SowiMlt Rellen ontsieren jaarwisseling Fraaie reiswekker STAD OMGEVING WEEK EINDE wi i wensen u W VjL. JTr i58» Schuur in brand ZATERDAG 2 JANUARI 1988 PAGINA 9 LEIDEN/REGIO Met I talrijke rellen in diverse gèmeenten, vier gewon de politiemensen en en- kele tientallen arrestaties I is het nieuwe jaar in de i Leidse regio ingeluid, j Bijzonder vreedzaam is ~~3 dus niet begonnen. I Toch spreken de meeste politiekorpsen van een ..relatief rustige jaarwis seling". In Leiden con centreerden de proble men zich zoals elk jaar I rond de Marnixstraat en de Willem de Zwijger- 1 laan. Het gebied was op verzoek van de politie door de gemeente voor verkeer afgesloten. Het verkeer werd omgeleid via de Gooimeerlaan en de Veluwemeerlaan. In Leiden werden in totaal drie arrestaties verricht. Verder vonden in Voor schoten, Alphen aan den Rijn, Katwijk en Lisse vechtpartijen en rellen plaats. Daarbij werden ook aangehoudingen verricht. De Mobiele Eenheid van de Leidse politie moest tijdens de jaarwisseling uitrukken bij rellen in de Marnixstraat en omgeving. Daar waren om twaalf uur al veel verkeers borden en -lichten vernield, lagen talrijke kerstbomen op de weg en regende het klach ten over vuurwerk. Bij de eerste schermutselingen wer den geen arrestaties verricht. De politie bleef echter actief in en rond de Marnixstraat. Enkele uren na aanvang van de schermutselingen werd ingegrepen. Dat gebeurde om half vier. Bij een winkel in isolatieartikélen op de hoek van de Marnixstraat en de I Willem de Zwijgerlaan wer den vijf ruiten vernield en enkele blikken giftige stoffen gestolen. Ook werd een mo- j lotov-cocktail in de richting van de winkel gegooid die op j straat explodeerde. Bij de rel- I len werd een 25-jarige poli tieman gewond. Hij moest met een rugwond, veroor zaakt door vuurwerk, opge nomen worden in het Acade misch Ziekenhuis. Twee poli tieauto's liepen lichte schade op. Bij de Marnixstraatrellen werd een 21-jarige Leidenaar aangehouden. Een woord voerder van de politie noem de overigens de kracht van het vuurwerk dat op en rond de Marnixstraat werd gewor pen, ronduit verbazingwek kend. „Nog nimmer hebben we zulk zwaar vuurwerk zien gebruiken. Het waren echte bommen, kennelijk zelf VIJF GEWONDE AGENTEN, TIENTALLEN ARRESTATIES EN BRANDSTICHTING POLITIEBUREAUS vervaardigd. Het was ook een van die bommen die de politieman verwondde". Dezelfde nacht zijn nog twee mannen aangehouden. Een 36-jarige Leidenaar werd vroeg in de morgen in zijn woning gearresteerd, omdat hij rond zes uur op de krui sing Doezastraat-Boisotkade op een groep overstekende voetgangers was ingereden. Eén van de voetgangers, een 24-jarige in Leiden woonach tige Zwitser, werd via de mo torkap op straat geslingerd. Hij moest met letsel aan oog en rechterbeen naar het AZL. Verder werd een 21-ja- rige man uit Dronten aange houden die in het bezit was Elders in de stad vonden kleine incidenten plaats. Zo werden rond twaalf uur op de hoek Atjehstraat/Drift- straat twee sloopauto's in brand gestoken. Rond acht uur werden in de Tomaten- straat de ruiten van een NZH-bus ingegooid. Door groot vuurwerk werd een auto in de Merenwijk ernstig beschadigd. Op de Haag weg werd een auto vernield. De Leidse politie denkt veel pro blemen te hebben voorko men, doordat op oudejaarsa vond om tien uur al vijftig autobanden en honderd kerstbomen die op straat klaar lagen, door de gemeen tereiniging werden afge voerd. In Noordwijk is de jaarwis seling zeer rustig verlopen. Er werden twee ruiten van telefooncellen vernield, een aan de kop van de Hoofd straat en een in Noordwijk- Binnen, en een winkelruit in de Hoofdstraat. Verder wer den twee vuilnisbakken in de Hoofdstraat opgeblazen en werd een vuilcontainer in brand gestoken. Dit werd door de brandweer geblust. Drie jongens, twee Noordwij- kers en een Valkenburger, werden aangehouden voor baldadigheid. Politie bekogeld Drie politieagenten raakten gewond in Alphen bij een ernstig incident op de Prins Hendrikstraat. Daar was om half een 's nachts midden op de rijbaan een caravan in brand gestoken. Met auto banden werd het vreugde vuur opgestookt. De brand weer die het, vuur wilde ko Ongeregeldheden bij de Voorschotense Rembrandtlaan. Jongeren hebben een groot vuur aangelegd en proberen daar een bouwkeet in te duwen. In de bouwkeet blijken zich gasflessen te bevinden. De politie verjaagt de jongeren en krijgt daarbij assistentie van het Leidse korps. foto: p.l. schipper men doven, werd door de omstanders bestookt met rot jes. De spuitgasten hielden na enige tijd het werk voor ge zien en gingen terug naar de kazerne. De politie probeerde de 180 man grote groep te verspreiden. Daarbij vielen over en weer enkele klap pen. Omstanders gooiden met vuurwerk, bierflessen en kei en en dreigden met houten palen. Een agent liep een wond aan zijn been op door een kei, een ander kreeg een trap tegen zijn hoofd en de derde liep een forse schram op. Er werden vier Alphena- ren aangehouden in de leef tijd van 16 tot 23 jaar. Een van de arrestanten had een gebroken middenhandsbeen- tje. Behalve het incident op de Prins Hendriklaan kreeg de Alphense politie ruim vijftig meldingen van brandjes en vernielingen. Een daarvan betrof de kruising Zoutman straat/Prins Bernhardlaan waar een vreugdevuur werd gestookt. De politie moest di verse malen terugkomen om het vuur op deze plaats te do ven. Verder sneuvelde een verkeerslicht en werd een bushokje totaal vernield. De Alphense politie had verder haar handen vol aan een groep van 150 mensen uit de wijk Ridderveld. De groep wilde naar het winkelcen trum Aarhof maar dat werd ijlings door de politie afgeslo ten. Om vijf uur 's morgens werden nog zes jongens in de leeftijd van 13 en 14 jaar aan gehouden. Zij waren het af gesloten winkelcentrum Rid derhof binnengeklommen via het dak. De jongens had den niets vernield en werden na enkele uren naar huis ge stuurd. In Katwijk was dit jaar weer de omgeving vAn het Hoornesplein het centrum van ongeregeldheden. Het winkelcentrum zelf was met hekken afgesloten. Ruim 200 mensen hielden zich in de omgeving op. De politie, die een brand op de kruising Hoorneslaan en Biltlaan wil de voorkomen, moest diverse charges uitvoeren waarbij ze werden bekogeld met vuur werk, bierflessen en stenen. Ook het politiebusje werd niet ontzien en bekogeld. Er werden verder diverse vuur- werkbommen tot ontploffing gebracht en er sneuvelden tientallen ruiten. Hiervoor werden in totaal zes jongens uit Katwijk aangehouden waarvan twee de hele nacht werden vastgehouden. Een van hen had met putdeksels ruiten van de Rabobank ver nield. Ook werden vier tele fooncellen vernield. Twee vechtpartijen vonden plaats in Lisse. Volgens de politie speelde drank hierbij een grote rol. In de School straat kreeg een groep Lis- sers ruzie met een groep be woners die bezig was vuur werk af te steken. De politie kon de vechtenden vrij snel scheiden. Ook bij het jonge rencentrum Magnifiosi von den enkele kleine vechtpar tijen plaats. Een jongen moest zich voor een dik oog door de dokter laten behandelen. Verder werd een aantal post bussen opgeblazen met vuur werk en er sneuvelden een paar autoruiten en uithang borden in het winkelcentrum Blokhuis. In het buurtschap De Engel werden twee jon gens aangehouden die een grote PTT bus hadden ver nield. Vijf anderen werden aangehouden in verband met de vechtpartijen. „Nog nooit zo rustig geweest met de jaarwisseling", meldt de politie in Nieuwkoop. De politie hoefde alleen een keer op te treden in Nieuwveen waar op de W.P. Speelman- weg een brandje was ge stookt. Dit werd geblust door de politie en brandweer. Ver der sneuvelde een autoruit en enkele brievenbussen. In Zevenhoven en Ter Aar bleef het dit jaar ook rustig. In Oegstgeest hoefde de po litie bijna niet in actie te ko men. Er sneuvelde één win kelruit aan de Irislaan. De politie Noordwijkerhout hoefde maar een keer uit te rukken. Weliswaar werden op meerdere plaatsen in het dorp kleine vreugdevuurtjes gesticht maar er werd alleen opgetreden bij een brandje op het Marktplein dicht bij de ingang van de Havenstraat. Terwijl de agenten aan het blussen waren werden ze be stookt met vuurwerk. Een agent liep een brandwond aan zijn been op. Twee jon gens, een Noordwijkerhouter en een Voorhouter, werden aangehouden maar na ver hoor weer naar huis ge stuurd. In Voorhout kwam slechts een melding binnen over geluidoverlast. Ook in Rijnsburg en Valkenburg verliep de jaarwisseling in alle rust. In Valkenburg wer den drie ruiten vernield van een restaurant en in Rijns burg sneuvelde een klein au toruitje. Ook in Wassenaar waren er weinig problemen. In Sassenheim trad de poli tie alleen op bij een uit de hand gelopen feestje aan het Kagerplein. Daar waren de feestgangers bezig met het gooien van bierflessen van de zesde etage en het vernielen van regenpijpen. De buren waarschuwden de politie die twee jongens aanhield. Ze werden na verhoor weer vrijgelaten. Op de Hoofd straat in Sassenheim was de politie vooral in burger aan wezig. Alleen wat prullen bakken en brievenbussen werden het Slachtoffer van de feestvreugde. Politiebureau Het politiebureau in War- mona „overleefde" de jaar wisseling bijna niet. Om half vijf 's morgens werd daar vlak voor de deur een grote berg autobanden en kerstbo men met benzine overgoten en in brand gestoken. De po litie en de brandweer waren er op tijd bij en konden het vuur blussen. Een Warmon- der werd hiervoor aangehou den. Grote vuren waren er op het Oosteinde en twee plaatsen op de Herenweg. Op het kruispunt Herenweg- /Meerrustlaan ging een auto wrak in brand. Verder werd een telefooncel opgeblazen door een Warmonder. De da der, een bekende van de poli tie, is aangehouden. In Voorschoten begon de oudejaarsellende al vroeg. Om kwart over tien vloog de eerste telefooncel aan de Pro fessor Einsteinlaan in de lucht. Vlak daarna werd door een grote groep jongeren een vuur gestookt op de kruising Jan Steenlaan/Rembrandt laan. Daarbovenop werden zelfgemaakte vuurwerkbom- men gegooid. Op een zeker moment wilden de jongens een bouwkeet, die achteraf gevuld bleek te zijn met gas flessen van een schildersbe drijf, op het vuur gooien maar dit kon de politie ver hinderen. Met assistentie van de Leidse politie werd de groep van ongeveer 150 jon geren uit elkaar gejaagd. Daarbij werden de agenten bekogeld met stenen en vuurwerkbommen. Een poli tiewagen werd getroffen door een dergelijke bom. De motorkap scheurde, de voor ruit werd vernield en er ont stond schade onder de motor kap. De politie verwacht in de komende dagen nog enke le aanhoudingen te verrich ten. Na twaalf uur, net nadat de rommel op de kruising Jan Steenlaan/Rembrandt- laan was opgeruimd, werd het kraakpand aan de Veur- seweg belegerd. De krakers hadden zich voorbereid en stonden met stokken en hel men op wacht voor het pand. Veel kleine vernielingen vonden plaats in Leidschen- dam. Een groep jongelui van rond de twintig jaar trok de gemeente door. Zij verniel den ruiten van auto's, wonin gen en gebouwen. In de Nieuwstraat werden een jon gen en een meisje zonder eni ge aanleiding door drie jon gens geslagen. De jongen kreeg een bierglas in zijn ge zicht geduwd. Hij werd hier voor behandeld in de Antoni- ushove. De daders, afkomstig uit Voorburg en Schiedam, werden later aangehouden. Ook twee dronken Leid- schendammers van 19 en 20 jaar werden aangehouden. Zij waren op het Damplein op voetgangers ingereden. In Hazerswoude-Rijndijk werd een autowrak in brand gestoken. De brandweer bluste het vuur. Ook in Zoe- terwoude-dorp werd een auto aan de Verlaatweg in brand gestoken. Ook hier trad de brandweer op. In Hoogmade werden enkele kerstbomen in brand gesto ken. Traditioneel ging een personenauto in brand op de kruising Noordeinde-Ker- kweg. Ook dit verliep zonder ongeregeldheden. Later op de avond werd het wrak weggesleept. In Koudekerk was het na half vier even on rustig doordat jongeren terug kwamen uit Hazerswoude. Een schutting en enkele re genpijpen moesten het ont gelden. In Woubrugge von den geen ongeregeldheden plaats. Ook in Leiderdorp waren weinig problemen. Vroeg in de avond werden partijen kerstbomen en auto banden in beslag genomen waardoor grote branden later op de avond werden voorko men. Alleen bij het Hu- brechtsplein waren wat kerstboombrandjes. Zes auto ruiten sneuvelden door vuur werk tijdens de jaarwisseling in de Lijsterbesstraat in Roe- lofarendsveen. Verder raak te een „Vener" gewond bij de Noordhoek door zelfgemaakt vuurwerk. In Leimuiden werd geprobeerd om half twaalf het postbureau aan het Kloof pad in brand te ste ken. Onbekenden vernielden een ruit om daarna de benzi nebom naar binnen te gooi en. Ze lieten de bom echter buiten al op de grond vallen. Hierdoor bleef de schade be perkt. De politie stelt een on derzoek in. In Hillegom werden vijf jongens aange houden. Ze hadden over au to's gelopen. Verder sneuvel den een groot aantal winkel ruiten in de Hoofdstraat. Met bijdragen van: Willem Buijteweg, Pieter Evelein en Rudolf Kleijn. Noodzakelijk kwaad - ie/7 kleine twee weken gele- - len werd op deze plaats mel- 'Jing gemaakt van het feit dat w Ie gemeente Leiden inspraak 0 rvaart als een noodzakelijk j 'waad. Zelden ontving de re dactie van deze rubriek zo- 'eel instemmende reacties als Ie dagen die daarop volgden, entje mag de trouwe lezer tan deze rubriek niet worden nthouden: die van voormalig WD-raadslid Jacques van Fuijsen, voorzitter van de 'ereniging voor Pieters- en \kademiewijk', ofwel het vijkcömité van de bewoners sinds de afsluiting van de rpestraat steen en been kla- over de gigantische n auto's en andere la- gai en stank producerende tqc-rtuigen die door hun wijk rekt. lyist omdat hij in de vorige [adsperiode gedurende twee ar deel uitmaakte van de ge- êenteraad, kan de antiquair 'n het Rapenburg treffend ustreren op welke wijze de iëin een te met inspraak om ringt. „Bezwaren van bur sts worden amper beluis- erd". zegt hij. „De wethouder 'f de ambtenaar wuift ze ge- *bon 'weg. Al zijn ze nog zo ^gelijk" fyst de vraag of de gemeente rad daar niets aan kan doen: kozen door de Leidse bur- frs heeft die toch de plicht hor de belangen van de kie- frrs op-te komen, als die door wethouders blijkbaar )rden verwaarloosd. Van 'ijsen: „Dat zou alleen kun- en als de raad onafhankelijk u n het college. Nu is dat fractieleden van de 'gepartijen sluiten zich bij de wethouders. Deze len aam de fractiediscipline ik >ord ti.'j; is veel te groot. Ik heb dat als raadslid ook ervaren: je had je maar neer te leggen bij de coalitie. Die ging zonodig in conclaaf en het eind van het liedje was steeds dat het colle ge als winnaar uit de bus kwam. Zolang de collegepar tijen in de Leidse raad een meerderheid hebben, veran dert er dus niets". Noodzakelijk kwaad (2) Het absurdst noemt Van Cruijsen „dat dit voorname lijk linkse gemeentebestuur inspraak wel propageert, maar er geen gebruik van maakt". Als voorbeeld voert hij PvdA-wethouder Jit Pe ters (ruimtelijke ordening) op. „Ik vind het werkelijk knap hoor, hoe hij insprekers de mond snoert. Die krijgen in een commissievergadering één kans om wat te zeggen en' moeten verder hun mond houden. Ze worden demago gisch de grond ingeboord. Eén ronde is natuurlijk veel te weinig. Trouwens, raadsleden stellen vaak- nauwelijks vra gen aan insprekers. Ook zij laten zich omver kletsen door de wethouder". Het mag niet verbazen dat Van Cruijsen het idee heeft dat hij zijn werk voor de Pie ters- en Akademiewijk „ten dele voor niets doet". „Maar wat moet je dan?", vraagt hij zich hardop af. „Je moet je nooit neerleggen bij zulke praktijken". Bij zijn eigen wethouders krijgt Van Cruij sen overigens nul op rekest. „Als raadslid was ik redelijk omstreden, ook binnen mijn eigen fractie. Ik kwam op voor groepen die in de ver drukking zaten en dat werd me niet in dank afgenomen. Fractiegenoten waren het vaak niet met mij eens. Ja, in sprekers werden altijd aange hoord. maar er werd nooit ge zegd: „U heeft gelijk", of: „on gelijk". Op dat moment was het standpunt van de fractie in principe al bepaald", ver klaart hij. Van Cruijsen gelooft „perti nent niet" dat Leidenaren die willen dat de Breestraat weer open gaat, succes zullen boe ken. „Inderdaad, er is een voorstel dat de inspraak in gaat. Maar al heb je nog zulke goede argumenten, als burger verander je daar niets meer aan. Hooguit op détails. Maar de grote lijnen liggen al lang vast. De politicus die dat ont- PRETTIGE FEESTDAGEN en Jmxr~^ :'/A Grootste Het is ongetwijfeld de allergrootste nieuwjaarskaart die Leiden ooit heeft gezien. Het gevaarte is 360 centimeter breed en 153 centimeter hoog en is verschenen in een oplage van drie stuks, vervaardigd uit uiterst solide materiaal. Het is de unieke nieuwjaarswens van de firma Joop Vis ser, een florerend reclamebureau op het Leidse industrieterrein De Waard dat zich vooral onledig houdt met het inrichten van tentoonstellingen, corso's en reclameborden. Directeur Herman Roe- doe van het bedrijf, dat de naam draagt van zijn schoonvader, vertelt dat hij enkele maanden geleden op het idee kwam voor de levensgrote wens. „Ik nam contact op met de gemeente. De wethouders Jit Peters en Dick Tesselaar waren enthousiast en vonden het goed, mits de geluk wens ook namens de gemeente werd uitgebracht en mijn eigen naam er niet al te groot op zou komen. Vandaar dus het gestyleerde gemeentelijke leeuwtje rechtsonder op het bord. Voorals nog zijn de reacties, volgens Roedoe uiterst positief. „Dus volgend jaar plaatsen we nog wat meer van die borden. Ik had nu te weinig tijd en moest me beperken tot de borden bij de Lam- menschansweg, de Groenoordhallen en de Churchilllaan. foto: wim van noort kent, doet aan volksverlakke rij. De inspraak stelt dus ei genlijk helemaal niets voor". Knal.' Het lijkt in tegenspraak met elkaar. Op dezelfde dag dat het bericht in de krant prijkt dat de Leidse politie het ille gale vuurwerk heeft weten uit te bannen, komt de mede deling dat het klachten regent over vuurwerk. Of bewijst de aanhoudende regen van klachten slechts dat je ook met legaal gekocht vuurwerk je bejaarde buren gek kunt maken De Leidse ieugd laten we er gemakshalve van uitgaan dat het alleen jongeren zijn doet aardig zijn best om die stelling waar te maken. Afge lopen maandag mocht het knalgoed voor het eerst legaal verkocht worden. Dezelfde avond al waren er volgens po litiewoordvoerder D. Grave- land vijftig tot zestig telefoon tjes met klachten over vuur werk binnengekomen. Op zichzelf kan dat natuurlijk ook als bewijs aangevoerd worden dat de politie er vrij goed in is geslaagd om het il legale vuurwerk van de straat te houden. Tot kerstmis klon ken de rotjes verhoudingsge wijs zelden in de stad. Je kunt dan ook zeggen dat pas op de eerste de beste dag dat het vuurwerk verkocht mocht worden de klachten losbar sten. Je zou haast denken dat met het terugdringen van het „vroege" illegale vuurwerk, de mensen gewoon niet meer gewend zijn aan het decern- berspektakel. Wedstrijd (1) Gewoonlijk doen ze het in de raadszaal, de wandelgangen of andere ruimten waar ze el kaar spreken. Maandag deden ze het echter tussen de lijnen en dit keer niet met elkaar als tegenstander, maar de Leidse journalisten. Over wie gaat hetDe Leidse politici. Waar over gaat hetOver passeer bewegingen, inkoppertjes en punten. Doelpunten wel te verstaan, want Leidse raads leden en journalisten ont moetten elkaar die dag in de 3 Octoberhal, waar de jaarlijkse zaalvoetbalwedstrijd op het spel stond. Een wedstrijd waarin niet, zo als in de politieke debatten, de verbale, maar de fysieke kwaliteiten de doorslag ge ven. En dat is heel andere koek, zo bleek maar weer eens. Nemen we nu eens Dick Tesselaar. de slagvaardige wethouder van volkshuisves ting én sport. Nooit te beroerd om een raadslid de mond te snoeren en zijn ideeën zoniet goedschiks, dan maar kwaad schiks er doorheen te druk ken. In de wandelgangen wordt zelfs gefluisterd dat zijn inbreng in het college zo groot is, dat het als een kaartenhuis in elkaar zou storten wanneer hij daarvan geen deel zou uit maken. Wedstrijd (2) Maandag mochten die kwali teiten tegen de journalisten niet baten. Van doordrukken was geen sprake. Dat lag ze ker niet aan zijn teamgenoten Jaap van Meijgaarden en Alexander Geertsema. De eerste, net als Dick een trouwhartig socialist, werkte zich in het zweet om maar zo veel mogelijk voorzetten op maat af te geven. De inkop pertjes bleven echter onbenut. De tweede, een loyale liberaal in het bezit van een kapitalis tisch buikje, trachtte op alle manieren als stoorzender van de oppositie te fungeren. Waar burgemeester Cees Goe- koop in het politieke debat niet mag ingrijpen in geval van oneigenlijke argumenten, moest Alexander maandag echter tot zijn schade en. schande ervaren dat je een te genstander niet letterlijk mag tackelen. Deden de journalisten het dan beter? Eerlijk gezegd: nee. Zij namen wel een voorsprong, schoten zelfs nog een maal op de binnenkant van de paal, maar stuitten op de onverzet telijk verdedigende raadsle den, die daarbij overigens dankbaar gebruik maakten van gastspelers. Zij ontbeer den echter de scherpte om meer dan één doelpunt te ma ken. Opvallend was dat fanatieke partijen als Links Leiden en D66 ontbraken en dat Leiden Weer Gezellig het vermakelij ke spektakel niet op zijn waarde wist te schatten. De afwezigheid van de sportieve Socialistiese Partij was niet opvallend maar consequent: enerzijds omdat Cor Vergeer vergaderingen zelden be zoekt, anderzijds omdat hij zich voorbereidt op de veer tiende Elfstedentocht. Nee, dan het CDA, vertegenwoor digd door Piet Biegstraten. Weliswaar niet in sportief te nue, maar wel aanwezig op de tribune. Om de links-liberale coalitie aan te moedigen. Want sportief is het CDA mis schien niet, constructief mee denken staat hoog in het vaandel. LEIDEN Door vuurwerk is op oudejaarsdag een schuur in brand gevlogen aan de Buys Ballotstraat. De 14-jarige zoon van de eigenaar speelde met het vuurwerk in de tuin dichtbij de schuur. De brandweer heeft het vuur geblust, maar kon niet voorkomen dat de schuur geheel uitbrandde. De schuur van de buren liep ook schade op. Vuurwerkbommen naar brandweer LEIDEN Door een onbekend persoon zijn op oudejaarsdag drie 'vuurwerkbommen' bij de brandweer gebracht. Het vuurwerk was samengesteld uit metselspecie en kruit van strijkers. Hoe de man aan het spul kwam is niet bekend. Hij wilde niets zeggen anders dan dat hij uit veiligheidsoverwe gingen de bommen bij de brandweer kwam inleveren. i krant wordt nog dezelfde avond 0eze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. j Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I I I j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal per acceptgiro f. 70,93 j Stuur als dank de reiswekker naar I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig naar j Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag 1 CcidócSoutant (voor controle bezorging) Adres: Postcode/plaats:

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9