i Melkhuis je heeft zon en topspelers niet meer nodig TENNIS CIRCUIT sportuitslagen HOCKEYHEREN SCHOTVAARDIG TEGEN POLEN £eidóc(3cH4icMit IERLAND HOOPT OP POLITIEK EFFECT VAN TOUR-ZEGE ROCHE ,s» «j .onder Iwp ;HPÖRT EK schaatsen 1988 definitief in Den Haag O Van der Poel wint in Boxmeer Van Gelderen en Wilmink favoriet voor A-titels DINSDAG 28 JULI 1987 PAGINA 7 DUBLIN De overwinning van Stephen Roche in de Ron de van Frankrijk heeft moge lijk een politiek effect. Pre mier Charles Haughey sprak gisteren tijdens de ontvangst van de wielrenner in Dublin de verwachting uit dat de zege zal bijdragen aan het nationale bewustzijn van de Ierse bevol king. De eerste Ierse winnaar van de Tour liet zich in dezelf de termen uit. De premier vloog zondag naar Parijs om zijn landgenoot op de Champs-Elysées te felicite ren en begeleidde de renner gisteren bij zijn terugkeer in het vaderland. Hii stelde dat Roche zowel in binnen- als buitenland meer goodwill heeft gekweekt voor Ierland dan tientallen diplomaten zou den hebben kunnen doen. Het Ierse bureau voor vreemdelin genverkeer maakte kenbaar geld te zien in de Tour-zege. In de grote Franse kranten stonden advertenties onder het motto „Ontsnap aan de massa met een Ronde door Ierland". Roche, de vijfde wielrenner die in één seizoen zowel de Giro d'Italia als de Tour de France won, werd in Dublin ingehaald als een nationale held. Tienduizenden mensen verwelkomden de 27-jarige wielrenner met vlaggen tij dens zijn tocht door debinnen- stad in een dubbeldekker met een open dak. Later was Ro che eregast tijdens een receptie met vertegenwoordigers van de regering. DAVOS De Internationale Schaats Unie (ISU) is bij het opstel len van de definitieve schaatskalender voor het komende seizoen niet afgeweken van de voorlopige toewijzing. Dit betekent onder meer dat de Europese titelstrijd voor heren in het weekeinde van 23 en 24 januari 1988 plaats heeft in het Haagse schaatscentrum De Uithof. In het olympische jaar is de recordbaan van Medeo voor het eerst decor van een wereldtitel-toernooi. De wereldkampioenschappen voor heren worden op 5 en 6 maart gehouden op de hooglandbaan. In Alma Ata werden in 1974 de Europese titelstrijd voor heren en tien jaar later het Europese allround-toernooi voor dames georga niseerd. Het Europese - en wereldtoernooi voor dames vindt plaats in Noorwegen; respectievelijk in Kongsberg en Skiën. Op grond van de voorlopige toewijzing zal in het seizoen 1988/'89 de wereldtitelstrijd sprint op de overdekte Thialf-baan in Heeren veen plaatsvinden. !°1 DMMERCIËLE OPZET VOLMAAKT hm Das -a abl HILVERSUM Het ten- ij listoernooi op het Melk- a® wisje zit dit jaar commer- 'n^ :ieel zo goed in elkaar, jj dat de organisatie zich amper zorgen maakt over tre het slechte weer en het 7 8 slechts gemiddelde deel nemersveld. Zelfs als fa voriet Mecir, de enige ipeler uit de top-10, niet zou komen opdagen deze week, is er nog niets aan de hand, zo viel bij toeval te beluisteren. En de serie regenbuien, waardoor gisteren al drie van de lechts vijf geplande par ijen moesten worden af- 'dofcebroken (bet aanwezige zeil werd niet gebruikt), krijgen de internationale tenniskampioenschappen van Nederland ook niet meer stuk. De vele sponsors brengen nog meer geld en diensten in, de tv zendt veel partijen uit en er staan dure VIP-boxen rond het centre-court waar je u te gen zegt. Alle boxen zijn voor goed geld verhuurd en de huurders plus relaties mogen behalve daar zitten ook in alle VIP-gelegenheden in het dit jaar twee etages hoge promo- dorp. Daar is het leuk winke len en lekker eten en drinken en een klein wolkbreukje komt voor velen dan ook niet slecht uit. De reputatie een per traditie gezellig toernooi te zijn plus het feit dat er echt om punten voor de wereldranglijst wordt gespeeld, trekt toeschouwers aan die niet per se Lendl of McEnroe hoeven te zien. Zij vinden sfeer en jonge kemp hanen die nou wel eens hoge rop willen in de tenniswereld. Jubileum Deze week viert het „Melk- huisje" een jubileum, omdat het toernooi in Hilversum nu precies dertig keer op de in ternationale wedstriidkalen- der heeft gestaan. De bejaarde heer Toet, de enige persoon in de buurt wiens enorme huis aan het centere-court grenst, meende lange tijd dat het er 32 waren geweest. Maar hij De regen bepaalde op de eerste dag van het Open NK op het Hilversumse Melkhuisje veel. De spelers verlieten de baan, een aantal toeschouwsters bleef zitten, wachtend op opklaringen. telde officieuze toernooien mee. Bij Toet op het balkon waren gisteren geen gratis gasten te bespeuren, daarvoor was het weer te weinig weer. Op de betaald^ tribunes rond de hoofdbaan zaten trouwens ook niet veel mensen, en als ze al zaten begon het weer te regenen. Aan het eind van de druilige dag telde hun visuele buit de gemakkelijke zege van Perez-Roldan op Carl Lim- berger (6-1, 6-1), de moeizame overwinning van Bengoechea op de lange Italiaan Aprili (6- 4, 7-6) en de laatste strohalm (6-4, 5-4 en 15-30) waarmee de slimme Spanjaard David de Miguel onze landgenoot Men- no Oosting de te natte baan liet verlaten om eens een nachtje na te denken over zijn eenzijdige spel. HERMAN JANSEN AMSTELVEEN Het Nederlands hockeyelftal is gisteravond de aanloop naar het Europees kampioenschap in Moskou begon nen met een luchtsprong: 12-3. Na twee weken keihard trainen, waren de spelers in het Amstelveense Wagener-stadion gretig genoeg voor het eerste oefenduel tegen Polen. Binnen het kwartier stond Nederland al met 4-1 voor. Van dat moment bestond er alleen in de voorhoede en in de sterk aan vallende middenlinie nog concentratie voor het maken van doelpunten, maar niet meer voor het voorkomen ervan. Het be scheiden ploegje uit het oostblok, dat vorig jaar bij het wereld kampioenschap in Londen in de strijd om de zevende plaats door Nederland met 7-2 werd verslagen, oefende braaf mee, maar werd ook niet echt veel wijzer van een duel, waarin drie kwart van de schoten raak was. Nederland-Polen 12-3 (5-2): 7. Parlevliet 1-0, 11. Podzorski 1-1, 11. Schlatmann 2-1, 14. Parlevliet 3-1, 15. Van 't Hek 4-1 (strafbal), 25. Schlatmann 5-1, 30: Zoltowski 5-2, 36 Robbert Delissen 6-2, 40. Faber 7-2 (strafcorner), 41. Robbert Delissen 8-2, 43. Mare Delissen 9-2, 51. Parlevliet 10-2, 63. Schlatmann 11-2, 65. Mysliwiec 11-3, 70. Schlatmann 12-3. Scheidsrechters: Van Beneden en Spe- leers (Bel). Toeschouwers: 300. Opstelling Nederland: Jansen; Faber, Klaassen, Kooijman en Crucq (Brink man); Mare Delissen, Van 't Hek en Doyer (Van Ede); Parlevliet, Van den Honert (Robbert Delissen) en Schlatmann. BOXMEER Het eerste crite rium in Nederland na de Ronde van Frankrijk, dat in Boxmeer, is gisteren gewonnen door Adri van der Poel. De nationaal kampioen en etappe-winnaar in de Tour, bleef in de eindsprint de beste Nederlandse coureur in de Ronde, Erik Breukink, voor. Het tweetal had tien se conden voorsprong op Peter Stevenhaagen. Theo de Rooy won gisteren het profcriterium in Elsloo. Jean- Paul van Poppel, winnaar van de groene trui in de Ronde van Frankrijk, werd tweede. JJ jortprijsvragen dfN HAAG De verdeling de prijzen van de lotto is ICI i volgt: - Ö-lotto 29a prijs: geen winnaar; eede prijs: 4 x f 75.000; rde prijs: 56 x f 2.152,30; rde prijs: 3.380 x f 35,60; Ide prijs: 50.936 x f 5. jferspel 29a (vaste prij- n) cijfers goed: geen win- ar; vijf goed: 1; vier goed: drie goed: 198; twee 1.948. Itto nr. 30 rste prijs: geen winnaar; eede prijs: 4 x f 75.000; rde prijs: 93 x f 2.333,50; rde prijs: 4.710 x f 46; vijf- prijs: 69.284 x f 5. herspel nr. 30 (vaste prij- n) is cijfers goed: 2 winnaars; goed: 2; vier goed: 14; goed: 193; twee goed: 190. PAARDESPORT Ko«rsen van Alkmaar EERSTE KOERS. 2040 m: 1. Barbie del Sol (A. de Wrede) 2.50,1 - 1.23,4, 2. Alysses V, 3. Belly Dancer. TOTO: winnend 2.40, plaats 1,20 1,20 1,40, koppel 4,40, trio 31,60. TWEEDE KOERS. 2040 m: 1. Betty Worry (J. Ruijgrok) 2.53,2 - 1.24,9, 2. Atze van Medem, 3. Andre Hazes. Niet gestart: Baron Cartouche. TOTO: winnend 1,80, plaats 1,70 2,10, kop pel 4,50, trio 28,20. DERDE KOERS, 2040 m: 1. Betty Albo (J. de Leeuw jr.) 2.57,1 - 1.26,8, 2. Amanda Beltiary, 3. Bogie Rume- laar. TOTO: winnend 8,70, plaats 2,70 2.50 15,20, koppel 49,20, trio 719,00. VIERDE KOERS, 2040 m: 1. Zonne bloem S (H. Langeweg) 2.52,7 - 1.24,7, 2. Zo Proud, 3. Zoef van Jea. TOTO: winnend 2,20, plaats 1,50 1,60 2,50, koppel 8,70, trio 78,90. VIJFDE KOERS, 2040 m: 1. Arie S (J. de Wit) 2.49,3 - 1.23,0, 2. Ziggy Spen cer. 3. Amazone Capello. TOTO: win nend 2,90, plaats 1,40 1,60 2,60, kop pel 4,20. trio 34,70. ZESDE KOERS, 2040 m: 1. Zany Ro- bel (A. Suykerbuyk) 2.51,1 - 1.23,9, 2. Zum Gipfel, 3. Bavonora. TOTO: win nend 4,00, plaats 1,60 1,40 1,80, kop pel 7,10, trio 45,70. ZEVENDE KOERS. 1700 m: 1. Zilwo D'Aster (I. Kuulman) 2.22,2 - 1.23,6, 2. Astrid Tonka, 3. Zingaresca. TOTO: winnend 4,80, plaats 1,10 1,10 1,10, koppel 8,80, trio 58,50. ACHTSTE KOERS. 2700 m: 1. Wizard of Luctor (A. de Wrede) 3.47,8 - 1.24,4, 2. Zuncasindra, 3. Wevillon Nora. Niet gestart: Worry Marco. TOTO: winnend 2,50, plaats 1,70 2,00 2,90, koppel 7,50. trio 206,10. NEGENDE KOERS. 2040 m: 1. Volla Cartouche (M. Bakker) 2.48,0 - 1.22,4, 2. Yko Gold. 3. Upwey Fortu- na. TOTO: winnend 2,70, plaats 1,60 2,10 2,60, koppel 9,60, trio 87,20. TIENDE KOERS, 2040 m: 1. Uncle Tom (R Pools) 2.46,9 - 1.21,8, 2. Zin- garo Evento. 3. Valerie Fibber. TOTO: winnend 2,30, plaats 1,10 2,10 1,70, koppel 6.50, trio 62,10. ELFDE KOERS, 1700 m: 1. Winston Oxford (T. Kooyman jr.) 2.21,2 - 1.23,0, 2. Wilgenhof, 3. Atinkatranss. Niet gestart: Yilma Star. TOTO: win nend 8,30, plaats 1,40 1,40 1,50, kop pel 26,30, trio 147,50. Omzet totalisator: 285.071,00 SCHAKEN Open NK in Dieren (zesde ronde): Cifuentes (Chil)-Westerinen (Fin) 1-0, Rodriguez (Cub)-Pieterse 1-0, Rie- mersma-Hartoch 1-0, Berg (Den>- Brenninkmeijer 1-0, Vanheste-Zapala (Col) 0-1, Peek-Ostojic (Joe) 1/2-1/2, Peelen-Vogel 1-0, Belkhodja (Fra>- Timmerman 1/2-1/2, Welllng-Winants (Bel) 1/2-1/2, Blees-Knoppert 1-0, Hoeksema-Nleuwenhuis 0-1, Pliester- Schwartz 1-0, Van de Oudeweeterlng- Van Mil 1/2-1/2, Böhm-Grooten 1-0, Du Chattel-Perez Garcia 1-0, Faase- Noetzel 1-0, Jongsma-Bottema 0-1, Hofman-Schlenga (WDI) 1-0. Stand: 1. Cifuentes 5 punten, 2/3. Riemersma en Rodriguez 4 1/2, 4/8. Berg, Hartoch. Peelen, Pieterse en Zapata 4. TENNIS Open NK (Melkhuis)*) in Hilversum Eerate ronds (enkelspel): Perez Rol- dan (Arg)-Limberger (Aus) 6-1, 6-1; Bengoechea (Argj-Aprlli (Ita) 6-4, 7-6 (7-4); De Miguel (Spa}-Oosting (Ned) 6-4, 5-4 gestaakt wegens regen, Ar- guello (Arg>-Tous (Spa) 5-4 gestaakt. Davis Cup (Amsriksans# zóne, hal ve finalas) Canada-Equador (in Edmonton) 2-3: Sznajder-Nunez 8-6, 6-4, 8-6, Michi- bata-Gomez 1-6, 4-6, 2-6. Connell- /Greenan-Gomes/Nunez 5-7, 9-7, 4- 6, 1-6, Michlbata-Nunez 6-8, 6-3, 6-2, 6-2, Sznajder-Gomez 6-4; 4-6, 4-6, 7- 5. 5-7. Santiago: Chili-Brazllië 2-3. „Er is in 1981 niet goed naar me geluisterd. Toen heb ik al gezegd dat ik na die presta ties in Moskou en Athene nooit meer in staat zou zijn om datzelfde niveau te halen. Het kwam eigenlijk te vroeg voor mij. Een wereldtijd lo pen in Amsterdam en een olympische medaille in Mos kou, dat is in wezen iets wat je nooit meer kunt. Een gi gantische prestatie waarmee ik in feite genoegen heb ge nomen. Die doelen had ik me niet eens gesteld. Ik had iets bereikt wat ik van mezelf nooit had verwacht. Nee, geen onderschatting maar re- alistisdche inschatting van je eigen vermogen. Ik ben op één na de zwaarste loper van de beste honderd ter wereld. Wat voor kansen heb ik dan tegen lopers die in potentie hetzelfde vermogen hebben als ik, maar veel lichter zijn? Wat moet ik nou tegen ie mand als Carlos Lopes? En zo zijn er meer: Jones, de Keni- aiten, Japanners. Moet je dat gewicht eens zien. En dan kan iedereen wel zeggen: hij is lang niet meer de oude, maar daar heb ik dan mooi lak aan. Zit ik niet mee. Voor mijn gevoel doe ik het goed. Een gevoel van voldaanheid? Ja, maar gemakzuchtig ben ik zeker niet". (Atleet Gerard Nijboer in Vrij Nederland) ..Aouita is een geschenk uit de hemel voor organisatoren van Grand Prix en andere internationale wedstrijden. Nu het glorieuze tijdperk van de Britten Coe en Ovett lijkt afgesloten en hun opvolger Cram van blessures herstelt, Said Aouita: geschenk uit de hemel. FOTO. AP kan alleen het „vliegende ta pijt" voor het verleggen van de grenzen zorgen. Maar hoe lang nog, vraagt vooral de Engelse clan van midden-af standslopers zich af. Over drijft hij niet een beetje door in het jaar van de WK steeds weer tot het uiterste te gaan, zichzelf te pijnigen, in plaats van in de bergen te trainen en evenals de Italianen naar de titelstrijd begin september toe te werken? Hij zal dat in augustus blijven doen. Waar hij komt is een wereldrecord in gevaar en verdringen zich de hazen om na afloop even tueel in de huldiging te kun nen delen. De moderne atle tiek kan niet meer buiten deze knechten. De tijd is voorbij dat loopwonders als Clarke, Bayi en Foster op ei gen kracht een record verbe terden. Slechts bij de vrou wen is dat nog mogelijk, ge lijk de Noorse Kristiansen vorig jaar op de vijf en tien km liet zien". (Redacteur Ben de Graaf in De Volkskrant) „Wielrenners zijn echt aan de goden overgeleverd. Juri disch staan ze nergens. Er worden dopingcontroles uit gevoerd zonder proces ver baal. Het is toch te gek dat renners die bij Donicke of Debackere positief zijn, niet eens een verslag van het on derzoek krijgen? Dus niet een briefje met de medede ling welke stof positief is. Ook komt het voor dat uri- nestalen wel worden ingele verd, maar niet gecontro leerd. Een renner heeft er voor zijn eigen bestwil recht op dat te weten. Stel dat een arts hem amfetamine als ge neesmiddel heeft voorge schreven en hij is bij de me dische controle negatief om dat er op die stof niet werd gecontroleerd, dan denkt hij dat het gesanctioneerd is. Een renner vaart toch blind op de deskundigheid van de dokter? Maar als je Debacke re daarmee confronteert, slaan bij hem onmiddellijk alle stoppen door". (Wielerploegarts Peter Janssen in Trouw) „In plaats dat jullie met een dikke nek, jullie met merk namen stijf staande trui en broek voor de tv-camera's rond showen, zouden jullie beter wat fatsoenlijker taal gebruiken, en blijk geven van wat meer hoogstaand ideeëngoed... Je bent een mooie jongen, Meneer Ma- diot, dat moet ik toegeven. Je hebt een klassiek Grieks pro fiel. Jammer, dat je vlag de lading niet dekt, en dat je barst van pretentie. Je hebt het over de „esthetiek van het afzien", maar dat is vol strekt kletskoek: wie afziet op de fiets, trekt dezelfde gri massen...". (Wielrenster Jeannie Lon- go in de Gazet van Antwer pen) „Het meest geniet ik toch van een vrije zondagmiddag met een mooie klassieker, een redelijke kopgroep, dus niet een eenzame ontsnap ping van één of twee ren ners. Maar een kopgroep zo tussen de zes tien man, zo dat je goed nerveus kunt worden. Wat dat betreft heb ik een slecht jaar gehad, ja. Maar als het gaat om over winningen is het een goed Anton Geesink: „ledereen In het blauw, ik in het wit". FOTO: ANP jaar geweest. Alleen: de man waarvan ik ieder jaar de sup portersavond bijwoon, Adri van der Poel, heeft dit jaar niet vooraan gezeten, terwijl hij toch ontzettend heeft ge traind. De meest spannende aankomst die ik ooit heb meegemaakt was de finale van Parijs-Roubaix met Hen- nie Kuiper. Ik denk dat ik tijdens die TV-uitzending drie keer ben doodgegaan. Vanaf het moment dat-ie een platte band reed en dat ze niet snel genoeg bij hem wa ren om hem een nieuw wiel te geven. Daar kan ik dus bij zonder van genieten". (Minister Ed Nijpels in Re vu) „Als ik gevraagd word, ver schuil ik me niet. Miin positie verplicht mij, als ik ergens moet zijn voor het judo of voor het bedrijfsleven, dat ik me zo opstel dat iedereen me ziet: If you want to be a champion, you have to look as a champion. Daar houd ik ook rekening mee als ik me kleed. Als iedereen in het blauw loopt, dan loop ik in het wit. Anton Geesink haal je altijd overal eruit Dat ben ik verplicht aan mijn op drachtgevers". (Anton Geesink in Panora ma) LEIDEN Het water steeg de vier toernooien die deze week gehouden worden (Roomburg, Sik- kens, Voorhout en Rijn- kanters) al in de beginfase naar de lippen. De groot ste problemen had men bij Roomburg, waar de banen gisterochtend hele maal blank stonden en in Rijnsburg bij Rijnkanters, waar vrijwel alle partijen een dag uitgesteld moes ten worden. Bij Voorhout en Sikkens zijn de gezel ligheidszoekers neerge streken. Roomburg De A-lijst bij Roomburg wordt bij de heren aangevoerd door Vincent van Gelderen uit Monnickendam en bij de da mes door de uit Pijnacker af komstige Titia Wilmink. Maarten Koopman en Nannet- te Schutte zijn als tweede ge plaatst. Jacqueline van Wijk staat als vierde geplaatst. Het HEA is vandaag om 14.30 uur van start gegaan. De dames in A gaan pas morgen de baan op. Er wordt door de A-spelers ook gedubbeld, maar over plaatsingen en welke spelers met elkaar gaan spelen was gisteren nog niets bekend. Wedstrijdleider Van Aelst van Roomburg besloot gistermid dag al tot een uitwijkmanoeu vre richting Warmond. Geen overdreven maatregel gezien de enorme hoeveelheid water die er op dat moment op de banen lag en met de weten schap in het achterhoofd dat er een jgrote hoeveelheid avondpartijen geprogram meerd stonden. „We spelen twintig avondpartijen bij Dek ker, want anders moeten een aantal mensen in de komende dagen veel partijen op één dag spelen", lichtte Van Aelst de beslissing toe. Pas in de loop van de middag was het, door enorm hard werken door het personeel van Sport en Recre atie, mogelijk op een aantal banen te spelen. E. Scholl staat in het HEB als eerste geplaatst en van Gro ninger H. Bakker wordt ver wacht dat hij eveneens de fi nale haalt. Regiospeler Mi chael van den Berg (8) kan Scholl eventueel vroegtijdig elimineren. Margot van Over loop treedt niet alleen op in A, maar werd tevens op de bo venste plaats van het speel schema in B geplaatst. Trudy Torringa, vorige week nog verliezend finaliste in Noord- wijk is wederom een finalene derlaag toebedacht. Met Geuze is Torringa favoriet voor de B- mixed-titel. Heieen van den Berg, vorige week in Noord- wijk nog niet actief doordat het verblijf in Italië langer duurde dan gepland („Ik kwam in Sezze door de kwali ficatie en won in het hoofd toernooi ook nog een partij"), staat zesde op de plaatsings lijst. De eindstrijd in het HEC moet vrijwel identiek worden aan die in Noordwijk. Kees Jan Schuilenburg moet dus win nen ten koste van Erik Bak ker. Jeanine Jünger mag ook op Roomburg de DEC-titel ha len en met Martijn Krans is het tevens de bedoeling dat ze .ing dat ze behalen. de GDC-zege gaatrt Voorhout Wie drie weken na het begin van de inschrijving voor zijn B-, C- en D-toernooi eigenlijk al vol zit, maar toch nog wat mensen toelaat („Anders is het zo sneu") en bovendien spe ciaal gemaakte heerlijke ge bakjes, in de vorm van een tennisbal verkoopt, kan zon der bluf zeggen een gezellig toernooi te hebben. SV Voor hout heeft dat voorrecht. Een aardige indicatie voor de ge zelligheid is tevens het invita- tie-B-toernooi, waarbij het in viteren plaatsvond onder het motto: „We nodigen de gezel ligste B-spelers uit". De acht geïnviteerde B-heren spelen in twee poules om de Voorhoutse eer, waarbij geen enkele speler zijn dubbelpartner in de en kelspelen treft. „Dat leek ons gewoon leuk". De loop zat er gisteren al flink in, op vijf banen werden de ballen verwoed over en weer gejaagd op weg naar de gezel- ligheidstitels in B, C en D. Cindy Berkhout en Marlies van Balen gaan in de C voor die titel hoge ogen gooien, net als Peter Grimbergen (1) en Onno Wempe (2) bij de heren. Wempe en Grimbergen gaan getweeën de dubbel winnen, tenzij Jan Willem Vreeswijk en Paul Damen daar een besn aard stokje voor gaan steken. Het DED verloor reeds de als derde geplaatste Denise Krul, die van Kitty van der Zon verloor. Francoise Pauluis moet de Hillegomse Pamela Meijs van de zege houden. Erik Draulans werd op kop van het D-veld gezet, met als naaste concurrenten Johan Draulans, Guus Stigter en Maurits Eikenhout. Sassenheim In het Sassenheimse vermaakt de „D-tennisjeugd" boven de 18 levensjaren zich onder lei ding van wedstrijdleidster Ma rion Meijl. Het plaatsingscomi té heeft zo veel mogelijk ver schillende mensen een over winning toegedacht: geen en kele speler of speelster wordt meer dan éénmaal als finalist getipt. „Het gaat bij Sikkens dan ook altijd om de gezellig heid", kondigt Marion Meijl van de wedstrijdleiding aan. In de ruime week waarin het toernooi gespeeld wordt zetten 265 deelnemers op de drie Sas senheimse banen hun racket in zo'n 190 partijen tegen de bal. Javier Gesta Fernandez is in het enkelspel de door het plaatsingscomité gedoodverfde winnaar, terwijl Jan Willemse geacht wordt te reiken tot de finale, om aldaar het onderspit te delven. Bij de solitair spe lende dames bleek plaatsing, doordat er te weinig gegevens over de speelsters bekend wa ren, onmogelijk. Er is derhalve geloot. Bij de herendubbelaars werden de winnaars van vorig jaar, Martin Honcoop en Adrie van Solingen, aan kop van de 60 koppels lange lijst gepos teerd. Het damesduo Wiima Beijen/Thera Ducroix was eenzelfde „lot" beschoren. Rijnkanters Het jeugdtoernooi bij Rijnkan ters begon gisteren met het uitstellen van de meeste partij en naar vandaag. „Daar zijn we niet zo blij mee, want we moeten deze week in totaal ongeveer 130 partijen laten spelen. En in verband met het corso dat zaterdag in Rijnsburg fehouden wordt wilden we de inales op vrijdag houden. Dat zal nu waarschijnlijk niet meer lukken", was het bepaald niet De Plaatsingen: Roomburg HEA: 1. Vincent van Gelderen. 2. Maarten Koopman, 3. Jos Koemans, 4. Jacco van Duyn. 5. Mark van Eek eren, 6. Robert Jan Bierens, 7. Peter van Dommelen, 8. Ivar de Jong. DEA: 1. Titia Wilmink, 2. Nanette Schutte, 3. Eveline Hamers, 4 Jac queline van Wijk. HEB: 1. E. Scholl, 2. J. Geuze, 3. R. Veldt, 4. H. Troost DEB: 1. M. van Overloop, 2. T. Tor ringa, 3. M.J. Rutten. 4. M. Tjiong. HDB: 1. M. van den Berg/S. Faas, 2. H Bakker/H. Zwaagstra. 3. K Claas- e/M. van Teeffelen, 4. M. Bolier/E. Schol. DDB: 1. W. de Ruiter/M J. Rutten, 2. Haslinghuis/M. Tjiong. 3. J. Robben/T Torringa, 4. Smalt- /Vrijland. GDB: 1. T. Torringa/J. Geuze, 2. M.J. Rutten/E. Scholl, 3. J. Robben/H. Bakker. 4. Smalt/Troost HEC: 1. K J. Schuilenburg. 2 E. Bakker. 3. M. Fleischeuer, 4. R. Plomp. DEC: 1. J. Jünger, 2. J. Paauw. 3. P. Velzel, 4. A. van Aalde ren. HDC: 1 E. Bakker/M. Flei scheuer, 2. M. Nije/P. van Paridon, 3. O. Guinau/Smit, 4. T. Giberius/M. van Paridon. GDC: J. Jtlnger/M. Krans, 2. Van Riet/Van Tongeren. 3. A. van Aalderen/M. van Paridon, 4. Karl/Van Duijn. HEV: 1. R. Blom- mendaal, 2 P. van Duijvenvoorden. 3. R. de Boer. 4. D. Haslinghuis. DEV: 1 J. ZonnevyUe, 2. D. KnoU, 3. 5. Huiskamp, 4. J. Drok. HDV: 1. De Boer/Heeremans, 2. Bruininga/Ko- pelle, 3 Grimbergen/Liefbroer, 4. Haslinghuis'Jasperse DDV: 1. Drok- /Van Zuuren, 2. K waai taal/"Van Overloop. GDV: 1. Pufkus/Bruin in ga, 2. Sikkes/De Boer. 3. Van Over- loopBlommendaal, 4. Krijger/Heer emans. Voorhout B-poules: 1. Anne Jan van der Meer, Pieter Verdegaal. Marcel Gerritsen. Marco Visser. 2. Waldo Jansen, Mi chael Schermer, Ruud Warmerdam, Eelco Adrichem. HEC: 1. Peter Grimbergen, 2. Onno Wempe. 3. Jan Baan, 4. Leo Biezeman. DEC: 1. Cin dy Berkhout, 2. Marlies van Balen. HDC: 1. Grimbergen/Wempe, 2. Jan Willem Vreeswijk/Paul Damen. 3. :r Lippe// 1. EUie v noud van Dam. GDC: Reeuwijk/ Peter Grimbergen, 2. Riet van Baien/Dick van der Meer, 3. Co- rine Jansen/Paul Balen. 4. Dorine Dreyer/Jan Baan. HED: 1. Erik Warmerdam. 2. Johan Draulans, 3. Guus Stigter, 4. Maurits Eikenhout DED: 1. Francoise Pauluis, 2. Pamela Meijs, 3. Denise Krul, 4. Frederique Lempers. DDD: 1. T. en A. van Noort, 2. F. en A. Lempers, 3. A. Zimmerman/P. Meijs, 4. I. Har- ders/P. Kwinkelenberg. HDD: 1. C. Duyvendak'M Eikenhout, 2. C. Warmerdam/C. Schoutsen, 3. D. van der Water/H. Walenkamp, 4. GJ. fi - - GDD: I vrolijke commentaar van de wedstrijdleiding. In de meeste categoriën kan gewoon vol gens het afvalsysteem gespeeld worden. Alleen bij de ME 10 worJi er in een poule ge speeld. De verliezers wacht als fileister op de wonde een ver- iezersronde. De donderdag avond is ingeruimd voor een disco. ERIK HUISMAN Onvlee/J. Manuputty. Lempers/G. Stigter, 2. C. van der Wouw/C. Claasen, 3. T. van Noort/H. van Overschot 4. P. Meijs/W. Visser. Sikkens HED: 1. J. Gesta Fernandez, 2. J. Willemse. DED: geen plaatsing. HDD: 1. M. Honcoop/A. van Solin gen. 2. W. de Klerk Wolters/F Tim mer. DDD: 1. W Beijen/T. Ducroix, 2. A. Hogervorst/D de Ruijter. GDD: K. de Boer/H. Schepers, Z J. Kulk/W. Beijer. Rijnkanters JEIO: 1. W.J. van Galen Last 2. Ar- ian Wille MEl(k 1. Judith Knott JE12: 1. M. Sterkenburg, 2. S. Geer- lings. ME12: 1. I. Kruit 2. L. Cool- som. JE14: 1. P. Pracht 2. D. de Leur. ME14: 1 P. Will e, 2. L. Koks- ma. JE16: 1. A. van Sterkenburg, Z M. Hoekstra. MElfc 1 E. Wijsman, 2. P. Wille. DEN HAAG Het moet afge lopen zijn met de „farce" dat Zuid-afrikaanse sportlieden onder valse voorwendselen in Nederland kunnen deelnemen aan internationale kampioen schappen terwijl over een sport-boycot van Zuid-Afrika Bezwaar tegen deelname Zuidafrikaanse golfers zeker in ons land geen misver standen kan bestaan. Het PSP-kamerlid Van Es stelt dit in schriftelijke vragen aan minister Van den Broek van buitenlandse zaken. Het PSP-kamerlid wijst er op dat ondanks de sportboycot jegens Zuid-Afrika ook afgelopen week bij de Nederlandse Golf- kampioenschappen een drietal Zuidafrikanen deelnam, naar Van Es' weten met voorkennis van de organiserende Neder landse Golffederatie (NGF).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7