Boymans-van Beuningen pakt Holland in vorm groots aan OMER e 06 „Onderscheid tussen kunst en amusement aperte onzin" 'KUNST KOOR UIT VS VOOR DE TWEEDE MAAL IN VOORBURG INDUSTRIËLE VORMGEVING TOT20 SEPTEMBER ZICHTBAAR Hofvijver kan niet zingen bioscopen k) IN h EeidócSouaarit VRIJDAG 26 JUNI 1987 PAGINA Fred Astaire in besloten kring begraven LOS ANGELES Fred Astaire, de dinsdag op 88-jarige leeftijd overleden danser en ac teur, is woensdag in strikt besloten familie kring begraven. Dat gebeurde op een kerkhof in Los Angeles, in een graf waarin ook zijn zuster Adèle - zijn eerste professionele dans partner - en zijn eerste vrouw, Phyllis Potter, werden bijgezet. Twee geestelijken baden aan het graf, maar op verzoek van de overledene werd er niet gesproken. Aanwezig waren al leen Astaires weduwe, Robyn Smith, zijn 50- jarige zoon Fred en 44-jarige dochter Ava en haar man Richard McKenzie, en Hermes Pan, de Braziliaanse choreograaf („Orfeu Negro"), die een persoonlijk vriend van Astaire was. Fred Astaire had niet gewild dat zijn kinderen aan zijn sterfbed waren. „Ik wil niet dat ze over me heengebogen dodenwake houden", had hij volgens zijn tweede vrouw gezegd. if hi Kunstverzamelaar exposeert werken uit de Hermitage LUGANO Baron Heinrich Thyssen Bornemisza, een van de belangrijkste kunstverzamelaars in de wereld, brengt van 9 augustus tot en met 15 november in zijn villa in Lugano een expositie van 40 impressionistische en post-impressionistische schilderijen uit de Hermitage in Leningrad en het Poesjkin-Museum in Moskou. Op zijn beurt exposeert de kunstverzamelaar baron Thys sen van 4 augustus tot 19 september in beide Sovjetmu sea 40 schilderijen van Van Eyck, Rubens en andere meesters van de Zuid-Nederlandse school. De werken uit Hermitage en Poesjkin zijn van Manet, Renoir, Cé- zanne, Gauguin, Matisse en Picasso. Vorig jaar organi seerde baron Thyssen een soortgelijke uitwisseling van schilderijen. Zijn eigen verzameling omvat ongeveer 1600 werken. In Zwitserland is een heftige polemiek ontstaan rond het plan van de baron om het grootste deel van zijn verzameling onder te brengen in Madrid. Nachtelijke terugblik op cultuur DEN HAAG Onder de titel „De nacht van het nieuwe begin" wordt 30 juni in de Amsterdamse Nieuwe Kerk teruggeke ken op veertig jaar Neder landse cultuurpolitiek. Onder leiding van drs. J. den Uyl spreken daarover onder anderen Jan Blok ker, Wim Crouwel, Albert Dunning, Peter Schat, Hugo Brandt Corstius en Jan Fabre. Ook wordt de NOS-documentaire „40 jaar Holland Festival" ver toond. De nacht begint om 22.30 uur. VOORBURG Zaterdagavond om 20.00 uur zal het Ameri kaanse jeugdkoor „Ohio Honors Chorale" uit de staat Ohio voor de tweede maal een concert geven ih de Oude Kerk aan de He renstraat in Voorburg. Het koor, dal in 1985 een uitstekende in druk maakte op het publiek in Voorburg, brengt wederom een programma met klassieke koorwerken, Amerikaanse koormu ziek, werken uit de hedendaagse literatuur en natuurlijk een aantal bekende negro-spirituals. Organist Wim van der Panne speelt ter afwisseling enkele koraal-bewerkingen van Ameri kaanse koororganisten. Het koor bestaat uit jongeren van 16 tot 18 jaar, die alvorens te worden toegelaten een auditie hebben moeten afleggen om te kunnen meedelen aan deze nieuwe con certreis door Europa. Dirigent is Robert E. Moore. Het concert staat onder auspiciën van de „Stichting Orgelconcerten Oude Kerk", in samenwerking met organist Wim van der Panne. De toegang tot het concert is gratis. Aan de uitgang zal een collectie worden gehouden ter dekking van de onkosten. Kinderboeken meer verkocht DEN HAAG Het (lichte) herstel in de omzet van kin derboeken, dat midden 1986 inzette, houdt aan. Deze marktverbetering wordt aan getoond in guldens en aantal len boeken. Ook de groei van het marktaandeel van litera tuur (romans en gedichten) zet door. Aldus becijferde de Stichting Speurwerk voor de boekverkoop in de laatste kwartalen. Opgemerkt wordt voorts, dat het aantal huishou dens waarin zelden of nooit een boek wordt gekocht, in het eerste kwartaal van dit jaar enigszins lijkt af te ne men. ROTTERDAM Wat in het normale leven een hooi-opgooier is, zo'n ge weldig landbouwwerk tuig dat met vijf schoe pachtige spaakwielen het hooi keert, wordt bij Boymans-van Beuningen een Zonnewagen, een kunststuk, een pracht van een industrieel ont werp. Het gevaarte blijft daar te bezichtigen tot 20 september, te midden van honderden andere industriële vormen, groot en klein, onder het kop je: „Tussen uitvinding en ontwerp". Deze expositie, die morgen wordt geo pend, maakt deel uit van een landelijke manifesta tie „Holland in vorm" waaraan vijf musea mee doen ter gelegenheid van Design 87, een interna tionaal congres van vormgevers dit najaar. Uitgangspunt is Nederlandse vormgeving vanaf 1945. Elk museum koos daarvoor een bepaald terrein. Boymans- van Beuningen koos voor produkten uit industriële en professionele sectoren (ver voer en transport, medische apparatuur, huishoudelijke apparaten, kantoor, land- en tuinbouw). Behalve Boymans in Rotter dam doen mee het Stedelijk museum in Amsterdam met „Institutioneel ontwerpen" en „Grafische vormgeving", Gemeentemuseum Arnhem met „Sieraden", Haags Ge meentemuseum met „Ont worpen voor de woning" en Centraal Museum Utrecht met „Gemengd nieuws". Alle exposities duren voort tot ko mend najaar. Vormgeving Wat Boymans-van Beunin gen te bieden heeft, is geen Hal in Boymans met stofzuigers, tv-apparatuur en scheerapparaten. persoonlijk initiatief van di recteur prof. Wim Crouwel, bij wie industriële vormge ving altijd in goede handen is. „Maar mijn medewerking heb ik natuurlijk ruimschoots gegeven", zegt hij met leven dig stralende oogjes. Dat de huidige grote expositie over twee verdiepingen precies in zijn museum past, blijkt uit de nauwelijks zichtbare over gang tussen de permanente uitstalling van de voorwer pen in de eigen museumwin kel en wat, als nieuw, wordt geëxposeerd onder de titel „Tussen uitvinding en ont werp". Crouwel: „Ja ja, dat geef ik toe, er zijn heel wat dingen in de museumwinkel die op de tentoonstelling niet zou den misstaan". En dat klopt natuurlijk ook, want het mu seum Boymans heeft een goede naam hoog te houden inzake industriële vormge ving en dat levert tal van aantrekkelijk vormgegeven gebruiksvoorwerpen op. Toch is er één levensgroot verschil tussen die voorwer pen en wat de tentoonstelling biedt. Bruikbaarheid De vormgevers van alle spul len die op de tentoonstelling zijn te zien, zijn niet uitge gaan van de gedachte: „En laat ik er nu eens iets héél moois van maken". Zij gin- ;en uit van de hoogst moge- ïjke bruikbaarheid. Dat zo'n zeer bruikbaar voorwerp ook mooi kon worden gevonden, was vers twee. Zoals daar zijn: het staartstuk van een vliegtuig, een truck, een tou ringcar, een hijskraan, licht druk- en kopieermachines, een kas voor de teelt van pa prika's, pacemakers, koffie zetapparaten, scheerappara ten, naaimachines en een wand van (lege) bierkratten. Boymans-van Beuningen verbindt aan de expositie een vouwblad, gewijd aan de Rot terdamse haven. Niet omdat Tandartsstoel: ook als industriële vorm te bewonderen. de havenlucht zo lekker is of omdat de haven zo goed is vormgegeven, maar omdat met een beetie goede wil en een heldere kijk op de din gen heel wat haventuig on- derwerp zou kunnen zijn voor een kreatieve blik. „Er zijn geen drie, er zijn tiental len soorten hijskranen", leer de Robin Adèr namens Boy mans. „Kijk maar goed, het is allemaal heel mooi, er is on gelooflijk veel te zien". Vorm Dat klopt natuurlijk. Achter elk voorwerp heeft een mens gestaan die een praktische gedachte vorm moest geven; neel letterlijk. Soms maakte die ontwerper er iets moois van, opzettelijk of niet En soms moet de argeloze wan delaar of opvarende zelf iets doen met zijn creatieve kijk- vaardigheid: dan wordt een rode hijskraan een machtige spin die heerszuchtig afsteekt tegen een blauw met witte lucht en maar zó tot onder werp van een modern schil derij kan fungeren. Boymans toont nu van die voorwerpen waarvan soms, door de beperkte ruimte van een museumzaal, maar een deel kan worden getoond: van een reusachtige grijper slechts de grijpbak, het staartstuk van een vliegtuig, een vrachtwagencabine. Maar er is meer te zien. Die scheerapparaten bijvoor beeld, de stofzuigers of de broodroosters. Hondetrouw staat er bovendien nog bij of het desbetreffende apparaat nog in produktie is of niet; van de voorwerpen zijn er tientallen bijeengebracht en daaruit blijkt, ook door de juiste rangschikking van die apparaten, dat door de jaren heen niet alleen de techniek voortschreed, maar ook de vormgeving. Zo'n eerste scheerapparaat deed gewoon z'n werk. Maar een soortge lijk apparaat van vandaag of morgen, is al een reclame boodschap op zichzelf: het suggereert door z'n vorm al een akelige gladheid, nog voor een baardhaar is aange raakt Hollands Wim Crouwel heeft bij het uitzoeken van de voorwer pen op zijn tentoonstelling - en zijn medewerkers met hem - het accent gelegd op het „typisch Hollandse ont werp. Bestaat er dan in dit verband iets typisch Hol lands? Crouwel aarzelt. „Niet onmiddellijk als zodanig her kenbaar. Maar termen als strak, dun en sierlijk zijn wel van toepassing. Wat de expo- site betreft kan ik echter vol houden dat we uitsluitend Nederlandse fabrikanten hebben opgezocht". De aard van het onderwerp FOTO: PR levert méér op dan een over zicht van vormen. Niet alleen zal de bezoeker van de ten toonstelling nog lange tijd daarna op straat tal van din gen tegenkomen, die opeens interessant van vorm blijken te zijn; want zover brengt de tentoonstelling hem volgens bedoeling wel. De tentoonstelling levert di rect al resultaat, wanneer de bezoeker in opperste verruk king het dashboard van het eerste personendafje inspec teert. Was eerst die Daffodil al een ruime blik waard, la ter volgt de overrompeling van dat schattige instrumen tenpaneeltje zonder instru menten, behalve de kilome terteller en twee minuscule pookjes. Muur En erger nog: misschien staat de bezoeker voor het eerst van z'n leven stil bij een reusachtige muur van gele bierkratten, alsof het hier een laat meesterwerk van Rembrandt betreft. En zo is er nog veel meer te bewon deren, waarover later op straat kan worden nagegie- cheld: heb ik in extase staan kijken naar een broodroos ter? Ja, dat hebt ge. Waarmee de inrichters precies hebben bereikt wat ze wilden berei ken: oog voor het gewone, waar iets ongewoons mee aan de hand is. Als je héél goed kijkt. FRITS BROMBERG In het kader van de kunstmanifesta tie De Haagse Zomer „Hoe klinkt de Hofvijver?". Woensdag- en donder dagavond. Het is een bekend feit dat wa ter en electriciteit elkaar slecht verdragen. Dat was dan ook het grote probleem van het project„Hoe klinkt de Hof vijver?", omdat alle stroom van grote provisorisch afge dekte generatoren kwam en de orgelpijpen via een grote compressor van de nodige luchtdruk moesten worden voorzien. Door de harde wind op de woensdagavond stoof het water van de fontein wel iswaar meer dan voldoende om de eronder gespannen en electrisch geladen snaren ex plosief te laten klinken, maar Michael Collins en zijn be sproeide electrische appara tuur op de wal waren wel re gelmatig op de rand van kort-, sluiting. Toch kregen de ruim 300 luis teraars nog heel wat te horen van Collins tape muziek en vooral van de snaren die van af het eiland klonken. Het leek of het eiland de vulkaan de Krakatau was en als een krater pruttelend en bruisend zijn lava uitbraakte. Extra bizar was het moment waarop Paul Panhuysen als een Peter Pan uit de bosje te voorschijn kwam en vokalise- rend met de snaren mee ging zingen. Zij die zich per boot lieten overzetten konden op het eiland een romantische rondwandeling langs de aldaar opgestelde orgelpijpen maken en het grote rondzingende ak- koord van iedere plaats anders beleven. Door de regen kon dat gister avond niet herhaald worden, evenmin als de grootscheepse belichting. Horst Rickels kon zijn kiezelsteeneiland niet op bouwen en evenmin zijn zelf- drijvend eiland. In plaats daar van construeerde hij een or gelpijp-rondje op de wal dat een veeltonig akkoord produ ceerde met wisselende accen ten voor wie er omheen liep. Intussen zaten Paul Panhuy sen en Johan Goedhart in een bootje onder hun snaren en streken die met een enorme strijkstok aan waardoor zaag- tonen zich door het sputteren de vulkaangebraak een weg baanden. Wie tussen orgel en snaren stond en misschien ook nog een vochtig vleugje hash inademde kon zich ver buiten onze rationele wereld wanen. Die indruk werd nog versterkt toen er enige verlichte nevel wolken van de langzaam uit dovende vulkaan opstegen en langzaam verwaaiden. De ra tio keerde terug toen de fon tein om elf uur uitging én daarmee de vulkaan ook acuut ophield en alleen het orgelak koord overbleef. Jammer, want dit waren slechts moedige fragmenten van iets dat met een ter elfder ure afgezegd orkest en met lichteffekten tot een grootse, direct op de omgeving geënte happening had moeten uit groeien. Hoe de Hofvijver klinkt weten we nu nog steeds niet, wel dat het eiland over onverwachte vulkanische krachten blijkt te beschikken. ERIK BESIER JACQUES KLÖTERS MAAKTE BOEK OVER 100 JAAR AMUSEMENT AMSTERDAM De waarde van het amuse ment is altijd onderschat. Ten onrechte, want het heeft grote emotionele waarde. Bovendien geeft het een beeld van de le vende opvattingen en de heersende mentaliteit. Het is daarmee een soort spie gel van de tijd. Bevlogen praat Jacques Klö- ters, „amusementsdeskundige" bij het Nederlands Theater In stituut in Amsterdam, over het onderwerp waar hij al 15 jaar intensief mee bezig is: het ont staan en de groei van het amu sement in Nederland. Ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van Carré en het feit dat Amsterdam dit jaar Culturele Hoofdstad van Euro pa is, stelde hij deze geschiede nis op schrift. Op 1 juli wordt het boek „100 jaar amusement in Nederland" bij de opening van de gelijknamige tentoon stelling over dit onderwerp in de voormalige stallen van Car ré gepresenteerd. Een primeur, want nooit eer der werd de totale geschiede nis van het Nederlandse amu sement - de pretentieloze kunst van het laten lachen, huilen, troosten en het doorge ven van een boodschap - be schreven. In zijn boek regis treert Klöters de veranderen de samenleving in het midden van de vorige eeuw, de be hoefte aan een andere organi satie van het vermaak dan de aloude kermis en de amuse- mentsvormen die daaromheen bestonden en de bloeitijd van het kritische cabaret, de nieu we houding tegenover de overheden, satire, kritiek en protest. Circus, kermis, varié té, revue, volkstoneel, cabaret, operette en musical, al deze genres worden in de context Louis en Rika Davids ten tijde van hun doorbraak. De foto komt uit het boek „100 jaar amusement in Nederland". FOTO: PR een stukje „discriminatie" waaronder het amusement steeds heeft geleden: het alle daagse en gewone karakter er van maakte het als kunstvorm niet geaccepteerd. Dat heeft echter vooral een historische oorzaak. Van oorsprong hebben de be oefenaren van het amusement en de toneelkunstenaars de zelfde achtergrond: het waren rondreizende families die nau welijks konden lezen en schrij ven. Pas rond de eeuwwisse ling ontstond een scheiding toen sommige groepen pro beerden het toneel op een ho- fer en kunstzinniger plan te rijgen. Er werd zelfs een to neelschool opgericht en het opleidingsniveau van de to neelspelers werd al snel beter. De kJoof tussen theater en amusement groeide. „De to neelspeler las boeken, terwijl de mensen uit het amusement bij voorbeeld oefenden om op één vinger op een kogel te van de tijd geplaatst en door middel van onder andere an- nekdotes en teksten van lied jes en sketches belicht. Klöters maakte daarbij een keuze uit de ongeveer 6.000 boeken, 20.000 liedjes, 10.000 foto's en meters knipsels en recenties over dit onderwerp die in het archief van het Ne derlands Theater Instituut lig gen opgeslagen. Tijdens zijn zoektocht naar het verleden van het amusement trof hij ook belangrijke „schatkamers' aan in de diverse gemeentear chieven in het land. Was voor veel musea en offi ciële instellingen op het kunst en cultuurgebied het amuse ment vaak niet de moeite waard om er veel over te ver zamelen, voor gemeentelijke archieven is alles even belang rijk: het kunstzinnige belang prevaleert daar niet boven an dere belangen, aldus Klöters. Hij wijst daarmee meteen op kunnen staan", illustreert Klö ters. Voor amusement had ie vol gens hem ook eigenlijk geen opleiding nodig. Om een rol in een opera te vertolken zijn muzikaliteit en zangkunst een vereiste. Voor cabaret daaren tegen hoef je helemaal geen geschoolde stem te hebben om toch succesvol een muzikaal nummertje ten gehore te bren gen. Publiek Een ander verschil tussen „echte kunst" en amusement is dat bii laatstgenoemde vorm het publiek „de baas" is. Het idee van „de mensen hebben ervoor betaald en hebben dus recht op een leuke avond". Het meest belangrijke onder scheid tussen beide vormen is echter het financieel-economi- sche aspect. Theater werd na de oorlog door de politiek belangrijk ge noeg gevonden om het te sub sidiëren. Amusement daaren tegen wordt beschouwd als iets dat niet gesteund, maar juist „geplukt" dient te worden en waar zelfs ook veelal belas ting, de zogenoemde vermake lijkheidsbelasting, over betaald moest worden. „Neem Snip en Snap destijds. Die hebben echt miljoenen Idens vermakelijkheidsbe- gul< last lasting betaald in de loop der jaren. Als René Sleeswijk nog geleefd had, had hij vast ge claimd met zijn revues een be langrijk deel van de Stopera te hebben betaald", lacht Klöters. Hij vindt het overigens aperte onzin dat de overheid het on derscheid tussen kunst en amusement zo benadrukt door „a priori" niet met geld over de brug te komen als er het naamkaartje „amusement" op zit. Te meer omdat de laatste jaren toneel en amusement steeds meer met elkaar verweven zijn. Het toneel verwerkt veel „amusements-elementen", zo als circusactige optredens en dergelijke, in zijn produkties. Een verandering die onder an dere door Bertolt Brecht, „die zeer gefascineerd was door het amusementswezen" is ingezet. Klöters: „Het is daarom tegen woordig niet goed meer uit te maken of er spfake is van amusement of kunst. Het he dendaags theater is een collage van technieken, waarbij veel gebruik wordt gemaakt van de moderne mythes. En dat is al lemaal afkomstig uit de amu sementscultuur". Echte kunst Tegelijkertijd krijgen veel vor men van amusement ook een steeds „hoger" niveau. „Goede amusementskunst blijkt, daar waar het het gewone- en inci dentele karakter overstijgt, echte kunst te zijn die een die pe indruk maakt". Daar mag de overheid ook best van door drongen zijn en er iets voor doen om het te behouden, meent hij. Klöters denkt daarbij aan bij voorbeeld het beschikbaar stellen van garantie- en pro jectmatige subsidies voor amu- sementsprodukties. „Het ma ken van amusement kost on- zettend veel geld. Daar be schikken veel jonge amuse mentsmakers nu eenmaal niet over. Velen worden daardoor rechtstreeks in de armen van de commercie gedreven en ge dwongen zichzelf te „verko pen" bij allerlei spelletjespro gramma's". Hij pleit er daarom voor dat amusementsmakers ook een kans krijgen door voor hen ook een vorm van ondersteu ning mogelijk te maken. Klö ters: „Zeker gezien het feit dat het amusement in de loop der jaren toch een heel eigen plaats heeft weten te verove ren. Dat heeft de geschiedenis toch wel duidelijk gemaakt". EDITH VAN ZALINGE en Voor een uitgebreic agenda, ook voor de k< mende dagen, raadplej men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van dez*»- krant. P EK org- iet vlei n i d. eric lav i. ALPHEN AAN DEN RIJN E ROCINEMA I (Van Boetzela* R straat 6. tel. 01720-20800): P( ce Academy IV (al). 18 21.30. za. zo. wo. ook 13.45.l'P ook 16.15. EUROCINEMA en Crocodile Dundee (al); 18.3 :nn 21.00. za. zo. wo. ook 13.30.1 ook 16.00. EUROCINEMA The Fly (16); 18.45, 21.15. <x 16.15. Peter Pan (al); za. zo. 14.00. EUROCINEMA Name of the rose (16); 18.3 21.15. za. zo. wo. ook 13.30. ook 16.00. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: (18); za. 24.00. EUROCII II: Crocodile Dundee (al); 24.00. EUROCINEMA III: Fly (16); za. 24.00. EUR0< NEMA IV: Sexboot (18); 24.00. LEIDEN e LUXOR (Stations* 19. tel. 071-121239)^ Police^ Ac Jj, m« demy IV (al); 19 00, 21*"""" zo. wo. ook 14.30. LI DO tinf STUDIO (Steenstraat 39. I 124130): In de naam van i roos (12); 14.30. 18.45, 21.1 'erS Black Widow (al). Wanted or alive (16), Platoon (16). Tl 14.3 f* color of money (16); 19.00, 21.15. TRIANON (Br« straat 31, tel. 123875): De as slag (al); 14.30, 19.00; Hanm and her sisters (al), 21.1 ien REX (Haarlemmerstraat 5 tel. 071-125414); Stimulsl (16); 14.30, 19.00, 21.15. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Bordello (18); vr. t 23.30. NOORDWIJK LIOO THEATE (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Geen opgave. «der gac KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30, tel. 01718-7407! Act ol Vengeance (12); 19.00. vr. 19.00, 21.15. za. i wo. 14.45, 19.00, 21.30. ma.' 21.15. Perverse Gravin (18); 14.45, 21.15. vr. 14.45. ma. 19.00. CITY THEATER II: Cliievi Paradise (al); do. vr. zo. 14.4 19.00, 21.15. za. ma. dl. wT. 19.00, 21.15. Repelsteeltje (a za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWA d. (tel. 01717-4354): The golda child (al); do. t/m wo. 19.0 efc Fantasia (al); do. t/m zo. 21.1 [0 Terug naar Oegstgeeat (12); di. wo. 21.15. po pcc II pre tui, KINDERVOORSTELLING Dunderklumpen; za. zo. *vn 14.00. De speurneuzen (alk a zo. wo. 15.45. kit WASSENAAR e ASTRA (t< ter lei 01751-13269): Startrek IV (I do. t/m zo. 20.00. za. zo. via 14.00. Belly Blue (12k me. l/l"11 wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Startrek IV; za. zo. wo. 14.00. |jt 20ETERMEER PROM EN AO tel 1,2,3 (Promenade 7, tel. 07! 511313): Police Academy 4 (al do. ma. dl. 20.00. vr. 19.0i 21.30. za. zo. 14.00, 19.01 21.30. wo. 14.00, 20.00. Cr« dile Dundee; do. ma. dl. 20.0 vr. 19.00, 21.30. za. zo. 14.0 19.00, 21.30. wo. 14.00, 20.0 Back to school (alk do. ma. d wo. 20.00. vr. za zo. 19.0 21.30. Bambl; za. zo. wo. DEN HAAGe ASTA 1 (Spul 1 tel. 463500): Raw deal (11 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.31 16.00, 19.00, 21.30. e ASTA i Defence of the realm (19 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.3? 16.00, 19.00, 21.30. e ASTA The French lieutenant's v (16); 14.00, 18.45, 21.31 13.15, 16.00, 18.45, BABYLON 1 (Winkel Babylon, tel. 471656k One f over the cuckoo's neat (11 14.00, 18.45, 21.30. ZO. 13.31 16.00, 18.45, 21.30. BABYL0I 2: Black widow (al); 14.0CF E 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.01 19.00, 21.30. BABYLON 3 Children of a lesser god (all 14.00, 18.45, 21.30. za. zo. wo T 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Bul tenhof 20, tel. 630637): Pol* academy IV (al); 14.00, 18 45 h 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45 t 21.30. CINEAC 2: Pistool j (16); 14.00, 18.45, 21.30. 20 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. O t NEAC 3: Dangerously clow j (16); 18.45, 21.30. do. vr. ma. dl ook 14.00. EUROCINEMJ5 I (Leyweg 910, tel. 667066k Th» o i color purple (al); za. wo. 20.00 5 I zo. 16.00, 20.00. over, dag 13.30, 20.00. METROPOLE I 0 I (Carneglelaan, tel. 456756): Till 1 morning after (16); 14.00, 18.45 i 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45 I 21r30. METROPOLE 2: 14.01 I 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00 I' 18.45, 21.30. ma. 14.00, 20.30 Filmzomerfestival 87. Hair (13) do. Una giornata particulan (16); vr. Tootsle (al); za. Un dl manche a la campagne (16k zo 0 A passage to India (12k Plenty (al); di. Ruthless peopb (al); wo. METROPOLE 3: Dl naam van de roos (16k 14.00 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 5 18.45, 21.30. METROPOLE 4 Platoon (16); 14.00, 18.45, 21.30 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 0 METROPOLE 5: A room wHt a view (16); 14.00, 18.45, 21.30 0 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 0 ODEON 1 (Herengracht 11 tel. 462400k Firewalker (12! 0 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3 Police academy 4 (al); 13.45 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00 18.45, 21.30. ODEON 3: Blad moon slsing (16); 13.45, 18.45 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45 21.30. ODEON 4: The gold* child (12k 13.45. 18.45, 21.30 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21 30 LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b tel. 656402): Speriamo che sk femmlna (al); 12.15, 14.30 16.45, 19.00, 21.15. (ZO. VA 14.30). LE PARIS 2: LovSfl lane (18); dag. v.a. 12.15. zo. VA 13.45. LE PARIS 3: Every wo man has a fantasy (18); dag. v.» 12.30. zo. v.a. 14.00. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Police academy* (16); za. 00.15.# CINEAC 2: PN toon (16k za. 00.15. CINEAC 3: Sex achter tralies (18k 00.15. EUROCINEMA: Hel* maal In je blootje (18k Zi 00.02. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3: De troetelbeer tjes 2; za. wo. 14.00. zo. 13.30, 16.00. CINEAC 3: Bambl; wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00 EUROCINEMA: Peter Pan; z» zo. wo. 14.00.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18