5 [och toestemming voor permarkt Herenstraat a liUl Bijdorp krijgt fiets-voetbrug BIJZONDERHEDEN PROTEST TEGEN RUISHORNLAAN Wij lossen geen problemen op Erepenning voor Joe Homan «aiffDEN OMGEVING B-3 kruispunt heropend l ETHOUDER DR. D. J. W. IJDO: aad steunt Duwplannen Koninklijke onderscheiding 99 99 Oud Poelgeest in erfpacht aan vormingscentrum Qeid&Qowuwt VRIJDAG 26 JUNI 1987 PAGINA 17 jderzc naar ner raadhuis STGEEST De gemeente tgeest gaat onderzoeken welke lijkheden er zijn om meer te te creëeren voor het ambte apparaat van Oegstgeest. Het ige raadhuis is te klein gewor- Onderzocht gaat worden of men nieuwbouw toe is, danwel uit- jing. Ook dient overwogen te en of er gemeentelijke diensten len worden geprivatiseerd. Tij- 9 de gisteravond gehouden raads- dering werd de heer F. Weg- geïnstalleerd als nieuw lid van ineenteraad voor de PvdA. Hij J mevrouw A. Bosman op die "n jaar deel heeft uitgemaakt de gemeenteraad. Nieuw postkantoor in Dorpsstraat NOORDWIJKERHOUT Het nieuwe postkantoor mag gebouwd worden op de hoek Dorpsstraat-Kerkeland. De ge meenteraad ging gisteravond hiermee accoord. De heer Nul- kes (CDA) benadrukte echter dat de plaats van garage Zand bergen voor zijn partij ge schikter werd geoordeeld. Maar de PTT vond dat terrein te duur. Wethouder Heems kerk verzekerde echter dat als de PTT alsnog tot overeen stemming zou komen met de heer Zandbergen, er weer een nieuw voorbereidingsbesluit genomen kan worden. Antiekmarkten in Noordwijk NOORDWIJK Morgen, 18 juli en 8 augustus organiseert de Vereniging „De Oude Dorps kern" kunst- en antiekmarkten op het Lindenplein. De markten zijn geopend van 10.00-17.00 uur. Daarnaast houdt de vereni ging op dit weekeinde „open tuin"-dagen. Twintig tuinen verspreid over het hele dorp, zoals een kruidentuin, een duin- tuin en een beschutte tuin, kun nen tussen 10.00 en 17.00 uur bezocht worden. Een routekaart met adressen en korte beschrij ving van de tuinen is verkrijg baar op Voorstraat 107, Noora- wijk-binnen. VOORSCHOTEN Gelijk de ambachtsheer van Voorschoten in oude tijden liet wethouder J. Visser (PvdA) zich gistreren vervoeren door Voorschoten om de B-3 kruising te heropenen. Twee Friese hengsten trokken de landauwer richting Beethoven-Brahms-Bernhard kruis punt en onder belangstelling van raadsleden en omwonenden reed de wethouder met zijn ge volg als eerste de heropende route op, die vroe ger de tweede verkeerstraverse genoemd werd, maar thans officieel het tracé De Ruyterweg- Beethovenlaan-Bernhardlaan genoemd wordt. Het kruispunt heeft een reconstruktie onder gaan waardoor de normale „loop" voor het au toverkeer richting Bachlaan en hoofdverkeer- straverse Leidseweg is. Wie de weg kent, kan echter nog de vroegere rechtdoor route en thans slingerende route richting Wassenaar volgen. Maatregelen op Palfreniersweg SASSENHEIM Er zullen voorzieningen getroffen worden om de verkeerssituatie op de Palfreniersweg in de Postwijk te verbeteren. Ter hoogte van het Veldhuyzen van Zanten- pad zal een oversteekplaats worden aangelegd in combinatie met zogenaamde kanalisatiestrepen op het wegdek en plaat sing van waarschuwingsborden. Aansluitend op deze maat regelen zal de medewerking worden gevraagd van ouderbri gades die een helpende hand zullen moeten bieden bij het oversteken door leerlingen van de basisscholen. De heer P. Zuyderwijk hoofd van de rk basisschool De Startbaan en H. All ar d, voorzitter van de vereniging voor huiseigenaren „Postspan", hebben het college geattendeerd op de onveilige situatie op de Palfreniersweg. Met name schoolgaande kinderen zouden gevaar lopen bij het overste ken door de hoge snelheid waarmee door automobilisten ter plaatse wordt gereden. Wegens het bochtige verloop van de betreffende weg zou het zo oordeelden gisteravond de commissieleden voor verkeersaangelegeneden niet nodig zijn snelheidsbeperkende maatregelen te treffen. Onzekerheid over voetpad SASSENHEIM Het is nog onzeker of het voetpad aan de zuidkant van het sociaal en cultureel centrum Het Onderdak (de voor malige Annaschool) opengesteld zal worden. Dit bleek tijdens de gisteravond gehouden commissievergadering voor verkeersaange- legenheden. Het merendeel van de commissieleden was duidelijk voor het opnieuw openstellen van het pad, dat een verbinding vormt tussen de Hoofdstraat en het achter Het Onderdak ge legen parkeerterrein. Toch wil men nog even wachten met een beslissing. Men is na melijk bang, dat het parkeerterrein gebruikt gaat worden door het winkelend publiek. Ook wordt gevreesd voor Adest Musica, dat op zaterdagen dit terrein voor exercitie-oefe ning mag gebruiken. Langparkeerders zou den dergelijke aktiviteiten ten ene male on mogelijk maken. olg y. L.N. rnt v, e loo lag aar. )RHOUT Er komt een supermarkt aan Herenstraat. Aldus eJiid louder dr. D. IJdo gis- [)e be wnd. Gedeputeerde gelei n van Zuid-Holland mkrij jen het licht op groen f? vai t voor de bouw van IJSV0' supermarkt op het te- tod di aar d van de firma Borst de Herenstraat naast st voter's Eethuis. Gedepu- zelfs d( taten Staten hebben de Jiraren tegen de oor- nkelijke afwijzing van bouwplan gegrond daard. iptember 1986 besloot de van Voorhout tot de van een supermarkt in erenstraat. Aannemer G. an der Hulst had een rplan ingediend dat de assingen had die het col- verlangde zoals meer par- jlaatsen. Het bouwplan eg 800 vierkante meter ijl volgens de voorschrif- e bedrijfsoppervlakte hier Wethouder IJdo. maar 600 vierkante meter mocht bedragen. De raad nam een voorbereidingsbesluit en stuurde dat ter goedkeuring naar G.S. Tot groot ongenoe gen van de gemeenteraad, aannemers, ondernemers en de bewoners van het oude dorp weigerden G.S. een ver klaring van „geen bezwaar" af te geven omdat zij van mening waren dat de komst van een derde supermarkt (naast de Dagmarkt aan de Jac. van Bei- erenweg en de beoogde vesti ging van een grootgrutter in het nieuwe winkelcentrum in de wijk Oosthout) er sprake zou zijn van een té groot aan bod. Zolang er nog geen sprake was van een eventuele verhuizing van de al aanwezige Dagmarkt zou G.S. niet haar medewer king verlenen aan het bouw plan van aannemer Van der Hulst. Ook zou volgens hen de medewerking aan het plan de noodzakelijke realisering van een supermarkt in Oosthout in de weg staan. Felle reacties Deze afwijzing van Gedepu teerde Staten bracht felle reac ties te weeg in het dorp Voor hout. In de carnavalsoptocht liet de bevolking protest horen en zien, handtekeningen wer den verzameld en er werd druk uitgeoefend op de ge meenteraad „het er niet bij te laten zitten". Aannemer G. J. van der Hulst tekende be zwaar aan tegen het besluit van G.S. en ook de gemeente raad met het CDA in de voor ste gelederen besloot het er niet bij te laten zitten. Op woensdag 15 april toog dan ook een zware delegatie naar Den Haag om te verschijnen voor de Arob-Commissie. Na intensief overleg is G.S. nu van mening dat het te realise ren bouwplan qua ligging wél aanvaardbaar is, omdat er in het centrum van Voorhout een supermarkt ontbreekt. „Een dergelijke winkel is eerst op een afstand van circa 850 me ter van de kern gelegen en slecht bereikbaar. De inwo ners dienen een weg, een spoorbaan en een fietspad over te steken", zo schrijft de Arob- commissie aan Gedeputeerde Staten in haar advies. Deze co- missie acht daarbij het bouw plan planologische acceptabel. Daarnaast zegt de commissie in haar advies aan G.S. dat bouwer Van der Hulst als eer ste een bouwaanvrage heeft ingediend, eerder dan de aan vraag van projectontwikkelaar Noorlander die een super markt in de wijk Oosthout wil bouwen. „Overigens zal die bouwaan vraag ook gehono reerd worden en daar ben ik ook erg blij mee", aldus wet houder IJdo. „Uiteindelijk heeft ook Oosthout recht op een supermarkt. Wél gaan wij nu de Edah (Dagmarkt) de wacht aanzeggen. Zij hebben nu twee mogelijkheden om te verkassen. We hebben ze al die tijd gedoogd in het pand van de firma Bierman maar nu moeten zij eruit. Ik hoop alleen van harte dat de Edah met één van de twee bouwers tot overeenstemming komt, want anders zijn ze nog niet van ons af en zal de rechter er aan te pas moeten komen. Maar ik hoop dat dat zover niet hoeft te komen". Wie zich in de Herenstraat Êaat vestigen is nog niet be- end. Er hebben zich al een aantal gegadigden gemeld zo als CC 2000 en het Spar-con- cern. Ook heeft de Edah in dertijd te kennen gegeven voorkeur te hebben voor een vestiging in de Herenstraat. WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT DRDWIJKERHOUT De nen voor de bouw van 32 woningen, 12 premie-A woningen, 17 premie-C 'oorlopig 14 woningen in rrije vestiging werden gis- 11 vond goedgekeurd door IK— meerderheid van de raad. rk, 1 ?n waren PvdA en D'66. a f rouw Hof (PvdA) herhaal- nog eens dat dan maar 1 90 procent van de koop- 5. G ingen tot het jaar 2000 zijn jspr aliseerd en maar 22 pro van het aantal huurwo- »n. Dat vond ze geen iwichtige uitvoering van vöifji plan Zeeburg. Ze vreesde name dat het grote aantal DISC e sectorwoningen straks atieve gevolgen gaat heb- ge fl voor toewijzing en subsidi- 5. Kmg door provincie en rijk J de sociale woningen. Ze w u leg dan ook om de aanvraag gp r de vrije sector op te inn« orten tot het najaar, als de ■18.0 lingbouwnota er is, omdat at J i pas alle gegevens bekend rsk» 'en zÜn- Maar wethouder ,pdl imskerk vond dat er al ge- •13.1 g gedaan was door in plaats 4J i premie-B woningen de r y ir gesubsideerde premie-A na jouwen. De premie-C hui- jo i komen bovendien ook I. 32 ir de Noordwijkerhouters te lEDl premie-B woningen in de ats. CDA en VVD gingen i ook met de voorstellen ken het college accoord. )S abtsgebed ipha meerderheid van de ge- Be enteraad wil voorlopig niet n'jjJ ambtsgebed aan het begin ®r(jJ i de raadsvergadering ter m0( cussie stellen. Mevrouw n di lpas (D66) had hierom ge- iagd, maar burgemeester nkel vond niet dat zoiets ter qq. ake moest komen tijdens de jwiil landeling van een college- jrso orstel over wijziging van het btsgebed. Het college stelde )r dat niet alleen de voorzit- u i maar ook een raadslid het Li *d zo mogen uitspreken de voorzitter een andere aofsovertuiging zou hebben. ltJ 5 vindt dat er een scheiding tussen kerk en staat en bo- ndien is een gebed een per- •nlijke relatie met God. arom hoort dat gebed hele- al niet in een raadsvergade- lg thuis. Maar tot haar ver vaardiging kreeg het wslid niet de kans deze me- naar voren te brengen. VOORSCHOTEN Er komt een beweegbare fiets-voetbrug in de verbinding Koperwiek- laan-Merelhof in de wijk Bij dorp. Een meerderheid van de gemeenteraad stemde gister avond in met dit voorstel van B en W. VVD en PvdA waren voorstander van een vaste au- tobrug met een lage doorvaar- thoogte van één meter. De gehele VVD-fractie inclu sief de VVD-wethouder stem de tegen het voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 73.900 gulden voor de aankoop van een kunst werk van de Haagse, interna tionaal bekende kunstenaar André van Lier. Het kunstont- werp in de vorm van een om hooglopende graszode van 10 bij 10 meter komt in de wijk Boschgeest en het bedrag kan worden genomen uit het spe ciale fonds bestemd voor kunstwerken dat in totaal 136.700 gulden groot is. De fractie-voorzitter van de VVD, H.J. Willemsen was, niet mis in zijn kwalificaties: „De me ning van de culture commissie interesseert mij geen lor. Voor een mislukt kunstgrasveld met een zwart gat heeft de VVD geen geld over". Zijn mening stond tegenover die van me vrouw H. Breunisse (PvdA): „De raadsleden hebben niet alle wijsheid in pacht en zeker niet op kunstgebied. Het is een creatief werk van een beken de kunstenaar". C. Bremmer (CDA: „Voor de beoordeling over kunstzaken is er een spe ciale commissie cultuur. Wij volgen graag deze specialis ten". Mevrouw L. Mulder (D66): „De commissie cultuur heeft een opdracht van B en W uitgevoerd. Het is een fraai en ludiek ontwerp met relatief hoge produktiekosten". Loco- burgemeester L. Marselis (CDA) wees de raad op het ge geven dat de commissie cul tuur een mandaat heeft ten aanzien van kunstwerken. Het geld is gereserveerd in het fonds Wethouder J. Visser (PvdA): „Het is een stalen on dergrond constructie. De be vloeiing van het grasveld ge schiedt van binnenuit De on derhoudskosten zijn gering. Het kunststuk is beslist niet gevaarlijk". Wethouder J. van Dalen (WD): „Soms wordt een mens gedwongen tot het wegen van onweegbare facto ren. Daar ontkom ik niet aan en ben daarom tegen de aan schaf'. De heer A. Zonneveld, sinds 40 jaar werkzaam als ambtenaar in gemeentedienst, kreeg gistermiddag tijdens een afscheids receptie een koninklijke onderscheiding. Een ere-medaille in goud werd de waarnemend chef van de afdelng financiën uit gereikt door de Sassenheimse burgemeester A. J. Kret (r). Zonneveld, die tevens secretaris was van de raadscommissie voor onderwijszaken, trad in de privé-sfeer op als adviseur van de Stichting R.K. Onderwijs in Sassenheim. Ook in de Pancratius-parochie bekleedde hij lange tijd bestuurlijke func ties. Zonneveld, die sinds 1980 secretaris was van de Bedrijfs Geneeskundige Dienst in Leiden, maakt in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd gebruik van de VUT-rege- ling. FOTO: HENK VAN OEN ENOE Provincie tegen bouwplannen bij Huis ter Beek LISSE Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebestuur van Lisse laten weten tegen het plan te zijn woningen te bou wen op de plaats waar thans nog Huis ter Beek staat. G.S. schrijven dat met de bebouwing ter plaatse de levensvatbaarheid van de Engel niet vergroot wordt, gezien de afstand tot de woonkern. Men stelt tevens dat het ruimtelijke beleid er voorts op gericht is om uitbreidingen in de subkern uit te sluiten om zodoende het gebied tussen de kernen zoveel mogelijk open te houden, terwijl G.S. van me ning zijn dat Lisse met dit plan beoogt de kern te verstevigen door een nieuwe subkern te creëren. „Men dient er rekening mee te houden dat er geen me dewerking zal worden verleend aan dit plan als dit in een ande re vorm wordt aangeboden," zo schrijven GS. Maandagavond vergadert de commissie van ruimtelijke ordening over de brief. ASSENAAR Joe Homan gisteren ondescheiden met erepenning van de gemeen- Wassen aar. Hij kreeg de on- rscheiding van burgemees- P.H. Schoute. Schoute gaf •man tevens 50.000 gulden, led voor 4 huizen waarin to- 1 Indiase kinderen on- frgebracht kunnen worden. zijn beurt bood Homan de ttsenaarse burgemeester de futel aan va» het Boys Town in India dat met het onvangen geld gebouwd kan worden. Joe Homan, zoon van een Wasse- naarse bollenkweker, gaf in 1965 zijn baan in Engeland op op en toog met een oude mo torfiets naar Zuid India. Op een braakliggend stuk grond 25 kilometer van Madurai be gon hij met hulp van de daar zwervende en dakloze kinder tjes een kippefokkerij. Binnen een half jaar was het een bloeiend bedrijf. In 1966 ver rees het eerste Boys Town bij Tirumgalan waar 80 jongens in zes huizen wonen. Op dit mo ment zijn er zeven Boys Towns, een Girls Town en een Childeren's village. In Wasse naar werd in 1985 een comité „Wassenaar steunt Boys en Girls Towns" opgericht, nadat Joe Homan (die is genaturali seerd tot Engelsman) in zijn geboortedorp over zijn werk had gesproken. LISSE De raadsleden van in Lisse blijven zich sterk verzeten tegen het doortrekken van de Ruishorn- laan. In de gemeenteraadsver gadering van gisteravond on derstreepten zij dat nog eens door te verklaren dat zij geacht worden tegen het bepaalde on derdeel in het voorstel van B en W gestemd te hebben dat betrekking heeft op de ge wraakte verlenging. „De woningbouw in dat gebied komt ontegenzeggelijk dichter bij en dat noopt ons ertoe om het gevraagde krediet beschik baar te stellen," aldus PvdA/PPR-er Guus Mesman. „De beoogde ontsluiting via de Ruishornlaan is op z'n zachtst gezegd op dit moment omstre den. Er lopen procedures om de zaak te keren en onze fractie is van den beginne af aan ook te gen het doortrekken van de Ruishornlaan geweest en is dat nog. Derhalve verzoeken we het college om de twee onder werpen uit het voorstel van el kaar los te koppelen, zodat we voor de woningbouw en tegen het doortrekken van de Ruis hornlaan kunnen stemmen. In feite gaat het daarbij om een half miljoen gulden die naar onze mening op dit moment niet ter sprake zou behoeven te komen omdat de weg toch niet onmiddellijk aangelegd gaat worden". Wethouder Smith (CDA) onderschreef het gege ven dat er processen aan de fang zijn en dat er een kroon- eroep loopt. „Inmiddels is er een voorbereidingsbesluit ge komen en is een verklaring van geen bezwaar van G.S. ontvangen,"aldus Smith die zei dat het heel goed mogelijk is dat er AROB procedures inge zet worden, doch dat dit niet wegneemt dat de zaak moet worden voorbereid. Mevrouw T. van Zuylen: „Ik wilde met mensen blijven werken" Veel tijd heeft ze niet On danks dat dinsdag haar laat ste werkdag is, heeft maat schappelijk werkster T. van Zuylen nog volop afspraken met cliënten, zoals ze zelf de mensen betiteld die haar hulp zoeken. Na een half uur begint ze al op haar horloge te kijken. Als via de telefoon wordt doorgegeven dat ie mand op haar wacht zit ze duidelijk niet meer op haar gemak. Het werk, dat ze al 15 jaar in Lisse verricht, gaat voor. Ook tijdens haar laatste werkdagen. Mevrouw T. van Zuylen is 60 jaar oud en neemt vandaag afscheid van de Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Bollenstreek (SMD). Met pijn in haar hart trekt ze dinsdag voor de laatste keer de deur van het SMD- ge bouw aan de Heereweg ach ter zich dicht Ze gaat met vervroegd pensioen. „Ik merk zekere slijtage ver schijnselen. Ik ben s avonds moeier dan een paar jaar ge leden ondanks dat ik nog steeds met veel plezier werk". Ze zal haar werk mis sen, dat weet ze nu al. Toch verheugt ze zich op de ko mende vrijheid. „Sinds mijn vijfde krijg ik van buitenaf regels opgelegd. Dat is nu de finitief afgelopen. Ik wil gaan schilderen en meer le zen, maar verder heb ik geen specifieke plannen. Ik laat alles even rustig op me afko men Verpleegster Van Zuylen heeft na haar schooltijd gewerkt als ver pleegster in verschillende ziekenhuizen. Drieëntwintig jaar geleden stapte ze over naar het maatschappelijk werk. „Ik wilde niet in de administratieve sector of de hoofdverpleging terecht ko men. Ik wilde met mensen blijven werken", vertelt ze. „Ik leerde ook weinig nieuws Bijdrage: Roza van der Veer Foto: Henk van den Ende en alle beslissingen werden genomen door artsen. Te recht, maar ik wilde zelf meer verantwoordelijkheid dragen. Dat kon in het maat schappelijk werk". Van Zuylen werkte acht jaar bij de sociale dienst in Lei den. Dat was in de tijd dat de bezuinigingswoede nog niet zo had toegeslagen en er nog veel kon. Vijftien jaar gele den stapte ze over naar Lisse. „Een dorp met een gemengde bevolking",constateert ze. „De autochtonen vinden nog steeds heel sterk dat je jezelf moet redden. Het dorp is echter sterk gegroeid. Pro blemen die je elders in Ne derland aantreft, vind je ook in Lisse". Grote stadsproble- men als een hoog werkloos heidscijfer en verpaupering in bepaalde buurten, komen in Lisse niet voor. De meeste cliënten die bij mevrouw Van Zuylen aankloppen heb ben relatieproblemen. Dat kan tussen ouders en kinde ren zijn, maar ook tussen echtgenoten of familieleden. „Veel mensen komen ook met vage klachten. Ze zijn depressief, weten niet hoe hun leven verder moet Door te praten proberen wij ze weer op weg te brengen In de loop van de jaren is er veel veranderd in het maat schappelijk werk. Vroeger kwamen de cliënten naar de SMD in de verwachting dat daar problemen werden op gelost „Wij lossen niets op". stelt Van Zuylen met klem. „Iedereen moet zijn eigen problemen oplossen of leren ermee om te gaan. Werkloos heid en invaliditeit kun je überhaupt niet oplossen. Wij kunnen wel verhelderen, verklaren, meedenken en be moedigen als het allemaal weer goed gaat". Praten De laatste jaren komen de meeste mensen binnen om eens te praten. „Soms is het makkelijker om met een vol komen vreemde te praten dan met goede vrienden. Die zijn meestal partijdig", aldus de maatschappelijk werkster die wel benadrukt dat men niet alleen maar het hart mag uitstorten bij de SMD. Er moet door de cliënt ge werkt worden aan de proble men. Haar onpartijdigheid wordt overigens niet altijd gewaardeerd. „Bijvoorbeeld bij conflicten tussen ouders en kinderen wil ik altijd het standpunt van de kinderen horen. Dat wordt niet altijd op prijs gesteld door de ou ders". Moeilijk vindt Van Zuylen het om haar cliënten los te laten. Het gevolg daarvan is dat ze ook 's avonds na werk tijd nog weieens piekert over bepaalde problemen. Toch bestaat haar werk niet alleen uit het aanhoren van mense lijke ellende. „Er zijn natuur lijk troosteloze gevallen maar als het met iemand weer goed gaat, is het ook heel leuk". OEGSTGEEST Het land goed en Kasteel Oud-Poelgeest wordt in erfpacht uitgegeven aan de Stichting Vormingscen trum Oud-Poelgeest. De ge meenteraad van Oegstgeest besloot hiertoe gisteravond. Het is de bedoeling dat de Stichting Vormingscentrum een bedrag leent van 1,3 mil joen gulden om de restauratie te betalen. Dit najaar wordt al met het herstel begonnen. De raad koos vrij eensgezind voor .erfpacht". Daarmee nam men afstand van de mogelijkheid het monument te verkop aan een particulier. De D' fractie achtte de verkoop een open D'66 betere waarborg voor de toe komst van het monument Ook mevrouw Van der Bend- Den Ouden vroeg zich af waarom de gemeente risico's nam met uitgifte in erfpacht in plaats van een risicoloze verkoop. Wethouder kohlbeck sprak van een historische beslissing die, na zeven jaar ups en downs rond de restauratie van Oud-Poelgeest nu eindelijk genomen is. „Het vervult mij met een gevoel van grote vreugde". De transactie levert de gemeente structureel een ton per jaar op. Zwemvierdaagse levert zeshonderd gulden op WASSENAAR De van af gelopen maandag tot donder dag verzwommen zwemvier daagse in het Wassenaarse Sterrenbad telde meer dan 250 deelnemers en leverde meer dan 600 gulden op voor UNICEF. Op de laatste avond stond de wedstrijd „wie gaat het mooist ver kleed te water" op het pro gramma. Op de derde en tweede plaats legden de zus jes Dorien (6 jaar) en Maijo- lijn Luiten (8 jaar) beslag met hun creaties „Bloemen hou den van water" en „Vlinder slag". De twee zwanen waar onder Diana van Kralingen en Andrea Groenewegen schuil gingen legden beslag op een eerste plaats.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17