•pphia bedrijft een magisch spel met poppen 3 Nederland 4 TV-Morgen Radio j^blO/TELEVÏSÏË CetdocSoinxwt VRI1DAG 26 JUNI 1987 PAGINA 19 \Iectuelen l^n het liefst EastEnders PEN Mensa, een En- organisatie voor men- 'et een hoog i.q., heeft iderzoek gehouden on- n leden. Daaruit is ge- 'l dat intellectuelen de „EastEnders" als favoriete programma i „Last Of Summer „Mash" en „Hill Mia Blues" volgen „Eas- R"°P voet- Het eni- 45.iz-programma dat in de ma en voorkwam was „A 3^ ion Of Sport". Na veertig jaar nog leven in gezonken schip HILVERSUM - Peter Cabot, ex-marine officier, komt bij het onderzoek naar een gezonken schip oog in oog te staan met een jonge vrouw, van wie hij het gezicht ontwaart door een patrijspoort. Dat mag verbazing wekken, aangezien het schip langer dan veertig jaar geleden verging. Hierover gaat het in de Amerikaanse mi niserie „Goliath awaits", die door VOO-tv als herhaling wordt vertoond op zaterdag avond, in twee delen tw. om 20.05 en 23.15 uur. Bij nader onderzoek binken er nog 240 mensen aan boord, die zich veer tig jaar lang in leven hebben weten te houden, hierin voorgegaan door een geni ale werktuigbouwkundige. Er bestaat zelfs een nieuwe generatie die nog nooit echt daglicht heeft gezien. Er wordt alsnog tot een reddingsoperatie overgegaan. Emma Samms als Lea McKenzie, het meisje aan boord van een gezonken SChlp. FOTO: VOO Serie over kerkelijke regelneef HILVERSUM Onder de titel „Niet te gelo ven!" zendt NCRV-vanaf vrijdag 3 juli een ko mische Amerikaanse serie uit, over een zwarte kerkgemeenschap (The First Community Church of Philadelphia) met in de hoofdrol Sherman Hemsley als administrateur Ernest Frye. Hij is zowel administrateur als kerkvoogd en voorzitter van de Kerkeraad (een typisch Amerikaanse constructie) van een boeiende kerkgemeenschap waar veel gebeurt. Ernest Frye is een echte regelneef. Zijn omgeving vindt zijn geregel en bezitterige houding soms wel vervelend, maar Frye wil altijd het beste voor „zijn" kerk. Op een dag benoemt de Ker keraad een nieuwe predikant, ds. Reuben Gre gory. Het is een knappe, intelligente jongeman. Dominee Gregory moet wel even aan zijn nieu we gemeente wennen, en zeker aan administra teur Frye. De eerste (komische) botsingen en misverstanden blijven dan ook niet lang uit Sherman Hemsley als de regel neef Ernest Frye. foto: ncrv nsw poppenspel kan een ische, mysterieuze ring uitgaan. De ker- raakten bekend met rerschijnsel en verbo- n het. Poppenspeelster 14^ lia Woudenberg biedt een andere kijk op. werkt bevrijdend. >n een uur zal zij in portret onder de titel es uit die ene knoop" jON-tv vanavond op II om 22.45 uur haar irs daarvan weten te ATJuigen. eren spelen met pop- beleven daarin hun fan- en prikkelen daarmee creativiteit. Wie niet als het kind, zal het •J der creativiteit niet bin s'. gaan, zal zich in de sa ck leving weinig spontaan Ai gen en daarnaar behan- worden. Een spontaan i is zijn toenadering iwapj, ie Monshouwer van 11 (ON kreeg op zeker mo- te maken met Sophia ig er gelijk een tv-por- n. Sophia wordt gevolgd wn les aan volwassenen, 2 kinderlijk reageren op uitnodiging haar ge- (te tenspel te volgen. In een legt zij een knoop, trekt {/„uiteinden daarvan om- tot konijne-oortjes. De hand er in en men oog in oog te staan n levend wezen. Poppenspel is volgens Sophia geen amusement, al beleeft men er zijn vreugde aan. Het is meer. Het gaat om een the rapie, het vinden van zich zelf en langs die weg het kunnen vinden mèt zichzelf. Dan beleef je je eigen mens zijn completer. Op die wijze werkend over schrijdt Sophia de grens tus sen kind en volwassene. Deze laatste onderscheidt zich van het kind door in in tellectualistische zin alleen het hoofd te gebruiken, de herseninhoud aan te spre ken. Dat heeft hij geleerd op school. Daarom handelt de eerste les van Sophia aan volwassenen over de zin om ledematen te gebruiken. Met bewegingen van armen en benen kunnen heel veel din gen worden gezegd, aan een uiting worden geholpen. Zij noemt dit de „middelen van Jan Klaassen". Ondernemend Tussen de bedrijven van haar les door spuit zij uit de losse hand wat maatschappij kritiek op. „Ik heb de ver zorgingsstaat van nu in mijn jeugd gelukkig niet meege maakt. Anders zou er niets van mij terecht gekomen zijn. Scholieren krijgen na het verlaten van de school direct al een uitkering. Daar mee haalt men de prikkel weg uit zo'n leven. De le vensrisico's en daarmee het heilige moeten worden bij voorbaat al weggenomen. De uitdaging ontbreekt om je ei gen grenzen te verkennen en uitdagingen aan te durven. Zo ben ik ook tegen de inte gratie van het basisonder wijs. Het voordeel ervan zou zijn, dat de kleuters al spe lend leren. Dat bestaat niet. Een kind speelt van nature, omdat het ermee bezig is de wereld te verkennen. Voor een kind is dat een creatief proces". Hoe dat in zijn werk gaat, toont Sophia aan door kin derlijke bewegingen en be spiegelingen in haar les. Eerst zuigt het kind duim, dan haalt het de wijsvinger erbij door over het neusje te wrijven en uiteindelijk dient de andere hand om het eigen oor te strelen. Het kind ont dekt de vormen van het ei gen lichaam, begint daarmee uit zichzelf te treden. Het gaat om kleine bewegin gen. Hieruit blijkt de onder nemingslust van het kind. Letterlijk laat het zijn han den wapperen als bewijs daarvan. Het kind beleeft zijn hele natuur met handen en met handelen. Aan den ken komt het later pas toe. Dat wordt het op school bij- kgebracht, vaak ten koste van de creativiteit. Uit de beweging van het li chaam, het gebruik van de ledematen, komt het inner lijk bewegen voort. Hieruit resulteert de daadkracht en daarmee de overtuigings kracht. Op deze wijze kan poppenspel leren hoe een Sophia Woudenberg speelt met poppen en volwassenen. sollicitatiegesprek te voeren. Laat de pop vertellen wat je in een dergelijk gesprek alle maal te berde zou willen brengen. Wie dicht klapt verliest bij voorbaat. Opvallen Wie zichzelf vindt, valt op bij anderen. Sophia leert haar volwassen cursisten met en kele bewegingen van handen of vingers haasjes te laten slapen dan wel op te staan. Eenmaal zover, krijgt ook de jager een eigen rol. De jager roept geen angst op maar spanning. Hoeveel volwasse nen wachten niet dagelijks op de jager? „Zo wordt men zijn eigen creator, die heen voert naar de Grote Creator, de Schep per van alle leven Die boven ons is". Zo komt Sophia aan de hand van haar verhaal zelfs in theologisch vaarwa ter te verkeren. Sophia trekt met dergelijke verhalen en haar poppenspel door heel Europa, daartoe op het spoor gezet door haar broer, ook poppenspeler. Onweerstaan baar krijgt zij haar gehoor mee in haar opvatting, dat volwassenen vrij kunnen worden door zichzelf uit te spelen door middel van een pop. Haar toehoorders wor den binnen de kortste keren medespelers in het spel, dat zij weliswaar met poppen be drijft, maar dat zij uiteinde lijk met de volwassenen speelt Je moet durf en fan tasie in je zelf los leren ma ken, waarover ie als kind van nature beschikte, maar die door het veelvuldig be roep op verstandelijke activi teiten verloren zijn gegaan. Het kind blijft sluimerend in de volwassene aanwezig. Het behoeft alleen maar gewekt te worden. Door die moge lijkheden in zichzelf aan te spreken, blijft de persoonlijk heid van de volwassene in ontwikkeling. Het is goed je verstand te blijven gebrui ken. Maar als de eigen fanta sie je op nieuwe wegen voert, die in elk mens besloten lig gen, verdient het aanbeve ling dat er bij te gaan doen. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.30 17.12 17.30 17.46 18.35 19.00 19.05 20.00 20.28 21.25 21.30 RVU De praktijk zal het leren, serie over mensen die zon der diploma toch uiteinde lijk het beroep van hun dromen gevonden heb ben. Afl. 3: Veranderen van baan TROS TROS Vrijdagmatinee: Het geheim van de agen da (The pigeon), Ameri kaanse tv-film uit 1969 van Earl Bellamy. Larry en Dave, twee detectives, moeten Elaine en haar dochter Barbara redden uit de handen van de on derwereld. Deze gangsters houden de vrouwen ge vangen omdat ze vertwij feld zoeken naar een agen da Rembrandt, korl filmpje over zijn werken NOS 'AO-Joumaal TROS TROS Sport, sportmagazi- ne met o.a. aandacht voor hockey in Amstelveen om de Champions Trophy De mooiste toto's maak je zelf, cursus Basisfotogra fie voor iedereen. Afl. 5: De stad. Presentatie: Mireille Bekooy en Philip Kruyer (herh.) ffiHet geheim van Vre- denhof, vijfdelige jeugdse rie. Afl. 4: De ontvoering. Jelle en Heieen Faber krij gen het aan de stok met goud-smokkelaars. De boeven deinzen voor niets terug. Herh Calimero, tekenfilm Knight Rider, Amerikaan se tv-serie. Afl.: Vlucht naar de vrijheid. Na een vulkaanuitbarsting neemt Kolonel Peralta de macht in handen en wordt in San Duarte de president ge vangen genomen. Tom Harrington wordt even eens gearresteerd NOS m Journaal en weerover- zicht TROS Te land, ter zee en in de lucht, serie zomerpro- gramma's vanuit het Auto- tron in Rosmalen. Afl.: Freewheelen. Presentatie: Tom Blom en Jack van Gelder STER-reclame TROS Aktua, actualitei tenrubriek Uw week in de sterren, astrologische rubriek met Carroll Righter. Presenta tie: Ralph Inbar TROS Weekendfilm: Le choix des arm es, Franse misdaadfilm uit 1981 van Alain Corneau. Met o.a Yves Montand, Catherine Deneuve en Gérard Dépar- dieu. De rijke en gewaar deerde Noël Durieux en zijn mooie vrouw Nicole bezitten een paardenfok kerij in de buurt van Parijs. Hij weet echter niet dat vijftig kilometer verderop gangsters uitbreken uit de gevangenis. Eén ervan raakt gewond en wordt naar een oude vriend van vroeger gebracht, Noël NOS 00.25 Journaal 00.30 Nieuws voor doven 00.35-01.05 Studio Sport extra Hockey te Amstelveen: sa menvatting van de van daag gespeelde wedstrij den NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 mDe VARA feliciteert- Gevarieerd programma waarin kijkers een felicita tie kunnen richten aan fa milie en vrienden 19.37 VARA's Spoor Spel Show, spelprogramma gepresen teerd door Circus Custers 20.37 Jacht op Willie Boy (Teil them Willie Boy is here), Amerikaanse speelfilm uit 1969 van Abraham Polon- sky. Met o.a Robert Blake, Katharine Ross en Robert Redford. Begin 1900: Wil lie Boy, een Paiute-indl- aan, keert terug in het re servaat. Hij is verliefd op Lola Boniface, maar haar vader is tegen een huwe lijk. Samen vetrekken ze heimelijk naar de woestijn. Op verzoek van de ambte naar voor Indiaanse aan gelegenheden zet de sher iff de achtervolging in. Met fatale afloop 22.12 Praten met de Minister- President NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 m Alles uit die ene knoop, filmportret van Sophie Woudenberg, hoofdper soon van 'Sophie's Pop pentheater* 23.28 Een bericht van de WMde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven EO 23.35-01.05 Wie wil voor ze zor gen (Who will love my chil dren), Amerikaanse tv-film uit 1983 van John Errnan. Met o.a. Ann-Margret, Cathryn Damon en Donald Moffat. Lucille Tray heeft tien kinderen onder haar zorgen. Maar ze heeft niet lang meer te leven. Haar man kan het ook niet in zijn eentje aan. Er zit niets an ders op dan pleeggezinnen te zoeken (herh.) Hauer als brigadier De •00 BRT 1/2 om 20.50 uur FOTO: SP ff T 1/BRT 2 <5 M7.35 Centennial, twaalfdelige Amerikaanse tv-serie naar het gelijknamige boek van James A. Michener. Met Lynn Red grave, Rafael Campos. Brian Keith e.a. Afl. 10: De grillen van het lot (herh.) M 5 Nieuws in teletekst rj* 0 Tik Tak, kinderserie (herh.) 0® 5 Plons. Afl.: Plons en de worm (herh.) Ds tovenaar van Ox (The wi zard of Oz). Japanse tekenfilm serie naar de boeken van Frank Baum. Afl.: Met een bal- Ion naar de zon M 0 Vrouwtje Theelepel (Mrs. Pep- perpot), Japanse tekenfilmse rie naar het boek van Alf Proy- sen. Dubbele afl.: Do houdt het voor gezien/Piloot in nood 20 0 Onbekende wereld (Explore). documentaireserie over nage noeg verdwenen beschavenin- gen. Afl. 8: Zonnekinderen en M magie in Bolivië (2. herh.) M 5 Uitzending door derden. Pro- Samma van de Socialistische nroepvereniging 3®I0 Mededelingen en program- 30 0 Weerbericht 30 0 Première, filmnieuws met Jo kopeke 0 Grijpt tra en de gier, Neder landse speelfilm uit 1979 van Wim verstappen, naar het werk van Jan-Willem van de Wete ring. Met Rijk de Gooyer, Rut- ger Hauer, Willeke van Ammef- rooy e.a. De Amsterdamse re chercheurs Grijpstra en De Gier krijgen een moord in het drugmilieu op te lossen I0 5 Filmapot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit met o.a. een Interview met Mei Gibson over de film 'Lethal Weapon' 5-22.55 Nieuwe en Code: De ha gedis. van Gery Helder en berg BF 1 Vacaturebank Le boïte aux images, teken filmmagazine Journaal Ce soir, regionaal jourbaai Journaal Miss, tv-serie met Danielle Da- rieux. Jacques Morel en Ga briel Cattand. Afl. 4: Miss fait une cure Victor ret, serie filmportretten van Belgische sportmensen. Afl. 3: Joëi Robert, wielrenner Spscial rock: Simple Minde ^Jjluitsland DUITSLAND 1 15.50 16.00 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 01.40 01.45 und die drei kleinen al ten Damen, Finse tekenfilm Der Wolf is main Bruder - Nordamerikanische Indiener in den Stadten, documentaire over de aanpassingsproble men van Indianen aan het stadsleven Victor und Maria: Der Musik- pavillion, Engelse tekenfilm Tag et schau Hier und haute, regionaal ma gazine (S Solo für 12, spelprogramma (S WWF-Club, amusements programma rechtstreeks vanaf de bloemententoonstelling BUGA in Dusseldorf Programma-overzicht mTagesschau Spione und Agenten: Doiche in der Kaebah (Where the spies are). Engelse speelfilm uit 1965 van Val Guest. Met David Niven, Franqoise Dorle- ac, Cyril Cusack e.a. Wanneer de kolonel van de Britse gehei me dienst geen melding meer krijgt van zijn man in Beiroet, zit hij diep in de problemen. De meest geschikte persoon die onopvallend poolshoogte kan nemen is de plattelandsdokter Jason. Hij ontmoet op het vliegveld de knappe Vlkki en mist daardoor zijn vliegtuig Gott und die Welt: Athiopi- ache Passion, documentaire over Ethiopië Tageet hemen, met bericht aus Bonn Heut Abend— Die ARD-Talk- thow mit Jo schim Fuchsber- ger, amusementsprogramma met als gast Karl Dall Nachstes Jahr, selbe Zelt (Same time, next year). Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Robert Mulligan. Met Ellen Burstyn, Alan Alda, Ivan Bo- e.a. Nachtgedanken DUITSLAND 2 Sport-Reportage: ale Tennleka rechtstreekse reportage. Aan sluitend: Concours hippique CHIO vanuit Aken 17.45 Ein Engel auf Erden (Heavens 8ate) Amerikaanse tv-serie met lichael Landon, Victor French, James Troesh e.a. Afl.: Freundinnen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 Auelandajoumal, berichten van buitenlandse correspon- 20.15 Der Ai te, Duitse politieserie met Rolf Schlmpf, Michael Ande, Dirk Salomon e.a. Afl.: Ultimo. Op Albert Kosak is een moordaanslag gepleegd. Of schoon er niet veel op zijn ge drag valt aan te merken, zijn er toch mensen die hem kwaad toedenken. Zijn zoon en schoondochter bijvoorbeeld. De politie biedt hem bescher ming aan en verdiept zich In eventuele motieven. Dan wordt er een tweede aanslag ge pleegd op een ander lid van de familie Kosak 21.15 Showfeneter, amusementspro gramma gepresenteerd door Sabine Sauer 21.45 Heute-Journal David Niven speelt de hoofdrol in 'Where the spies are'. Duits land 1 om 20.15 uur. foto: ap 22.10 Aspekte, cultureel magazine 23.20 Ein Elefant irrt aich gewaltig (Un éléphant ca trompe ènor- mèment), Franse speelfilm uit 1976 van Yves Robert. Met Jean Rochefort, Claude Bras- seur, Guy Bedos e.a. Een suc cesrijke veertiger krijgt het in zijn bol als hij op straat een knappe vrouw ziet lopen. Dat hij zijn gezin in de waagschaal stelt kan hem niets meer sche len. Hij achtervolgt haar en probeert een afspraak te ma ken. Als het hem eindelijk lukt is de vreugde maar van korte duur 01.00 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekollag II, cursus econo mie. les 11: ökonomie und ökologie 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tageaachau 20.15 Linder - Menachan - Aben wilden Mannes, reportages over mensen, die zich uit de samenleving terugtrekken om eenzaam In de bergen te gaan leven 21.00 Unerhört - Die Geachlchte der deutachen Frauanbewegung von 1830 bis heute (slot), twaalfdelige documentaire-se rie over de geschiedenis van de Duitse vrouwenbeweging. Afl. 12: Ausser Mannern glbt s für uns nlchts zu veriler'n (van af 1968) 21.45 Die Stunde der Fenater 22.15 WDF-TV-Spiel: Die Pauschal- reiee, satirische tv-film van Dieter Ehlers. Met Chonticha Tichachat. Baldur Seifert, Klaus Volk e.a. Erich Schröder heeft een verzorgde reis naar Thailand geboekt. Daar leert hij het meisje Kung kennen, die in een bar werkt. Tussen Schröder en Kung ontstaat een liefdesgeschiedenis op het randje van de prositutie 23.10 American Boy, Amerikaanse documentaire uit 1978 van Martin Scorsese. Portret van de acteur Steven Prince en het leven aan de zelfkant van de maatschappij 00.00 Laatste nieuwe BBC 1 14.50 Tenniskampioenschappen te Wimbledon, rechtstreekse re portage 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Phillip Schofield. Met o.a. 'Dastardly and Muttley' en He- athcliff and Marmaduke' 17.35 Friday film special: Fem the red deer 18.35 The Flintstones, Amerikaanse tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 Londen Plus, regionaal nieuwsmagazine 20.00 Wogan, showprogramma met Sue Lawley op de stoel van Terry Wogan 20.35 m Every second counts, spel programma gepresenteerd door Paul Daniels 21.10 CDDynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans. John Forsythe, Joan Collins e.a. All.: The portrait 22.00 Journaal, regionaal nieuwe en weekendweerbericht 22.30 m Tender ia the nlght (3). zes delige Amerikaanse tv-serie naar het boek van F. Scott Fitzgerald. Met Peter Strauss. Mary Steenburgen, John He ard e.a. (herh.) 23.30 Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams pre senteren hoogtepunten uit de vandaag gespeelde tennis wedstrijden op Wimbledon 00.30 The late film: the man who lo ved cat dancing, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Richard C. Sarafian. Met Burt Rey nolds, Sarah Miles, George Hamilton e.a. 02.30 Weerbericht BBC 2 15.15 Tenniskampioenschappen te Wimbledon, rechtstreekse re portage, met om 16.00 en 17.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt 21.00 The education programme, gepresenteerd door Sarah Kennedy. Martin Young en Sa rah Boseley 21.30 Face the music 22.00 Gardener's world, tulnmagazi- ne 22.30 Hammer the studio that dripped blood, documentaire ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan van de Engelse Hammer-studio's waar succes volle horrorfilms werden ge maakt, met sterren als Peter Cushing en Christopher Lee. Morgen begint bij de BBC een speelfilmcyclus met elke zater dag in juli en augustus Ham mer Horror-films 23.20 Newsnight, actuallteitenmaga- 00.05 00.10 The arrangement, Amerikaan se speelfilm uit 1969 van Elia Kazan. Met Kirk Douglas, Faye Dunaway. Deborah Kerr e.a. ^ngeland^^J ^SatellieMjV^ SKY CHANNEL 16.00 (S Canada calling, poppro gramma van het Canadese muziekstation MuchMusic 16.30 CD American show, poppro gramma met Amerikaanse hits, gepresenteerd door Gary Da- 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met teken films, gepresenteerd door Lin da de Mol en DJ Kat 18.00 E Dennis. Afl.: Troouble from Mars 18.30 Tha New Candid Camera Show 19.00 The Flying Hun, comedyserie. Afl.: Hello Colombus 19.30 Seven little Australians, dra maserie. Afl.: Tomorrow do thy worst 20.00 Ritter*e cove, avonturenserle. Afl.: Vancouver adventure 20.30 Big Valley, westernserie 21.25 Cimarron City, westernserie 22.20 Damestennis: Dow Chemical 23.20 Ask dr. Ruth: AIDS (2). pro- gramma over sex. relaties en huwelijk gepresenteerd door dr. Ruth Westheimer. Gast: dr. Mathilde Krim. lid van de Foundation for AIDS-research 23.50-00.50 S3 New Music Special, met o.a. David Bowie en Julian Cope SUPER CHANNEL CD Ondertiteling vla TeleTekst. GD Tweetalige of stereo-uitzen- ding. O Zwart/wit-ultzendlng. ■TZwart/wit-uitzending met on dertiteling via Telefekst. O Bij nlet-Nederfandstalige zen ders: uitzending In orglnete versie met ondertitels. KJ Bij nIet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In versie met ondertitels. 16.00 The Repel live show, poppro gramma met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Erik de Zwart 18.00 Gulliver in Lilliput, kinderserie 18.30 The Goodies, comedyserie 19.00 Game for a laugh, spelpro gramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 In at the deep end, serie pro- gramma's waarin journalisten een stoomcursus voor een an der beroep krijgen. Afl.: To be come a fashion designer 20.30 Some mothers do 'ave 'em, comedyserie met Michiei Crawford In de hoofdrol 21.00 Hot pursuit, misdaadserie 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europee* weerbericht 23.35 Tales of the unexpected, tv- serie naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: Vengeance is mine 00.00 Kolchak, misdaadserie. Afl.: The devil's platform 01.00 Rockin' at the speed of light 02.00 Power hour, hard rock pro- gramma 03.00 Boogie Box, dansmuziek met Martin Buchanan 04.00 Chart attack, hitparade-over zicht met Simon Potter 05.00 Maximum Music Box, nonstop videoclips 06.00-07.00 The face TV 5 16.05 Le radis noir, tv-film 17.20 Concert Offenbach 17.55 Calibre, magazine over mis daadromans 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres, spelprogramma 19.00 Milleelmes, documentaireserie over Franse wijngebieden. Afl.: De Languedoc 19.30 Coup de eoteil, theaterstuk 21.35 Thalassa, maritiem magazine 22 00 Journaal 22.30 Sports Lotslre NEDERLAND 2 NOS 13.00-17.45 Studio Sport extra. 1. Hockey. Champions Trophy in Amstelveen. 2. Motorsport: TT Assen. 3. Wielrennen: Neder landse Kampioenschappen. 4. Paardensport: CHIO Aken DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men 10.23 Die Sport-Reporlage 10.55 EJ Hitparade im ZDF (herh.) 11.40 Showfenster (herh.) 12.10 Auslandjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Program me-week overzicht DUITSLAND 2 11.00 S3 Programma-overzicht 11.30 Biotechnologie, Informatieve serie. Afl. 12: Quo vadis...? 12.00-14.00 Nachbam in Europa, In formatief magazine voor bui tenlanders en Duitsers (12.00 Italië. 12.40 Turkije, 13.20 Por tugal) BBC 1 07.45 TV-cursusaen 09.30 The family Ness 09.35 Dogtan Ian and the three Mus- kabounds, tekenfilmserie 10.00 It's wicked, kinderprogramma 11.55 Saturday morning film: This island earth, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Joseph M. Newman. Met Jeff Morrow, Faith Dominique, Rex Reason e.a. Een geleerde wordt door buitenaardse wezens ontvoerd om hun door oorlog verscheur de planeet te redden 13.27 Weerbericht 13.30-18.30 Grandstand, sportpro gramma met tenniskampioen schappen te Wimbledon, paar denraces (Irish Derby) en Euro pese atletiekkam pioen schap pen te Praag SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Andy. Snoot en Crocker. Met o.a Emille and Popeye', 'The Popples'. 'The Cisco Kld'. 'Dennis', 'Inspector Gadget", 'He-Man and the Masters of the universe", 'Mask', 'Jayce and the Wheeled Warriors'. "Barrier Reef en 'Transfor mers' 12.05 S3 The Paf Sharp Show 12.35 B The smash great video- race (herh.) 13.35 03 The American Show (herh.) SUPER CHANNEL 07.00 Boogie Box, met Martin Bu chanan 08.00 Funbus, gevarieerd kinderma gazine met Wayne Jackman en Josephine Buchan 11.30 Rockin' at the speed of Light 12.30 Chart Attack, hitparadoover- zicht met Simon Potter 13.30-14.30 Armchair Adventure, documentalreeerie over expe dities I RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS}i 15.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Hobby-vitaminen. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22J02 NCRV-VriJdag-sporf. 2347 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Oh, wat een nacht met om 00.02 Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 teder heet uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjon magazine. 194P4740 Zie Radio 1 RADIOS leder heel uur Nieuws (NOS). 1843 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry Van InkeL 2202 Countdown café. RADIO 4 1842 NOS: Aspekten van de kamer muziek. 19.00 De bovenbouw. 2042 Holland Festival 1987. 2340 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 EO: Belg» totaal. 1840 PP: Uitzending van de RPF. 1840 KRO: Taal en Teken. 1940 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 EO: De bijbel open. 2140 De schoolagenda 21.15 Zicht op Israël. 2140 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio West 1740-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentle 105.7 MHz) 1740-18.00 Actualiteiten 1840-2040 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 1840 Radio Rijn mond Getapt 1740-1840 Cultuur, nieuws en sport. 18.10 Actueel. 1840 BRT-eosembies. 19.10 Actueel. 1945 Beraber, programma voor Tur ken. 22.10 Hangmat 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.05 Radio twee. 2245 Country-slde. 2340-0240 Twee tof twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht 1840 Kamermuziek. 1940 Kroniek 2: Magazine. HL45 Zelden gehoord. philharmonisch orkest en solis ten: 1. Masur uit „Aalka", Sta- nislaw Monuiazko. 2. Grote fantasie In A, opus 13, Frederic Chopln. 3. Andante spianato, Frederic Chopin. 4. Concerto nr. 1 in e Opus 11 voor plano en orkest, Frederic Chopln. 5. Polonaise uit „Eugen Onegln", Peter Tsjaikovski. 2240 Jazz In Europa. 2245 Pop-3. MORGEN RADIO 1 teder heet uur Nieuws (NOS)L 0743 TROS: TROS Nieuws Show. 1042-1840 NOS: TT-dag. RADIO 2 teder heet uur Nieuws (NOS)L 0743 VARA: De wind. 07.13 Hallo Hier Hilversum. 1043 De stand van zaken. 1143 Tussen Barend en Van Dorp. 1243 De Roole Haan. 1443 Wie In 't Nederlands wil zingen. 1543 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 0743 NCRV: Vroegop. 0740 Rabarbara. 0643 Pop non stop. 0943 Gospel-rock. 1043 Popsjop. 1243 Lost Vast pop-race. 1443 Tussenuur. 1543 Popstation. RADIO 4 0740 Nieuws. 0742 AVRO: Wakker worden mei Mendelssohn. 08.00 Affiche - 4. 1040 Caroline. 1140 Kurhausconcert Colorado String Quartet. 1240 VOO: Strauss Co. 1342 Holland Festival JournaaL 13.10 VOO: Veronica Klassiek. RADIO 5 0940 Nieuws. 0942 NOS-S port taf. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Je woordje doen. (herh.) 0945 Dag dokter, (herh.) 10.00 TaaJ, tekens en regels. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 1115 Tijdsein-thema. 1245 Hallo Nederland. 1245 EO...in de regio. 1245 Vragen naar de weg. 13.10 Ronduit praise. 1340 O po doro (Open deur). 1440 VPRO: Euroburo. 1540 Het spoor. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentta Radio 1) 1140-1340 Aad de Korte met mu ziek uit de regio. Gesprekjes, muziek (van koormuziek tot new wave), agen da Omroep Rijnland (Via FM-fre quentie 105.7 MHz) 1340-1540 Noordwijk Lokaal. Verder ais Radio 1. Een uur amusement met Hans van Vliet. 1140 Nieuws. 1143 Thema-uit zending. 1240 Nieuws. 1243 Wat nu BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Voel je thuis. 1043 Onze keuze. 1143 Het Kraatanest. 13.15 Matinee. BRT 2 0540 Welkom weekend. 06.12 Te bed of niet te bed. 1043 Buitenspel. 1140 De Vlaamse Top Tien. 1240 Top 30. De nationale hitparade. 1440 Radio Rljswijck. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 0640 Licht klassiek ochtendconcert. 0040 Ochtendconcert, 1. Ouverture „Der Waldmelster". Johan Strauss. 2. Nursery Suite, Ed ward Elgar. 1040 Italiaans (9). 1040 Wijswijzer (22). 1140 Harmonies en Fanfare*. 1140 Emil Petrovics, Koormuziek. 1240 Tafelmuztak. 13.15 Muziek makers. 1440 Nieuwigheden uit de BRT-Ots- cotheek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19