„Die Potse" toont vergane glorie gekleurd gezien RADIO/TELEVISIE EeicbcGoirumt Ir DINSDAG 28 JULI 1987 PAGINA Wandelaars rond Nijmegen leverengeeuw- televisie Sportdeskundigen in binnenen buitenland heb ben zich erover beklaagd dat de Tour de France dit jaar niet die 'allure', die 'klasse' had, als in de jaren dat de toon werd aangegeven door super- renners als Eddy Merckx of Bernard Hinault. Als eenvoudige televisie-kijkende liefhebber be schouw ik dit als gigantische onzin. Wat was er nou zo leuk of spannend aan de Tour, toen op eenderde van de te rijden afstand Hinault zich in het geel hulde en dat niet meer afstond? Nee, dan dit jaar: de ronde was van begin tot eind een thriller, met fantastische explosies dooi renners die de volgende dag alweer in elkaar stortten, fascinerende man-tegen-man gevech ten, wisselende kansen, tot het eind toe spanning over wie welke trui zou overhouden. Mooier kun je het toch niet hebben? Vooral die laatste week, met de strijd tussen de namaak-Nederlan- der Delgado en de Ier Roche: prachtige sport. En vooral ook: prachtige televisie. Het wielrennen op de weg levert schitterende beelden op. Commentator Mart Smeets had zon dag kritiek op de Franse regie, omdat die wel eens wat te chauvinistisch was en Franse ren ners in beeld hield die niet echt belangrijk wa ren voor het koersverloop van dat moment Daar zat wel wat in, maar over het geheel geno men was de Tour de France een mooi televisie kijkspel. De NOS heeft deze zomer, tussen het wielren nen door, ook beelden laten zien van de Nij meegse wandelvierdaagse. Waarom? Dat valt te raden, maar het succes van de Elfstedentocht-re portages zal daar niet vreemd aan zijn. Het le verde wel een merkwaardige aanblik op: al die duizenden mannen en vrouwen in nu en dan carnavaleske uitmonstering, rustig wandelend, soms strompelend, tussen riien toeschouwers door, op de laatste dag gebukt onder ladingen boeketten. Is dit ook sport? De deelnemers vin den van wel, natuurlijk. Dat mag, en ik wil niets afdoen aan hun prestatie, maar ik vind het niks voor televisie. Een gezapig gedoe lijkt het mij toe, naar de televisie kijkend; er gebeurt niets, er zit geen spanning in, het is folklore. Als er niets te winnen valt, als er geen wedstrijdelement aan de orde is, dan kan een reportage nog zo vak kundig zijn gemaakt, maar dan kunt je alleen nog maar spreken van geeuw-televisie. De lezer kan mij tegenwerpen dat de Elfsteden tocht-reportages toch ook merendeels (na de fi nishes van Evert van Ben them) beelden te zien gaven van deelnemers aan de toertocht, dus bui ten wedstrijdverband. Dat is waar. Daar geldt dus hetzelfde voor: dat was óók vervelend. De eerste keer nog niet echt; toen was het nieuw voor de televisie, een schaatsfeest van dergelijke dimensies met overal dat feestend publiek. Maar de tweede keer was dat toch ook al een stuk minder leuk? Ik houd staande dat een sportgebeuren, of iets dat daarop lijkt, alleen echt geschikt is voor tele visie als er echt iets op het spel staat. Is het niet zo dat zelfs een voetbalwedstrijd tussen, pak weg, Brazilië en West-Duitsland, behoorlijk saai is als het een zogenaamd vriendschappelijke wedstrijd betreft? En nu zal ik het maar niet hebben over 'Sterrenslag', waarin bekende Ne derlanders van velerlei pluimage, maar vooral van het tweede garnituur, doen alsof ze het leuk vinden dat ze tijdens hinderniswedstrijdjes lang uit in de modder terecht komen. Dat zou al saai zijn als er wél iets te winnen viel, omdat de grappen en de grollen zó verschrikkelijk plicht matig zijn, de sportieve prestatie van zulke ge ringe allure. Het mag allemaal, zeker omdat er een 'goed doel' mee wordt geholpen. Maar denk vooral niet dat die deelnemende ijdeltuiten dat goede doel voor ogen hebben - nee, het gaat om per soonlijk gewin: weer eens op de buis, hoe dan ook, dat is van belang voor de marktwaarde. RENE DE COCQ Saxofoonconcours dit najaar bij KRO-radio HILVERSUM Komend na jaar zet de KRO een belangrij ke muziektraditie voort. Na in voorgaande jaren achtereen volgens een piano- en gitaar- concours te hebben georgani seerd, kiest de omroep dit jaar voor de saxofoon. Voor de winnaars zijn geldprijzen uit geloofd plus een optreden op de KRO-radio. Het „KRO Saxofoonconcours 1987" is een initiatief van het KRO-radio- programma „Zin In Muziek", dat de amateur-muziekbeoefe- ning centraal stelt. In aanmerking voor het con cours komen saxofonisten die geen conservatorium volgen of achter de rug heben. Alle saxofoons mogen worden ge bruikt. Electronische hulpmid delen als versterkers zijn ech ter niet toegestaan. De muziek mag niet langer duren dan vijftien minuten, verdeeld over maximaal drie composi ties. Je mag natuurlijk wel korter spelen. Voor eventuele begeleiding van de solist (door maximaal twee muzikanten) moet zelf worden gezorgd. Er wordt gespeeld in twee ca tegorieën: klassiek en lichte muziek. De twee winnaars mogen bovendien ieder twin tig minuten lang hun muziek ten gehore brengen in de zendtijd van het rogramma „Zin In Muziek". Na een voorselectie (via inge zonden cassettes) door de mu ziekpedagogen en saxofonisten Co de Kloet en Karei Bruin krijgen de uitverkorenen een uitnodiging voor een voorron de ergens in het land. De cas sette moet voor 7 oktober bij de KRO binnen zijn. Op zater dag 28 november is de finale in het KRO-gebouw in Hilver sum. Belangstellende saxofo nisten kunnen een aanmel dingsformulier aanvragen bij: KRO's „Zin In Muziek", t.a.v. Joke Brandsen, Postbus 9000, 1201 DH Hilversum. HILVERSUM Ter afsluiting van het tweeluik over Berlijn zendt de NOS-televisie van avond (Ned. 2 om 20.00 uur) een documentaire uit over de Potsdamerstrasse, ook wel „Die Potse" genoemd. Volgens Hit- Iers plannen had die straat rond 1950 het belangrijkste centrum van de wereldhoofdstad van Germania moeten zijn. Nu, in 1987, is het echter een straat waarin de kleine middenstan ders een kans krijgen. Het is een laan vol vergane glorie, waarin het verleden voortleeft in de gebouwen die er staan. De een uur durende levens schets van wat ooit „de boule vard der kleine luiden" werd genoemd (de uitgaansstraat van Berlijn), is een minder indrin gend portret dan de vorige week uitgezonden Nederlandse film over de Oost-Berlijnse Friedrichstrasse. Wel moet worden gezegd dat de onder vraagden minder worden geïn doctrineerd door de vragen. Zo wordt er minder gezeurd over het weghalen van de Muur. De maker, de Westduitse sa mensteller en regisseur Harmut Schoen, maakt gebruik van hetzelfde concept als Jaap Wal vis en Almar Tjepkema vorige week deden. Dat is natuurlijk logisch want hij was de beden ker ervan. De vorige week uit gezonden documentaire over de Friedrichstrasse werd vervaar digd nadat de NOS „Die Potse, straat van paleizen en borde len" had aangekocht. Schoen neemt echter ruimer de tijd om de Berlijners die hij aan het woord laat met de camera te observeren. Hierdoor wordt het concept „een dag uit het leven van de Potsdamerstrasse" enigszins ondergraven. De do cumentaire begint weliswaar, Straatbeeld van Berlijn rond de eeuwwisseling. Van een Muur was toen nog geen sprake. FOTO: SP net als „Die Friedrichstrasse", 's morgens om vier uur en ein digt wanneer de zon alweer bij na op is, maar binnen die tijd spanne zit minstens een jaar, wat vooral wordt geaccentueerd door het commentaar. Vijftal Harmut Schoen concentreert zich in „Die Potse", in tegen stelling tot Walvis en Tjepke ma, op een vijftal mensen. Het zijn de oude, 79-jarige wielren ner Hans Kalupa, de hoer An- gie, de travestiet Jeanette, die eigenlijk Manfred heet, de huis bewaarder van een eens sjiek hotel en een bloemenhandelaar, die een klein stalletje heeft op de Potsdamerstrasse. Laatstge noemde vertelt vol trots over zijn parkiet, die de Sportpaleis- wals kon fluiten. Het eens heel beroemde Sportpaleis, waar Ka lupa in 1928 als eerste eindigde, is inmiddels een sociaal paleis geworden. In datzelfde paleis verklaarde Goebbels overigens de oorlog aan de wereld. Met die vijf mensen wordt het verleden opgehaald en het he den weerspiegeld. Zo praat de prostituee Angie, die haar vak vergelijkt met het verkopen van bananen, over de steeds slechter wordende klandizie en herleven met de door het gi gantische hotel sloffende huis bewaarder de gouden tijden van voor de oorlog. De stoffige kroonluchters ademen een wee moedige sfeer uit, terwijl de man praat over de glorie-dagen, toen rijke wijnboeren, staal- magnaten en de nieuwe geld adel tot de klanten behoorden. Het hotel had als eerste een electrische restaurantkeuken waar tachtig koks werkzaam waren. In het kasboek staat het verleden opgetekend, een ver leden in omzetcijfers. 1944 was een goed jaar, maar in februari 1945 zag het er niet zo best meer uit. De laatste notities da teren uit 15 april 1945... er kon nog net een personeelsfeestje af. Teruggang Met de bouw van de Muur in 1961 begon de teruggang van de straat. Het wat statige uiterlijk is inmiddels zo goed als ver dwenen. Die Potse is niet lan ger de laan van paleizen en bordelen, al bloeit de oude roem af en toe nog op. De pros titutie is er in elk geval zo goed als verdwenen en daarmee ook de kleine misdaad en drugshan del. De middenstand heeft er weer een kans gekregen. Niet tot ieders genoegen overigens, zo blijkt uit de documentaire. Zoals ook in „Friedrichstrasse" zijn oude archief-opnamen ver weven met recent gefilmd ma teriaal. Die oude opnamen waarin het Nazi-regime en Hit- Ier in beeld worden gebracht en waarbij de oude glorie van het indrukwekkende Berlijn op film werd gevangen, maakt de documentaire extra de moeite waard. Het gesproken commen taar had niet passender gekund en onderstreept nog eens de vergane glorie die soms heel treffend in beeld is gebracht. Het roept de sfeer op die Ber- lijn-reizigers heel vertrouwd zal zijn: „Het is drie uur 's nachts en merkwaardig stil op straat. Het is alsof de straat diep adem haalt voor een nieuwe dag, die niet anders zal zijn dan giste ren". Woningnood Eén gebouw zal er voor zorgen dat de Potsdamerstrasse niet zo maar een Berlijnse straat wordt: het hoofdkwartier van de Geal lieerde Controleraad. In dit pand, waar de Westelijke Geal lieerden dagelijks met de Rus sen samenwerken, heeft de ploeg voor het eerst in de ge schiedenis mogen filmen. Er waren maanden van onderhan delen voor nodig en toen moch ten nog maar een paar vertrek ken in beelden worden gevan gen. Het blijvend belang van Die Potse wordt ook onder streept door de atoombunker, die onder het sociaal paleis wordt gebouwd. Volgens een aantal kinderen een nutteloze geldverspilling. „We gaan lie ver gelijk dood". Het zijn niet de aardigste fragmenten. Daar voor moet de kijker toch terug in de tijd door middel van de archiefbeelden en de verhalen over de glorie-dagen van Die Potsdamerstrasse. HANS PIËT NEDERLAND 1 17.30 17.40 18.05 18.45 19.00 20.00 20.28 22.12 22.17 AVRO AVRO'* Sportpanorama, reportage van het Open Nederlandse Tenniskam pioenschappen op de ba nen van het Melkhuisje in Hilversum. Commentaar: Jack van der Voorn NOS V>6-Journaal AVRO Country Camera, pro gramma over de natuurfo tograaf Simon King in zijn geboortestreek West Country [EMinjon-magazine, pro gramma gemaakt door AVRO's jongerenomroep On stage (3), vijfdelige se rie Engels voor de basis school Johan Pierewiet, teken filmserie naar een verhaal van Peyo en Yvan Delpor- te. Afl. 5/6: Johan's leger/ De bron der Goden NOS Journaal en weer AVRO Sterren8lag (4), serie van zeven sport- en spelpro- gramma's met bekende Nederlanders, vanuit het Sterrenslag stadion in de Efteling. Presentatie: San dra Remer. Interviews: Paul de Leeuw. Commen taar: Ruud ter Weijden. Ditmaal treden de teams van de TROS, de artiesten en de sportverslaggevers tegen elkaar in het strijd perk STER-reclame AVRO's Televizier, infor matieve rubriek. Presenta tie: Ria Bremer, Karei van de Graaf, Mark Blaisse en Pieter Varekamp m Tussen Kunst en Kitsch, programma met bijzonderheden over op merkelijke sier- en ge bruiksvoorwerpen, ditmaal vanuit het Gemeentemu seum im Arnhem (herh.) E Ontdek je plekje, film impressie van Nederlands mooiste plaatsen. Zwolle NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30-18.45 Sesamstraat 19.00 Journaal IKON 19.12 De double Dutch Sh Amerikaanse documer re over een groep mei die deelneemt aan competitie touwtjessp gen in Manhattan IKON/KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteiten NOS 20.00 Berlijn 750 (aar (s tweedelige document ter gelegenheid van 750-jarig bestaan deze stad. Om 20.00 Potse: straat van pale en bordelen, Duitse d mentaire uit 1986 ova PotsdamerstraBe in W Berlijn (zie elders op i pagina). Om 21.00 Pi kant aan beide zijden de Muur, document over het Kraemerhui West-Berlijn, thuishj van Nederlandse en Di christenen aan weer den van de Muur 21.30 Television, dertiende Engelse documentair rie over de geschied van het medium telev Afl. 5: De kracht van beeld. De camera hunl naar aangrijpende b den. Terroristen sp daar met hun gewek digheden op in, door i slagen zo te plannen di ruimschoots aan bod li nen komen in de niet uitzendingen. Daarnaa de televisie door beelden in staat, het loop van de geschied te beïnvloeden, zoals|( de oorlog in Vietnam 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven ^Duitslanr^ BRT 1/BRT 2 DUITSLAND 1 16.00-17.35 Tbs muppet movie, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van James Frawley. Met: Telly Savalas, James Coburn, Orson Welles, e.a. Kermit de Kikker gaat op weg naar Hollywood nadat hij een advertentie gele zen heeft waarin een dansende en zingende kikker gevraagd wordt 17.55 Nieuws in teletekst 18.00 Tik Tak, kinderserie 18.05 Plons. Afl.: Plons en de zilver den (herh.) 18.10 Jacobus en Comeel, serie met J. kennis en J.P. Claes. 18.25 Soldaat en ik (Soldier and me), negendelige Engelse serie van Caron Wilks. Met Gerald Sunquist en Richard Willis. Afl.6: Alleen 18.50 Juke Bok 18.55 m Onbekende wereld (Explo re), documentaireserie. Afl.: Kaaba en Oman in Arabië (1, herh.) 19.17 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met o.a. Rowena Wallace, Pe ter Phelps en Pat McDonald. Barbara voelt zich schuldig omwille van haar verdenkingen ten opzichte van Margaret 19.40 Programma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kunst-zeken 20.20 Mike, praatschow met Mike Vendrengh rechtstreeks vanuit Koksijde 21.40 Uitzending door derden. Pro gramma van de Groene Om roep 22.15 De koele krijger (Cold War rior), achtdelige Engelse spio nageserie van Andrew Morgan en Pennant Roberts. Afl.7: Een boodschap uit Trebizond. Met: Michael Demison, Dean Harris. Lucy Fleming, e.a (herh.) 22.45-23.05 Nieuws en Coda: Seven Oaks Rag, van en uitgevoerd door J. Akkermans, piano RTBF 1 19.00 19.03 19.30 20.00 20.05 ONEM, vacaturebank i L'écren des vecances, teken filmmagazine met o.a'Tom Sa wyer", "Hello Moineau", 'Gummi Bears' en 'Mimi Cracra' Ce soir, regionaal journaal Journaal Contacts, verkeerstips Les sentiers du monde, docu mentaireserie. Afl.: Le Para guay: Ie Chaco Ciné-Club de minuit - Cinéma beige: Du verbe aimer, Belgi sche speelfilm uit 1984 van Marc Jimenez. Ze heeft alles gedaan om de liefde van haar moeder te winnen. Het is ech ter allemaal tevergeefs en ze besluit haar eigen zin te doen en naar Europa te gaan, waar ze films gaat maken Laatste nieuws 15.20 Unternehmen Archs Noah, natuurserie. Afl.7: Eine Chance für Wildkatzen 15.50 Tagesschsu 16.00 Sie - er - Es, magazine 16.45 Spass am Dienstag, kinder magazine met o.a. Mickey Mouse 17.45 Tagesschsu 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.14 Sprungbrett - Ausschnittwei- se Kleinkunst. Vandaag: Ste fan Diestelmann. Blues; Chris tel Mayr/Michael Armann - piano en dans 18.25 MoselbrUck, tv-serie. Afl.: Die Regatta 19.24 Turf, tv-serie. Afl.: Das Pferd, das Beethoven liebte 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Alles Oder Nichts, spel pro gramma met Max Schautzer. Thema vandaag: Agatha Chris- 21.00 Monitor, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Linda Gray, Larry Hagman e.a. All.: Miss Elite in Not 22.30 Tages them en 23.00 Kulturweltspiegel, cultureel magazine met Hansjürgen Ro- senbauer. Onderweroen: 1. 'Een thuis voor 'ontaarde' kunst', over het in finanaciële nood verkerende Busch/Rei- singermuseum aan de Ameri kaanse Harvard Universiteit, waar een groot gedeelte van de door Hitier als 'ontaarde kunst' bestempelde kunstwer ken wordt tentoongesteld. 2. 'De doos in de koffer', impres sie van de reconstructie 'van Marcel Duchamps 'Boite en valise', door Ecke Bonk. 3. 'Bil jart'. reportage over de groei ende populariteit van snooker in Amerika 23.45 Tagesschsu 23.50 Nschtgedsnken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff N.B.: De mogelijkheid bestaat dat vanavond een voetbalwedstrijd rechtstreeks wordt uitgezon den. Het programma ziet er dan als volgt uit: 20J)0 ARD- Sport extra. Voetbal orti de Supercup: Bayern München - HSV Hamburg in Frankfurt. Met in de rust. om ca.20.45 mTagesschau. 21.45 Monitor, 22J0 Dallas. 23.15 Tagesthe men. 23.45 Kulturweltspiegel, 00 J0 Tagesschsu, 00.35 Nachtgedanken DUITSLAND 2 m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding D Zwart/wit-uttzendlng. ■TZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nedertandstaiige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■P Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 15.30 Ferienexpress. Vakantietips en amusement, gepresenteerd door Monica en Ben 16.05 Nesthikchen (2). 6-delige se rie naar de roman van Else Ury. Met: Kathrin Toboll, Christian Wolff, Doris Kunst- mann, e.a. (herh.) 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte: actualiteiten, sport en amusement 17.45 Tom Jerry, tekenfilmserie 18.20 Der Apfel feilt nicht weit vom Stamm, spelprogramma met Hans-Jürgen Bëumler. Panel: Elke Kast, Carlo von Tlede- mann, Holde Heuer, Horst Pll- lau e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.25 Die Reportage: Seefahrt ohne Gabriel Kaplan speelt de hoofdrol in de film 'Fast bre ak', Duitsland 2 om 20.00 uur. FOTO: AP Schwarzrotgold, documentai re over de slechte positie van de Duitse reders 20.00 (XDie Chance seines Lebens (Fast break). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Jack Smight. Met Gabriel Kaplan, Randee Heller, Harold Sylves ter, e.a. David werkt in een Joods restaurant en droomt ervan zijn lage milieu achter zich te laten. Als basketball trainer zoekt hij werk, maar wordt steeds afgewezen. Wan neer een bankroete en slecht bekende prtv+eschool hem een aanstelling aanbiedt laat hij zijn vrouw en zijn baan val len en start een carrière. Aan sluitend: Mach mlt - der Um- welt Zuliebe 21.45 Heute-Journal 22.10 Ksnnzsichsn D, nieuws uit Oost- en West-Dultsland 22.55 Roei, eine Geschichte sus Berlin, tv-film van Helmut Meewes. Met o.a. Anita Kupsch, Maria Axt, Heinz Schimmelpfennig en Petra Grund DUITSLAND 3 18.05 18.30 19.00 19.45 20.00 20.15 20.45 21.00 Teletekstoverzicht Dis Opodeldoks, kinderserie met de Ausburger Puppenkis- te. Afl. 5: Die Gockelhöhle Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport gionale studio's Tagesschsu Auilandtreporter Eine Stadt wie im Roman, Walter Heifer vanuit Alexandriö Rückblende, documentaire over het begin van de padvin dersbeweging. 80 jaar geleden MS Franziska, tv-serie van Heinz Oskar Wuttig. Met Paul Dahlke, Femke Boersma, Bru no Dietrich, e.a. Afl.: Kurze Reise Wande rungen durch die DDR: Die Messestadt Leipzig, docu mentaire over de handelsstad Leipzig Wiedersehen mlt Kommissar Haferkamph Tatort, Duitse po litieserie met Hansjörg Felmy, Maria Schell, Irina Wanka e.a. Afl.: Die Abrechnung. Evelyn Stürznickel verrast een Inbre ker, die zich over het lijk van haar schoonvader buigt. Zij schiet hem neer. Commissaris Haferkamp vermoedt evenwel dat zij haar schoonvader zelf heeft vermoord, maar hij heeft geen bewijzen om zijn verden king te staven Laatste nieuws BBC 1 14.45 Cricket te Edgbaston. Vierde testmatch Engeland - Pakistan 16.00 Nieuws en weerbericht 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Philip Schofield. Met o.a. 'Kwicky Koala Show' en 'Kids of Degrassi street' 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Think again. Afl. 1: Time 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 ENo place like home, zeven- tiendelige comedyserie met William Gaunt, Marcia Warren e.a. Afl. 12: Arthur's move (herh.) 20.30 (TEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 m Juliet Bravo, negendelige politieserie met o.a. Anna Car teret, Mark Botham en C.J. Al len. Afl. 4: Unlawful arrest (herh.) 21.50 Points of view, discussiepro gramma 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Son of man, toneelstuk van Dennis Potter over Jezus van Nazareth. Met Colin Blakely, Robert Hardy, Bernard Hepton en Brian Blessed. Jezus peinst over zijn taak op aarde en het lot dat hem en de mensheid te wachten staat (herh.) 00.00 Jasper Carrott says: Stand up America, serie programma's waarin Jasper Carrott jonge Amerikaanse komieken pre senteert 00.30 Ken Horn's Chinese cookery, culinaire rubriek. Afl.: Noedels 00.55 Weerbericht BBC 2 15.15 Paardenraces vanuit Good wood 17.00 Nieuws en weerbericht 17.05 Sport, met reportages van de paardenraces in Goodwood en cricker in Edgbaston 19.10 No limits, laatste nieuws op het gebied van muziek, video en off-beat. Presentatie: Jenny Powell en Tony Baker 19.50 Tricks of the trade, tips ter verlichting van het huishouden 20.20 Animal squad, nieuws van de dierenbeschermers 20.50 mFood and Drink quiz 21.20 Brass tacks: Chopsticks, bull dozers and Newcastle brown (2), driedelige documentaire over het eerste verstigingsjaar van een Japanse bulldozerfa- briek in Noord-Oost Engeland 22.00 ME R.K .O.-filmcyclus - Thril lers and chillers: The thing from another world, Ameri kaanse science-fictionfilm uit 1951 van Christian Nyby. Met Margaret Sheridan. Kenneth Toby, Robert Cornthwaite e.a. Geleerden ontdekken op een poolbasis een mesnachtig we zen uit de ruimte. Pogingen om met het wezen in contact te komen leiden tot levensge vaarlijke situaties. Uiteindelijk besluiten de militairen tot een drastische maatregel, tegen de zin van de wetenschappers 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.10 Weerbericht 00.15 Cricket, samenvatting 00.45-01.15 Open University SKY CHANNEL 16.00 E The Pat Sharp Show, pop programma 16.30 E UK Despatch, popprogram ma met Engelse hits 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 D Dennis, comedyserie 18.30 The New Candid Camera Show 19.00 Nanny and the Professor, co medyserie 19.30 The Quest, westernserie. Afl.: Shanklin 20.25 The Levkas Man, tv-serie naar de roman van Hammond In- nes. met o.a. Robert Coleby en Diana Korner 21.20 Chuck Connors - Great wes tern theatre, westernserie 22.15 US College Football 23.15 E UK Despatch (herh.) 23.45-00.50 E The smash great vi deorace, met Pat Sharp en Ronnie the runner (herh.) SUPER CHANNEL 16.00 The Pepsi Live Show, recht streeks popprogramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Adventure of a Lifetime, do cumentaireserie over een groep van zes jongeren op ex peditie in Afrika 18.30 The Legend of King Arthur, tv-serie met Andrew Burt in de hoofdrol 19.00 Busman's Holiday, spelpro gramma met Julian Petttfer 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough Presents: The living planet, documentai reserie. Afl.: World's apart, met aandacht voor de vraag hoe dierlijk en plantenleven op eilanden terecht komt 20.30 Are you being served? Come dyserie met o.a. Wendy Ri chards, Mollie Sugden, John Inman en Frank Thornton 21.00 Silent Reach, Australische mi niserie met Robert Vaughn In de hoofdrol 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tommorow's World, populair- wetenschappelijk magazine 00.00 Music special: Kid Creole and the Coconuts (herh.) 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 Eddie Kidd 04.00 The Pepsi Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face TV 5 16.05 Julien Fontanes Magistral, tv- 17.35 La Maison de TI1, knutselma- gazine 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Grsnd Public, amusements programma 20.30 Julien Fontanes Magistrat, tv- serle 22.00 Journaal 22.30-00.10 Cine Club de TV5: Mi reille dans la vis des autres, Franse speelfilm uit 1979 van Jean-Pierre Buchet. Met o.a. Véronlque Speeckaert en Chantal Descampagnes NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabsrt 15.10 Ghostbua- ters 15.35 Club Veronica Clips 16.15 E Rambo, tekenfilm 16.40 Only one to Earth (8), documentaireserie 17.05 Family Ties, comedyserie 17.30 %6- Journaal VOO 17.40 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.30 B Laurel Hardy: Pack up your troubles, slapstickfilm uit 1932 16.30 De ontembare feeks, Russische film 17.00-17.30 De Char lie Brown A Snoopy Show, tekenfilm BRT 1 16.00-17.35 E Min of meer, Belgi sche speelfilm uit 1955 van Edith Kiel DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 CE Die Chance seines Lebens 11.45 Umschau 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.55 E Fury, die Abenteuer eines Pferdes 15.20 Unternehmen Arche Noah, natuurserie 15.50 Tagesschau 16.00 Auf der Suche nach der Welt von Morgen: Datensicherheit 16.45 Moskito 17.30 Die Trickfilmschau, tekenfilms 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 14.30 Heute 14.35 Mein Name 1st Hase, te kenfilmserie 15.00 Pippi Lang- strumpf, kinderserie 15.30 Ferienex press 16.05 Die Höhlenkinder, jeugdserie 16.30 Morgen schon 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ich heirate eine Familie... BBC 1 07.35 Leon Erroll 07.55 Nieuws 08.00 Breakfast time 09.35 Pink Panther 10.00 Journaal 10.05 Chil dren's BBC 11.00 Journaal 11.05 Neighbours 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 King of the Rocketman 12.20 Tekenfilm 12.35 Model world 13.00 Nieuws 13.05 Bonanza 14.00 Jour naal 14.25 Neighbours 14.45 Cric ket. Nat. West-Trophy 16.00 Nieuws 17.10 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Show 07.35 The DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax. Popmuziek 13.10 Top End Down Under 14.00 Mobil Motorsport News 14.30 City Lights 15.00 Blln^ kins 15.30 The Deputy 16.00 E Sky Trax 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.00 Roland Rat 10.30 Emmerdale Farm 11.00 The Goodies 11.30 Si mon Potter 12.30 Hot Pursuit 13.30 Tomorrow's World 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daugh ters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 The Pepsi Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Samen zingen met Arie Pronk. 21.35 Meer dan een lied alleen. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22.30 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio I RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Vakantiespits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Vara's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.25 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianomuziek: Werk van Liszt. 20.00 Nieuws. 20.02 Concert. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10-24.00 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 Daar waar de molens staan. 18.30 NOS: Homonos. 19.00-20.30 Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17J0 Actualiteiten, 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00 Popwetenswaardigheden. 21.00- 23.00 Sport Café. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 18,30 Radio Rijn mond Getapt, talkshow. 17.00-18.20 Cultuur, nieuws en sport. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 1845 Standpunten van de Belgische Nijverheid: het V.K.W. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Entracte. '.0.03 Pandora. 1:1.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. J3.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.05 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Midzomernachtdroom. 23.30-02.00 Twee tot Twee. I3RT 3 18.10 Actueel. 18.30 Liszt, mens en musicus (18). 19.32 Intermezzo, Joseph Joachim. 1945 Koraalvoorspelen nrs. 23 tot en met 45 uit het „Orgelbüch- lein", Johann Sebastian Bach. 2040 Symfonieorkest van de Ita liaans-Zwitserse radio m.m.v. Mischa Maisky, cello. Dirigent: Mare Andreae. 22.30 Kamermuziek. 23.30-23.45 Dietrich Buxtehude. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13.20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klatenservice. 17.08 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 06.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 06.10 Platennieuws. 0645 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok 10.30 Orkestpalet. 1245 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeé 17.00 't Is een wonder RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - I Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de n« 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Weat: (via FM-frequentie 1) 07.15-06.00 Ochtendmagt 12.00-13.00 Lunchprogramma mé tualiteiten, land- en tuinbouw, dl tip van de dag en 'Hebbes'. Rijnmond: Om 07.30, 08.00 en Regionaal nieuws, weer en ver Tegen achten de column en om en 08.15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden In zomerk! je 13.15 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 06.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vaki 12.00 Gewestelijk programma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Woordprogramma. 10.45 Pianomuziek. 12.00 Tafelmuziek. 13.15 Romantische Russische p duo's. 14.00 Operte musical. 16.15 Franse Kamermuziek. J 17.15 Festival van Vlaanderen, 9 ge. -

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12