Remco Boere geeft loop nog niet op Schulden drijven HYS in de hoek faterpolocoach lob Schouten en ie nieuwe start Buikloop plaagt tafeltennissers NAjORT EcidócSotwrnit VRIIDAG 20 FEBRUARI 1987 PAGINA 9 stduitse turnsters yhten uit internaat yilKFORT Vier Westduitse turn- Vebben gisteren het turn-internaat in ^tfort verlaten. Uit de A-selectie hiel- lexandra Lang, Isabella van Lospichl haela Ustorf het voor gezien. Van .electie vertrok Astrid Bierik. Het J is het niet eens met de training zo- i door Ursula Hinz, de daarvoor ver- tordelijke vrouw, is opgezet. In het jen lagen de turnsters ook herhaalde- irerhoop met Hinz. West-Duitsland is «8 tot en met 25 oktober bij de strijd tIe wereldtitels in het Sportpaleis in Rotterdam een van de grote con- st^iten van de Nederlandse dames in de jkuom de bezetting van de eerste twaalf jchpn in de landenwedstrijd, die recht jeslj °P deelneming aan het Olympisch he»oi in Seoel. Nederlands voetbal op Sky Channel na akkoord KNVB-NOS ZEIST De KNVB en de NOS hebben in beginsel overeenstemming bereikt over een nieuw contract over de televisieverslaggeving van de wedstrijden uit de ere- en eerste divisie. Het contract maakt de weg vrij voor het brengen van Nederlands voetbal op buitenlandse (commerciële) zenders. Sky Chan nel zal als eerste buitenlandse zender gebruik ma ken van de nieuwe mogelijkheden. Het Britse satel lietstation zendt dinsdagavond voor het eerst een se rie wekelijkse programma's uit die geheel zijn ge wijd aan Nederlandse wedstrijden. Het gaat om een uitgebreide samenvatting van een half uur plus een aantal kortere samenvattingen. Met Sky Channel is een principe-overeenkomst gesloten ter waarde van ruim één miljoen gulden per jaar. Het contract geldt voor de duur van anderhalf jaar met de optie van nog eens twee jaar. Met de NOS is voor een gelijke periode een contract gesloten. Geen Schotse voetbal fans naar België BRUSSEL De voetbalwedstrijd België Schotland, op 1 april, zal toch zonder Schotse supporters worden ge speeld. De Schotse voetbalbond heeft de duizend beschikbare kaarten voor de interlandwedstrijd teruggestuurd, zo is gisteren in Brussel vernomen. De Schotten zijn het niet eens met de voorwaarden die aan hun supporters werden gesteld. België, dat na het drama in het Heizelstadion in mei 1985 had besloten geen Britse voetbal supporters meer op haar grondgebied toe te laten, had voor de wedstrijd van 1 april toch duizend kaartjes beschik baar gesteld. De Schotse voetballief hebbers zouden echter gezamenlijk moeten reizen en meteen na de wed strijd weer moeten vertrekken. Poging Havik mislukt door geknoei aan fiets SOEST Voor het eerst sinds haar mislukte poging het wereld-uurrecord te verbeteren, heeft Mieke Ha vik gisteren een verklaring gegeven voor haar falen. De wielrenster uit Soest gaf als een van de redenen aan, dat de mecaniciens buiten haar medeweten een groter verzet hebben gemonteerd. Tijdens de poging voelde ze dat zij niet in haar ritme kwam. Pas enkele dagen later bleek dat het verzet was veranderd. De mislukte poging van Havik op 6 februari in het Pra ter-stadion in Wenen kreeg na afloop veel publiciteit door het optreden van Ferdi Oyen. De sportpsychia- ter kreeg van overige begeleiders het verwijt, dat hij te veel en een verkeerde invloed op haar zou hebben gehad. Volgens Havik begonnen enkele dagen voor de poging ook „puur persoonlijke ervaringen uit het verleden" mee te spelen. Over de aard daarvan wil de wielrenster niets kwijt Havik stelt met nadruk, dat Oyen zijn taak goed heeft verricht. DEN HAAG De kans dat er Künz heeft de in de hoek ge- de komende jaren in Den dreven stichting bij schuld gulden Haag topijshockey wordt ge- schaatscentrum een speeld weer kleiner geworden, van twintigduizend De stichting HYS'83, die het aan baanhuur. afgelopen seizoen met een team in de tweede divisie Voorzitter Robert Bos van de speelde en zich niet kon plaat- vereniging HYS meldt dat zijn sen voor de play-offs, bestaat club nog een een kleine vier- alleen nog maar op papier. De duizend gulden tegoed heeft vereniging HYS heeft inmid- van de stichting. En,er schij- dels de samenwerking met de stichting ontbonden. En vol gens Uithof-directeur Hans HAAG Remco hedjre is ondanks al zijn [punten immer een -M- rzicjerwerp van discussie (eest. _De supporters jJ FC Den Haag, dat ifiag in de derde ronde feuM de bekercompetitie voet aantreden bij Feye- '°°iird, toonden vaak am- - ve geduld als hij eens aajj keer in een wedstrijd ond) scoorde en zelfs vorig rdt.ioen was dat het geval n en Boere liefst 27 maal r tok schoot 'r g ^gemor van de tribunes is "eiatste tijd luider geworden ^n§1aarbij komt nog eens dat er$co Boere door zijn eigen ed 'bang letterlijk wordt uit- vobhen, nadat-ie weer eens e,n kans heeft gemist „En zegt de Haagse spits, kuit natuurlijk pijn. Maar ik n "leer me er zo weinig mo- f aik van aan te trekken. Ik lnig de hoop zeker nog niet en<|geven Want als ik er ncks een paar maak, dan is hek van de dam. Daar ga og wel steeds van uit", re weet dat hij - nu zijn rage in de produktie van "ïen Haag in de competitie rie is beperkt gebleven - iunten móet gaan maken, is voor hem vijf voor If. Technisch directeur van de Meent van de Remco Boere. die de weg naar het doel nog amper heeft kun- eredivisieclub heeft nen vinden: „Ik had er al vijftien in kunnen schoppen". tot de winterstop con- r'.'Jwn plaats in de basis ge- ik vaak als rechterspits moe Tl» ...«I T-. 1 J. produktie hem monddood ge maakt? „Ik ben een onbere kenbare flap-uit. Maar als je zo weinig doelpunten maakt, pas je - misschien onbewust - toch wel wat meer op je woor den. En ik ben natuurlijk een jaartje ouder geworden, al klinkt dat als een cliché". Is het volgens Boere overi gens toeval dat zijn produktie stokt op het moment dat hij. eredivisie voetbalt? Immers in de eerste divisie scoorde hij er altijd lustig op los, maar nu bij FC Den Haag en eerder bij Roda JC is de situatie veran derd. „Ik heb bii Roda in die negen wedstrijaen niet ge scoord. Verder was ik con stant geblesseerd. Ik heb dit seizoen ook al wat pech gehad met blessures. Een knie, een enkel en wat griep. Ik heb me nog niet één keer topfit ge voeld". Andere spits Voor Boere breken belangrij ke tijden aan. „Mijn contract met FC Den Haag loopt nog een seizoen door, maar als ik niet scoor, zal men eerder ge neigd zijn naar een andere spits uit te kijken. Daarnaast heb ik nog sponsorcontracten met Cruijff Sports en Toyota en die lopen af. Dus doelpun ten zijn voor mij belangrijk. Het is natuurlijk leuk om te zeggen: het maakt me niet uit wie ze maakt, maar ik schop ze er toch het liefst zelf in". En, dat wil Boere gerust toe geven, de kansen om te sco ren zijn er wel degelijk in overvloed geweest. „Ik had er - r Want ik ben nooit gewend ge- 0 „Ik dacht soms wel ten fungeren. En dat vergt de weest op een andere manier al vijftien in kunnen schop- u moet ik op de bank nodige aanpassing. Want in te spelen. Vorig seizoen speel- pen. Ik heb genoeg kansen iefinen"* ze®V Boere over de plaats dat ik vijftien meter den we constant in hetzelfde gehad, die niets met het ni- ioei(*e we^s*rB^en van van het doel ben verwijderd, stramien. We zijn met Baan veau-verschil tussen eredivi-- innf1^^5^- °°kjiat >k. moet ik nu eerst dertig of kampioen geworden, maar hij sie en eerste divisie hadden te tot het einde van het sei- krediet zal hebben. En Lirniom komt het er nu op ijk id re heeft overigens wel een t jailaring vóór zijn geringe veertig meter lopen". Trainen heeft niet een echte ploeg maken. Natuurlijk zijn de achter gelaten. Overigens was keepers en de voorstoppers dat ook te begrijpen, want wat beter, maar ik heb er toch door alle toestanden met wel veel gemist. En dat kwam En dat sloopt de conditie, Stoop was dat niet zijn eerste dan meestal doordat ik net in 0_ heeft Boere ervaren. „Ik heb zorg". die laatste twee meter kracht 1 blijage aan de score van FC dit seizoen veel harder ge- Boere („Het liefst sta ik na- tekort kwam. Ik voel me nu agar Haag. „We spelen nu na- traind dan ooit. Alle voor- tuurlijk in het centrum") staat wel een stuk sterker en hoop soiijk heei anders dan vorig gaande trainers lieten me als bekend als iemand die voor ook dat het goed komt. Al lar, Toen was het spel min of centrumspits aanrommelen, zijn mening durft uit te ko- valt het niet mee om telkens 1 or op mij gericht en schop- met de ballen gemakkelijk in - bljfloel. Maar dit seizoen heb Ze gingen er vanuit dat ik men, maar in dit gesprek die dertig meter te overbrug- toch wel scoorde. Dat gegeven toont hij zich toch wat voor- gen". breekt me nu min of meer op. zichtiger. Heeft de schaarse DENNIS MULKENS na T va^ DAM Terwijl de landse waterpoloda- augustus vorig jaar is hun eerste wereld- ïioenschap in Madrid een zilveren plak één van de weinige ^Jssen van het om- ïdeifijke Oranje-gezel- rokè zorgden, beleefden :ezi<teren in de Spaanse Mlstad een regelrechte wel degelijk aanwezige /Wjies bleef na een schande- lederlaag in de openings- je rijd tegen Frankrijk al ^einig of niets over. De lelijke dertiende en lts te plaats was een ab- a£ -j dieptepunt en het was _.pk bepaald geen verras- ^°ioen de KNZB later be te het vertrouwen :h George Geurt- hebben opgezegd. Zijn r, ex-jeugdtrainer Rob ■n. heeft de zware taak schouders genomen om weer op de rails te It wel wat recht te zet- Ik ben er zelf niet bij- t in Madrid, maar dui- J^is dat al die negatieve celirteit het waterpolo geen gedaan natuurlijk". lrer£rste doel om de nieuwe o gestalte te kunnen geven, over twee maanden Dan zal het Nederlands Dit EljOkh middels twee wed- :n tegen Bulgarije (op 18 _jn Veenendaal, een week later in Sofia) moeten zien te kwalificeren voor de Europese kampioenschappen, in augus tus in' Straatsburg. Een nieuwe start met oude be kenden, want Schouten maak te afgelopen weekeinde een selektie van 22 man bekend waarbij een aantal toch wel verrassende namen vermeld stonden. Vooral die van routi nier Nico Landeweerd, de spelbepaler die in 1985 voor het EK in datzelfde Sofia werd teruggehaald, nu nog altijd een steunpilaar bij zijn club HZC/ De Robben, maar voor het na tionale team leek te zijn afge schreven. Of de naam van doelman Ruud Misdorp, na een conflict met Geurtsen op het laatste nippertje afgehaakt voor het WK in Madrid en daar node gemist. „Ik heb 22 spelers uitgenodigd om op woensdag 25 februari naar de eerste centrale training te ko men. Iedereen heeft een pro gramma thuis gestuurd gekre gen, ik heb nog met niemand persoonlijk gesproken. Ik merk vanzelf wel wie er voor die tijd een bedankbriefje stu ren", aldus een wat laconieke Schouten die een mengelmoes van ervaring en jeugdig en thousiasme bijeen hoopt te kunnen brengen. Discipline Of dat genoeg zal zijn om de moderne internationale ont wikkelingen te kunnen bijbe nen, zal de toekomst moeten uitwijzen. Kon vroeger nog ten minste gelijke tred worden gehouden met landen als Rob Schouten: „Nederlanders denken vaak te Individualistisch". Spanje en Italië, het mede door de verregaande professio nalisering aldaar ontstane gat dreigt allengs groter te wor den. „We hebben jarenlang vast kunnen houden aan ons eigen spelletje, gebaseerd op snelheid van handelen en een traditioneel goed verzorgde techniek. Maar vooral in ver dedigend opzicht laat de disci pline vaak nogal te wensen over. Zonder het gevaar te lo pen om onze eigen sterke pun ten te verwaarlozen natuur lijk, wil ik vooral aan dat facet wat meer aandacht gaan beste den. Nederlanders denken vaak te individualistisch. Kan dus niet in een teamsport, dat gaat op de langere duur onher roepelijk fout De spelers moe ten er terdege van doordron gen zijn dat successen alleen dank zij een goede collectivi teit te behalen zijn". De samenwerking met de di verse clubtrainers is ook één van de prioriteiten in het werkprogramma van de inwo ner van Zoeterwoude, in het dagelijks leven bedrijfsleider van het Sportfondsenbad te Schiedam. „Een eerste gele genheid om met elkaar van gedachten te wisselen is ple zierig verlopen. Ook tijdens de play-offs kunnen we eenmaal per week een centrale training inlassen. Daar zal het zeker met aan liggen. Ik hoop alleen dat de tijd van voorbereiding niet te kort zal blijken te zijn. We zitten natuurlijk zo in april. En mochten we de EK halen, dan is er ook weinig rust voor de spelers mogelijk. Komen we op 23 augustus te rug uit Straatsburg. Begin ok tober is dan alweer de compe titie aan de beurt En het jaar daarna het kwalificatietoer nooi, waar dan ook te houden, voor de Olympische Spelen. Een druk bezet programma, ja. En ik wil nu al weten wie zich daaraan wil binden. Vergt dus ook weer discipline. Hard trai nen, bij zowel de club als bij het nationale team, en indien mogelijk ook thuis, op kracht, voor mijn part achterin de tuin". DICK KIERS Lachen Hilbert van der Duim kan weer lachen. De schaatser, die op 6 februari ernstig gewond raakte bij een auto-ongeluk, had de nationale fotopers op bezoek in zijn kamer in het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Over gebrek aan belangstelling had de houder van het wereldrecord deze weken niet te klagen. Hij ontving duizenden brieven, tekeningen en kaarten. Hoewel zijn progressie opmerke lijk is, zal nog een aantal operaties volgen. Over voortzetting van zijn carrière is voorlopig nog niets te zeggen. NEW DELHI De Nederlandse spelersgroep bij het toernooi om de wereldtitels tafeltennis in New Delhi wordt geplaagd door buikloop. Ondanks alle voor zorgsmaatregelen klagen meer leden van de groep over diarree-verschijnselen. Het ergste is Gerdie Keen er aan toe. De speelster uit de Betuwe moest vandaag het bed houden met koorts. Ook José Bakker bleef een idagje in het hotel. Verder klagen Bettine Vriesekoop en Paul Haldan over lichte verschijnselen. De Nederlandse damesploeg moet het in de tweede ronde van het landentoernooi van de wereldtitelstrijd tafeltennis opnemen tegen de Sovjet-Unie, West-Duitsland en Hong Kong. De eerste twee kwalificeren zich voor de kwartfinales, de laatste twee gaan strijden om de plaatsen 9 tot en met 16. Vandaag speelt Nederland tegen West-Duitsland en morgen te gen de andere twee landen. De heren misten gisteren op de tweede dag van het landentoer nooi de innerlijke rust om de doorbaak naar de top zestien te forceren. Het sleutelduel in poule G van de voorronden tegen Tsjechoslowakije werd een enorme deceptie. Herencoach Jan Vlieg wil op korte termijn de inmiddels omstre den (affaire-Havik) sportpsycholoog Ferdi Oyen inschakelen om de problemen in zijn team te overwinnen. Al voor de wereld kampioenschappen kwam hij tot de conclusie dat zijn spelers op de cruciale momenten zelfvertrouwen, concentratie en vechters mentaliteit tekort komen. In het duel tegen de Tsjechoslowaken bleek de Groninger niet ver naast te zitten. Vooral in de ope ningspartijen werd het voor Oranje een duel van de verspeelde voorsprongen. Dat werd de ploeg in het verloop van de ongelij ke wedstrijd fataal. „Onze tactiek was gebaseerd op overrompe ling", analyseerde Vlieg na afloop. „Een duel over negen partij en kunnen wii niet aan. Daarom moesten wij direct toeslaan zei Vlieg na afloop berustend. „Haldan en Henk van Spanje had den ons na drie partijen op voorsprong moeten houden. In dat geval waren wij kansrijk. De Tsjechoslowaken hebben dan de neiging bloednerveus te worden". De Oosteuropeanen waren voor de wedstrijd al behoorlijk ze nuwachtig. Coach Miko, een oudgediende, was helemaal niet ge rust op de uitslag. Hij had de complete Tsjechoslowaakse afvaar diging opgetrommeld om als morele steun elk punt met gejuich, handgeklap en okay-groep moest begroeten, in; twee minuten voor de wedstrijd nieuw rubber op zijn batje te plakken. Italiaan Longhi fluit Nederland- Griekenland ZEIST De Italiaan Carlo Longhi zal op 25 maart in het Feyenoord-stadion in Rotter dam bij de voetbalwedstrijd Nederland - Griekenland voor de kwalificatieronde van het Europees kampioenschap als scheidsrechter optreden. De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft voorts de En gelsman George Courtney aangewezen als arbiter bij de kwalificatiewedstrijd Neder land - Hongarije, die op 29 april eveneens in Rotterdam wordt gespeeld. (ADVERTENTIE) WATERPOLOWEDSTRIJD ZIJL/LGB ZIAN Vitesse zaterdag 21 februari Aanvang 20.00 uur. Zwembad De Zijl Aangeboden door MERCASOL Handenvol werk voor tuchtcommissie NEW DELHI De tuchtcom missie van de ITi'F heeft han den vol werk in New Delhi. Men moet zich herhaaldelijk buigen over kwesties van vrijwel onop- van de Nigeriaanse damesploeg, die tegen Nederland een kwar tier en tegen Italië drie kwartier over tijd was. Beide keren had de ploeg zich door het tijdver schil verslapen. Ook de driemansploeg van Syrië moet voor de commissie verschij nen. Hoewel Syrië tot de initia tiefnemers behoorde om het oude, categorale systeem over boord te zetten, zodat de zwak kere landen ook eens de kans kregen de batjes ter hand te ne men tegen de sterkere, weiger den de Syrische spelers tegen Zweden in actie te komen. Re den: de Syriërs vonden de Zweedse spelers veel te sterk en voelden niets voor een smadelij ke afgang. Ook met Venezuela ontstonden problemen. De herenploeg kwam niet opdagen voor de wedstrijden tegen Zuid-Korea Wales. De organisatie zond zelfs een ultimatum naar het hotel van de Venezolaanse ploeg, waarin zij werden gedreigd het toernooi te worden uitgezet De organisatoren hadden de ploeg op het vliegveld verwelkomd en er liep een delegatielid mee in de openingsceremonie. Pas na twee dagen kwamen de organisatoren erachter, dat de Venezolaanse ploeg helemaal aanwezig was. De fakkeldrager in de openings ceremonie was een Peruaan die als stand-in fungeerde. Op ver zoek van een Indisch organisa tielid nen nog meer schuldeisers te zijn". Enkele bestuursleden uit de vereniging hadden een dubbelfunctie en maakten ook deel uit van het stichtings-be- stuur. Voorzitter Boy Keyzers, niet voor commentaar bereik baar, heeft volgens Robert Bos de „bui" zien hangen en is op gestapt „Omdat zijn zoontje niet in een jeugdteam meer in de basis werd opgesteld, be dankte hij als bestuurslid van de vereniging", laat Bos we ten. De nestor van het Haagse ijshockey, Edu Hopman, doet toch nog pogingen om het vol gend seizoen met een ploeg in de tweede, of liever nog de eerste, divisie te gaan spelen. De Nederlandse IJshockey Bond erkent de stichting HYS'83 feitelijk niet De stich ting had als doel „topijshockey in Den Haag" en werkte met de licentie van de vereniging HYS. Ook de afdracht van wedstrijdgelden ging via de vereniging naar de NIJB. Men kon echter wel rechtstreeks ijs huren op De Uithof. Het afge lopen seizoen heeft men echter nog geen uur ijshuur bestaald. Hans Künz: „Het gaat om een bedrag van zo'n twintigdui zend gulden. Dat bedrag kan lager uitvallen omdat de stich ting voor de ijshuur subsidie krijgt. Wij zullen nu via de ge meente proberen om die subsi die voor de ijshuur binnen te krijgen. Het is na Nikon Stars/ HYS voor de tweede keer dat De Uithof met een behoorlijk openstaand bedrag aan ijshuur blijf zitten. Mocht er straks weer een nieuwe stichting op staan dan moet men vooraf de huur voor het hele jaar maar betalen. We hebben nu wel leergeld betaald". Hopman voor het eerst betrokken bij het Haagse ijshockey. De man die in het grijze verleden als bestuurder en coach van het Haagse ijshockey op HOKY (Houtrust) veel succes boekte was adviseur van de stichting HYS'83. „Ik hoop in het nieuwe seizoen met een goed eerste team in de tweede divisie te kunnen spelen. En dan moeten we zo snel moge lijk naar de eerste divisie. Als er mogelijkheden bij de NYB zouden zijn, en in de loop der jaren is daar veel mogelijk ge weest, zou ik ook gelijk in de eerste divisie willen spelen. Wij hebben inmiddels in de Haagse regio aan 165 bedrijven een brief gezonden en om me dewerking gevraagd. Inmid dels komen er brieven terug. Maar stuk voor stuk zijn ze ne gatief. Niettemin hopen we dat er een goede sponsor komt We werken er hard aan. Maar met een lege beurs begin ik er echt niet aan. Om behoorlijk ijshockey te kunnen spelen met een eerste team moet je toch zeker aan sponsoring een bedrag van zo'n tachtigdui zend gulden hebben". Voorzitter Robert Bos van de vereniging HYS: „Wij zijn van de plannen van Hopman op de hoogte. Het is natuurlijk prachtig, de inzet van die man. Als hij de nodige sponsorgel den kan vinden denk ik dat het een goede zaak zou zijn om aan de vereniging een topteam te binden en niet weer met een stichtingsvorm te begin nen. Als Hopman rond is moe ten we daar maar over gaan praten. Nu is het afwachten wat de toekomst voor het Haagse ijshockey is". ARTHUR VAN RIJSWIJK BILJARTEN Driebanden Grand Prii-toemool In Rotterdam Nieuwenburg (Den Haag)-De Vries (Amsterdam) 50-36; Jaspers (Sint- Willebrord)-Lips (Breda) 50-28. Grand Prix-toamooè driebanden In Malmö Eerste ronde: Theriaga (Por)-Weljen- burg (Ned) 3-2; Carl sen (Den)-Blom- dahl (Zwe) 3-2; Van Bracht (Ned)-He- bert (Zwe) 3-2; Ceulemans (Bei)-Oi*- sen (Zwe) 3-1. HANDBAL B-wereldkampioenachap in Italiö Groep C: Tuneslö-Denemarken 15- 28. Bulgarije-Zwitserland 16-17 Groep D: Tsjecho-Slowaklje-Verenig- de Staten 25-16, West-Duitsland-Bre- zllië 35-23 PAARDESPORT Indoor Brabant Nationaal springconcours (tabel A op tijd, maximale hindernishoogte 1.40 meter): 1. Van Tuyl met Tiro 0 strafpunten-48,38 seconden; 2. Rou- weler met Grey Arrow BB 0-52,13; 3. Eras met Mikimoto 0-58,25. Dreesuurproef DS8 1. Bemelmans (WDI) met Angelino 673; 2. Bontje (Ned) met Piccolomini 648; 3. Barteis- De Vries (Ned) met Olympic Due© 646. Internationaal springconcours (tabel A op tijd. maximale hindernishoogte 1.40 meter): 1. Raymakers (Ned) met Triton 0 stratpunten- 51.59seconden; 2. Smith (GBr) met Cadnlca 0-52,93; 3. Van Paesschen (Bel) met Intermez zo 0-55.47. Internationaal springconcours (tabel A. 1,50 meter, na barrage): 1. Van der Vleuten (Ned) Monty L 0-26.29; 2. Eh- rens (Ned) Olympic Oscar Drum O-' 27,09; 3. Skelton (Gbr) J. Nick 0- 27.7f*- sportuitslagen SCHAKEN Zeskamp In Ter Apel Vierde ronde: Ree (Ned)-Ligterink (Ned) 1-0, Lobron (Wdl)-Smejkal (Tsj) 1-0, Van der Wiel (Ned)-Miles( Eng) atg. Stand: 1. Ree 4 punten, 2. Lo bron 2 1/2 1 atg.. 3. Van der Wiel 1 1/2 2 atg., 4. Miles 11/2 1 atg., 5. Smejkal 1 1/2, 6. Ugterink 0. (Zwe) 7-6,6-0. Herendubbelspel, tweede ronde: Ny- ström/Wilander (Zwe)-Schapers/Srej- ber (Ned/Tsj) 6-1,4-6,6-0. WIELRENNEN Ronde van Valencia Derde etappe, 1e gedeelte: 1. Ri chard (Fra) 133 km in 3 uur en 34 min., 2. Ruiz-Cabestany (Spa) op 12 sec., 3. Roche (Ier) zt. 4. Hermans (Ned) op 0.20, 5. Hoste (Bel) zt. 6 Su- arez-Cueva (Spa) zt. 7 Gaston (Spa) SKIËN WK Noordse nummers In Oberstdorl Eindstand: 1. West-Duitsland 1261,94 punten. 2. Noorwegen 1244,98, 3. Sovjet-Unie 1236,70, 4. Oostenrijk 1201,88, 5. Zwitserland r.nhwwti 1197,92, 6. Oost-Duitsland 1183.34. TAFELTENNIS WK In New Delhi Dames, groep D: Nederland-ltallê 3- 0: Vrtesekoop-Busnardo 21-15,21-11; Kloppenburp-Zamplni 22-20,19- 21,21-6; Vriesekoop/Kloppenbura- Zampini/Arisi 21-14.16-21.21-10. Eindstand groep D: 1. Nederland 2- 4. 2. Italië 2-2. 3. Nigeria 2-<L Heren, groep G: Nederland -T s jecho-Slowakl je 0-5: Haldan-Cecava 13-2.21-17.14-21; R. van Spanje-Pansky 13-21,19-21; H. van Spanje-Javorek 17-21,16-21; Hal- dan-Pansky 16-21,11-21; H. van Spanje-Cecava 17-21.13-21. Eindstand groep G: 1. Tsjecho-Slo- wakije 3-6; 2. Nederland 3^; 3. Ma leisië 3-2; 4. Netjal 3-0. TENNIS Het toernooi van Indian Wells Herenenkelspel, tweede ronde: Bec ker (WdD-Wilkison (Vst) 7-5.6-4; Ed- berg (Zwe)-Arraya (Per) 6-3,6-3. Oec- 6.6-0,6-4; Sanchez (Spa)-Pemtors 2e gedeelte, (Individuele tijdrit): 1. Roche 12.8 km In 16 min., 55 sec.. 2. Vandenbroucke (Bel) op 5 sec., 3. Kelly (Ier) op 0 14. 4. Blanco-Vlllar (Spa) op 0.20, 5. Gorospe (Spa) op 0.21. 6. Suykerbuyk op 0.24, 7. Ruiz- C a best any op 0.35, 8. Gaston 0.57. 9. Aionso (Spa) op 1.03, 10. Gorospe (Spa) op 1.04, 11. Hermans op 1.10. Algemeen klassement: 1. Vande- broucke 14.16.03. 2. Roche op 1 sec.. «J* 3. Blanco-Villar op 0.24, 4. Keily op O 96 5 (InrnuM nn n 36 A Siiu+m. 0.26. 5. Gorospe op 0.36, 6. Suyker buyk op 0.40. 7 Ca best any op 0.50. 8. Gaston op 1.16. 9. Aionso op 1.21. 10. Pino (Spa) zt. 11 Hermans op Ronde Uoret de Mar (amateurs) Vierde etappe: 1. D. Dekker (Ned) 85 km In 1 uur, 53 min. en 58 sec.. 2. De Vos (Ned) z.t., 3. Den Dauw (Fra) Z.L. 4. Ben (Ned) z-t., 5. Verschueren (Bel) rt. 6. J.H. Dekker (Ned) z.t. 7. Sobo- ta (Fra) z.t.,8. Garcia (Spa) z.t.. 9. Mo lina (Spa) z.t.. 10. Detannoy (Bel) z.t. Algemeen klassement: 1. Sobota 7.09.07. 2. Landa (Spa) op 2 sec.. 3. Luykx (Ned) op 0.04, 4. Van den Ak ker (Ned) op 0.05. 5. Santamarla (Spa) op 0.08, 6. Garcia (Spa) op 0.14. 7 Raas (Ned) z.L. 8. Van Wijn gaarden (Ned) Z.L. 9. Gmuer (Zwt) z.t., 10. Boiza (Spa) z.t. 13. Akkermans (Ned)z-t

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9