'ROS: „Top 100 maakt te Tipparade overbodig üadio/televIsIê' £eidóc@owumt DONDERDAG 12 MAART 1987 PAGINA 17 JO zoekt deelnemers jjfers en Letters" 'VERSUM KRO-tv, tt nieuwe kandidaten f het tv-spelprogramma jfers en Letters". De om-, L gaat de komende zo- T een serie van vijftien jwe afleveringen van programma uitzenden.' pentator Bob Bouma de deelnemers op y en rekenkundige ver lens. Mensen die mee (en doen kunnen zich tot jmaart aanmelden. Op' I briefkaart aan KRO-tv lifers en Letters", post- 9000, 1201 DH Hilver- moeten naam, adres, >ijd en beroep vermeld Ajax-Malmö op tv en radio HILVERSUM - Studio Sport brengt zaterdag (Ned. II, 15.55 uur) een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd Mal- mö-Ajax, voorzover de KNVB geen bezwaar maakt. In dat geval be gint de uitzending om half zes. Deze wedstrijd is vanaf 16.00 uur via het het NOS-programma op Radio 1 te volgen in rechtstreekse flitsen en op Radio 3 in het NCRV- programma Zaterdag- sport. Rondom tien best bekeken HILVERSUM Het NCRV-programma „Rondom tien" behoort dit seizoen bij de meest bekeken en hoogstgewaardeerde in formatieve programma's. Volgens de afde ling Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS scoort „Rondom tien" zelfs de hoog ste kijkdichtheid in de categorie zwaar-in- formatieve programma's. Het NCRV-pro gramma, dat afwisselend door Hans Sleeu- wenhoek en Henk Mochel wordt gepresen teerd, trok tot nu toe gemiddeld zo'n 3 mil joen kijkers per aflevering. Die waardeer den het programma gemiddeld met een foede 7,3. Opmerkelijk is overigens dat de elangstelling voor „Rondom tien" niet af hangt van de behandelde onderwerpen: alle uitzendingen trekken ongeveer even veel kijkers. Wel is in de waanlering enige schommeling te zien, waarbij medischeon- derwerpen hoger scoren. Super Channel mag gebruik maken van NOS-materiaal HILVERSUM Het Britse commerciële satellietstation Super Channel mag tegen betaling voor haar journaal gebruik maken van materiaal van de NOS. De Britse commerciële televisieketen ITN die het journaal voor Super Channel produceert, heeft daar over overeenstemming bereikt met de NOS via de Europese Om roep Unie (EBU). De overeenkomst heeft een experimenteel ka rakter en geldt voorlopig voor één jaar. Tevens is bepaald dat het NOS-materiaal niet voor 22.00 uur Nederlandse tijd gebruikt mag worden, dit om het eigen NOS-journaal te beschermen. In eerste instantie wilde de NOS helemaal niets weten van verhuur van ma teriaal aan Super Channel. Toen echter bleek dat de relatie met het EBU-lid en grootaandeelhouder van Super Channel ITN daar door verstoord zou kunnen worden, werd tot een compromis beslo ten. De huiver van de NOS om met Super Channel in zee te gaan heeft te maken met het commerciële karakter van deze zender. Verder wilde de NOS voorkomen dat van de verkoop een prece dentwerking zou uitgaan voor soortgelijke stations, met name Sky Channel, dat ook heeft geprobeerd om lid van de EBU te worden. Voorzitters- debat CDA, VVD en PvdA HILVERSUM - TROS- Kamerbreed zendt op zaterdag 14 maart een radiodebat uit tussen de voorzitters van CDA, VVD en PvdA. De he ren van Velzen, Poppe en Ginjaar zullen hierin nader ingaan op de campagnes voor de Sta tenverkiezingen, de ge volgen van de uitslag hiervan, de werkgele genheid en de bezuini gingen. Directe uitzen ding op Radio 1 tussen 11.00 en 12.00 uur. IITPARADE-OORLOG WOEDT VOORT OP RADIO 3 ÖLVERSUM Sinds irige week zijn er aan et hitparadefront op- jeuw een paar scher mutselingen gevoerd. De Rationale Hitparade Top j)0" (donderdag: Radio 3 hi 14.00 uur), die on- jngs de „TROS Top 50" erving, is met vijftig pla in uitgebreid. De tippa- ide is daarom opgehe- pn; de Top 100 duurt nu us vier uur. Het is de zo- pelste slag in de al jaren loedende 'hitparade-oor- kg' op Radio 3, die wordt pkenmerkt door het in- pllen en afschaffen van blijsten, paradeplaten, [arm- en troetelschijven, p vooral: het schuiven »et en het aanpassen van jtlijsten. I Nederland deed het feno- ieen hitparade in de jaren Kftig zijn intrede. Popbladen Is Muziek Parade, Muziek jcpress en Tuney Tunes, stel- fn elk maandelijks op een Dgal primitieve wijze een t samen. Soms ging het ge- on om een voorkeurslijstje van de redacteuren, mede werkers en de koffiejuffrouw, soms ook werden er een stuk of tien bevriende platenboe ren opgebeld met vragen over hun best verkocht reportoire. Kortom: het natte vinger- -werk domineerde. Gedurende de vijftiger jaren was Radio Luxemburg (RTL) het enige radiostation binnen het Nederlandse taalgebied met een hitparade. Guus Jan sen jr. presenteerde op zon dagmiddag een Top 20. In Vlaanderen en Limburg, ge bieden die kwalitatief goed door RTL - en minder door de NTS - bediend werden, haalde Jansen een redelijke populariteit. Daar kwam een abrupt einde aan toen Veroni ca in 1960 voor de Nederland se kust verscheen. Met een 10 kilowatt-zender werd com merciële radio op de Lage Landen losgelaten. RTL - dat maar af een toe een uurtje in het Nederlands uitzond, moest het loodje leggen tegen het volledig Nederlandstalige pro gramma van Veronica. De uurtjes werden dus afgeschaft en vervangen voor een beter beluisterd Duitstalig program ma. Stagnatie Feitelijk betekende de ophef fing van Jansen's Top 20 een stagnatie van de ontwikkeling van de hitparade in ons land. Pas toen Joost den Draaijer van kousenfabrikant Buil Verwev een ticket in zijn handen kreeg gestoken en in Amerika was gaan kijken, dook het verschijnsel weer op. Willem van Kooten is dus fei telijk niet de uitvinder van het verschijnsel, hoewel zijn „Nationale Platenelftal" wèl de basis is voor de totale hit parade-industrie zoals we die nu in Nederland kennen. Met de 'geboorte' van de „Ve ronica Top 40" startte op de Nederlandse radio ook de hit parade-oorlog. De lijst bleek namelijk zo'n enorm commer cieel succes te zijn, dat andere omroepen er op inhaakten door met eigen lijsten te ko men. De Nederlandse luiste raar wordt inmiddels zo'n beetje bedolven onder de cij ferreeksen als hij Radio 3 aanzet. De TROS spant de kroon. Behalve de vier uur durende „Nationale Hitparade Top 100" op donderdagmid dag, wordt dezelfde dag ook de twee uur durende „Soul Show" uitgezonden, waarin de door Ferry Maat samenge stelde „Import top 10" zit ver werkt. Die veranderingen be tekenden overigens dat de „Polderpopparade" van Ad Roland moest verhuizen. Dat is inmiddels gebeurd. Het pro gramma wordt nu onder de titel „De Nederlandstalige Top 10" op vrijdag uitgezon den (Radio 2 om 17.03 uur). De „Nationale Hitparade Top» 100" wordt overigens niet sa mengesteld door de TROS, maar door de Buma/Stemra. Deze organisatie zag haar lijst bijna verdwijnen toen de NOS besloot de „Nationale Hitpara de" te verstoten. Tenslotte heeft de NOS een aanvullen de taak en aan hitparade-pro gramma's was geen gebrek. De TROS sprong er razend snel op in door zijn eigen „TROS Top 50" te laten val len en de „Nationale Hitpara de" te adopteren. Ton Daalhuizen, chef van TROS-Radio 3, over die 'adoptie': „Toen de NOS stop te met de Buma/Stemra-lijst, namen we hun lijst graag over. Want al die hitlijsten werden met elke nieuwe lijst weer iets ongeloofwaardiger. Als je dan in dat bos kunt kappen, dan moet je dat niet laten". En over de uitbreiding naar honderd platen: „Heel veel platen, die anders in een subjectieve, persoonlijk getin te tiplijst terecht zouden ko men, krijgen nu een officiële Chiel van Praag: „Wij hebben er geen enkele behoefte aan om ons systeem aan te pas sen". notering. Het hobbyisme wordt gereduceerd", aldus Daalhuizen die uit de cijfers van de Kijk- en Luisterdienst citeert dat de hitparade op de TROS-donderdag (enkele tienden van procenten) dich ter wordt beluisterd dan die van Veronica op vrijdag. Ontwikkelingen Chiel van Praag van Veronica vraagt zich hardop af of hij nog wel serieus moet reageren op de hitparade-ontwikkelin gen op de donderdag. Chiel: „Al bijna twintig jaar maken wij een hitparade volgens een systeem dat door de jaren heen steeds betrouwbaarder is gemaakt. Wij hebben er geen enkele behoefte aan om ons systeem aan te passen of om lijsten uit te breiden. Wat ons betreft doet de TROS maar: hun hitparadebeleid laat vol doende zien hoe a-creatief de Joost den Draaijer bewees met de „Veronica Top 40" het commerciële succes van de hitparade-formule omroep is. Daarmee ontken ik de functie van het radiopro gramma niet; als radio-show heeft hun hitparade bestaans recht, maar daarbuiten be staat de lijst niet. Er is geen enkele handelaar of detaillist die de andere lijsten serieus neemt". Hoe het ook zij: de „Nationale Hitparade Top 100" neemt zichzelf wel serieus. De „Ne derlandse Top 40" wordt in „Countdown" op televisie vertegenwoordigd; de Top 100 heeft (nog) geen televisie-pro gramma, maar heeft inmid dels de Top 40 wel een gevoe lige slag toegebracht: vanaf deze week staat in het groot ste ochtendblad van ons land de TROS-lijst en wordt die van Veronica gewipt. Van 'vredesonderhandelingen' is voorlopig dus nog geen spra ke. EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn. Vandaag: por tret van Glen Karssen 16.10 Daktari, Amerikaanse se rie. Afl.: Het feestje van Clarence (Clarence's in love) 17.00 D'r kan nog meer bij, kleu terprogramma NOS 17.30 'AS-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsoln-buiten- land, actualiteiten IOS 18.15 Tweed# an derde genera tie moslims in Nederland TELEAC 18.30 Cursus Leiding geven, les 7: Planning EO 19.00 Nathalie, (little girl on the farm), tekenfilmserie. Afl. 11Een helpende hand 19.23 Jong geleerd, muziekpro gramma waarin jongeren musiceren. M.m.v. Renske Beek. viool, Karfn Volmer, piano, Marleen Scharloo en Rhesa Roosendaal, harp en het kamerorkest uit het Amersfoorts Jeugd orkest o.l.v. Qui van Woer- dekom EO 20.28 Ronduit: Ik hoor erbij... of niet soms?, jongerenpro gramma. Gastheer: Jan van den Bosch 21.25 De bergrede, in dit pro gramma gaat Henk Bin nendijk aan de hand van interviews en de bijbel die per in op dit onderwerp. 22.02 Tijdsein, actualiteiten en achtergronden. Deze keer geheel gewijd aan een de bat tussen de Eerste-Ka- merleden Glastra van Loon (D66), De Gaay Fort man (PPR), Schuurman (RPF) en Van der Jagt (GPV). Het thema van het debat is de grootste poli tieke zorg van ieder van de deelnemers. 22.32 Vrije gevangenen. Dit pro gramma gaat over een persoon, die om zijn of haar geloofsovertuiging gevangen zit 22.37 Lofzang uit de Openba ring, deel twee van een werk voor koor. orkest, te nor en bariton door Arie Pronk. Uitvoerenden: Deo Cantemus, Gerard van Dolder en Frans Lambour 22.57 Naar de volgende ronde (Quest for mastermind's Brain). Quiz-master Mag nus Magnusson nodigt Chris Hughes uit voor een onderzoek naar de wer king van zijn hersens NOS 23.32 Journaal 23.37-23.42 Nieuws voor doven NEDERLAND 2 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegoele- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaaL 19.00 Journaal KRO 19.12 H] Kwart eeuw kleinkunst. Serie over de geschiedenis van het Nederlandstalige lied, de afgelopen 25 jaar. 20.00 De Dame die Verdween. Engelse speelfilm uit 1979 naar de roman van Ethel Una White. Een aantal En gelse reizigers is vanwege de Nazis genoodzaakt hun thuisreis een dag uit te stellen. De volgende dag verdwijnt plotseling de vriendelijke gouvernante, maar niemand wil dat van de nogal stevig drinkende Amanda Kelly geloven 21.35 Er is meer tussen hemel en aarde. Maandelijks programma vanuit de Domtoren in Utrecht waar in mensen praten over hun inspiratie. Presentatie: Mi- lou van Sprang NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00-23.05 Nieuws voor doven Tik Tak, kinderprogramma. Afl.: 123. (herh.) Plons. Afl.: Plons en de boot tocht. (herh.) De zeven van Blake (Blake's seven), Engelse science-fic- tionserie met Paul Darrow, Steven Pacey en Glynis Bar ber. Vandaag: Zand. Servalan begeleidt een ploeg van de Fe deratie die geheimzinnige boodschappen van planeet Vlrn moeten onderzoeken. Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: 15e eeuwse gerechten. Presentatie: Etienne Cocquyt. Uitzending door derden: Pro gramma van Televisie en On derneming Mededelingen en programma overzicht Kunet-zaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop pels. Het duo dat wint in de voorrondes mag in de super ronde gokken op belangrijke prijzen waaronder de felbe geerde auto. Kandidaten: Jo- see Eekhout en Nelly Ceysens spelen tegen Eduard Gross- wald en Vinarta y Chiva Maria de la Conseption. Presentatie: Walter Caplau Panorama Dallas, Amerikaanse feuilleton het wel en wee van de fa milie Ewing. ■23.00 Nieuws en Coda: Plain- te de jeune fille la vleille. van Marine Goleminov, uitgevoerd door Galina Stamenova, viool Luister met je ogen. Les 24: Meubels (herh.) Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 1 19.23 Intermezzo: Marcia, van Nimo Rota, uitgevoerd door E. Stebens en Piet Swerts. (herh.) 05 Oshin, Japanse serie. 40 Mededelingen en program- ma-overzicht [0 Kwidam, videospelletje. ">22.55 Kagemusha, Japanse speelfilm uit 1980 van Akira Ki- rosawa. Aan het einde van de 15e eeuw vechten verschillen de Japanse clans om het lei derschap. fBF 1 Nouba nouba, met de teken films Mimi Cacra, Petit Poney en Les Potatous Carrsfours-Cafs Theatre, ge varieerd kinderprogramma met: Laf a bits. Aansl.: Video, films, theateragenda voor het weekend. 33 Micro-défi, spelprogramma DO Journaal D3 Cs eoir, regionaal magazine I7 Quick et Flupke, tekenfilm «0 Journaal DO Nickel Odéon, spelprogram ma. 20 Grand Ecran: L'écran diaboll- que: La malédlction finale (The final conflict). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Graham Baker. 25 Laatste nieuws 35-23.55 Rox Box, gevarieerd jongerenprogramma. 15.35 Tagesschau 15.45 König Rollo, tekenfilmserie 15.50 Endstation Goldener Fluss, serie over een goudgraversge zin in Australië. Met: Oennis Miller. Judy Morris. Ken Tal bot. e.a. Afl. 10 (slot): Gut ge- macht. Alecl 16.15 Traume, die kelne bleiben, in formatieve kinderserie. Van daag: Alfred Nobel 16.45 ARD-Sport extra: WK kunstrij den op de schaats te Cinclnat- ti. Kommentaar: Corinna Halke 17.45 Tagesschau 18.25 Losberg, serie. Afl.: Chemin de fer 19.00 Das A-Tsam, serie. Afl.: Reife Melonen. 19.57 Programma-overzicht 20.00 m Tagesschau. 20.15 Rabenmütter oder Das Ende dar Geduld, reportage over moeders die zichzelf niet meer onvoorwaardelijk wensen op te offeren aan hun kinderen 21.00 Der 7 Sinn 21.03 IS Scheibenwischer, cabaret- programma van en met Dieter Hildebrandt, Renate Küstler, Jochen Busse en leden van het Grips-theater te Berlijn. Mu ziek: Jürgen Knieper 22.00 Titel, Thesen, Temperaments, cultureel magazine 22.30 Tageethemen, actualiteiten 23.00 QJTatort, politieserie. Met: Werner Schumacher, Frank Strecker, Angelika Bender e.a. Afl.: Mlese Tricks. Gerda Pom- mer leert In een intercity Erich Wessel kennen. Op een mor gen is Gerda getuige van een bankoverval. Zij wordt ge dwongen de bankovervaller in haar auto mee te nemen. In een zijstraat ontkomt hij... 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgsdanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heuts Völker im Absefts, 6-dellge documentaire-serie over na tuurvolkeren. Afl.3: De Toda, buffelfokkers In India. (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzeilen Die Planzen leben, natuurse rie. Vandaag: ongewone gas ten, documentaire over hoe de planten zich aanpassen aan de vogels en insecten Heute. Aansl.: Aus den Lën- Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement DJ# Falie des Harry Fox, serie met Jack Warden. John Rubin stein. Penny Peyser e.a. Afl.: Romanze In Muil Heute-Schlagzeilen Programma-overzicht Heute Der grosse Preis, spelpro gramma met Wim Thölke In het kader van de aktie Sorgen- kind Die Grosse Hilfe, balans van de actie Sorgenkind Telemotor, auto-magazine ge presenteerd door Karl Senne Heute-journal Was nunProgramma waarin door Klaus Bresser en Wolfgang Herlas vragen ge steld worden aan een promi nent politicus Die Sport-Reportage: Wereld kampioenschappen kunstrijden Mister T, een van de leden van het A-Team, dat er er op Duitsland-1 (19 u.) weer stevig op los gaat. op de schaats te Cincinatti. Commentaar: Christa Gierke 23.30 E Lesst mlch leben (I want to live). Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Robert Wise. Met: Susan Hayward, Simon Oak land, Virginia Vincent e.a. Geëngageerde film tegen de doodstraf - Barbara wordt ten onrechte beschuldigd van moord op een oude weduwe door meineed van een der kroongetuigen. Wanneer haar eigen alibi te zwak blijkt te zijn om zich te verdedigen, koopt ze er een van een celgenote. Haar bedrog wordt ontdekt en er volgt een ter dood veroor deling 01.25 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus natuur kunde. Afl.: Draalbeweging 18.30 Die Sendung mit der Maus 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau en weerbericht 20.15 E Die Freibeuterln (The spoi lers), Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Ray Enright. Met: Mariene Dietrich, John Wayne, Randolph Scott e.a. Cherry Malotte. de eigenaresse van een saloon, wordt verliefd op Roy Glennister, die een deel van een goudmijn bezit. Om dit deel te bemachtigen, span nen rechter Stillman en sheriff McNamara samen en laten hem van moord beschuldigen. Maar Cherry komt erachter... (herh.). 21.40 Filmtip: Colour of Money, re gie: Martin Scorcese 21.45 Vor Ort: Nachrichten aus dem Hinterland, reportage 22.15 Ein trefflich rauh Land: Een jaar in de sneeuw-Eifel, natuur- documentaire 23.45 Tipt fUr Leeer. Vanavond: 'Das Memorial' van José Sara- dl Ondertiteling vla TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-ultzen- dlng. E Zwart/wlt-uitzendlng. ■B Zwart/wit-uitzendlng met on dertiteling via TeleTekst. (9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 Bullwlnkle and Rocky Thundercats, tekenfilmserie IBJohn Craven's news round, jeugdjournaal Blue Peter Rolph Harria'cartoon time: Fllnstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Top of the pops, hits en clips uit de top 40 Eaatandara, famillefeuilleton. Tomorrow's world, magazine over de laatste ontwikkelingen op het gebied van wetenschap, technologie en medische we tenschap. Vanavond: Een nieu we type telescoop A question of sports Journaal Regionaal nieuws en weer Ufa without George. Komi sche serie over obsessionele liefde en de uitwerking die het heeft op een bepaalde groep mensen. Afl. 1Het feit dat George trouwt, komt hard aan bij Jenny. Zal ze nu eindelij be- gijpen dat de liefde tussen George en haar over Is?. Question Time, discussiepro gramma (B Wereldkampioenschappen kunstrijden op de schaats te Clnclnetti, samenvatting Weerbericht BBC 2 *87, filmrubriek 19.00 Mission impossible, Ameri kaanse serie. 19.50 International 21.10 Time watch special: Son of a 22.30 40 Minutoa, serie docu mentaires over onze huidige levensstijl. Vandaag: The quest of sergeant MiHder. documen taire over de zoektocht van een man die zijn vader In 1944 verloor 23.10 E Phil Silver as: Sergeant Bil- ko, serie. 23.35 Newsnight, actualiteitenmaga zine. Kijkje In Truro In Cornwall waar door de dood van de li beraal David Penhaligon een opvolger moet worden geko- 00.20 Weerbericht 00.25 Beethoven Sonata nr.21 00.55 Weekend outlook ITV The wind in the willows The Blundert Adventurt of a IHstims Blockbusters Nawa About Anglta. Regionaal nieuws Crossroads. Serie Bygones Special Navar the twain This week All in good faith. Politieserie LA. Law. Amerikaanse serie News at Ten Folio Ice skating Alfred Hitchcock presents... The Jar John Pantry In pereon SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show met Linda de Mol. Tekenfilms: Krazy Kat, Jem en Popeye en drama-serie Skippy 18.00 Dennis. Dennis and the good example 18.30 Gidget. Now there's a face. Als Tom Brighton foto's van Gid get maakt, reageert ze eerst afwijzend, maar vindt het dan toch leuk. 19.00 Three's Company. Komische 19.30 The Green Hornet. Actie-serie met Bruce Lee 20.00 My Favourite Martian. Girl in the flying machine Martin brengt een vrouw naar de aar de. Hij heeft de grootste moei te haar weer mee terug te krlj- 20.25 A country Practice. Drama-se rie 21.20 All American Wrestling 22.20 Championship Wrestling 23.15 Italian Football 00.15-00.45 El The Pat Sharp Show. Popmuziek SUPER CHANNEL I S) Countdown with Adam Curry i Young Sherlock. Serie i Busman's Holiday i Armchair Adventure l Spitting Image I The dismissal. Mlni-serie over het ontslag van de Australi sche minister-president in 1975 I Super Channai News I Super Sport I Closedown i (2 Nino Firetto I d Amanda Redington I (2 Martin Buchanan I (2 Muaix Box live with Simon Potter I (2 Countdown with Adam Curry I (2 The Face TV 5 Caroline chérle. Speelfilm uit 1968. I L'école des Fans. Kinderpro gramma I Recreation l Dee Chores et des Lettres I Champa élysées I La vent du nord. TV-film l Itinénairea Aujourd'hui an Franca I Journal Télévise Apostrophes. Literair magazl- Bruce Lee Is te zien in de ac tieserie „The Green Hornet". (Sky Channel, 19.30 u.) NEDERLAND 1 RVU 14.00 Manaanmarkt, Documentaire TROS 14.30 Sons and daughter*, Australi sche serie. Angela herinnert zich ein delijk haar jeugd 15.35 Sabrina, komedie over een man die dol is op oude auto's. 16.00 Rosco leest voor 16.20 Baasie en Adriaan an hat ge heim van de schatkaart, kinderserie. Afl.: De ontdekking 16.45 TROS Pop Formule, popmu ziek vanuit discotheater Escape DUITSLAND 1 11.00 ARD-Sport extra. Tennis-Da- viscup: Spanje- Duitstand. 14.25 Die*e Woche im Europai- schen Parlament. 14.55 Dia Zitadelle, Engelse serie 15.50 Tagesschau DUITSLAND 2 12.10 Talemotor 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.25 Dia Sport-Reportage: Tennis Davis-Cup In Barcelona BBC 1 Breakfast time Watchdog. Voor consument Regionaal nieuws Journaal en weerbericht Day to day, actuele discussie Advice line Journaal en weerbericht Neighbours, serie Children's BBC Play School, Voor kleuters The Wombles Five to eleven Journaal Your life in their hands Open air Nieuwsoverzicht Tom O'Connor Roadshow Regionaal journaal Journaal en weerbericht Neighbour*, serie. ITV 12.15 Stop, Look, Listen *B' 12.27 Our World. My World 12.44 The Micro at Work 13.00 Orm and Cheap, (herh.) 13.10 Rainbow 13.30 A Sanaa of the past (herh.) 14.00 Nawa at one SKY CHANNEL 06.30 (2 Sky Trax. Popmuziek 12.10 Soft N Romantic 13.10 Skyways 14.00 Fashion TV - FTV SUPER CHANNEL Amanda Redington Sons and Daughters Swim Follow Ma Streetwise Emmerdale Farm Nino Firetto The Duchess of Duke Street The Living Body Sons and Daughter* RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 18.30 Derde Wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.02 Over sex. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 Het koude zweet. 01.02 Musica exotica. 03.02 Bunga Dahlia. 05.02-07.00 O. Q. Ie Q. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat s Soul- en Disco Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun RADIO 4 18.02 De beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. Westafrl- kaanse muziek. 21.30 Voorland. 23.00 Het Evenement RADIO 5 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Tekenen, schilderen. 21.00 Statistiek, (herh.) 21.30 Por Favor. 22.00 Structuur in Basis. 22.30 De belastingcursus REGIONAAL Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel op 88.1 Mhz) 18.00 Ga jij de klas maar in (onder wijsprogramma) 19.00-20.00 Kunst uur Radio Rijnmond 16.30-17.00 Ra dio Rijnmond Getapt, een dagelijkse talkshow vanuit het Radio Café Rijn- mortd. 17.00-18.20 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig BRT 1 18.30 De BRT big band 18.45 Politieke tribune: V.U 18.55 Beiaardmuziek 19.10 Actueel en weerbetrlcht 19.33 Voel je thuis 20.03 Folk op donderdag 21.03 Handel en Wandel 21.30 De taalstrijd 22.05 't Chanson 23.10 Crooners en soft music 23.30 „Twee tot twee" BRT 2 17.10 Radio twee met poptelefoon 19.10 Funky town 22.05 Boem boem. popmuziek 23.30 Twee tot twee BRT 3 16.55 Russisch orthodoxe gezangen: Nachtwake, Rachmaninov 18.10 Aktueel 18.30 Belgen spelen gitaar 19.00 Dossier. Waar ligt België? 19.45 Homa-made 20.30 BRT-filharmonisch orkest. Diri gent: Fernand Terby. Solisten: Ria Bollen, alt. Jozef De Been houwer. plano. O.m. Noctumo. August de Boeck. 22.30 Nieuwe muziek MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS)L 07.03 VPRO: Het Gebouw. 11.05 NL. 12.05 Afdeling binnenland. 12J6 NOS: Mededelingen voor land en tuinbouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adrl Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. RADIO 3 leder heet uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De De top 40 RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 09.00 Intern. Coneertcircult. 10.20 Van symbonisme tot paganls- 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Metropole Orkest 14.00 EO: Orgelbespeling: Orgelma ker Abraham Meere. (4). 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De lange weg. 10.00 AVRO: Meer dan Muziek. 11.00 Hobby-vitaminen. 12.00 NOS: Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 NOS Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13J0 De berg. 14.00 De stofzuiger. 14J5 VIS. deel 2. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Sonja's Tip Tijd. 16J0 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: (via FM- frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Och tend actualiteiten 12.00-13.00 Lunch- programma. Presentatie: Karin Gerte- naar met actualiteiten, land- en tuin bouw (12J0). voorstelling van de dag (12J0) regionaal nieuws, film- en vi deo-tip en 'Hebbes'. Radio Rijn mond. 07.30. 08.00 en 08.30 Regio naal nieuws, weer en verkeer. 1C30- 17.00 Radio Rijnmond Getapt BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 ZO d'ouden zongen. BRT 2 05 J0 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Mlcha. 14.00 De stemming. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert 10.00 Schoolradio. 11.00 Transcripties voor piano. 12.00 Taf el muziek. 13.10 Aktueel. 13-30 Pianotrio's. 14^0 Koor en orkest.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17