Rijnsburgse Boys onderuit na een flitsende start Noordwijk verliest weer in eigen huis: Puntverlies voor Katwijk Herstel Leiden tegen Zevenhoven Verrassende winst UVS-jeugd op Ajax Marken aai£g de kant Belangrijke zege Lisse SV Voorschoten klop^j ook De Sleutels: 0-1 Geprikkeld ARC zet SPORT £etdóe Sou/uwt MAANDAG 17 OKTOBER 1988 PAGINA -P( LEIDEN In de derde klasse A herstelde Leiden zich van de 1-2 nederlaag tegen Floreant. Ditmaal waren de Leidenaars wel bereid om door het vuur te gaan en versloegen de mannen van Henny Be- renfenger Zevenhoven met 1-2. RCL is de laatste weken goed op dreef. Rode lantaarndrager Lyra werd met 2-0 terechtge- Zevenhoven - Leiden 1-2 (0- 2) Leiden had na de bescha mende vertoning van vorige week tegen Floreant wat recht te zetten. En daar werd Zevenhoven het slachtoffer van. Al na tien minuten stond de ploeg van Berenfen- ger door een direct genomen vrije trap van Fred Kanbier op een 0-1 voorsprong. Rob Bink bracht zijn team al voor rust op een zekere 0-2. Na de pauze scoorde Paul Domburg nog wel voor de thuisploeg, maar als Ruud Boot, Hassan Kartel, Bink en Dekker scherper waren geweest, was Leiden met een grotere zege in de tas vertrokken. RCL - Lyra 2-0 (1-0) „We geven achterin haast geen kansen meer weg. Daar ben ik erg tevreden over", aldus RCL-trainer Theo de Waard na afloop van de match tegen Lyra. Marcel van der Blom tekende de eerste goal voor de Leider dorpers aan. Daarna kwam de thuisploeg even onder druk, maar stond de verdedi ging onder leiding van de sterk keepende Ron Sinteur steeds op zijn plaats. Na rust scoorde Cisken Capri de tweede thuistreffer en ver volgens was het wachten op de derde goal. Van Gemer- den en Van der Blom misten goede kansen, Heemskerk faalde vanaf elf meter. LEIDEN In de best ge speelde wedstrijd van dit seizoen hebben de regio nale jeugdspelers van UVS voor een regelrechte sensatie gezorgd door met 4-2 van Ajax te winnen. Ajax trof in Leiden een zeer gemotiveerd UVS aan. Dat bleek al na dertig seconden spelen. Een voorzet van de rechterflank werd met een strak schot doeltreffend af gerond door Alex Leeflang. Gesterkt door deze vroege goal bleef UVS aandringen. In eerste instantie kwam Ajax nog langszij, maar vlak voor rust passeerde Ronald van Delft de gehele defensie, 2-1. Tot verbazing van het in groten getale opgekomen pu Kees Baaiemans de gelijkma ker, nadat Jan Jeroen Schaap op rechts twee man in de luren had gelegd. Schaap en Marco Klein ver gaten vervolgens Quick Boys bliek werd de voorsprong op voorsprong te zetten. On uitgebouwd door Onno La- u. man en B-regionaal Tiun Kuan. Voor de statistiek be paalde Ajax de eindstand op 4-2. De 1-1 eindstand was al bij rust bereikt. Quick Boys dat zeer goed van start ging moest toch toezien dat Tel star de leiding nam. Geen tien minuten later scoorde danks de druk na rust bleef de stand gehandhaafd. DWV liet de kans op een voorsprong liggen. Een toe gekende strafschop werd naastgeschoten. Wat DWV fout deed lukte wel Rooden- burg-speler Michael Werver. De doorgebroken Peter Wanrooy bepaalde de rust stand op 2-0, terwijl hij nai thee met een afstandsschot IDE 0 aantekende. Jeffrey van r'j.n bouwde de score nog ven ke j uit, waarna DWV vlak i tijd tegenscoorde. FC Lisse zit duidelijk in >r hoek waar de klappen v len. Na de eerste helft kei de a de Lissenaren al tegen een1 3 achterstand aan. Marcel Boer scoorde voor de thtl ploeg. Vijftien minuten rust werd het nog 2-3 d Maarten Alberts, maar de tn lijkmaker bleef in de res ^en rende tijd uit. d< idre ?ek 1 RIJNSBURG Al na ne gen minuten prijkte in de wedstrijd Rijnsburgse Boys tegen Heerjansdam een voor de thuisploeg florissante 2-0 voorsprong op het scorebord. Het Rijnsburgse publiek maakte zich daarom op voor een monsteruitslag. Groot was derhalve de te leurstelling toen na afloop bleek dat Heerjansdam er met de punten vandoor was gegaan. Een eerste nederlaag (2-3) van het seizoen, die Rijnsburgse Boys aan zichzelf te wijten had. Trainer Arie Kurver was er althans duidelijk over: „De spelers krijgen een tien voor een spelletje dat totaal niet met voetbal te maken had. We hadden een absolute off-day. De mensen hadden beter thuis bij de kachel kun nen blijven". Al weken voor deze ontmoe ting had Kurver zijn spelers gewaarschuwd. Hij ging ervan uit dat de scherpte er tegen de topteams wel zou zijn en dat juist de eerste mindere tegen stander problemen op zou kunnen leveren. Het leek er in de beginfase van de wedstrijd op dat zijn woorden niet aan dovemansoren besteed waren. Ron Carli had vanaf het be- ginsignaal totaal geen tegen stand te duchten van zijn op ponent Cees van de Putte. De speler van Heerjansdam, die diverse malen te kijk werd ge zet, moest al in de vierde mi nuut zijn toevlucht in een overtreding gaan zoeken. Carli belastte zichzelf met de vrije trap en vond een vrij voor de keeper staande Dick Heems kerk. Met een harde kopbal liet hij de weinig overtuigend keepende Bogdan Kopanicki kansloos. Voor Heerjansdam- trainer René Vermunt het mo ment om Gerald Baars warm te laten lopen, ter vervanging van Van de Putte. Het verval aan Rijnsburg zijde liet echter niet lang op zich wachten. Nadat Arie van Dijk met een schot vanaf de rand van het zestien-metergebied de stand nog naar 2-0 had ge schoten, stroomde het overleg uit de ploeg. Heerjansdam hoefde niet lang op de aanslui ting te wachten. De Kroon haalde in de zestiende minuut Martin Beuk in het strafschop gebied onderuit, waarop Leo van der Weijde de toegekende penalty benutte. Vanaf dat moment begon Rijnsburgse Boys helemaal achter de feiten aan te lopen. Wim Hooymans was geen schim meer van de dribbelaar die hij toch is en ook Hennie Koet, die Fred Arroyo ver ving, kon niet overtuigen. De grootste fouten werden echter niet op het middenveld ge maakt, maar in de verdedi ging. Zo ging ook Wim Drie bergen in de fout tegen uit blinker Martin Beuk. Heer- jansdam-spits Ron van der Neut had daarom weinig Arie van Dijk: treffer. moeite zijn voorzet in te kop pen al ging doelman Bert Blankespoor hij nam de plaats in van zijn geblesseerde broer Jan niet geheel vrij uit, 2-2. In aanvallend opzicht waren alle inspiraties inmiddels ook al verdwenen. Trainer Kurver besloot daarom in de rust Gijs Collé te wisselen. Vervanger Hans Zwaan kon Rijnsburgse Boys echter niet op het rechte pad zetten. Om toch druk te kunnen uitoefenen, bleef Huug Aandewiel voor zijn verdediging spelen. Juist hier door vielen er achterin gaten, waar Heerjansdam dankbaar gebruik van maakte. Keerde Blankespoor in eerste instantie nog een goed ingeschoten vrije trap, later kwam de bal na een overtreding van Dick Heems kerk toch op de elfmeterstip terecht. Martin Beuk schoot de door Frans de Visser versierde kans beheerst in. Wat Rijns burgse Boys daarna nog pro beerde lange ballen naar voren en de vervanging van Leon Vonk voor Hennie Koet het mocht niet meer baten. De eerste nederlaag was een feit. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 4. Heemskerk 1-0; Van Dijk 2-0; 16. Van der Weiide 2-1; 28 Van der Neut 2-2; 77 Beuk 2-3. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, De Kroon, Aandewiel. Driebergen, Heemskerk, Hooymans, Bodaan, Koet (Vonk), Van Dijk, Collé (Zwaan), Carli. Geslaagd Oranje-bezoek Met 1-12 verliezen en dan toch als grote winnaar uit de slag komen. Dat overkwam Quick Boys zaterdag dus. De zaterdageersteklasser kwam er tegen het oe fenende Oranje nauwelijks aan te pas (1-12 dus), maar liet enige uren later de nederlagen van titelcon- currenten Marken, Rijnsburgse Boys en Noordwijk terecht veel zwaarder wegen... Daarbij kwam dan nog eens dat het treffen met het verlaten; je ziet per slot van rekening niet elke week Nederlands elftal op alle andere fronten dan het dertien, vaak mooie, treffers. Zoals je, als jeugdige sportieve, meer dan geslaagd kon worden genoemd. Organisatorisch verliep alles volgens plan, terwijl de ruim vierduizend toeschouwers ook nog eens voor een lekkere financiële meevaller zorgden. Toeschou wers die sportpark 'Nieuw Zuid' opgelaten konden Quick Boys-fan, natuurlijk ook niet altijd de kans krijgt Oranje-doelman Hans van Breukelen een hand tekening te ontfutselen... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN jerd« LEIDEN Voordat eerfeer klasser ARC en lijstaanvd der Marken (vijfmaal de vrsie winst) de degens kruisers hadden de geprikkelde Alnisse naars slechts één punt uit var duels en wist de ploeg j vjc eens meer hoe een ff smaakte. De nederlagen r de afgelopen weken hadderf ®n pupillen van trainer Jan Ki®1™' se echter tot op het bot geml K veerd en dat bleek voldoef om de koploper met 2-1 aaifven kant te zetten. ove jerst; De eerste helft kwamen|e m gasten, die zonder de getr re seerde oud-VolendamP°° Wim Tol speelden, er niet 16011 te pas. Dankzij goed optre|net van de voormalig doeliPva van PEC Zwolle, Ad Rarm bleef de nul op het scorebfc^F Maar toen Dik Ernst de Fhe het hoofd teruggelegde bal C?an Niek Oostelee snoeihard irp u touwen joeg, had de ke»lPer het nakijken. ^seco Na rust ging Marken op naar de gelijkmaker en Pm' perkte ARC zich hoofdzakt tot countervoetbal. Zeven |,b^e nuten voor tijd leverde razendsnelle aanval succt Niek Oosterlee speelde D< van Ommen aan, die Ri voor de tweede maal schalkte. Ook al bracht Zeeman de achterstand tot 2-1 en moest doell Emiel Borst nog enkele ki in actie komen, de irarf^ej van trainer Frans KraP" d reisden met een kater vai welste richting Marken. ARC proefde eindelijk „lekkere" smaak van de zege... jende e ze loler hiei 51.5 NOORDWIJK Noord wijk heeft niet kunnen profiteren van de nederla gen van koploper Marken en streekgenoot Rijns burgse Boys. Het laag ge klasseerde Spakenburg greep de wedstrijd tegen Noordwijk aan om de eer ste overwinning van het seizóen binnen te slepen: 0-1. Noordwijk leed zijn tweede thuisnederlaag en maakte opnieuw duidelijk, dat het moeite heeft om het spel te maken. De kansen waren op de vin gers van één hand te tel len en goed beschouwd waren de mooiste moge lijkheden voor het bezoe kende Spakenburg. Omdat Timo Gerlof gebles seerd aan de kant moest blij ven, vormde het snelle spit- senduo Ivan Hermans en René van Hensbergen de aanval met daar kort achter Geert Jan Bakker. De blonde, van orgine linkerspits, voelde zich duide lijk niet op zijn gemak in de rol van vormgever. Trainer John Eelman begreep wel waarom Bakker ditmaal min der uit de verf kwam. „In de uitwedstrijd tegen Baren- drecht werd er volop bewogen door de spelers om Bakker heen, waardoor hij altijd een aanspeelpunt had en kon kaat sen. Vandaag ontbrak die be weging volledig". Ook Van Hensbergen kon zijn draai ab soluut niet vinden, werd in de loop van de tweede helft dan ook gewisseld voor Robert Vermin en reageerde zijn te leurstelling af middels enkele verwensingen aan het adres van zijn trainer. Deze corri geerde hem publiekelijk en verklaarde later de wissel van zijn pupil door hem laksheid en gebrek aan scherpte te ver wijten. Het eerste half uur was het beste deel van de wedstrijd, waarin Noordwijk via schoten van Van Hensbergen, Rqb Vermeer (vaak van te grote afstanden schietend), Leonard van Utrecht en Geert Jan Bakker gevaarlijk dicht bij de openingstreffer was. Ben van der Hoek waarschuwde de Noordwijkse defensie echter al in de 8e minuut voor de Spa- kenburgse tegenstoten door een lange solo met een schot op de kruising van paal en lat te besluiten. Een cruciaal mo ment in de wedstrijd was het duel in de 37e minuut van de wedstrijd tussen Mark Vink en de gevaarlijke, maar licht ont vlambare Melrik Beukers. Vinks harde ingreep leverde hem terecht een boeking van scheidsrechter Slikkerveer op, maar ook een knieblessure. Twee minuten bleef de Noord- wijkse voorstopper rondhin- ken, voordat Cees Smit zijn plaats innam en tijdens die kortstondige periode sloeg Beukers toe. Leonard van Utrecht liet zich twintig meter van het eigen doel simpel uit kappen door Beukers, die zijn actie afrondde met een schui ver in de verste hoek: 0-1. Pal na de pauze vergaloppeer de Andries Wendt zich en schoof de bal zo maar in de voeten van Melrik Beukers, die strandde op Dick Dort- mundt, zoals hij halverwege de tweede helft ook de alleen doorgebroken Dick Vermeu len het scoren belette. René van Hensbergen hielp de beste Noordwijkse kans om zeep door vrij voor de uitsteky*efl doelman Gert Fidder, ex-dM. man Nederlands amateurtftten ver naast te schieten. Tij4rsch de vijf minuten tellende JL- suretijd waren Bakker en f mans nog dicht bij de gel, maker, maar Noordwijk fde i diende qua spel en inste|i-K geenpunt' jelleC. i mi Scoreverloop: 39. Beukers 0-1. i- Opstelling Noordwijk: Dortin Van Utrecht, Vink (Smit), xjv£ Nulkes; Hazelaar, Vermeer, Smits; Hermans. Van Hensh (Vermin). L( Spakenburg: Fidder; De Grai van der Groep, A. van der G p Hartog; Erisman, Van Empelenl«6 ren), Beekhuis, Vermeulen; Vai Hoek, Beukers (Smeele). LEIDEN FC Lisse behaalde een belangrijke 0-1 overwinning tegen concurrent CSW uit Wilnis. Door dit resultaat staat de équipe van coach Wim Eilander namelijk weer aan kop van de tweede klasse C. Het enige „ongeluk bij het zegegeluk" was de zware enkelblessure, die matchwinnaar Mark Ens in de laatste fase van het duel opliep. „Ik ben nu echt enthousiast over de speelwijze van mijn team. We hadden wat recht te zetten na de wanvertoning tegen Huizen en dat is gelukt. Het enige minpun tje is dat we de kansen niet optimaal benutten. In de rust had den we al op twee doelpunten voorsprong moeten staan", con cludeerde trainer Wim Eilander na afloop. Zijn ploeg nam vanaf het begin het initiatief en creëerde zich een legio kansen. Maar die werden, op de afgekeurde goal van Marcel Bremmer na, stuk voor stuk om zeep geholpen. Daarom stond het ook twee minuten voor tijd nog steeds dubbelblank. Op het nippertje bracht Mark Ens toch nog verandering in de stand door een pass van Geep van Rooyen goed af te ronden. Ens kwam vlak voor het laatste fluitsignaal verkeerd terecht en begaf zich na de match direct naar het ziekenhuis om zijn enkel te laten onder zoeken. KATWIJK Koploper DSVP had alle geluk van de wereld. Toen het bij Katwijk na 90 minuten spelen verdiend met 1-0 achter stond, tikte tie verder uitstekend spelende linksback van Katwijk, Martin van der Plas, terug op de al even goed keepen de doelman, Teun van Duyvenbode. Een graspolletje wipte de bal op. Van Duyvenbode graaide naar alle kanten, maar miste de bal, die tergend langzaam over de doellijn rolde: 1-1. Door winst had Katwijk de degradant uit de eerste klasse weer bijge haald en het was ook de overwinning, die de ploeg van hulptrai ner Cees Duprie Arie Lagendijk ligt met een hernia in het ziekenhuis verdiende. „Wij hebben die ploeg het spel redelijk gedicteerd en weinig kansen weggegeven. Met name in de eerste helft hebben we een hoog tempo gehanteerd. Dat kostte veel kracht. In de tweede helft kregen daarvoor de prijs betaald, maar we kwamen weer terug en dan op zo'n manier een punt verliezen, is natuurlijk zuur. Maar ja, dat kan gebeuren in een wedstrijd", aldus Duprie. Titelpretendent DSVP was Duprie tegengevallen: „Een collec tief sterke counterploeg. En met Floor Vijfhuizen in de spits kan je ook zo spelen. Al heeft Langemaat hem goed afgestopt". Henk Langemaat is van afdelingsclub MVKV overgekomen en vormt nu met ex-eredivisiespeler Kees Guyt (Volendam) een uitstekend centraal duo bij Katwijk. Het zat verdedigend goed in elkaar bij Katwijk. Maar dat mocht ook van DSVP, want de ploeg wenste niet al te veel aan te vallen. De ploeg uit Pijnacker hield veel spelers achter de bal en gokte op de countersnelheid van Vijfhuizen, Frans Lalleman en Arno Mulder. Pas na een uur spelen kwam DSVP echter een keer op die manier door. Lalleman scoorde toen ook na een dieptepass van Mulder, maar had hands gemaakt. Verder liet DSVP aanvallend niets noteren. Katwijk had ook niet zoveel kansen gecreëerd, maar had tijdens de eerste helft goed gespeeld. De degradant was door de debu tant in de tweede klasse flink onder druk gezet. De vleugels werden goed gebruikt. Vooral over rechts werd regelmatig de achterlijn gehaald. Toch kwamen er geen uitgespeelde kansen uit. Precies toen er geconstateerd moest worden, dat Katwijk door het hoge tempo in de eerste helft tot wat meer werkvoetbal was vervallen, toonde Jaap Guyt zijn kunsten. Op links vocht hij zich langs vier DSVP-ers en verzorgde een puntgave voorzet. Bij de tweede paal kopte Wim Guyt de verdiende goal in: 1-0. De thuisclub hield vervolgens de controle, ondanks de verhoog de aanvalsactiviteiten van de Pijnackerse opponent. Tot in die negentigste minuut, toen het drama van Teun van Duyvenbode zich afspeelde. DSVP-trainer Joop Korevaar was opgelucht, maar erkende wel zijn fortuin: „Ja, wij zijn goed weggekomen". TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 71. Wim Guyt 1-0, 90. Kees Guyt, Langemaat. Martin van Van Duyvenbode (eigen doelpunt) 1- der Plas, Verloop, Wim Guyt, Marco I van der Plas, Kraaijenoord, Jaap Katwijk: Van Duyvenbode. Nijgh, Guyt, Van Duyn. LEIDEN Als vierdeklasser Voorschoten in hetzelfde ten doorgaat en de concurrentie punten blijft weggeven, kan champagne met de kerstdagen uit de koelkast worden getr ken. De ploeg van trainer Leo Holl behaalde dit weekeinde gen Sleutels de zesde zege op rij. Daarbij lieten alle concurr ten, net als vorige week, punten lieten liggen. Nummer t\ Oegstgeest kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Ka| Sleutels - Voorschoten 0-1 ((H)) Voorschoten-trainer Leo Holl kan zijn lol niet op. Hij besch namelijk over een speler van klasse: Hein de Graaff. In de ginfase had hij het moeilijk tegen zijn „klever" Arno Pro Maar toch was het wederom De Graaff, die de punten voor i ploeg in de wacht sleepte. Hij reageerde attent toen het leer een inzet van Jan Bogerd van de lat terugsprong. Wat Ru Boendermaker, Marco den Hollander en Marcel Rosier verzui den, deed De Graaff voor de zesde maal dit seizoen.. Kagia - Oegstgeest 1-1 (0-0) „We speelden de eerste helft erg behoudend omdat we niet w Hij een snel tegen een achterstand wilden oplopen", aldus Kagia-traii Rob Suttorp. Later had hij spijt van zijn tactiek. „Ik vond Oe^er geest erg tegenvallen. Hadden we maar direct de aanval gezcx dan had er veel meer in gezeten". Kagianen Richard Tromj en Ferry Kortekaas en Oegstgeesters Reindert Grooters en J van Benten weigerden de openingstreffer aan te tekenen, rust kwamen de gasten op voorsprong, omdat Grooters pr teerde van een zachte terugspeelbal van libero Ton Rouboes. ter Daalman bracht zijn ploeg „in no time" op gelijke hoo, Oegstgeest protesteerde wegens vermeend buitenspel maar scheids hield voet bij stuk. Van Benten bleef mekkeren en vertrekken. Ter Leede - Zwammerdam 2-0 (1-0) iniss „Onze aanvallers trainen vrijdagavond op het afmaken kansen", aldus Ter Leede-trainer Dik Blijleven. Hoewel de senheimers tientallen kansen verprutsten, slaagde Rob Eni ven erin het netje in de eerste helft eenmaal te laten trillen, rust warmde Ter Leede-doelman Gert van der Luijt zijn hand aan enkele aanvallen van Zwammerdam. Invaller Eric Gijfl man maakte aan alle onzekerheid een einde en bepaalde eindstand op 2-0. Koudekerk - Devjo 4-3 (0-1) De thuisploeg, met oud-doelman Teun Vergunst in plaats van Tj gekwetste Cock Dorrepaal, stond in de rust op een 0-1 theesta J Het tweede part grepen de mannen van trainer Wil Hensk het initiatief en brachten Pieter van der Harskamp en Ron ling (penalty) hun ploeg aan de leiding. Devjo was nog niet slagen en kwam goed terug tot 2-3. Daarna kreeg Koudek het nog eenmaal op z'n heupen. Opnieuw Paling vanaf elf en Ron Weijman slachtofferden de gasten.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 18