het duel moet in zijn ge heel overgespeeld worden. Vlak na rust zat Pernix even vast tegen KOAG, doordat het middenvak plaatsfouten maakte en de aanval stagneer de. Karin Jongkind en Ineke van der Vegte maakten snel achter elkaar 6-4 en 7-4 en met de tweede treffers van Janneke Mulder en Casper de Rooy werd de 9-6 zege alsnog veilig gesteld.. Als collectief was De Algeme ne beduidend minder dan Tjo- ba, dat dan ook met 5-10 ruim zegevierde. De hekkesluiter van 2F kwam door Bep de Mooy en Arnoud Lambooy van 3-6 tot 5-6 (rust) terug om vervolgens niet meer tot sco ren te komen. Ook Zuiderkwartier blijft ge vaarlijk onderin deze poule hangen, nu er met 5-8 van Ro zenburg werd verloren. Peter van Leeuwen en Aldo Spadon maakten op het uur 4-3 en moesten toen ervaren, dat vier tegentreffers op rij een on overkomelijke achterstand veroorzaakten. Bijna had Velocitas ondanks beter veldspel verloren van O VVO, omdat de kansen op meer dan 2-1 onbenut bleven. Steven de Ronde redde twee minuten voor tijd het eerste punt van de competitie en schaarde zich bij de andere schutters Jeroen van Driel en Bert van Osnabrugge: 3-3. Het dameszestal van Crescen do vervulde een hoofdrol te gen Oosterpark, dat via 2-4 (rust) met 2-8 werd teruggewe zen. Marlies Brouwer, Caro- lien van Noort (beiden twee maal) en Anita Alberts en Ilo- ne Lepelaar verzorgden im mers het leeuwedeel van de produktie, die met meer zui verheid beslist groter zou zijn geweest. Tempo bezat in de tweede helft het beste van het spel te gen Thor (R) om desondanks met 8-4 te verliezen. Ronald Drieduite liet op de strafwor- gïn van Marjan Wielinga en on Zwaan twee velddoelpun- ten volgen, maar met 4-4 was prompt alle kruit bij de Alphe- naren verschoten. Ook Ons Eiland bleef aanval lend in gebreke bij Bolnes, dat daardoor nog afgetekend met 8-3 kon zegevieren. Jolanda de Boer, Mark Bastiaanse en Jan Boon scoorden ondermeer uit twee strafworpen en dat bete kende de geringe stootkracht van het twaalftal van Jan van Kalkeren, dat tot 5-2 behoor lijk kon bijblijven. ?sch de Pro LEIDEN Emiel Hen drix heeft met Optie- 'e*ir beurs Decision het be- r^1 langrijkste springcon cours van Indoor Leiden op zijn naam geschreven, t wtHij ging foutloos rond in traii een tijd van 36.10 secon- „Üden. Daarmee legde hij beslag op de Volleman ^omputerprijs. Hendrix werd op de voet gevolgd prddoor Willy van den Ham !S met Optiebeurs Pythago- ras en Eric van der Vleu ten met Nectar du Valon. Ook zij lieten de hinder nissen met een hoogte Ho van 1.50 meter onaange tast. De Groenoordhallen waren voor deze gelegenheid goed gevuld. Behalve enkele lege plekken in de voor de spon sors bestemde loges, was de publieke tribune nagenoeg vol. Met grote belangstelling werden de verrichtingen ge volgd van de Nederlandse ruitertop. Twintig ruiters hadden zich na de voorron den, die vrijdag en zaterdag werden gehouden, geplaatst voor de finale. Daarvan bleef de helft foutloos en ging over naar de eerste barrage. On der hen oud-gediende Johan Heins. Met zijn paard Elliot Ness diende hij evenals drie andere combinaties echter snel af te haken. Opmerkelijk feit was dat zo wel Willy van den Ham als Eric van der Vleuten met twee paarden uitkwamen in de beslissende barrage, die op tijd werd verreden. De jeug dige amazone Jennie Zoer en Emiel Hendrix completeer den het veld. Nadat Van den Ham rijdend op Almee Z een slechte beurt had gemaakt met 12 straf punten was het aan Van der Vleuten om op Wien en Nectar du Valon scherpe tijden neer te zetten. Dit lukte niet optimaal, want de ruiter werd nog voorbijge streefd door Van den Ham op Optiebeurs Pythagoras en Emiel Hendrix op Optiebeurs Decision. Jennie Zoer eindig de met Wendela op de vijfde plaats. Eerder op de dag schreef Ga briel Coumans met Winston C het springconcours over een hoogte van 1.30 meter op zijn naam. De rubriek 1.40 meter werd na de barrage ge wonnen door Henk van de Pol met Samson D. Tussen de wedstijden door was het pu bliek getuige van diverse randevenementen zoals een show van het Arabische Vol bloedpaarden Stamboek en een wedstrijd touwtrekken met drie Zeeuwse koudbloe- den. LEIDEN De estafette ploeg van De Zijl/LGB van de jongens onder de 14 presteerde uitstekend tijdens de Bolstertrofee in De Zijl. Van de vier af standen behaalden de ploeg drie maal goud, slechts op de vier maal 50 school moest ze een tegen stander voorlaten. In Zoe- termeer, waar LZ aan een vierkamp deelnam wer den door Dennis Schou ten, Bianca Hoeks en An- toin van Weerde limieten behaald. Robin Sprinkhuizen, Mike van Beukering, Erik Ouwekerk en Guydo Reijneveld wilden op de 4 maal 50 vrij onder de twee minuten duiken, wat ge zien hun beste tijden tot dan toe, net zou moeten lukken. Maar onder andere door de sterke opening van Sprinkhui zen in 27.3 werd er een eind tijd geklokt van 1.57.5. In deze elfde editie van de Bolstertro fee werd voor het eerst in es tafettevorm gezwommen, waardoor de inzet en het club verband werden vergroot. .Het viel voor organisator De Zijl LGB niet mee om vijf vereni gingen bij elkaar te krijgen, Qmaat de vereniging ongeveer 45 mensen bij elkaar moest hebben; voor iedere categorie minstens vier zwemmers. Al leen AZC/Tarvo uit Alphen kon hieraan voldoen en deze vereniging vertrok dan ook huiswaarts met de eerste prijs. Voor De Zijl was een vierde plaats het eindresultaat. De Leidenaars behaalden 7 bron zen, 8 zilveren én 4 gouden overwinnigen. In Zoetermeer haalde Schou ten de limiet op de 200 school, zijn tijd van 2.44.8 bleek snel genoeg om deze winter tijdens de 'Nederlandse' aan de start te verschijnen. Voor Hoeks gold dit op de 100 vrij (1.04.8) en van Weerde presteerde dit op de 200 school (2.26.3). Hoeks verscherpte haar limiet op de 100 rug, de klokken bleven stilstaan op 1.13.6. Voor Fleur Bakker geen limiet wel een uitstekende tijd op de 100 vlin der; 1.18.6. Zaterdag was Nieuwekerk aan de IJssel het front voor de C- klasse. Erik Ouwekerk lever de hier twee prima prestaties. Op de 200 wissel behaalde hij in 2.46.3 een A-limiet en te vens een eerste plaats. Hij was hierzelf nogal verbaasd over, een verbetering op de 100 vrij (van 1.11.9 naar 1.06.7) had hij 'wel verwacht'. Zijn tijd op de vrij was op 0.7 seconde na geen A-limiet. Deze verbete ring schrijft de 14-jarige mede toe aan de intensieve vrijdag middag training, die hij naast zijn overige trainingen extra volgt. LZ '86 nam gisteren deel aan de 'Golden- Cup' irt Den Haag. Deze wedstrijd wordt ook wel de Haagsche kilometer ge noemd, want het totale pro gramma voor zowel de dames als de heren bedraagt een kilo meter. Ondanks dat er sterke verenigingen aanwezig waren, zelfs uit de A- klasse, wisten de dames de eerste plaats te veroveren. Voor de heren was een 7e plaats weggelegd. Bian ca Hoeks, Natasja Sierag en Pauline Stastra zwommen ie der naar een gouden plak. Voor Hocks gold dit op de 100 wissel (1.13.6) en voor Sierag en Stastra op de 100 rug (1.25.1 en 1.09.2). Remco Singeling en Jimmy van Deelen behaalden respectievelijk op de 100 vrij (1.12.9) en de 100 vlinder (1.10.6) een tweede plaats. Brons was tenslotte nog weg gelegd voor Winny van Dee len op de 100 vrij. 1DEN De 25 kilome- nedstrijd van De Spar- in is dit jaar onder goe- soms wat koude, om- EHjidigheden gewonnen r de Amsterdammer an Smet. Zijn winnen- ijd van 1.21.42 uur rea- jerde hij onder druk een viertal rolstoelers. Je v| slechts zes second ruiS[erstand finishte Huub Aljtsse als eerste rolstoe- uit van eén klein peleton €6 1 vier. en IJzendoorn, Eddie Pie- dderf en Michel Budeault volg- n k, binnen weer zes seconden, gemi Kortekaas (uitkomend RRA, maar trainend bij ven) kwam als tweede lo- over de streep met een erstand van vier en een e minuut (1.25.15 uur). De geil re6'° atleet werd Jan lam hoorn van Rijnsoever die niet 60,1 tijd van 1.29.47 uur ptre net binnen de magische loelis van anderhalf uur bleef. r3, :m Ravensbergen werd op 5reb reeP geklopt door thuislo ze Theo van der Veek. De bal laan kreeg een tijdvan -Z ifPO uur achter zijn naam, ke, iperveteraan van Bataven (seconde meer. Bij de da- op ging de winst naar de en ïrmeerse Ciska van Vel- zakfiie in 1-39.43 uur veel te ven f bleek voor de eerste re- Ze 'le dame: Jerry Ouds- ccesn. In Sliedrecht toonde De,van Schie aan al weer Rjg in vorm te zijn voor het al Énde cross seizoen. Een lt j^e zesde plaats in de Bag- ,Z t< '°lenloop was zijn deel. De ioeli :b'en wel n°g fraaiere tijd e k, £1.53 minuten betekende man ^eede tijd ooit geregi- Kra rd door zijn club. nen Tussen de sprinqconcoursen door werd het publiek vermaakt met diverse randevenementen. zoals een wedstrijd touwtrekken met drie Zeeuwse paarden. De paarden wonnen weer. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19