I Lepelbuigen kan iedereen leren John Nettles begint aan laatste serie „Bergerac" :ADIO/TELEVISIE EcidócGotwmt WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 PAGINA 9 im van der Maas (rechts) amuseert zijn publiek, foto: persunie SYCHOLOOG TOM VAN DER MAAS: 99 PELDOORN Onder het motto „De kwelgeest ontmaskerd" Kjaakt Tom van der Maas vanavond zijn opwachting in het Vero- ica-programma „Parallax" (Ned. 1 om 22.25 uur) dat aandacht be- [eedt aan de wereld van het paranormale. De drs. psychologie die Utrecht als wetenschaps-journalist zijn brood verdient, is zeker en poltergeist en over paranormale verschijnselen heeft hij zo jn eigen ideeën. Van der Maas is in staat metalen voorwerpen om buigen zonder ze aan te raken. Voor een klas met kleuters trekt >m vanavond de trucendoos open. Mogelijk kan hij de kwelgeest n Hilversum enigszins aan banden leggen, lan der Maas (32) deed wat jaren geleden als assistent mee aan in groot onderzoek dat een deel van wetenschappelijk Utrecht egen jaar bezighield. De belangrijkste conclusie luidde dat de ieelnemende paragnosten niet begaafder zijn dan de doorsnee Ne- erlander. In die tijd bracht hij ook een bezoek aan Jelle Urk, een ipeldoornse mentalist met goochelen als grote hobby. Urk kreeg ëzelfde foto onder ogen als de paragnosten die op dat moment èn het onderzoek meededen en kon op grond van zijn mensen- jen nis meer en betere informatie over de afgebeelde personen ërtellen dan de vermeende paragnosten. ich wenst Van der Maas niet de vloer aan te vegen met alle zie- 1 zieledokters die daarvoor geen wetenschappelijke oplei- ng hebben genoten. „Als ze maar een produkt afleveren dat ereenkomt met het geld dat mensen daarvoor moeten betalen", ver zijn eigen aandeel in deze mistige wereld is hij duidelijk. Nat ik doe, is op de eerste plaats puur amusement. Bekijk je het [etenschappelijk, dan is negentig procent gewoon verklaarbaar .pjanuit natuurkundige en vooral psychologische principes. Dan oud je nog tien procent over. Een diepgaand gesprek met een we- nschapper haalt daarvan mogelijk nog een paar procent af. De tost is ook voor mij onverklaarbaar. Misschien is het paranormaal, Misschien niet. Laten anderen daarover maar oordelen". _ils aardige bijverdienste treedt Van der Maas regelmatig in den Winde voor het voetlicht. Hij bouwt zijn show zorgvuldig op. Hij fappert met een balpen die zo op het oog langzaam maar zeker jrombuigt. Maar dat is niet meer dan gezichtsbedrog. Vervolgens jat hij iemand naar voren komen die muntjes in z'n hand heeft, egen van de tien keer raadt Tom het juiste bedrag. „Allemaal pwarmertjes voor de lepelkrombuigerij. Psychologie is een be- ingrijk onderdeel van wat ik doe. In feite kan vrijwel iedereen ■I leren. Maar ik vertel niet alles. Dadelijk werkt half gooche- od en amuserend Nederland met kromgebogen sleutels en lepels. Ian is de aardigheid er heel snel af". 'an der Maas: „Zelf ben ik ook regelmatig verbaasd over wat er Herhaal kan gebeuren. Ik kreeg een horloge aan de gang dat ja- enlang niet had gelopen. Misschien is het toeval, zat er wat stof usen radertjes of was het net op de grond gevallen. Ik weet het iet. Laatst was een fotograaf bij mije om een foto te maken. Hij pntroleerde zijn belichtingsmeter. Ik deed dat ook en bij mij be ton dat ding uit te slaan alsof mijn handen licht uitstraalden. De totograaf begreep het niet en ook ik heb er geen verklaring voor". DAVID LEVIE Veel bekijks voor eerste „Wedden dat?' HILVERSUM Naar de eer ste aflevering van AVRO's „Wedden dat?" keken afgelo pen maandag ruim 5,5 miljoen kijkers ofwel 43 procent van het totale kijkerspubliek bo ven de zes jaar. De gemiddelde waardering was eveneens hoog: 7,8. Dit blijkt uit de ge gevens van het kijk- en luiste ronderzoek van de NOS. In to taal worden dit seizoen zes af leveringen van het populaire spelprogramma door de AVRO op het scherm gebracht. KRO brengt Tour-quiz HILVERSUM KRO's pro- grammamaker Willibrord Fre- quin van „Brandpunt" krijgt in juli tijdens de Tour de France een eigen „Tour quiz". De show wordt op de twee vaste avonden van de KRO, na 1 april de maan dag en de vrijdag, uitgezonden tussen zeven en acht uur 's avonds. Kandidaten krijgen vragen te be antwoorden over de Tour '88 en over vroegere Tours. Presentator Willibrord Frequin: „Ik heb zo iets nog nooit gedaan, maar het lijkt me erg leuk. Een speciale aanpak heb ik niet. ik blijf ge woon mezelf. En dat betekent dat het allemaal wel niet zo gladjes zal verlopen". Fotowedstrijd voor koningin Beatrix HILVERSUM Ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van koningin Beatrix organiseert de NCRV-televisie, in sa menwerking met René Stokvis Produkties, een wedstrijd voor amateurfotografen en -filmers die, wanneer en bij welke gelegenheid dan ook, foto's, 8-mm-films of video-opnamen hebben gemaakt waarop koningin (of prinses) Beatrix voor komt. De inzendingen vormen de basis van een showprogramma dat de NCRV onder de titel „Zij die geluk brengt", op Konin ginnedag (30 april) zal uitzenden. De prijswinnaars - aange wezen door een deskundige jury - zullen in die show door de presentatoren Lisette Hordijk en Dick Passchier worden be kendgemaakt. Een ruime selectie uit de inzendingen zal in de maand mei worden tentoongesteld in de hal van het NCRV- gebouw in Hilversum. Video-opnamen, 8-mm-films en foto's van elk formaat, scherp of onscherp, zwartwit of kleur, voor zien van een beschrijving van hoe en wanneer de opname tot stand kwam en met naam en adres van de afzender moeten voor 1 april binnen zijn bij de NCRV-televisie, postbus 1930, 1200 BX Hilversum. LONDEN „Ik speel nu acht jaar als Bergerac de hoofdrol in de gelijknamige reeks. Hoe wel ik graag in de huid kruip van de inspecteur, zijn er nog genoeg andere uitdagingen. Ik hou het dan ook waarschijnlijk na de laatste serie van acht af leveringen, die we vanaf maart gaan opnemen, voor ge zien", zegt John Nettles, die in zijn rol van Jim Bergerac in middels ruim zeventig uur be steedde aan het opsporen van wetsovertreders op het Britse eiland Jersey. De laatste serie, die in 1989 door de BBC wordt uitgezon den, krijgt echter, als het aan John Nettles ligt, een vervolg als het publiek hem vraagt er mee door te gaan of als Jona than Powell (programmaleider van BBC 1) de reeks niet wil stopzetten. John: „Ik heb er in al die jaren met plezier aan ge werkt, maar aan alle goede dingen komt een einde. Maar, al stopt de serie, dan nog lig gen er in elk geval een aantal speciale Kerst-afleveringen in het verschiet". Zachte dood De politie-reeks (vanavond: Ned. 2 om 20.35 uur) zou vier jaar geleden al een zachte dood zijn gestorven als Jona than Powell niet net hoofd drama produkties van de BBC was geworden. Powell: „De BBC wilde de serie schrappen, maar ik vond het een uitste kende reeks. Bovendien bleek „Bergerac" bij het kijkpubliek heel populair te zijn. De ge ruchten dat hij zou verdwij nen, leverden honderden brie ven van kijkers op met de vraag of „Bergerac" niet be houden kon blijven. Gesteund door deze briefschrijvers en het feit dat uit de kijkcijfers bleek dat tussen de veertien en vijftien miljoen mensen in de koude wintermaanden af stemden op de zonnige gebeur tenissen op Jersey, zijn we aan een nieuwe serie begonnen. „Bergerac" is momenteel de tweede. meest succesvolle reeks van de BBC. Hij wordt in kijkcijfers alleen overtrof fen door „EastEnders". Negen maanden Voor de opnamen verblijft Nettles zo'n negen maanden op het eiland. „Jersey is plek waar ik anders graag mijn va kanties zou doorbrengen, hoe wel niet iedereen dat met mij eens zal zijn. Je moet namelijk wel van stilte houden. Wat dat betreft geeft „Bergerac" niet altijd een even eerlijk beeld van het eiland. Het is er veel rustiger dan de serie doet ver moeden en er is ook veel min der criminaliteit dan in de verhalen zichtbaar wordt ge maakt". Hoewel heel veel eiland-bewo ners, op wie constant een beroep wordt gedaan, graag in de serie figureren, is niet ie dereen even blij, dat Jersey als decor dient. „Jersey wordt veelal geportretteerd als een eiland vol miljonairs, maar er is ook veel armoede onder de bewoners", aldus een van hen. Aan de andere kant echter blijkt de serie wel een enorme impuls voor het toerisme. In de afgelopen jaren steeg het aantal vakantiegangers met veertig procent. John Nettles, die voor hij als Bergerac een miljoenenpubliek voor zich won, serieuze rollen speelde bij de Royal Shakespeare John Nettles g speelt als Bergerac cowboytje en indiaantje. FOTO: SUPERCHANNEL Company, is blij dat hij inder tijd door producer Robert Banks Stewart werd gevraagd voor de rol. John: „Uiteinde lijk betekende het vele jaren werk. Dat ik hierdoor voor het publiek Bergerac werd, vind ik niet erg. Als acteur liggen de rollen nu eenmaal niet voor het opscheppen en ik werk lie ver dan dat ik niets doe". Beter voorbereiden Als hij het nog een keer over zou mogen doen, zou hij zich beter voorbereiden. John: „Op het moment dat ik de rol kreeg aangeboden, speelde ik in net theater en had ik geen tijd oni mij grondig in te leven. Dat is vooral in de eerste serie te zien en ik schaam mij dan ook een beetje voor die eerste afleveringen. Gelukkig heb ik veel steun gehad aan de be denker ervan, Robert Banks Stewart. Hij heeft mij door moeilijke tijden heen geloodst. In het begin had ik vooral pro blemen met het natuurlijk neerzetten van Jim Bergerac, ook omdat ik geen camera-er varing had. Zo'n serie is toch even iets anders dan in het theater een rol als Hamlet neerzetten. Als je er eenmaal bent ingegroeid, wordt het echter wat gemakkelijker om die persoon met overtuiging te portretteren. Maar echt een voudig is het nooit. Op de dag dat dat gebeurt, stop ik met de Niet dezelfde De Jim Bergerac van nu is niet dezelfde als die van een paar jaar geleden John: „Hij is veranderd zoals ik ben veran derd. Bergerac is ouder gewor den. maar er is ook meer hu mor in de serie geslopen. Bo vendien komt Bergerac tegen woordig wat gemakkelijker uit zijn woorden. Hij is minder stijf dan vroeger". Hoewel John Nettles nu acht jaar politieman speelt, zit het er niet in dat hij die rol ooit in het echte leven in praktijk zal brengen. John: „Daar ben ik niet slim genoeg voor". HANS PIET 15.30 15.45 16.15 16.40 17.30 17.46 18.08 18.30 19.00 20.00 20.28 21.27 21.50 VOO [s] Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Een brug teveel De Grote Meneer Kaktus Show, kinderprogramma met Peter Jan Rens is Crossbow, Engels/ Amerikaanse jeugdserie. Afl.: Woeste grond Dynasty, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Het portret. Het portret dat Alexis van Bla ke heeft gemaakt, doet Krystle vermoeden dat er meer tussen hen in Singa pore heeft plaatsgevonden NOS Journaal VOO De heilige koe, auto- en motorsportmagazine Club Veronica, jongeren programma TELEAC Rockschool 2, les 3 VOO Pompy de Robodoll, ani matiefilm. Afl.: Kruimel Tuimel leert vliegen IS Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. Te gast in de Countdownstu- dio de Engelse groep T'Pau, Climie Fischer. Frank Boeyen en Bour geois Tagg NOS t Journaal en weerover- zicht SOCUTERA Gezondheidszorg in de Derde Wereld. Film van de Stichting Memisa Medicus Munda VOO s Moonlighting, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Ge vaarlijk spel. Maddie en David komen terecht in een chique casino in Bue nos Aires, dat gerund wordt door Maddie's vroe gere boekhouder. Het blijkt dat hij met haar geld aan de haal is gegaan Verona, satirisch pro gramma met Harry Ver- meegen en Henk Spaan Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin aandacht voor conflicten tussen de buren, veelal veroorzaakt door overlast. Voorts een reportage over de explo sief groeiende export van levend vee en aandacht voor de motieven van de moordenaar van John Lennon, Mark Chapman. tj Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-uitzending. ■T Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 32) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders. zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 22.25 S Parallax, serie over pa ranormale verschijnselen. Afl.: De kwelgeest getemd 23.15 Veronica Sport 23.40 The hitchhicker, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Moordneigingen, met o.a. Renée Soutendijk en Fran co Nero. Een vrouw heeft last van nachtmerries, waarin ze achterna wordt gezeten door een donker, onheilspellend figuur. Ze brengt hiervoor een be zoek aan een psychiater NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Praten of vechten (1) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 t Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PPR VARA 19.22 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Vermeningsurfi- ging 19.35 De baas in huis? Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Frankie en Tony houden van elkaar. Een liefdadig heidsactie brengt Tony te rug naar zijn oude buurt. Daar ontmoet hij Frankie, het enige meisje van vroe ger. die nog nooit met hen uit is geweest 20.00 Paul Anka. Registratie van het optreden in het Singer Museum te Laren op 3 de cember 1987. Gaste: Anita Meijer 20.35 Bergerac, Engelse politie serie gesitueerd op het eiland Jersey. Net o.a. John Nettles, Terence Alexander en Louise Ja meson. Afl.: Alles wat Lola wil. Reggie Betts heeft zijn straf voor een juwelen- diefstal uitgezeten, maar de juwelen zelf zijn nooit boven water gekomen. Dit brengt hem in de penibele positie, dat de politie maar ook bendeleider Joey Brown achter hem aanzit 21.27 Romeo Jeanette, tv-film van Shireen Strooker, Bo Rienks en Sam Tjioe. Met o.a. Judith Hees. Lieneke Ie Roux en Shireen Stroo ker NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Filmfestival Rotterdam, documentaire over dit filmfestival dat dit jaar voor de zeventiende maal plaatsvindt en duurt tot 7 februari 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden IRT 1 icène uit de speelfilm 'De lustige weduwe', met Una Merkel en taurice Chevalier. BRT 2 om 20.15 uur. FOTO: anp 19.25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts 20.15 I De lustige weduwe (The merry widow). Amerikaanse speelfilm uit 1934 van Ernst Lubitsch. Met Maurice Cheva lier. Jeanette McDonald. Ed ward Everett Horton e.a. Mars- howia 1885: In dit kleine ko ninkrijk is het de gewoonte dat de weduwen, zwaar gesluierd, de nagedachtenis van hun echtgenoot in ere houden. Ook de mooie Sonia volgt deze tra ditie. De kanppe kapitein Dani- lo zou echter graag weten welk mooi gezichtje zich achter deze sluier verbergt 21.50-22.35 Concert. Gudrun Den- ger-Schmeiser. klavecimbel, vertolkt Variaties. KV 265, van Mozart; B Havlu en R. Rod vertolken het concert voor xy lofoon en piano van Toshiro Mayuzumi; het Janacek-kwar- tet vertolkt het strijkkwartet in d ki t., van Dvorak IRT 2 Patrick Pacard (2). zesdelige Duitse tv-serie van Gero Er- hardt. Met Hendrik Martz. Jean-Claude Bouillon e.a. Di- mitri, een geheim agent die voor eigen rekening werkt, spuit een waarheidsserum in tandpasta van professor Gun- strom om hem de geheime for mule te ontfutselen )-17.30 Klim-Op, tienermagazi ne over life-style en cultuur (herh j Nieuws in teletekst Tik Tak, kinderserie (herh.) 3 Plons. Afl.: Plons en de specht (herh.) Chocky's uitdaging (Chocky's challange, 4). zesdelige Engel se tv-serie naar het werk van John Wyndham 3 Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners met re portages, portretten en gasten in de studio. Presentastie: Ma- riet Vandebos Uitzending door derden: Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep D Mededelingen en program ma-overzicht D Kurtoisie, Hilaire Sfeermaec- kers. kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. Afl.: Vrije omgang van jongelui op het sportterrein 3 Vlaanderen erger je niet, spel en showprogramma Presenta tie Jos Ghysen. Met een op treden van Johan Verminnen en Clouseau 5 Krokant, culinaire serie. The ma: Terrines. Presentatie: Nest Mertens 5 Verwant, kunstmagazine 5-23.15 Nieuws en Coda: Hij droeg nu geen scharlaken jas, van Oscar Wilde .00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps. Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Terry is dolblij met Jills bezoek en doet haar een onverwacht voorstel 9.23 Intermezzo: Sonate opus 65. van Chopin, uitgevoerd door Katrien Verbeke. piano en Ka- rel van Aken RTBF 1 17.15 Nouba nouba, kinderprogram ma met tekenfilms, de verbor gen camera, boekenrubriek, Noubactif en Noubana-News. Presentatie: Frangoise Walle- 18.30 Carrefours, gevarieeerd pro gramma met gasten en filmru- 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 C'est a voir, serie reportages gewijd aan politieke en sociale aktualiteiten in België 21.00 Toutes griffes dehors, zesdeli ge tv-serie met Sophie Desma rets. Serge Avedikian. Jacques Frangois e.a. Afl. 3: Dans Ie 21.55 Coup de film, filmrubriek. Pre sentatie: Terry Focant 22.40 Cargo de nuit, cultureel maga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.50 Loterijtrekking 22.55 Laatste journaal 23.25-23.35 Le coeur et l'esprit, ka tholieke uitzending DUITSLAND 1 15.30 Internationale Griine Woch Berlin 1988, berichten en re portages vanaf deze Berlijnse tentoonstelling 16.15 Moskito - nichts sticht bes- ser, kinderprogramma 17.00 Der Pickwick-Club, kinderpro gramma 17.15 Tagesschau 17.25 Abenteuer in Vancouver, Ca nadese tv-serie. Afl.: Gefahrli- che Abwasser 18.00 Hallo Jerry Lewis, tv-serie. Afl.: Familienbande 1'8.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.52 Praxis Bülowbogen, tv-serie. Afl.: Familiengeheimnis 19.58 Programma-overzicht 20.00 UiTagesschau 20.15 Schwarz, rot, gold, tv-serie van Diter Meichsner. Met Uwe Friedrichsen, Siegfried Kernen, Edgar Bessen e.a. Afl.: Zucker. Zucker 22.00 lm Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Reden Siel Jetzt red' ich, ca baretprogramma met Mathias Richting (herh.) 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.58 Heidi, tekenfilmserie 16.25 Hals über Kopf, tv-serie 16 55 Heute 17.10 isl Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement 17.40 Die Wicherts von nebenan, tv- serie met Maria Sebaldt, Step- han Orlac, Jochen Schroder e.a. Afl.: Die Anhalterin 18 54 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Doppelpunkt-Szene. Afl.: Popsterren, alleen kritisch om wille van het geld? 20.15 ZDF-Magazin. Informatief ma gazine 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie. Afl.: Alte 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22 10 Kontext: Sind Sie Jude oder Christ? 40 jaar Joods-Christe lijke dialoog 22.40 Schwierige Heimat: Tod lm Regen (Les Princes). Franse speelfilm uit 1983 van Tony Gatlif. Met o.a. Gerard Dar- mon. Muse Dalbray en Celine Milton 00.15-00.25 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws In Sachen Natur, milieumaga- Burgerforum West 3 aktuell Hobbythek: Düfte und Aro men zum Heilen und Genies- sen, hobbymagazine Sport im Westen extra. IJs- hockey-Olympiatest te Düssel- dorf Von etwas andarem (O nécen jinèm), Russische spoel- film uit 1963 van Vera Chytilo- va Met Eva Bosakova, Vera Uzelacova. Josef Langmiler 00.20 Laatste nieuws BBC 1 15.15 Wednesday matinee: Winner take all, Amerikaanse speel film uit 1975 van Paul Bogart. Met Shirley Jones, Laurence Luckinbill. Sam Groom e.a. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met "Pinny's house", 'Animal fair", 'Laurel Hardy', 'Jackanory', 'Wizbit' en 'Superted' 18.00 Newsround, jeugdjournaal 18.10 Soft soap, jeugdserie 18.35 Neighbours, Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. (herh.) 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan 20.35 The clothes show, modema- 21.00 tfl Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Vic toria Principal. Larry Hagmen en Linda Gray. Afl.: Bedtime stories 21.50 Points of view, kijkersreacties 22.00 Uitzending van de politieke partijen. Conservative Party 22.05 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 iQ.E.D. Wetenschappelijke serie. Afl.: To fly like a bird, documentaire over Gunther Rochelt, een soort Deadalus. en zijn poging om als een vo gel te vlieaen 23.05 Sportsnignt, sportmagazine met een rechtstreeks verslag van de bokswedstrijd tussen Michael Watson en Don Lee 00.45-00.50 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 Indoor Hockey: The battle of the cities, verslag van de eer ste dag van het British Cities Championship 16 50 Nieuws en weerbericht 17.00 Catchword, quizprogramma met woordspelletjes 17.30 xVictorian Kitchen Garden kruidenrubriek. Afl.: February (herh.) 18.00 Chaplin, superclown, docu mentaire 18.30 Film '88, fllmmagazlrte met Barry Norman (herh.) 19.00 Dirk Bogarde-cyclus: H.M.S. Defiant, Engelse speelfilm uit 1962 van Lewis Gilbert. Met Alec Guiness. Dirk Bogarde, Maurice Denham e.a. 20.40 The Rock 'n Roll Years, mu ziekprogramma met ditmaal nieuws en hits uit 1958 21.10 Timewatch, serie themapro gramma's. Afl.: Wars of the world. Naar aanleiding van het feit dat 50 jaar geleden Orson Welles' radio-bewerking van 'War of the worlds' miljoenen mensen in paniek bracht, wordt de controle op en de In vloed van de massamedia be keken 22.00 M'A'S'H*. Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Switt e.a. Afl.: Hawkeye 22.25 Campaign (5). zesdelige dra maserie met o.a. Penny Dow- nie en Jeremy Clyde 23.20 Endless parade, gevarieerd muzikaal programma 23.45 Uitzending van de politieke partijen. Conservative Party 23.50 Newsnlght, actualiteiten 00 35-00 45 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 s Pop Formule, popprogram ma met Martijn Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 I Dream of Jeannie, comedy- 18.57 Europees weerbericht 19.00 My Favourite Martian, come dyserie 19.30 Time Tunnel, science-fiction- 20.25 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Police Story, misdaadserie 22.15 Ford Snow Report 22.20 Shell International Motor- sports 1988 23.25 Roving Report, actualiteiten 23.55 s Pop Formule 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Formula One, popprogramma met John Leslie 18.00 Super Sonic, popprogramma met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, spelprogram- 19 25 Europees weerbericht 19.30 The story of Yellowfoot, docu mentaire 20.30 The Hot Shoe Show, amuse mentsprogramma 21.00 Singles, vijfdelige Australische tv-serie. Afl. 3: Stefan 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport. IJshockey 23.30 Gillette Soccer Scene 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 World of Photography 00.30 Super Sonic 01.30-02.30 Formula One MTV EUROPE 00.00-24.00 1' Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00-17.10 3 From 1 at 5. 19.00-19.30 Remo te control, spelprogramma. 22.00-23.45 US Top 20 Count down. 00.00-00.30 Club MTV (herh.) TV 5 16.05 Test 17.00 La course autour du monde 18.00 Récréatlon 18.40 Des Chiffres et des Lettres 18.55 Nieuwsoverzicht 19.00 Test 19.55 La Course autour du Monde 20.50 Interlude 21.00 Tell Quel 21.30 Jazz a Montreux, muzikaal programma met een optreden van de violist Stéphane Grap- 22.00 Journaal 22.30-23.30 Continents Francopho nes, documentaire over de Oum Er Rbia. de voornaamste rivier in Marokko NEDERLAND 1 huisvrouw 10.55 Televisie fruitmand, muziekprogramma met geesteli|ke liederen FEDUCO 11 10-11.30 De nije skoalle (5) NOS 13.00 Nieuws voor doven EO 16.00 Fauna, natuur- documentaireserie 16.25 Lassie, Ad- merikaanse kinderserie. Afl Gevaar in het ravijn 16.50 Kinderkrant, kin derprogramma NOS 17.30 Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10 00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Meisterschaft im Seiten- sprung (herh.) 12.10 ZDF Magazin 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Ta gesschau 15.20 Tagesschau 15.30 Expeditionen ins Tierreich, natuur filmserie. Afl: Wasserdrachen und Peitschenschlangen 16.15 I The munsters, kinderserie. Afl.: Das Ta lent 16.45 Unternehmen Arche Noah, kinderserie 17.15 Tagesschau 17.25 Kommissar Zufall DUITSLAND 2 09 45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf 15.50 Programma-overzicht 15.55 Heute 16.00 Muppet-Babies, Amerikaanse tekenfilmserie 16.20 Logo, jeugdjour naal 16.30 Die Dreibeinigen Her- rscher, sf-avonturenserie* naar de boeken van John Cristopher. Afl.: Gastfreundschaft mit bitterem gesc- hmack 16.55 Heute 17.10 (sl Tele-ll lustrierte 17.45 Matlock, misdaadse- BBC 1 07 35 I Edgar Kennedy 07.55 Weer bericht 08 00 Breakfast time, ontbijt- televisie 09.30 Laverne and Shirley 10.00 Nieuws 10.05 Open air (1) 10 20 Kilroy 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 1200 Nieuws 12.05 Open air (2) 1305 Daytime live, lunchmagazine met Pamela Armstrong 14 00 Jour naal en weerbericht 14.30 Neigh bours, tv-serie met Francis Bell. Das ha Blahova, David Glencie e.a. 14.50 Going for gold, spelprogramma 15.15 Geordie, Engelse speelfilm uit 1955 van Frank Launder 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat 08.35 is) Sky Trax 13.05 Ano ther World 14.00 Roving Report 14.30 City Lights 15.00 Transfor mers 15.30 Bailey's Bird 16.00 s Great Video Race 17.00 DJ Kat SUPER CHANNEL 07 00 Supertime 08.00 Nino Firetto 0900 Sons and Daughters 09.25 Play Golf 09.50 Everyday Yoga 10.00 Make it Pay 10.30 The Spice of Life 11 00 Jim'll Fix it 11 30 The Orches tra 12.00 River Journeys 13.00 Going for Gold 13.25 Europees weerbe richt 13.30 Sons and Daughters 14 00 Van der Valk 14 25 Europees weerbericht 15.00 Supertime 16.00 Nino Firetto 17.00 Formula One RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid 18.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium van de Nederlandse Lichte Muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clalr Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS TROS Kinderforum 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 19.00- 20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 18.45 Protestantse uitz. 19.10 Actueel. 19.33 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Rijswijckfoon. 19.10 Dansvergunning. 22.05 Jazz Kaffee 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De Rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30 Musica Antiqua: 20.30 Concerto in c. Mozart. 21.00 Josquln des Prez. 22.00 Actualia: Mozart 22.35 Lamentaties van Jeremias. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen 11-50 Uit het plakboek van de re- RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende woord. 07.10 Vandaag, donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.30 De familieshow 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Tros gouden uren 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken. 13.00 Nieuws 13.02 Ned Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metromonium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: Het broeikaseffect 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws 12.05 Kruispunt. 12.25 Vertel me wat. 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld 14.00 O kwadraat 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 Jonge gasten 15.00 Het dossier. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine 12.00-13.00 Lunchuur Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogrammp 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker 08.20 Klaarwakker 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschi|f. 12.00 Regioprogr 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtend variaties. 09.15 Matinee. 12.00 Taf*'-rujziek. 13.10 Actueel 13.25 Symfonie nr.5. SJostakovitsj. 15.10 17e Eeuwse luitmuziek. 15.30 Belgische strijkkwartetten.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9