Actie tegen puinstort is beoordelingsfout dagpuzzel Verhard veldje en trapmuur op Loetheterrein Zoeterwoude wacht op asielzoekers Bescherming natuur voor Adese boeren vanzelfsprekende zaak LEIDEN OMGEVING fiiklacSoiyuwt WOENSDAG 3 FEBRUARI 1988 PAGINA 12 E Gebakken worst met rode kool aardappelen en speksaus - vla-flip Voor twee: 1 lepel rozijnen, 2 plakken boterham- of bloedworst, 10 g margari ne, uitje, 1 appel; 500 g rode kool, 1 zure ap pel, zout, kaneel, laurier blad, 1 kruidnagel, suiker, azijn; Vx-l kg aardappelen; 50 g ontbijtspek in dobbel stenen, 5 g margarine, ui, 10 g bloem, 2 dl water, half bouillonblokje; 2 dl yoghurt, 1 sinaasappel, 1 banaan, 3 lepels limona desiroop of jam, 2 dl gele vla (2 dl melk, 10 g cus tard, 12 g suiker). Kook de gewassen rozijnen tien minuten in weinig water en laat ze in een zeef uitlek ken. Bak de plakken worst in hete margarine bruin en houd ze warm op een bord op de pan met kokende aard appelen. Fruit in het overge bleven vet de kleingesneden ui lichtbruin en bak dan nog even blokjes appel en de ro zijnen mee. Verdeel de massa over de worst. Snijd of schaaf de schoonge maakte kool in fijne reepjes. Zet de groente op met weinig kokend water, stukjes appel, zout. kaneel, laurierblad en kruidnagel. Kook de rode kool in een kwartier gaar en maak haar op smaak af met zout, de gebruikte kruiden, suiker en azijn. Bak het spek op een kleine pit in de margarine tot er wat vet uitgekomen is. Voeg stukjes ui toe en bak de mas sa al omscheppende licht bruin. Bak nog even de bloem mee en doe er vervol gens water en bouillonblokje hij. Laat de saus nog vijf mi nuten koken. Verdeel de yoghurt over hoge glazen. Snijd de geschil de sinaasappel in stevige schijven en trek die in klei nere stukken. Doe er plakjes banaan en limonadesiroop of jam bij en leg het mengsel op de yoghurt. Bedek de vruch ten met de vla. Garneer de vla-flips met een enkel ach tergehouden stukje sinaasap pel. JEANNE fclilMiWIWMlllfni APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 5 febru ari waargenomen door apotheek De Aloe in Leiden en apotheek Beker in Oegstgeest. KLACHTENMELDPUNT Ambulante Psychotherapie Zuid-Holland Noord. Spreekuur 18.00-19.00 uut. Tel. 071- 254654. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zleken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Rodenburgstraat in Leiden naar de Kronensteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762. 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsleeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30. afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest. Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 morsdoekje; 2 soort waterlelie; 3 met tressen ver sierde huzarenbuis; 4 bocht, krom ming; 5 historisch werptuig; 6 land in Afrika; 7 zonder verschil; 8 Turk se brandewijn. OPLOSSING Fietspad in gevaar NIEUWVEEN De aanleg van het fietspad Uiterbuurtweg-Blokland dreigt in gevaar te ko men wanneer de provincie Zuid-Holland per 1 januari 1990 het fonds „uitkeringen wegen" af schaft. Burgemeester Boelen M.J.J.M. Boelen zei dit gisteren in een commissievergadering. Na 1990 worden de bedragen uit het wegen fonds landelijk verdeeld. De gemeenteraad van Nieuwveen verleende niet lang geleden toe stemming voor de aanleg van het fietspad. In het uiterste geval zal nu een keuze gemaakt moeten worden tussen de aanleg van het fiets pad en de reconstructie van het tweede deel van de Oude Nieuwveense weg. Als de aanleg van het fietspad voor 1990 geschiedt, dan be taalt de provincie 75 procent van het 2,6 mil joen gulden kostende project. Boelen zei alles nog prematuur te achten, te meer daar gedepu teerde T. Jansen (verkeer) ook het antwoord op veel vragen schuldig moet blijven. Bouw zwembad kan doorgaan LEIDERDORP De bouw van een sportcomplex met zwembad aan de Hoogmadeseweg zal niet worden belem merd door de schorsing van de bouw vergunning. Een verzoek daartoe van de Stichting Leefbaar Leiderdorp is door de Raad van State afgewezen. Vol gens de Raad van State is de bouwver gunning onherroepelijk geworden, om dat er geen beroep is ingesteld tegen het besluit van de gemeente om een sport complex te bouwen op de plaats van zwembad De Does. De voorzitter van Leefbaar Leiderdorp, Riet Dekkers be strijdt de uitspraak van staatsraad mr. P. Kapteyn. „Een bouwvergunning is maar een half jaar geldig. De vergun ning werd al in juni 1986 verleend, de Buytewech moet echt bij Nieuwkoop horen NIEUWKOOP De toekomstige wijk Buytewech moet daad werkelijk bij Nieuwkoop betrokken worden. De provinciale weg, die nu als randweg dient, wordt dan een soort doorgangs weg door Nieuwkoop. Het gebied Buytewech ligt aan de noord kant van deze weg naar Aarlanderveen. De heren Woes en Vogelesang, twee stedebouwkundigen, legden gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie ruim telijke ordening, algemene zaken, natuur en milieu drie plannen voor de invulling het gebied Buytewech. Het eerste plan hield in een bepaalde verbinding van Buytewech met de dorpskern. Vanuit Buytewech wordt een diagonaal getrokken richting de dorpstoren. Links en rechts hiervan komen dan de woonblok ken met de nodige groenvoorziening. In plan twee wordt onge veer in het midden een groenstrook geprojecteerd, die als doel heeft een afsluiting van een bepaalde wijk ten opzichte van een andere wijk. De geborgenheid staat hierbij voorop. In plan drie wordt voorzien in veel waterpartijen, overgaand in het bos dat waarschijnlijk ook gerealiseerd zal worden. Deze waterparijen hebben ook de functie van afscherming van bepaalde wijken. Industrieterrein Nieuwkoop moet worden uitgebreid .1 NIEUWKOOP Het handhaven van de werkgelegenheid in Nieuw koop zal gepaard dienen te gaan met een uitbreiding van het indus trieterrein. Over dit punt was men het gisteravond wel eens tijdens de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening, algemene za ken, natuur en milieu. De vraag spitste zich toe in welke richting de uitbreiding plaats dient te vinden. Hierbij werden verschillende facto ren in overweging genomen, zoals de inpassing in de landschapcul tuur, milieu-hinder, overlast, ver keersveiligheid en de dupering van bepaalde agrariërs. Als beste alter natieven kwamen uit de bus de uit breiding richting Nieuwveen en richting Noorden. De uitbreiding richting Noordei heeft het nadeel dat het slechts eei geringe uitbreiding kan zijn. ma£' aan de andere kant zal het industide' terrein zo compact mogelijk blijvei I De uitbreiding richting Nieuwveelë' moet wel gecombineerd wordef" met een tweede ontsluiting op d'| provinciale weg. Deze uitbreidin heeft het nadeel dat een aantal b<n drijven gedupeerd wordt, zoals cP maatschap van Buuren, het bedrip0 van Verduyn en Schoonderwoeifr Burgemeester T.R. Seinstra steldr' voor dat deze twee alternatieven i,e het college van B en W bekekel0 zullen worden, waarna de haalbaaPJ heid van deze plannen aan de corn* missie zullen worden voorgelegd. re PROVINCIE NA ONDERZOEK: LEIDERDORP „Deze actie is een vergissing. Er is niets aan de hand op deze stortplaats", aldus de heer J. Blokland van de provinciale dienst water èn milieu van het district Rijngeest gisteren na on derzoek van De Kleine Zandput aan de Achtho- venerweg in Leiderdorp. Aanleiding voor het on derzoek vormde de actie gisteren van milieugroe pen om de stortplaats eni ge tijd te blokkeren omdat er illegaal grote hoeveel heden puin gestort zouden worden. „Uit metingen die we hebben verricht blijkt dat er de laatste weken geen abnormale hoe veelheden puin bijgekomen zijn. Er is 30 kubieke meter puin en grond aangevoerd om de stortplaats af te werken. Momenteel wordt er nog wat puin aangevoerd om een weg aan te kunnen aanleggen en de stortplaats enige stevigheid te geven. Het gaat overigens om betonpuin van onverdach te kwaliteit. Dat hebben we kunnen nagaan bij een bezoek aan de firma Vliko, waar het puin vandaan komt". De actie voerders hebben de situatie volgens de heer Blokland verkeerd ingeschat. „Ze heb ben een vergissing gemaakt. Dat is niet erg. Op zich zijn we blij dat dit soort zaken aan ons wordt gemeld, het is prettig om te weten dat het publiek ook een oogje in het zeil houdt". De gemeente Leiderdorp deelt de vieie van de provincie. „Vanaf begin december wordt er zand aangevoerd in vracht wagens. Dat gebeurt in allerlei vrachtwagens, waaronder wa gens van de firma Vliko. Er wordt verder hooguit 50 ku bieke meter puin gestort ter versteviging van de zandstort en ten behoeve van de aanleg van een weg naar de onderko mens van Scouting en de ka novereniging. Verder wordt er dan niets meer gestort. Het is de bedoeling dat in de loop van dit jaar met de aanleg van een recreatiegebied wordt be gonnen", aldus een woord voerster van de gemeente. De Kleine Zandput zal tevens gaan dienen als tijdelijke op slag voor grond die weggegra- ven moet worden bij de bouw van het nieuwe zwembad aan de Hoogmadeseweg. Die grond zal later weer weggehaald worden. Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar Leiderdorp hecht weinig waarde aan de verkla ringen van gemeente en pro vincie. Zij was tevreden over het verloop van de actie gister morgen. „Na onze acties is het hek op slot gegaan, zoals het hoort bij een stortplaats die vol is. We hebben nog drie wagens doorgelaten met puin dat dan kennelijk voor de aanleg van een weg noodzakelijk is, en toen is de zaak afgesloten. We hebben de politie proces-ver baal laten opmaken. Dat wil overigens nog niet zeggen dat de illegale stortingen van de baan zijn. We zullen de put overdag en 's nachts in de ga ten moeten blijven houden. Ik Riet Dekkers van Leefbaar Leiderdorp gisteren in gesprek met de politie. Leefbaar Leiderdorp eni leden van milieugroepen houden De Kleine Zandput onafgebroken in de gaten. m FOTO: WIM VAN NOORTe heb begrepen dat de directeur van Vliko een sleutel heeft, en zolang dat zo'blijft staat niets hem in de weg om. bijvoor beeld de in nachtelijke uren, door te gaan met stortingen". De voorzitter van Leefbaar Leiderdorp verbaast zich over het genoemde maximum van 50 kubieke meter puin. „Dat gaat al in drie wagens. In een kwartier tijd heb ik gisteren al meer puin voorbij zien komen. En die wagens rijden al negen weken". Riet Dekkers volgt de activi teiten bij De Kleine Zandput al enige tijd. „Ik loop daar wel eens te wandelen op zaterdag en het viel me op een gegeven moment op dat die berg puin steeds hoger werd. En dat bij een stortplaats die officieel ge sloten is. Er zit daar huisvuil in de grond, met alle onge wenste stoffen van dien, en dat wordt steeds dieper ge drukt door de puinstort die maar door gaat. Het zit al op 16 meter, heb ik mij laten ver tellen. Dat puin is overiger^ ook niet erg zuiver. Er zit ijz^ tussen, plastic, PVC-buis. Oof niet zo best voor het milieu* Volgens Riet Dekkers word"! de illegale puinstort meer daf oogluikend door de gemeentj toegestaan. „Ik vermoed daw het de gemeente geld opleverr Dat werd ook gezegd door ie' mand van de gemeente toel we met de actie bezig wareij „Dit kost ons geld", heb iL hem horen zeggen". ZOETERWOUDE Op het Loetheveld in Zoeter- woude-dorp zal een ver hard trapveldje van circa 10 bij 20 meter worden aangelegd. Tevens zal daarop een houten schut ting met schietgaten worden geplaatst. Om zo min mogelijk overlast te bezorgen zal de speelvoor- ziening worden gereali seerd in de hoek tegen de Dr. Kortmannstraat/Kor te Miening. Het met tegels verharde veldje is feitelijk een tegemoetko ming voor de jeugd van de wijk Westwout. Enkele jaren geleden waren er problemen omdat de jeugd veelvuldig voetbalde op het terrein van de Christus Dienaarkerk. Op zich niet zo erg, maar in toene mende mate vonden vernielin gen en beschadigingen plaats. Omdat de jeugd nauwelijks el ders in de wijk terecht kon na men enkele ouders het initia tief om te komen tot een op lossing. Aanvankelijk lag het in de bedoeling op het terrein van de voormalige bibliotheek aan de Van Alkemadestraat een voorziening te treffen na sloop van dat houten gebouw. Maar nadat de bibliotheek was vertrokken, vond schilders groep De Kameleon er onder dak en kon het voornemen er een trapveldje te maken niet worden uitgevoerd. Gisteren was er in het ge meentehuis een informatiea vond. Zo'n 20 belangstellenden waren aanwezig en zijn kon den allen instemmen met de gekozen lokatie. Tegen eerde re plannen om de „trapmuur" »ar de nog al wat protest gekomen omdat de muur dan te dicht bij de woningen van de Loethe zou komen. Tegen de thans geko zen lokatie „aan de andere kant" heeft niemand bezwaar. De „muur" op het veldje zal circa twee meter hoog worden en vier meter breed. Wanneer met de werkzaamheden wordt begonnen is niet bekend, maar aaangenomen mag worden dat het karwei voor de zomer ge klaard zal zijn. ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse wethouder van wel zijnszaken, mevrouw H.S. Graniewski-Wijnands, is te leurgesteld in het ministerie van WVC. Al eind november 1987 heeft het gemeentebe stuur schriftelijk laten weten bereid te zijn asielzoekers te huisvesten en mogelijk is reeds per 1 april a.s. een woning be schikbaar, maar de gemeente Zoeterwoude heeft al twee maanden taal noch teken van het ministerie vernomen. Een onbegrijpelijke situatie, temeer daar WVC juist met modelcon tracten werkt waardoor zaken sneller verwerkt kunnen worden, aldus mevrouw Gra- niewski. De wethouder zei dit gister avond tijdens de vergadering van de commissie welzijn. Ze had ook goed nieuws: zes men sen hebben positief gereageerd op de oproep als vrijwilliger te assisteren bij de opvang en be geleiding van de asielzoekers. In de loop van deze maand zal, met medewerking van de Ver eniging Vluchtelingenwerk Nederland, een info-avond worden gehouden. Afwijzend reageerde de com- misie welzijn op het subsidie verzoek van de carnavalsvere niging. De Hangkonten komt ruim 1.100 gulden tekort op de begroting en dat wordt voor namelijk veroorzaakt door ex tra activiteiten (zoals de be jaardenmiddag op zaterdag 6 februari in het Muziekcen trum) in verband met het jubi leumjaar. Vanwege de zeer ge ringe belangstelling tijdens het laatste herdenkingsconcert op 5 mei in de dorpskerk wordt afgezien van een jaarlijks con cert. De voorkeur wordt gege ven aan éénmaal in de vijf jaar. Verzet tegen privatisering De Fluit LEIDSCHENDAM CDA, PvdA en Gemeentebelangen zijn tegen privatisering van zwembad De Fluit. Dit werd gisteren duidelijk in een vergadering van de commissie welzijn. Wethouder F. Iimkers zei geen bezwaren te zien wanneer privatisering financieel voor deel oplevert. Na een uitbreiding van recreatieve voorzieningen voor het zwembad van het sportcomplex De Fluit in Leidschendam zal een onderzoek worden gedaan naar de meest geschikte beheers vorm. Burgemeester en wethouders zullen de raad komende maan dag een procedurevoorstel voorleggen over de renovatie van het zwembad waarin ook de beheersvorm is begrepen. Voornaamste doel is te komen tot een verlaging van het exploitatietekort dat de afgelopen jaren rond de één miljoen gulden lag. Wat het beheer betreft zijn er volgens B en W drie mogelijkheden; de bestaande bestuursstructuur, een contractmanagement (een bedrijfsmatig functionerende gemeentelijke dienst) en privatisering door het on derbrengen van het zwembad bij Sportfondsen Nederland NV. NIEUWKOOPSE PLASSENGEBIED MOET NATUURRESERVAAT WORDEN DEN HAAG/NIEUWKOOP Het gebied rond de Nieuwkoop- se Plassen is- wat de aanwezige natuurwaarden betreft van in ternationale betekenis en heeft de meest vergaande bescher ming nodig. Daarom zou het ge hele gebied aangewezen moeten worden als natuurreservaat vooral met het oog op de ver werving van de gronden. Tot dat advies is de provinciale pla nologische commissie (PPC) on langs gekomen. Wanneer het gebied deels wordt aangewezen als natuurreservaat en deels als beheersgebied, biedt dit onvol- doende garanties, aldus de com missie. De eigendommen van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten liggen ver spreid in het gebied, zodat een begrenzing niet goed te realise ren is. De PPC zegt wel begrip te hebben voor het voorstel van Gedeputeerde Staten (GS) om het zuidelijke deel van het ge bied alleen als beheersgebied te beschouwen en de rest als re servaat. Wel voegen de com missieleden daaraan toe dat met name het zeer waardevolle middengebied als reservaat zou moeten aangewezen. ALKEMADE Een veertigtal weidevogel wachters en boeren waren gisteravond naar de jaar vergadering van de Kern groep Alkemade van de Vereniging Milieudefensie gekomen om er de Groe ne Trofee uit handen van burgemeester A.H. Meer burg in ontvangst te ne men. De Groene Trofee die voor het vijfde achter eenvolgende jaar werd uitgereikt, bestaat dit jaar uit een schilderijtje van strobloemen. Namens de Streekcommissie Ade voerde voorzitter K. van der Heden het woord. Hij leg de aan de aanwezigen uit dat de vogelrijkdom van het ge bied Ade het gevolg is van de eeuwenlange natuurvriendelij ke bedrijfsvoering op de Adese veeteeltbedrijven. Dankzij een niet zo zware veebezetting, werd het land altijd schaars bemest. Dit is ideaal voor wei devogels, die dan ook in gro ten getale naar het gebied Ade kwamen om er hun jongen uit te broeden en groot te bren gen. Gras werd vroeger pas eind juni gemaaid om voldoen de hooi in de winter te heb ben. Tegenwoordig begint het maaien voor kuilgras al in de eerste weken van mei. Dat is midden in het broedseizoen van de weidevogels. De maai tijd of hooibouw is de drukste tijd van het jaar voor de boe ren en hun gezinnen. Dankzij de vrijwillige weidevogel- wachten echter zijn de boeren toch in staat om de nesten van weidevogels bij het maaien te ontzien. De vrijwilligers plaat sen namelijk merkstokken en nestbeschermers bij de nesten, zodat de boer die duidelijk kan herkennen. De vrijwilligers offeren hiervoor belangeloos hun vrije tijd op. Van der He den vroeg dan ook applaus voor de vrijwilligers. „Het zijn echt de weidevogelwachters die de Groene Trofee hebben verdiend. Voor ons als boeren is de bescherming van de na tuur een vanzelfsprekende zaak" aldus de voorzitter van de Streekcommissie, K. van der Heden. Burgemeester Meerburg liet de aanwezigen weten dat de Groene Trofee van Milieude fensie symboliseert „dat u voor een goede zaak bezig bent. Ik hoop dat dit een sti mulans is voor het ontwikke len van nog meer activiteiten op het gebied van natuurbe scherming". Pop Expositie Lidy van der Spek uit Ha- ze rswoude exposeert deze maand wandkleden in de bi bliotheek van Sassenheim aan de Kerk laan. Ze heeft zich een eigen techniek meester gemaakt, waarbij ze geïnspireerd wordt door taal en muziek. Hoewel ze vroe ger schilderwerk vervaardig de, maakt ze nu al jaren wandkleden die echter wel verwantschap hebben met olieverf-schilderijen. Theo Olof De violist Theo Olof vertelt donderdag over zijn leven als musicus in multifunctioneel centrum 't Groot Proffijt" in Haaswijk Oegstgeest. Theo Olov, die op 11-jarige leeftijd zijn eerste concert gaf is naast musicus ook schrijver. Aanvang kwart over acht, entree zeven gulden. Blues Brothers De zangeres Sharon Lane treedt vrijdag op in bar-dan cing Blues Brothers, Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Sharon Lane heet oorspron kelijk Sandy Damen, is 26 jaar oud en komt uit Den Bosch. De Brabantse groeide met muziek op omdat haar vader al jaren optreedt onder de naam Barry Lane. Ze heeft zelf inmiddels een breed repertoire opgebouwd. Blues Brothers gaat open om negen uur. Streekm uziekschool De Streekmuziekschool Lei den geeft vrijdagavond een concert in het Groene Kerkje aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest Op het pro gramma staat oude instru mentale en vocale muziek van Tallis, Willaert, Des Prez, Di Lasso. Monteverdi en anderen. Medewerking verlenen diverse renaissan- ce-groepen onder leiding van Trudy van der Wulp, Cisca Mertens en Piet Kunst, de vocalisten Els van Onselen, Hanneke Schneiders, Hubert van der Sommen en Hans Brons en de organist Joop Brons. Aanvang acht uur, en tree gratis. De band Magie Frank and the Blues Disease treedt vrij dag op in het open jongeren centrum Magnifiosi, Ruis- hornlaan in Lisse. De zaal gaat open om negen uur 's avonds. Entree kost vier/zes gulden. De viermansformatie speelt Chicagoblues. Daar mee verwierf de band be kendheid op allerlei bluesfes- 1 tivals in de Benelux. Magni- i fiosi sluit om twee uur 's j nachts. P Tentoonstelling 1 Beeldend kunstenaar Gerard Schoneveld uit Rijnsburg ex- poseert tot en met 1 maart in c de Noordwijkerhoutse biblio- Jj theek. Schoneveld schildert landschappen waarbij hij zijn i fantasie sterk inschakelt. Hij gebruikt heldere kleuren voor zijn schilderstukken. Behalve Schoneveld expo- seert ook W. Hoogeboom uit Noordwijkerhout. Hooge- boom verzamelt al 25 jaar si- garenbandjes. Hij heeft een verzameling van 200.000 ban- den en 5.00 kistetiketten uit Nederland maar ook uit De nemarken, België. Duitsland en Tsjecho-Slowakije. De ex- positie is te zien tijdens de J openingstijden van de biblio theek. EHBO Alle 13 leerlingen van de cursus hart-reanimatie in Aarlanderveen zijn ge slaagd. Drie maandagavon den werd onder leiding van de Alphense huisarts J.C.C.M. van Engelen hard geoefend. De geslaagden zijn: de dames: Th. Hoogerwerf-v. Koppen, A. v.d. Vis, W. C. Verhaar-Verduyn, E.M. Ver- looy-Rossenberg, J. W. Th. Vink, P.M.M.W. Ver zaal-v. Egmond, J. Wijfje-Hooge- veen, A. Aartman-de Beer, A. Slingerland-van Griethui zen en A. van Egmond-Leli- veld en de heren: H.C.M. de Jong, P. Vos en J. Haver kamp. Cursussen De volksuniversiteit K&O Katwijk start in februari en kele nieuwe cursussen. Zo is er cursus kleding maken voor jongeren en er zijn twee cursussen kleding maken voor volwassenen. Ook is er een cursus klusjes in huis en papierkknipkunsl. Daar leert men onder andere paasver- sieringen maken. Opgeven kan bij K&O Katwijk, tele foon 01718-16400. Inbrekers gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN Twee Wassenaarders van i en 21 jaar oud zijn vannacht rond half twee aangehouden c het industrieterrein Molenwetering in Alphen. De manne hadden eerder die nacht ingebroken in een drukkerij aan d Magazijnweg. Zij doorzochten het hele pand, maar konde niets van hun gading vinden.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12