Kijk, dit zijn ónze vakantieplannen Son ja S jaardema verras in districtstitelstrijd Leuke mode, laag geprijsd. Tot Ieders Genoegen slaagt niet helemaal met zwaarder stuk Schrijfmap met calculator EG wil lagere drempel aangifte sekse-diseriminal KUNST SPORT £eidóc6otuo/nl DINSDAG 17 MEI 1988 PAGI1 Tot leden Genoegen speelt 'Vlucht weg afgesloten' van Dré Camper. Regie: Gé van Haaren. Gezien op 18 mei in de Leidee schouwburg. Ditmaal onderhield toneelver eniging Tot Ieders Genoegen haar vaste publiek niet met een blijspel. 'Vluchtweg afge sloten' is een serieuze thriller, die speelt in Oost-Berliin en de lotgevallen weergeeft van Margot Hagen, die met haar familie wil vluchten naar het Westen. Zij heeft de vluchtor- ganisatie van haar man voort gezet, die niet al aan de andere kant van het IJzeren Gordijn is, zoals ieder denkt, maar on dergedoken is in de stad. Bijna mislukt het plan door verraad van de vriend des huizes, die oorlogsmisdadiger is geweest, maar doordat ook de streberi- ge luitenant van de staatspoli- tie boter op zijn hoofd heeft, ontkomen de Hagens. De verandering in de repertoi rekeuze van TIG juich ik toe. Een toneelgroep groeit maar al te makkelijk vast in het kluch tige genre. Toch konden de Leidse amateurs niet optimaal overweg met 'Vluchtweg afge sloten'. Het stuk was welis waar spannend, maar de enor me hoeveelheid tekst die de spelers in lange zinnen moes ten onthouden, eiste zovëel van hen, dat andere aspecten van het spel als het weergeven van emoties (woede bijvoor beeld .eist een perfecte timing en een grote overtuigings kracht), natuurlijk spel, varia tie in tekstbehandeling en daadwerkelijk reageren op el kaar minder uit de verf kwa- het ingrijpen van lonel (John Donders), sleepte het stuk zich nog enige tijd voort met gemeenplaatsen over macht en vrijheid, maar tot een climax kwam het niet meer. De spelers leverden redelijke Erestaties, maar de genoemde ezwaren gelden in meer of mindere mate voor alle ac teurs. De debutanten Angelien Zeilstra en Cees de Graaf zijn zeker aanwinsten voor TIG. Hij sprak aanvankelijk te snel, maar groeide in zijn rol en toonde aan over inlevingsver mogen te beschikken, zij heeft een heldere toneelstem en een goede dictie, maar nog wat weinig emotionele diepgang. DICK VAN TEYLINGEN Politie op Fiji vergaste arrestanten SUVA De politie op Fiji heeft geprobeerd 18 arrestan ten te vergassen die zaterdag in hun cellen het Engelse volkslied aanhieven om te protesteren tegen de militaire staatsgreep van een jaar gele-t den. Dat heeft hun advocaat gisteren gezegd. De advocaat verklaarde dat de politie een vrachtwagen achteruit tegen de cellen had gereden en de motor voortdurend op hoge toeren'liet draaien. De arres tanten, onder wie drie pries ters en zeven medewerkers van de plaatselijke universi teit, waren plat op de vloer gaan liggen om te voorkomen dat zij zouden stikken. Deze handige schrijfmap (22 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbergvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Voorl.: Telefoon Deze ontvangt de krant de eercte twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,74 kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: (voor controle bezorging) Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop postzegel niet nodig naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Ceidóc Qowuvnt HILLEGOM Sonja Sjaarde- ma en Bartel Swart zorgden voor de grootste verrassingen in de strijd om de jeugdtitels van het tennis-district Leiden. De bijna 14-jarige Sjaardema bleef in haar leeftijdsgroep eerst Sophie van Doorn en vervolgens de geplaatste Clau dia Witteman in 3 sets voor. Renée Crama werd eveneens kwartfinaliste, door in die groep Petra Wille te verschal ken, terwijl voor Nathalie van der Voort als eerste de halve finale werd genoteerd. Bartel Swart wist bij de 14-jarigen Armando Paoloni te kloppen. Bij de 16-jarigen zijn nog geen verrassingen te melden. Vrijdag en gisteren werden op de tennisparken van OLTC- Oegstgeest, TEAN-Alphen aan den Rijn en Hillegomse TC ruim 120 partijen verspeeld. Dit aantal betekent voor de langzamerhand ervaren wed strijdleiding een zorgeloze rit naar de finales op Eerste Pinksterdag. De strijd om de districtstitels bij de jeugd in de leeftijdsgroepen t/m 10, 11, 12, 14- en 16 jaar zal probleemloos afgespeeld kunnen worden. Een groot deel der kwartfina listen in de diverse onderdelen is inmiddels bekend. Waar in alle groepen sprake is van een enkele verrassing, verliep bij de meisjes t/m 14 jaar het schema bepaald niet volgens de prognoses. Strijdlust en geen angst voor gevestigde namen waren de wapens waarop Sonja Sjaarde ma bij de meisjes t/m 14 jaar tot de kwartfinale wist door te dringen. De Munnik-speelster Sophie van Doorn stribbelde tot 4-4 in de 3e set tegen, maar kreeg met 2-6, 6-0, 6-4 toch klop. Haar op plaats vijf geno teerde clubgenote, Claudia Witteman werd het volgende slachtoffer, 6-2, 5-7, 6-1. De als achtste geplaatste Petra Wille was de tweede geplaatste speelster, die het veld moest ruimen. Nieuw Vennepse Re née Crama wist met secuur ba- selinespel de meeste fouten af te dwingen, 6-0, 6-3. De als fi- naliste ingeschatte Merenwijk- speelster Nathalie van der Voort moest tot het uiterste gaan om Lissese Nancy Faas voor te blijven. Het door een coachings-incident ontsierde duel eindigdé met 6-2, 4-6, 6-4 in haar voordeel. Van der Voort werd de eerste halve fi- naliste na een simpele zege in de kwart op Tammera Canter Visscher. Roggeveen een titanenstrijd, 2- 6, 6-2, 7-5 in het voordeel van de eerste. In de gelijke leeftijd bij de meisjes is plaatsen toch koffiedik kijken. Nummer één van de lijst Julia Knott ver dween na twee sets tegen Jo- landa Mens, die nu de grote favoriete is. In t/m 11 jaar maakte Julia die rol na 6-1, 6-0 wel waar. Herbert Smaal ver raste in t/m 11 jaar de als zes de geplaatste Rogier van Re- nesse van Duy ven voorde, 7-5, 6-2. Bij de jongens 12 jaar wist Rick van Santen over i vier van de lijst, Jerry zegevieren, de meisjes jaar hielden zich keurij prognoses. Ook bij de t/m 14 jaar verdween tipte speler. Armando had een sterke lotini Bartel Swart. Te ster na afloop, 2-6, 7-6, 5-7. PETER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vrouwe lijke werknemers in de twaalf landen van de Eu ropese Gemeenschap kun nen in de nabije toekomst gemakkelijker aangifte doen van seksediscrimina tie door hun werkgevers. Dit blijkt uit een voorstel van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG. Volgens de huidige regels moet een werkneemster die zich op enigerlei wijze haar baas op grond var sekse gediscrimineerd (bijvoorbeeld omdat zij e ger salaris ontvangt da man in een vergeli functie) zélf bewijzen i van discriminatie sprake Europese Commissie v bewijslast nu omkeren: a vrouw aangifte doet mi werkgever kunnen aar dat zij ongelijk heeft. D derlandse werkgeverso satie VNO heeft al aang digd tegen het voorstel i geweer te zullen komen Laat 't kwik maar stijgen: T-shirt met vrolijke print. gM JÊ Zwart of wit. M-L-XL Zomerbroek in wit of zwart, w 46-54 47-53 OVS Leiden Hooigracht 89

Leidse Courant | 1988 | | pagina 4