1 Heerma wil bezit van eigen woning bevorderen |L__ De Hemaatjes zijn 6 bovenwater. Bon: ESCOm.Bl forste haring voor Belgen !K Fotograaf kinderporno aangehouden in de Bijlmer (eagan hoopvol, maar waakzaam naar Moskou Grote oren MARINE BEWAAKT DRUGSBARON ARUBA 1- Katophetdakkie ok Haags useum stolen Geweld in de straten van Rio 11 13 15 Voetbal op tv Diefstal kleding mislukt Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthofi Pers, Apothekersdijk34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071-122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-bank N.V. Leiden. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand f. 23,74 (aut. betaling), kwartaal f. 70,93, jaar f. 270,20. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6%BTW)1. 0,65 per mm, familieberichten f. 0,59 per mm. Telefax 070-902702 tbv. advertenties. Direcjeur-hoofdredacteur IJ. Hallewas, Chef-redacteur W.A.Buijteweg. Morgen af en toe zon en enke le buien, mogelijk met onweer. Minimumtemperatuur om streeks 12 graden, middagtem- peratuur ongeveer 22 graden. Matige wind uit zuidoost tot zuid. Zon op: 05.31; onder: 21.43. Schev. hoog water: 12.30; laag water: 6.44 en 20.24 uur. DEE3EBJEK1 met speciale ïfl::ï rubriek van de UIT-bijlage waa: eerk estnj JEVENINGEN In Scheveningse visafslag fjsteren geheel volgens itie de eerste emmer hg geveild. Dit jaar hij afkomstig van de eveningse trawler „De land" (SCH 123) van »rij Jaczon. De eerste de 2416 emmers zuid- ging, evenals vo- jaar, naar het Belgi- visverwerkingsbe- Baqeuer uit Brussel Fonds jding. ).007. en bracht 20.000 gulden op, 200 gulden per haring. De opbrengst gaat naar Wilde Ganzen voor een klein visserijproject in Ghana. Vorig jaar schonk de eerste koper de haring aan het Bel gisch koningspaar. Volgens landelijk keurmeester Taal is de haring van „excellente kwaliteit". Burgemeester Ha- vermans van Den Haag, die samen met minister Braks (visserij) naar de visafslag was gekomen, was trots op de zege vierende Scheveningers. „Het is een traditie die in ere moet worden gehouden". Minister Braks was ook vol lof maar waarschuwde wel voor het ge vaar van overbevissing dat nog steeds op de loer licht. De consument moest vandaag ongeveer drie gulden voor de eerste Hollandse Nieuwe neer tellen. Prijzen van f2,75 zijn echter al gesignaleerd. Pagina 4f Hollandse Nieuwe komt vooral uit Denemar ken WILLEMSTAD Twee pelotons Nederlandse mariniers en het fregat Van Kinsbergen zullen de komende weken ingeschakeld worden bij de be waking van de op Arbua gearresteerde drugshan delaar Triana. De vrees bestaat dat deze Colombi aanse drugsbaron door handlangers met geweld uit de gevangenis bevrijd zal worden, zo is giste ren bekend gemaakt. De Nederlandse overheid besloot tot het verlenen van assistentie na een verzoek van de gouverneur van Aruba, F. Tromp. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse zeemacht in het Caribisch gebied zal de „Van Kinsbergen" moeten zorgen voor extra controle van het zee- en luchtgebied rond het eiland. De militaire bijstand zal duren tot Triana is uitgele verd aan de VS. De Haag heeft er bij de Ameri kaanse regering op aangedrongen haast te maken met het afronden van de uitleveringsprocedure. Als een bok op een ha verkist, zo zit deze kat te wachten tot een vo gel uitvliegt. Het kan ook zijn dat Gandolf, een boerderijkat in Vir ginia (VS) zich wil ver diepen in het gezinsle ven van zijn versnape ringen of gewoon op zoek is naar wat gezel ligheid. Of de bewoners van het vogelnestje het schouwspel ook zo in teressant vonden, Is niet duidelijk; zij laten zich veiligheidshalve niet zien. FOTO: AP HAAG Uit het erlands Letterkundig eum aan het Prinses epad in Den Haag zijn klaarlichte dag bezit- en uit de nalatenschap de schrijver Marcellus nts gestolen. Het mu is niet elektronisch tiligd, er is slechts één aker. dieven forceerden de irkant van een vitrine len daaruit een gouden aillon en een fotootje de 3-jarige dochter van chrijver ontvreemd. Ook V broche met een camé tretje van de schrijver) K dt vermist. De sieraden n in de permanente ten- stellingsruimte van het ium. De waarde van de reemde spullen wordt op uilcr^le duizenden guldens n me iizine none ii <U» Us isn jat. eumdirecteur Anton eweg noemt de diefstal r betreurenswaardig", meeste spullen zijn vol- hem niet of nauwelijks andelbaar. Korteweg [een verband tussen de uit zijn museum en :hilderijenroof uit het .erdams Stedelijk Mu il. Volgens hem is het de Ie keer dat uit het nieu- ;bouw van het Letter ing Museum iets is ge- icode stolen )EN Uit een woning de Arendsborst zijn on- vier pasjes met magneti- strips gestolen en vier en- ppen met daarin de num- s van de pincode. De be er kreeg enkele dagen la- drie afschriften waaruit k dat 1700 gulden was op- imen van de rekeningen, een portemonnee met 75 en was uit het huis gesto- De bewoner heeft gisteren [ifte gedaan bij de politie, erdelen van een motor ter rde van tienduizend gul zijn het afgelopen week- le gestolen uit een kelder- aan het Jaques Urlus- itsoen. De daders hebben eur geforceerd. ijvende taxi :gebrand DEN De taxi die onge- een jaar in het Galgewa- leeft gedobberd, is gister- id uitgebrand. Dat gebeur- p een parkeerplaats achter iooseveltstraat. KBt een auto, besmet met het ^Hdrus, verbrand. De auto ^■d in een garage in Edin- Hwh om gerepareerd te ^^den, maar werd 's nachts Wen. De dief van het vehi- k met een vrachtwagen, bloed, waarmee de auto neurd werd, bleek na on- oek het aidsvirus te bevat- Om het risico van verdere letting te voorkomen be de politie de auto ter ke in brand te steken. De okken verzekeringsmaat- ppijen hebben toegezegd uto te vergoeden. Ito besmet met Ks verbrand Drie vervaarlijk kijkende mannen poseren zich met hun wapens voor de camara. In de sloppenwij ken van de Braziliaanse hoofdstad Rio, woedt dagelijks een hevige straat tussen handelaren in verdovende middelen. De politie staat vrijwel machteloos en de burgers van de wijken maken zich dan ook steeds meer zorgen over het oprukkend geweld in hun straten. FOTO: EPA AMSTERDAM Met de aanhouding van een 37-ja- rige fotograaf in de Bijl mermeer heeft de politie van Amsterdam vrijwel zeker een flinke kinder pornozaak opgelost. Bij een inval in de woning van de Amsterdammer nam de politie meer dan duizend pornofoto's van kinderen van acht tot twaalf jaar en een profes sionele foto-uitrusting in beslag. Ook werd de ad ministratie van de ver dachte in beslag genomen. De man moet contact heb ben gehad met tientallen kinderen. Twee meisjes van negen jaar hebben bij de politie gemeld dat de man heeft geprobeerd ze te kussen, maar het is nog niet duidelijk of hij met de ge fotografeerde kinderen ook ontucht heeft gepleegd. Poli tiewoordvoerder Klaas Wil ting zei vanmorgen te geloven dat de man bij zijn foto-prak tijken alleen heeft gehandeld. De eerste aanwijzingen in zijn richting kwamen boven water toen personeel van een ont wikkelcentrale het „werk" van de fotograaf tegenkwam. Van de verdachte, die na zijn aanhouding inmiddels weer op vrije voeten is gesteld, is be kend dat hij fotografeerde voor een pedoiielenblad. Op „het gebruik van kinderen ten behoeve van pornofoto's" staat een gevangenisstraf van maximaal drie maanden, ech ter zonder voorlopige hechte nis. Daarvan kan pas sprake zijn als bewezen kan worden dat ontucht is gepleegd met de kinderen. Daartoe achtte de rechter-commissaris niet ge noeg bewijs aanwezig, waarop men de man moest laten gaan. (ADVERTENTIE) Nu nieuwe haring bij de Hema, per stuk: 2?5 h HEMA Echt Waar Voor Je Geld (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staats secretaris Heerma van volkshuisvesting wil het eigen woningbezit voor mensen met hogere in komens bevorderen. Door het aantrekkelij ker maken van het heb ben van een eigen huis voor de hogere inko mens, verwacht de staatssecretaris dat er er meer huurwoningen vrijkomen voor mensen met lagere inkomens. Dit staat in de voortijdig uitgelekte nota „Volkshuis vesting in de jaren negen tig" die binnenkort naar de ministerraad zal worden ge stuurd. De staatssecretaris wil het mogelijk maken dat ge meenten een huurwoning weigeren aan mensen met een inkomen boven een be paald maximum. Nu wonen nog ruim een half miljoen mensen met een inkomen boven modaal in goedkope huurwoningen. Een verder gaande maatregel die wordt voorgesteld is het ontrui men van huurwoningen die bewoond worden door men sen met „te hoge" inko mens. Heerma stelt verder voor om alleen nog maar subsidie van overheidswege te ver strekken aan bouwers van goedkope huur- en koopwo ningen. Door liberalisering en deregulering moet de vrije sector in staat worden gesteld huizen te bouwen voor alle overige inkomens groepen. De koop van bestaande wo ningen wil de staatssecreta ris aantrekkelijker maken door de huidige over drachtsbelasting van zes procent te verlagen. Het huurwaardeforfait (de denkbeeldige huurprijs die een eigen woningbezitter op zijn belastingformulier moet invullen) zal mogelijk tege lijkertijd worden verhoogd. De rente-aftrek voor de ei gen woning en de gemeen te-garantie voor hypothe ken blijven gehandhaafd. Verder wordt voorgesteld om boven een bepaalde huurgrens de verhuurder vrij te laten in de vaststel ling van de huurprijs en jaarlijkse huurverhoging. Ook moeten verhuurders meer mogelijkheden krijgen huizen aan de bewoners te verkopen. De staatssecretaris zegt in de nota geleidelijk af te wil len van de huidige over heidsbemoeienis in de wo ningbouw. Zo zullen de ge meenten in de toekomst, in dien het kabinet instemt met de plannen, zelf mogen bepalen hoeveel gesubsi dieerde huur- en kooopwo- ningen zij bouwen. Momen teel wordt dit nog tot in de tail voorgeschreven door het ministerie. Bisdom Roermond: NKSR a gaat buiten het M boekje m Linskens krijgt ma voorkeur f boven Koot f Lendl kan nog geen geschiedenis U schrijven V Tweegaleries keren Leiden de rug toe VNG: Nieuw raadhuis Alkemade naar Oude Wetering Noordwijk wil geen wielerronde meer In Pinkster- weekeinde GEESTELIJK LEVEN 2 OPINIE/WEER2 BINNENLAND 3/4 BUITENLAND5 ECONOMIE6 SPORT 7/9 LEIDEN 11 OMGEVING13/15 KUNST 16 RADIO EN TELEVISIE17 8 PAGINA'S Nederland 3, 1930 uur. PSV-Benfica Belg» Nederlands 2, 20.10 u PSV-Benfica LEIDEN De diefstal van een grote hoeveelheid kleding uit de bedrijfsruimte van Fooks aan de Rooseveltstraat is mislukt door dat de gestolen bestelbus waarmee de buit vervoerd moest worden, niet wilde starten. De inbraak werd het afgelopen weekeinde gepleegd. De daders braken de toegangsdeur open en haalden kleding weg met een totale waarde van anderhalve ton. De buit werd overgeladen in een bestelbus, die in Amsterdam is gestolen. Toen de dieven weg wilden rijden, kregen ze het vervoermiddel niet meer aan de praat. Ze hebben nog vernielingen aangebracht aan twee buries van het bedrijf zelf, en hebben zich toen uit de voeten gemaakt. Van de daders ontbreekt elk spoor. De auto met de kleding werd gisterochtend ontdekt door werk nemers van het bedrijf. Vijftien binnenschippers gearresteerd ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft vannacht in de Leuvehaven vijftien binnenschippers aangehouden, die eerder op de avond betrokken waren bij de acties rond een Granaria- transport in de sluis bij Tiel. Daar kwam het rond zeven uur 's avonds tot een confrontatie tussen de ME en actievoerende schippers. Om escalatie en eventuele ongelukken te voorkomen besloot de politie het bij één arrestatie te laten en te wachten tot de actievoerders waren teruggekeerd in Rotterdam. Daar wer den de actieschepen door de rivierpolitie naar de Leuvehaven geleid. De schippers werden vervolgens naar verschillende bu reaus gebracht, waar zij worden vernoord. De schippers worden beschuldigd van poging tot doodslag, vernieling en openlijke ge weldpleging. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. &HINGTON Presi- it Reagan is vandaag t Finland vertrokken, waar hij drie dagen, olijft alvorens door te en naar Moskou voor .topontmoeting met tijleider Gorbatsjov. De president zei gisteren in een rede te hopen dat hij nog dit jaar met de Sovjetunie een START-akkoord over halver ing van het aantal strategische kernwapens kan sluiten. Reagan beklemtoonde even wel dat het streven naar een got£d verdrag voorop moet staan. Hij waarschuwde voor het stellen van willekeurige tijdslimieten. Voorts wees president Reagan op de noodzaak realistisch en waakzaam te blijven tegen over de Sovjetunie. De toe spraak van Reagan, die via de Wfr.rldnet-satelliet werd uitge zonden naar Europa en Azië was bedoeld om de bondgeno ten te verzekeren dat Was hington hun belangen niet zal opofferen aan het streven naar een betere relatie met de Sov jetunie. In" de Amerikaanse Senaat hebben de Democratische en de Republikeinse fractieleiders gisteren aangekondigd dat zij een eind zullen maken aan het debat over het INF-verdrag, zodat Reagan niet zonder gera tificeerd verdrag in Moskou hoeft aan te komen. De ratifi catie zal waarschijnlijk door ee.. grote meerderheid worden goedgekeurd, maar is door een handjevol tegenstanders steeds geblokkeerd. Het INF-verdrag is maandag al in de Sovjetunie foedgekeurd door de Opperste ovjet. Pagina 5: Politierol Sovjetu nit. «q VS lijkt uitgespeeld. Heel voetbalminnend Nederland zit natuurlijk van avond weer aan de buis gekluisterd. Want de wed strijd Benflca-PSV in Stuttgart is natuurlijk wel de moeite waard. Het gaat immers om de finale in de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen, of - om het met de bekende trainer Leo Beenhakker van Real Madrid te zeggen - de „beker met de grote oren". Of je nou voor de buis zit of op de tri bune van het stadion, dat is toch altijd nog een groot verschil. Vooral in sfeer. Daarom gaan er steeds nog zo veel supporters naar dergelijke wed strijden toe. Ook de Leidse Courant Onze verslag gevers zitten er voor u. En al ziet u het met eigen ogen op uw tv, zoals de Leidse Courant het van avond ziet, leest u morgen alleen in de Leidse Cou rant. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. NB. Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement wor den geweigerd.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 1