Omwegen Piet van Veen kan wonderlijke dingen vertellen Boemer zoekt een rustig tehuis aan tafel LEIDEN OMGEVING CeidocSoiwcmt BURGERLIJKE STAND Si lenstuerlening dagpuzzel ZATERDAG 18 APRIL 1987 PAGIlf EEN JUBILEUMLAWINE IN HET GRENSDORP LEIMUIDEN Op mijn omwegen door stad en land W^m'$Êg2Smil^Ê kom ik graag mensen tegen. U kunt ""W-' mij telefonisch ol' schriftelijk vertellen JjW wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 HSsPK^t fkTtüHBai - 12 22 44 op toestel 10. Hoor Ton Piclcrs Er heerst deze dagen een jubileerwoede aan het Noordeinde in Lei- muiden, het dorp op de grens met Noord-Hol land. Aan huize Van Veen zie je meteen dat er iets aan de hand is. De woning hangt van binnen en buiten vol slingers en guirlandes, en het bekende bordje, verkrijgbaar bij elke winkel in feestartikelen, zegt met uitroeptekens „Hulde aan het Bruids paar!!" En ja hoor, het echtpaar is veertig jaar getrouwd: Piet van Veen en zijn „meisje" Pietje v.d.Meer, in Leimuiden wijd en zijd bekend. Piet's zuster, die 25 jaar geleden met haar man naar de Ver. Staten ver trok en nu voor enige tijd in ons land verblijft om het feest luister bij te zetten, stuurde eens een kaart naar „Piet en Piet je, Leimuiden". De ansicht werd vanzelf sprekend op het juiste adres bezorgd. Maar er is bij Van Veen nog meer aan de hand: vader Jaap van Veen begon in 1902, 85 jaar geleden, een kleermakerij annex kap perszaak, waarvan nog steeds de vruchten zij het in een gewijzigd assortiment geplukt worden. Maar in dit jubileumjaar 1987 komt er nog meer om de hoek kij ken. Piet van Veen (67 en fors gebouwd; „m'n meissie zal nu zo ongeveer tegen de 17 lopen"; „joh, doe toch niet zo gek, zo is die man van me nou altijd hè", protesteert Pietje met plezier) annon ceert: „Het is 45 jaar gele den, dat mijn vader de zaak op mijn naam schreef. Bo vendien gedenk ik, dat ik op m'n 12e jaar in de kleerma kerij terechtkwam; ik zit nu dus 55 jaar in het vak. Zo zal er nog wel meer zijn, met ronde jaartallen, waar ik op het moment niet op kan ko men. Ik zeg dan ook altijd: Van Veen, Van Veen, waar mot dat heen". Piet en Pietje (haar verame- rikaanste schoonzusje Co- lumba, sedert door magen en zaten Clum genoemd, met lichtelijk accent je hoort zó, dat ze twee mijl van Washington in Virginia woont: „Pietje met d'r korte pootjes is altijd Piet's stut en steun geweest") Hebben er samen in hun leven heel wat van gemaakt. Piet vindt dan ook, dat daar best eens in z'n lijfkrant over geschreven kan worden. Piet geeft een relaas weg, dat at en toe door Pietje onderbroken en afgeremd wordt: „Niet zo snel joh, die man kan je tem po niet bijhouden". Ik zeg: „Ja meneer Van Veen, op zo'n manier kan ik er geen touw aan vastknopen". Piet trekt zich er niets vanaan en laat de geschiedenis van zijn geslacht met een flux de bouche passeren. Kapper „Toen "mijn vader Jaap een jaar of 24 was, begon hij in 1902 voor z'n eigen: heren kapper en kleermaker, dat hoorde nou eenmaal bij el kaar. In de advertenties las je in die tijd: kapper-kleer maker gevraagd. Het was een rottijd. Armoe. Er was geen cent. Eigenlijk had hij op het land willen werken, maar vader had een klomp voet en was nog net goed ge noeg voor kapper, alias kleermaker, coupeur zeiden ze met een mooi woord. Mijn grootvader was al vóór z'n veertigste gestorven en voor vader Jaap was het een hele opgave om het gezin in le ven te houden. Zo hinkte hij bijvoorbeeld de boeren langs om het afgedankte koffie- prut op te hellen. Dan kon hij er weer een slap afgietsel van brouwen. Dat ging zo, in die jaren". Maar vader Van Veen rooi de het toch, met dat knip pen, scheren en kleren in el kaar zetten. Piet: „Later kwam er een dameskapper bij. De mannen hier op het dorp, en zo was het overal, lieten zich eens in de week scheren. Dan hadden ze een baard van hier tot gunder. Als jochie heb ik dat alle maal meegemaakt. Of je kwam bij de boer thuis, twee keer in de week. Maar voor het knippen moesten ze in de zaak wezen. Twaalf gul den in het jaar betaalde de boer daarvoor. Eigen laatje, met eigen scheerzeep, kwast en mes en een schone hand doek. Toen ik 12 jaar was mocht ik alleen maar inze pen. Dat heeft mijn zus hier trouwens ook nog gedaan voor ze naar Amerika ging. Die was ook al vroeg, net zo als m'n vrouw, van alle markten thuis. Of vader vroeg aan de klant: mag Piet je scheren? Nou, en als dat mocht was ik de koning te rijk natuurlijk. Ach ja, m'n vader was een buitengewoon goeie kleermaker en een eerste klas kapper. In de stad had hij goed geld kun nen verdienen, maar hij bleef hier op het dorp". Jo Walgering Toen Piet zijn diensttijd vol tooid had kwamen ae da messalon en de kleermakerij in de werkplaats achter het huis. Toen kwam ook Jo Walgering als knecht in dienst en die is tot z'n 70ste doorgegaan; Jo is drie jaar geleden gestorven. Piet van Veen bleef kleermaker toen zijn aandeel in de kappers zaak was weggeëbd en over genomen door broer Jan. De maatkleding kun je tegen woordig wel zo'n beetje ver geten: 45 uur werken aan een kostuum, dat komt al gauw op een dikke 2000 gul den. Toch had je vroeger heel wat mensen die gewend waren aan een maatpak. Je betaalde daar, vóór de oor log, 35 gulden voor, met al les erop en eraan. Piet van Veen: „De invoering van de BTW heeft ons vak onbe hoorlijk de das omgedaan; dat geld is voor de meesten bijna niet meer op te bren gen. Dan moet de stof ook Piet van Veen en zijn vrouw zijn in Leimuiden wijd en zijd bekend. nog betaald worden. Maar wat moet je, als je toevallig een bochel hebt (zoals een Haagse klant van me)? Drie kwart van mijn klanten komt van buitenaf. Wat ze bij ons kopen wordt voor niets vermaakt, als dat nodig zou zijn. Maar ja, nog maar weinigen laten een maatkos tuum maken. Tegenwoordig kies ik met een klant een model en de stof uit, neem de maat en stuur de hele santemekraam naar een kle dingfabriek in Duitsland. Daar wordt dan een „forcé" gemaakt, een kostuum dat op persoonlijke maatgege- vens in een soort confectie werk wordt gerealiseerd. Het is op maat gesneden. In Nederland doen ze dat al niet meer; dat zou niet lo nend zijn". Aan „pomp werk" wordt nog wel ge daan: mouwen of broeken verlengen of inkorten. Knoopje zus of knoopje zo verleggen. Piet van Veen (zelf punc tueel en modieus gekleed, meestal van eigen fabrikaat) is opgegroeid in de kleerma kerij, tussen de al dan niet geschoren lakens, de Engelse tweeds en de Schotse che viots, de visgraten en meer verfijnde dessins. Hij vero verde eerste prijzen in Utrecht op kringwedstrijden tussen deelnemende kleer makers. Soms kwam er een uitdagende order binnen voor Manchester broeken, onooglijke dingen met een foeilekijk hangend kruis, zeg maar lobbezakken. Maar wel een opdracht voor 50 stuks tegelijk. Vijf kwartjes moes ten die losse exemplaren kosten, maar Van Veen (va der en zoon) voerde die hele partij uit voor drie kwartjes per broek, na heel wat over wegen. Maar dan moest de klant er wel zelf de knopen en de voering bijgeven. Pa was wel goed, maar niet gek, herinnert de zoon zich nog heel best. „Hij was een strenge leermeester, maar ik heb dit geweldige ambacht grondig van hem geleerd. Ik was toen een jaartje of 16". Piet maakte destijds vier van die Manchester gerib- beldè lobbesen op één dag, en was dan 's avonds tegen II uur klaar. Doodmoe. En dan volgde een korte nacht rust. Vroeg op tafel ,,'s Zomers sprong ik om kwart voor zes 's morgens op m'n tafel en ging daar in kleermakerszit aan het werk. Een soort Boeddha, maar zonder te mediteren, 's Winters begonnen we om kwart over zessen. Vader nam weieens een slok azijn om wakker te blijven. Die ging tot in de nacht door. Ja joh, je sprong in die dagen op de tafel en er weer even snel vanaf als er geknipt of geschoren moest worden: scheren 15 cent, knippen een kwartje". Maar de kleerma kerij werd voor Piet en z'n Pietje de hoofdzaak. Nu is het woord aan de jeugd. Piet's zoon Jaap (38) voert de heren- en damesmode zaak aan de Dorpsstraat. De familiekapper is Jacques, de zoon van overleden broer Jan. Piet van Veen, de brui degom weer 'ns'een keer, na 40 jaar, springt niet meer da gelijks als een jonge bok op de tafel om in kleermakers zit een meesterstuk samen te stellen. Dat hoeft ook niet meer. Hij vindt het wel jam mer, want hij heeft het cou peurschap van draad tot draad, van vezel tot vezel en van knoop tot knoop, tot en met alle fournituren meege maakt. Maar hij is nog jong en je kunt nog van alles van Piet van Veen verwachten. En z'n Pietje houdt de wind eronder. Ja, die kapperszaak van wel eer. Piet van Veen weet daar nog alles van: „Een winkel vol volk, op de zater dagavond. In een kappers zaak werd geweldig geou- weh...., laat ik zeggen ge kletst. Daar hoorde je de nieuwtjes in de dorpsge meenschap. Dan zaten er 25 mensen te wachten tot ze een ons wogen om geschoren of geknipt te worden. Daar bouwde je een filosofie op. De sjeu is er van af, maar ik heb een geweldige tijd ach ter de rug". Piet rijdt nog graag in zijn comfortabele Amerikaanse wagen, die hij eenmaal vanuit de States verworven heeft. „Krank zinnig hoge belasting, en dan nog zoiets als 1 op 4, maar ik rij op gas. Dat scheelt. En als ik dan op familiebezoek naar Zwitserland rij, zit ik op rozen achter het stuur". Accenten in een episode. Zo verglijdt het leven van een Van Veen dynastie in Lei muiden. Hulde aan het bruidspaar is hier wel op z'n plaats. LEIDEN Geboren: Jozef Gerardus zv. G. R. W. Berk en E. J. Brussel; Marieke Joanna dv. P. M. L. Frentrop en M. Sepers; Robin Pieter zv. E. van Duyvenbode; Samantha Theadora dv. J. P. Bljker en W. M. A. M Vrijburg; Jolanda Elisabeth dv. J. J. van Kleef en M. G. E. Vrouwenvelder; Michel Pierre zv. J. W. Lafflte en G. E. Olive- ra; Simone dv. M. J. Heemskerk; Win nie Marloes dv. C. M. Mokveld en M. Veldhuizen; Jeanette Corine dv. B. M. van der Marei en A. C. Vooijs; Gert- Wim Adrlaan zv. G. W. Zandbergen en L. H. Baretta; Mattheus Hendricus Maria zv. T. H. M. Bakker en M. J. M. Turenhout; Saskia Wllhelmina Henri- ca dv. G. A. Volwater en W. C. Hille- brand; Alex Arie Teunis zv. A. T. van Duljn en W. van der Plas; Samantha Florence Roxanne dv. H. K. van Leeu wen en H. T. van der Wijst; Safia dv. L. Kassi en K. Rabaai; Souad dv. M. Skakni en Y. Bouragba; Arie Cornelis Paulus zv. A. van Zeist en G. G. Vel- thuijzen; Lala Amlna dv. M. D. Achou- ak El Idrissi en F. Rami; Tristan zv. W. J. Abcouwer en F. M. L. Wouters; Maybrltt dv. W. J. Abcouwer en F. M. L. Wouters; Gijsbert Jan zv. C. van Zadelhoff en A. J. Kouwen; Petronella dv. W. van der Plas en W. Jonker; Cornelia Wilhelmlna Aafje dv. T. van Rhijn en C. van der Plas; Eva Maria dv. A. P. van den Berg en S. M. C. Jansen; Mandy dv. P Smit en S. RIJs- bergen; Tom zv. P. Smit en S. Rijs- bergen; Hester dv. J. H. M. van der Graaf en J. T. M. van Harteveld; Ar- noud Pieter Karei zv. H. A. Ketelaar en I. A. S. van der Ploeg; Anton David Oudshoorn zv. L. K. Oudshoorn en A. G. Rijswijk; Fleur Petronella Cornelia dv. L. P. M. Kortekaas en M. T. S. van Paridon; Anouck Kirsten dv. R. B. Hunck en J. T. M. Spruit; Deborah Lisa dv. P. G. M. van Rijn en S. Tij- sen; Wouter Erik zv. A. Kruithof en G. C. Havenaar; Marlon dv. A. de Moolj en W. Gravekamp; Neeltje Anna dv. A. Hoogerdijk en P. S. Remmelzwaal; Seen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-l 122248 en uw krant wordt nog dezelf-' de avond nabezorgd. Mila Joanne Andrèe dv. J. Colijn en H. M. Drop; Femke Maria dv. J. C. M. van Noort en Y. J. M. van der Poel; Pieter zv. J. Hoek en B. J. Gujjt; Ariënne dv. D. Verhoef en L J. Guijt; Jacolien dv. D. Verhoef en l. J. Guijt; Bob zv. J. Spies en H. J. M. Zwets loot; Jan Willem zv. J. W. Kuijt en J. C. van Rijn; Rajko zv. R. Smaak en M. C. B. van Steijn; Freddy Amino zv. A. A. Hazenoot en J. A. de Moolj; Da- niëlle dv. G. Bekooij en M. C. Prins; Kim dv. C. Zandbergen en C. van Beusekom; Anne Ids zv. L. J. Talsma en J. Oudshoorn; Nicolaas Johannes zv. N. de Bes en J. M. M. Beekman; Gerrit Jacob zv. G. W. van Egmond en J. van Beelen; Arianne dv. G. W. van Egmond en J. van Beelen; Dennis zv. C. H. Hoppers en Y. Neuteboom; Michelle Caroline dv. A. K. Visch en J. H. Beekhuizen; Eveline dv. H. Feijten en R. H. Buitelaar; Lotte Eline dv. L. 5. Couperus en T. W. M. Ham; Sanne dv. M. L. M. van Eeden en S. M. C. Bakker; Bastiaan zv. N. Schulte en H. C. M. Witteman. Overleden: A. Devllee, geb. 19 aug. 02. man; L. Laman. geb. 18 feb. 95. man; T. Dijkstra, geb. 21 febr. 42, man; J. W. Broekhaus, geb. 17 nov. 11, vr. geh. gew. met: W. Kleijn; J. Minnaar, geb. 18 apr. 36, vr. ev. A. M. Drlessen; W. E. Prins. geb. 21 dec. 85 man; J. J. Leerkes, geb. 1 mrt. 45 man; T. E. Broekhof, geb. 31 jul. 08. vr. geh. gew. met: H. C. Duivenvoor de; T. W. Stadman, geb. 28 jul. 96, vr.; H. L. de Vries. geb. 12 dec. 09, man; C. Kijk in de Vegte, geb. 2 feb. 06. man; B. W. M. A. Terwindt. geb. 27 febr. 11, vr.; A. J. Vermeeren, geb. 27 okt. 20, man; B. H. Questroo, geb. 26 jul. 01. vr.; S. van Amerongen, geb. 12 okt. 14, vr.; J. J. M. Wieg man. geb. 15 aug. 96, man; C. Volke ring. geb. 16 dec. 12, vr.. geh. gew. met: C. Galjaard; W. Beintema, geb. 20 mrt. 10 man. Gehuwd: G. W. T. Gremmen en E. L. Servaas; K. H. Tjan en M. E. van der Walle; M. van Vliet en G. J. C. van Dorp; P. Stehouwer en W. A. Dekker; B. Leentvaar en A. Beer; A. K. A. M. Nasr en J. van Meljgaarden; C. J. Heemskerk en J. Tuijnder. Ondertrouwd: M. Blasse H. Hege man; M. D. E. G. H. Blondeau N. van der Hoeven; M. G. W. Vlasman K. A. Kuiters; R. Masurel H. E. van Klaren- bosch; B. J. J. Tielens E. J de Blaeij; S. M. Rompa C. M. A. Soer; J. van der Bent E. J. Gijsman; F. A. Pera B. C. Lepelaar; R. F. van Eek G. M. G. Koning; J. van Egmond A. G. Kiewiet; P. J. Koekebakker I. J. IJzerman; J. M. de Jong S. van Oosten; R. J. Moe- nen M. Marks; G. L. van Duljvendijk I. D. Bellaart; R. P. Tlchler B. van den Bos; G. J. Jukema M. M. Quanjer; R. C. Teske M. Fllippo. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf ge vonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 95 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Ge opend: di-vr 10-12, 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma ge sloten. Boemer, een kleine bas taard hond van nog geen jaar oud, is nog maar pas in het dierenasiel. Zijn baas heeft afstand van hem gedaan, omdat hij een kind gebeten zou hebben. Een hond bijt niet zonder rede een kind. Pesterijen, die de hond in de war hebben gebracht zullen de oor zaak zijn, zegt asielbe heerder Gottschal. Boemer is door dit voorval erg in de war. Hij doet nie mand kwaad, maar zijn ge drag is zodanig verstoord dat hij erg onrustig en angstig is. Het is voor het karakter van Boemer belangrijk dat snel een lieve baas voor hem wordt gevonden. In een rus tige omgeving, waar hij niqt teveel alleen wordt gelaten zal Boemer zeker opleven en zijn angsten kwijtraken. Omgang met jonge kinderen is voor Boemer af te raden. Daarentegen kan Bcemer het uitstekend vinden met vol wassenen die hem met veel liefde een goed tehuis kun nen bieden. Boemer gedraagt zich het beste wanneer zijn baas blijk weet te geven van enig overwicht. „Je moet hem laten weten dat hij niet alles kan doen waar hij zin in heeft", zegt de asielbeheer der, „dan gaat het prima". Dat hij gelijk heeft, blijkt wanneer het lieve beest eens uit zijn hok wordt gehaald. Blij als hij is dat hij weer even aan de vrijheid mag ruiken, springt de bastaard in het rond, maar met een flin ke vermaning is hij al weer snel tot de orde geroepen. Pedro De 10 maanden oude bas taard hond Pedro heeft in middels een goede baas ge vonden. Pedro werd vorige week door een van de asiel medewerkers in de slootkant in de Besjeslaan gevonden. De hond zat met een riem vastgebonden aan de brie venbus. Er is niet gereageerd op de oproep of de persoon die hem daar heeft vastgebonden zich wilde melden. De buren van het dierenasiel aan de Besjes- laan hebben echter wel in de nacht dat Pedro is achterge laten iemand snel bij de plek Boemer kan het goed vinden met volwassenen. zien weglopen. Meer is er over dit gebeuren niet be heerder Gottschal. „Als een hond niet meer welkom is in kend. „Ik begrijp niet dat een gezin, breng het dier dan mensen zo hard kunnen zijn naar het asiel; bindt het niet voor een dier", zegt asielbe- aan een brievenbus". Voor eerste paasdag: kervelsoep - kip met W vruchten, rijst en kerriesaus met stukjes itsc paprika - ijstaart Braad de kip in bet vefr termengsel in een l bruin en gaar. Houd i1 on een schotel warm Kip met vruchten. Voor twee personen: 1 (mais)braadkuiken, zout. peper, nootmuskaat, 15 g boter, 1 kiwi, 1 banaan, 1 sinaasappel, 2 bolletjes gember. Wrijf de gewassen kip in met een mengsel van zout, peper en nootmuskaat. Snijd het kippevet klein en bak het in de boter uit op een schotel warm 1 bak plakken kiwi enf( naan en parten sinaaW pel met stukjes geiF warm in het o vergebl^ vet. Leg de vruchten orf1' kip en schenk er het i drie lepels water gem? de braadvet over. Voor tweede paasdag: garnalen-sinaasappelcocktail - spinazieschotel met aardappelen en botersaii - koffie met gebak Garnalen-sinaasappelcock tail. Voor twee: 2 sinaasappels, 100 g garnalen, 2 blaadjes sla, 2 lepels mayonaise, 0,5 dl slagroom, zout, peper, worcestersaus, 1 lepel to matenketchup, sherry en cognac, peterselie, halve citroen. Leg stukjes sinaasappel met de garnalen op een blaadje sla in een ruim glas. Schep er een sausje op van mayonaise, half stijf geslagen room, zout, peper, worcestersaus, to matenketchup, sherry en cognac. Garneer met peter selie en een part citroen. Spinazieschotel. S Voor twee: 450 g diep} spinazie, 1 plak geko\ ham a 100 g, zout, pt nootmuskaat, beschui lepels geraspte kaai, hardgekookte eieren. Meng de ontdooide spin met blokjes ham, zout, per, nootmuskaat en i schuit. Doe de groen til een ovenschaal, besf haar met kaas en laat onder de hete grill smel Garneer met plakken ei Menutip voor dini schnitzel met ijsbergsla gebakken aardappelen 9 troen-rijstevla. it JE Al ARTSEN Leiden:.* Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg. Meyer, R. van Leeuwen. Verhage. Groene- veld en De Ruiter: za. dr. Meyer, tel. 215510; zo. dr. Zwijnenburg, tel. 412166; ma. dr. Verhage en Maris, tel. 218661. Groep 2: za. Bergmeyer, Pieterse, Van Gent. Taytelbaum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en E. de Lange: za. dr. Nering Bödel, tel. 124403; zo. dr. Kruis, tel. 126371 en ma. dr. Klaas sen, tel. 213546. Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W. de Bruij- ne, J. de Bruijne, Stolk. Jürgens, Fogelberg en Muysenbergh: za. dr. Stolk. tel. 125820; zo. dr. de Bruy- ne. tel. 141225 en ma. dr. Bolsius, tel. 144007. Groep 4: Van Win gerden, Lahr, Van Rijn. Bénit, Nieu- wenhuis. Roos. Boer, Van de Waardt, Arnou, J. Zaaijer en R. Zaaijer: za. dr. Zaaijer. tel. 316008; zo. dr. Van Wingerden, tel. 310047 en ma. dr. Benit, tel. 720404. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Rein- ders, D. Hammerstein en A. Ham- merstein: za. dr. Crul, tel. 142888; zo. dr. Prince, tel. 761754 en ma. dr. Schaefer. Oegstgeeat: vanaf za. 10 uur: dr. Hugenholtz, tel. 155666, ma. dr. Van Overvest, tel. 173994. Spreekuur za., zo. en ma. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850. Leiderdorp: za. en zo. dr. Ouwer- kerk, tel. 891037; ma. dr. Van Vel- zen. tel. 891100, Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Koopmans, tel. 6352; zo. dr. Van Dam, tel. 3960 en ma. dr. Baars, tel. 3960. Warmond - Voorhout: za. en zo. dr. Walen kamp, tel. 01711-10030, ma. dr. Hoornweg en dr. Sleeboom, tel. 02522-11393. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300. Kat wijk aan Zee: dr. Dijk. tel. 12336. e Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Hagen, tel. 13222. Sassen- heim: dr. De Graaft, tel. 12479. e Alkemade - Rijnsaterwoude: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202. Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen/Brock: dr. Van Mierlo, tel. 01713-5289. e Alphen: groep 1. za. dr. Eyssink- Smeets, tel. 32059; zo. dr. Smit, tel. 01720-45371 en ma. dr. Zikel. tel. 31905, groep 2. za. dr. Boss, tel. 72472; zo. dr. Wljnmaalen, tel. 72079 en ma. dr. Van der Steen, tel. 72738. Hazerswoude-Koude- kerk: dr. Sprangers, tel. 01714- 3700. Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. Harderwijk, tel. 01727- 7540, ma. dr. Buiter, tel. 079- 313737. Langeraar - Nieuwveen - Ter Aar - Woubrugge: za. en zo. dr. Nooter en Vreljllng, tel. 01729- 8104; ma. dr. Van Sprang en Zand- stra, tel. 01722-2811. Nieuwkoop - Noorden: za. en zo. dr. Waelen, tel. 01723-9532; ma. dr. Brinkman, tel. 01725-9301. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp Oegstgeest - Warmond: vr. dr. Beye. tel. 071-890790, za. dr. v.d. Vorst, tel. 071-173847, zo. Van Iterson, tel. 071-170729 en ma. dr. Remmert, tel. 071-177288, spreek uur om 13.00 uur. Alkemade - Leimuiden: eigen tandarts bellen voor 15.00 uur. Leidechendam: Voor spoedgevallen tel. 974491. Bollenstreek: za., zo. en ma. dr. Leyfeld, tel. 02520-22842. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Centraal en apotheek Van Breest Smallenburg; ma. apotheek Haven en apotheek Hofland. Alkemade: Apotheek Alkemade, open: zat 12-13, 17.30- 18 u. zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Kat wijk - Rijnsburg: Katwljkse apo theek, Princestraat 3, Katwijk, tel. 01718-12755. Leidschendam: za. en zo. Panter-apotheek, Prins Ber- nhardstraat 214, Voorburg tel. 864883; ma. apotheek Steenvoor de. Prinses Margrietsingel 54, Rijs wijk tel. 940129. Noordwijker- hout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u.; zo en ma. van 12-13 u. en 17-18 u.. Spoedrecepten tel. 73511 of dienstbel. Saasenheim: tel. 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel. 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoor dapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Roest, tel. 890405, dr. Koster, tel. 01717-3836. Voorschoten -Leid schendam: dr. Westgeest, tel. 071- 768616. Bollenstreek: dr. Scheele, tel. 02521-10847. Kat wijk: Opgave via het antwoordap paraat, op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Dlaco- nessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuls). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ& Diaconessenhuis: Bezoekuurr gelijks van 16.00 tot 17.00 u van 18.30 tot 19.30 uur. Kind deling dagelijks van 14.00j 20.00. Niet meer dan twee tx kers per patiënt. Sint ElizaL ziekenhuis: Volwassenen dagt van 14.00-14.45 u. en van 11 19.30 u.; klasse-afdelingen 11.15-12.00 u. Kraamafdeling:, van 15.00-16.00 u. en van 11 19.30 u. en van 19.30-21.00 i leen voor vaders. Kinderafd dag. 15.00-18.30 u. CCU (h^ waking) dag. van 14.00-14.301 van 19.00-19.30 u. Intensieve pleging: dag. van 14.00-14.301 van 18.30-19.00 u. Sport-Me| Adviescentrum: Spreekuur 19.30-20.30 u. in het St. Elisal ziekenhuis. Endegeest: Di. e 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.(1 en 14.00-15.00 u.; eerste klassi geheld dag. Jelgersmaklif Jongerenteam: za. en zo. ij 17.00 u. Opname: werktf 16.45-17.45 u.; za. zo en feesl 10.00-11.30 en 14.00-16.3C Team A, C en D: dag. tot 21.1 met uitzondering van behanc den en etenstijden. Acaden) Ziekenhuis: Voor alle patli (behalve kinderen) zijn de beztf ren als volgt: Dagelijks 14.15-f u. en 18.30-19.30 u. Avondbè kuur afdeling verloskunde: 1| 19.00 u. De Praematurenafdi voor ouders en familie Is na leg met patiënten doorlopend zoek mogelijk. Bezoek aan ern patiënten: wanneer aan errt patiënten doorlopend be wordt toegestaan kan de hooft pleegkundige hiervoor spë kaarten verstrekken. Kinderklii zalen voor peuters, kleutert grote kinderen 15.15-17.00, b zaal en boxenafdeling: volgen! spraak met het verpleegkij hoofd. Bezoektijden kinderafd gen: voor ouders van opgenfl kinderen na overleg met verpl kundig hoofd. Voor andere ra kers van kinderen: Keel-, neut oorheelkunde en neurologie: Ij 15.00 en 18.30-19.30. Oogheej de en heelkunde: 14.15-15.01 18.30-19.00. Rijnoordziekenl Dagelijks 14.30-15.15 u. en li 19.30 u. Extra bezoek hartb king: 11.00-11.30 u. Extra ba vaders kraamafdeling: 19.30-4 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 i leen voor ouders 18.00-18.301 ANTI-DISCRIMINATIE CENT* MELDPUNT LEIDEN. Ketelbd steeg 10. Ma. t/m vr. telefot bereikbaar van 10.00 tot 16.0| 071-120903. Spreekuur ma. 11 15.00 en do. 18.80-20.30. BURGERRAADSLIEDEN K< brugsteeg 2, tel. 143171 (kantf ren). Spreekuren ma., dl. en 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.0 KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 2 kruipend dier; soonlijk vnw.; 10 gesponnen 11 smalle weg; 12 stoot; 14 br hef (afk. Latijn); 15 niet bevesti muzieknoot; 17 sierlijk dier; 11 rens; 19 buitenkansje; 22 zwen 23 buitendijks land; 24 klaar; 26 tot rouwbeklag (afk. Frans); maal; 28 niet-giftige slang; 29 met sierlijke bak; 31 per dag (a infectieziekte. Verticaal: 1 hoge functie; 3 bouwwerktuig; 4 kleurling; 5 b ze; 6 Europeaan; 7 voegwo oogholte; 13 straatversperrlr Bulgaarse munt; 16 tovergoc gymnastiektoestel; 18 boom; woord; 21 water doorlatent staatsiekleding; 26 wijfje v.e. k 27 vallei; 29 walkant; 30 muzit OPLOSSING •|S oe lex 62 :dod 92 :b|eB 52 :>|9| 12 Uie 02 :>)9j n !99j 91 :A9| gi igpeouj :sex 6 ;U9 L !J9| 9 :sojj s -Bd f '80 e :»BBiuoid(p 1 :|ta BUBIBUJ 29 p d ie :se|B>i 62 :6bp lz o d 92 :xe6 s2 :JB *2.1 :*|B 22 :J9||BA99Ui 61 'A99 01 'B| 91 'SOI si "SI frl ;jod 21 :l :u9Jb6 01 'A\ 8 :l0!»d9J 2 :|M|t»

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14