Oranje jubelt om Hage en Meijer sportuitslagen Lugthart en Damen laten Van den Bergen wankelen fwaalfhonderdste jverwinning voor hris Evert auer volgt öchli naar ivitserse ploeg oerstips Gevestigde orde aan leiding bij EK military XDRT CsidaeSotvuMtt ZATERDAG 5 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 5W YORK Chris ert is de „Grand Old dy" van het tennis-cir- it. Na gisteren eens te ïer. De 32-jarige speel- »r droeg in de tweede ide van het toernooi om Amerikaanse tennisti- bij aan de legende- rming rond haar per- 3n. Evert triomfeerde or de 1200e keer in haar ifloopbaan. In de Brazi- ense Niege Dias trof ze i gewillig slachtoffer: ,6-1. [aandacht bij het toernooi Flushing Meadow gaat bij irrouwen vooral uit naar de |d tussen Steffi Graf en rtina Navratilova, de nieu- en de oude nummer één i de wereldranglijst. In de rte van die tweestrijd be kte Evert, houdster voor ttien groot slem-titels, de s van 1200 overwinnin- De voorzitster van de uwen-tennisfederatie TA verloor 121 keer. Na- tilova is zo ver nog niet, >ben de Amerikanen met 1 passie voor statistische ge- ens becijferd. Zij behaalde dusver 1057 zeges en 151 erlagen. ochtendpartijen leverden de vrouwen geen verrassin- op. Voor twee geplaatste nnen eindigde het enkel- -toernooi in New York na tweede ronde. Ramesh LLACH Steve Bauer ft trouw aan ploegleider ui Köchli. De Canadese Irenner tekende vrijdag contract bij de nieuwe itserse ploeg S.M.M. Uster, komend seizoen onder lei- g staat van Köchli. iden vertrekken bij Toshi- Look, de ploeg met kopman f Bernard. Verwacht werd Bauer de ploeg van Step- Roche, winnaar van de jden van Italië en Frank- i, zou gaan versterken. De nadees heeft van Köchli de zegging gekregen dat hij tij- ns de klassiekers een be- ïermde rol geniet. srschoor blijft ijfde NGSTON Bart Ver- oor heeft op de laatste dag n de wereld titelstrijd plank- len zijn eerste gok uit de i regatta niet beloond ge- i. De jeugdige Nederlander, vijfde geklasseerd na zes res, mikte in de slotrace bij Ingston op succes door over m andere koers te starten n de de voor eremetaal fa- ite Fransen Quintin, Pie- in en Nagy. Slechts een top- issering kon de Baambrug- nog naar de top van het ssement brengen. Ver loor finishte op de Olympi- plank als achttiende, ar hield wel zijn vijfde posi- het eindklkassement in nada. iveede zege NDEN Het Nederlands neshockeyteam heeft giste- bij het Europees kampioen- ap in Londen de tweede irwinning geboekt. Deze rd met 9-1 bij elkaar gescho- tegen België, in wat veel g had van een slechte spa- ttti-western, vanwege de er- melijke leiding van de twee hdsrechters. Lisanne Lejeu- was met drie doelpunten roorster. Zij scoorde alle Ipunten uit strafcorners, ir Nederland er overigens respectabele aantal van ttien van mocht nemen. 1 HAAG De eerste start middag in Wolvega van de draverijen is om 17.30 uur. T tips voor deze meeting oen: Cindy Crown (9), Clark ijenzorg (8), Crack M (1). koers: Bunzer Junge (6), Bonita pit (7), Amice (5). oers: Arjen ter Lune (3), Arissy S *~iemiek Victory (1). s: Anja B (10), Zonnebloem S rko A (6). rs: Aaron Buitenzorg (4). Anna P (2). Ajan Top (1). oers: Zera Neyenrode (2). Zethes fvn (9). Zetor D (4). wen: Whitesummer (3). Zeppelin (4), Zarpa (1). Whopper Oostwijck (7). (5). Yemen II (2). a* Alex di Tricia (1), Wessex K Ja van Cornjum (4). *n: Action Skoatter (6), All or "if (5). Appie Buitenzorg (2) «rt Another Express (6), Ame- ithuizen (8). Yena di Robles (7). zondag 13.00 uur Amito Marathon (6), Anton 'ik (7), Bwijanka (1). f koers: Boxberger Ba King (1), Sobrina ""n: Zarragona (4), Zebode (8), Speedy (2), Grande (3) a (5). °«rs: Atletico 3), Sammy Jo (2), yon Cove (1). Bruno (8), Bo Bo Batavus (3), lus V (2). I*2 Yonker Ulandia (3), Zeno id (6), Zento van Hiddem(5). Berta Buitenzorg (6), Brenda ig (3). Brandy Boszorg (1). ers Ygor Peterhof (4), Ypco id (5). Amor O (2). W5-4: Saros I®). Ros Fandango (8), Boxber- [Telex (6). Alexander S (3). Uwe (7). Volo (8). Krishnan was verantwoorde lijk voor de uitschakeling van de eerste „beschermde" speler. Joakim Nyström, nummer tien op de favorietenlijst, kon geen set winnen van de Indiër. Mark Woodforde won in vijf sets van Davisbeker-speler Tim Mayotte. De Australiër was sterker in drie tie-breaks: 7-6 (7-2), 7-6 (7-5), 3-6, 2-6 en 7-6 (7-5). LUHMÜHLEN Op de tweede dag van de Europese ti telstrijd military heeft Groot-Brittannië de basis gelegd voor de individuele- en teamoverwinning. In de dres- suurring in Luhmühlen reed Europees- en wereldkam pioene Virginia Leng met haar toppaard Night Cap een zeer goede proef. De jury beloonde haar met 38 punten. Ook haar landgenoten vestigden zich in de kop van het klassement. In de landenstrijd heeft Groot-Brittannië 134 punten, ruim 25 minder dan de nummer twee West- Duitsland. In de individuele strijd staat de Deen Niels Haagensen, de Europees kampioen van acht jaar geleden, tweede met 43 punten. De Brit Ian Stark is met minimaal verschil derde. De Ne derlanders maken deel uit van de middenmoot. In de lan- denwedstrijd staat de Oranje-ploeg vijfde. Beste Neder lander is Eddy Stibbe. Hij bezet de twintigste positie met 59,60 punten. Delgado weg bij Gisbers VILLACH Pedro Delgado zal in het nieuwe wielerseizoen niet meer voor de ploeg van Jan Gisbers rijden. Het houdt in dat ook José Laguia vertrekt Een laatste bespreking tussen de leiding van de ploeg, die al Greg Lemond heeft aangetrok ken en de in de ronde van Frankrijk als tweede geeindigde Spanjaard heeft niet tot overeenstem ming geleid. Delgado wilde meer salaris, omdat hij „rijkere" aanbiedingen zei te hebben, het recht zelf zijn programma samen te stellen, de koppositie binnen de formatie en een extra Spanjaard in de groep. PDM wilde niet meer geld bieden, geen der de Spanjaard, zelf het beleid voeren over het jaar- schema van Delgado en bovendien Lemond als eerste man voor de etappewedstrijden. De Neder landse ploeg is niet van plan een andere renner van naam aan te trekken. „Daarvoor ontbreken de financiële mogelijkheden", lichtte Gisbers toe. „De post-Delgado werd voornamelijk gedragen door de Spaanse afdeling van het bedrijf en die bijdrage vervalt nu automatisch". Williams breekt met sponsor MONZA Williams maakt vol gend jaar geen gebruik meer van de „wonder-motoren" van Hon da. In weerwil van een contract, dat doorloopt tot eind 1988, ver breken de twee gezichtsbepalers van de formule 1-autosport van dit moment hun samenwerking, zo deelde de Britse stalbaas Frank Williams gistermorgen in Monza mee. De Britse renstal, met Nelson Piquet en Nigel Mansell favoriet voor de rijders- en constructeurstitel van dit jaar, vertrouwt volgend seizoen nood gedwongen op conventionele motoren (van John Judd) in plaats van turbo-krachtbronnen (Honda). Hockeyploeg gevaccineerd tegen hepatitis-B DEN HAAG Nederlandse sportlieden, die volgend jaar naar de Olympische Spelen van Seoul gaan, zullen hoogstwaarschijnlijk allen worden gevaccineerd tegen hepatitis-B, een besmettelijke vorm van geelzucht. Het Neder lands heren-hockeyteam heeft al besloten in te gaan op een aanbieding van de firma Smith, Kline en French BV uit Rijswijk zich gratis te laten inenten met Engerix-B. Dit is een vaccin, dat wordt geproduceerd met behulp van re- combinant-DNA-technologie. Het heeft in te genstelling tot de vroegere uit plasma gewon nen vaccins een hoge graad van betrouwbaar heid. Bij tienduizend onderzoeken uitgevoerd in 29 landen door 67 onafhankelijke onderzoe kers is gebleken, dat het nieuwe vaccin nege nennegentig procent protectie geeft tegen he patitis-B, waarvoor net zoals bij AIDS nog geen geneesmiddel voorhanden is. EINDELIJK SUCCES VOOR COACH RINUS VERBOOM VILLACH Heel even tjes trok Rinus Verboom zich terug. De KNWU- coach moest en paar keer flink slikken. Na jaren vol teleurstellingen kon ook hij eindelijk eens de borst vooruitsteken. He- leen Hage en Connie Meijer verrasten tijdens de mondiale titelstrijd al les en iedereen door ach ter de onweerstaanbaar weggesprongen Jeannie Longo tijdens de massa sprint van de grote groep het zilver en brons te pakken. Lang duurde het echter niet alvorens ook Verboom zich in het feestgewoel stortte. Heel Oranje jubelde. De andere leden van de natio nale selectie die ver achterop waren geraakt konden hun ogen niet geloven. Inderdaad had niemand een dergelijke toevalstreffer verwacht Toch was de tevredenheid over het resultaat er terecht niet min der om. Heieen Hage: „Ik reed beter dan vorig jaar, maar kon geen echte grote overwinning pakken. Kijk Moinique Knol is rap, die wint etappes in de Tour de France. Ik ben in de ronde van Noorwegen derde in het ■eindklassement geworden. Ik ben een klassementsrijdster. Die laten ze niet zo maar gaan." De intens gelukkig kijkende Connie Meijer gunde Hage het zilver van harte. „Nor maal ben ik sneller dan He- leen, maar zij heeft zo veel voor ons gedaan dat ik haar dit van harte gun. Ik zag tij dens de eindsprint ineens een oranje trui naast me opdui ken. Als het een ander was geweest was ik tot het uiterste gegaan. Dankzij Heieen heb ik brons gehaald. Ik had het soms ontzettend moeilijk. Zij heeft me tijdens de wedstrijd steeds toegeschreeuwd door te bijten. Niet op te geven. Ge lukkig kan ik goed afzien. Ik ben met deze wedstrijd nach ten bezig geweest." De ontknoping van de vrou wentitelstrijd mocht in vele opzichten verrassend worden genoemd. Verwacht was dat het parcours uiterst selectief zou zijn. Dat viel uiteindelijk knap tegen. Hoewel de Franse en vooral de Russische vrou wen het tempo constant hoog hielden, konden toch een kleine vijftig deelneemsters om zilver en brons strijden. Heieen Hage, die vertelde veel profijt te hebben gehad van het meedoen aan de 50 km ploegentijdrit ('Ik ging echt door het lint, maar her stelde voortreffelijk') kwam in tiende positie uit de laatste bocht en zag tot haar verbij stering de voor haar rijden ri valen terugvallen. „Ik ben dolblij, want als ik weer niet bij de eerste tien had gereden. dan was ik echt moedeloos ge worden." Beslist Jeannie Longo had enkele ki lometers eerder de strijd om het goud al beslist. De Fran- caise won zoals zij wilde. Voor de derde keer in successie liet zij de regenboogtrui over haar schouders glijden. Het ver baasde niemand. Uiteindelijk had Longo dit seizoen ook al de Tour de France en de Coors Classic in haar voordeel beslecht. Het smetje, vorige week ontstaan in Wenen door de nederlaag in de finale ach tervolging tegen Rebecca Twigg wwerd achteloos uitge wist. Frankrijks fietsende su pervrouw kondigde meteen aan dat zij volgende week naar Colorado Springs ver trekt. Zij is van plan daar het al met 44.770 km op haar naam staande werelduurre cord te verbeteren. En passant zal zij ook nog pogen de we reldrecords op de drie en vijf Juichend gaan Heieen Hage (rechts) en Connie Meijer over de eindstreep. Hage won zilver en Meijer brons. kilometer een beter aanzien te geven. Kinderschoenen Hoewel er zeker voor Oranje reden was om te juichen, kwam in Villach wederom genadeloos aan het licht dat het wielrennen voor vrouwen nog in de kinderschoenen staat. De deelneemsters aan het wereldkampioenschap kwamen van heinde en ver, maar hadden niets tegen Lon go in de melk te brokkelen. Het was een kwestie van aan klampen of afhaken. Dat laat ste lot was bijvoorbeeld ook weggelegd voor de Braziliaan se rensters. Na een ronde van twaalf kilometer reden zij al ver in de achterhoede In to taal haalden 24 rensters de fi nish niet. De als laatste ge klasseerde Luxemburgse Da- niele Linden liep een achter stand op van ruim 23 minu ten. Zij huilde bijna van ellen de en kon zich volledig vin den in de woorden van Con nie Meyer. De 24-jarige ren- ster sprak zuchtend: „Oef, wat was het zwaar." En dat was heel andere tekst dan de con clusie van de rad pratende Longo. Lakoniek stelde zij: „Dit parkoers was helemaal niet selectief." Coach Rinus Verboom en zijn vrouwen trokken zich er niets van aan. Een dag voor het kampioenschap had de coach FOTO ANP nog gevraagd ot iedereen over de voorbereiding tevreden was geweest. De reacties wa ren unaniem positief. Ver boom: „En dat deed me eigen lijk net zo veel plezier als dit succes." Het kwam trouwens op tijd. Vanaf 1979 (Petra de Bruin won toen in Valken burg,) was er namelijk bij de vrouwen geen Oranjetrui meer op het erepodium te be speuren geweest. Maar ja, met in totaal 160 licentiehouders mag de KNWU ook niet te veel verwachten. Helemaal niet omdat door dit resultaat Heieen Hage en Connie Meij er meteen zeker waren van uitzending naar de Olympi sche Spelen in Korea. LEIDERDORP In wie- Iertermen gesproken werkten de twee favorie ten in B gisteren een on verwacht lastige en lang durige (Van den) Berg etappe af, die met een nipte winst in de eind spurt werd afgesloten. Zo wel Heieen als Michael van den Berg hadden te gen respectievelijk Made- lijn Damen en Jan Willem Lugthart drie „cols" nodig voor hun overwinning. Het geduld van Heieen en de motivatie van Michael gaven uiteindelijk de doorslag. Door zijn twee overwinningen is Michael al zeker van een plaats in de halve finales van morgen. Heieen kan alleen bij verlies nog door haar poulege noten worden ingelopen. In veel poules is na drie wed strijddagen al enige tekening in de strijd gekomen. Hele maal uitgeschakeld zijn nog geen deelnemers. Marcel Vink (B), Marco Smit (C), Marieke Halenbeek (C), Alexander Diehl en Bert Minnema (beide D) en Marielle Sievers, die al len nog puntloos zijn, moeten echter hun resterende partij in winst omzetten en hopen op een voor hen gunstige afloop van de andere partij in hun poule om de slotdag te halen. Michael van den Berg en Jan Willem Lugthart, beide spelen volgende week mee in het toernooi om de nationale B-ti tel in Hoorn, vochten een ver beten strijd uit Vooraf stelde Van den Berg dat op dit tijd stip in het seizoen de motivatie vaak belangrijker is dan de het niveau van de speler, iets wat hij in de drie sets lange wedstrijd met zijn spel volledig onderschreef. De door Michael met volle kracht geslagen bal len kwamen in een slakkegan- getje terug van het racket van de zich ogenschijnlijk niet in spannende Lugthart. De Leid- se Houter beperkte zijn loop gebied hoofdzakelijk tot de ba seline en speelde van daaruit afwisselend diepe ballen en drop-shots. Met name bij de drop-shots ging Unicummer Van den Berg veelvuldig in de fout. Doordat Jan Willem wat Madelijn Damen liet Heieen van den Berg gisteren wankelen. Pas In de tie break van de derde set capituleerde de speelster van Nieuw Vennep FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN vaster bleek dan zijn opponent was Michael genoodzaakt de aanval te kiezen. In de eerste set leverde hem dat de set winst op. De tweede echter moest de boomlange Koude- kerker afgeven aan de com pacter gebouwde tennisleraar, doordat Jan Willem zijn oplo pen een aantal malen met feil loze passeerslagen knap af strafte. Na 3-1 in de beslissen de set voor de favoriet pakte de nog immer grollende Lugt hart, zo ging hij „droog schaat send" over het gravel) drie ga mes (3-4). De tot op het bot gaande Van den Berg wankel de op 5-4 en met drie breek punten tegen nog even, maar won tenslotte in 6-4. Marcel Vink was ook tegen de 17-jari- ge Richard Oskam duidelijk nog niet fit Nummer acht Os kam („Ik speelde lekker, want er staat voor mij niets op het spel. Ik sta hier onverwacht en kan lekker vrijuit spelen") ontnam de zes plaatsen hoger genummerde Vink de eerste set met 6-4, om de ook de vol gende, na een 0-3 achterstand, heel vlug met 6-3 binnen te halen. Heieen van den Berg had het tegen trainingsmaatje Madelijn Damen niet helemaal naar haar zin. Na een al moeizaam door de Dekkerspeelster ge wonnen eerste set, lukte het .Madelijn, als een van de wei nigen dit jaar, om Heieen een setje afhandig te maken en haar te dwingen tot een lange partij. Door veelvuldig op de forehand van Heieen te spelen kreeg Madeion de kansen om via snelle, diepe ballen een 3-4 achterstand om te buigen in setwinst (4-6). In de slotset was de winnares nimmer te voor spellen. Heieen bleef ondanks haar soms slordige spel rustig, terwijl Madelijn met haar aan vallen enerzijds succes boekte en anderszijds onnodig punten inleverde. Een tiebreak moest dan ook de beslissing brengen, die met 7-4 in het voordeel van Heieen uitviel. Dat ze de winst echt zou moeten bevech ten kwam voor Heieen niet als een verrassing: „Ik wist dat Madelijn de laatste tijd erg sterk speelde en dat ik net ze ker niet makkelijk zou krii- gen". De voor volgende weelc bij de nationale B-kampioen schappen als vierde geplaatste districtskampioene raakte dan ook niet in paniek. „Ik heb denk ik gewonnen doordat ik op de belangrijke momenten wat geduldiger was dan Made lijn", meldde ze achteraf. De eervolle, maar zeker niet blije, verliezer Damen („Ik wilde zo graag winnen") was het daar mee eens: „Ja, op die momen ten ben ik te ongeduldig, te gretig. Dan wil ik het punt gauw maken". Het verlies is voor Damen niet fataal. Via winst op Madeion Verdegaal, die haar partij tegen Christel Verwoert gisteren in de twee de set vanwege de duisternis staakte, kan ze zich vandaag verzekeren van een plaats in de kruisfinales. Bionda Zonde- rop won in de ander DEB-pou- le haar uitgestelde partij tegen de te elfder ure opgeroepen Heerjansdamse Litania Vrij land (6-2, 4-6, 6-3). In de poule van Vrijland en Zonderop heeft iedereen nog kansen om de slotdag te bereiken, doordat de speelsters, net als die in de B-poules HEB en HEC en de B-poules DEC en DED, allen slechts één partij gespeeld heb ben. De drie bananen die Gerard Kroese in zijn partij tegen Ed win de Vries oppeuzelde (Moe der Kroese: „Gerard zweert al jaren bij drie bananen per wedstrijd, anders speelt hij slecht") misten hun uitwer king niet, al had hij evenveel sets als bananen nodig voor zijn eerste Masters-overwin- ning: 4-6, 6-3, 6-0. De C-dames Jeanine Jünger en Jacqueline Paauw, die donderdag tegen elkaar speelden, hielden woord. Jeanine beloofde na de matige partij tegen Jacqueline weer ouderwets sterk te gaan spelen. Margot van den Haak ondervond dat aan den lijve; ze haalde slechts drie games. Jacqueline won van Marieke Halenbeek en kan vandaag de verwachte tweede plaats in de poule zeker stellen. Erik Warmerdam staat er in D, na zijn 6-1, 6-3 winst op Alexander Diehl, met twee winstpartijen op zak riant voor. Diehl is nog puntloos en kan hoogstens nog gelijk ko men met Frank van Leeuwen en Dennis Versteeg. Johan Draulans heeft er, na zijn gis teren in drie sets gewonnen partij tegen Bert Minnema, twee sterk gespeelde partijen opzitten en zal zich vrijwel ze ker plaatsen voor de finaledag morgen. Bij de D-dames in poule A lijkt Marielle Sievers, na haar tweede verlies (6-4, 6- 1 tegen Laura Staal) kansloos om door te dringen tot de kruisfinalisten. Nathalie van der Voort (6-4, 6-3 winst tegen Audrey Bonnet) staat er in die poule het beste voor. Staal en Bonnet liggen op de loer. ERIK HUISMAN Uitslagen HEB: Richard Oskam - Marcel Vink 6-4, 6-3, Michael van den Berg - Jan Willem Lugthart 6-4, 4-6, 6-4. DEB: Heieen van den Berg - Madelijn Da men 6-3, 4-6, 7-6, Christel Verwoert - Madeion Verdegaal 6-7, 5-3 afgebro ken; Bionda Zonderop - Litania Vrij land 6-2. 4-6, 6-3. HEC: Gerard Kroese - Edwin de Vries 4-6, 6-3. 6-0. DEC: Jacqueline Paauw - Marieke Halenbeek 6-2, 6-7, 3-1 Halenbeek geeft op; Jeanine Jünger - Margot van den Haak 6-0, 6-3 HED: Erik Warmerdam - Alexander Diehl 6-1, 6-3; Johan Draulans - Bert Minnema 6-3, 4-6, 6-2; Patrick Kleian - Robert van der Salm 5-7, 6-3, 6-2, Frank van Leeuwen - Dennis Versteeg 6-4, 6-4. DED: Nathalie van der Voort - Audrey Bonnet 6-4, 6-3; Laura Staal - Marielle Sievers 6-4. 6-1. Vandaag: 1100 uur: Christel Ver woert - Madeion Verdegaal (DEB A): Erik Bakker - Onno Gainau (HEC); Mark Fleischeuer - Giovanni Sekeris (HEC); Nathalie van der Voort - Lau ra Staal (DED A); Audrey Bonnet - Marielle Sievers (DED A); Henrike Engel - Marit Engel (DED B); Pam Meijs - Nicoline van der Voort (DED B); 12.30 uur: Robert Veldt - Martijn Krans (HEB B); Litania Vrijland - Belinda van der Linde (DEB B); Ca- rola Geerlings - Bionda Zonderop (DEB B); Kees Jan Schuilenburg - Edwin de Vries (HEC A); 14.00 uur: Madelijn Damen - Madelon Verde gaal (DEB A); Léon Damen - Jeroen Gefken (HEB B); Marja Kuipers - Fleur Meijer (DEC B), Marie Louise Goedhart - Cindy Berkhout (DEC B); Erik Warmerdam - Dennis Versteeg (HED A); Frank van Leeuwen - Alexander Diehl (HED A). 15.30 uur: Michael van den Berg - Marcel Vink (HEB A); Jan Willem Lugthart - Ri chard Oskam (HEB A); Erik Bakker - Mark Fleischeuer (HEC B); Onno Guinau - Giovanni Sekeris (HEC By, Jeanine Junger - Marieke Halenbeek (DEC A); Margot van den Haak - Jacqueline Paauw (DEC A); 17 00 uur Robert Veldt - Jeroen Gefken (HEB B); Martijn Krans - Léon Da men (HEB B); Robert van der Salm - Johan Draulans (HED B); Bert Min nema - Patrick Kleian (HED B); Henrike Engel - Nicoline van der Voort (DED B); Pam Meijs - Marit Engel (DED B). Morgen: 10.00 uur: kruisfinales DEB. DEC, DED; 11.30 uur kruisfinales HEB, HEC, HED; 13.30 uur finales DEB, DEC. DED; 15.00 uur: finales HEB, HEC. HED. ATLETIEK WK in Rome Dames Verspringen, finale: 1. Joyner (Vst) 7.36. 2. Belevskaja (Sov) 7.14, 3. Drechsler (Odl) 7.13, 4. Radtke (Odl) 7.01. 5. Tsjistjakova (Sov) 6.99. 6. Waljoekevitsj (Sov) 6.89, 7. Innls (Vst) 6.80, 8. Boegman (Aus) 6.63. 10.000 meter, finale: 1. Kristiansen (Noo) 31.05,65, 2. Schoepijeva (Sov) 31.09,40, 3 Ullrich (Odl) 31.11,34, 4. Bondarenko (Sov) 31.18.38, 5. Lynch (Gbr) 31.19,82. 6 Jennings (Gbr) 31.45,43, 7 Machado (Por) 31.46,61. 8. Wang (Chi) 31.48,88. 9. Tooby (Gbr) 31.55,30. 10. Pressler (Wdl) 31.56,80. 100 meter horden, halve finelee: 1e eerie: 1. Oschkenat (Odl) 12.65. 2. Zagortscheva (Bul) 12.75, 3. Martin (Vst) 12.94, 4. Plquerau (Fra) 12.95. 2e serie: 1. Uibel (Odl) 12.68, 2. Don- kova (Bul) 12.76, 3. Eloy (Fra) 12.88, 4. Zackiewlcz (Wdl) 13.01. Finale: 1. Zagortcheva 12.34, 2. Uibel 12.44, 3. Oschkenat 12.46, 4. Donkova 12.49, 5. Picquereau 12.82, 6. Elloy 12.83, 7. Zaczkiewicz 12.98, 8. Martin 13.06. Heren Halve finales 5000 meter 1e serie: 1. Aouita (Mar) 13.28.63, 2. Castro (Por) 13.28.68, 3. O'Mara (Ier) 13.28.79, 4. Maree (Vst) 13.28.86, 5. Anton (Spa) 13.28.92, 6. Hutchlngs (Gbr) 13.29.06, 7. Rousseau (Bel) 13.29.74. 2e eerie: 1. Ngugl (Ken) 13.22.68. 2. Castro (Spa) 13.23.12. 3. Deleze (Zwi) 13.24.07, 4. Ignatov (Bul) 13.24.42, 5. Buckner (Gbr) 13.24.56, 6. Ovett (Gbr) 13.28.68, 7. Treacy (Ier) 13.28.89. 8. Nelson (Can) 13.29.20. Halve finales 1500 meter 1e serie: 1. Bile (Som) 3.35.67, 2. Gonzales (Spa) 3.35.68, 3. Cram (Gbr) 3.35.78, 4. Cheshire (Ken) 3.35.82, 5. Scott (Vst) 3.35.91, 6. Kulker (Ned) 3.36.08, 7. Geoffroy (Fra) 8.37.47. 2e serie: 1. Herold (Wdl) 3.40.57, 2. Spi- vey (Vst) 3.40.63, 3. Cheruiyot (Ken) 3.40.64, 4. Khalifa (Soe) 3.40.79, 5. Hillardt (Aus) 3.40.95. Discuswerpen, finale: 1. Schuit (OdO 68,74, 2. Powell (Vst) 66,22, 3. Delis (Cub) 66,02, 4. Danneberg (Wdl) 65,96, 5. Sinsjenko (Sov) 65,60. 6. Oebertas (Sov) 65,50, 7. Bugar (Tsj) 65.32, 8. Kidikas (Sov) 63,34. Tienkamp Het resultaat van de tienkamp (resp 100 m. ver. kogel, hoog, 400 m. 110 m horden, discus, polshoog, speer. 1500 m en totaal) ziet er als volgt uit: 1. Voss (Odl): 10,69-7,88-14.98-2,10- 47,96-14,13-43,96-5,10-58,02- 4.25,93-8680. 2. Wentz (Wdl): 10,78- 7,42-15,57-1.98-48,48-14,06-47,36- 4,70-65,28-4.33,70-8461. 3. Tarno- vetski (Sov): 11,01-7,43-15,32-2,07- 49,22-14,86-47,66-4.90-58,60- 4.23.96-8375. 4. Plaziat (Fra): 10,80- 7,76-14.70-2,10-49,63-14.64-44,92- 4,80-53,08-4.27,72-8307. 5. Schenk (Odl): 11,42-7,63-15,30-2.25-51,34- 15,03-47,26-4,50-61,42-4.23,55-8304. 6. Poelman (Nwz): 10,83-7,46-15,57- 2,04-50,07-14,45-44,28-4,80-58,90- 4.28.03-8296. 7 Blondel (Fra): 11,15- 7.47-13,68-1,98-47,91-14,46-42,28- 4,90-55,68 4.16,31-8178. 8. Nevskl (Sov): 11.13-7,45-15,33-2,04-50,01- 15.01-46.42-4.70-60.56-4.29,69- 8178. 9. Thompson (Gbr): 10,67-7,52- 15.09-2,01-48,61-14,87-45.18-4.80- 54,14-4.48.78-8124. 10. Motti (Fra): 11,27-7.21 -14,98-2.19-50,88-14,94- 47.36-4,50-58.38-4.35,83-8062. Kwalificaties verspringen Lewis (Vst) 8.36, Myricks (Vst) 8.20, Emmljan (Sov) 8.19, Emordi (Nig) 8.14, Hlrschberg (Odl) 8.10, Alli (Nig) 8.07, Karna (Fin) 8.06, Amldjlnov (Bul) 8.05, Reskoi (Wdl) 8.03. Usui (Jap) 8.02, Jefferson (Cub) 8.00, Conley (Vst) 7.99, Lajevski (Sov) 7.98, Evan gelist! (Ita) 7.97, Brlge (Fra) en Kraek (Tsj) belden 7.96. BASKETBAL EK dames in Jerez Poule A: Hongarlje-Frankrljk 82-71, Roemenië-Zweden 77-76, Poule B: Joegoslavië-ltalië 73-65, Spanje-Fin- land 74-45 DAMMEN WK voor junioren in Mori 10e ronde: Koivman (Sov)-Sekongo (Ivo) 2-0, Peresjvill (Sov)-Klayton (Bra) 1-1, Linssen (Ned>-Delmotte (Fra) 2-0, Mol (Ned)-Nicault (Fra) 1-1, Ba (Ivo)- Veronesi (Ita) 2-0, Ralmundl (ITa)- Mrazyk (Joe) 2-0, Berglnc (JoefKla- renbeek (Ned) 0-2, Krasjnanskl (Sov)- Colomb (Fra) 2-0, Burleson (Sur)-Ga- rista (Ita) 1-1, Hubner (Bel)-Grandi (Ita) 2-0. Eindstand: 1. Koivman 14 punten. 2. Linssen 13, 3. Peresjvill 13, 4. Nlcault 13, 5. Ba 12, 6. Mol 12. 7. Klarenbeek 12. HOCKEY EK dames In Londen Groep A: Sovjet-Unie-Schotland 4-1, Nederland-België 9-1, Wales-Frank- rijk 3-0. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Sovjet-Unie 2-4, 3. Schotland 2-2, 4. Wales 2-2, 5. Frankrijk 2-0, 6. België 2-0. PAARDESPORT EK military in Lu'imühlen Teams: 1. Groot-Brittannië, 134,0 punten, 2. West-Duitsland 159,8, 3. Zweden 176,8, 4. Polen 179,0, 5. Ne derland 182,4, 6. Frankrijk 183,2. In dividueel: 1. Leng (Gbr) Night Cap 38,0, 2. Haagensen (Den) Avoca Val ley 43.0, 3. Stark (Gbr) Sir Wattle 43.60, 4. Erhorn (Wdl) Justy Thyme 44,4, 5 Kasparelt (Wdl) Sherry 49.0. 20. Stibbe op Autumn Aftair 59,60, 25. Rohoff op Boa's Roger Wilco 60,8, 28. De Jonge op Salland K 62,0, 39. Nijboer op Bramlands Bacchus 70,60, 46. Lozeman op Brugmans Austin 77,4. Koersen van Scheeeberg Eerste koers, 1609 m: 1. Carlos Net ten (H. Grift) 2.12.9-1.22.6. 2. Charty Qulk, 3. Chinatl de Noot. Niet gestart: Catia Zuid velde. Toto: winnend 3,20, plaats 1,00 1.00 1,20. koppel 3,70, trio 26.50. Tweede koers, 2100 m: 1. Bobby Bui tenzorg (H. Grift) 2.51,0-1.21,4, 2. Ba besia R, 3. Black van Hoafer. Toto: winnend 1,80, plaats 1,10 1,80, kop pel 1,90, trio 6,10. Derde koers, 2100 m: 1 Briljant S (W. Duivenvoorden) 2.54,4-1.23,0, 2. Bon ny Marco, 3. Brigitta R. Toto: winnend 19,60, plaats 4,70 2,90, koppel 49.40. trio 805,40. Vierde koers, 1609 m: 1. Amon Mar co (MeJ. C. Reuten) 2.07.9-1.19,5, 2. Andrea, 3. Worthy Hanover. Toto: winnend 3,50, plaats 1,70 1,80 2,00, koppel 7,40. trio 129.40. Vijfde koers, 2100 m: 1. Amber Enze- lens (J. Kraak) 2.51,8-1.21,8, 2. Awacs Hazelaar, 3. Zola Eik. Niet ge start: Yla van Neerbeek. Toto: win nend 6,80, plaats 1,50 1,60 1,90, kop pel 9,00, trio 120,20. Zesde koers, 2100 m: 1. Zeester Ulandia (R. van Veen) 2.49,2-1.20,6. 2. Zorronora, 3. Yankee Dream. Niet gestart: Waldi Lebejos. Toto: winnend 1,70, plaats 1.30 1,40 2,00, koppel 4,00. trio 61,90. Zevende koers, 2100 m: 1. Yonina Kwik (J. Wagenaar) 2.48.0-1.20.0, 2. Yvienna Odilia, 3. Yvonne V. Toto: winnend 2,20, plaats 1.50 3,60 1.30, koppel 35,40, trio 100,90. Achtste koers, 1609 m: 1. Ann Mars hall (J. van der Pijl) 2.07,9-1.19,5, 2. Yswind, 3. Zwaluw R. Niet gestart: Yvo. Toto: winnend 4,10, plaats 2,20 1,60. koppel 4.70, trio 68,00. Omzet totalisator: 162.006,00. TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap- Heren enkelepel, tweede ronde: Krishnan (lnd>-Nyström (Zwe/10) 6-4 7-5 6-2, Pimek (Tsj)-Winogradsky (Fra) 6-4 6-0 6-4. Woodforde (Aus)- Mayotte (Vst/12) 7-6 7-6 3-6 2-6 7-6. Sanchez (Spa/14>-Wltsken (Vst) 6-1 6-4 6-3, Flach (Vst)-Cahill (Aus) 1-6 6- 4 3-6 6-1 7-6, Kriek (Vst)-Leach (Vst) 6-3 7-6 3-6 6-3. Dames enkelspel, tweede ronde: Shriver (Vst/5)-Kucynska (Pol) 6-3 6- 2, Maleeva (Bul)-Van Rensburg (Zaf) 6-2 6-3, Provis (Aus)-Nell (Vst) 6-4 6- 2, Fernandez (Vst)-Savts)enko (Sov) 6-1 6-4, Halard (Fra)-Bonslgnori (Ita) 6-2 7-6, Tarabini (Arg)-Fairbank (Zaf) 6-2 4-6 6-3. Evert (Vst/3)-Dias (Bra) 6-0 6-1, McNeil (Vst/11)-Benjamin (Vst) 6-4 6-2, Golarsa (lta)-Gildemeis- ter (Per) 7-6 6-4, Demongeot (Fra>- Nagelsen (Vst) 6-4 6-1. Hanika (Wdl/13)-Meier (Wdl) 6-3 6-0. VOETBAL T ajecho-Slowakije Slavia Praag-Spartak Hradec Kralove 0-0, Inter ZTS Bratislava-Sigma Ok>- mouc 1-1, Plastika Nitra-Dukla Praag 1-1, DAC Dunajska Streda-Bohemia Praag 2-0, TJ Viktovice-Banik Ostra- va 1-1, Oukla Banska Bystrica-Tatran Presov 1-0, ZVL Zilina-RH Cheb 2-0. Sparta Praag-Spariak Trnava 5-1. Weet-Duitsland Hamburger SV-Kalserslautern 5-1, Vfl Bochum-Karlsruher SC 5-0. WIELRENNEN WK dames in Villach 1. Longo (Fra) 72 km in 1 uur 46 mi nuten en 40 seconden, 2. Hage (Ned) op 12 seconden, 3. Meijer (Ned), 4. Dusart (Bel), 5. Brambani (Gbr). 6. Larsen (Noo). 7. Bandini (Ita), 8. Seg- hezzi (Ita). 9. Shannon (Aus), 10. Zack (Vst). 53. Knol op 10 minuten en 30 seconden. 64. Havik 10.39, 67. Petra de Bruin op 11.59, 72. Monique de Bruin zelfde tijd. ZEILEN EK soling in Karslhamn 5e race: 1. Schajdoeko (Sov). 2. Wre de (Wdl). 3. Rudolfi (Ita). 23. Van Ma nen, 31. Imhof, 34. Den O uteri. Stand: 1. Schajdoeko 22.7 punten, 2. Schumann (Odl) 32,7, 3. Diesch (Wdl) 39,7, 16. Van Manen 85. 26. Imhof 103, 38. Den Outerl 145.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11