leeds meer 'statiegeld' op kerstbomen kvorieten Heren A blijven overeind oningbouw grote hinderpaal jor kerstboomverbrandingen Bachkoor excelleert in Pieterskerk Levensboek voor 100-jarige )EN OMGEVING Caidae Commit DONDERDAG 31 DECEMBER 1987 PAGINA 15 (d •jdekerk aan den rijn/lisse t gemeenten Koudekerk en Lisse hou- dit jaar voor het eerst geen kerst- 7 gjverbrandingIn beide plaatsen is ter de oprukkende woningbouw geen ge- 'oikte lokatie meer voorhanden. Koude- r zamelt de bomen wel in, kinderen Legen per boom een kwartje. In Lisse mien de kerstbomen met het andere intyuil worden meegegeven. V jaar werden de bomen in Lisse op onbebouwd terrein in woonwijk De kerd verbrand. Deze wijk is inmid- vol en de nieuwe bouwlokatie in de jpolder Zuid is nog niet goed bereik- Brandweercommandant L. van Die- 1, „Een plaats voor een kerstboomver- onding moet aan een aantal eisen vol doen. Hij moet goed bereikbaar zijn met auto's, ver genoeg van de woonwijken af staan en de bezoekers moeten veilig toe kunnen kijken. Zo'n lokatie is er dit jaar niet in Lisse". De brandweercommandant is er niet bang voor dat in Lisse „particu liere" brandjes ontstaan. In Koudekerk werden de bomen vorig jaar in De Weidedreef verbrand, maar daar is geen plaats meer. Kinderen kun nen de bomen wèl inleveren, dinsdagmid dag staan er tussen drie en vijf uur contai ners bij het winkelcentrum. In Nieuwveen en Zevenhoven zijn nooit collectieve ver brandingen. Daar moeten de bomen met het huisvuil worden meegegeven. „Bij ons is het de moeite niet verklaart een woordvoerder van de gemeente Zevenho ven. Ook dit jaar gaan weer duizenden kerstbomen onder toezicht in vlammen op. FOTO: WIM VAN NOORT *"!N/REGIO Steeds meer gemeenten geven al geld" voor een oude kerstboom. In Alphen aan g ijn, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noorden, Ha- oude en Koudekerk aan den Rijn krijgt iedereen boom inlevert al jarenlang een kwartje. Dit jaar ök de gemeente Zoeterwoude bij wijze van expe- ejlt betalen voor kerstbomen die worden ingele- 4^oor de jaarlijkse verbranding. Voor elke boom ^ïgt de jeugd een kwartje. Voorheen werd voor ie- ■oom een lot gegeven, maar dat leverde vaak gezichten op. „Kinderen die met honderd bo- ■cwamen, hadden soms geen prijs", aldus een ■voerder van de gemeente Zoeterwoude. meeste plaatsen in de regio moeten de ijverige inzame- °^n kerstbomen het nog doen met repen chocolade, appels g iarijntjes. Of dit bij kinderen, die net als in Zoeterwoude t 1 bomen inleveren, nog ziekteverschijnselen oplevert, is 38#end. Hieronder een overzicht van de kerstboom verbran dt» in de regio. r "£half vijf donderdagmiddag kunnen de bomen worden ge- paar de Hogedijk in Aarlanderveen. Daar wordt een per boom betaald. Om half zeven worden de bomen i. jaemade kunnen de bomen woensdagmiddag tussen half ek i kwart over vier worden ingeleverd op verschillende In Roelofarendsveen kunnen de bomen gebracht nb naar het terrein aan het einde van de Sotaweg/Hogemo- Hi en bij het parkeerterrein Noordhoek. In Rijpwetering .Ójt de bomen bij het dorpshuis worden gebracht en in Oud het schoolplein bij de kerk. Voor een boom krijgt men ndarijn. Alle bomen worden dezelfde middag verbrand c"terrein aan de Sotaweg/Hogemolenweg. (I hen aan den Rijn kunnen de bomen donderdag op drie worden ingeleverd: Edisonweg, op het terrein van de ,)ouw aan de Nieuwe Sloot en de hoek Pietersberg/Cau- alle drie de plaatsen wordt vanaf half vijf 's middags 'jjwartje per boom betaald. Om zeven uur gaat de brand in 3fmen <i hertje 3f apiwoude betaalt een kwartje voor elke boom die maandag ingeleverd bij de brandplaatsen jn Zonneveld (Rijndijk) renlaan (Dorp). Vanaf drie uur kunnen bomen worden erd, om kwart over vijf gaan de vuren branden. Z&wbouw aan de Kerkstraat (Theo Bosmanlaan) vormt het J'oor de kerstboomverbranding van Hoogmade, dinsdag- Aanvang half acht. twijkse kerstbomen worden op woensdag verbrand op Mrein achter de Ichtuskerk en op het terrein ten oosten ig Melkweg. Aanvang zeven uur. De bomen kunnen tot en t inuari tussen half acht en half één en tussen half twee en op de gemeentewerf aan de Schoolstraat worden ingele- erder kunnen de bomen op woensdag tussen tien en ze- r worden ingeleverd bij de brandplaatsen. Tussen twee ifauur kunnen de bomen op deze dag ook gebracht worden bij de Bries. Van Hartenstraat, Marktplein Piet Heinlaan, par- Chocolade keerterrein Hoogstraat/Meerburgkade, Abeelplein, Turfmarkt, Freesiastraat nabij de bibliotheek. Voor elke boom die wordt in geleverd krijgt men een lot waarmee waardebonnen te winnen UW EN VAN OVERLOOP IN HALVE FINALES DEKKER zijn. De kerstbomen van Langeraar gaan woensdagmiddag om vijf uur op het terrein achter de tennisbanen in vlammen op. Vanaf vier uur kunnen bomen worden gebracht. Elke spar of den le vert een tractatie op. De Leidse kerstboomverbranding heeft woensdagavond 6 janu ari op het terrein van de Groenoordhallen plaats. Aanvang ze ven uur. De bomen kunnen tot die dag worden ingeleverd bij de Gemeentereiniging aan de Admiraal Banckertweg en op ver schillende andere plaatsen in de stad. In Leiderdorp worden de kerstbomen woensdagavond collectief verbrand. Plaats van handeling is het parkeerterrein van RCL op sportpark De Bloemerd Bomen kunnen die dag van half twee tot half vijf worden ingeleverd op: de hoek Lijnbaan/Wild- dreef, parkeerterrein Scheppingskerk, Ericalaan en de Brink in de Muzenlaan. Tot zeven uur kan men met bomen op het par keerterrein van RCL terecht. Loterij Leidschendam houdt zaterdagavond om half acht een kerst boomverbranding op het terrein Amstelwijk op de hoek Heuvel- wegPrinsensingelVanaf twee uur kan men daar kerstbomen inleveren. Ook aan deze verbranding is een loterij verbonden. De kinderen van Leimuiden krijgen een appel voor elke kerst boom die wordt ingeleverd voor de verbranding op woensdaga vond. De brandstapel staat bij de Verlaat. Het vuur wordt om half acht aangestoken, vanaf zeven uur kunnen bomen worden ingeleverd. Nieuwkoop verbrandt de bomen woensdagmiddag om vijf uur op het terrein aan de Kennedylaan. Tussen drie en vijf uur kun nen de bomen worden gebracht naar de Kennedylaan of Prins Bernhardlaan. Per boom wordt een kwartje betaald. In Noorden gaan de bomen om zeven uur aan de Gerberalaan in vlammen op. Tussen zes en zeven uur kan men bomen bren gen. Ook hier wordt een kwartje betaald. Ook in Noordwijk vindt de kerstboomverbranding al op zater dag plaats. De bomen worden om vijf uur 's middags verbrand op het terrein achter het in aanbouw zijnde winkelcentrum in de wijk Vinkeveld. Daar kunnen de bomen de hele dag worden ingeleverd. Voor elke boom ontvangt men een lot, waarmee een ritje met de brandweerwagen is te winnen. De jaarlijkse kerstboomverbranding in Noordwijkerhout vindt maandag plaats op de speelweide De Boekhorst. Aanvang zeven uur. De bomen kunnen vanaf kwart over zes worden ingele verd. Voor elke boom wordt een bon gegeven waarmee een prijsje kan worden uitgezocht. Voor grote aantallen bomen krij gen de kinderen een cadeaubon die bij de plaatselijke speelgoed winkel kan worden besteed. Op hetzelfde tijdstip wordt een kerstboomverbranding gehouden in De Zilk. Daar zullen de bo men verbrand worden op de parkeerplaats bij het dorpshuis De Duinpan. Donderdag worden de bomen ook verbrand in Oegstgeest. In de Haaswijk op het terrein bij het Willem Kloospad gaat om ze ven uur de vlam in de bomen. Op deze plaats kunnen vanaf ne gen uur de bomen worden ingeleverd. Voor elke boom wordt een lot gegeven. De Rijnsburgse bomen worden zaterdag om vijf uur 's middags verbrand op het terrein aan de Waardlaan (naast het gebouw van de Floraband). Daar kunnen tussen twee en kwart voor vijf 's middags kerstbomen worden ingeleverd. Ook op de hoek Christinalaan/Julianalaan kunnen op dat tijdstip bomen worden afgegeven. De inzamelaars worden beloond met een reep choco lade. Een appel is de beloning voor elke boom die woensdagavond wordt ingeleverd in Rijnsaterwoude. Vanaf zeven uur kunnen bomen naar de waterzuivering worden gebracht, om half acht begint het festijn. De jaarlijkse kerstboomverbranding vindt in Sassenheim woensdagmiddag om drie uur 's middags. Tussen twee en vier uur kunnen de bomen worden ingeleverd op het terrein aan de Vliegeniersweg in Postwijk. Voor elke ingeleverde boom krijgt men een lot waarmee waardebonnen zijn te winnen. Mocht de wind ongunstig staan voor de achterliggende woonwijk, dan gaat de verbranding niet door. Kinderen van Ter Aar kunnen woensdagmiddag vanaf vier uur met hun bomen terecht op het parkeerterrein van de voetbal vereniging TAVV. Voor elke boom krijgen ze een tractatie. Het vuur wordt om vijf uur aangestoken. De Valkenburgse bomen gaan maandagavond in vlammen op. De bomen kunnen vanaf vijf uur worden ingeleverd op het ter rein aan de Broek weg (achter het gezondheidscentrum). Elke boom levert een reep chocolade op. Om zeven uur wordt het vuur aangestoken. Voorhout heeft woensdag kerstboomverbranding. Plaats van handeling is de Bloemenschans (de tweede afslag van de Oost- houtlaan). Tussen drie en vijf uur kunnen de bomen worden in geleverd tegen een attentie en lot en om zeven uur wordt de brandstapel aangestoken. In Voorschoten vindt de kerstboomverbranding plaats op het terrein bij de Admiraal de Ruytersingel, tegenover het sport complex, op woensdagavond om zeven uur. Inleveren kan op dinsdag en woensdag op het MOC-terrein aan de Koninklijke Marinelaan 21 en bij de dependance van de plantsoenendienst aan het einde van de Thorbeckeweg in de wijk Noord Hofland. Aan de loterij zijn hier tien prijzen verbonden. Tractatie In Warmond worden de kerstbomen op woensdag verbrand op het strandje van het recreatie-eiland Koudenhoorn. Dit gebeurt om zeven uur 's avonds. Op dat tijdstip kunnen de bomen ook worden ingeleverd. Voor elke boom krijgt men een tractatie. De gemeente Wassenaar houdt woensdag kerstboomverbran ding op het braakliggend terrein aan het Van Polanenpark. Die dag staat het personeel van de gemeentelijke afdeling Groen voorziening vanaf half één klaar om de verzamelde bomen in ontvangst te nemen. Iedereen die een kerstboom inlevert, krijgt een tractatie en een lot. Rond zes uur 's avonds maakt wethou der Cocheret de la Morinière de winnaars bekend en direct daarop volgt de verbranding zelf. De kerstbomen van Woubrug- ge gaan dinsdagavond in vlammen op. Om half acht wordt de brandstapel, die staat aan het einde van de Witte Klaver, aange stoken. Zoeterwoude verbrandt de bomen woensdagmiddag op het ver zamelpunt aan het Molenpad. Het vuur wordt om vier uyur aan gestoken. Van tien uur tot half vier kunnen de bomen worden ingeleverd. ki OND/LEIDEN In ejbfdnummer van het ten- toernooi van Dekker n nd, het herenenkelspel, w de geplaatste favorie- Mark Koever- Hendrik-Jan Davids, Kok en Freddie Sauer het allen in twee sets. tstgenoemde ten koste a ijnsburger Jan Sieme- Het damestoernooi is eleen van den Berg ten bi zij verloor van Noëlle olDttum. Astrid Bouw en Pj van Overloop bereik-- halve finales door van Leisink en Caroline te winnen. Geplaatste kite Verbruggen hand- jj haar positie ten koste [Jjike Ritman. 5 iemerink maakte een start tegen Freddie I in de tweede game een na drie dubbele fouten iuer. Vervolgens werd door Sauer twee n door Jan nog een oorbroken. De niet-fitte ink had vooral zicht- nen bij de returns en de passings. Het kostte hem -Ste set: 4-6. In de tweede fd geen service verlies tot aan de tiebreak, al Jan Siemerink op 4-4 n 0-40 achterstand goed jken. De tiebreak ging naar Freddie Sauer. eboren Zuid-Afrikaan, ijn huwelijk met Moni- t Nederlander genatura- voorziet met het spelen j 'finistoernooien in zijn i inderhoud. Hij is prof- ©r, een carrière die Jan ink na het behalen- van indexamen VWO, ook ogen staat. Sauer over Tink: „Een getalenteerde maar te weinig all- Hij steunt teveel op zijn sterke service. Daar- ijn er veel spelers, die kunnen retourneren, Astrid Bouw: successen in A-toernooi. waar ik ook mijzelf toe reken. In zijn baselinespel merk ik teveel ongeforceerde fouten op. terwijl de concentratie in de laatste tiebreak ver weg leek". In ieder geval gaat Jan verder aan de studie. Sauer speelt toernooien, waar ook in Europa, het is zijn brood. Mark Koevermans bleek te degelijk voor Amerika-ganger Vincent van Gelderen: 6-2, 6- 2. Hendrik-Jan Davids en Maarten Koopman besloten de twee sets beide malen met een tiebreak. Met 7-2 ging de eer ste naar Davids. In de tweede tiebreak werd op 3-4 met een „wereldpassing", een prachtige backhand-runninglob, een perfecte duik naar de bal ge volgd door een cross-stopvol ley de stand 6-4 bereikt. De daaropvolgende loepzuivere crossreturn van Davids deed trainer Henk van Hulst glim lachen. De leider van het TTI heeft na Menno Oosting weer een nieuw ijzer in het prof- vuur. Rotterdammer Ralph Kok bleef op regelmatige wijze Chris Vermeeren met twee maal 6-4 voor. Dames In de halve finales komen nog twee Leidse speelsters in actie. Margot van Overloop speelde een foutloze eerste set tegen Caroline Houben. „Wat heeft je trainer je laten eten van morgen", verzuchtte Caroline na afloop van de tweede set, „Ik kon het in de eerste set ab soluut niet bijbenen"'. In de tweede set verzuimde Margot naar 2-0 door te drukken. Op 4-2 viel de concentratie wat weg, en op 5-6 leken er proble men op komst. Met een sterke slotgame en weer een perfecte tiebreak werden de problemen opgelost. De laatste bal werd een waardig slot van de partij, eën sprongsmash praktisch FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN vanaf de achterlijn. De vol gende tegenstandster van Mar got van Overloop is Mariëtte Verbruggen. Mariëtte maakte haar plaatsing (op nummer 2) met veel moeite waar. Oppo- nente Joke Ritman bleef twee maal tot aan de tiebreak bij. In die tiebreaks werd de stand 5- 5 twee maal bereikt. Beide malen had Verbruggen het initiatief en daarmee de set winst. Astrid Bouw speelde een uit gekiende partij tennis tegen Merel Leisink. Het voordeel van de thuis-vloer is evident, maar door geconcentreerd te blijven tegenover de onrustige Merel werd nog een tweede voordeel verworven. De dis cussies bleven achterwege, over de eindscore is dan ook geen discussiepunt, 6-2, 6-0. Astrid krijgt te maken met Noëlle van Lottum, een (te) zware kluif. Noëlle staat ver meld in het Guinness Book of Records met haar record lang ste game (59 minuten) en haar record langste jeugdpartij (3 sets in ruim 6 uur). Op vast heid kon Heieen van der Berg er dan ook niet doorkomen. En de aanval strandde op de prima passeerslagen van Van Lottum, die het aanvallende spel trouwens zelf ook goed onder de knie heeft gekregen. Noëlle kwam na 6-2, 6-3 in de halve finale en is tot titelfavo- riete gebombardeerd. De enkel- en dubbelspel-fina les van het A-toernooi in War mond worden Nieuwjaarsdag tussen 12.00 en 18.00 uur ver speeld. Ook het Districts B- toernooi komt dan tot een slot. In de Bl-finales zullen Astrid Bouw en Madelijn Damen om de districts indoor-titel gaan strijden. Bij de mannen treffen Michael van den Berg en Freek Tanis elkaar. In de B2 zijn Bionda Zonderop en Irma van Seeters de finalistes, ter wijl Marco Visser na 7-6, 6-3 tegen Mare Nagelkerken ook zo ver is. De andere finalist komt voort uit het treffen tus sen De Munnik-speler Marcel Lolling en de relevatie van dit toernooi, Voorschotenaar Mark Fleischeuer. De finales van het grote C, D,JS en Vete ranen-toernooi staan eveneens gepland. In het nationale indoor jeugd- toernooi tot en met 16 jaar in Heemskerk moest Bionda Zon derop, na de 6-4, 6-3 winst op Pascale Haertlein, met 0-6, 2-6 Gelderse Jolanda van der Lin den laten voorgaan. Liesbeth Hooghoudt sneuvelde in de eerste ronde. Bij de jongens werden Onno Guinau en Pa trick Kieboom geconfronteerd met een pittige loting. Onno sneuvelde met 2-6, 3-6 tegen Zeeuw Manfred de Kok, Pa trick moest met 4-6, 2-6 de eer laten aan Haarlemmer Eric Scheringa. PETER KLEIN PRACHTIGE VERTOLKING WEIHNACHTSORATORIUM Pieterskerk (Leiden): Hel „Weih- nachtsoratorium" van Johann Se bastian Bach door het Bachkoor Holland onder leiding van Charles de Wolff. Solisten: Marianne Koop man (sopraan), Ulla Groeneveld (alt), Hein Meens (tenor) en Klaus Mertens (bas). Gehoord op 30 de- Vanaf het begin van de negen* tiende eeuw tot in de eerste decennia van onze eeuw deed het nu zeer geliefde Weih- nachtsoratorium duidelijk in populariteit onder voor de pas sionen. Deze mindere waarde ring was het gevolg van de op vatting dat de muziek in dit werk voor een groot deel te ruggrijpt op wereldlijke canta ten. Bronnenonderzoek heeft naderhand inderdaad uitgewe zen dat de afhankelijkheid van dit Oratorium van we reldlijke gelegenheidsmuziek niet in twijfel getrokken kan worden. Deze kennis van za ken belet ons tegenwoordig echter niet meer om van Bach's Weihnachtsoratorium te kunnen genieten. Ondanks dat Bach (1685-1750) een zeer vroom man was, had hij zelf geen problemen met het gebruik van dezelfde mu ziek voor zowel wereldlijke als kerkelijke aangelegenheden, met dien verstande dat hij wel de tekst door zijn vaste dichter Picander aan de omstandighe den. dus in een kerk een reli gieuze tekst, liet aanpassen. Hij had zelfs een zeer goede reden voor deze handelwijze; met name gelegenheidsmuziek raakt spoedig in de vergetel heid en door dergelijke mu ziek later weer voor kerkmu ziek te gebruiken, kon hij dit voorkomen. In het Weihnachtsoratorium (1743) wordt in zes afzonderlij ke cantaten uitgaande van teksten uit de evangelies van Lucas en Matheus, met daar omheen recitatieven, koralen en aria's gezongen en gespeeld ter gelegenheid van achter eenvolgens Christus' geboorte, de verschijning van de engel aan de herders, gevolgd door de komst van de herders naar de stal om het kindje Jezus te zien, de naamgeving en het bezoek van de drie koningen aan koning Herodes in Jeruza lem en aan de heilige familie in de stal worden verhaald. Voor het Weihnachtsoratori um maakte hij gebruik van muziek gecomponeerd voor een aantal huldigingscantaten voor het Saskische hof. In het Weihnachtsoratorium klinkt duidelijk de vreugde om de geboorte van Jezus door. Het Bachkoor is er gis teravond in de Pieterskerk in zijn jaarlijkse uitvoering van het Weihnachtsoratorium on der leiding van Charles de Wolff, met medewerking van het Amsterdams Kamerorkest en de vier voortreffelijke solis ten, uitstekend in geslaagd deze sfeer tot uiting te bren gen. Het gehele concert wisten koor, orkest en solisten met een enthousiast dirigerende Charles de Wolff een uitzon derlijk hoog niveau te handha ven. Ondanks het zeer constante hoge niveau kende deze ge weldige muziekavond ook nog enkele absolute hoogtepunten te weten de sopraanaria's „Flösst mein Heiland, flöstt dein Namen" (met echo), en „Nur ein Wink von seinen Handen", die de sopraan Mari anne Koopman op indrukwek kende wijze tot klinken bracht. Buitengewoon sterk was ook de zang van de tenor Hein Meertens, die gedurende de avond zowel de aria's voor tenor als de evangelistenpartij voor zijn rekening moest ne- Het concert bereikte aan het slot een climax door het recita tief dat door de vier solisten samen zo goed gezongen werd dat het haast als vanzelf over vloeide in het slotkoor „Nur seid ihr wohl gerochen". De minutenlange ovatie voor de uitstekende prestatie die deze avond door koor, orkest, solis ten en dirigent werd geleverd, was dan ook zeer op zijn plaats. PETER VAN VEEN Filmnet ook in Warmond WARMOND Warmondse kabelabonnees kunnen zich binnenkort ook abonneren op Filmnet. De gemeente War mond en Filmnet hebben overeenstemming over een contract bereikt. De politiek moet zich echter nog uitspre ken over deze overeenkomst. Warmond krijgt van Filmnet 2.500 gulden per jaar en ont vangt verder een eenmalige uitkering van 1.600 gulden (één gulden per aansluiting). Filmnet zendt uitsluitend films uit. Men kan die alleen zien wanneer men een zoge noemde decoder heeft. Een abonnement is daarom nood zakelijk. Bibliotheek blijft open op zaterdag NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse bibliotheek blijft voorlopig nog open op zaterdagmorgen. Vier maan den geleden is begonnen met een proef mgt de openstelling op zaterdagochtend. Dit leidde tot ruim acht procent meer uitleningen. Omdat vier maanden te weinig tijd is om te kijken wat het gevolg is van de openstelling op jaarbasis, wil de bibliotheek de proefne ming verlengen tot 1 mei. De kosten van deze vier maanden durende openstelling zijn 4.000 gulden. Het Noordwijkerhouts college van B en W wil dit be drag wel beschikbaar stellen. De commissie welzijn praat hier maandagavond 11 januari over. Mocht in mei worden ge concludeerd dat de zaterdago penstelling van de bibliotheek een succes is dan denkt de ge meente Noordwijkerhout aan een contributieverhoging om de kosten te dekken. Anders moet de bibliotheek op een an der tijdstip worden gesloten. V. Een boek met daarin In grote trekken beschreven de hon derd jaren van haar leven. Dit verjaardagsgeschenk ontving Catharina Dina van Veen-van der Heijden uit Wassenaar gis termorgen ter gelegenheid van haar honderdste verjaardag. Het boek werd haar overhan digd door haar kleinzoon, A.H.M. Vredenbregt, die het heeft samengesteld. Talloze fa milieleden en bewoners van verzorgingstehuis Willibrord in Wassenaar hebben de jarige gisteren gefeliciteerd. Ook bur gemeester P.H. Schoute en zijn echtgenote hebben me vrouw Van Veen gisteren be zocht. Catharina van der Heij den werd in Den Haag gebo ren. Op 15-jarige leeftijd verliet ze het ouderlijk huis op zoek naar een „dienstje". Haar zus ter was ondertussen getrouwd met Cornelis van Veen. Bij de bezoeken aan haar zus ont moette ze de broer van Corne lis; Hendrik. Daarmee trouwde ze enkele jaren later. Hendrik van Veen overleed op 18 okto ber 1966, bijna 86 jaar oud. Mevrouw Van Veen bleef nog zeventien jaar zelfstandig wo nen. Angst voor inbraken heb ben er uiteindelijk toe geleid dat ze naar Huize Willibrord verhuisde, waar ze het uitste kend naar de zin heeft. FOTO: JEROEN DE JONG

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15