Langs Omwegen Dolf del Prado (50 jaar) wil 'f zo door laten gaan „Veur, een dynamische woon- en werkplek" rs dagpuzzel Zilveren Penseel voor kan tkloswerk Afscheid van rector Kraemer Instituut [PEN OMGEVING ËaidM&owuvnt tienstuerlening OVER WARMOEZIERS EN OUDE WONINGEN MUZIEK IS NET ZO ONONTBEERLIJK ALS BLOED" DINSDAG 28 JULI 1987 PAGINA 11 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 - 12 22 44 op toestel 10. lan tafel \ntgehakt met rm touille 'jJ encale en pi laf j met jambiscuits f voor twee: 1 sneetje 3 V i 200 s gehakt, zout, }]p. r, cayennepeper (of mp sco °f sambal), knot- op uitje, 20 g margarine, ie| iunt bloem, aroma, I estersaus; ntje knoflook, 1 ui, 1 olijfolie, 1 aubergine, irika, halve courgette, vaten, tijm, oregano, -~fjcum, dragon, rozema- tout, peper, droogkokende rijst, water, 1 bouillonta- 10 g margarine, peper; er gele vla (Vt liter 25 g custerd, 30 g sui- 4 biscuits, 2 lepels 1 het brood in ruim wa- Ijruk het zo droog moge- 9 maak het fijn. Kneed gehakt, zout, peper, \nepeper, iets geperste tok en fijngesneden ui u samenhangende mas- vorm er per persoon gladde bal van. Leg de allen tenminste een |koei weg en bak ze ver- in twintig minuten 1 margarine bruin en I Maak de jus af, als het I uit de pan is, met heel gebakken bloem, wei- [gater, aroma en worces- de pan stevig in met de eden teen knoflook, er vervolgens in de olie 'ingesneden ui licht- Snijd de gewassen ine in plakken van Ve centimeter, de pa in repen en de courget- blokjes, doe ze bij de ui de massa vijf minuten (met het deksel op de Voeg dan de ontvelde n stukken gesneden to ri toe en laat de rata- e nog eens vijf minuten Smoor gedroogde - ien mee, schep verse er het laatst fijngeknipt Doe er naar smaak zout tper bij. het water aan de kook bouillon ta biet, margari- peper, voeg de gewas- ijst toe en roer tot de 3 kookt. Laat de rijst in lig minuten op een klein gaar worden. JEANNE HEKEN De avond- en nacht- I (en van de apotheken In de re- Biden worden tot vrijdag 31 juli Bnomen door apotheek Reyst in i en apotheek Boehmer in Lei- ei rp. ONGEVALLENDIENST ZIE- st WIZEN LEIDEN Ongevallen- 0i elke dag Academisch Zieken- lehalve van dinsdag 13.00 u. tot öl sdag 13.00 u. (Diaconessenhuis H lieken tel 155543, afdeling it tel 175639) en van vrijdag jj, u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsa- iekenhuis). -r' RALE REGISTRATIE KINDER- ■iö|NG (Koornbrugsteeg 2, 2311 tel 254810.) Informatie en aanmelden voor kinderop- in Leiden. Geopend: ma t/m vr -12. e[ DISCRIMINATIE CENTRAAL rif IPUNT LEIDEN. Ketelboeter- 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- lar van 10.00 tot 16.00 via 071- i 3. Spreekuur ma. 13.00-15.00 18.80-20.30. RECHTSWINKEL Jurl- e! Adviesbureau. Ketelboeters- C 10. tel. 130775; afdeling belas- i: alleen op afspraak, klachten- l: di. en do. 18.30-20.30, afde- '9 raemdelingenrecht: ma. 13-15 et i. 18.30-20.30. afdeling vrouw: id 12. ]r -DIENST Telefonische hulp je .tel. 071-125202. Voor allen die lilijkheden verkeren of eenzaam fertrouwelijk. Dag en nacht be- Ali VOOR RECHTSHULP flracht 50. tel. 123942; spreeku- b. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 16 00 u.; do. 18.30-20.30 u. NHULP- EN AMBULANCE" T Hulpverlening in Leiden, dorp. Oegstgeest, Rijnsburg. "burg. Voorschoten, Warmond iterwoude. Tel. 071-174141. ERRAADSLIEDEN Koren- leeg 2. tel. 143171 (kantooru- Spreekuren ma., dl. en 12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. SVERZORGING Stichting «erzorging Leiden. Aanvragen voor bejaarden en langdurige en gezinsverzorging, Rem- Istraat 17. tel. 149441 (ma. t/m 10-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). ER- EN JONGERENTELEFOON Belijks geopend van 15.30 tot ^uur. Het nummer is 071- UJN AGRESSIE EN DISCRIMI- HOMOSEXUALITEIT 071- ZO. 20-24. irpuzzel JCH FIGUUR vakje dient een letter te wor- f Ingevuld, waardoor zowel horl- "~al als verticaal woorden van jende betekenis verkregen i worden: latle; ide titel; v.e. notaris; Inkepingen. lossing PiewBJtefl UBBIJS) 1 G iBfpeietjeuj z fSujUBUJuee -| speelden in de schaduw van een tentgeval op de stoep van een restaurant, en gingen er met de hoed rond. Er werd ons een diner aangeboden en daarna speelden we weer voornamelijk Dixieland, dat de spetters ervan afvlogen. Elke dag die de zon en onze „beschermers" ons gaven. Op die manier kun je 't aan de Rivièra best een tijdje uithou den". Oud in nieuw jasje „Trouwens", zo vindt Dolf del Prado, die je zo op jacht kunt sturen naar de steen der wijzen, „met muziek kun je oud worden. Je leeft op een andere manier dan, bijvoor beeld, met een kantoorbaan. Het is een andere levensstijl. Met muziek blijf je altijd be zig. Oude composities in een nieuw jasje steken is gewel dig; oude muziek komt ook vaak terug. En de jongeren kunnen dat heel goed waar deren. Muziek is net zo vitaal als ademen, net zo onont beerlijk als bloed. In septem ber begint het seizoen weer in het Sonesta Hotel in Am sterdam. Dan speel ik in de Swing Society, die al veel op vorige North Sea Jazz Festi vals heeft opgetreden. Dat, in Sonesta, is werk op elke laat ste zondagmiddag van de maand. Tot april aan toe". Op Dolf's verjaardag was het een knalfeest in zijn stamcafé aan de Middelstegracht. Dolf blijft lachen; hii heeft al ge noeg gehuild. Als je hem belt, is steeds z'n antwoordappa raat aangesloten. Op tekst van een vriendin Jolanda. En dan denk je, vol medele ven: zou hij nu in Aalsmeer zitten of in Pendrecht? Of is hij aan het kniezen nabij Woerden, of drinkt Dolf on bezorgd een pint, ergens aan de voet der oude duinen? Of vertoeft hij in het etablisse ment van zijn voorkeur, aan die Middelstegracht? Of is hij gewoon op toernee? Weini gen kunnen u dat vertellen. Maar op dat feest van Dolf 50 jaar kwam een hele volksme nigte van vrienden en magen af. Dolf zelf: „Alleen dat feestje drukte me even op m'n leeftijd, maar voor de rest heb ik geen tijd om daar aan te denken. Zoals het nu gaat wil ik het lekker door laten gaan: muziek maken en zoveel mogeliik van het le ven genietenImmers de ouden van onze beschaving zeiden al: de kunst is lang, maar het leven kort. Dolf del Prado kreeg, als na genoeg uitgebeend feestvar ken, op de uitbundige viering van zijn veijaardag van alle aanwezige sympathisanten in natura een nieuw smoking kostuum, met alle toebeho ren, aangeboden. Een inge pakte Abraham. Dolf liet zich dat volkomen naturel welgevallen en raakte geen gespannen snaar aan bij die gelegenheid, maar toucheer de slechts. Hij had zo'n nieuw pak voor gelegenheden hard nodig. Daarom was hij z'n uitbundige muziekvrienden bijzonder dankbaar. Dolf: „Het zijn vrienden overal in de regio, en overal heb ik, als free lance muzikant, m'n ei gen stekkie. Ik ben er geluk kig mee." Wethouder Glasbergen overhandigt mevrouw Van den Eijkel de Zilveren Penseel. FOTO: HEK VAN DEN ENDE RIJNSBURG Onder grote belangstelling heeft wet houder W. Glasbergen gistermiddag bij de opening van de Rijnsburgse Feestweek de prijzen uitgereikt van de Rijnsburg Oranje Expositie voor Amateurs. Er waren vele genodigden waaronder het gemeentebestuur, de Oranjevereniging, het bestuur van de veiling Flora en de directie van de Bondsspaarbank. Er zijn dit jaar twee groepen. Een van 10 tot en met 15 jaar en een van 16 jaar en ouder. Glasbergen begon met de junioren. De Zilveren Griffel was voor Sjacoline Brouwer, de tweede prijs voor Gijsbert Schep, de derde prijs voor Bianca Oostra, de vier de prijs voor Claudia Beekhuis en de prijs van de lekenjury naar Jos van der Reijken. Extra aandacht in de vorm van een eervol le vermelding was het eerste gedeelte van de groep senioren voor Carel Frauenfelder. Hij won eerder het Zilveren Penseel en kon dus niet meer in aanmerking komen. De prijs van de lekenjury ging naar de aquarellen van Johan Spierenburg. De vierde prijs was voor mevrouw Ravensbergen met haar olieverf schilderijen, de derde prijs voor mevrouw Hazenoot met haar se rie figuren in fimoklei, de tweede priis was voor Ineke Noort met keramiek en de Zilveren Penseel ging dit jaar naar me vrouw Van den Eijkel. Zij had een serie kantkloswerk ingele verd. Wethouder Glasbergen kreeg voor zijn prijsuitreiking een bloemstuk met daarin een fles Vlietwater, nog van voor de drooglegging. De expositie blijft tot en met 1 augustus geopend en de toegang is vrij. OEGSTGEEST D. Bakker van het Hendrik Kraemer In stituut in Oegstgeest zal op 4 september officieel afscheid als rector van dit instituut. Het afscheid zal om 15.30 uur plaats hebben in de Pauluskerk, Warmonderweg 2, grenzend aan het terrein van het Zendingshuis te Oegstgeest. D. Bakker zal tijdens deze bijeenkomst spreken over „Wederkerigheid tusuen Europese trainingsinstituten". Van 17.00 tot 18.30 uur heeft er vervolgens een receptie plaats in het Zendingshuis. Daar kan men afscheid nemen van D. Bakker en kennis ma ken met zijn opvolger B.F. Drewes. LEIDSCHENDAM Be- gin 1958 kwam Henk Brouwer Schut als jochie van vijf met zijn ouders in Leidschendam wonen. Het dorp stond aan de vooravond van de grote uitbreidingen met duizen den woningen, vooral in het gebied dat vroeger de gemeente Veur heette. Henk heeft met zijn vriendjes na schooltijd en in de vakanties nog enke le jaren kunnen genieten van het landelijk karakter van de Veurse Achterweg en het hele gebied tussen de Van Ruysdaellaan en de spoorlijn Den Haag- Leiden. In het voorwoord van zijn boek „Veur, een dynamische woon- en werkplek", dat bin nenkort na voorintekening verkrijgbaar zal zijn noemt hij als favoriete stek de tuinderss- loot langs de Achterweg. Langs dit idyllische laantje, dat grensde aan het toekomsti ge woongebied en dat met wat goede wil van het gemeente bestuur best gehandhaafd had kunnen blijven, lagen de tuin derijen en het weidegebied met wat hij noemt de bouw manswoningen. Als hij weer eens aan de Veurse Achterweg komt, dat moet in 1960 zijn ge weest, ziet hij de draglines „als teken dat het groene grazige landschap ingrijpend zal ver anderen' Alles verdwijnt, de witgekalkte bruggetjes, de vis- stekjes en de meeste oude boe renwoningen. „De plekjes waar ik als kind speelde, ra votte en viste verdwenen en bestaan dan nog slechts in mijn jeugdherinneringen". Natuur Henk Brouwer Schut heeft be halve voor de geschiedenis ook belangstelling voor plan ten en vogels. In de zeventiger jaren verschenen van hem dikke rapporten over de vo gelstand in de Leidschendam- se parken en voornamelijk op zijn initiatief kwam aan de Van Ruysdaellaan het Heem park Rusthout tot stand, waar in hii regelmatig rondleidin gen houdt Door die hobby kwam hij in contact met twee boerenzonen die in Veur gebo ren en getogen zijn. Dat leidde er weer toe dat hii een meer dan normale belangstelling krijgt voor alles wat met Veur te maken heeft. Gaandeweg ontstaat dan het idee om alles wat over Veur bekend is bij een te brengen,te ordenen en voorzover dat al niet gebeurd In Freddie's Hoeve aan de Leidschendamse Van Ruysdaellaan werd vroeger Leidsche komijnen- kaas gemaakt. Nu is het gebouw in gebruik bij de gidsen en verkenners. FOTO: MILAN KONVAUNKA is vast te leggen. Na ruim acht jaar is zijn doel bereikt: nieu we Leidschendammers die nu zoals dat vroeger heette „op Veur wonen" maar ook de na zaten van de autochtone be volking een beeld geven van de ontwikkeling door de eeu wen heen van deze agrarische gemeenschap. In het boek geeft Bakker Schut op circa 200 pagina's met bijna evenzoveel foto's een historische schets van Veur dat bijna vijftig jaar gele den, op 1 januari 1938, door het samenvoegen met Stomp- wijk en de buurtschappen Wilsveen, Veenweg en Tedin- gerbroek opging in de ge meente Leidschendam. Veur, dat volgens een lijst van de be zittingen van de Utrechtse Dom- of St. Maartenskerk van ruim duizend jaar geleden vroeger Fore moet hebben ge heten, en de „handel" van het gebied rond „den Leytschen Dam" waren overigens twee geheel verschillende zaken. De agrariërs hebben volgens Bak ker Schut misschien wat ge profiteerd van die handel maar daar hield het dan ook mee op. Veur werd meestal in één adem genoemd met Voor schoten omdat het met die ge meente eeuwenlang een heer lijkheid en een waterstaatkun dige eenheid vormde. Strandwal Brouwer Schut vertelt eerst iets over de geschiedenis, over de vorming van het landschap op en langs de strandwal, de eerste bewoners (5.000 jaar ge leden, waarschijnlijk boeren), de Romeinen met veldheer Corbulo, die zoals wellicht be kend de „gracht", de Vliet, liet graven en via „vreemde machten" en vorstendommen naar de vrije en hoge heerlijk heid van de Heren Van Was- senaer en naar de Heerlijkheid Veur. Veel aandacht is besteed aan verdwenen bouwmanswo ningen waarin boter en kaas werd gemaakt en van waaruit graan en andere akkerbouw- produkten werden verbouwd met de laatste paar honderd jaar vooral de tuinbouw. De meeste woningen met bekende namen als Freddie's Hoeve, Schaekenbosch, Roosenrust (het huidige restaurant Rozen- rust), Amstelwijk, Bouwlust, de Sijde Wooninghe en Ham- mesteijn hebben het veld moe ten ruimen voor de woning bouw. Bakker Schut heeft van elke woning de geschiedenis nage speurd. Wie allemaal eigenaar of bewoner waren en wan neer, voor welke prijs ze steeds maar weer werden ver kocht, hoe de woningen er van binnen en van buiten uitzagen, hoe groot ze waren en hoeveel landerijen er bij hoorden. In Freddie's Hoeve, die overigens nog steeds aan de Van Ruys daellaan staat en genoemd is naar een van de nazaten van de vroegere eigenaresse, baro nes Henriëtte Michiels van Verduijnen, geboren Jochems, werd „Leidsche komijnen- kaas" gemaakt. Rond de wo ning, nu in gebruik bij de gid sen/verkenners, stond nog in 1958 een grote boomgaard met ruim twintig soorten vrucht bomen: oomskinderen, trosjes- peer, mooie neeltje (ook een peer), paradijsappel en kers- wiek, een vroege appel, Gro ninger Kroon (appel) en rode koontjes, een zachte winterap pel. Tuinders Een groot deel van het boek is gewijd aan de geschiedenis van de tuinders, de warmoe- ziers. Volgens Bakker Schut in Veur ontstaan halvewege de 17e eeuw. De schrijver houdt het er op dat negen families (bij naam genoemd) de eerste echte warmoeziers waren die zelfstandig zijn begonnen en pas later profijt hebben ge trokken van ervaringen, on der meer het gebruik van glas, van tuinders die van elders, meestal uit Loosduinen, kwa men. In „Veur" werken nog steeds tuinders op „hun tuin' In De Rietvink (binnenkort gedoemd te verdwijnen) maar ook in de Oostbospolder ten noorden van de Veursestraat- weg en aan de Noortheylaan. Bakker Schut zegt het niet ge past te vinden de geschiedenis van deze tuinderijen in het boek op te nemen. Wel vertelt hij alles over de opkomst en neergang (1909-1966) van de Coöperatieve Tuinbouwveiling „Veur en Omstreken". Het eerste jaar een omzet van een ton en het laatste jaar het hon derdvoudige, tien miljoen gul den. Tenslotte wetenswaardigheden over landhuisjes, „heerenhuy- singhen" en buitenplaatsen als Overdam en Noorthey. De laatste de oudste Veurse bui tenplaats die later nationale bekendheid kreeg als opvoe- dings- en onderwijsinstituut (1821-1882) met als meest be roemde leerling prins Willem, zoon van koning Willem III. Over de aanleg van de spoor weg Den Haag-Leiden met de trein die op 6 december 1843 met het voor hedendaagse be grippen kalme gangetje van veertig kilometer per uur voor het eerst Veur passeerde. Als extraatje nog het complete verhaal over de Veurse een denkooi met de bouwmanswo ning „van oudts genaemt de Kooijwoninghe" tussen de spoorlijn en de Schenk met „Endtvogelen, Smienten, Slob ben, Teelingen en Pijlstaer- ten". Henk Brouwer Schut, in het dagelijks leven werkzaam op de juridische afdeling van di rectie Noordzee van Rijkswa terstaat, werkt ook mee aan het boek over de geschiedenis van Leidschendam dat vol gend jaar ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de gemeente verschijnt Hij heeft met „Veur, een dynamische woon- en werkplek", een boek geschreven dat vooral tot de verbeelding van oudere Leid schendammers zal spreken maar ook interessant zal zijn voor de duizenden Hagenaars die de laatste tientallen jaren op deze historische grond Leidschendammers zijn ge worden. Het boek wordt als eenmalige uitgave van voorlo pig 1.000 exemplaren met fi nanciële steun van de gemeen te gedrukt bij de Koninklijke Drukkerij De Swart BV te 's- Gravenhage. Het zal niet in de boekhandel zijn te krijgen maar op voorintekening via een brief of briefkaart te be stellen bij de afdeling voor lichting van de gemeente aan het Raadhuisplein. De prijs: ongeveer 35 gulden. NOL WESSELING. Bij niet weinige van zijn vrienden en kennissen be staat bijna enige twijfel aan de betrouwbaarheid van de gegevens der Leidse burger lijke stand. Het zal natuurlijk wel waar zijn, dat Rudolf Louis del Prado op 26 juni 1937 geboren is, maar hij blijft de indruk maken een iaar of tien jonger te zijn. Hij Kan er zorgeloos om grijnzen, Dolf van vijftig. Het is de vrolijke grijns van laisser fai re, laissez aller. Hij zal het wel hebben van zijn vader, de oude Dolf, die in 1981 op 81-jarige leeftijd overleed. De oude Dolf del Prado sprong nog rond als een jongeling van een jaar of zestig. Hij groette iedereen (vanwege de „afstanden") gereserveerd maar vriendelijk en maakte muziek zowat op bestelling. Hij wenste ook geen meneer genoemd te worden. Hij was en bleef Dolf del Prado. Se nior had de periode van het bejaard zijn eenvoudigweg overgeslagen; hii bleef ge woon jong muziek maken tot het einde. En dat is nu pre cies wat ook Dolf junior, Das- sist van de bovenste plank, van plan is te doen, zeker nu er een halve eeuw voor hem opzit: „Lekker muziek ma ken, daar gaat het om en dat is het!" Vader Dolf del Prado, die met z'n gemengd Spaanse bloed en muzikale naam (Del Prado is overigens in Iberi sche kringen even gewoon als De Vries ten onzent) in zijn jonge jaren vanuit Suri name naar Leiden kwam, er trouwde en vier zoons en een dochter kreeg, was van 1900. „Precies net als Louis Arm strong", weet Dolf de Jonge re, tevreden met deze symbo liek; „dat was een goed bouwjaar voor muzikanten. Mijn vader is voor mij het grote voorbeeld geweest". Dolf de Oudere was een meubelstuk in de studenten sociëteit Minerva aan de Halve-eeuwling Dolf del Prado met Abraham in smoking. Breestraat. Daar was het buf fet zijn zorg. Maar bovenals werd hij gekend als groot gi tarist en zanger, vooral van het Surinaamse lied. „Maar ook deed hij Hawaiian mu ziek", vertelt zoon Dolf, „en daar ben ik ook mee begon nen, op de ukelele. Wel een groot verschil hè?, met de bas van vandaag. Van het klein ste tot het grootste formaat snaarinstrument. Vader had destijds een orkestje, The Moana's. Dat kon zo echt fijn jengelen, op z'n Hawaiiaans. Vlak na de oorlog kwam dat weer helemaal op, net zoals de Kilima's. Ik was een jaar of 12 toen ik er in mee ging spelen met m'n ukelele. Dat had ik van vader geleerd. Ja, dat is alweer zo'n 38 jaar ge leden, met de muziek mee". Om de een of andere reden (die Del Prado zelf ook niet meer weet), is Rudolf Louis in de maatschappij begonnen als elektricien voor een blau we maandag. Hij was ook fi liaalhouder van Pompidou, boetiek voor moderne kle ding voor jongeren op de Nieuwe Rijn. Ook pachtte hij voor enige tijd de koffiebar De Gonk in de Pieterskerk Choorsteeg. Maar wat hij ook uitspookte, altijd bleef Dolf er muziek in zien en erbij maken. Zoals in die koffie bar, elke avond, tot ongeveer eind '78. Hij sprong uit de band, maakte goede voorne mens, paste zich aan, verga loppeerde zich weer, maar bleef „the sunny side of the street" zien. „Daarna heb ik van de muziek helemaal een living gemaakt. En dat gaat nog steeds best". Dolf is enigszins bedaard, als hij be geleidend trekt aan de sna ren van zijn grote contrabas. Dat is dan nog een basso con- FOTO: PR tinuo. Totdat de bevlieging hem te pakken krijgt, de om geving vergeten is en hij zich ritmisch uitleeft in improvi saties. Dan is er geen spoor meer van de elektricien of de klerenkenner alias koffie in- schenker, en spitsen zich de oren van de liefhebbers, om dat er puur muziek wordt ge maakt. Druk leven „Het is bij vlagen een druk leven. Nu pas weer met het North Sea Jazz Festival, en vlak daarop dit afgelopen weekeinde drie dagen Swin ging Scheveningen. Met de band van Frits Katee. Maar verder is het ook wel iets commerciëler: Dixieland, di ner-dansant muziek. Erg ge- variëerd". Maar als Dolf nu terugkijkt, ziet hij na die ukelele ook de banjo die hij ter hand nam. Hij speelde piano en een tijdje blies hij trombone bij Frits Landes- bergen Big Band. Nog niet zolang geleden nam Dolf eveneens de tuba erbij. „Voor het „straatwerk", de brade rieën; een street parade is het eigenlijk. Die tuba ligt trou wens een beetje in de lijn van de bas. De bas-techniek heb ik me zelf eigen gemaakt; na de eerste lessen van bassist Freek Geertsema, die bij va der in het bandje speelde. Ik had ook wat leerboeken, maar verder is het autodidac tisch: je doet zelf je ervaring op". „Ongemerkt zie je dan dat je naar de 50 loopt. Ongemerkt, misschien ook door die varia tie. Ik leid geen sleurleven op één en dezelfde plaats. Het is steeds weer anders, steeds weer een andere sfeer, andere zaken, andere gele genheden. Pas nog ben ik met The Cookers Hot Five (maar het zijn er ook weieens een hete vier of zes; meer of minder, naar gelang 't uit komt), oude stijl, naar Anti bes geweest. Tien prinsheer lijke dagen vakantie, op insti gatie van Jos Paardekooper, saxofoon, uit Zoeterwoude en Huub Weijers, trompet-voca list uit Warmond, die zo'n „werkbezoek" aan de azuren kust al eerder hadden ge daan. Het Was er zoel werken en zalig niets doen in dat verzaligde toeristenparadijs even voorbij Juan les Pins op de rotspunt waar de zon on der de strikte garantie van een goed verblijf valt. En daar waren nog meer colle ga's bij betrokken; een hele ploeg, een man of tien. We

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11