„Schandaal van Rome" heeft ook gevolgen voor Nelli Cooman Ril TO voetballerlei Sport op TV KOERSTIPS SPORTWERELD 19', =SPORT CekbcSoiuant ZATERDAG 5 MAART 1988 PAGINA 11 BETAALD VOETBAL Vanavond PSV-WV AZ-Haarlem Morgen DS"79-Foyenoord Sparta-Willem II Roda JC-PEC Zwolle FC Groningen-FC Den Bosch FC Den Haag-Ajax FC Den Bosch-FC Twente Eerste divisie Vanavond SC Cambuur-SC Heerenveen NEC-Eindhoven NAC-MVV Telstar-Veendam GA Eagles-RBC Morgen Excelsior-Vitesse RKC-SVV De Graafschap-Helmond Sport FC Wageningen-SC Heracles VANDAAG Nederland 2, 13.30 uur: Atletiek (EK indoor), wielrennen (Omloop Het Volk) en zwemmen (NK). Nederland 2, 22.40 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 22.40 uur. Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 14.25 uur: Wielrennen. België Frans. 22.05 uur: Match 1. Duitsland 1. 18.00 uur Sport- Duitsland 1, 00.10 uur Boksen. Duitsland 2, 22.05 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3. 19.30 uur Sport im Westen. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 1, 01.30 uur: Bowls. BBC 2, 17.50 uur: Atletiek. BBC 2, 20.25 uur Bowls. Sky Channel, 13.45 uur Skiën. Sky Channel, 14.30 en 18.35 uur: EC tennis Zürich. Sky Channel, 22.00 uur: Worste- Sky Channel, 22.55 uur Trans- world Sport. Super Channel, 15.30 uur: Su per Sport. Super Channel, 16.30 uur Bas ketbal. Super Channel, 20.30 uur Wor- MORGEN Nederland 2, 15.00 uur Atletiek en zwemmen. Nederland 2, 19.00 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 20.05 uur: Sportweekend. België Nederlands 2, 15.00 uur Stadion. België Frans, 18.30 uur: Sport. TV 5, 16.30 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- schau. Duitsland 1, 19.50 uur Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 1230 uur Badmin- Duitsland 3, 19.30 uur Sport im Westen. BBC 1, 16.00 uur Voetbal. BBC 1, 17.55 uur Atletiek. BBC 1,00.05 uur: Sporting chan ce. BBC 2, 15.00 uur Rugby. BBC 2, 18.55 uur: Skiën. BBC 2, 20.15 uur Golf. BBC 2, 00.15 uur: Bowls. Sky Channel, 14.00 uur Tennis. Super Channel, 14.30 uur: Su per Sport. Super Channel, 16.00 uur: Ame rican football. SPARTA HUURT MIKE SNOEI ROTTERDAM Vlak voor het sluiten van de transferperiode in het betaalde voetbal, gisteren om 12.00 uur, heeft Sparta de selectie voor het eerste elftal verder versterkt. Nadat donderdag Haar een contract tot het einde van het seizoen bij de Rotter damse formatie tekende, kwam ook Snoei een verbintenis van die perio de met Sparta overeen. De linksbe nige Snoei, die onder contract stond bij Excelsior, moet met Haar het wegvallen van Andriessen, Eger en De Kant compenseren. De komst van Snoei betekende geen vergro ting van de selectie. Spits Tebbens werd door Sparta tot het einde van het seizoen uitgeleend aan RBC. Witvoet te sterk voor Schultz WICHITA In de derde ronde van het 100.000 dollar-tennistoer nooi van Wichita (Kansas) heeft Hester Witvoet Brenda Schultz, zondag nog in de finale van Okla homa City, met 6-2,7-6 (7-4) ver slagen. Daarmee kwalificeerde zij zich voor de kwartfinales. Stefan Edberg werd in de derde ronde van het toernooi van Indi an Wells verrassend uitgescha keld. De als eerste geplaatste Zweed, onlangs nog winnaar van het Grand Prix-toernooi in Rot terdam, verloor met 6-3, 3-6, 2-6 van zijn landgenoot Mikael Pern- fors. Clerc blijft aan leiding ROTTERDAM Rob Clerc heeft na vier par tijen in de damtwee- kamp tegen Hendrik van der Zee om één plaats in het wereld kampioenschap nog steeds de leiding. In Rotterdam kwamen beide spelers na 48 zet ten en bijna vier uur spelen op voorstel van Clerc remise overeen. Clerc leidt met 5-3. De laatste twee partijen worden vandaag en morgen in Rotterdam gespeeld. „Geen wandaden Nederlandse fans in 't buitenland" UTRECHT Het Centraal Informatiepunt Voetbalvanda lisme (CIV) is er al geruime tijd van op de hoogte dat Neder landse voetbalsupporters actief zijn in het buitenland en verstrekt zonodig informatie over deze supporters aan poli- tie-collega's over de grens. Er zijn echter nog geen berichten dat deze „voetbalpendelaars" zich op grote schaal schuldig hebben gemaakt aan wandaden of dat er sprake is van een extreem-rechts netwerk, aldus een CIV-woordvoerder. Het CIV reageert daarmee op een rapport van drie onder zoekers van de Universiteit van Leuven over het in toene mende mate grensoverschrijdende karakter van voetbalge weld. Steeds vaker trekken supportersgroepen naar wed strijden in andere landen om mee te doen aan gevechten tussen rivaliserende supportersgroepen, zo hebben zij gecon stateerd. Volgens de CIV-woordvoerder gaat het bij de Ne derlandse supporters om groepen van steeds wisselende grootte. „Incidenteel gaan er wel eens honderd personen naar het buitenland, maar ook wel eens twee. Dat verschilt sterk", aldus de woordvoerder. MICHAEL HADSCHIEFF IN WORLD CUP OP DE UITHOF DEN HAAG De Oostenrijker Michael Hadschieff, winnaar van de zilveren medaille op de 10.000 meter en van de bronzen op de 1500 meter tijdens de Olympische Spelen, komt op De Uit hof aan de start in de World Cup marathonschaatser!. Deze worden zaterdag 19 maart om 14.00 uur op De Uithof gehouden. Verder zullen Christian Eminger (Oostenrijk), de Russen Dmi- trij Botchkarov en Aleksander Mozin, de Australër Danny Kah, de Amerikanen Eric Flaim en Dave Silk en de Poolse stayer Tomaszov aan de start verschijnen. Onderhandelingen met an dere buitenlandse rijders zijn nog in volle gang. De complete Nederlandse top is ook van de partij en zal strijden om een prijzenpakket van twintigduizend gulden. Het program ma zal omlijst worden met een reeks wedstrijden tussen oud- kernploegleden. Onder hen bevinden zich Kees Verkerk, Jan Bols Rudi Liebrechts, Jan Bazen, Jos Valentijn, Jappie van Dijk, Gerard Maarse en Piet de Boer. Het programma begint met een afvalwedsstrijd voor vrouwen. Drievoudig olympisch kampioen Ard Schenk zal het startschot geven. BUDAPEST Indirect kan Nelli Cooman wel eens één van de vele slachtoffers worden van wat in atletiekland „het schandaal van Rome" aan het worden is. Dat valt althans op te maken uit de woorden van Pier- francesco Pavoni„de Ita liaanse sprinter die van daag en morgen deel neemt aan de EK indoor- atletiek in Budapest. Pavoni mag zich rekenen tot de vriendenschaar van de Rotterdamse wereldrecord- houdster. Hij speelde bij de WK in rolletje in een Hol landse rel door zijn huis be schikbaar te stellen aan Coo man. Vorig iaar had Pavoni vergevorderde plannen voor een in zijn land gevestigde sprintklas, waarin onder meer Nelli Fiere-Cooman en haar privé-trainer Henk Kraayenhof plaats zouden nemen. Maar als gevolg van de enorme opwinding rond de vals gemeten vertcsprong van Giovanni Evangelisti. bleven de broodnodige spon sors ineens met de hand ste vig op de knip. Het koppel Cooman/Kraayenhof ope reert daardoor met tegenzin nog steeds vanuit Rotterdam. De 25-jarige Pavoni, uitko mend op de 100 en 200 meter sprint, is één van de in Rome aan de start verschenen Ita lianen, die openhartig wil zijn over de affaire-Evange- listi. Op 5 september vorig jaar, om 17.30 uur, begon in Rome de finale om de we reldtitel verspringen. Dat Carl Lewis (8.60 meter) goud zou halen, stond daarbij wel zowat vast, evenals de twee de plaats vogr de Rus Em- miyan (8.53), die bij het EK in Budapest trouwens ver stek laat gaan. Maar voor de troostmedaille waren in Rome meerdere kandidaten bijeen, onder wie Evangelisti. Na twee ongeldige sprongen en drie resultaten onder de 8.20 meter verscheen na zijn laatste sprong ineens 8.38 achter de naam van de Ita liaan. Vijf centimeter meer dan de Amerikaan Larry Myricks en dus goed voor brons. Televisiebeelden van de Italiaanse RAI hebben, vele weken later, onomstote lijk vastgesteld dat bij de laatste sprong van de Italiaan schandalig is geknkeid. Vast staat dat bij hem door de plaatselijke juryleden zo'n 50 centimeter is gesmokkeld. Mafia-praktijken Bondstrainer Donati werd het eerste slachtoffer van de opheldering van deze mafia- vooraf hebben opgedragen het chauvinisti sche Italiaanse publiek tevre den te stellen en aldus ge schiedde. Na de openbaarma king startte een uitgebreid onderzoek dat naar verwacht nog maanden zal duren. In middels leverde Evangelisti zijn plak in, loopt Larry My- rick dagelijks hoopvol maar zonder succes naar zijn brievenbus en mag de loopbaan van Donati als „fi- FOTO: ANP nito" worden beschouwd. „En daarmee ben ik dus ook mijn sprinttrainer kwijt", al dus Pavoni. „Kijk, als je een oorlog begint, moet je wel weten tegen wie", zegt hij met verwijzing naar de RAI. „Niet oorlogje spelen om oor logje te spelen. Nu vallen er onnodige slachtoffers. Nee, er zal voorlopig nog wel geen vrede zijn". De kwestie heeft volgens de sprinter hard doorgewerkt bij alle Italiaanse topatleten. En Nelli Cooman (hier samen met Han Kulker) opereert samen met trainer Kraayenhof met tegenzin vanuit Nederland en niet (zoals ook Pavoni wil) vanuit Italië. FOTO: ANP De afgelopen twee maanden volgde de rappe Italiaan (20.65 op de 200 meter) een trainingsstage in Toronto. „Henk en Nelli waren in Ar gentinië en ik had geen tijd meer om dat te regelen. Hoe wel ik het graag had gewild, want Henk is één van de bes te trainers ter wereld en zal nog beter worden". In Cana da trainde Pavoni ook met een wereldster, met Ben Johnson. „Hij en Lewis zijn natuurlijk de enige echte top pers. Daaronder komen er een heleboel, zoals ik, die het ook proberen. Bij grote toer nooien heb ik nogal eens last van blessures. Nu ook weer. Ik streef naar een tijd onder de tien seconden". Op gesjoe mel van de tijdwaarnemers behoeft hij hier in Budapest niet te rekenen. Want Hon garije mag dan het meest westerse Oostblok-land zijn, het is bepaald géén Italië. Had Evangelisti in Rome trouwens zelf niet in de ga ten dat de meting niet correct was Pavoni: „Ja, dat had-ie. Maar wat moest hij dan doen Voor zestigduizend uitzinnige Italianen gaan ge baren dat het niet klopte?" ROB LANGEVELD met een „pfffff" vanuit het middenrif maakt hij duide lijk dat het leed nog lang niet is geleden. Professor Castruc- ci, inmiddels aangetrokken als opvolger van Donati, heeft nog dagelijks zijn han den vol aan dat leed van zijn sprinters. En dus ook aan Pa voni. Schade „Maar ik wil de beste worden, dus ik ga door", meldt Pavoni. „Het liefst met Kraayenhof en Cooman bij me in Italië, maar dat zit er de komende maanden nog niet in. Door al die toestan den hebben de sponsors afge haakt. Het zal wel even du ren, voordat de schade is her steld". Pierfrancesco Pavoni ziet zich nog steeds als ani mator van de school, die hij zelf het liefst als „clinic" be titelt. Voor een beperkte op zet (drie atleten, Kraayenhof en een aantal artsen) denkt hij jaarlijks enkele tonnen nodig te hebben; met vijf „toppers" meer dan het dub bele. Zou het misschien in Nederland goedkoper kun nen? „Nee joh, ga weg. Veel te koud daar", antwoordt hij krachtig. Van Dalen bij SABV NIEUWEGEIN Ton van 1o Dalen wordt de opvolger van Ger Lagendijk in de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV). Van Dalen, eerder werkzaam als manager bij FC Twente en FC Groningen, neemt het takenpakket van Lagendijk, dat vooral de ar beidsbemiddeling omvatte, met onmiddellijke ingang over. DEN HAAG De draverijen van vanavond op Wolvega en morgenmiddag op de baan van Hilversum vragen de aan dacht. Onze tips voor deze wedstrij den zijn als volgt: Wolvega, vanavond vanaf 18.00 le koers: Bella Donna, Boy Burger- heide, Cor Spencer (8-1-7). 2e koers: Brown Lady, Chance Enk huizen, Centipede (5-2-7). 3e koers: Abba Neyenrode, Zipper Mac, Arnie's Apple (10-8-2). 4e koers: Clay Dirt, Best Uithuizen en Abacadabra (4-2-5). Hilversum, morgen vanaf 13.00 le koers: Cereal, Arabis Bonusan, Campagnard Graux (6-9-1). 2e koers: Cobus Zuydhoeve, Carlos Netten, Brice Sun (1-5-7). 3e koers: Binky Hanover, Bea Crown, Bouquet Guapa (6-8-2). 4e koers: Bright Speed, Byvonne P, Afke (8-3-4). 5e koers: Zeus van Echten, Attila van Weert, Woody Dien (3-9-2). 6e koers: Alfons Uithuizen, Amazone Capello, Zeb Davis (9-7-1). 7e koers: Zamzam Fortuna, Wardy, Woerden (7-5-12). 8e koers: Youssef, Zirtaki, Astrid Su preme (2-1-6). 9e koers: Super Explosive, Yellow Shadow en Zally Ashton (2-10-11). 10e koers: Ypco Oostland, Zozo Neve- le, Wikje Last (4-6-8). 11e koers: Cosmos Greenacre, Ace IVlaid, Alexis Louise (7-9-3). Stevige boete voor Guimaraes Guimaraes is door de tucht- commissie van de Portugese voetbalbond stevig aangepakt voor het wangedrag van de supporters tijdens de compe titiewedstrijd voor eigen pu bliek tegen Boavista. Guima raes moet 7000 gulden boete betalen en mag de eerstvol gende zeven thuiswedstrijden in de Portugese eerste divisie geen gebruik maken van het eigen stadion. De fans kwamen bij de stand van 0-1 massaal het veld op, nadat de arbiter de gelijkma ker van Guimaraes had afge keurd. De scheidsrechter staakte daarop het duel. Bij het incident raakte niemand gewond. De tuchtcommissie kende Boavista een regle mentaire overwinning van 3- 0 toe. Spelers moeten zich inhouden Het bestuur van Vfl Bochum heeft de spelers opdracht ge geven niet meer zo emotio neel te reageren. Afgelopen zaterdag wilde scheidsrechter Siegfried Brehm een gele kaart geven aan de libero van Werder Bremen, Gunnar Sauer wegens treuzelen met het nemen van een vrije trap. Als een man stortten de spelers van Bochum zich op de scheidsrechter om te ver tellen dat Sauer al een gele kaart had gehad en dus rood moest krijgen. Dat gebeurde ook. Toch verloor Bochum het duel met de koploper. Had den de spelers van Bochum niet gereageerd op de tweede gele kaart, dan had Bochum de mogelijkheid gehad de wedstrijd ongeldig te laten verklaren en te laten over spelen. Met wellicht een be ter resultaat. Voetbalstaking dreigt in Italië In Italië dreigt een voetbal staking. Oorzaak daarvan is het besluit van de Italiaanse bond de grens voor buiten landers meer te openen. Drie buitenlanders mogen de top clubs met ingang van het ko mende seizoen aantrekken, zodat de stelling dat de rijke clubs de dienst uitmaken weer eens is bewezen. Daar richt zich de aversie van de spelers echter niet tegen. Wel tegen het besluit van de bond dat tweede divisieclubs het seizoen één buitenlander mogen opstellen. En dat be sluit staat volgens Sergio Campana, de voorzitter van de spelersvakbond, haaks op het akkoord dat de bond met de vakbond overeen was ge komen. Partizan probeert het op zijn Chinees Het Europees voetbal krijgt te maken met een nieuw fe nomeen: de import van voet ballers uit de Volksrepubliek China. Het Joegoslavische Partizan Belgrado heeft de primeur op het gebied van topspelers. Daar arriveerden woensdag Jia 'Xiuquan en Liu Haiguang. De één (Liu) centrumspits, de ander (Jia) centrale verdediger van het FOTO: AP vertegenwoordigende team van China sinds 1983. Beiden zijn 25 jaar. De twee hebben toestemming in het buiten land te voetballen op voor waarde dat zij beschikbaar blijven voor het nationale elftal van de volksrepubliek. Venables beschikbaar als bondscoach voor Wales Terry Venables, eerder dit seizoen ontslagen bij Barcelo na en momenteel manager van Tottenham Hotspur, heeft zich kandidaat gesteld voor de functie van bonds coach van Wales. Venables heeft van zijn club toestem ming gekregen. Naast de 45- jarige Venables komen ook Brian Clough (Nottingham Forest) en Bob Paisley, de vroegere trainer van Liver pool, in aanmerking voor de functie. Wales is bij Neder land ingedeeld tijdens de voorronde van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal in 1990. Geen reclame voor condooms De spelers van FC Homburg mogen geen reclame voeren voor condooms. De Westduit- se voetbalbond (DFB) heeft dat gisteren besloten. De spe lers zouden anders vandaag in de competitiewedstrijd te gen Waldhof Mannheim (als enige club in de Bundesliga zonder sponsor) op hun shirt de merknaam „London" ge dragen hebben. Volgens de DFB is de door FC Homburg voorgenomen shirtreclame „in strijd met de huidige principes van ethiek en mo raal in de voetbalsport". Meer kaarten voor KNVB Het organisatie-comité van de strijd om de Europese voetbaltitel is de KNVB be treffende het beschikbare aantal kaarten wat tegemoet gekomen. In eerste instantie kreeg de voetbalbond slechts 50.000 toegangsbewijzen toe gewezen. Een klacht bleek niet aan dovemansoren ge richt. Het comité heeft beslo ten het aandeel van Oranje te verhogen tot 61.934. Ook voor de andere landen is het aantal beschikbaar gestelde kaarten aangepast. Verras send genoeg komt Ierland op de tweede plaats. De eiland bewoners, als kansloos voor de titel beschouwd, ontvan gen 51.008 toegangsbewijzen. Politie kostte Britten twaalf miljoen gulden De begeleiding van de politie bij competitie- en bekerwed strijden van de Engelse en Schotse voetbalclubs heeft het vorige seizoen 3,65 mil joen pond (twaalf miljoen gulden) gekost. In vergelij king tot een jaar eerder een stijging van twee miljoen gul den. Op de uitgavenlijst van de Engelse eerste divisie staat Chelsea bovenaan met ruim 405.000 gulden, andere clubs die hoog scoren zijn Liver pool, Everton, Manchester United en Arsenal, die ook de grens van 100.000 pond (350.000 gulden) overschrij den. Het bedragen in Schot land ligt in zijn totaliteit aan zienlijk lager, slechts iets meer dan 2,5 miljoen gulden. Celtic vergt daarvan een-der de gedeelte. In drie jaar zijn de uitgaven op dit punt in Schotland trouwens verdub beld. Voetbal De selectie van het nationale elftal voor spelers onder de zestien jaar wordt ge domineerd door PSV-ers. In de groep van zestien zijn zeven spelers van de Eindhovense formatie opgenomen. Ajax en Feyenoord leveren ieder drie voetballers aan de groep. Het jeugdelftal speelt op woensdag 9 maart een kwalificatie-wed strijd voor het Europees kam pioenschap tegen Frankrijk in Den Helder. Twee weken later volgt de return. De winnaar plaatst zich voor de eindronde. Atletiek Gerard Nijboer zal bij de marathon van Am sterdam voor de tweede keer proberen te voldoen aan de Olympische limiet. Zijn eerste poging de 42 kilometer af te leggen in twee uur en twaalf minuten, twee weken geleden in Tokio, slaagde niet. De ma rathon van Amsterdam heeft plaats op 8 mei. Skiën Bij de Europese kam pioenschappen skilopen voor de lage landen in Isny heeft de Vrijdag 18 maart verschijnt Informatie over de adverteer- mogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Aemoud Lippmann, bereikbaar onder nummer 071-122 244. Ccidóc Soiwa/nt Nederlander Stuik net een medaille gemist op de vijftien kilometer. Hij kwam een se conde te kort. Winnaar werd de Brit Crossdale. Bij de dames zegevierde zijn landgenote McKenzie, de Nederlandse Van Driel werd zevende. Voetbal Frans Hartman treedt per 1 juli af als voorzit ter van FC Twente. Het be stuur heeft Hartman gevraagd er nog een jaar aan vast te knopen om een soepele over gangsregeling te kunnen uit werken. Dammen Oud-wereldkam pioen Iser Koeperman heeft de eerste plaats op de rating- lijst heroverd op titelhouder, Alexander Dibman. Koeper man steeg door zijn sterke prestaties bij het Amerikaanse zonetoernooi en de titelstrijd van de Verenigde Staten. De Amerikaan heeft 2433 punten. Rob Clerc is vijfde met 2405 punten. Skiën De wereldbeker-af daling voor dames in Aspen is gisteyen afgelast. Oorzaak was de hevige sneeuwval, waar door het zicht erg slecht was. Elf deelneemsters startten voor de afdaling. Daarna maakte de jury een einde aan de wedstrijd. Voor zaterdag staat de reuzeslalom op het programma. Meer sport pagina 17 sportuitslagen BILJARTEN NK kunststoten In Leeuwarden Stand na 18 figuren: 1. Belderbos (Enkhuizen) 97 punten uit 37 pogin gen; 2. Schumann (Capelle aan de IJssel) 95-38; 3. Bessems (Cadler en Keer) 90-34; 4. Thijssen (Mill) 88-37; 5. Brunnekreef (Goor) 86-32; 6. Vn der Wal (Hattem) 85-36; 7. Kuyl (Heemstede) 83-33; 8. Tusveld (Goor; 76-41; 9. De Jager (Den Haag) 59-43; 10. Velthuis (Oldenzaal) 56-46. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Chery Bui tenzorg (J. Wagenaar) 2.57,9-1.24,7, 2. Coco Whitesummer, 3. Chris Nor ton. Toto: winnend 1,60, plaats 1,20, 1,30, koppel 3,60. trio 25,30. Tweede koers, 2100 m: 1. Ben Zuyd hoeve (J.Wagenaar) 2.54,4-1.23,0, 2. Adelman Boszorg, 3. An|o Renka. Toto: winnend 2,40, plaats 1,00, 1,10, koppel 4,10, trio 32,90. Derde koers, 1609 m: 1. Boy de Bloe- merd (J.v.d.Pijl) 2.11.4-1.21,7, 2. Zuidster Voorne, 3. Brigitta R. Toto: winnend 2,10, plaats 1,10, 1,90, kop pel 4,20, trio 41,50. Vierde koers, 1609 m: 1. Yorki Helve tia (R.Hauber) 2.10.8-1.21,3, 2. Zana- ra, 3. Brandy Boszorg. Niet gestart: Zwaluw R. Toto: winnend 4,00, plaats 2,30, 3,80, koppel 13,70, trio 64,70. Vijfde koers, 2600 m: 1. Zoe (W.van Buytene) 3.36,8-1.23,4, 2. Yamara ol Horn, 3. Yoniet Taxis. Toto: winnend 3,10, plaats 1,60, 9,40, 1,80, koppel 70,00, trio 320,20. Zesde koers, 2100 m: 1. Alme De Bloomerd (J.v.d.Pijl) 2.51,8 - 1.21,8, 2. Amon Marco. 3. Yshamo Lerona. Niet gestart: Waldi Lebejos. Toto: winnend 2.10, plaats 1,70, 1,40, 1,60, koppel 3,70, trio 20.60. Zevende koers, 1609 m: 1. Wicardo Peter (W.Velis) 2.08,3 - 1.19,7, 2. Yvonne V, 3. Wally Heynen. Niet ge start: Worthy Weber, Ydelheid Fortu na. Toto: winnend 1,90. plaats 1,40, 6,50, koppel 7,60, trio 9,50. Totalisator-omzet: 163.928,00 TENNIS EK voor landenploegen in Zürich Groop 1: Groot-Brittannië-Zweden 2- 1: Castle-Bergström 3-6, 3-6; Bates- Gustafsson 6-3, 6-2; Bates/Castle- Kroon-Tideman 6-4, 7-6 (7-1). Stand: Tsjechoslowakije 1-2 (3-0), 2. Groot- Brittannië 2-2 (2-4), 3. Zweden 1-0 (1- 2). Bondsrepubliek Dultsland-Zwitser- land 1-2: Osterthun (Wdl)-Stadler (Zwi) 4-6, 4-6; Steeb (Wdl)-Mezzadri (Zwl) 6-4, 6-4; Steeb/Köhnen (Wdl)- Mezzadri/Günthardt (Zwi) 6-7, 3-6. WIELRENNEN Ronde van Murcia 4e etappe: 1. Hermans (Ned) 133 km in 2.58.15, 2. De Jonckheere (Bel), 3. Van Brabant (Bel), 4. Phlllpp (Fra). 5. Suarez-Cueva (Spa), 6. Moreda (Spa) allen zelfde tijd. Algemeen klasse ment: 1. Hermans 15.08.37, 2. Van Brabant z.t„ 3. Moreda z.t. 4. Philipp z.t. 5. Quevedo (Spa) z.t. 6. Gaston (Spa) z.t. ZWEMMEN Nationale winterkampioenschappen in Emmen Heren 50 m vrij: 1. Dekker (IJssel) 22,76, 2. Boerema (Zeeschuimers) 23.12, 3 De Rover (Dolfijn) 23,38, 4. Joustra (Zee schuimers) 23,39, 5. Degenaar (WVZ) 23,51, 6. Huizer (AZPC) 23,72, 7. Ek- kelboom 23,92. 1500 m vrij: 1. Van der Spoel (DWK) 15.45,01. 2. Linders (Dolfijn) 16.01,03, 3. Granneman (WVH) 16.01,95, 4. De Kort (HPC) 16.03,30, 5. Van Dam (Zwemlust) 16.17,68, 6. Geutjes (AZPC) 16.26,60. Dames 400 meter wisselslag: 1. Marianne Muls (Dedemsvaart) 4.46,22. 2. Mil dred Muis (Dedemsvaart) 4.47,43, 3. Moers (MZPC) 4.75,75, 4. Wigger (De Dinkel) 4.58,84. 5. Kater (Zeeschui mers) 5.00,58, 6. De Bruijn (WVZ) 5.01,15, 7. Ligtenberg (De Dinkel) 5.02,00, 8. Masseurs (HPC) 5.02,99 4x100 m wissel: 1 De Dolfijn (De Rover, Hinrlch, Van Bentum en Baars) 4.13,09 (Nederlands record), 2. HPC 4.13.24, 3. Eemsrobben 4.15,43, 4. Orca 4.20,73. 5. MZPC 4.21.02. 6. Dedemsvaart 4.22,51, 7. De Dinkel 4.23,31.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11