Pont over de Vliet rustpunt voor fietsende recreanten Aantal loze ritten EHD kan veel lager hond zoekt: huis Nicky, een apart oosters type fiatdaegomonl STICHTING WEERWERK ZOEKT EXTRA SCHIPPERS aan tafel dienstverlening dagpuzzel LEIDEN OMGEVING ZATERDAG 5 MAART 1988 PAGINA 1. y F( Vi VOORSCHOTEN Na drie seizoenen varen zijn schippers Dirk van Keu len (55) en Ted Hoebink (32) gehecht geraakt aan hun pont over de Vliet bij Voorschoten. In totaal zetten zij al zo'n 50.000 passagiers over naar re creatiegebied De Vliet- landen. „Het werk is af wisselend, je leert veel mensen kennen en je hebt een hoop plezier", zegt Dirk. „Wij willen er voorlopig niet mee op houden. Maar we zouden wel een paar extra mede werkers kunnen gebrui ken". De pont, een project voor werkzoekenden dat is opgezet door de Stichting WeerWerk, hangt momenteel in de takels om te worden schoongemaakt en geteerd. Deze week heeft de scheepvaartinspectie hem gekeurd en op 1 april hoopt het vaartuig feestelijk zijn vierde waterdoop te onder gaan. Momenteel vaart de pont zes dagen per week. De Stichting zou graag zien dat ook op maandag tussen de Vlietoe- vers wordt gependeld, maar voor de twee huidige schip pers zou dat te druk worden. Vandaar dat bestuurslid Bob Vonk (64) van Weerwerk baanloze Voorschotenaren op roept zich te melden. „We kunnen nog zeker twee men sen gebruiken. Als zij in wis- seldienst werken met Dirk en Ted. kan er meer gevaren worden". Net als Vonk vertelt dat hij nog geen reacties van plaatsgenoten heeft gehad, gaat de telefoon, die zijn woorden logenstraft. De bel ler blijkt een belangstellende aspirant-schipper. Waterig In de waterige zomer van 1987 zette de pont toch nog 16.000 mensen over. Daartoe behoorden ook 1200 deelne mers aan een ANWB-fiets- tocht, die in één dag met hun stalen rossen door Dirk en Ted naar de Vlietlanden wer den gevaren. „We zijn erg af hankelijk van het weer", ver telt Vonk. „Twee jaar geleden hadden we veel zon en daar door maar liefst 19.000 klan ten. Het afgelopen seizoen konden we net rondkomen. We houden absoluut geen dui zenden guldens aan de pont over, zoals ik onlangs ergens las". De kosten voor een en kele reis naar de Vlietlanden bedragen vijftig cent voor voetgangers, vijfenzeventig cent voor fietsers en een gul den vijfentwintig voor sur fers. De pont-schippers wer ken met behoud van uitke ring en krijgen daarbovenop een wat Vonk noemt „redelij ke vergoeding", die hun uit kering niet in gevaar brengt. Verder gaan de vaargelden op aan onderhoud, olie, benzine en kleine onkosten. Het groot onderhoud is voor rekening van de provincie, die ook ei genaar is van de boot. Amerikanen Dirk van Keulen werd ruim vier jaar geleden gevraagd als pont-baas. Hij had vroeger ge werkt op een sleepboot en had dus ervaring in het bestu ren van weerbarstige vaartui gen. De autogarage waar Dirk werkte was failliet gegaan en omdat hij zonder werk zat. deed hij graag mee aan het projekt. Daarvan heeft hij nooit spijt gehad. Ted kwam een seizoen later. Hij hoorde van de pont via de vorige penningmeester van Weer werk. Dat hij nooit gevaren had, was geen bezwaar. In middels vormen de twee schippers een hecht team. „We kunnen goed met elkaar opschieten", vertelt Ted. „En dat is wel nodig, want je werkt de hele dag samen". Hoewel er soms dagen zijn dat maar weinig mensen van het pontje gebruik maken, kun nen de pont-bazen veel anec dotes vertellen. „We zijn een keer „uitgezonden" naar de jaarmarkt in Alphen aan den Rijn", verhaalt Dirk. „We hebben toen in één dag 3500 mensen overgezet, zo druk hebben we het nog nooit ge had. We hebben ook eens drie bussen met Amerikanen over gezet. Ze vonden het maar wat leuk om mee te varen. En er werden natuurlijk aan de lopende band foto's gemaakt. Ik denk dat heel wat toeristen een vakantiekiekje van ons hebben. Minister De Koning hebben we ook al een paar keer vervoerd. En verder hebben we een aantal vaste klanten, met wie we leuk contact hebben. De meeste passagiers zijn dagjesmensen, en die zijn prettig voor ons altijd in een goed humeur". Kano's Het idee voor de pont kwam ruim vier jaar geleden van een toenmalige bestuurslid van WeerWerk. De gemeente was enthousiast en binnen de korste keren waren de nodige vergunningen binnen. De pont zelf, die vijfendertig jaar oud is en in zijn jeugd dienst deed in Enkhuizen, werd door Van Keulen persoonlijk uit Amsterdam gehaald. In de af gelopen jaren viel de belang stelling van werkzoekenden wat tegen. „Men vindt de ver antwoording om mensen die drukke Vliet over te zetten misschien wel wat te zwaar", meent Bob Vonk. „En het vereist ook wel wat handig heid. Vooral in de zomer, met al die plezierjachten, kano's en zandschuiten. Verder moet je zorgen dat de hekken goed dicht zijn, zodat er geen kin deren het water in lopen. Maar mogelijk hebben de werkzoekenden hier geen zin om voor een beetje extra geld dag aan dag in de weer te zijn. Jammer, want bij een project als dit doe je toch ook veel er varing en mensenkennis op. We hebben nu vijf schippers gehad en degenen die met het werk gestopt zijn, praten er nog met plezier over. Ze heb ben zelfs foto's van de pont in de kamer hangen". Het varend bestaan van de pendelboot is tot 1990 gega randeerd. Er bestaan plannen om in dat jaar een loop-fiets brug over de Vliet aan te leg gen, maar Vonk weet te ver tellen dat veel Voorschotena ren dat helemaal niet zo leuk vinden. „Ik heb reacties ge had van mensen die de pont juist erg gemoedelijk vinden. Ze noemen het een rustpunt tijdens de fietstocht. En dat is toch leuk om te horen?" Wie het ziet zitten van 1 april tot 3 oktober scheep te gaan, kan bellen of schrijven naar B. Vonk, Tjerk Hiddesdreef 7, 2253 VG Voorschoten, tel. 071 76.73.09. PETRA DE VRIES i P.L.E. de Ridder. Alexander. z.v. J. Dijkstra en M. Honigh; Anna Maria. d.v. J. H van Wensveen en M. A. C. Jelierse; Robert Danielle, z.v. A. Ciarlo en J. Mar- dock; Jeroen. z.v. P. de Jager en J. van den Berg; Niels Joseph Maria. z.v. R. J. M. Datema en C. T. M. Hermans; Ebru d.v H. Suzu en G. Sucu; James Eduarc Brian, z.v H K Lo en V. N. Hoo-Vey; Iris d.v. H. Visser en F. F. Kooij; Carmen, d.v J. G. Slierings en J. M. Meertens; Jesse z V. C. H. A. M. van Appel en B. C. Vos Sharonna, d.v. J. J. M. E. Verbree en P A. de Leeuw; Celine Margaretha, d.v. P C. Chang en I. Osinga; Jeanne Cornelia, dv. M. Remmelzwaal en L. C. Hachmang; Shaktie Adjai, z.v. S. Lalé en S. Sewdien; Mehmet Rifat. z.v M. Ózen en M. Özen; Jeanette Elisabeth, d.v. D. van der Plas en J. B. E. Haasnoot; Adriaan Maria Je anne Amar, z.v. A. Colijn en M. J. Korte- kaas; Tülay. d.v. M. Gezici en L. Gezici; Jing Oi. z.v. 2. Wang en Y. Su; Adil. z.v. A Harlaoui en K. Hichami; Mariska, d.v. J H Gewald en H. C. J. van Duijn; Caro- lijn. d.v. P H. Smids en P. M. Broersen; Johanna Geertruida Maria. d.v. J. J. M. van de Pol en A. D. van Delft; Jermain, z.v. M. van Leeuwen en J. Plezier; Jelle, z.v. E. Vosselman; Robin. z.v. R. J. W. van Berge Henegouwen en Y. Webb; Yvonne Maria. d.v. T. W. M. Zandbergen en M. T. Zuidhoek; Jaouad. z.v. M. Fah- chouch en M. El Kadaoui; Rosa, d.v. J. Scharloo en F L. Kramer; Fleurt je Roze marijn. d.v. J. M. W. de Jong en S. C. H. Spek; Pieter Adriaan. z.v. A. Varkevisser en N J. Hoek; Paula Christine, d.v. H. Brouwer en M. van Maastricht; Geesje Klazina. d.v. W. de Mooi| en H. Drijver; Ferdi Aart August, z.v. A. F. de Jong en L. M. E. A. Houben; Raymond Willy Ar thur. zv. A. F de Jong en L. M. E. A. Houben. Patricia Maria Corina, d.v. E. C. J. Ruikers en A. van den Heuvef; Robin Leonhard. z.v. L. F. Bllckman en S. van Solingen; Marlies Danielle, d.v. J. H. van Beek en J. P. Rijsdijk; Tim, z.v. N. Hus; Patricia, d v. P M. C. Willemse en M. P. Beij; Sander Johannes, z.v. J. J. F. P. Kaptijn en W. J. M. Warmerdam; Dave Sebastiaan. z.v. R. IJ. Knetsch en J. He melraad; Kim Bianca, d.v. N. J. M. Broer sen en M. W. Kröse. Overleden: G. van Leeuwen, geb. 17 mei 1911. vr.. geh. gew. met P. G. Westgeest; J T Romijn. geb. 5 juni 1918, man; M. Daoudi. geb. 1930. man; A. J. Robbers, geb 10 maart 1988. man; C. Garos. geb. 28 juni 1953, man; K. van der Boon. geb. 22 sept. 1900. vr.. geh. gew. met. M. van Duijn; L. J. A. Martijn, geb. 30 mei 1901. man; G. Burgdortler. geb. 11 febr. 1914. vr.; A. J. Starrenburg. geb. 9 mrt. 1912, man; A. G. Tiebie. geb. 23 juli 1928, vr., echtg. van J. J. Karsten; A. H. M. van Genk. geb. 15 dec. 1220. vr.. echtg. van C A Bijmans; A. B. H. Souai. geb. 13 mei 1973, man; J. Overdevest. geb. 15 okt. 1900. vr.; W. H. van Kralingen, geb 18 sept. 1908. vr.. echtg. van P. Jongeneten; H. N. Lemmerman, geb. 9 aug. 1922. man; H. Arnoldus. geb. 18 okt. 1888, vr.. geh. gew. m. C. van Klaveren; M. D. van den Berg, geb. 26 nov. 1923. man; J. A. van Haaren, geb. 11 febr. 1901, mna; A. de Jong. geb. 22 aug. 1896. vr.. geh. gew. met C van Duijn; J. Binnema, geb. 17 mrt. 1896, man; N. Braam. geb. 11 dec. 1907. vr.. geh. gew. met K. J. van den Burg; P. H, J. Bleijswijk, geb. 26 mrt. 1911. man; A. M. Belt. geb. 30 dec. 1895. vr.. geh. gew. met C Hop; G. M. Hooge- veen. geb. 31 aug. 1917, man; M. te Win kel. geb 7 jan, 1901, vr., geh. gew. met J. Brink; M. C. Brouwer, geb. 21 febr. 1936, vr.. geh. gew. met J. I. Neuteboom; B. Vermeer, geb. 22 mei 1917, man; A. F. Sibels, geb 9 febr. 1910, vr.. echtg. van C. van den Ing; E. Eswilder, geb. 12 nov. 1918, vr., geh. gew. met D. van Wouden berg; P J. Eekel, geb. 4 mei 1944, man; G. Heemskerk, geb. 8 mrt. 1957, vr., geh. gew. met J. Anthonisse; H. Bosma. geb. 9 sept. 1904, vr., geh. gew. met A. J. N. Beijersbergen. Gehuwd: B. M. M. de Weger en A. van den Enden; J. B. Relsner en E. P. Bron- gers. J. G. R. van Beest en M. S. Heij- mans. L H. J. M. Peters en H. van den Hardenberg; P. J. de Bruijn en M. T. ter Beek; J. F Veldkamp en A. Vissers, S. Gerritsen en J. J. Veldman; W. G. Mooi Wilten en N. van Hof; H. Renema en J. M. J. Wijfje. LEIDEN Het aantal loze ritten bij de Eerste Hulp Dienst kan drastisch omlaag. Dat is de mening van M. Vos, directeur van de GG GD in Utrecht. Volgens Vos moet de Cen trale Post Ambulancever voer (CPA), die de ritten verdeelt over de EHD en de particuliere firma De Jong, uitsluitend bemand worden door medisch ge schoold personeel en niet, zoals nu, door mensen van de brandweer. Verder moet de bevolking worden voorgelicht over de noodzaak van het bel len van een ambulance in verschillende gevallen. Volgens Vos kan brandweer personeel onvoldoende nauw keurig beoordelen wanneer wel en wanneer niet een am bulance naar een ongeluk ge stuurd moet worden. Dit ge voegd bij het feit dat de EHD alleen spoedvervoer doet en de Jong het besteld vervoer, leidt ertoe dat de EHD „gigantisch veel loze ritten" maakt, aldus Vos. Loze ritten zijn ritten waarvoor de EHD geen ver goeding betaald krijgt, omdat er niemand naar het zieken huis is vervoerd. In Leiden worden jaarlijks 1.000 loze rit ten uitgevoerd op een totaal van 3.000. In Utrecht daaren tegen is sprake van 1.200 loze ritten op een totaal van 18.000. Brandweercommandant B. Mark, tijdelijk belast met het management over de EHD: „Prima. Geef mij maar veer tien verpleegdkundigen. Maar vraag me niet wat het kost". Over het aantal loze ritten moet niet zo'n drukte worden gemaakt, vindt hij. „Je kunt beter een keer te veel dan te weinig rijden". Het belangrijk ste is volgens Mark dat de EHD voor de Leidse burgers goed bereikbaar blijft. „Als je op zondagmiddag de dokter belt, krijg je een antwoordap paraat. Deze dienst is altijd pa raat". Vos meent echter dat er spra ke is „van verkeerde gewoon tevorming bij de Leidse bevol king. De gemeente zou duide lijk moeten maken dat mensen niet direct een ambulance hoe ven te bellen als er iets aan de hand is". Overigens denkt Vos dat de bemanning van de CPA door brandweerpersoneel in de na bije toekomst onmogelijk wordt. Hij concludeert dit uit een brief van staatssecretaris D. Dees (WVC) aan de Tweede Kamer. De wethouders F. Kuijers (volksgezondheid) en D. Tesse- laar (volkshuisvesting) zijn niet bang dat de provincie de vergunningen voor ziekenver- voer van de gemeente Leiden zal intrekken, zoals de provin cie in een brief suggereerde. Dat zou mogelijk gebeuren op het moment dat de laatste ambtenaar bij de EHD ver dwijnt en wordt opgevolgd door een personeelslid van De Jong. De gemeente wil de EHD onderbrengen bij De Jong, omdat dit jaarlijks een besparing van 2 ton kan ople veren. Kuijers: „Volgens mij hebben wij een verschil van mening met de provincie over de interpretatie van de Wet op het Ambulancevervoer. Het is twijfelachtig dat de provincie gelijk heeft en bovendien is het moment waarop het drei gement zou kunnen worden uitgevoerd nog lang niet aan de orde". Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrij pelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen be taling van 115 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 35 gul den voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Die renasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12,14-16 u, zo en ma geslo ten. r Een erg aparte en mooie kat. Zo omschrijft asielbeheerder Leen Gotschall de tienjarige Nicky. Nicky is een oosters type met een prachtige blauwgrijze kleur en heeft met veel andere oosterse kat ten zijn eigenzinnige karakter gemeen. Dat is overigens geen negatieve eigenschap. Hij is lief, maar laat niet met zich sollen, luidt een korte samen vatting van dat karakter. Nicky heeft even moeten wennen toen hij in het asiel kwam. Maar inmiddels komt hij graag zijn hok uit, vaak om al spinnend en kopjesge- vend de aandacht te vragen van zijn verzorgers. Leen Gotschall meent dan ook dat Nicky vooral goed op zijn plaats is bij mensen die een kat als gezelschapsdier zoeken en hem daarbij in zijn waarde kunnen laten. Het eigen ka rakter van Nicky brengt met zich mee dat hij aandacht op prijs stelt, maar wel graag zelf bepaalt van wie en wanneer. Dat maakt hem echter niet de makkelijkste in de omgang met kinderen. Als die wat al te enthousiast met hem in de slag gaan, laat hij snel merken er niet van gediend te zijn als speelkameraadje te worden gebruikt. Nicky is „een schitterende kat' Leen Gotschall onderstreept dat dit voor een kat helemaal niet zo'n slechte eigenschap is. „Speelgoed koop je maar in de winkel". Gevraagd om Nicky aan te prijzen wordt hij bijna lyrisch: „Het is een schitte rende kat". De vorige eigenaar van Nicky heeft goed voor hem gezorgd. Het is wat onduidelijk waar om hij in het asiel terecht is gekomen. Nicky is gecas treerd, maar heeft later last gekregen van gruis in zijn blaas. Dat is aanleiding ge weest voor een nieuwe opera tie. Doordat hij nu een combi natie te eten krijgt van ge woon blikvoer en dieet-katte- voer heeft hij daar geen pro blemen mee. Een nieuwe baas zal zich ook aan dat dieet moeten houden, dan zal kater Nicky naar verwachting nog iaren gezond door het leven kunnen stappen. FOTO: TEJO RINGERS Iwan, de poes die vorige week in deze rubriek stond, heeft inmiddels een nieuwe baas gevonden die haar dit week einde komt afhalen. De nieu we eigenaar meldde zich vrij wel meteen nadat Iwan in de krant had gestaan. De drieja rige lapjeskat wordt voor ze naar haar nieuwe tehuis gaat nog gesteriliseerd, een ge woonte bij het dierenasiel. Heldere ossestaartsoep - schnitzel met spinazie en aardappelen - kabinetpudding Voor twee personen: 50 g blokjes ontbijtspek, 5 g boter, 400 g stukken os- sestaart, ui, 6 dl heet wa ter, zout, peperkorrels, wortel, peterselie, selde rij, laurierblad, kruidna gel, tijm, madera; 2 schnitzels, zout, peper, bloem, losgeklopt ei, pa neermeel, 20 g boter, 1 dl bouillon, (witte wijn,) 1 lepel zure room, 1 lepel kappertje 450 g diepvries of 1 kg verse spinazie, zout, be schuit, ei; 0,5 tot 1 kg aardappalen 30 g rozijnen, 1 ei, 40 g suiker, 2 dl melk, 4 blaadjes gelatine, 0,5 dl slagroom, 2 lepels rum, garnering: 0,5 dl slag room, 10 g basterdsuiker of paar Franse vruchtjes. Bak spek en ossestaart, op het laatst met grove stukken ui, bruin. Voeg de overige ingrediënten (behalve made ra) toe en laat de massa vier uur trekken. Zeef de afge koelde bouillon, maak hem Zill warm met een paar mooie vor stukjes vlees en geef er ma- spn dera bij. Gebruik de rest van re het vlees voor de hachee deli van maandag. ach Bestrooi de schnitzels mei! bed zout en peper, haal ze door jyjo< bloem, ei en paneermeel en afk bak ze in acht minutenl del bruin en gaar in de boter. ien Maak de jus af met bouillon Vro en wijn en roer er van het her vuur zure room en kapper tjes door. Maak de pudding vandaag. Kook de rozijnen tien minu- T] ten. Roer eigeel en de helft van de suiker schuimig, voeg de melk toe en ver2J warm het mengsel niet ko ken!) tot het iets bindt. Los er de geweekte gelatine in Voeg rozijnen, rum, room en het met de rest van LE de suiker stijfgeklopte eiwit tje toe. Doe de massa pas in een va, met olie bestreken vorm als w0 de rozijnen blijven drijven. ge^ Garneer morgen de omge- pe keerde pudding met slag- |en room of vruchtjes. p^a Menutip voor maandag: ha- ror chee met rode kool, aardap-<jai pelen en appelmoes - yog- e,g hurt met muesli. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. van Leeuwen. Verhage. Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Zwijnen burg, tel. 412166 en zo. dr. Maris en dr. Verhage. tel. 218661 Groep 2: Bergmeyer, Pieterse. Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en E. de Lan ge: za. dr. Taytelbaum, tel. 120266 en zo. dr. Klaassen, tel. 213546 Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Stolk, Jürgens, Fogelberg en Muy- senbergh: za. dr. Stolk, tel. 125820 en zo. dr. De Bruyne, tel. 134345 Groep 4: Van Wingerden. Lahr, Van Rijn. Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, Van de Waardt, Arnou. J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Van Wingerden, tel. 310047 en zo. dr. Horn, tel. 766123 en zo. dr. Wiers- ma. tel. 310420. Groep 5: Schae- fer. Jasperse. Crul. Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, D. Ham- merstein en A. Hammerstein: za. dr. Prince, tel. 766123 en zo. dr Bloemen, tel. 311319 Oegst- geest: vanaf za. 8.00 uur: dr. De Haan, tel. 170605, spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. dr. Landsmeer, tel. 413913 en zo. dr. Kemme, tel. 893139. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Koopmans, tel. 6352 en zo. dr. Meiman. tel. 2493 Warmond - Voorhout: za. en zo. Huisartsen praktijk Sleeboom/Hoornweg, tel. 02522-113933 Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Kat wijk aan Zee: dr. Pool. tel. 22322 Katwijk Rijnsburg Valkenburg: dr. Hueting, tel. 12102 Sassen- heim: dr Schmidt, tel. 11253 Al kemade - Rijnsaterwoude: dr. Glansbeek. tel. 01713-2511 Roe- lofarendsveen Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Van Mier- lo. tel. 01713-5289. Alphen: groep 1, za. dr. Boss, tel. 72472 en zo. dr. Van der Steen, tel. 72738. Groep 2. za. dr. Zikel, tel. 31905 en zo. dr. Visser, tel. 22088. groep 3, za. dr. Plag, tel. 43896 en zo. dr. Varkevisser, tel. 21767. Hazers- woude-Koudekerk: dr. Harkes-On- derwater, tel. 01728-8790. Bent huizen - Boskoop: dr. Hermans, tel. 01727-2038. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrug- ge: dr. Van Dongen, tel. 01723- 8101. Nieuwkoop - Noorden: dr. Sanders, tel. 01725-1555 op za. en zo. voor dringende zaken spreek uur tussen 11.00 en 11.30 en tus sen 17.00 en 17.30 uur Hillegom: dr. Mulders, tel. 19685. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: dr. Monas, tel. 071-895980 za en zo spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke, tel. 071- 414547/410950. Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: dr. Van der Knoop, tel. 02522-11457. APOTHEKEN Leiden Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: Apotheek Kooi. Surinamestraat 7, Leiden, tel. 071-224060 en apo theek Hofland. Throbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877 en Apotheek Carlina. Boerhaaveplein 21. Oegstgeest. tel. 071-176154. Alkemade: Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk Katwijk Rijnsburg: Apotheek Katwijk aan den Rijn, Rijnstraat 38, Katwijk, tel. 01718- 30833. Leidschendam: Panter Apotheek, Prins Bernhardlaan 214, Voorburg, tel. 864883. Noordwij- kerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat. tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Koster, tel. 01717-3836 en dr. Hel der, tel 071-220513. Voorscho ten - Leidschendam: dr. West geest. tel. 071-768616. Bollen streek: dr. Verschueren, tel. 01719-15305. Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op za terdag tussen 11.00 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. KLACHTENMELDPUNT Ambulan te Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur donderdag 18.00-19.00 uut. Tel. 071-141808. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaco- nessenhuls poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburg straat in Leiden naar de Kronen- steinkade 18a In Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel. 071- 897762, 071-142201 of 033- 620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur da- iv gelijks van 16.00 tot 17.00 uur en O van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderaf- deling dagelijks van 14.00 tot H 20.00. Niet meer dan twee bezoe kers per patiënt. Sint Elizabeth- ziekenhuis: Volwassenen dagelijks LE van 14.00-14.45 u. en van 18.30- var 19.30 u.; klasse-afdelingen ook j„r 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- vei 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. al- Ma leen voor vaders. Kinderafdeling ver dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbe- Bui waking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve ver- 006 pleging: dag. van 14.00-14.30 u. en jaa: van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch ovt Adviescentrum: Spreekuur ma. Ha 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth- ke ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13 00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. vei en 14.00-15 00 u.; eerste klasse: de me gehele dag. Jelgersmakliniek: vot Jongerenteam; za. en zo. 14.00- 'zaj 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. te Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. |teu met uitzondering van behandeltij-ovt den en etenstijden. Academisch vo( Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoeku- ren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoe kuur afdeling verloskunde: 18.00- 19.00 u. De Praematurenafdellng: voor ouders en familie is na over leg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters grote kinderen 15.15-17.00, baby zaal en boxenafdeling: volgens af spraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektijden kinderafdelin gen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleeg kundig hoofd. Voor andere bezoe kers van kinderen: Keel-, neus- oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkun de en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewa- king: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling; 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. al leen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KIN DEROPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Infor matie over en aanmelden voor kin deropvang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereikbaar van 10.00 tot 16.00 v 071-120903. Spreekuur ma. 13.00- 15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling be lastingen: alleen op afspraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30- 20.30, afdeling vreemdelingen recht: ma. 13-15 en do. 18.30- 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnum mer achterop de telefoongids (071- 125202). Steeds te beginnen in het links staande gecirkelde vakje ten op zichte van het cijfer en verder gaande in de richting van de wij zers van de klok, kunnen rond de genummerde vakjes woorden van 6 letters van navolgende betekenis worden verkregen: 1. gebouw met gelegenheid voor kansspel; 2. berouw; 3. bewoner van Groenland; 4. zoon v.e. edelman (historie); 5. insekt; 6. verdriet; 7. teken van de dierenriem; 8. klaaglied; 9. begerig. OPLOSSING BgejO 6 :e|6e|o g ïueej*

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14