Romance in Tweede Kamer tsr PAG rDIO/TELEVISÏË" CeidoeSoma/nl VRIJDAG 13 MEI 1988 PAGINA 21 igo^e' tire lirectie NOB fitiseert FNV .VERSUM De hoofddi- ie van het NOB heeft in brief het bestuur van de stenbond FNV ervan be- Jdigd een publiciteitscam- ije te voeren tegen het Jb die weinig te maken eft met het belang van de jerneming. De brief, ge dreven door J.W. Verbeek, orzitter van de hoofddirectie het NOB, is de jongste re- je in een nu al maanden du- ide strijd tussen het verzelf- ndigd facilitair bedrijf van NOS en de omroepbonden. V-bestuurslid K. Koornstra inde eind vorig jaar het of- sief op de hoofddirectie ,r in een demonstratieve rk-onderbreking op het fa- van de directeuren Ver- >k en Van Leeuwen te wij- j. Afgelopen maand eiste lornstra via de pers het af- iden van de twee directeu- i, die naar zijn mening niet staat zijn de onderneming behoorlijke wijze naar vol- jge zelfstandigheid te lei- n. Koornstra onderstreepte wordin wensen nog eens in een ipp aan Verbeek, nadat de ^fddirectie van het NOB m had gevraagd zijn be- luldigingen schriftelijk te derbouwen. In deze brief 4 mei vraagt Koornstra naar de plannen van het l naast faciliteiten ook zelf ogramma's te gaan produce- k Verder wil hij duidelijk er id over de naleving van de en de Arbeidswet, een reactie op deze brief lt Verbeek dat Koornstra :h in zijn onderbouwing „be- rkt heeft tot een aantal ge- dse «„plaatsen en uit hun con- QR gehaalde citaten, zonder ?reet beleidszaken aan de te stellen". Hij beschul- de vakbondsbestuurder onzorgvuldig handelen je- ns het NOB door zijn brief [i de pers ter beschikking te illen nog voordat het NOB kennis van had kunnen ne- in. „U wekt daarmee op zijn nst de indruk dat het u om publiciteit dan om I belang van de onderne- ng te doen is", aldus Ver- In zijn brief gaat Ver niet in op de vragen die Koornstra zijn gesteld, merkt hij op dat sinds 1 iri al zeven maal overleg gevoerd met de bonden, Ier dat Koornstra's vragen de orde zijn gesteld. Bo- idien verwacht hij dat vra- van de kant van de bon- zich beperken tot het be- vanaf 1 januari. Tot slot hij dat er op dit moment ike is van een goed ge vul- orderportefeuille die de luïteit van de onderne- garandeert. Discussie over gebak ken lucht in de Tweede Kamer van „Medio Mei". FOTO: NOB NOS BRENGT PARODIE OP HAAGS GELEUTER DEN HAAG Hoewel 't in het maatschappelijk leven een vol strekt normaal verschijnsel is, komt het op het politieke toneel in Den Haag weinig voor. Ro mances zijn in de Tweede Ka mer zeer zeldzaam, laat staan dat ze stormachtig verlopen. Dat er in het openbaar een de bat over wordt gevoerd, ja zelfs een politieke rel mét ernstige gevolgen bij komt, lijkt hele maal ondenkbaar. Was 't maar waar, zullen veel mensen zeg gen die het politieke bedrijf maar saai vinden. Zij worden op hun wenken bediend in „Medio Mei", een muzikale ko medie over de Tweede Kamer, die zondag door.de NOS (Ned. 3 om 21.15 uur) wordt uitgezon den. In elk geval één spraakmaken de romance, negen jaar geleden tussen het PvdA-kamerlid Re- lus ter Beek en zijn vrouwelijke VVD-collega Anneke Krijnen, staat ingewijden in Haagse kringen nog helder voor de geest. De echtgenoot van de vrouw in kwestie kreeg lucht van het verboden liefdesvuurtje en stelde de zaak via brieven aan dagbladen openbaar aan de kaak. Maar verder houdt elke vergelijking tussen „Medio Mei" en de werkelijkheid op. In de musical-achtige tv-produktie wordt, aan de hand van zo'n verhouding wel de vloer aange veegd met ongeveer alles wat zich op het Haagse pluche af speelt. Zo is er in het door Joost Ranzijn geregisseerde stuk ruimte gemaakt voor een ka mervoorzitter die al voorzit tend een sinaasappeltje pelt en voor een quasi-ernstige dis cussie over nietszeggende getal letjes en tabellen, gevolgd door een discussie over gebakken lucht. Net als in het echt, zullen cynici zeggen. Onder leiding van de voorzitter (Arjan Eder- veen. ook bekend als Theo van Thea) wordt via gechargeerde kamertoespraken, ontwijkende antwoorden, opgewonden inter- rumpanten, sarcasme, politiek laag spel, gekonkel en achter baks gedrag het verhaal neer gezet waar het om is begonnen: de opbloeiende liefde tussen de aantrekkelijke volksvertegen woordigster Annemarie Salé de Booy en mr. Max van Lieshout, de held van de oppositie. Zij zou er alles voor over hebben om samen met hem te vluchten uit de verstikkende Haagse atmos feer. Een ontwikkeling die haar jaloerse verloofde en fractiege noot niet over zijn kant laat gaan; hij kaart de zaak in de Kamer aan, waarbij alle gren zen van de overdrijving op ver makelijke wijze worden over schreden. „Dit moet genotu leerd worden. Hou je van me? Kus mij ten overstaan van de hele Kamer", vraagt hij in een fase waarin geheel buiten de orde om ook het platvloerse ge drag van enkele kamerleden op een ambassadereceptie onder werp van discussie is. Gewauwel „Medio Mei" is een vermakelij ke parodie op een bestaand po litiek bedrijf dat zich door be roepsdeformatie van z'n mede werkers soms bij de kiezer niet van z'n beste kant laat zien. Een geëngageerd stuk, dat het politieke gewauwel eens goed ontmaskert, zou je zo zeggen. Maar zover wilde regisseur Ranzijn niet gaan. „Humor is de basis. Veel verder dan het voor houden van een lachspiegel wilden we niet gaan. Ik hoop ook dat het publiek snel door heeft dat het stuk alleen dat doet. Veel van wat in „Medio Mei" gebeurt, zal in de Kamer nooit passeren". Om die reden is ook geen se rieuze poging gedaan „Medio Mei" op te nemen in de verga derzaal van de echte Tweede Kamer, los van het feit of daar toestemming voor zou zijn ver kregen. „Daarmee zou het stuk ook te écht zijn geworden. Een kartonnen decor gaf ons het dienblad om er iets van de ma ken dat naast de werkelijkheid staat", aldus Ranzijn. Dat decor is overigens afkomstig van de Boulevard of Broken Dreams, die oorspronkelijk „Medio Mei" met zeer veel succes in Neder land, Belgie en Canada op de planken bracht. De acteurs die in Ranzijns versie spelen zijn onder meer afkomstig uit de Kamerleden Wie goed kijkt ziet in de televi sieregistratie heel wat typeren de gedragen van kamerleden natuurgetrouw nagebootst. Vol gens regisseur Ranzijn hebben de acteurs veel gehad aan tips van „informanten in de Ka mer". De details van het hante ren van de interruptiemicro foon, de houding in de bankjes, de gespeelde verontwaardiging op het spreekgestoelte, komen dan ook allemaal akelig dicht bij de werkelijkheid. Vindt ook het VVD-kamerlid Broos van Erp, die kort geleden in Nieuwspoort als enige parle mentariër gebruik maakte van de door de NOS geschapen mo gelijkheid het programma al vast te zien. „Afgezien van de inhoud is alles net echt. De fij ne kneepjes en de houding van het kamerlid zijn feilloos ge troffen". aldus Van Erp vol be wondering. „Romances kennen we in het echte kamerleven maar weinig, maar het is een misverstand dat er nooit wordt gelachen. Zeker als je uren ach tereen in het bankje zit wordt er tussen de bedrijven door flink gelachen. Die situaties ha len echter nooit het nieuws", aldus Van Erp. In „Medio Mei" is dat dus anders, voor één keertje maar. ARJEN VAN DER SAR NEDERLAND 1 KRO 15.30 Amazone, zesdelige na- tuurdocumentaire. Afl. 5: De erfenis. 16.20 Sport op vrijdag. Presen tatie: Kees Jansma en Hansje Bunschoten. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 KRO kinderkookcafó, jeugdmagazine. Presenta tie: Petra Schimmel. 18.00 Op je ogen (3), jongeren programma met deze keer als thema: Afscheid. 18.25 Throb, Amerikaanse co medyserie. Afl.: De misser. Zach nodigt alle ooit afge wezen groepen uit voor au ditie zodat niet nog een groep door z'n vingers kan 19.00 Journaal. KRO 19.18 D'ruitmet je geluid, imita tie-quiz, gepresenteerd door Robert Paul. 20.10 Terugkeer naar Brideshe- ad, zevendelige Engelse tv-serie naar het boek 'Bri- deshead revisited' van Evelyn Waugh. Met o.a. Jeremy Irons, Anthony An drews, Diana Quick en Claire Bloom. Afl. 4: Julia. Charles krijgt te horen dat Sebastian er, op weg naar een ontwenningskuur in Zürich, vandoor is gegaan. Bovendien is Lady Marc- hmain ernstig ziek en raakt de familie in steeds zwaar deree financiële proble men. 21.50 Brandpunt, actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 Brandpunt weekendedi tie. Informatief magazine met aandacht voor sport, kunst en cultuur. VARA 23.30-01.40 CWhat ever happe ned to baby Jane? Ameri kaanse speelfilm uit 1962 van Robert Aldrich. Met Bette Davis, Joan Craw ford, Victor Buono e.a. Baby Jane Hudson, vroe ger een gevierd kind-ster retje, verliest met het ou der worden haar aantrek kelijkheid terwijl haar vroe ger lelijke zuster Blanche opgegroeid is tot een mooie, jonge actrice. Op het hoogtepunt van haar carrière krijgt Blanche een auto-ongeluk. NEDERLAND2 16.40 17.00 18.00 18.25 18.50 18.55 19.00 TROS Rosco, kinderserie. Ti-Ta-Tovenaar, kinderse rie met o.a. Ton Lensink en Maroesja Lancunes. Afl. 6: Komkommers in plaats van kamelen (herh.). Heatcliff Co, tekenfilm serie met de katten Heat cliff en Riff Raff. Mask, tekenfilmserie. Afl.: In de boot (herh.). Derrick, Duitse politieserie met Horts Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Kleine Ahrens. Derrick en zijn collega's ontdek ken het lijk van Bernhard Molz, opgehangen in een verlaten werkplaats. Wan neer zij maar net begon nen zijn met het onder zoek, meldt zich een vreemde man die zich inte resseert voor vergane in dustrie-terreinen (herh.). TROS Sport, sportmagazi- ne. De dieren van Afrika, na tuurfilmserie. Afl. 8: De Afrikaanse wildernis. Jan, Jans en de kinderen, teerd door Martin Gaus en Leonie $azias. De familie Oudenrijn, Ne derlandse comedyserie. Kelly McGillis en Roberto Polak in het laatste deel van 'Dreamers'. Ned. 2 om 21.30 uur. FOTO: ANP Afl. 14: Drempelvrees. NOS 20.00 ^Journaal en weerover- zicht. 20.29 l aar op Volle toeren, tweede deel van de jubi leumuitzending van dit muziekprogramma gepre senteerd door Chiel Mon- tagne. Ditmaal aandacht voor de periode 1980- 1988, met o.a. De Electro- nica's. Frank en Mirella, Koos Alberts, Benny Ney- man, V.O.F. de Kunst en Manke Nelis. 21.30 Dreamere (slot), driedelig feuilleton naar de gelijkna mige speelfilm uit 1988 van Uri Barbarsh, over de stichting van de staat Is raël. De pioniers hebben de rotsachtige heuvelrug klaargemaakt voor het planten van sinaasappel bomen. Tevergeefs tracht Yulek Zev te overtuigen van zijn komende misluk king. Anda beantwoordt de gevoelens van Amnon en zij worden geliefden. 22.20 Jongbloed én Joosten, rechtstreeks programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jong- 22 50 &nze ouwe, Duitse politie serie. Afl.: De laatste nacht. Hans Steiger zit voor verkrachting in de ge vangenis. Wanneer hij wordt vrijgelaten, staat zijn vrouw al op hem te wach ten. De nacht daarop wordt hij doodgeschoten. .50 TROè «port, met WK Squash, samenvatting van de finale. Commentaar: Walter Tiemessen. 00.20 Journaal. NEDERLAND3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Medelanders Nederfan- Naderland (UKcude Hol- landa 'da Yassiyor), docu mentaire over kunst en sa menleving bestemd voor TELEAC [Ti Steden en hun verle den. Les 6. NOS 3 Jeugdjournaal. THet Klokhuis, informa tief kinderprogramma. Met Aart Staartjes, Joost Prin sen. Wieteke van Dort, e.a. TV 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Opstap. T Journaa! en weerover- zicht. Avondvoorstelling: Pia nist Glenn Gould speelt en praat. Portret van de vijf jaar geleden overleden Canadese pianist Glenn Gould, waarin hij o.a. wer ken vertolkt van Bach, Gibbons. Schönberg, 5oü?naa19n€r 60 Skr'ab'n Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.25 20.00 20.29 RT 1 55 Nieuw* in teletekst. 00 Tik Tak, animatieserie (herh.). /l05 De Smurfen, tekenfilmreeks naar de verhalen van de Belgi sche striptekenaar Peyo. Hitparadeprogramma de clip van de kijker, overzicht van de BRT-top 30 .15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Tele visie-en Radio-Omroep. ma-overzicht. P* sche stri fJiX Bingo! ,Nr met o.m oek ddaM del !?:|i I Teufelsflieger (Sky devils). Amerikaanse speelfilm uit 1932 van Edward Sutherland. Met Spencer Tracy, Williuam Boyd, tv-serie. Afl.: Jetzt rieselt der Kalk. 20 Eztre-time. Sportmagazine. 50 De tijd der vergelding, acht- delige documentairereeks over de aanslagen en represaille acties tijdens WO II. Afl. 6: Het Limburgs drama II: Het VNV slaat terug. 30 Nieuwa. 45 Griisae aua Wien (slot), ope retteprogramma in twee delen met het Koninklijk Filharmo nisch Orkest van Vlaanderen o.i.v. Emmerich Smoia, m.m.v. het BRT-Koor o.l.v. Vic Nees. Melodieën van Lehar, Stolz, Kalman, Strauss e.a. Solisten: Jolanta Radek. sopraan, Stefa- nie Kopinits. sopraan, Zachos Terzakis, tenor. Koen Crucke. tenor en Louis Landuyt, bari ton. Presentatie: Veerle Ceup- pens. .45-23.50 Coda: Plaatsen, passa- Rutger Kopland. RT 2 Babot, migrantenmagazine voor Marokkanen. Zonan en dochter* (Sons and daughters). Australische tv-se rie. Karen poogt wanhopig Waynes bekentenissen te ont- &Thin,enjapanse tv-serie met Avako Kobayashi en Shiro Ito. Mededalingen en program ma-overzicht. Nieuwa. Weerbericht. Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts. Première, filmnieuws met Jo Ropcke. Aardbeving (Earthquake). Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Mark Robson. Met Charl ton Heston. Ava Gardner, George Kennedy e.a. Ondanks de waarschuwingen van ex perts voor een zware aardbe ving weigert de burgemeester van Los Anqeies maatregelen te nemen. De onredderina is dan ook groot als de catastro fe toch plaatsvindt. 23.30 Fflmapoct, achtergron- dinformtie bij de filmactualiteit. Hart «ber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.:Todsicheres Erbe. Hier und Haute. Regionaal sljÓwF-Club - live. Recht streeks amusementsprogram ma gepresenteerd door Marij ke Amado. Programma-overzicht, lx; Tagesschau. ti Airport 80 - die Concorde, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van David Lowell Rich. Met Alain Delon, Susan Blakely, Robert Wagner e.a. De be manning en passagiers van Concorde beseffen niet hington opstijgt vlucht naar Europa. Een gewe tenloze grootindustriëel laat niets na om het vliegtuig te doen verongelukken. Gott und aie Welt, religieus magazine. Vandaag: Mit Zei- chen und Wundern, filmportret van de evangelistReinhard I?agesfhemen. Neut'Abend, ARD-talkshow met Joachim Fuchsberger. Gast: Roy Black [Dr. med. Sommer II, Oost- duitse speelfilm uit Lothar Warneke. Met Werner Tietze, Juliane Koren. Martin Flörchin- ger e.a. Een jonge arts begint in een chirurgische kliniek om zich verder te specialiseren. Dóór zijn goede manier van met mensen omgaan verwerft hij spoedig aanzien van colle ga's en patiënten. Maar als hij een fout maakt met fatale ge volgen raakt hij in een crisis. j Tagesschau. Nachtgedanken, beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 IJTBFI Nouba-nouba, kinderprogram ma met tekenfilms. Carrefoura. i Ca «oir, regionaal magazine. 5 Quick al Fiupka, tekenfilm. Journaal. Minute papillon, consumen- tentips. Presentatie: Alain Da- i Grand écran - Robert Red- ford-cyclus: Propriétó interdi- te (This property is condem ned). Amerikaanse speefilm uit 1956 van Sydney Pollack. Met Natalie Wood. Robert Redford, Charles Bronson e.a. Dodson, een klein Amerikaans dorp in de jaren 30: Een meisje vertelt aan een kleine jongen, dat een gebouw, dat nu niet meer be treden mag worden, eens een pensioen van haar moeder .55 Calandraa, auto-magazine. 45 Laatst# niouws. Timm Thaler (9). jeugdserie naar de roman van James Krüss. Met: Thomas Ohrner. Horst Frank, Richard Lauffen e.a. (herh.). Fraizait... und was man da- raus machen kann. Vandaag: 1. Montenegro (Joegoslavië), een reis door het land van de Zwarte Bergen. 2. Boemerang - hoe maakt, werpt en vangt men hen. 3. Bruno's kooktip: een geraffineerde salade. Pre sentatie: Gerd Mausbach. Tele-lllustrierte, sport, nieuws en actualiteiten. Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie met Michael Landon. Victor French, Gloria De Haven e.a. Afl.: nachsitzen fürs Leben. Programma-overzicht. Haute. Aualandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. presentatie: Horst Kalbus. Derrick, politieserie met Horst Tappert. Fritz Wepper, Ama- deus August e.a. Afl.: Da lauft eine Riesensache. Derrick on derzoekt de moord op een rij ke fabrikant. Aangezien motief en dader onbekend blijven gaat zijn verdenking uit naar de erfgenamen. Dustin Hoffman speelt de hoofdrol in de film 'Alfredo, Al fredo'. Duitsland 2 om 23.20 UUr. FOTO: AP 21.15 Wohin die Liebe zum Nilpterd führen kannl Reportage n.a.v. de 45e verjaardag van Knautschke, het bekendste nijlpaard uit de Berlijnse die- 21 45 ffeutë-journal. 22.10 A8pekte, cultureel magazine. 22.50 Die Sport-Reportage. 23.20 Alfredo, Alfredo, Frans/Itali aanse speelfilm uit 1972 van Pietro Germi. Met Dustin Hoff man, Stefania Sandrelli, Carla Gravina e.a. De naïeve Alfredo trouwt met het meisje van zijn dromen. Maar het huwelijk wordt een hel. De liefde van zijn vrouw is plotseling verdwe nen en zo moeten naar de kel der verhuizen, terwijl zijn schoonouders hun intrek in het huis nemen. Na de scheiding wil Alfredo van de vrijheid ge nieten. maar voordat hij het weet is hij weer getrouwd. 00.50 Haute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Cursus biologie. Les 13. 18.30 Hallo Spencer, kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 20 00 Globetrotter. 21.30 West 3 aktuell. film uit 1979 van Konrad Wolf. Met Renate Krössner, Alexan der Lang, Dieter Montag, e.a. Sunny leeft alleen, maar niet eenzaam. Ze is er aan gewend om zelfstandig haar leven te leiden en zich niet door man nen in een hoek te laten drij ven. Dat wordt een stuk moei lijker, wanneer ze haar baan als fabrieksarbeider verruilt voor die van zangeres. 00.15 Laatste nieuws. rgeland BBC 1 14.50 Matinee idols: Botany Bay, Engelse speelfilm uit 1953 van John Farrow, naar een boek van Charles Nordhoff. Met Alan Ladd. James Mason, Pa tricia Medina e.a. 16 20 The magic paint brush. 16!40 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Caterpillar trail", "Paw paws' en 'Knock knock* 18.00 Newaround jeugdjournaal. 18.05 Gentle Ben (slot), driedelige 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova. David Clencie e.a. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Sue Lawley. 20.40 Every second counts, spelpro- gramma met Paul Daniels. 21.15 IllDynasty, Amerikaanse tv-se rie met John Foryhthe, Linda Evans, Joan Collins e.a. 22.00 Journaal en weerbericht. 23.20 JiOmnibua: The state of the opera, documentaire over be roemde operahuizen in de we reld en hun problemen. Een blik achter de schermen van de Royal Opera en de National Opera te Londen, de Metropo litan in New York, Houston Opera, de Opera van Parijs en de Opera van München. 00.20 The late film: North Dallas Forty, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Ted Kotcheff. Met Nick Nölte, Mac Davis, Charles Durnung e.a. 02.15 Weerbericht. BBC 2 15.25 Paarderaces te Newbury. Rechtstreeks verslag. 17.25 Betjeman in Australia (slot), vierdelige documentaireserie over de dichter Sir John Betje man. ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van Austra lië. Afl. 4: Landmarks (herh.). 18.00 Reefmarks: Israël. 18.25 Travel show guides. 19.00 [The gay fafcon, Amerikaan se speelfilm uit 1941 van Irving Reis. Met George Sanders. Wendy Barrie. Alien Jenkins 20.05 C^hil Silvers as Sergeant Bil- ko, comedyserie uit de begin jaren van het Amerikaanse tv- 20.30 0° Ibe house, inrichtingsad viezen door Patti Coldwell, Rick Ball en Harry Greene. 21.00 Weekend, serie regionale pro gramma's. Afl.: South and 21.30 Gardeners' world. 22.00 iilBlackadder III, vijfdelige co medyserie met Rowan Atkin son in de hoofdrol. Afl. 2: Ink and incapability. 22.30 Review. Cultureel magazine. 23.05 Secret services. Documentai reserie over dienstverlenende beroepen die door weinigen geambieerd worden. Afl. 5: The sewerman, over de riool waterzuivering van Manchester Si de arbeiders die er werken, ewsnight, actualiteiten. 00.30 Weerbericht. 00.35-01.20 A hill on the dark side of the moon, Zweedse speel film uit 1983 met Gunilla Ny- roos. Thommy Berggrën e.a. j Satelliet-TXTI SKY CHANNEL RTBF 1 16.00 sl Countdown. Popprogram- 8.00 Gidget. Comedyserie. 8.29 The Times Headline News. 8.30 I dream of Jeannie. Comedy- l The Times Headline News. I Land of the Giants. Science- fictionserie. Europees weerbericht. I I Movie Classic: Slightly ho nourable, Amerikaanse speel film uit 1940 van Tay Garnett. Met o.a. Pat O'Brien en Brode- rick Crawford. I The Times Headline News, i Yourney to the Unknown. Tv- serie. Afl.: A stranger to the fa- 00.10 fsl Countdown (herh.). 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 02.25-02.40 Aujourd'hul en France. 08.15-09.30 Nouba-nouba. Geva rieerd kinderprogramma met o.a. te kenfilms, de verborgen camera, boe kenrubriek, Noubactif en Noubana- news. Presentatie: Jean Martin. 11.40 Interwallonie: Zdravo, Zdravo, maga zine voor Joegoslaven. 12.20 Inter wallonie: Ciao amici - ciao Europa, magazine voor Italianen. 13.00 Tribu ne economique et sociale: Les asso ciations agricoles. 13.30-14.00 Le coeur et l'esprit, katholiek magazine. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.55 Dingsda (herh.). 11.40 Wokin die Liebe zum Nilpferd führen kannl (herh.). 12.10 Aualandsjournal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht. 13.30-15.00 ARD Sport extra. Inter nationale Tennis-kampioenschappen van Duitsland in Berlijn, halve finale dames enkelspel. Commentaar: Hans-Jürgen Pohmann. DUITSLAND 2 SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 [Wanted Dead or Alive. Tv- 19.00 The Tube. Popprogramma. 19.25 Weerbericht. 19.30 Floyd on fish, culinair pro- aramma met visgerechten, urse. Tv-serie. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel nieuwa. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Sportwereld. 23.40 Muziek Special: Depeche Mode. 00.35 Formula One. 01.35-02.35 Nino Firelto Totally Live. Popprogramma (herh.). 09.30 O Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Nachbarn in Europa, internationaal magazine Gasl: Hanns Heinz Röll. 13.40-14.00 CBDiese Woche, actualiteiten. BBC 1 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb. 09.30 The Family Ness. 09.35 Muppet Babies. Tekenfilmserie. 10.00 On the waterfront, kinderma gazine. 11.55 Tightrope to terror. En gelse jeugdfilm uit 1982 met o.a. Re becca Lacey, Eloise Ritchie en Rick Owens. 12.45 Tekenfilm. 12.57 Weerbericht. 13.30-18.05 Grand stand, sportmagazine met o.a. een rechtstreeks verslag van de FA Cup final tussen Liverpool en Wimbledon in het Wembley-stadion in Londen. SKY CHANNEL MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Mei Kim. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Music Special: Wet Wet Wet (herh.). 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vi deo's met Sophie Bramly. 22.00 Ultratech. 22.30 MTV Party Zona. 00 00 Gast-vj. 03.00 Spotlighf. 03.30-08.00 Night voices. 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 11.00 Castaway. Jeugdserie. 12.00 IS Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 13.00 E UK Despatch. Popprogramma met Carolyn Mars hall. 13.30-14.30 E Monsters of Rock. Hardrockprogramma met Mick Wall. SUPER CHANNEL TV 5 07.00 Supertime. Kindermagazine. 11.00 Chart Attack. Hitparade-over zicht met Simon Potter 12.00 Trac king. Popprogramma. 13.00 Blake's 7. Dertiendelige science-fictionserie met o.a. Gareth Thomas. Paul Darrow en Sally Knyvette. Afl. 1: The way back (herh.). 14.00-14.25 Charlie Chaplin. MTV EUROPE 17.50 Calibre. 18.00 Rècréalion. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 Thalassa. 19.30 Le Wagon de Martin. 21.10 Aquitaine. 22.00 Journaal. 22.30 Divan. 22.50-23.30 Sports Loisirs. 08.00 Op tilt, Nederlandstalig pop programma met Marcel Vanthilt. 08.30 Maiken Wexo. 09.30 Remote control (herh.). 10.00 The Adam Cur ry Show. 11.00 MTV'* Matal Ham mer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: Radio I Vrijdagedilie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven- 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Jazztime. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Het Zwarte Gat-special. 03.02 Oh. wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 22.00 Horizon. 23.00-00.00 NOS-Jazz RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroap Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20,00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actuèel. 18.30 BRT Ensembles. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 Jazz van 't huis: BRT Big Band. 21.03 Pandora, muziek magazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.05 Pa. zing eens A! Mannelijke vertolkers. 18.00 Moe, hoor eens hoe! Vrouwelij ke vertolkers. 19.10 Hitriders. 21.03 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel 18.30 First meeting, pianomuziek. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Festival van Helsinki 1987. Fins radiosymfonie orkest o.l.v. Jukka-Pekka Saraste. Murray Perahia, plano. 22.15 Jazz in Europa. 23.00 Serenade van Ireland en Mil- MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws Show. 11.03 Kamerbreed 1243 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 1340 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 De rooie haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 1345 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 1243 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcerl. 12.02 VOO: Strauss Co. operette muziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 0945 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Je woordje doen. 10.00 Nederlands 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: De vonk. REGIONAAL Radio Wash (via FM-frequentie Radio 1) 11.00-1140 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 11-40-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Ge sprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12.00 Hindoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 1240 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop 05.31 Met I wakker. 0640 Klaarwakker. 09.10 Voel je thuis, voor Marokkanen 1043 Onze keuze: overzicht nieuwe BRT 2 05.30 Welkom weekend. 00.12 Te bed of niet te bed met Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel: sport. 1140 Vlaamse top 10. 12.00 Top 30 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0040 Llcht-klasstek ochtendconcert. 1. Concerto in f. Danzi. 2. So nate nr. 3, Mozart. 0040 Werken van Franck, Van Hoof en Glazoenov. 10.00 Angst (5). 1040 Filosofie (6). 1140 Festival kinderkoren. 1240 Tafeimuziek 13.10 Muziekmakers. 14.30 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21