Gullit stuurt aan op breuk met PSV Ajax wel, PSV niet verder in beker Winst baat Kelly niet ighes steunt Cruijff Izaak-Jan Wouters Recette weg )RT CcidoeSouoant DONDERDAG 12 MAART 1987 PAGINA 9 JePPOV DICHT ^EINDZEGE >RES De schaakwereld kan ingzaam gaan opmaken voor een duel tussen wereldkam- Gari Kasparov en zijn voor- s het; Anatoli Karpov. Bij de twee- in Bin Linares, waaruit de uitda- te sppn Kasparov moet komen, twaaKarpov gisteren een voor lede! genomen van 4 1/2 - 2 1/2. >lgerjponent in de Spaanse stad Li lt onAndrei Sokolov, gaf de zesde 924 |die na 89 zetten was afgebro- is dept voordeel voor Karpov, zon en Ifder te spelen op. Uit de reste- erd izeven partijen heeft Karpov 959,je punten nodig om zich weer van Kasparov te mogen i. Het achtste duel staat voor op het programma. FC Den Haag blij met Excelsior DEN BOSCH FC Den Haag heeft voor de kwart finales van het KNVB-bekertoernooi een thuiswed strijd geloot tegen het Rotterdamse Excelsior, de ploeg waartegen enige tijd geleden een competitie duel werd gestaakt en waarvan nog nader wordt be paald of het restant wordt uitgespeeld. Namens FC Den Haag sprak secretaris Fred van Hal zijn vreug de uit over het resultaat van de loting. „In sportief én organisatorisch opzicht hadden wij het ongeluk kiger kunnen treffen". De vice-voorzitter van de Haagse club zal de gemeente vandaag schriftelijk verzoeken het duel op woensdag 1 april in het Zui derpark te mogen afwerken. Officieel staat voor een aanvraag een termijn van 30 dagen, maar in het ge val van bekerwedstrijden is dat niet noodzakelijk. De loting voor de vierde ronde van de strijd om de KNVB-beker had verder het volgende resultaat: Fortuna Sittard - Groningen/Geldrop, DS '79 - FC Den Bosch, Ajax - Vitesse. DS'79 toont zich een cupfighter DORDRECHT DS'79 vormt dit seizoen een ware kwelgeest voor eredivisie- ploegen. Over de ruggen van drie hoger spelende clubs be reikte de Dordtse formatie de laatste acht in de strijd om de KNVB-beker. Gisteravond werd FC Utrecht aan de ze gekar gebonden, na in eerde re ronden Go Ahead Eagles en PEC Zwolle. Of de vol gende tegenstander zich ook zal laten verrassen, lijkt twij felachtig. FC Den Bosch, gis teren nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van landskampiuoen PSV is dan namelijk de opponent. Griekenland gelijk tegen Roemenië ATHENE Griekenland, over twee weken tegen stander van Nederland in de voorronden van het Europese kampioenschap voetbal van 1988 in West- Duitsland, heeft gister avond in Athene gelijk ge speeld tegen Roemenie. Voor 5000 toeschouwers werd het 1-1. Saravakos scoorde zeven minuten na rust voor de Grieken, maar acht minuten voor het einde kon Hadji de ge lijkmaker vanaf de straf schopstip scoren. W5 PROGNOSE VOOR ZONDAG HILVERSUM Voor de laat- ste keer in het winterseizoen zijn de W5-draverijen zondag middag op het drafcentrum van Hilversum. Daarna is de eer weer aan Duindigt. Onze W5- prognose luiden. W5 1: Antrapid Aldorp (10), Anja Compaen (7) en Another Notice (9). W5 II: Alfred Rijnstroom (5), Ayres Boy (4), Zefier West (7). W5 III: Another Express (1), Arrive J (2), Zanara (6). W5 IV: Zeb^van de Lente (6), Wicky del Sol (7), Zita W (5). W5 V Yoki Fortuna (7), Wort hy Weber (8), Jefs Comfort (3). LOV op één lijn met KNVB over pasjes DEN HAAG Het Landelijk Overleg Voetbalvandalisme en de KNVB hebben in grote lijnen dezelfde gedachte over de pasjes regeling die binnen het betaalde voetbal tot stand moet komen. Geen wonder overigens. Het LOV had in november al gecon stateerd dat een pasjesregeling noodzakelijk was. De minister van Binnenlandse Zaken zal in juli advies ontvangen over de maatregelen die het overlegor gaan voorstaat ter bestrijding van het voetbalvandalisme. Het LOV verenigt, behalve de sup porters, alle groeperingen die bij het vandalisme betrokken zijn. Club Brugge uit bekertoernooi BRUSSEL Bekerhouder Club Brugge is in de achtste finales van het toernooi om de Belgische beker uitgeschakeld door FC Luik. Na een nederlaag in Luik met 2-0 kwam Brugge dit keer niet verder dan 1-1. Brylle zorgde voor nog wat hoop door de openingstreffer op zijn naam te schrijven, maar het doelpunt van De Sart maakte aan alle onzekerheid een einde. Ook het tweede duel tussen Anderlecht en Standard Luik bleef zonder doelpunten. Bij de strafschoppen was Anderlecht de ploeg met de beste zenuwen. Van Tiggelen was overigens één van de spelers, die het doel niet wist te vinden. ervoetbal bet kort IAAG De karakteris- Ijvan de bekerwedstrij- i de achtste finales van (aaide voetbal zijn: Bosch - PSV 2-2 na verlen- "C Den Bosch wint na straf- D (0-2, 2-2). 30. Gullit 0-1, 32. a 0-2, 52. Gillhaus 1-2, 88. El- Scheidsrechter: Thomas. 15.000. Gele kaart: (Den Bosch). Strafschop- man 0-1, Steinmann 1-1, topt, Gillhaus 2-1, Nielsen 3-2, Koolhof naast, Kai- |i Bosch: Van Grinsven; Van Adriaanse. Van Eek, Van der Linden. Krtlzen Van Nielen (Elberse), Stein- illhaus, Van Duren, Breukelen; Gerets, Koot, Vanenburg (Van de Gullit, Koeman. Arnesen; Gijp. Thoresen (Koolhof). I Ajax 0-0 - Ajax wint na Scheidsrechter: Mul- wers: 8.000. Gele kaart: ÏAjax). Strafschoppen: Muh- ppt, Eger over, Bosman 0-1, [kerink 1-1, Spelbos gestopt, j, Rijkaard 2-2, Ellerman 3-2, Böckling gestopt, Silooy e Kant gestopt, Wouters 3- eek gestopt. e Goeij; Eger, Diliberto, De el; Olde Riekerink, Steur en jgkeek, Böckling. Ellerman. Schip, Van Basten (Win- chge (Bergkamp). De Graafschap 1-1 na ver- tesse wint na strafschop- 31. Lindenaar 1-0, 69. 1-1. Scheidsrechter Van Toeschouwers: 1800. Straf- Leeuwerik 0-1, Laamers Hiddink gestopt. Van de Sturing gestopt, Smand 2- Cornelis- jhellekens 3-3, Willems ge- hoenaker 4-3 .hellekens; Van den Akker, i, Smand; Laamers, Van Hartemink (Kreileman), Talan, Lindenaar. :hap: Van Leeuwen; Stu- link. Van Benthem, Piene- (Cornelissen), Janssen ik), Willems; Wittenrood, Cooke. 'ortuna Sittard 1-2 (1-2): 8. (strafschop) 1-0, 12. Thijs- :hop) 1-1, 29. Linford 1-2. iter Van Swieten. Toe- 7000. Gele kaart: Reijners (Fortuna Sittard). in, Rutten, Verha- je Henegouwen; Reynierse, Ringels (Li- Lammers, Van Rosmalen y). Verbeek. Sittard: Körver; Maessen, Duut, Mordang; Boessen, Janssen; Lens, Holverda, FC Utrecht 2-1 ((H)): 55. n 0-1, 72. Van der Weel op) 1-1, 81. Boogers 2-1. echter: Bannet. Toeschou- 00. Gele kaart: Van Loen, Van der Hooft en Adelaar tcht). Van Bergen; Michielse al). Marree (Kuisdonk). Van Den Bakker; Van der Net, Bartelinks; Vaji der Weel, Slagboom. ':ht: Van Noortwijk; Van der DEN BOSCH Johan Cruijff zei ooit dat je een explosief sfeertje moet creëren om tot de beste „prestaties" te komen. Blijkbaar heeft Ruud Gul lit goed naar hem geluis terd. In een poging na dit seizoen aan de slag te gaan bij AC Milan, stuurt hij met een interview in de Nieuwe Revu van deze week regelrecht aan op een breuk met PSV, nog voor de arbitragecommis sie van de KNVB hem op 31 maart al dan niet een vrijgeleide zal geven voor een vertrek naar Italië. Gullit bevestigt in het artikel, vervaardigd door de van Vrij Nederland afkomstige en bij Nieuwe Revu debuterende ver slaggevers Frits Barend en Henk van Dorp al zijn handte kening te hebben gezet onder een contract dat hem de komen de jaren aan AC Milan zou moe ten binden. En hij haalt onder tussen behoorlijk uit naar zijn huidige werkgever, alsof hij niet net enkele maanden geleden zijn verbintenis met de lands kampioen tot 1990 heeft ver lengd. Gullit noemt als belangrijkste oorzaak van zijn volgens hem onvermijdelijke aanstaande ver trek het uitblijven van echte versterkingen bij PSV. Impulsief PSV zou volgens GulliCdaarom nooit de Europese top halen. „Daarom wil ik weg, moet ik weg, omdat ik ervan overtuigd ben dat PSV nooit de Europese top zal halen. Ik sta hier stil in mijn ontwikkeling, heb hier als voetballer niets meer te zoeken. Ik ben bij PSV als hoer ge bruikt, ik voelde me soms net een strijkijzer. Als ik aan het einde van het seizoen niet kan vertrekken, heb ik zeker twee jaar nodig om over die klap neen te komen, dan heeft PSV dus niets meer aan mij". Ruud Gullit praat (op archieffoto) met Hans Kraay, die zich gisteren nog van commentaar ont hield over de laatste manoeuvre van zijn sterspeler. Volgens Gullit heeft hij enkele maanden geleden bijgetekend „in een opwelling. Het gebeurde heel impulsief. Mijn vrouw wist het niet eens en was geschokt toen ik het haar vertelde. Ik ben eraan toe om aan de top te spelen. Ik weet het en voel het. Blessures mogen voor een echte topclub geen excuus zijn, bij Ajax hoor je Johan Cruijff daar ook nooit over. Maar het is een dooie boel hier. PSV heeft geen flair en zal het ook niet krijgen. Italië, dat betekent wat. Daar droom ik van. PSV gaf me en kele jaren geleden die droom, maar die zal nooit uitkomen. Vorig jaar werden de namen ge noemd van Uwe Rahn en Frank Mill. Maar welke topper wil hier nu echt spelen? Niet één!" Zijn op handen zijnde vertrek zou Ruud Gullit er blijkbaar ook van doen afzien nog langer in vloed op de opstelling van PSV te doen uitoefenen. „In het ver leden gaf ik Kraay nog wel eens briefjes. Als aanvoerder heb ik daartoe volgens mij ook het recht. René van der Gijp is mijn beste vriend, maar als hij slecht speelt hoort hij niet in de ploeg thuis. Daarom heb ik hem vorig jaar in onze kampioenswedstrijd tegen Go Ahead Eagles buiten het elftal gelaten. Hetzelfde geldt voor Jurrie Koolhof als die niet wil meeverdedigen". Sterk Ruud Gullit voelt zich blijkbaar sterk. Daar waar de managers Kees Ploegsma en Hans Kraay het liefst niets over de affaire kwijt wilden (Kraay: „Ik heb het stuk niet gelezen, keur zo iets niet goed, maar denk nog niet aan maatregelen"), gaf Gul lit gisteravond de strekking van het verhaal in het weekblad toe. „Ik laat me niet piepelen", aldus Neerlands beste voetballer van dit moment, die zijn zelfvertrou wen ontleent aan de positie overgang, die jaren geleden Jo han Neeskens van Ajax naar FC Barcelona deed verhuizen. Gullit onthulde voorts in het in terview de achternaam van zijn moeder te dragen, omdat „mijn ouders nooit zijn getrouwd. Dat heeft bij de grens inderdaad wel eens problemen gegeven, maar ik nam dan altijd maar aan dat het daaraan lag en niet aan mijn huidskleur". WILLEM PFEIFFER "ERDAM Barry Hughes, de coach van Sparta, zijn collega Johan Cruijff in het streven de com- edstrijd Ajax - Sparta terug te krijgen op de voor zaterdag over een week. De KNVB wil in jeekeinde pauzeren om bondscoach Michels de •kandidaten in Zeist te verzamelen voor het EK- icatieduel tegen Griekenland, ander zou betekenen, dat Ajax in de topper tegen liet kan beschikken over international Jan Wouters, pas zijn schorsing van een wedstrijd kan uitzitten. 'Uf dreigde daarop zijn internationals niet vrij te geven, kjjreigement, ik heb gezegd wat ik dacht. Ik kan me niet ^ïllen, dat de spelers ermee akkoord gaan, dat ze uitge- tegen PSV een maatje moeten missen. En bovendien, ir moeten we die wedstrijd tegen Sparta dan spelen. It nu al bijna geen vakantie over. De volgende compe- irt al op 14 augustus. En deze is nog lang niet afgelo- ii Cruijff, die er aan toevoegde dat de KNVB nu maar islissen wat gaat gebeuren. „Bestuurders in Zeist hoor in over een dergelijke situatie. Maar die spelen ook ^- Hughes was het dat volledig met hem eens. „Toen mij [evraagd of we bezwaar hadden tegen die wedstrijd op ig 21 maart tegen Ajax, heb ik onmiddellijk nee ge let komt mij zelfs goed uit. Anders liggen we te lang vind het onzin om dat weekeinde niet te voetballen, lerlands elftal heeft dan nog vier dagen om zich voor dden. Het kan wel aan de gang blijven. Kijk eens naar iitenland". vond kaart van Wouters tegen Excelsior wordt vanavond jtreerd en door het sectiebestuur besproken. Aldus e uitspraak van de tuchtcommissie betaald voetbal van VB, die zich dinsdag en gisteren bezig hield met de 5 van het bestuur betaald voetbal naar aanleiding van >fficiële waarschuwing. chtcommissie is van oordeel, dat de reglementen alsme- al anderhalf iaar gevoerde registratiebeleid met zich dat de derde officiële waarschuwing van de in- iional pas vandaag dient te worden geregistreerd. Dit Ent dat de schorsing van Wouters pas gevolgen zal heb- oor de eerstvolgende competitie- of bekerwedstrijd van a de uitspraak van de tuchtcommissie. ix-staf en technisch directeur Johan Cruijff hadden na het duel tegen Excelsior aangedrongen op het toe van „snelrecht", waardoor de middenvelder de schor- {isteravond in het bekerduel tegen Sparta zou kunnen £n. De uitspraak van de tuchtcommissie betaald voet- Kekent in principe dat Wouters de uitwedstrijd tegen ■^>p 29 maart aan zich voorbij ziet gaan. De leider in het algemeen klassement, de Ier Stephen Roche rijdt hier nog voor de latere etappe winnaar, Sean Kelly. MONT-VENTOUX On danks zijn eerste etappe overwinning in Parijs-Nice van dit jaar was Sean Kelly verre van opgetogen. De Ier, die de etappekoers in de af gelopen vijf jaar vijf keer op zijn naam schreef, ging wel iswaar in de aanval, liet het hele peloton achter, maar nam in zijn vluchtpoging uit gerekend de grootste concur rent voor de eindoverwin ning mee: Stephen Roche, de leider in het algemeen klas sement. De twee Ieren besloten de erg saaie etappe met een spannend slot op te vrolijken. Op één ki lometer van de finish, boven op de Mont Ventoux gelegen lieten zij het verslagen peloton achter. Kelly won dan wel, maar de uiteindelijke winst van vijf bonificatie-seconden stemde hem na afloop nauwe lijks vrolijk. Hij besefte dat de mogelijkheden om zijn landge noot nog te verdringen van de leiderspositie na gisteren ui terst klein waren geworden. Alleen de slottijdrit naar de Col d'Eze kan het klassement normaal gesproken nog op zijn kop gooien, maar de achter stand van Kelly is met 31 se conden wel erg groot. Zeker als diezelfde tijdrit van 1985 in de herinnering wordt geroe pen. Kelly was toen in super- vorm, maar legde het in die rit naar de Col d'Eze wel af tegen zijn drie jaar jongere landge noot. Opnieuw eindigden de Neder landers weer in de achterhoe de. Veelzeggend voor het ni veau, waarin het Nederlandse wielrennen is terechtgekomen, was dat de beste Nederlander Joop Zoetemelk heette. De drievoudig winnaar van de 'Rit naar de Zon' werd 22e op iets meer dan twee minuten. Best geklasseerde Nederlander in het klassement is nu Peter Winnen, op de 54e plaats. £2 De in de laatste weken veel besproken Ruud Gullit kon PSV niet overeind houden tegen Den Bosch. Hier duelleert hij met Stein mann (links). DEN BOSCH - FC Den Bosch mag blij zijn dat het de kwartfinales van de KNVb-beker heeft ge haald. Tijdens het duel werden twee suppoosten van twee geldcassettes, met daarin een groot ge deelte van de recette van de wedstrijd FC Den Bosch - PSV, beroofd. Ook voor PSV betekende het een strop, want bekerre cettes worden altijd ge deeld. Manager Ad Zonderland gaf na de wedstrijd toe, dat er een roofoverval had plaatsgevonden, maar wil de geen verdere details verstrekken. Hoeveel geld er wordt vermist, was gis teravond niet bekend. On geveer vijftienduizend toe schouwers bezochten het duel. ROTTERDAM Ajax heeft in tegenstelling tot grote concurrent PSV, dat gisteravond vanaf de strafschopstip werd uitge schakeld door FC Den Bosch, wel de kwartfina les bereikt van het toer nooi om de KNVB-beker. Maar het heeft de Amster dammers meer energie gekost dan Johan Cruijff met het oog op Malmö lief was. kwartfinales. De Eindhovena- ren gaven in de tweede helft een 2-0 voorsprong uit handen en moesten daarna toezien hoe FC Den Bosch via de straf- schoppenserie de niet meer verwachte winst tot zich trok. Gullit als eerste en vervolgens invaller Koolhof waren in de beslissingsronde niet in staat doelman Van Grinsven van de stip te verslaan. Sparta hielde Ajax 120 minu ten lang op 0-0, had zelfs nog uitzicht op een laat doelpunt - evenals Winter trouwens - en boog pas bij het nemen van de strafschoppen, terwijl toch De Goeij in de laatste drie kwar tier beter warm was gehouden dan Menzo. Zelfs de reguliere serie van vijf leverde geen be slissing op (3-3) door missers van Mühren en Spelbos aan Ajax-zijde en Eijer en Böc kling namens Sparta. De vol gende „uitverkorenen" Silooy en De Kant faalden eveneens. Het duel Wouters - Lengkeek werd door de international, wiens meedoen tegen PSV wordt bedreigd, gewonnen. Ajax dacht Sparta, gehandi capt door de schorsing van Schmidt en Ridderhof, al in de beginfase te kunnen overrom pelen. Op papier - met een ka pitale reservebank tegenover een handvol amateurs op een „krukje" - was dat zeker een feit, maar op het veld bleek daar weinig van. Toen de Am sterdammers, die azen op suc ces op drie fronten, er niet in slaagden snel te doelpunten - alleen Bosman had er een op de schoen maar schoot over - zakte de overtuiging. Sparta maakte daar dankbaar gebruik van door, zij het vaak op goed geluk, lang niet altijd van ge vaar ontbloot weerwerk te le veren. Risicoloos Ajax verviel al gauw in breed tepasjes en risicoloos getik, soms technisch aardig, maar voor de grote massa snel ver velend. Bovendien bleven alle acties van dreiging gespeend. Van Basten, de enige die in het in vergelijking met Malmö milde Rotterdamse klimaat in lange broek verscheen, ging bij voorkeur riskante duels uit de weg. Hij loerde weliswaar op een sporadisch Sparta-fout- je, maar ontplooide te weinig initiatief een Europees top schutter waardig. De vervan ging van Van Basten, die in Eerste divisie in het kort DEN HAAG In de eerste divisie werden gisteren twee wedstrijden ge- NEC - RKC 1-3 (1-1): 19. Brands 0-1, 44. Grim 1-1, 51. Van Velzen 1-2, 71. van Velzen 1-3. Scheidsrechter; Reygwart, toeschouwers: 1500. NAC - RBC 2-1 (1-0): 38. Sweres 1-0. 47. Landsbergen 2-0. 90. Schrauwen 2-1. Scheidsrechter: Geurds, toe schouwers: 1260. Volendam 22 13 5 4 31 46-30 Cambuur 20 11 7 2 29 43-25 Willem 2 22 12 4 6 28 46-32 DS '79 21 9 9 3 27 44-27 Vitesse 20 11 3 6 25 34-25 RKC 19 9 6 4 24 29-27 Graafschap .20 6 10 4 22 30-25 Heerenveen .19 7 7 5 21 23-21 NEC 22 7 7 8 21 41-16 MW 20 7 6 7 20 38-33 NAC 20 6 8 6 20 20-23 RBC 22 5 9 8 19 37-38 Emmen 22 6 7 9 19 30-34 SVV 21 7 3 11 17 31-44 Telstar 21 5 5 11 15 22-42* Wagenlngen 19 7 0 12 14 30-39 Eindhoven 20 5 4 11 14 37-38 Helmond Sp 22 4 6 12 14 29-46 Heracles18 2 6 10 10 20-35 DS'79 en Volendam periodekampioen. bescherming werd genomen, door Winter had na de pauze een positief effect in het toen beter draaiende Ajax. Het handjevol Ajax-suppor- ters, niet geboeid door de ver richtingen van de sterren of voetbal in het algemeen, trachtte halverwege de tweede helft een hek uit de hengsel te lichten ten einde bij een Feye- noord-delegatie en een ver dwaalde Hagenaar te geraken. Het bleef uiteindelijk bij gillen en schelden. Het incidentje, door de politie snel gesmoord, leidde de aan dacht van de 8000 anderen niet af. Ook niet van beide elf tallen, waarbij Ajax, met Win ter als inspiratiebron, snel aan de beterende hand was. Ge richte pogingen van Silooy, Winter - beiden van afstand - en Bosman - alleen voor De Goeij - werden door de Sparta- doelman onschadelijk ge maakt. Hij dwong daarmee een half uur verlenging af. Be halve erg veel bekersfeer en een onvoorspelbare afloop le verde dat niet op. Tegenvaller Voor PSV rest na de uitscha keling in de Europa Cup en het beker-debacle slechts de strijd om het landskampioen schap. Voor de technische staf van de Eindhovense ploeg een flinke tegenvaller gezien de hoge verwachtingen aan het begin van de competitie. De spanningen in de ploeg - ver oorzaakt door een mogelijk vertrek van Gullit, Valke en Arnesen, leveren steeds meer problemen op. Het schuiven met spelers door het verant woordelijke duo Hiddink- Kraay vergroot de onrust nog. Na driekwart van het seizoen heeft het tweetal nog steeds niet de juiste samenstelling van de ploeg gevonden. Het geschuif met spelers ging ook in Den Bosch verder. Na het gegoochel met Koeman, Gullit, Samuel en Valke was dit keer Koolhof het slachtoffer. De spits moest zijn plaats in Den Bosch afstaan aan Arnesen. De Deen, die net als Valke het bankzitten beu is, dankte de plaats aan zijn optreden tegen Fortuna Sittard. Arnesen moest op links voor wat meer aanvallende impulsen zorgen. In de eerste helft slaagde die opzet redelijk. De problemen van PSV liggen echter niet in de aanval, maar in de verdedi ging. Het duo Koot-Nielsen bleek opnieuw niet te voldoen aan de eisen van een naar Eu ropese succes hunkerende top- ploeg. Koot bracht de Bosschenaren zelfs terug in de race, nadat Gullit en Thoresen de Eindho vense ploeg voor rust al aan een zeker lijkende kwartfina le-plaats had geholpen. Kort na rust passeerde Van Duren, na een verkeerde terugspeel bal van Vanenburg, doelman Van Breukelen. Koot redde voor de doellijn. In plaats van de bal over de zijlijn te trap pen, plaatste hij deze in de voeten van Gillhaus. De klei ne spits liet zich dit buiten kansje niet ontnemen: 1-2. De opsteker voor de FC Den Bosch leek slechts korte tijd door te werken. PSV reageer de even verrast, maar had de strijd snel weer onder contro le. Tot twee minuten voor tijd. De door trainer De Jong inge zette Elberse kwam via Adri aanse in balbezit en passeerde Van Breukelen onverwacht met een harde uithaal. Nogmaals Dat betekende dat de Eindho vense sterren nogmaals dertig minuten aan de bak moesten. Thoresen had zijn ploeg in de eerste periode van de verlen ging de helpend hand kunnen toesteken, maar van dichtbij kopte hij de bal voorlangs. PSV-trainer Hiddink gokte in de laatste vijftien minuten op alles. Met in het achterhoofd de ge dachte aan de strafschoppense- rie bracht hij Koolhof in het veld voor Thoresen. De goalt- jesdief had in de slotseconde de winnende treffer op zijn schoen. Een hoekschop van Koeman werd door iedereen gemist, waarna Koolhof de bal voor de Bossche aanhangers aan de goede kant van de paal knalde. Strafschoppen, waar trainer De Jong van de thuisclub vooraf voor had getekend, moesten uiteindelijk de beslis sing brengen. Koeman deed voor PSV zijn plicht, net als Steinmann voor FC Den Bosch. Onder luid gejoel miste Gullit. Doelman Van Grinsven stopte de slap ingeschoten bal. Vervolgens schoten Gillhaus, Nielsen en Elberse wel raak. Koolhof was toen aan de beurt. De PSV'er plaatste de bal naast het doel, waarna Kaiser de stad Den Bosch voor de tweede keer dit jaar in car navalsstemming bracht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9