ervice op Noordwijkse trand wordt verbeterd BIJZONDERHEDEN wee miljoen jodig voor Istauratie lud-Poelgeest rS willen beweegbare brug naar Vlietland VVV Noordwijkerhout komt tijd en geld tekort TE GROTE PRODUKTIE BLOEMEN EN PLANTEN Reclame op abri's IIDEN OMGEVING SaidóaQowuvnt DONDERDAG 12 MAART 1987 PAGINA 13 Ipjectgroep onderzoekt Ivatisering Poelmeer ,._EEST B en W van Oegstgeest 'n besloten een gemeentelijke pro iep samen te stellen die de voor- en :n van privatisering van het zwem- •lmeer op een rij moet zetten. De jep zal uiterlijk eind van dit jaar ïderzoek afgerond moeten hebben, enige tijd gaan er in de gemeente en op om tot privatiseren van het „.er te gaan. De wethouder van fi- e".jën, P. van Veen, maakte onlangs be- dat een offerte door het Sportfond- 25.000 gulden kost. Dit vanwege „v'rk dat er aan ten grondslag ligt. Afkunnen het zelf ook wel nagaan", jn conclusie toen. Overigens merkte jthouder van financien onlangs op lij geen brood ziet in privatiseren. Noordwijker verdacht van verduistering NOORDWIJK/ROTTERDAM Een 55-jarige Noordwijker en een 45-jarige Zwijndrechter, werkne mers van het reders- en cargadoorsbedrijf Vinke en Co in Rotterdam, worden er van verdacht hun werk gever gedurende vijfjaar een totaal bedrag van ruim een miljoen gulden afhandig te hebben gemaakt door verduistering. Na aangifte door het bedrijf is het tweetal enige weken geleden aangehouden en inmid dels voorgeleid aan de officier van justitie. Dat heeft de Rotterdamse politie meegedeeld. De 45-jarige man uit Zwijdrecht was chef van de boekhouding van Vinke en Co, de 55-jarige man uit Noord wijk was tot oktober vorig jaar in dienst als chef van het reisbu reau. Het tweetal heeft zich het geld toegeëigend door onoirbare administratieve handelingen en door con tant geld weg te nemen. Van het verduisterde geld is niets meer over. Het is opgegaan aan „goede sier", al dus de politie. Man mishandeld en beroofd ALPHEN AAN DEN RIJN Een inwoner van Alphen is gisteravond rond half negen op de Julianabrug in Alphen mishandeld en beroofd van een paar honderd gulden. Het slacht offer, dat enige tijd buiten bewustzijn is geweest, is ter observatie opgeno men in het Rijnoord ziekenhuis. Het letsel is nog niet bekend. Volgens de beroofde man ging het om drie aan vallers, waarvan er één ongeveer 1.95 meter lang was en een breed postuur en kaal hoofd had. De man had donkere kleding aan, droeg een kort jasie en puntschoenen. Van de drie daders ontbreekt nog elk spoor. Man zwaar gewond door val van dak LEIDERDORP Een 27-jari- ge Leidenaar is gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een bedrijfsongeval. Het ongeluk gebeurde in een touwfabriek aan de Zijldijk in Leiderdorp. Het slachtoffer was bezig met herstelwerkzaamheden aan het dak. Vermoedelijk is daar bij de ladder waar de man op stond weggegleden, waardoor hij zijn evenwicht verloor en acht meter door het dak naar beneden viel. Het slachtoffer is met hersen- en rugletsel op genomen in het Academisch ziekenhuis in Leiden. Berghok in brand RIJNSBURG Een berghok van de dienst gemeentewerken aan e Langevaart in Rijnsburg raakte gis teravond om zes uur in brand. Naast het hok lag een grote sta pel papier, die ver moedelijk is aangesto ken door baldadige jeugd, waarna de brand op het hok oversloeg. De brand weer was snel ter plaatse waardoor de schade beperkt bleef. Jongetje overleden RIJNSBURG De 8- jarige Arjan Noort uit Rijnsburg is vannacht in het Academisch zie kenhuis in Leiden over leden «aan hersenletsel. Het jongetje raakte dinsdagmiddag zwaar gewond bij een aanrij ding op de Oegstgees- terweg in Rijnsburg. Daar stak hij plotseling de weg over. Een 30-ja- rige Katwijkse bestuur der van een bestelwa gen kon hem niet meer ontwijken. Winkeldieven weer actief OEGSTGEEST/SASSENHEIM Winkeldieven hebben gisteren met wisselend succes toegeslagen in Oegstgeest en Sassenheim. In Oegst geest probeerde een 38-jarige vrouw uit dezelfde plaats een flesje onbe taald mee te nemen bij drogisterij Maasdam aan de Irislaan. Dat werd ontdekt en de vrouw kon worden aangehouden. Er is proces-verbaal opgemaakt. In Sassenneim wist een dief zijn slag te slaan in een heren modezaak aan de Hoofdstraat. Hij graaide kleding ter waarde van 1300 gulden bij elkaar en verliet de win kel. Het personeel was niets opgeval len. Een andere winkelier zag de dief lopen en belde op met de vraag of er kleding wera vermist Dat bleek het geval. De dief was toen echter al gevlogen. iRDWIJK Ver ding en uitbreiding de service op het dwiikse strand gaat half miljoen gulden ;n. Dat blijkt uit de oting van de stichting ad, die verantwoor- is voor de exploita- iran het Noordwijkse 1. Het plan omvat de laf van zes strand- 5ens, tweehonderd ikken, de inrichting van zelf te exploiteren pa viljoens en ae overname van en investering in strandterrassen. In de begroting voor 1987 zijn ook de pachtprijzen be trokken van een viertal in eigen beheer geëxploiteerde units. De gemiddelde pacht prijs is gebaseerd op 20.000 gulden. Voor de verhuur van terrassen is een bedrag van 27.000 gulden geraamd. In de begroting gaat de stichting uit van een gemeentelijke bijdrage van 50.000 gulden. De geldschieters van de Stichting Zeebad ziin bereid het kapitaal van 500.000 gul den te verschaffen, mits de gemeente de betaling van rente en aflossing voor een bedrag van 250.000 gulden garandeert. Een ander element in de re latie tussen de gemeente en de stichting Zeebad Noord- wijk is de schuld van 108.000 gulden die de stichting heeft aan de voormalige vennoot schap Zeebad. Ook voor de rente en aflossing van deze schuld is de gemeente bereid garant te staan. Een en ander zal nader besproken worden in de vergadering van de commissie voor toerisme, die maandag wordt gehouden. Het college laat verder we ten dat nog voor het seizoen het puin op het strand ter hoogte van de Koningin Wil- helmina Boulevard (noord) zal worden verwijderd. Ver der gaat het college akkoord met een proef voor een jaar met een kindercrèche op het strand. In het nieuwe be stuur van de stichting is de gemeente vertegenwoodigd door wethouder P.Th. War merdam. Voorzitter is mr. R.J. van Oosten, penning meester H.H. Keizer en di recteur D. Kuyt. ffSTGEEST De ge- nte Oegstgeest moet nende tien jaar acht iken in de restaura- ran het kasteel Oud- dplgeest in Oegstgeest. b in totaal twee mil- 7 H gulden nodig om er R te zorgen dat het »el de komende 25 tot iq ar goed bijstaat zal de Zoifiente er twee miljoen '00 en in moeten investe- radDe huurder van Poel- it, het vormingscen- zal de komende tien voor extra huurin- :en gaan zorgen van gulden per jaar het- neerkomt op een to- bcJvan ruim 9 ton. Dat is «ocent van de opknap- ?jen. Via de zogenaam- 1 terugploegregeling t men de resterende •cent van de kosten het rijk terug te krij- taat in een notitie die B van Oegstgeest gisteren gepresenteerd. De toestand van het dak iet kasteel, het feit dat de in elektriciteitsinstallaties [ekeurd alsmede de ver van de huurder, het ings- en Vormingsinsti- Oud-Poelgeest", ten aan- van de bruikbaarheid van jop/erschillende gebouwen op tiei het complex maken volgens het rapport een spoedige aan pak van Oud-Poelgeest urgent. De voornaamste prioriteit is het opknappen en inrichten van de kelderverdieping van het kasteel. Indien, om welke redenen dan ook, de uitvoering van de res tauratieplannen met steun van de gemeente niet mogelijk zijn, dient naar het oordeel van B en W op korte termijn een be zinning plaats te vinden over de eigendom van het complex, dat nu nog van de gemeente is. In dat verband zou bijvoor beeld gedacht kunnen worden over afstoten van het complex (privatisering) in de vorm van verkoop of uitgifte in erfpacht. De notitie van B en W zal ko mende dinsdag tijdens een ge combineerde vergadering van de commissies financien en openbare werken aan de orde gesteld worden. Stemt men in voor gebruikmaking van de genoemde „terugploegensubsi- die" dan zal het projekt voor 1 juli van dit jaar moeten zijn aanbesteed. Verdeeldheid over bezuinigingen op subsidies in Lisse LISSE De Lissese raadsleden zijn verdeeld over de bezuinigingen op de gemeentelijke subsi dies. Na het voorstel van B en W hebben de diverse partijen de nodige alterna tieven aangedragen. Mevrouw R. Michels (VVD) wil in totaal 110 duizend gul den bezuinigen, ruim 70 dui zend gulden meer dan het college aanvankelijk van plan was. De heer T. Meijer (CDA) heeft voorgesteld ook de subsidies die men aan provinciale en landelijke in stellingen verstrekt nog maar eens goed te bekijken. De PvdA/PPR is van me ning dat de gelden die men thans nog geeft aan het Alge meen Comité Jeugdwerk kunnen vervallen en dat de gemeente de verdeling van dat geld zelf ter hand moet nemen. Het CDA vindt de instelling juist nuttig en pleit voor het behouden ervan. In haar beschouwingen som de mevrouw Michels (VVD) gisteravond tijdens de com missievergadering een aantal posten op waar wellicht fikse besparingen kunnen worden gevonden. Het bloemencorso bijvoorbeeld, en verder de Stichting Sport en Rekreatie Gehandicapten Bollenstreek, het Oranje Comité, Magnifio- si, de Telefonische Hulp dienst, de VVV, het Poel- huys en de EHBO Lisse. De overige commissieleden wil den zich nog niet over de lijst uitspreken. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. 77 ,pftSCHOTEN Er aat een kans dat irschoten een beweeg- e brug voor fietsers en tgangers over de Vliet Vr het recreatiegebied krijgt. Binnen college van Gedepu- ,ra/fde Staten is in princi- jrar| daarover een besluit \er\tomen en daarvan me- te«ling gedaan aan het e/leentebestuur van Jrschoten. Die beweeg- e brug wordt door de provincie dan gedacht op het zogenaamde ijsbaan- tracé en niet bij de vaste oeververbinding via de Raadhuislaan. Wethouder J. Visser deed deze mededeling tijdens de commis- sievergaedring openbare wer ken. De extra kosten van een beweegbare brug bedragen on geveer 600.000 gulden, waar van rijk en provincie ieder een derde deel van de kosten dra gen. Indien Voorschoten in haakt op de wens van de pro vincie dan betekent de aanleg van een dergelijke brug, waar van de totale kosten 1.6 mil joen bedragen, een deelname- bedrag voor Voorschoten van 650.000 gulden. Alle commissieleden verzoch ten gisteravond om een nader uitgewerkt plan. De wethou der wilde dat ook wel graag, maar eerst af te willen wach ten of de provinciale staten het voorstel van GS overne men en daarna zal de gemeen teraad verder kunnen gaan met de besluitvorming. Tot nu toe heeft de gemeenteraad uit- drag van 25.000 gulden op de prioriteitenlijst geplaatst. De bewoners van 116 w sluitend een principeuitspraak gedaan over een vaste oever verbinding. gen in Vlietwijk die niet te- Ook de commissie openbare vreden zijn over de grooton- werken toonde zich graag ak- derhoudsbeurt en enige verbe- koord met de opknapbeurt teringen aan de woningen, van het Burg. Berkhoutpark. krijgen op een aantal punten G. Both (PvdA) verzocht ech- hun zin. Omdat er een af spraak gemaakt is dat zowel ter dringend om heel snel ook gemeente als bewonerscom- het park Ter Wadding aan te missie zeer terughoudend naar pakken. Volgens de wethou- buiten zullen zijn zolang de ders komt dat park ook aan woningen niet opgeleverd zijn, bod. Voorlopig is voor dat wilde de wethouder alleen park als groene ruimte in de zeggen dat partijen elkaar ge- wijk Noord/Hofland al een be- vonden hebben. Noordwijkerhout: hotel kan komen aPORDWIJKERHOUT Als het aan de gemeente Noord- aats willen gaan bouwen. Dat is de reactie van J.H. Jacobs, aarnemend chef algemene zaken in Noordwijkerhout en last met ruimtelijke ordening, op een opmerking van me- t0ei ouw M. Bon van de VVV, dat Noordwijkerhout behoefte wft aan een dergelijk hotel. Volgens hem zou zo'n hotel 'entueel in het centrum kunnen worden gebouwd, al kon niet precies aangeven waar. „Ik weet niet of er inder- id een markt voor is, maar ik heb al eerder geluiden ge- ird dat er behoefte aan bestaat", aldus Jacobs. Hij zei er 7 c en verklaring voor te hebben waarom zich nog geen bou- iarkr gemeld heeft. „Misschien dat de politieke partijen het 'ikken en besluiten dat de gemeente een wervingscam- Jie moet gaan voeren. Dat sluit ik niet uit, aangezien de tfefcmeente het toerisme altijd wil stimuleren", meent Jacobs. d at er van de zijde van de gemeente nog geen stappen voor tur.fen wervende actie zijn ondernomen, komt volgens Jacobs >mdat particulier initiatief hier altijd zeer wordt gewaar- ierd". 'Laat lepra ook jóu een zorg zijn'. Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 FIETSWEER VAN DE BOLLENSTREEK LISSE De Ren- en Tourvereniging De Bollenstreek orga niseert een fietsweek van zaterdag 13 juni tot en met zondag 21 juni. Op het voorlopige programma staan toertochten en de avond-fiets-vierdaagse. Tevens is er een toertocht over 250 kilometer op één dag, de grootste die ooit door de RTV is georganiseerd. Voor de jongeren is er ondér andere een jeugdtoernooi, een jeugdavond en een nieuwelingenwed strijd. Verder zijn er evenementen voor de trimmers, liefheb bers en veteranen. De fietsweek wordt besloten met de 100 kilometer lange koers voor amateurs. Bollendorpen in competitie BOLLENSTREEK De dorpen Hillegom, Lisse en Sassen heim ontmoeten elkaar in de week van 17 tot en met 24 april onder het motto „Bollendorpen in competitie". Er staat niet alleen sport op het programma, maar ook muziek en fotogra fie. Door ruim 20 verenigingen is al positief gereageerd op dit initiatief van Fred van Trigt (02520-17651), Wim Rands- dorp (02521-13474), Cees Batenburg (02522-13086) en Jan Blankespoor (02522-13347). Directeur Mary Bon van de VVV in Noordwijkerhout. „Het kantoor zou best wat groter mogen zijn". Tijd en geld, het zijn twee woorden die steeds weer te rugkeren als Mary Bon ver telt over het reilen en zeilen van de VVV Noordwijker hout, die vandaag precies 40 jaar bestaat. Een jubileum dat door tijdgebrek eigenlijk aan de aandacht van het bestuur is ontschoten en dat door geldgebrek nauwelijks wordt gevierd. „En dat is eigenlijk wel jammer", vindt Mary Bon, die 18 jaar geleden bij de VVV kwam werken. In die tijd is er veel veranderd aan het werk in het kantoor tje aan de Herenweg. „Vroe ger wasje functie puur datje voorlichting gaf aan toeris ten. Nu doen we ook veel voor de Noordwijkerhouters zelf; verkoop van VVV- en theaterbonnen, het boeken van reizen en voorlichting over van alles en nog wat". Als Mary Bon de diverse werkzaamheden opsomt, is het haast niet voor te stellen dat zij dit grotendeels alleen doet. Op dit moment heeft zij tweeëneenhalve dag per week hulp van een stagiaire. Daarvoor werkte zij vijf jaar met gesubsidieerde krachten, vaak schoolverlaters die door het arbeidsbureau tijdelijk bij de VVV werden onder ge bracht. „Nee, dat is inder daad geen ideale situatie", al dus Mary Bon. „Tijdelijke krachten moet je steeds weer inwerken omdat zij geen spe cifieke opleiding hebben ge volgd voor dit soort werk en dat kost nogal wat extra tijd". Het mooiste zou dan ook zijn, dat er een tweede vaste kracht bij kwam. „Maar dat kost weergeld, en dat is er te weinig", constateert zij. Wel iswaar vrolijk lachend, maar Bijdrage: Pieter Evelein Foto: Henk van den Ende tegelijk is de teleurstelling over deze situatie duidelijk waarneembaar. Zo zou het haar ook heel goed uitkomen als het kan toortje wat groter gemaakt kon worden. „Het ligt hier erg vriendelijk. In het voor jaar groeien de bollen voor de deur. Alleen is het te klein om alle folders, kaarten en dergelijke te kunnen op bergen", stelt zij vast. Door het eerder genoemde tekort aan financiën zit een uitbrei ding er echter niet in. Mary Bon hoopt dat een andere in richting wat meer „lucht" geeft. Zeker is dat er binnen afzienbare tijd een invalide- nopgang komt. Nu kunnen invaliden de deur slecht be reiken omdat zij daar via een trapje een vlonder voor op moeten. Zoals te verwachten valt van een VVV in de Bollenstreek, nemen de toeristen die de bollen komen bekijken een groot gedeelte van de tijd in beslag. Vooral de bustoeris ten die een „Blumenfahrt" naar Holland maken, zorgen voor veel werk. De VVV re gelt voor hen de overnach tingen. En dat wordt tegen woordig steeds moeilijker. Er zijn in Noordwijkerhout na melijk steeds minder mensen die een of meerdere kamers willen verhuren en er is ei genlijk maar één hotel in het dorp. „De laatste tijd vallen nogal wat oudere kamerver huurders af en er melden zich geen jongere", aldus Mary Bon. Als mogelijke oor zaken noemt zij dat jongere echtparen of samenwonen den steeds vaker beiden wer ken, maar ook dat de huizen die nu worden gebouwd aan merkelijk kleiner zijn dan vroeger. „De mensen hebben geen kamer meer over voor een toerist". Daarom zou de komst van een middenklasse hotel naar Noordwijkerhout welkom zijn, meent de direc teur. „Er is beslist een markt voor. Ik heb eigenlijk geen idee waarom het er nog niet staat". Ook het aantal kampeer plaatsen is volgens Mary Bon te klein. „Mensen die hier in het hoogseizoen een paar da gen willen kamperen, kun nen vaak niet terecht vanwe ge het grote aantal plaatsen, dat vast verhuurd is". Verder laten de oost-west verbindin gen te wensen over. Daarom is zij verheugd over de plan nen om te komen tot een vast samenwerkingsverband tus sen de VVV's uit de duin- en bollenstreek en uit Leiden. „Als we ons als één partij op stellen, staan we sterker", ge looft zij. „Dan kunnen we een totaalproduct aan de toe rist aanbieden. Vooral voor een kleine VVV, zoals wii zijn, is dat een goede zaak'. De eerste vruchten van deze samenwerking zijn al een feit. Mary Bon noemt de Bol- lenroute van de ANWB en een gezamenlijke informatie folder. Er wordt gewerkt aan een NZH-attractiekaart, een kaart waarmee mensen per de Bollenstreek kunnen doorkruisen en meteen ver schillende activiteiten kun nen doen. Hoewel Mary Bon nauwelijks een moment rust is gegund, brengt haar drukke baan veel leuke gebeurtenissen met zich mee. „Mensen ko men hier met de vreemdste vragen. Iemand vroeg eens hoe vaak de graven hier worden geschud. Een ander wilde dat ik voor hem naar Tunesië belde, omdat hij geen Arabisch sprak. Tja, ze verwachten soms nogal wat van je...". EMEK-HEFER/NAALD- WIJK De produktie van bloemen en planten in de we reld groeit zo snel dat de kans op prijsbederf aanwezig is. Nog even en de vraag naar bloemen en planten is gerin ger dan het aanbod. In inter nationaal verband moet er zo spoedig mogelijk overleg ko men over bevordering van de afzet. Dit heeft directeur ir. H. de Boon van de Bloemenvei ling Westland gisteren gezegd op een bloemententoonstelling in de Israëlische stad Emek- Hefer. De Boon kondigde aan dat in Nederland de komende tien jaar voor de bevordering van de verkoop van bloemen en planten tweehonderd mil joen gulden zal worden uitge trokken. Oorzaak van de dreigende overproduktie is de snelle op komst van bloemenproduce- rende en -exporterende landen als Kenia, Zimbabwe, Spanje, Columbia en Costa Rica, aldus De Boon. Volgens De Boon moeten er over de hele wereld meer ver kooppunten komen, omdat er een direct verband bestaat tus sen de verkoop van bloemen en het aantal beschikbare ver kooppunten per 10.000 men sen. Hij denkt naast de tradi tionele bloemenwinkel aan su permarkten, tuincentca en stalletjes. WARMOND Binnenkort zullen drie abri's in Warmond worden vervangen. Twee wachthuisjes aan ae Herenweg en eén aan de Sweilandstraat zullen plaats maken voor drie abri's die met wisselbare pane len geschikt zijn voor reclame doeleinden. Een re:lamebu- reau neemt het onderhoud van de abri's voor haar rekening en mag als tegenprestatie steeds reclame voeren op de wachthuisjes. Het bedrijf ver plicht zich de abri's netjes en heel te houden. Ook dient steeds een bankje voor de wachtenden aanwezig te zijn. Een poging om alle abri's in Warmond aan het reclamebu reau te slijten heeft geen resul taat opgeleverd. De gemeente Warmond wil toch op korte termijn alle abri's op deze ma nier in stand houden. Dat le vert een aanzienlijke bespa ring op het onderhoud op.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13