In heel Vlaanderen in '88 commerciële tv _^DIO/TELEVISIE mmoepen kritiseren willekeurig beleid minister BRINKMAN IS EEN DRAAITOL (Vervolg van de voorpagina) HAAG Het uitstel van het derde net tot 1 volgend jaar betekent voor alle omroepen Drse schadepost. Voorzitter Wallis de Vries e Avro wees erop dat alle omroepen al voor ngen hebben getroffen om op 1 oktober te h, zoals oorspronkelijk de bedoeling was. chadeprobleem zal met de minister indrin- CDA noemde het uitstel spijtig. „Maar aangezien OeidMOowtatd VRIJDAG 20 FEBRUARI 1987 PAGINA 19 van Westerloo, hoofd televisie van de NOS, noemde het uitstel een trieste zaak, te meer daar de bewindsman niet met nieuwe feiten is gecon fronteerd. „In de tussentijd zijn wij vergevorderd met de voorbereidingen en nu moet alles afgebro ken worden, inclusief zestien nieuwe program a's". Het Tweede-Kamerlid Beinema van het moeten worden besproken, aldus Wallis de i die nog niet zo ver wilde gaan als tv-direc- Échoonhoven van de KRO die meteen al een Ifeclaim bij Brinkman wil indienen. Wallis de ||wees er op dat het niet de eerste keer is dat Hderlandse omroep door minister Brinkman Igenaam wordt verrast. „Bij herhaling dreigt Troep het slachtoffer te worden van wissel- willekeurig en onstandvastig beleid. Ik lat men zich aan afspraken dient te houden. 4 onmogelijk om op een draaitol goed om- Lleid te maken", aldus Wallis de Vries. Ed de omroepen er niet in zijn geslaagd de program ma's van dat derde net die daarvoor in aanmer king komen op een van de andere twee netten door te geven, kan ik mij voorstellen dat de mi nister deze beslissing heeft genomen", alddus Bei nema. VVD-woordvoerder Hermans zei dat de omroepen nu ruim de tijd hebben de problemen inclusief middagtelevisie volledig op te lossen. PvdA-woordvoerster Van Nieuwenhoven juichte het besluit van de bewindsman eveneens toe, al vond zij dat de minister wat laat tot inkeer is ge komen. Goud voor Benny Neyman Voor zijn elpee „De beste van Benny" kreeg Benny Ney man een gouden plaat, die hij zich liet aanreiken in een restaurant, waar de chefkok hem als eerste feliciteerde. SWAEL (PVV) JIMT LAATSTE lRRIÈRESOP Tan onze correspondent) Bogaard) USSEL - Als er tus- tijds geen ongelukken 3ner gebeuren, beschikt (anderen binnen an- •ehhalf jaar over een ei- ;uH commercieel tv-net. pielen volgend jaar de structuur rond begin september de uitzending. het zover te laten komen, premier Martens en zijn cultuurminister Vael (PVV) wel alles op al- .Jmoeten zetten. Een aantal "Joeringsbesluiten moet nog ,"'ds worden genomen. Maar 1 het kabinetsbesluit, eind lge week, tot instelling ■pJ een interministeriële g' overleg afgesloten, "'het Belgische parlement, 'iben vooral de Vlaamse so- "'il-democraten zich tot het 5jrste tegen de komst van ^commerciële tv verzet, jgens hen is er geen enkele antie dat de komst van een 'imerciëel net automatisch t leiden tot een betere A^liteit van de program- _s. die nu (in een monopo- positie) door de BRT wor- vervaardigd. SP heeft op dit punt wel- |t overschot van gelijk, (it de kandidaten die zich nu toe eigener beweging r de exploitatie van het imerciële net hebben Een ijskast zonder stroom op het palmenstrand, de commerciële tv praat het de kijker aan. Gevolgen voor Nederland (Van onze correspondent) BRUSSEL - Welke gevolgen heeft de komst van com merciële tv in Vlaanderen voor Nederland? Weinig tot zeer weinig, zegt de kabinetschef van Cultuur-minister Dewael, Kerremans. "Het zal de STER, en daarmee ook de Nederlandse dagbladen, iets aan inkomsten schelen, omdat bedrijven die in beide landen werkzaam zijn hun reclamebestedingen enigszins zullen gaan verschuiven. Maar daar staat tegenover dat die bestedingen in België, waar nu op radio en tv nog geen markt voor handelsre clame is, onderontwikkeld is. We mogen verwachten dat die markt zich uitbreidt." Te vroeg vindt Kerremans het nog om te speculeren over toelating van (een aantal programma's van) het Vlaamse commerciële net op de Nederlandse kabel. "In het kader van de Noord/Zuid-integratie kan ik mij dat voorstellen, maar wij hebben daarover verder nog niet gesproken." gediend - Radio/télé Luxem bourg en Veronica's Rob Out - zijn niet de eerste zendge machtigden die met het be grip 'kwaliteits-tv' worden ge- associëerd. Vlaamse pers Maar de bedoeling van De wael is dan ook vooral de Vlaamse dagbladuitgevers, waarvan een deel aan het eind van de week al blij is dat ze het wéér hebben gepres teerd om zes kranten uit te brengen, bij de opzet van het nieuwe net te betrekken. Hun prijs was overigens niet ge ring. want behalve de Stan- daardgroep (Vlaamse Uitge versmaatschappij), die hele maal niet meedoet, eisten de gezamenlijke uitgevers in ruil voor hun enthousiasme het exclusieve recht om reclame, uit te zenden en daarbovenop nog een krediet van 5 miljard frank (ruim 3 miljard gulden) om de eigen bedrijfsstructuur wat te verstevigen. Voor dat laatste probleem wordt hoop vol naar premier Martens ge keken, die beloofd heeft op korte termijn met voorstellen te komen, wat zijn minister van begroting, Verhofstadt, die nog 21 miljard extra wil bezuinigen, ongetwijfeld ple zier zal doen. Nog een andere eis van de dagbladuitgevers is veel pro blematischer, want wat de po litici moeten gaan doen als de BRT via de rechter ook han delsreclame zou willen af dwingen, weet momenteel geen van hen. En om het echt ingewikkeld te maken, heeft de SP ook nog gedreigd de commerciële tv onmiddellijk weer terug te draaien op de dag dat zijzelf tot regerings verantwoordelijkheid wordt geroepen. Zij heeft ook plech tig beloofd naar het Europese Hof van Justitie te gaan om te bereiken dat ook de niet- -Vlaamse Nederlandstalige dagbladuitgevers (de Neder landse dus) toegang tot de ka bel krijgen. Deze zorg over een strikte toèpassing van de EG-concurrentieregels delen de sociaal-democraten met de Raad van State, die het kabi net al eerder voorhield dat het op dit punt discrimine rend te werk gaat. Een oor deel dat van regeringswege niet bestreden, maar wel ge negeerd werd. Op het kabinet van Dewael, dat toevallig onderdak vindt in dezelfde flat als de Neder landse vertegenwoordiging bij de EG, worden al die proble men onderkend, maar over heerst toch de vreugde over het feit dat er een kabinetsbe sluit ligt dat principiëel de commerciële tv toelaat. "Alle andere problemen," zegt kabinetschef Jan Kerremans, "moeten we niet te hoog op spelen. Het is waar dat een aantal Vlaamse uitgevers fi nanciële moeilijkheden heeft, maar het is even waar dat ze daar de regering ook mee hadden geconfronteerd zón der dat er sprake was geweest van commerciële tv. Juridisch zijn dat twee totaal verschil lende dossiers. Bovendien is bij de uitgevers het besef groot dat wanneer zij niet meedoen, anderen hun plaats wel innemen, met voor hen nare gevolgen." Over de aangekondigde acties van sociaal-democratische zij de zit Kerremans nog minder in. "In de eerste plaats moet men belanghebbende zijn om naar het Hof te kunnen gaan. De SP is dat niet. In de twee de plaats worden in de poli tiek, en zeker in de Belgische, vaak grote woorden gebruikt, zonder dat er veel van terecht komt. Wij hebben dat met de socialisten al eerder gezien. Eerst moesten ook die kruis raketten weg, maar de socia- listen zitten nog niet in de re gering. Het zal met de com merciële tv niet anders gaan". Afgezien van de financiering, zo valt ook uit de woorden van Kerremans op te maken, zijn er weinig belemmeringen meer die de Vlaamse com merciële tv nog kunnen te genhouden of vertragen. NEDERLAND 1 15.35 15.55 17.30 17.46 Nieuws |Tik Tak, AA. 105. (herh.) De Snorkels, Amerikaanse te kenfilmserie over kleine wezen tjes die onder water leven. Aft.: De jeugd heeft de toekomst; Kitty en de dubbelbroertjes "lingo! Wekelijks hitparadepro- I gramma. Presentatie: Bart Peeters en Paul de Groeve Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Ra- VO)d'0- e" TV-Omroep Mededelingen en program- ma-overzicht en Nieuws Weerbericht et(Het einde van een imperium '(End of Empire), Engelse serie Jover de tanende Britse invloed ïun de overzeese gebieden. EeiVandaag: Kenia. De Maumau- z'iOpstand leidt tot gruweldaden t(aan beide kanten tot er een einde komt aan de gevangen schap van Jomo Kenyatta en I™ Kenia zijn onafhankelijkheid krijgt in 1962 Extra-time So what?, jazzprogramma. BRT Big Band o.l.v. Freddy Sunder met als solist Palle Nikkelberg, trompet 22.40 Nieuws en Coda: Rivie ren, zij zijn de bloedsomloop van de aarde Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. Wet Rowena Wallace, Pat Mc Donald. e.a. Jill wil een en an der uitleggen aan John. Doug wordt in een ruzie tussen Paul en Rob neergeslagen, maar verovert Rosies hart Oshin, Japanse serie. Afl. 62. Mededelingen en program ma-overzicht Weerbericht en Kwidam, videospel met Marleen Gordts liere, filmnieuws met Jo Röpcke Machtpatrouille (The choir boys), Amerikaanse speelfilm QPijUit 1978 van Robert Aldrich. K 'Met: Charles Durning, Lou Gosset en Perry King. De bele venissen van tien politie-agen- -riten van de nachtploeg In Los Angeles, die bekend staan als ""de 'koorknapen'. ^23.15 Filmspot, achtergrond- ineinformatie bij de filmaktualiteit F 1 Nouba nouba. Carrefours week-end, geva- j rieerd jeugdmagazine. Micro-dèfi, spelprogramma. Journaal il Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilm Journaal t Nickel Odeon, spelprogramma Grand Ecran: L'écran dlabolo- gue: Poltergeist, Amerikaanse r speelfilm uit 1982 van Tobe rj Hooper. Met: Craig T. Nelson, i, Jobeth Williams e.a. Een fami- lie wordt geteisterd door vreemde geesten die via het 1 televisie-scherm de huiskamer i binnenkomen. Laatste nieuws Rox Box. Presentatie Ray Co- i kes 13.55 ARD-Sport extra: W.K. Skiën: Noordse combinatie vanuit Oberstdorf, schansspringen. Kommentaar: Manfred Vorder- wülbecke 16.30 Tage&8chau 16.40 Der Bar, der ein Bar bleiben wollte, kinderverhaal, verteld door Jörg Steiner 16.55 Rosenregatta, filmreporlage over een zeilwedstrijd met als eindpunt Göteborg 17.15 ARD-Sport extra: Wereldkam pioenschappen skiën. Noordse combinatie, samenvatting van uit Oberstdorf 17.45 Tageschau 17.55 Hier und Heute 18.05 Auf Achse, serie. Afl.: Felix Austria 18.25 Galerie der Comics, informa tieve serie over strips. Afl.: Tarzan Co 19.00 E) WWF-Club. 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau. 20.15 UJ Mister Cory, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Blake Edwards. Met: Tony Curtis, Martha Heyer. Kathryn Grant e.a. Frank Cory, opgegroeid in de slums van Chicago, wil het helemaal maken. Daartoe gaat hij in een mlllionairsclub wer ken, waar hij de attractieve zusjes Jen en Abby ontmoet. Het is echter nog niet het mo ment waarop hij veel indruk op hen kan maken. 21.45 El Goldene Kamera Berlin '87, reportage over de jaarlijkse prijsuitreiking aan Duitse film makers 22.30 'Tsgesthemen met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend... De ARD-talk- show met Joachim Fuchsber- ger. Gast: Prof. Günter Beh- nisch 23.40 D Der dritte Mann (The third man). Engelse speelfilm uit 1949 van Carol Reed. Met: Or son Welles. Joseph Cotten, All- da Valli e.a. Vlak na de oorlog probeert de jonge Amerikaan se schrijver Holly Martins in Wenen, dat door de geallieer den in 4 zones is verdeeld, de moord op zijn vriend Harry Lime op te lossen. Eén van zijn eerste ontdekkingen is dat zijn vriend nog in leven is. 01.25 Tagesschau 01.30 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.30 Freizeit.—und was man da- raus macben kann, vrijetljds- magazine. Vandaag: 1. Carna val: Gezichts- en lichaamsbe schildering; Maskers in de Commedia dell'arte-stljl. 2. Tuintip. Presentatie: Sybille Ni- colai 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern 17.15 Tele-lllustrierte: actualiteiten, sport en amusement 17.45 Ein Engel auf Erden (Highway to heaven), Amerikaanse serie met Michael Landon, Victor French e.a. Afl.: Herzen in Not. (Aansl.: Heute-Schlagzeilen) 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Horst Kalbus 20.15 Der Alte, politieserie. Met: Rolf Schimpf, Michael Ande, Char- Orson Welles speelt de rol van Harry Lime in de verfilmde Graham Greene-roman „The Third Man". Duitsland 1 om 23.45 uur. ley Muhamed Huber e.a. de politie ontdekt het lijk van de 24-jarige Rainer Bertram in diens kamer. Naast hem vindt men een leeg medicijnbuisje en een fles sterke drank. Wat op een zelfmoord lijkt, blijkt toch anders in elkaar te zitten 21.15 Wer erschoss Boro?, politiese rie waarbij de kijkers naar de oplossing kunnen raden. Met: Ernst Schröcjer. Dirk Galuba, Edda Seippel, e.a. 21.45 Heute-Journal 22.10 A8pekte, cultureel magazine 22.50 Die Sport-Reportage, met Hermann Ohletz 23.20 Strasse ohne Ausweg (The dark end of the street), Ameri kaanse speelfilm uit 1981. Met: Laura Harrington. Henry To- maszewski, Michelle Green e.a. Regie: Jan Egleson. Een jonge zwarte man staat niet al te vast meer op zijn benen, aan de rand van een plat dak. Hij ver liest zijn evenwicht en valt op straat. Enige dagen later sterft hij aan zijn verwondingen. De politie gelooft niet in een onge luk. Inspecteur Reynolds krijgt opdracht de zaak uit te zoeken 00.45 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus geschie denis. Afl.: De ontwikkeling van de Duitse Bondsrepubliek 18.30 Hallo Spencer, kinderserie 19.00 Aktuelle Stunde. regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau met weerbericht 20.15 Abenteuer Natur: Die Nuba, reportage over de Kan-, Nya- ro- en Fungarstam van het Nuba-volk in Soedan 21.00 Kulturmetropolen, documen taire serie over grote steden. Afl.: Praag 21.45 Klaus Ha&enfratz wird Abge- ordneter, reportage 22.15 In bester Gesellschaft, serie. Met: Giselle Pascal, Wolf Roth, Pierre Michael e.a. Afl.: Stunde der Wahrheit 23.00 Verslag van het filmfestival in Berlijn 23.15 lliisses, experimentele speel film van Werner Nekes 00.45 Laatste nieuws m Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. E Zwart/wlt-ultzendlng. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. O BI) niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. E? Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. 17.20 Jackanory 17.35 Secrets out, spelprogramma 18.00 Newsround extra 18.10 Grange hill, jeugdserie 18.35 Fax. Informatieve show 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, Met Terry Wogan 20.35 Blankety Blank, amusement 21.10 The Colbys, Amerikaanse se rie met Charlton Heston, Step hanie Beacham, John James e.a. Afl.: The gala. Sable doet alles aan om haar kapitaal vei lig te stellen en Monica is bang dat haar ex-geliefde Cash Cas- sidy haar geheim ontdekt. 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 Rockcliffe's babies, politiese rie. Met: Ian Hogg, Alphonsia Emmanuel, Martyn Ellis e.a. Afl.: Up the down escalator. Georgiou wordt beroofd en is zijn kaartjes voor een boks wedstrijd kwijt. Met veel pijn en moeite krijgt hij nieuwe, maar die zijn vervalst. 23.20 Operation paperclip, docu mentaire over nazi-misdadi gers die wonen en werken in het na-oorlogse Engeland en de VS zoals Werner von Braun en dr. Hubertus Strughold. Hun dossiers werden herschre ven om de wetenschappers het Amerikaanse staatsburger schap te kunnen geven. 00.35 E The horror of Dracula, Engelse speelfilm uit 1957 van Terence Fisher. 01.55 Weerbericht BBC 2 17.00 Pamela Armstrong 17.25 Bazaar, informatieve serie 17.55 One is fun, kookrubriek 18.10 Horizon, documentaire. 19.00 The Miracle. Film. 20.30 Ebony. Zwarte filmmakers. 21.00 On the road, informatie 21.30 Gardeners World, tuin-tips 22.00 Indelible evidence, gedramati seerde documentaire-serie over onderzoekmethodes van de gerechtelijke laboratoria. 22.35 Arena, serie culturele docu mentaires. Vandaag: Surrealis tische films. Regisseur David Lynch geeft zijn visie op films van mensen zoals Man Ray, Jean Cocteau en Luis Bunuel. Er zijn fragmenten te zien uit films als het erotische „Etoile de Mer" van Man Ray 23.25 Newsnight, actaliteiten 00.10 Weerbericht 00.15-01.35 Hard, fast and beautiful, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Ida Lupino. Met: Claire Trevor, Sally Forrest. Dramati sche confrontatie tussen een moeder en een dochter, die niet dezelfde ambities hebben. Bellamy's Bugle Blockbusters News at 545 About Anglia The Newlywed Game Magnum My Husband and I Yesterday's Dreams News at ten Cross question Snooker Death and the maiden. Late night final 17.00 The DJ Kat Show. Gevarieerd kindermagazine met tekenfilms en muziek. Presentatie: Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 E Denis. Denis learns to whistle 18.30 E Gidget. Komische serie met Sally Field. Afl: Dear diary et al. De serie werd gebaseerd op het succesvolle, gelijknami ge boek en de drie films die daarop volgden. 19.00 Three's Company. Komische serie. Afl.: Strange bedfellows. Komische situaties ontspinnen zich rond twee goedgevormde jonge dames, die samen een flat delen. 19.30 E The New Dick van Dyke Show. Afl: A house is not a home, yet 19.55 The New Candid Camera Show 20.25 Emerald Point. Drama-serie. 21.20 Wagon Train. The Julie Gage story. Een man wordt verliefd op een vrouw. Ze blijkt een nogal bazig type te zien. Moet hij zijn hart volgen of gewoon weggaan? 22.10 Ask Dr. Ruth 22.40 E Monsters Of Rock. 23.25 E Here Comes The Weekend 00.25-01.00 EYoung, Free and Single. SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten ge combineerd met TV5) 17.00 E Countdown with Adam Cur ry 18.00 Coral Island 18.30 Pushing the limits. Documen taire-serie 19.00 Busman's Holiday. Quiz met Julian Pettlfer. 19.30 Wild World. Documentaire. Afl: On The Tracks Of Wild Otter. Hugh Miles kijkt naar de Shet land otter. 20.30 The Orchestra. Komische tv- film. 21.00 Silent Reach 22.00 Super Channel News met John Suchet. 22.30 Super Sport. Basketbal. 23.30 E The Eurythmics 00.00 E Rox Box met Ray Cokes. 01.00 E Rockin at the speed of light 02.00 E Power Hour 03.00 E Boogie Box 04.00 E Chart attsck with Simon Potter 05.00 E Music Box 06.00 E The Face TV 5 16.05 Les Fiancés du Rhone. Tv-film van C. Othingirard. 17.50 Calibre. Misdaad-magazine. 18.00 Rècréation. Jeugdprogramma 18.40 Des chiffres et des lettres 19.00 Le piège du fourmillon. Tv- film van A. Bonnardel. 20.15 Fals gaffe aux graffitis. Docu mentaire over graffiti. 21.15 Calibre Misdaad-magazine. 21.30 Montagne. Actueel nieuws. 22.00 Journal Télóvisé 22.30 Architecture et Geographic Sacrée. Documentaire. De ge vederde slang en de volkeren van de vijfde zon. 08.30 Nouba nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. Plasti- nots; Woody Woodpecker; L'Oiseau des mers; Mik Mak Mon. Aansl.: Noubana-News, gepresenteerd door Francoise Wallemacq 09.30 Spreek met ons mee, cursus Nederlands. Les 13: Te huur. Les 14: Koopjes 10.40 Interwallonie: Entre dois cais, programma voor Portugezen 11.20 Interwallonie: Ciao Amici - Ciao Europa, programma voor Italianen 12.00 Rox Box, gevarieerd jongeren programma gepresenteerd door Ray Cokes (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau met Tagesthe- 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 EHitparade im ZDF 11.40 Wer erschoss Boro? 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 EProgramma-weekoverzicht 11.30 Glauben aus dem Herzen, do cumentaire serie over geloof. Afl.8: Mutter Gottes von Tinos 12.00 Nachbarn in Europa, informa tief magazine voor buitenlan ders en Duitsers met 12.00 Turkije. 12.40 Portugal. 13.20 Italië. BBC 1 07.45 Tv-cursussen 09.30 The Hunter, tekenfilm 09.35 The Muppet Babies, tekenfilm 10.00 Saturday Superstore, kinder programma 13.15 Grandstand, sportprogramma met: 1. Nieuwsoverzicht en weerbericht. 2. Rugby: 3. Paar denraces op Chepstow. 4. Rugby: Schotland-lerland SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine met tekenfilms zoals Popeye, Family Ness, Inspector Gad get, Dennis, She-Ra, Zorro en Transformers. Presentatie: Andy Sheldon, Snoot en Croc ker. 08.30 The Cisco Kid. Western-serie gebaseerd op het korte ver haal van O. Henry „The Cabal- lero Way". 11.10 Barrier Reef. Op ontdekkings reis in Australische wateren. 12.10 Pop Formule. PopmuziekMet Linda de Mol. SUPER CHANNEL (In sommige gemeenten ge combineerd met TV 5) 07.00 Boogie Box. Disco-muzlek. 08.00 Funbus. Kinderprogramma. Met o.m. The Telebugs, Heath- cliff, Emu's World, Start Here en Ghostbusters. 11.30 Rox Box. Rockmuziek uit Bel gië. 12.30 Chart attack with Simon Pot ter. De Engelse hitparade. 13.30 Armchair Adventure R08CO leest voor, televi sieprentenboek van Ton Hasebos De stop en stap show, kin derserie in samenwerking met Veilig Verkeer Neder land. Afl.: Fietsen foetsie Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart, kinderserie. Afl.: Op zoek naar de schat TROS Pop Formule, pop muziek vanuit discotheater Escape te Amsterdam NOS Va6-Journaal TROS TROS Sport, sportmagazi- ne met een reportage over de internationale fiets- crosswedstrijd in Ahoy in Rotterdam, beelden van de ijshockeywedstrijd Am sterdam - Gelkeen en het weekjournaal met daarin de hoogtepunten uit de sportwereld van de afgelo pen week Groen en grondig, agra risch magazine. Met van daag o.a. wetenswaardig heden over azalia's, worm middelen voor jong vee en landbouwmachines: vroe ger en nu. Presentatie: Martine van Os. Gast: Evert van Benthem. TELEAC Cursus Biotechnologie. Les 10 TROS Alt. Afl.8: Alf is verliefd. De dochter des huizes krijgt een vriendje en Alf wordt jaloers Dierenmanieren. Magazi ne over huisdieren. Pre sentatie: Martin Gaus. NOS Journaal en weerover- zicht TROS Moordspel, (4) spelpro gramma o.l.v. Ron Brand- steder. Vandaag: Illusie verstoord, met o.a. Liz Snoyink, Piet Römer, Man fred de Graaf en Coen Flink. Prinses Tara, die deel uitmaakt van een va riété-act, komt niet levend uit het zwaardenkabinet van de Wonderbaarlijke Zeppalini. Vijf mensen zou den de dader kunnen zijn. Het panel bestaat uit An dre van Duin, Wim Bos boom en Carry Tefsen STER-reclame TROS Aktua, actualitei tenrubriek met daarin o.a. een uitgebreide reportage over het laatste onderdeel van het werkbezoek van koningin Beatrix, prins Claus en prins Willem Alexander aan de Antillen. Dit keer komt het verslag uit Aruba, het eiland dat nu al meer dan een jaar van de status aparte geniet Simon8koop. Simon van Collem besteedt aandacht RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS) 19.02 AVRO: De burgemeester is ja- 18.30 19.00 20.00 20.28 aan: 'The Name Of the Rose' met Sean Connery. 'Heartbreak Ridge' met Clint Eastwood en 'De Moord Op Blonde Dolly' met Hilde van Mieghem en Peter Tuinman. NOS 23.20 Journaal 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.30-01.55 Two minute war ning, thriller uit 1976 van Larry Peerce naar het boek van George La Fon taine. De footballwedstrljd tussen Baltimore en Los Angeles wordt wreed ver stoord door de ontdekking van een sluipschutter die zich in het stadion heeft opgesteld. In de hoofdrol len o.a. Charlton Heston, John Cassavetes, Beau Bridges en Martin Balsam. NEDERLAND2 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 AVRO: Minjon magazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS) 15.02 VOO: De De top 40 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.00 Countdown Café RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspekten van de Kamermuziek: Nederlands Kamerkoor. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concertpodium. 22.00 Horizon: etnische en niet-wes- terse klassiek muziek. 22.30 NOS-jazz RADIO 5 18.10 EO: België totaal. 18.20 P.P.: Uitzending van de RPF. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De Schoolagenda 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen REGIONAAL RADIO RIJNMOND 16.30-18.20 Tussen 16.30-17.00 Radio Rijnmond Getapt, dagelijkse talk show. Na 17.00 cultuur, nieuws, sport Quiz en Waarachtig en aandacht voor het onderwerp van de week BRT 1 18.00 Nieuws. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.00 Nieuws. 19.10 Actueel. 19.30 Tlerce en Quarte. 19.35 Voel je thuis. 20.00 Nieuws. 20.03 Imago. 21.00 Nieuws. 21.03 Klapstoel. 23.30 „Twee tot twee". BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. 22.00 Nieuws. 22.05 Country-side. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 16.30 Wel thuis. 18.00 Nieuws. 18.10 Aktueel. 18.30 Instrumentaal recital. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Pianostukjes van Poulenc. 20.00 Concert (BRT-Filharro. Ork.) 22.00 In oude stijl. 22.15 Jazz in Europa 23.00 Pop-3. MORGEN RADIO 1 07.03 TROS: TROS Nieuws Show met om 07.09 Natuurrubriek. 07.20 Het weer. 07.40 Uitgaanstips. 07.48 Toerisme. 08.06 TROS Aktua. 08.24 Ontbijtgast van de week. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal. 19.00 Journaal VOO 19.12 Nationale ideeënbus, pro gramma met aandacht voor uitvindingen. Presen tatie: Leo de Groot. On derwerpen o.m.: de Kwal sterkrabber van de heer Wolthuis, de Milieucontai ner van Onno Hoekstra en de Blue Line Poort van de heren Ruigrok. Verder een portret van de 65-jarige Jacobi, die uitvinder is van beroep. 20.00 Droomvakanties, exotisch programma rond de win naars van Veronica's droomreiswedstrijd. Deel 2 20.20 De Heilige Koe, maande lijks auto- en motormaga zine. Presentatie: Bob de Jong 20.40 Oorlog en vrede, Engelse documentaire over bijna alle grote conflicten van na de Tweede Wereldoorlog. Met o.a. beelden uit El Sal vador, Nicaragua, Mozam bique en Iran 22.10 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 CDJurre en Maaike, serie van zes tv-spelen over ont moetingen tussen 2 men sen. Met: Renée Fokker en Bert Wagenaar. Afl.2. 23.28 Een bericht voor de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35-00.05 Studio Sport, sa menvatting van de Euro pacup Volleybal voor he ren in Den Bosch 09.03 Introductie Prijzenslag. 09.05 Ontbijtgast v.d. week. 09.20 Overz. kranten. 09.30 Recept van de dag. 09.45 Kieskeurig. 09.47 Introductie Kamerbreed. 10.08 Shownieuws. 10.20 Prijzenslag. 10.30 Kieskeurig op wielen. 10.40 Sportagenda. 10.50 Finale prijzenslag. 11.03 TROS Kamerbreed. 12.03 TROS Nieuws Show RADIO 2 07.03 VARA: Hallo Hier Hilversum met om 07.25 De wind. 08.03 De rode draad. 08.55 Het So cialistisch strijdlied en 09.03 Het weer dit weekend. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. RAOIO 3 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Pop-race. 14.03 Tussenuur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Affiche - 4. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert: Pianomuziek. 12.00 VOO: Strauss en Co. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 09.45 Dag Dokter. 10.00 Nederlands - Taal, Tekens en 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-Thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Hallo Nederland. 12^5 EO... in de regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. REGIONAAL RAOIO RIJNMOND- 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amuse ment met Hans van Vliet. 11.00 Nieuws. 11.03 Thema-uitzending. BRT 1 05.30 Nieuws. 05.31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 08^0 Voel je thuis. 10.00 Nieuws. 10.03 Onze keuze. 11.00 Nieuws. 11.03 Het kraaienest. 13.00 Nieuws. 13.10 Overzicht bultenl. pers. 13.15 Matinee. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.00 Nieuws. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.00 Nieuws. 10.03 Buitenspel 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.00 Nieuws. 08.20 Licht klassiek ochtendconcert. 09.00 Nieuws. 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Wljswljzer. 11,00 Harmonies en fanfares. 11.30 Koormuziek. 12.00 Tafelmuzlek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19