Onderzoek relatie Schiphol met Rijn- en Bollenstreek NAAL Oud Ade bezorgt pastoor Schrama groots afscheid I Perkplanten vervroegen Zomerflora dagpuzzel IDEN OMGEVING fokUcSomcwi Officiële opening winkelcentrum Hofland Jeugdolympiade bij ROAC '79 Jeugdhengelen in Stompwijk Pauselijke onderscheiding Pastoor Nijman: twee parochies St. Jans Fanfare wint muziekconcours Frontale botsing MAANDAG 1 JUNI 1987 PAGINA S J aan tafel Runderlapje met postelein en aardappelen - griesmeelvla Per twee personen heeft u nodig: 200 g runderlap (borst-, rib- of sukadelap), 25 g margaripe, stukje ui, zout, peper, 1 tomaat, lau rierblad, 1 kruidnagel; 800 g postelein, 1 theelepel aardappelmeel, zout, 5 g margarine; Vt tot 1 kg aardappelen; Vt liter melk, 30 g gries- meel, 30 g suiker, citroena roma naar smaak, 2 theele pels jam. Bak de runderlap op een flink vuur bruin in de mar garine. Laat op het laatst de grofgesneden ui nog even meebakken. Temper vervol gens het vuur, leg het deksel schuin op de pan en schenk daar zo veel lauw water op dat het erge bruisen van het vet minder gaat worden. Voeg zout, peper, de in vie ren gesneden tomaat en het lau. blad toe, met daarin gest*. de kruidnagel. Stoof zo het vlpes mals. Re ken een stooftijd van drie uren voor borstlappen of twee uren voor rib- of suka- delappen. Haal het laurier blad uit de jus. Kijk de postelein na op on kruid en eventueel nog aan wezige worteltjes. Was de groente en snijd haar in stukken van drie a vier cen timeter. Breng twee centime ter water aan de kook, laat er ongeveer de helft van de postelein in slinken en voeg dan de rest van de groente toe. Sluit de pan en kook de postelein onder een enkele keer omleggen in tien minu ten gaar. Schenk het meeste kooknat in de schaal, schuif de groente naar een kant van de pan en schenk een papje van aardappelmeel en water in het overgebleven vocht. Laat de massa aan de kook komen en maak haar af met zout en margarine. Breng de helft van de melk aan de kook. Strooi er al roe rende een mengsel van gries- meel en suiker in en laat de vla vijf minuten zacht ko ken. Voeg van het vuur de rest van de koude melk toe. Meng de geheel afgekoelde vla met citroenaroma en gar neer haar met jam. JEANNE APOTHEKEN Oe avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 5 juni waargenomen door apotheek Zuid- West in Leiden en apotheek Linnaeus in Leiden. ONGEVALLENOIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. TeJ. 071-174141. VRIJWILLIGERS CENTRALE Lan- gegracht 246a, Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informatie over vrijwilligers werk en cursussen of een persoonlijk gesprek. WERKENDE JONGEREN Klach ten- en informatieuur Elke dinsdag avond van 17.00 tot 20.00 u. KWJ- kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden. Tel. 071-121139. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en informatie): tel. 170083. 215332 of 312556. Horizontaal: 1. kleine zeeboezem; 4. permanent; 8. moerasvogel; 9. ge baar; 10. verbrandingsrest; 11. Ie mand die zich verbeeldt alles te we ten; 12. lidwoord; 13. opstootje; 14. stekel; 18. boom; 19. Europeaan; 21. titel (afk.); 23. kleur; 25. vocht In vruchten; 27. muzieknoot; 28. staart ster; 30. muzieknoot; 31. vat met hengsel; 32. mannelijk dier; 33. rivier in Duitsland; 34. verdriet. Verticaal: 1. deel v.e. gasfornuis; 2. lokspijs; 3. hoewel; 4. overzetvaartuig; 5. bloem; 6. dierenverblijf; 7. ogen blik; 9. persoonlijk vnw.; 11. herstel plaats voor schepen; 12. muzieknoot; 15. rund; 16. muurholte; 17. lage leunstoel; 20. vogelwoning; 21. mu zieknoot; 22. derde letter v.h. Griekse alfabet; 24. wiskundig getal. 25. van tijd tot tijd; 26. vrucht; 28 straat steen; 29 bijwoord; 30. tovergodin; 32. muzieknoot. OPLOSSING ej :eej o€ -Je '62 '82 '92 :SUJOS S2 ;ld 'PZ leujweö ZZ 12 Usau 02 'pned -bjd /i :siu 9i :so si ;op zl :i-»a« li 6 :iai L ;icis 9 :;aise s P :|B X :see 2 :japue.iq iieeoipaA paai Pt ■res\ CC 'naJ 22 ^atuuje ie :ej 02 :>eaujo)t qz ;is 'LZ ;des 'S2 -Bides G2 :'JW 12 'uu 61 ;sa '91 :ujoop >i :|9J "21 'ap zi :teieaM u *8 oi ^aiseO 6 'l*J 8 -JSBA ifeeq i :|bbiuoz|JOH VOORSCHOTEN Het winkelcentrum Hofland wordt woensdag om 17.00 officieel geopend door L.L. Marselis, loco-burgemeester van Voorschoten. Dit gebeurt samen met het bruidspaar Karremans- Van der Linden uit de wijk Noord Hofland, dat 's middags om 14.00 uur op het stadhuis in Voorscho ten trouwt. Tot en met zaterdag is er feest in het winkelcentrum. Zo is tijdens een extra koopavond op 3 juni een optreden van Frits Katee. Deze muzi kant is met zijn groep ook te horen op vrijdag 5 juni van 17.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 6 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Op donderdag 4 juni ontvangen alle klanten een attentie. Van donderdag tot en met zaterdag staat in het centrum de Duinrell Minibal- lenzee. Verder is er een verkiezing van de vriende lijkste verkoper/ster. Tenslotte wordt op zaterdag 20 juni tussen 11.00 en 14.00 uur een simultaandam- wedstrijd gespeeld tegen Harm Wiersma. Strandloop Rijnsoever KATWIJK De „harin gloop" die vandaag wordt ge houden is de eerste van zeven strandlopen die de Atletiek Vereniging Rijnsoever in de komende zomerperiode orga niseert. De start is bij het strandbedrijf ,,'t Centrum" om half acht. Inschrijven kan vanaf half zeven. Er kan ge kozen worden uit afstanden van 2, 4 en 8 kilometer. Deel name kost f 3,50 voor volwas senen en 2,50 voor jongeren tot en met 13 jaar. Na afloop van de haringloop ontvangt ie dereen een potje zure haring. De andere strandlopen vinden elke maandag plaats tot en met 13 juli. RIJPWETERING Het Hertogspark in Rijpwetering vormde het afgelopen weekeinde voor de tweede maal het decor voor de jeugdolympiade van ROAC'79. De 63 deelnemers stortten zich met verve op de verschillende spelletjes en sportonderdelen. Vrijdag bleek Duitsland de beste speurneuzen te heb ben bij het dierenspel. Oud-Ajacied Gerrie Mühren nam zaterdag bij toerbeurt de verschillende groepen voor een korte traininge onder handen. De zondag stond in het teken van een ex-Ajaxdoelman Hans Galjé. Deze kreeg 300 strafschoppen op zich afgevuurd. Mi chel van der Star schoot in de voorronde de volledige serie van 3 strafschoppen raak en verdiende daarmee een trainingspak. Olympische spelen: D-jun: 1. Piet Olijerhoek; 2. Johan Straathof; 3. Wouter van der Hulst. E-jun: 1. Jeroen van der Kooij; 2. Sjoerd van de Berg; 3. Danny Brugman. F-jun: 1. Gert-Jan van der Hulst; 2. Wilfred van der Star, Tomas Waasdorp. Penalty-schie ten: D-jun: René van Es; E-jun: Jos van Zoen; F-jun: Pim de Vrind. Veertigjarig priesterfeest HILLEGOM/SASSEN- HEIM In de kapelzaal van Huize Sint Jozef in Hillegom werd gisteren het 40-jarig priesterfeest van rector Van der Ploeg gevierd, die daar de laatste 6 jaar als pastoraal begelei der fungeert bij de zusters Franciscanessen, nadat hij ruim 11 jaar in Sassen- heim als Rector was ver bonden aan Huize Sint Bernardus. 's Avonds was er in Treslong een receptie met een grote opkomst, waaronder de pastores uit Sassenheim en omgeving. Jongeren richten vernielingen aan du HILLEGOM Een aantal jongeren heeft in de nacht?^ van vrijdag op zaterdag en de daarop volgende nacht in* Hillegom een spoor van vernielingen achtergelaten. Heff begon vrijdag om half drie 's nachts in de Hoogstraat met? het omgooien van prullenbakken en vernielen van vlag-^T gestokken. Zes auto's in de Prins Bernhardstraat en de? Juliana van Stolberglaan moesten het ontgelden. Achter-.^ lichten werden vernield, deuken werden in dak en mo-. torkap geslagen, antennes en kentekenplaten werden ka- pot gemaakt. Van auto's in de Willem de Zwijgerlaan en 1 de Elstbroekerlaan werden de wieldoppen gestolen. De volgende nacht waren geparkeerde auto's in de Wil- - helminalaan en de Prinses Irenelaan het doelwit. Eert achterruit werd vernield en de buitenspiegels werden af- gebroken. Ook de ruit van een woning in de Meerlaan werd ingeslagen met een staaldraad. De schade bedraagt 4 enkele duizenden guldens. De politie stelt een onderzoek in naar de daders en vraagt eventuele getuigen contact op te nemen. LEIDEN Het Regionaal Economisch Overleg (REO) Rijn- en Bollen streek is gestart met een onderzoek naar het econo misch belang van Schip hol voor deze regio. Op drachtgevers zijn de pro vincie Zuid-Holland en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land. Bij het onderzoek zijn ook de luchthaven Schiphol en de Geweste lijke Arbeidsbureaus van Alphen, Leiden en Lisse betrokken. Een Nijmeegs onderzoeksbureau voert het onderzoek uit. Het REO wil meer inzicht krijgen in de betrekkingen tussen het bedrijfsleven van de Rijn- en Bollenstreek en het Schiphol-complex. De luchthaven en daaraan ver bonden bedrijven worden na melijk als een belangrijk eco nomisch „trekpaard" voor de regio gezien. Over de uitstra ling naar de Rijn- en Bollen streek is echter nog te weinig bekend. Het doel van het onderzoek is om te achterhalen op welke manier de overheid en het bedrijfsleven beter kunnen in spelen op de economische ont wikkelingen in en rond de luchthaven. Daarbij moet re kening gehouden worden met de ruimtelijke, economische en infrastructurele omgeving van Zuid-Holland. Er moet boven dien worden bekeken of het mogelijk is om gerichte activi teiten te ontwikkelen zodat de Rijn- en Bollenstreek meer kunnen profiteren van de uit straling van Schiphol. De in druk bestaat bij de opdrachtge vers dat dit nu nog veel te weinig gebeurt. Daarbij is het onduidelijk in hoeverre tekor ten op de arbeidsmarkt het ge volg zijn van de zuigkracht van Schiphol en in hoeverre de toekomstige groei van ar beidsplaatsen een oplossing kan bieden voor de huidige langdurig werklozen en de verwachte toename van de be roepsbevolking. Gemeenten hebben volgens de opdrachtgevers ook onvol doende inzicht in de hoeveel heid bedrijfsterreinen die Schiphol nodig heeft. Verder moeten de mogelijkheden voor huisvesting van bedrijven ge richter en minder versnipperd plaatsvinden. Jeroen Valentijn van de Leidschendamse Hengelsport Vereni ging (LHV) heeft zaterdag in Stompwijk met 3.85 meter vis de eerste van de twee selectiewedstrijden gewonnen voor de na tionale jeugdkampioenschappen hengelen die zaterdag 26 september in het Valleikanaal in Amersfoort worden gehou den. Tweede werd zijn broer Marco die weliswaar meer vis sen had gevangen (25 tegen Jeroen 21) maar qua totale leng te bijna 60 centimeter minder scoorde. En om die lengte ging het bij de drie uur durende wedstrijd in De Nieuwe Vaart. Derde was Marco Biesheuvel van ,,'t Voorntje" uit Handinx- veld-Giessendam met nóg meer visjes (27) en een totale leng te van 2.79 meter. Aan de wedstrijd, die georganiseerd was door de Federatie van Hengelsportverenigingen De Randstad, deden 22 hengelaartjes tussen 8 en 14 jaar mee waarvan een équipe van acht uit Leidschendam. Voorzitter A.M.J.W. Bak ker van de LHV, de vereniging die het viswater beschikbaar had gesteld, reikte in Paviljoen De Nieuw Vaart de prijzen uit. De tweede selectiewedstrijd wordt zaterdag 13 juni om 10.00 uur gehouden in het Oranjekanaal te Maasdijk. Op de foto de winnaar, Jeroen Valentijn. LEIDSCHENDAM Drs. F.L. Blom is zaterdag wegens zijn grote verdiensten voor de parochie van St. Martinus in Voorburg onderscheiden als Ridder in de Orde van de H. Gregorius. Dit werd hem zaterdag op zijn 62e verjaar dag in zijn woning aan de Koekoeklaan in Leidschen dam meegedeeld door drs. F. A. A. Stapels, voorzitter van het parochiebestuur. Deze was vergezeld van pas toor dr. W. G. W. Huysman en emeritus-pastoor J. P. Knook, die de volkomen verraste heer Blom de ver sierselen bij de pauselijke on derscheiding opspeldde. Drs. Blom beheert als medebe stuurder van de Parochie raad al ruim twintig jaar on der meer de parochiefinan- cien. Blom, die in het dage lijkse leven directeur is van de Bouwmaatschappij Pana- gro in Leidschendam, was bovendien een dominerende figuur in de financiële paro chiële samenwerking van de vier parochies in Voorburg. Vrouwengilde De leden van het Katholiek Vrouwengilde van Zoeter woude houden vanavond een strandwandeling. Om 18.30 uur is het gezamenlijk vertrek vanaf Don Bosco. Op 2 juni staat een fietstocht ge programmeerd van zo.n 35 a 40 km. Het vertrek is om 10.00 uur, eveneens vanaf Don Bosco. Op dinsdag 28 juli is het de bedoeling een kof- fie-ochtend te houden aan de oevers van de Noord Aa. Darts In De Twee Wezen in Sas senheim werd dit weekeinde een darttoernooi gehouden met 34 deelnemers. Winnaar werd Winfred Dijker, tweede werd Ron de Pijper en derde Willem Overbeek. De hoog ste finish werd gegooid door Johan de Haas. Expositie De jaarlijkse algemene expo sitie van de cursisten van de Vrije Academie Dever is za terdag in het atelier jn de Kerklaan in Sassenheim ge opend. In verschillende tech nieken is er van ieder van de 210 cursisten één werk te zien. De expositie loopt tot en met zaterdag 6 juni en is geo pend 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. PvdA - vrouwen De vrouwen van de Leid schendamse afdeling van de PvdA houden vanavond een bijeenkomst in het Vrouwen- trefcentrum aan de Van Ruysdaellaan. Aanvang acht Rugklachten De Leidschendamse Kruis vereniging houdt dinsdag in het wijkgebouw in Prinsen hof een voorlichtingsavond over rugklachten. Aanvang acht uur, toegang gratis. Avondvierdaagse (1) De Alphense avondvier daagse wordt dit jaar voor de dertigste keer gehouden. Vanavond start het wandel festijn. Er kunnen afzonder lijk of in groepen afstanden van tien of vijftien kilometer gelopen worden. De vijf-kilo meter is bestemd voor de groepen 1 tot en met 4 van de basisscholen en 65-plussers. De start is bij de Rijnstreek- hal aan de Dillenburg. Aan de muzikale intocht op don derdag werken mee de drum- en showband Dice Musica '83 uit Ter Aar, de fanfare Kunst na Arbeid uit Koudekerk, het jeugdkorps Adest Musica uit Sassenheim, de mini- en majorettes van Capriole uit Hazerswoude en uit Alphen drumband Con Brio, tamboer-, trompetter en majorettekorps Ridder- veld en de muziekvereniging Crescendo. Inschrijven kan op de Eikenlaan 53 in Al phen, 01720-75724. Avondvierdaagse (2) De avondvierdaagse in Leid schendam wordt vanaf van daag tot en met donderdag 4 juni gehouden. De afstanden variëren van 5 tot 15 kilome ter, ook voor rolstoelgebrui kers. Gestart wordt aan de school In Den Prinsenhof. Inlichtingen verstrekt me vrouw A. Verhage, P.J.W. Frisolaan 139, Leidschendam, tel. 273305 (van 19.00 tot 21.00 uur). Orgel In de St. Agatha-kerk in Lis- se wordt morgenavond een kerkconcert verzorgd door de „De Vrienden van het Adema-orgel". Het concert begint om kwart over acht en de toegangsprijs bedraagt 3,50. Opgetreden wordt door het dameskoor Wheaton Conservatory of Music uit Il linois (USA). Pastoor Schrama wordt de hand gedrukt door zijn opvolger pastoor Nijman. FOTO: WIM VAN NOORTJ- ido pc :£n OUD ADE De bevol king van Oud Ade bezorg de de scheidende pastoor A.H. Schrama gisteren een onvergetelijke dag, waar. an alle deelnemers veel genoegen beleefden. Het begon met een schit terende Hoogmis in de bomvolle Sint Bavo Kerk waarbij zowel het jonge renkoor als het dames- en herenkoor van Oud Ade, alsmede de zeereerwaarde heren J. W. M. Nijman, Th. van der Geest en pa ter Korbey acte de pré- sence gaven. De nadruk lag op een feeste lijk afscheid, waarbij dank baarheid de boventoon voerde. Het was overigens niet alleen de pastoor waarvan Oud Ade afscheid nam. Ook de kosteres, tevens huishoudster Gonnie Kneppers werd in de hulde betrokken. Namens de Oud Adese bevolking bood de heer R. Hartog een geschenk onder couvert aan, alsmede een prachtig versierde kandelaar met paaskaars en een ingeliiste afbeelding van het nostalgi sche kerkje van Oud Ade. Tij dens een druk bezochte recep tie in het dorsphuis voerden velen het woord. Namens het huidige kerkbestuur sprak de heer N. van Schie en namens het kerkbestuur in vroegere samenstelling de heer P. van Seggelen. Burgemeester A.H. Meerburg noemde het een uniek feit dat pastoor Schrama nog tien jaar na zijn pensioengerechtigde OUD ADE „Pas maar op, dat die mooie parochie die bij pastoor Antonius van der Plaat in 1630 begon niet bij pas toor Antonius Schrama zal eindigen". Zo citeerde de inne mende pastoor Schrama van Oud Ade eens „een in de praktijk vergrijsde pastoor". De waarschuwing dreigde heel even van pas te komen toen pastoor A. H. Schrama (74) te kennen gaf met emeritaat te gaan. Dankzij de be reidwilligheid van pastoor J. W. M. Nijman van het nabu rige dorp Rijpwetering blijven kerk en pastorie van Oud Ade echter in gebruik. De bisschop wil dat Oud Ade een eigen zelfstandige parochie blijft, die dezelfde pastoor heeft als Rijpwetering. Hoewel dit een taakverzwaring be tekent voor pastoor Nijman, is hij niet de enige geestelijke die in meer dan één parochie werkt. Het bisdom staat deze oplossing voor omdat ook de pastoors van Oude Werering, Woubrugge, Hoogmade en Roelofarendsveen (Petrus Ban den) de pensioengerechtigde leeftijd al zijn gepasseerd. De pastorie in Oud Ade blijft bewoond. ,Sn leeftijd doorgaat. Aan de ande re kant zag hij een triest feit aan deze zaak: „Kennelijk moest u lang doorgaan, omdat er geen opvolger was". Voor pastoor Nijman trok hij de vol gende vergelijking: „Voortaan doen twee dorpen samen met één pastoor, maar zes dorpen moeten het al jaren doen met slechts één burgemeester". Meerburg toonde zich namens de gemeente Alkemade dank baar: „De hechte organisatie van Oud Ade rond de kerk voorkwam veel probleemge vallen bij Sociale Zaken". Hij herinnerde er de aanwezigen aan, dat pastoor Schrama niet alleen op geestelijk gebied de centrale persoon was, maar ook op vele andere manieren. Zo behoorde pastoor Schrama tot de oprichters van de histo rische vereniging „Oud Alke made" en van de bekende zangvereniging „Vox Laeta". Oud-burgemeester J.S. Wage naar herinnerde de aanwezii gen eraan dat pastoor Schram(6.3 verantwoordelijk gesteld mal worden voor de benoeming-® van Wagenaar tot burgemee? ter zes jaar geleden. „Schram<9.4 bad er al jaren voor, het wat9.4 gewoon gebedsverhoring" aflM' dus Wagenaar. Namens de aft deling Oud Ade van de Land en Tuinbouw Bond sprak di heer C. van der Geest zijö waardering uit over het feil dat pastoor Schrama door zijn abonnementen op agrarisch! weekbladen goed op de hoogt! was met het reilen en zeileiH-O: van de agrarische sector. Hij bood een grote mand met pro* dukten van eigen bodem: boe* renboter, boerenkaas en eic ren. Tot slot verzorgde d! Rijpweteringse muziekvereni ging een muzikale aubade. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. RIJNSBURG Mevrouw M.E.J. Lubbers-Hooge- weegen, echtgenote vam de premier, opent morgen in de veiling Flora in Rijnsburg de Zomerflora '87. Deze jaarlijkse ten toonstelling van zomer bloemen wordt dit keer veel vroeger dan anders gehouden. Dit komt om dat de achtste Zomerflora is uitgebreid met perk planten. De expositie duurt tot en met 6 juni. Het vroege tijdstip dwingt de leveranciers van zomerbloe men hun produkten veel vroe ger dan normaal in bloei te hebben. Dit betekent dat de bloemen, die normaal buiten worden geteeld, in de kas in bloei worden getrokken. Vol gens de organisatoren zal dit in alle gevallen lukken. Som mige bloemen worden wel met vijf maanden vervroegd. Zo zijn er in Rijnsburg herfstas- ters te zien die normaal in ok tober bloeien. Volgens de organisatoren van de Zomerflora is het toch aan te raden dat bloemen kwekers zich gaan richten op het telen van vervroegde of verlate zo merbloemen. De laatste jaren jaren is het aanbod van zomerbloe- :ijn di zen daarom laag. Dit grote men zeer groot en zijn de prij- aanbod wordt onder meer ver oorzaakt door akkerbouwbe drijven die zich zijn gaan rich ten op het telen van zomer bloemen. Wie zomerbloemen onder glas gaat verbouwen en ze vroeger of later dan nor maal op de markt brengt, kan rekenen op goede prijzen. De perkplanten (zals afrikaan- tjes, vlijtige liesjes, geraniums) zijn erbij gehaald omdat er nergens een perkplantenbeurs is. Volgens de heer N.H. Hem mes wordt zelfs nergens ter wereld een dergelijke beurs gehouden. In Rijnsburg en omgeving worden overigens weinig perkplanten geteeld. Mogelijk dat bedrijven die bol len in bloei trekken zich op de perkplanten kunnen gaan richten. Het aanbod van bol- bloemen wordt steeds groter (er dreigt zelfs een overpro duce) en ook hier geldt dat de prijzen sterk worden ge drukt, zo legt Hemmes uit. Vak De Zomerflora is in de eerste plaats bestemd voor de men sen uit het vak. Al zijn „gewo ne" belangstellenden ook wel kom, zij brengen immers het nodige geld in het laatje. „De beurs is pas geslaagd als er 5.000 mensen uit het vak zijn geweest", zegt Hemmes. Vorig i'aar trok de Zomerflora 16.000 >ezoekers. Dit jaar wordt op meer gehoopt, zeker nu de ex- rjsitieruimte is verdubbeld en 500 vierkante meter groot is. De organisatoren hopen op niet al te mooi weer. „Wij heb ben traditiegetrouw te kampen met mooi weer", aldus Hem mes. De Zomerflora bestaat niet al leen uit de 150.000 stuks zo merbloemen (verdeeld over 200 variëteiten) en perkplan ten, maar er zijn ook andere dingen te zien. Zo zijn er de monstraties Japanse bloem- sierkunst (Ikebana) door de bekende Doris Diels, is er een bonsai show en kan men zich op de hoogte stellen van de laatste ontwikkelingen op het gebied van de weefselkweek. Verder zijn er diverse kraampjes met bloemen, plan ten, cactussen en bloemschik materiaal en toont een potten bakker zijn kunnen. Voor de mensen uit het vak is er een 1.000 vierkante meter grote mechanisatietentoonstelling, met onder meer diverse bloe- menverwerkingslijnen en zaaimachines. Het publiek kan via de veilingklok planten en bloemen kopen. Mevrouw Lubbers zal de Zo merflora niet alleen openen, maar ook zal zij een aantal prijzen uitreiken. Van het pu bliek wordt ook een oordeel gevraagd. Dit zal uiteindelijk resulteren in de publieksprijs. De Zomerflora is op dinsdag 2 juni van twee uur 's middag tot tien uur 's avonds geopend, op woensdag tot en met vrij dag van tien tot tien uur en op de laatste dag, zaterdag, van tien tot vijf uur. Op 3 juni houdt de Proeftuin open dag. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden, kinderen en houders van een Pas 65 moeten een rijksdaalder betalen. -41.51 ZOETERWOUDE/ ROELO FARENDSVEEN De St. Jans Fanfare uit Zoeterwoude heeft dit weekend de eerste prijs met lof behaald tijdens het jaarlijkse muziekconcours van de katholieke bond van muziekgezelschappen in Zuid- Holland. Het harmonieorkest van muziekvereniging Liefde* voor Harmonie uit Roelofa rendsveen onder leiding van Bouke Schut werd vierde. Het concours werd gehouden in De Leuningjes in Poeldijk. Liefde voor Harmonie kwam uit in de afdeling „uitmun tendheid" en behaalde voor het verplichte werk te weten „Suite on Greek Lovesongs" van H. van Lijnschoten 147 punten. Het vrije werk, te we ten Western Pictures van K. l punten opfi.5< hetgeen een totaal van 291 punten betekent, slechts negext— punten verwijderd van promoQp tie naar de ere-afdeling. Eindj^ uitslag van het muziekcon^ cours, waaraan in totaal elrw korpsen meededen: eerste prij^3( St. Jans fanfare ZoeterwoudeM^ 324 punten, hetgeen een eersté#.4! prijs met lof betekent plus proj{j-1( motie naar de superieure klasC' se en het winnen van de wis^i selbeker. Tweede prijs harmo nie St. Caecilia uit Schiplui' den, 306 punten, eerste priji met promotie naar de supe rieure afdeling. Derde prijs, Orthense harmonie uit Den Bosch, 298,5 punt, eerste prijs*^ Vierde prijs Liefde voor HarRT monie? 297 punten, eerste prijalH categorie uitmuntendheid. i9.o< ZOETERWOUDE Bij een frontale botsing op de Provincial* Weg in Zoeterwoude zijn in de nacht van vrijdag op zaterdaf twee mannen licht gewond geraakt. Het ongeluk werd veroor zaakt door een 23-jarige inwoner van Zoeterwoude die op df Provinciale Weg reed en de Van Santhorstweg wilde inslaan Hij verleende geen voorrang aan een 24-jarige automobilist ui> Katwijk, die hem tegemoet kwam. De politie vermoedt dat di man uit Hazerswoude teveel drank op had. Er is een bloedproet. afgenomen, waarvan het resultaat vanmorgen nog niet beKen&j was. Beide bestuurders zijn voor onderzoek overgebracht naaj&( het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. De autas zijn gehee vernield.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8