oningen en parkeergarage ij Katwi jkse Havenstraat De provincie moet klantgericht zijn Snel duidelijkheid over bouw in Leizo >€IDEN OMGEVING Qeid&jQowuwt WOENSDAG 4 MAART 1967 PAGINA 13 uto raakt an de weg ENHEIM 33-jarige be- irder uit Wad- t iveen is gister- iet «tend van de weg Makt. Het onge- gebeurde op de ;weg 44 ter ;e van Sassen - Vermoedelijk :n aanval door :erziekte de oor- 0'3k van zijn tijde- black-out ge- Hij raakte gewond. Zijn werd geheel jnield. Tgt Sluisbrug geramd LEIDSCHENDAM Een 27-jarige Leidschendamse vrouw botste van nacht met haar auto rond twee uur tegen de peilers van de Sluisbrug terwijl ze uit de richting van Venestraat kwam. De vrouw had vol gens de politie te veel gedronken. Ze kreeg een rijverbod opgelegd. Haar auto was flink bescha digd. Zelf kwam ze er goed vanaf. Carnaval ten einde SASSENHEIM Op de laatste dag van het carnavalsfeest won gis teren Carla Wolvers de Plee-Bek-Show van de carnavalsvereniging in Kasanova. Zij werd ge volgd door Wendy van Vliet. Lissete van Dun, Eva Hogervorst en Su zan Funnekotter. Tij dens het slotbal werd de leukst verklede deelnemer beloond. Dit was Hetty Rutten met haar dochters Helen en Marjolein. TOPA WIL BORDEN PLAATSEN LANGS 'S GRAVENDAMSEWEG VOORHOUT/DEN HAAG De firma Topa verpak king BV wil langs de 's Gravendamseweg en Teylinger- laan in Voorhout twee verwijsborden plaatsen. Volgens deze firma bevorderen deze borden (die naar Topa aan de Torenlaan verwijzen) de verkeersveiligheid op de 's Gravendamseweg. Dit werd vanochtend in het provin ciehuis tijdens een zitting van de commissie AROB door Topa betoogd. De firma protesteerde tijdens deze verga dering tegen een beslissing van Gedeputeerde Staten (GS). GS heeft het plaatsen van de twee borden verbo den omdat ze de aandacht van de weggebruikers juist zouden afleiden. GS vinden de borden in strijd met het verkeersbelang. Topa zegt dat veel bezoekers plotseling remmen wanneer ze de smalle Torenlaan (een zijstraat van de Teylingerlaan) ontdekken. Anderen keren hun auto op deze drukke provinciale weg. Ook hebben bui tenlandse chauffeurs grote moeite het bedrijf te vinden, zo werd vanochtend gezegd. Soos officieel open KATWIJK De soos voor ge handicapte kinderen uit de re gio, die twee keer per maand wordt gehouden in de mytyl school De Vierbot, wordt zater dag 21 maart officieel geopend. De opening begint elf uur en bestaat uit diverse festiviteiten. Tot vier uur kan men terecht in de op het terrein van het Zee hospitium gevestigde school. De officiële opening wordt om twaalf uur verricht door me vrouw Bos, bestuurslid van de Stichting Vrienden van het Zeehospitium. CDA-STATENLID KOKXHOORN: LEIDSCHENDAM „Ik acht het onhoudbaar dat men tot na 1995 moet wachten om te we ten wat er met Leizo gaat ge beuren. Het streven moet er op gericht zijn zo snel mogelijk duidelijkheid te verkrijgen". Dat zei het CDA-Statenlid me vrouw M. Kokxhoorn gisteren op een bijeenkomst van de Leidschendamse afdeling van het CDA. Het Statenlid zei dit in ant woord op vragen van een be woner van de Middenweg die blijk gaf van zijn onvrede over de plannen rond Leizo. De Provincie wil dat er in dit ge bied ruim 8.000 woningen ge bouwd worden. „Door de vele voorbereidingsbesluiten is de ontwikkeling van het gebied stilgelegd en verpaupert het", aldus deze bezoeker. Hij vroeg of na de toewijzing van enkele duizenden woningen extra in Rokkeveen in Zoetermeer, Leizo nu van de baan is. Me vrouw Kokxhoorn erkende dat minister Nijpels „tegen het streekplan in" extra woningen aan Zoetermeer heeft toege wezen. „Wat in Zoetermeer wordt gebouwd komt niet in Leizo". Over de Verlengde Landschei- öingsweg. het onvermijdelijke onderwerp op alle bijeenkom sten in Leidschendam. zei me vrouw Kokxhoorn dat CDA en VVD de aanleg zo snel mo gelijk wensen. Zij prees de commissaris van de koningin mr. S. Patijn voor zijn uit spraak in deze krant dat hij deze weg uiterst zinvol vindt en aanleg blijft bepleiten. Dit in tegenspraak tot zijn eigen PvdA-partij die tegen de aan leg van de weg is. OUW START IN APRIL .TWIJK In het ge- ied Havenstraat /Log- irstraat in Katwijk rordt begin april begon- met de bouw van 'n tachtig woningen en ondergrondse par- rgarage. Dit gebied is it laatste stukje dat in :t kader van de Delta- 'et opgehoogd dient te len (orden tot zeven meter joven ANP. Deze hoog- waterkering is nodig om het lager gelegen Kat- wijkse centrum te be schermen. Het plan is ontworpen door de Dienst Openbare Werken van Katwijk. In de ondergrondse parkeer garage worden 128 parkeer plaatsen gerealiseerd. Daarbo ven komen 35 ééngezinswo ningen. Twee daarvan wor den als zogenaamde drie-ge neratiewoningen gebouwd. Een eengezinswoning met een klein ambachtelijk bedrijf is inmiddels gerealiseerd. Aan de oostzijde van het plange bied komen woningen in drie lagen. Aan de zijde van de Haven, tegen de hoogwater kering, komt tevens een open parkeerterrein met een capa citeit van circa zestig parkeer plaatsen. Aan de Tramstraat- zijde is nog een woontoren ge pland. Het aantal woningen hierin is echter nog niet be kend. Met de bebouwing van deze hoogwaterkering wordt het laatste grote „gat" van Kat wijk in de nabijheid van het centrum aangepakt. Vanuit de structuur- en open gaten nota Katwijk aan Zee, werd in au gustus 1982 reeds een globale bestemming voor dat gebied bepaald. Om de benodigde grond te verkrijgen is jarenlang onder handeld over vrijwillige sane ring. Een jaar geleden besloot de gemeenteraad tot onteige ning van de daar gelegen ge bouwen, die toen nog niet in bezit van de gemeente waren. Het ging daarbij vooral om een oude boerderij, die nog steeds bedrijfsmatig gebruikt werd. Vorige week stemde de Katwijkse raad in met de aan koop van deze boerderij. Het bedrijf zal verplaatst wor den naar De Krom. Met deze verplaatsingsoperatie is een bedrag van bijna acht ton ge moeid. Gierzwaluw onder de pannen „Help de Gierzwaluw onder de pannen". Dit is het motto van een actie van de vereniging voor natuur- en vogelbescher ming Noordwijk. Deze zwalu wen (in Noordwijk Stienkrijters genoemd) nestelen onder dak pannen en in spleten van mu ren. De zwaluwen vinden ech ter steeds moeilijker een plekje om te nestelen. De oude pan nendaken verdwijnen en ma ken plaats voor daken met goed afsluitende pannen. Om de vogels te helpen zijn nu speciale dakpannen in de han del gebracht. De pannen, er zijn drie soorten, hebben een zogenoemd invlieggat en kun nen op de plaats van een ge wone dakpan worden gelegd. Deze „nestkastjes" kosten 25 tot 30 gulden en zijn te bestel len in het Jan Verwey natuur- centrum aan de Weteringkade of via telefoonnummer 01719- 10210. Het centrum is geo pend op woensdag-, zaterdag en zondagmiddag van half twee tot half vijf. jen huis in jswachterij 11e lit-; 1.500 ambtenaren van letlatsbosbeheer houden ko- weekeinde uit protest huis. Dat gebeurt onder in de Boswachterij in •dwijk. Men wil daarmee bevolking duidelijk maken noodzakelijk het is het on- iud van de bossen en an- natuurgebieden in over heidshanden te houden. Het linet wil het onderdeel ter- ibeheer van Staatsbosbe- afschaffen en het werk in latuur uitbesteden aan het ijfsleven. Staatsbosbeheer spelt dat het bos in Ne- nd langzaam maar zeker gronde zal gaan als het rtl9rijfsleven de spade zal han- fe. mnoorbtok Intell mag hoogte in NOORDWIJK Hotel- groep Inntel mag aan de Koningin Wilhelmina Boulevard een hotel met een hoogte van ruim 19 meter bouwen. Een meer derheid van de raadscom missie ruimtelijke orde ning ging hiermee gister avond akkoord. Volgens wethouder V. Salman (ruimtelijke ordening) is Intell van plan direct na de bouwvak te beginnen met de bouw, zodat het 6 miljoen gulden kostende hotel in de zomer van 1988 kan worden geo pend. Het hotel komt op de plaats van het voormalige De Land bouw, op het nu braakliggende terrein naast de Blauwe Gans. Volgens het bestemmingsplan mocht op die plaats maar tot een hoogte van 16 meter wor den gebouwd, maar een meer derheid van de commissie be sloot gisteravond die grens tot 18 meter te verhogen. Tevens werd voor hotels een uitzonde ring gemaakt: deze krijgen een extra speelruimte van tien procent en dat betekent dat Inntel tot maximaal 19.8 meter hoogte kan bouwen. Volgens de hotelgroep is deze hoogte noodzakelijk om tot 60 kamers te komen. Dit aantal kamers is minimaal nodig om een hotel verantwoord te exploiteren, zo zegt Inntel. Wethouder Salman bevestigde deze limiet van 60 kamers. Volgens deskundigen moet een hotel van een hotelketen (zoals Inntel) minimaal 60 ka mers hebben om rendabel te zijn. De wethouder zei een 'V°|nkeveld 3 is t,ghancieel gezond VOl vaa iktöORDWIJK Het der «deel van de wijk Vin- juveld wordt bebouwd Jt 434 woningen. Oor- OIfonkelijk waren er 579 vaiizen in Vinkeveld 3 ge- aalnd, maar de gemeente- ngjd vond vorig jaar dat wijk dan te vol zou Irden. Wethouder V. jman (ruimtelijke orde- aJg) sprak gisteravond in vergadering van de idscommissie ruimtelij- ordening van een fi- /eihcieel gezonde zaak. Dit ikzij de dalende rente, istige grondprijzen en bouw van een dertigtal iirdere, vrije sector-wo- igen (twee onder een Deze huizen mogen ïrigens alleen door jrdwijkers worden ge- :ht. gVrouw J. Voorham (PvdA) ,jdat in het plan te weinig .jening is gehouden met hui voor alleenstaanden. Zij i op het grote aantal een- Inswoningen. Zo worden er Jer meer 222 tuinkamer- en doorzonwoningen ge- wd. A. van Rijnberk jordwijks Belang) en J. Wil- (CDA) toonden zich be- Jd over de verkeerssituatie, vijk Vinkeveld heeft nu uitvalswegen, naar de [enstraat en de Beeklaan jenover de Boekersloot- ft. de toekomst wordt ter )gte van de Gladiolusstraat (luit het Vinkeveld nog een op de Beeklaan aangeslo r an RÜnt>erk is echter g dat straks iedereen ge- ^njjik maakt van de weg bij de Bij dit kruis- is het winkelcentrum Vinkeveld gepland en te- is is de Boekerslootlaan de ftste verbinding met Noord- k-Binnen. ia i es-; commissie stuurde het bejwplan Calorama opnieuw iadig naar de ontwerpers. Dit w4r wordt bekeken of de wo- feiken een halve slag kunnen jerden gedraaid, zodat de toe- nljnstige bewoners kunnen dflieten van de zon. Van Rijn- noemde het plan (een rij op een smalle strook igs het landgoed Calorma) Hopen". VVD-LIJSTTREKKER TED JANSEN: De rondedans om de stembus is begonnen. Lubbers, Kok en andere politieke kopstukken trekken door de provin cies om in allerlei club gebouwtjes en café-zaal tjes te vertellen hoe goed zij het met ons voor heb ben. Daarbij vergeten Provincialen deze nationale partij mannen nogal eens dat op 18 maart „slechts" nieuwe provinciebe stuurders worden geko zen. In Zuid-Holland knokken twaalf partijen voor 83 beschikbare stoeltjes in het Provin ciehuis in Den Haag. Daarom komen in deze rubriek lijsttrekkers en andere „provincialen" aan bod. Vandaag een gesprek met gedeputeer de Ted Jansen, lijsttrek ker voor de VVD. STATEN VERKIEZINGEN LEIDEN Ted Jansen verontschuldigt zich enigszins voor zijn VVD- stropdas. „Ik heb van avond een spreekbeurt en dan vind ik, dat ik een das van mijn partij moet dragen. Normaal ben ik niet zo'n voorstander van al die toeters en bellen. Je ziet mij hooguit met deze das, maar echt niet met buttons of stickers", zegt de 51-jarige VVD- lijsttrekker. Gedeputeerde Ted Jansen is op verkiezingscampagne voor de Provinciale Staten. Bijna iedere avond is de bestuurder op pad in de provincie Zuid- Holland. In zijn agenda staan maar liefst 43 spreekbeurten genoteerd. Zijn VVD-stropdas zal er na 18 maart ongetwij feld gekreukter uit zien. Of datzelfde geldt voor het imago van zijn partij is zeker niet uitgesloten. Alom wordt een behoorlijke verkiezingsneder laag voor de VVD voorspeld. „Wij hebben in 1982 vier ze tels gewonnen en zijn mo menteel met 21 statenleden in de provincie vertegenwoor digd. Ik ben realist genoeg om tevreden te zijn wanneer de VVD na 18 maart het oude ni veau van 17 statenzetels be houdt". Eén van de redenen voor de verwachtte terugval is de on bekendheid van het provinci aal bestuur. Vaak moet Ted Jansen tijdens een van zijn vele spreekbeurten, soms in bijna lege zalen, eerst uitleg gen wat het provinciebestuur eigenlijk doet. Anders begrij pen de aanwezigen de liberale programmapunten niet. Jansen „Het beleid van de provincie is veelal indirect, dat wil zeggen gericht op het scheppen van voorwaarden. Regels maken over onderwijs voorzieningen, het ouderen beleid en de volksgezondheid bijvoorbeeld. Met dit taken pakket zijn de tegenstellingen tussen de verschillende partij en niet echt groot. Het zijn meestal accentverschillen die bij de kiezers niet zo tot de verbeelding spreken". Maar de liberale accenten kunnen volgens de VVD-ge- deputeerde in Zuid-Holland niet gemist worden. Dat is volgens hem de afgelopen pe riode duidelijk gebleken. „De VVD heeft, met drie ge deputeerden, een groot aan deel gehad in het gezond ont wikkelen van Zuid-Holland als „motor van de Nederland se economie". Dat wil ik zo houden. De provinciale taken zijn uitgebreid en er wachten grote problemen die opgelost moeten worden. Dan denk ik bijvoorbeeld aan ons milieu. Waar moeten we in deze pro vincie ruim vijf miljoen ton afval per jaar en nog eens vijftig Feyenoordstadions vol verontreinigd havenslib kwijt?" Afval Volgens Jansen moet de ver werking van afval zoveel mo gelijk geconcentreerd worden. Hij is een voorstander van het snel sluiten van de vuilver brandingsinstallaties in Lei den en Den Haag en wil dit afval vervolgens, met dat van de Zoetermeerse gemeen schap, op één plaats verzame len om te verwerken tot nieu we grondstoffen voor de eco nomie. Maar waar dit moet gebeuren weet Jansen nog niet. „We zijn op zoek naar een geschikte plaats. Wanneer we dit niet tijdig vinden, moet het vuil voorlopig naar de AVR (de Afval Verwerking Rijnmond bij Rotterdam) ge bracht worden. Want de vuil verbrandingsinstallaties in Leiden en Den Haag moeten dicht: hoe eerder hoe beter". Ted Jansen is afkomstig uit het bedrijfsleven. Hij is ooit technisch hoofdredacteur ge weest bij een uitgeverij. Met deze achtergrond biedt de VVD'er tegenwicht aan de overheersende ambtenaren- cultuur in het Provinciehuis. Een correcte man die niet zo op publiciteit en uiterlijk ver toon is gericht; een VVD- stropdas kan nog net. De ge deputeerde is eerder een noeste werker en organisator dan een fervent politiek deba ter. Twee jaar lang is hij, voor de buitenwacht veelal in stil te, bezig geweest aan het ver nieuwen van de provinciale organisatie. Dit proces is met name door de opheffing van het Openbaar Lichaam Rijn mond en de financiële tekor ten een zeer zware kluif ge worden. Toch is het de gede puteerde gelukt om binnen de uitgetrokken tijd dit proces rond te krijgen. Bedrijf Jansen: „De provincie moet kunnen werken als een goed bedrijf: klantgericht, efficiënt en snel. Daar ontbrak het nogal eens aan. En dat is ook een van de redenen voor de onbekendheid van dit be stuurslichaam. De provincie was meer in zichzelf gekeerd en werkte in de bïeedte in plaats van naar de klant. Dat wil zeggen dat eenzelfde ad vies vaak van de ene ambte naar naar de ander ging. Er waren teveel overlappingen tussen de verschillende dien sten. De bergers wisten niet waar ze terecht moesten. Nu is dat veel strakker opgezet. Ik wil met deze organisatie bewijzen, dat een overheid heel planmatig en snel kan produceren. Gericht op het publiek, makkelijk bereikbaar en goed toegankelijk. Dat zal de bekendheid van de provin cie en de belangstelling van de kiezers doen vergroten". De geboren en getogen Noordwijker heeft voor zijn baan als gedeputeerde een aantal jaren in Eindhoven ge werkt. Hij kon het toen niet over zijn hart verkrijgen om te verhuizen. Noordwijk was hem te dierbaar. En dus reed hij met zijn auto iedere dag op en neer naar Eindhoven. In het verkeer- en vervoersbe leid, dat een belangrijk onder deel van zijn portefeuille uit maakt, staat het oplossen van file-problemen dan ook voor- op. Jansen: „De PvdA is duidelijk gereserveerder over de aanleg van nieuwe wegen, zoals de A-54 door het Westland of de Verlengde Landscheidings- weg, dan de VVD. Wij vinden dat deze wegen er moeten ko men. Maar de VVD verliest de natuur hierbij niet uit het oog. Voor elke boom die ik moet omhakken, komen er twee terug". FRANS BOTHOF groot voorstander van de komst van Inntel te zijn. „Er komen binnenkort door de opening van het Oranje- en het Alexander-hotel veel dure kamers. Deze firma richt zich op de middenklasse en zorgt daarom voor evenwicht". CDA, VVD en Noordwijks Be lang hadden geen moeite met het verleggen van de grens van 16 naar 18 meter. Ook ex tra speelruimte voor Inntel werd door deze drie met in stemming begroet. PvdA en PAN wilden de limiet op 16 meter handhaven. „Je kunt al tijd ontheffing vragen", zo meende mevrouw J.Voorham (PvdA), die zei niet tegen de komst van Inntel te zijn. De bouwer van het hotel (Smit's Bouwbedrijf uit Bever wijk) moet voor 16 parkeer plaatsen zorgen. Hij zou er ei genlijk 40 moeten „leveren", maar via een oude vergunning krijgt hij er voor 24 onthef fing. Deze plaatsen kunnen worden afgekocht door per parkeerplek 8.600 gulden in het parkeerfonds te storten. Noordwijk zorgt dan voor de parkeeruimte. Zodra de ge meente Noordwijk begint met de aanleg van deze plaatsen, betaalt Smit 16 keer 8.600 gul den (137.600 gulden). A. van Rijnberk zei dat Smit dat geld maar direct moet betalen en mevrouw J.Voorham (PvdA) vond dat de bouwer geen ont heffing mag krijgen. Zij wil dat Smit voor 40 parkeerplaat sen betaalt. CDA en VVD gin gen echter akkoord met het aantal van 16 en het voorstel van Smit pas te betalen bij aanleg. Meer rolstoelkamers Huize St. Bernardus DEN HAAG/SASSEN- HEIM Huize Sint Ber nardus in Sassenheim mag het aantal rolstoelkamers uitbreiden. Dit heeft de Raad van State beslist naar aanleiding van een beroep dat het verzor gingshuis had ingediend tegen de weigering van Gedeputeerde Staten (GS) om hiervoor goedkeuring te verlenen. Het gaat om een uitbreiding van de capaciteit met vijf één persoons-rolstoelkamers. Daartoe worden enkele ruim tes verbouwd. De totale bed dencapaciteit blijft hiermee op 85. De Raad van State is van mening dat GS ten onrechte de uitbreiding van de rolstoel- kamers hebben geweigerd, in de veronderstelling dat hier mee ook de totale capaciteit vergroot zou worden. Zij is ook van mening dat de vijf nieuwe rolstoel kamers dringend noodzakelijk zijn voor Huize Sint Bernardus. Van de 85 bewoners moeten er ongeveer 35 regelmatig van een rolstoel gebruik maken. Bij een aantal bewoners is bo vendien sprake van een toene mende invaliditeit. Op dit mo- ment heeft Huize Sint Bernar dus vijf rolstoelkamers en twee ziekenkamers die als rol stoelkamers worden gebruikt Het verzorgen van een rol stoelgebruiker in een gewone kamer is nauwelijks mogelijk.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13