Piet van de Kruijs reeds een routinier r footeboomtoernooi tweekamp !\issen Kuijf en Piket Kaartjesverkoop Amsterdamse theaters geautomatiseerd 4C >ORT ReidócQowiwnt VRIJDAG 20 FEBRUARI 1987 PAGINA 11 pEN Het jaarlijkse ^eboomtoernooi mag zich [grootste en belangrijkste bkevenement noemen in (jeidse regio. Toch wordt f jaar de bezetting in de [wakker. Bezaten een aan- jaren geleden nog zeker jg deelnemers een ELO- van boven de 2200, dit tz'jn dat er maar twaalf. [organiserende vereniging introduceerde in 1977 het kend-toernooi" in de Ne- andse schaakwereld. Ne- jjaar later lijkt de markt *-jest door het grote aanbod fs in het land. Weliswaar het toernooi ook dit week je weer een aantal deelne- van minstens 170, zodat ^Voortbestaan niet bedreigd Helaas laat de top het afweten in Leiden, om dat het Leids Schaakgenoot schap weigert zich te confor meren aan het gebruikelijk wordend verschijnsel start- geld. Daarom zal de Engelse grootmeester Miles (wel spe-, lend in Den Haag) nooit aan het Nooteboomtoernooi mee doen. Of, zoals de Leidse grootmeester John van der Wiel het in een eerder inter view met deze krant anders formuleerde. ,,Er bestaat de stilzwijgende afspraak dat de Grootmeesters het prijzengeld in de kleinere open toernooien overlaten aan de subtoppers". Het ziet er naar uit dat de tweevoudig winnaar Rini Kuijf aanstaand weekeinde voornamelijk concurrentie te vrezen heeft van de gebroe ders Piket. Rini bezit de hoog ste ELO: 2465, zijn clubgeno ten, bij Volmac Rotterdam, Je roen en Marcel doen weinig voor hem onder: 2431 en 2370. De te verwachten tweestrijd belooft spannend te worden, de vele partijen die de drie spelers de laatste jaren onder ling hebben afgewerkt zijn al tijd scherp en eindigen zelden in een snelle puntendeling. Andere kanshebbers zijn de Leidse informatica-student Helmut Cardon (2346), de eer ste bord speler van Amstel veen Gert Pieterse (2354) en de Duitser Busch (2300). Door het kleine groepje echte top pers heeft de regionale top dit jaar een grotere kans in de hoogste regionen te belanden. Een eventuele verassing zal door een LSG-er moeten wor den gepresenteerd, aangezien de spelers van Leidens sterk ste club, Philidor, het haast traditiegetrouw laten afweten. LSG heeft dit jaar een troef in de persoon van de Engelsman Ton Wisey (2260), een nieuw lid. Daarnaast is de oude garde present: oud-winnaar Leon Konings (hopeloos uit vorm, dus gevaarlijk), Henk van Put ten en LSB-kampioen Folkert Geertsma. Het brokje jeugdta- lent dat al jaren op een door braak wacht bestaat uit Teun de Haas, Kees van Zijp, Aad van Moorsel, Teun van der Vorm en Adrian Clemens. Het spektakel begint van avond om 19.30 uur in de aula van de Rembrandt-scholenge- meenschap aan de Noach- straat (Leiden Zuid-west). Za terdag wachten de deelnemers drie partijen van vier uur en ook zondag staan nog twee zit tingen op het programma. De gene die uiteindelijk met de 2000 gulden zal gaan strijken heeft dan misschien niet het beste schaken laten zien, maar wel het meeste uithoudings vermogen gehad en het meeste doorzettingsvermogen ge toond, en was in ieder geval niet verkouden. REMMELT OTTEN Zijlloop LEIDEN —"De zwem- en po lovereniging De Zijl-LGB houdt zondag de Zijlloop, aan vang 11.00 uur. Vanaf het clubhuis van De Zijl/LGB aan de Parimaribostraat wordt ge lopen over 5 of 10,5 km en een halve marathon. Japan verlaagt disconto TOKIO De Japanse centra le bank heeft haar disconto" met ingang van komende maandag met 0,5 procent ver laagd tot 2,5 procent, zo is vrij dag meegedeeld in Tokio. Het tarief komt daarmee op het laagste niveau in veertig jaar. De verlaging was algemeen verwacht. Aangenomen wordt dat Japan met het besluit wil bijdragen tot een gunstig kli maat voor de besprekingen die de ministers van financiën van de zeven grootste indus trielanden (de VS, Japan, West-Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Canada en Italië) zondag in Parijs houden over stabilisering van de wis selkoersen. AMSTERDAM Met een druk op een knop heeft burgemeester Van Thijn gisteren in theater De Brakke Grond in Amster dam een geheel geauto matiseerde kassadienst in gebruik gesteld waarop acht theaters in de hoofd stad zijn aangesloten. De aangesloten theaters zijn De Brakke Grond, Carré, Con certgebouw, De Engelenbak, Frascati, De Meervaart in Os dorp, het Muziektheater aan het Waterlooplein en de Stads schouwburg. Maar ook de kaartjeswinkel van het Am sterdams Uitburo (AUB) is aangesloten op het kassadiens- tsysteem, de enige op het Eu ropese vasteland en de enige van deze omvang in de we reld. Het nieuwe systeem betekent dat men in elk van de aange sloten theaters zeven dagen van de week ook kaartjes kan bestellen voor elk van de an dere aangesloten theaters. Die bestelling kan nu voor het eerst ook al een maand van te voren geschieden. Bij het Uit buro kan men daarvoor even eens terecht. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst meer theaters, ook in de wijken, op het sy steem worden aangesloten, al dus Arthur van Schendel van de Stichting Kassadienstverle ning. Met de geautomatiseerde kas sadienst wordt het publiek een nieuwe dienstverlening gebo den, waardoor reis- en wacht tijd beperkt kunnen worden. Mensen die in een theater ge reserveerde kaartjes kopen of kaartjes voor één van de ande re theaters moeten wel een zo genaamde gemakstoeslag van 'twee gulden per plaats betalen, DE MAR Piet 'de Kruijs was letterlijk en Urlijk een blauwe maan- iberoepsrenner. Toch stap- jj onlangs in de Ronde van 1 'atalaanse Kust als debute- b I ploegleider het profpelo- ))innen of hij er al jaren in leerste week was het de [gewinterde profs nog niet [kt hem een keer te dollen, i Jan Raas twee jaar terug iijn debuut in Luxemburg. gas hoorde na de start van de ^te etappe dat één van zijn Iers ontsnapt was. „Wat, TUf?l? bromde Raas en hij Mürde met zijn auto langs peloton om de aanvaller Öe orde te roepen met de ig of hij soms gek gewor- !was. Raas reed kilometer Kilometer, maar vond nie- id. Het peloton lag krom het lachen. Piet van de (ijs (39), door Jan Gisbers e ploegleider van PDM ge- ^"lgd, ging in Lloret de Mar 'ok'maar tot de aanval over. vroeg aan Cees Priem: 1 jij nog sexboekjes? Ik heb jat". Onmiddellijk daarna uleerde in het hotel aan de ■ja Brava het verhaal dat j de Kruijs alle bladen met jt uit de kamers van zijn had laten halen, met amateurs deed dat inderdaad, omdat ik d dat renners van achttien, sntien jaar beter het route- It konden bestuderen en het wielrennen moes ten concentreren. Dat wist Priem zeker nog, hij is er mooi ingetippeld door te geloven dat ik het hier weer gedaan heb". „Ik moet best wennen aan het profmilieu", zei Van de Kruijs na een paar dagen aan de Cos ta Brava, „maar het zal niet te veel moeite kosten. Amateurs of profs, wielrennen is wiel rennen. Met de meeste renners heb ik zelf gekoerst of ben ik ploegleider van ze geweest bij de amateurs. Ik heb in '69 Zoe temelk nog geholpen de onde van Joegoslavië te winnen, vo rig jaar nog heb ik een heel seizoen met Talen gewerkt''. Niet langer Alle contacten dateren van de amateurs. Van de Kruijs was niet langer dan twee maanden beroepsrenner. „In augustus 1970 liet ik me door Jos van der Vleuten overhalen prof te worden. Bij Willem II. Een contract kreeg ik niet te zien. „Het is oke", zei Jos. „Ik heb ook niets". Ik haalde mijn li centie, debuteerde 's zaterdags in de Ronde van Honselersdijk en las op dinsdag in de krant dat de ploeg aan het eind van het seizoen uit de wielersport zou stappen: Nou was het niet zo'n ramp geweest als toen niet tien ploegen ermee op hielden. Tweehonderd renners stonden op straat, ik had geen enkele kans elders onderdak te komen Reglementair was Van de Kruijs verplicht een jaar te stoppen. Hij ging als betonwer- ker-ijzervlechter de bouw in. Een jaar later stond Jan Gis bers voor zijn neus met de vraag of hij zin had als captain in de amateurploeg van Jan van Erp te komen rijden. „Vanaf die tijd ken ik Jan Gis bers en heb ik prettig met hem samengewerkt. De twee-een heid uit de beroemde paarse brigade is nu hersteld bij de profs". Van de Kruijs was in de koers het verlengstuk van de ploeg leider. In de loop der jaren werd de oersterke Ketting- ploeg gesloopt en de macht overgenomen. „Het was leuk werken met jonge jongens. Soms moest je je keihard op stellen, maar de resultaten kwamen er. Wij hebben ook het nieuwe systeem ploegen tijdrit uitgewerkt. Er werd in die tijd met viertallen altijd volgens molenwieken gereden. De renner op kop ging voluit, de renner die overnam moest nog harder rijden om op kop te komen. Dat was slecht. In Zweden zag ik de gebroeders Petterson als een streep achter elkaar rijden. Dat hebben wij overgenomen en uitgedokterd met Nederlandse renners. Het resultaat was onder andere dat Nederland in 1978 onverwacht de wereldtitel pakte". Paarse brigade Nadat Gisbers overstapte naar de profs (Kwantum) ging de paarse brigade over naar Van Aerle, waar Van de Kruijs ploegleider werd. „Die ploeg won zonder mij veel, maar al leen criteriums. Zo'n zestig per jaar. Daar zijn de laatste jaren meer en betere overwinningen bij gekomen. Ik werkte daar leuk. Ik was zeker nog niet uitgekeken bij de amateurs. Er werden, in mijn ogen, door de gastrennersverenigingen uit stekende dingen voor de wie lersport gedaan". De KNWU reconstrueerde het amateur-wielrennen in Neder land, Van de Kruijs dacht over zijn toekomst na toen Jan Gis bers opnieuw op zijn stoep stond. „Zijn verzoek kwam mij wel goed uit. Ik ga het wiel rennen op een andere manier beleven. Ik zie er niet tegenop. Ik ken heel veel renners en ik kan, omdat we een grote ploeg hebben, zelfstandig werken". De vraag van Gisbers bij PDM te komen werken kwam wel als een volslagen verrassing, al heeft hij zich geen seconde hoeven te bedenken. „Het is Piet van de Kruijs en de sex-boekjes. niet zo dat ik Roy Schuiten ik toch zeker niet John Talen heb weggewerkt. Anders had bij Peter Post ondergebracht?" aldus Van Schendel, die ook directeur van het Amsterdam se Uitburo is. De theaters zelf biedt het nieu we systeem administratieve voordelen en een beter en eer der inzicht in de kaartverko pen. Bij de kassa's van alle aangesloten theaters ligt een informatiefolder klaar met alle spelregels. Burgemeester Van Thijn noemde bij de ingebruikstel ling de geautomatiseerde kas sadienst drempelverlagend Het bevordert het deelnemen van het publiek aan het cultu rele gebeuren in de hoofdstad Maar het blijft een technisch hulpmiddel en geen doel op zichzelf, aldus Van Thijn. Het gaat hem uiteindelijk om de kwaliteit van het gebodene, die voortdurend verbeterd zal moeten worden. Intussen hebben ook andere steden in ons land al interesse getoond om voor zichzelf iets dergelijks op te zetten, dan wel op het Amsterdamse systeem te worden aangesloten. Dat laatste is volgens Van Schen del in principe mogelijk. LEIDEN Groente- en fruitveiling, vrijdag 20 februari: aardappelen: 25- 34; vr. aardappelen: 225-280; snijbo nen: 25,- witte kool: 19-28; spits kool: 135-170; prei: 115-155 spina zie: 230-275; champignons-bakje: 113-118; uien: 25-70; winterpeen: 13- 16; witlof: ;110-215 knolselderij: 47, sla: 67-86; raapstelen: 34-42; selderij: 47-75; komkommmer 50/: 177, 40/: 165, 35/: 137,146 30/: 116-119, 25/: 95-97, krom: 215-230. Piet Hoekstra doet niet mee met BVAS-boycot DEN HAAG Ten minste één van de gastrennersvereni gingen zal niet meedoen met de boycot die de Bond van Amateur Sponsors overweegt wanneer de nationale selectie van André Boskamp in de Ne derlandse wielerklassiekers start. Tijdens de voorstelling van zijn ploeg Koga vertelde ma nager Piet Hoekstra dat in elke van de klassiekers een deel van zijn zestiental, dat in de wedstrijden geleid zal worden door Egbert Koer sen, zal vertrekken. „Of Bos kamp er nu wel of niet is met zijn ploeg", voegde hij er aan N HAAG Het pro- ^jfjlionele wielerpeloton iaat in 1987 uit 730 ners, 61 meer dan vo- verdeeld over 46 Eüpgen in negen landen. V1986 waren er 43 for ties. Ons land telt zes- beroepscoureurs, van ;/20i zeventien in buiten- dse dienst. Met vier fessionele formaties Ï3ft Nederland er één g|der dan vorig jaar. Op Insdag 25 februari is in Gelderse Achterhoek Srote Prijs Wielerre- I, waarbij ook Tour- |naar Greg Lemond n de start zal verschij- kei Cpl.. ■46 profploegen zijn als samengesteld: -GIE I' t ■f Vandenberghe, Martin Verschuere, Frans van Vlierberghe. Roland-Skala (Roger Swerts): John Bogers (Ned), Johan Capiot, Herman Frison, Bruno Geuens, Adri van Hou- welingen (Ned), Hennie Kuiper (Ned), Rudy Patry, Jacques van der Poel (Ned), Patrick Roelandt, Koen van Rooy, Jesper Skibby (Den), Brian Sö- rensen (Den), Didi Thurau (Wdl), Pa trick Verschueren, Ludwig Wijnants. SEFB (Ferdinand Bracke): Danny de Bie, Johan Bruyneel, Jerry Cooman, Chris van Dijck, Marc Fruch, Yves Godimus, Stefan van Leeuwe, Renè Martens, Marc Seynaeve, Patrick Stee.no. Sioma-Coafings-Diamant (Willy Teirlinck): Philippe' Boulanger, Jan van Camp, Bert van Eynde, Eddy van Haerens, Pol Haghedooren, Roger llegems, Lucien van Impe, Ivan Mes- selis, Franky van Oyen, Wilfried Pee- ters, Ludo Schurgers, Stan Töurnè, Pascal van der Vorst, Etienne de Wil de. TeVeBlad-Merckx (Paul de Baere- maeker): Etienne de Beule, Dirk Cla- rijsse, Luc Desmet, Marc van Geel, Ludo Giesberts, Dirk Heirweg, Jean- Paul Heynderickx, Marc Maertens, Carlos Malfait, Franky Pattijn, Alain de Roo, Rik van Slijcke. Malcolm Elliott, Guy Gallopin (Fra), Thomas James, Graham Jones, Steve Jones, John Lillywhite, Joey McLoughlin, Shane Sutton (Aus), Pa- trice Thevenard (Fra), Adrian Timmis, Joe Watson. NEDERLAND COLOMBIA kenting-Fangio (ploegleiders: ied Reybrofeck, Luis Ocana): Alberts (Ned), Mark Beneke (Zaf), er van den Branden, Gregor (Wdl), Bruno Bruyere, Francis ing (Fra), Luc Colljn, Robert idt, Ferdi Dierlckx, Henri Dorge- id), Martin Durant, Matthew Ea- 'st), Willy Engelbrecht (Zaf), Phi- Galvez (Fra), Ferdi van den Hau- iddy van Hoof, Marco van der I (Ned), John de Keukelaere, lix Lamelre, Rigobert Matt (Wdl), de Mol, Patrick Onnockx, Eric fnon (Fra). Christian Scharmin, im Tackaert, Patrick Verplancke, ck Versluys, Filip van Vooren, iVallays, Dirk Wayenbergh, Bruce esel (Vst), Fons de Wolf. Jhi-Ro8sin (Berten de Kimpe): n Bafcop, Flip van den Brande, de Criquielion, Rudy Dhaenens, Goffin, Jos Haex, Masatoshi a (Jap), Patrick Jacobs, Ivan te, Dominique Lecrocq (Fra), Matthijs, Andrè Meeuwissen, Morjean, Jan Oestergaard Rudy Rogiers, Hendrik de Vos, Marie Wampers, Dirk de Wolf, [ijnants. Emerxil-Merckx (Walter Go- Jt): Carlo Bomans, Michel Der- [Wim van Eynde, Jan Goessens, min van Itterbeeck, Jef Liec- André Lurquin, Rik Mannaerts. ivens, Peter Roes, Marc Serge- rank van de Vijver. Geert van 'alle, Ludwig Willems, Willem )nt. Orbea (Florent van Vaeren- Lomme Driessens, Jos Elen): loelhouwers (Ned), Dirk Durant, van Holen, Dirk Krikilion, Theo (Ned), Patrick de Neut, Leon (Ned), Steen-Michael Petersen Bjarne Riis (Den), Noël Segers, Verdeyen, Werner de Vos, Westelinck, Felipe Yanez snd-Conti-Galli (Luc Landuyt): Brusselman, Raoul Bruyn- <x, Filip Christiaens, Patrick uit, Geert de Corte, Philippe inies, Philippe Deleye, Rudy Dex- iLudo Frijns, Luc Govaerts, Peter itanepipe, Gino Ligneel, Freddy Maer- j Hendrik Redant, Jean-Marc Café de Colombia (Rafael Nino): Ra fael Acevedo, Antonio Agudelo, Ru- ben-Dario Beltran, Argemirio Bohor- quez, Julio-Cesar Cadeba, Henri Car denas. German Castillo, Juan-Carlos Castillo, Edgar Corredor, Israel Cor- redor, Alfonso Florez, Luis Herrera, Patrocinio Jimenez. Marco Leon, Her man Loaiza, Froylan Morales, Omar Neira, William Palacios, Fabio Parra, Christobal Perez, Martin Ramirez, Abelardo Rondon, Pedro Soler. Corporation Occidente (Ignacio Guttierez): Rogelio Arango, Armando Ariztizabal, Manuel Cardenas, Olive- rio Cardenas, Fablo Casas, Edgar Diaz, Luis-H. Diaz, Francisco Giraldo, Luis-Alberto Gonzalez, Antonio Lon- dono, Josè-Alonso Lopez, Reynel Montoya, Abelardo Rios, Rafael Tolo- sa, Ramon Tolosa. Postobon (Raoul Meza): Marco Bernal. Alberto Camar- go, Arsenio Chaparro, Omar Hernan dez, Carlo-Mario Jaramillo, Sergio Jaramillo, Gerardo Moncada, Pedro- Saul Morales, Luis-Fernando Mos- quera, Hector Pattaroyo, Oscar Var gas, Elio Villamizar (Ven), Gustavo Wilches, Pablo Wllches. FRANKRIJK Fagor (Pierre Bazzo): Henri Abadie, Jean-Claude Bagot, Jean-Renè Ber- naudeau, Eric Caritoux, Christian Chaubet, Martin Earley (ler), Robert Forest, Frank Hoste (Bel), Francois Lemarchand, Karl Maxon (Vst), Pedro Munoz (Spa), Jaxento Oinaederra (Spa), Jean-Jacques Philipp, Bernard Richard, Claude Seguy, Cayne Theak- ston (Gbr), Pol Verschuere (Bel), Alain Vigneron, Johnny Weltz (Den), Sean Yates (Gbr). Toshiba-Look (Paul Köchli, Maurice Le Guilloux): Kim Andersen (Den), Vincent Barteau, Steve Bauer (Can), Charly Berard, Jean-Francois Ber nard, Philippe Chevallier, Pascal Du bois. Dominique Gaigne, Dominique Garde, Jean-Claude Garde, Frederic Gamier, Othmar Haflinger (Zwi). Heinz Imboden (Zwi), Christian Jour- dan, Andreas Kappes (Wdl), Roy Knickman (Vst), Jaanus Kuum (Noo), Johan Lammerts (Ned), Luc Leblanc, Jean-Claude Leclercq, Philippe Leleu, Greg Lemond (Vst), Pascal Richard (Zwi), Niki Rüttimann (Zwi), Guldo Winterberg (Zwi). RMO (Bernard Thevenet): Michel Bi- bollet, André Chappuis, Thierry Cla- veyrolat, Jean-Claude Colotti, Patrice Esnault, Alexi Grewal (Vst), Bruno Hu- ger, Paul Kimmage (ler), Vincent La- venu. Gilles Mas, Per Pedersen (Den), Jean-Louis Peillon, Dante Rezzé, Mauro Ribeiro (Bra), Regis Simon, Bernard Vallet, Michel Vermote (Bel). Système U (Cyrille G'uimard): Lau rent Biondi, Alain Bondue, Eric Boyer, Laurent Fignon, Martial Gayant, Ber nard Gavillet (Zwi), Eric Guyot, Chris- tophe Lavainne, Sören Lllholt (Den), Marc Madiot, Yvon Madiot, Jean- Marc Manfrin, Thierry Marie, Charly Mottet, Joël Pelier, Pascal Poisson, Gerard Rue, Jonas Tegstróm (Zwe). Z (Roger Legeay): Pierre Le Bigaut, Frederic Brun, Philippe Casado, Bru no Cornillet, Serge Demlerre (Zwi), Gilbert Duclos-Lassalle, Loic Le Flo- hic, Jean-Louis Gauthier, Qilbert ITALIË Glaus (Zwi), Jean Guérin, Jan Koba (Tsj), Debis Leproux, Eric Louvel, Phi lippe Louviot, Ronan Pensee, Denis Roux, Jerome Simon, Pascal Simon, Bruno Wojtlnek. GR00T-BRITTANNIE ANC Halfors-Ever Ready (Tom Cap per, Phil Griffiths): Dave Akam, Ber nard Chesneau (Fra), Tony Doyle, Ario9tea-Gres (Giancarlo Ferretti): Domenico Cavallo, Kjell Nilsson (Zwe), Alessandro Paganessi, Dag- Erik Pedersen (Noo), Valerio Piva, Lu ciano Rabottini, Fabio Roscioli, Luca Rota, Marco Saligari, Sergio Santima- ria, Patrick Serra (Zwe), Bruno Siboni, Maurizio Vandelli, Alfio Vandi. Atala-Ofmega (Franco Cribiori): Gi- anbattista Bardelloni, Gianni Bugno, Giuseppe Calcaterra, SaJvatore Ca- vallaro, Per Christiansson (Zwe), Urs Freuler (Zwi), Dante Morandi, Ezio Moroni, Mario Noris, Massimo Po- denzana, Marco Vitali (Zwi). Carrera (Davide Boifava): Marco Bergamo, Guido Bontempi, Fabio Bordonali, Davide Cassani, Claudio Chiappucci, Massimo Ghirotto, Bruno Leali, Erich Machler (Zwi), Walter Magnano, Jörgen Pedersen (Den), Gi ancarlo Perini, Stephen Roche (ler), Francesco Rossignoli, Eddy Schepers (Bel), Roberto Visentini, Franco Voto- lo, Urs Zimmermann (Zwi). Del Tongo-Colnago (Pietro Algeri): Gianbattista Baronchelli, Roberto Ce- ruti, Francesco Cesarini, Maurizio Co lombo, Silvano Contini, Flavio Giup- poni, Czeslaw Lang (Pol), Luciano Loro, Silvestro Milani, Lech Piasecki (Pol), Maurizio Piovani, Alessandro Pozzi, Alberto Saronni. Antonio Sa- ronni, Giuseppe Saronni, Ennio Van- otti. Ecoflam-Bruciatori (Primo Franchi- ni): Marino Amadori, Luciano Boffo, Daniele Caroli, Maurizio Fondriest, Orlando Maini, Camillo Passera, Gio vanni Renosto, Maurizio Rossi, Jiri Skoda (Tsj), Marco Zen. Gewiss-Bianchi (Felice Gimondi, Domenico De Lillo): Moreno Argen- tin, Emanuele Bombini, Stefan Brykt (Zwe), Tullio Cortinovis, Arno Küttel (Zwi), Mario Mariuzzo, Silvio Martinel- lo, Roberto Pagnin, Renato Piccolo, Paolo Rosola, Aiberto Volpi, Lars Wahlqvist (Zwe). GIS-Jollyscarpe (Waldemaro Barto- lozzi): Adriano Baffi, Franco Chioc- cioli, Marco Giovanetti, Giuseppe Ma- nenti, Palmiro Masclarelli, Giuseppe Petito, Filippo Piersanti, Ennio Salva dor, Luigi Severini, Johan van der Velde (Ned). Magniflex-Centroscarpa (Ricardo Magrini): Daniele Asti, Franco Balleri- ni, Angelo Canzonieri, Bruno Cenghi- alta, Flavio Chesini, Enrico Galleschi, Alessandro Gianelli, Michele Gianelli, Enrico Grimanl, Rodolfo Massi, Anto nio Santoromita, Sauro Varocchi. Remac-Fanini (Piero Bini): Mario Beccia, Luigi Botteoni, Walter Brug- na, Salvatore Caruso, Paolo Cimini, Alessio Di Basco, Alberto Elli, Sergio Finazzi, Pierino Gavazzi, Ottavio Pac- cagnella, Maurizio Spreafico, Rolf Sö- rensen (Den), Marco Tabai, Stefan Tomasini, Angelo Tosi. Selca-Thermolec (Bruno Reverberi): Benny van Brabant (Bel). Roberto Contl, Octavio Dazzan, Claudio Faso- la, Elio Fasola, Patrizio Gambirasio, Giovanni Mantovani, Michele Moro, Moreno Musetti, Edoardo Rocchi, Fa- brizio Vanucci, Jesper Worre (Den). Supermercati-Chateau d'Ax (Gian- luigi Stanga): Vittorio Algeri, Stefano Allocchio, Roberto Amadio, Antonio Bevilacqua, Giovanni-Paolo Bottoia, Claudio Corti, Stefano Giuliani, Milan Jurco (Joe), Dario Montani, Frances co Moser, Tony Rominger (Zwi), Hu- Panasonic (Peter Post, Walter Planckaert): Phil Anderson (Aus). Eric Breukink, Peter Harings, Ludo de Keulenaer (Bel). Eric van Lancker (Bel), Henk Lubberding, Robert Millar (Sch), Guy Nulens (Bel), Bert Ooster bosch, Alan Peiper (Aus), Eddy Planc kaert (Bel), Theo de Rooy, John Ta len, Eric Vanderaerden (Bel), Teun van Vliet, Peter Winnen, Jan van Wijk. PDM (Jan Gisbers, Piet van der Kruij8): Wim Arras (Bel). Renè Beu ker, Henk Boeve, Pedro Delgado (Spa), Hans Daams, Marc Dierickx (Bel), Peter Hoondert, Gerrie Knete- mann, Josè-Luis Laguia (Spa), Henri Manders. Jörg Müller (Zwi), Stefan Mutter (Zwi), Marc van Orsouw, Adri van der Poel, Steven Rooks, Jan Sie- mons, Hennie Stamsnijder, Peter Ste- venhaagen, Gert-Jan Theunisse, Ge rard Veldscholten. Superconfex-Decosol-Yoko (Jan Raas): Maarten Ducrot, Nico Emonds (Bel), Rolf Gölz (Wdl), Jacques Hane- graaf, Edwig van Hooydonck (Bel). Gino van Hooydonck (Bel), Gert Ja- kobs, Frans Maassen, Jelle Nijdam, Patrick van Passel, Ludo Peeters (Bel), Rudy Pevenage (Bel), Twan Poets, Jean-Paul van Poppel, Cees Priem, Luc Roosen (Bel), Gerrit Solle- veld, Nico Verhoeven. Ronny Vlas saks (Bel). Ad Wijnands, Joop Zoete- Transvemij-Van Schilt (Piet Bos, Henk Steevens, Jules de Wever): Theo Appeldoorn, Jan Bogaert (Bel). Corneille Daems (Bel), Rudy van der Haegen (Bel), Jan van Houwelingen, Jan Jonkers, Rob Kleinsman, Jos Lammertink, Peter Pieters, Theo Smit, Frank Verleyen (Bel), Daniel Wyder (Zwi). SPANJE BH (Javier Minguez): Jesus Alonso, Francisco Antequera, Guillermo Are nas, Philippe Bouvatier (Fra), Guido van Calster (Bel), Laudelino Cubino, Manuel-Jorge Dominguez, Mare Du rant (Fra), Federico Echave, Anselmo Fuerte, Jesus-Cruz Martinez, Casimi- ro Moreda, José-Luis Navarro, Jorge Perez-Rojas, Alvaro Pino, José-Car- los Pllego, Fernando Quevedo, Fran cisco Rodriguez (Col), Juan Rozas, Juan-Martin Zapatero. CR (Joaquin Perez-Soliva):'Vicente Barbera, José Borja, José Claramunt, José Coll. Emilio Garcia. Joaquin Faura, Miguel Iglesias, Vicente Mata, Antonio Provencio, Juan-Antonio Reig, Jesus Rodriguez, José Ruiz- Frances, José Sune, Hipolito Verdu, Ricardo Zuniga. Dormilon (Maximino Perez): Roberto Cordoba, Luc Caluwaerts (Bel), Josè- Rafael Garcia. Juan Gomila, Josè- Maria Gonzalez-Barcala, Francisco Lopez-Carrion, Antonio Martinez, Francisco Navarro-Fuster, Aurelio Robles, Jaime Salva, Mariano San chez, Camilio Santos, Marc Somers (Bel), Luc Suykerbuyk (Ned), Leo Wel lens (Bel). KAS (Faustino Ruperez, Christian Rumeau): Alfred Ackermann (Zwi). Antonio Balboa. Jacques Decrion (Fra), Francisco Espinosa. Didler Gar- cia (Fra), Inaki Gaston. Carlos Gonza lez-Salvador, Fernando-M. Guerenu, Stephen Hodge (Aus). Stephan Joho (Zwi), Sean Kelly (ler), Luis-Javier Lu- kin, Juan-Manuel Martinez-Urra, Je sus Montoya, Fernando Moran, Javier Murquialday, Ronan Onghenae (Bel), Philippe Poissionnier (Fra). Celestino Prieto. Gilles Sanders (Fra), Acacio Da Silva (Por), Jon Unzaga, Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), Frederic Vichot (Fra), Thomas Wegmüller (Zwi). Kelme (Rafaël Carrasco): Vicente Belda, Javier Castellar, Alirio Chlza- bas (Col), Antonio Coll, Javier Duch. Emilio Gutierrez (Col), Joaquin Her nandez. Joaquin Llach, Ricardo Mar tinez, José-Maria Moreno, Juan-Mar tinez Oliver, Luis Perez (Col), José Reynolds-Seur (Josè-Miguel Eche- varri): Dominique Arnaud (Fra), Angel Arroyo. Samuel Cabrera (Col), Josè- Enrique Carrera, Herminio Diaz-Zaba- la, Pedro Diaz-Zabala, Alvaro Fernan dez, Marc Gomez (Fra), Julian Goros- pe, Ruben Gorospe, Stephane Guay (Fra), Jesus Hernandez-Ubeda, Mi guel Indurain, Melchor Mauri-Prat, Kari Myyrylainen (Fin), Angel Ocana, Fernando Pacheco, Franck Pineau (Fra). Seat-Orbea (Domingo Perurena): Jesus Arambarri, Marcel Arntz (Ned), Josè-Julian Balaguer. Thierry Casas (Fra), Roque De la Cruz, Antonio Es- parza, Manuel Guijarro-Domenech, Matthieu Hermans (Ned). Angel Her nandez-Gomez. Santi Izuzkiza, Pascal Jules (Fra), Roland Leclercq, Marino Lejarreta, José Lopez-Sanjulian, Wim Meijer (Ned), Jokin Mujika, Imanol Murga, Erwin Nijboer (Ned), Vicente Ridaura, Pello Ruiz-Cabestany, José Salvador-Sanchis. Jaime Villamajo. Teka (Josè-Antonio Gonzalez): Enri que Aja, Marino Alonso, Marino Ardil- la, Jesus Blanco-Villar, Jurg Brugg- man (Zwi), Angel Camarillo, Eduardo Chozas, Regis Clere (Fra), Raimund Dietzen (Wdl), Arsenio Gonzalez. Al fonso Gutierrez, Peter Hilze (Wdl), Noël De Jonckheere (Bel), Albino Le- aniz-Barrutia, Isaac Lisaso, José Mo- ratinos, Rolando Ovando (Gua), Ja vier Recalde, Gomez Rivero, Jesus Rodriguez-Magro, Josè-Angel Sarra- pio, Modesto Urrutibeaskoa. Zahor (Miguel Moreno): Jesus Ar- gintxona, Eduardo Betanzos, Manuel Carrera, Angel De las Heras, Jon Eguiarte, Jesus Ibanez-Loyo, Juan- Tomas Martinez. Santiago Portillo, José-Maria Palacin, Vicente Prado, Jesus Rodriguez, Joseba Nunez- Eguskiza. Juan Fernandez, Jesus Su- arez-Cueva, Inaki Vijandi, Roberto VERENIGDE STATEN Seven Eleven (Mike Neel, Jim Ocho- wicz): Raul Alcala-Gallegos (Mex), Jeff Bradley, Chris Carmichael, Andy Hampsten, Ron Kiefel, Dag-Otto Lau- ritzen (Den), Davis Phinney, Jeff Plerch, Bob Roll, Doug Shapiro. Alex Stieda (Can), Jens Veggerby (Den). Alba-Velo-Marketing-Fanili (Mauro Battaglini): John Eustice, Frederico Ghiotto (Ita), Sandro Manzi (Ita), Jor- gen Marcussen (Den), Corrado Piniz- zotto (Ita). ZWITSERLAND Fibok-Müller (Carlo Menicagli): Ste fano Colage (Ita), Marco Franceschini (Ita), Daniël Gisiger, Heinz Kagi, Gian carlo Montedori (Ita). Silvano Ricco (Ita), Claudio Savini (Ita), Gody Schmutz, Leo Schonenberger, Ri chard Trinkler. Paini-Bottecchia-Sidi (Dino Zande- gu): Alain Von Allmen, Rocco Cattan- co, Prlmoz Cerin (Joe), Luigi Furlan (Ita). Mauro Giannetu, Jean-Marie Grëzet, Walter Magnago (Ita), Harald Maier (Oos), André Massard, Paul Podd (Oos). Programma 1. DEN HAAG Het 4 programma met de belangrijkste evene menten tijdens het nieuwe wegseizoen voor de wielerprofs is: 28 februari: Omloop Het Volk; 8-15 maart: Parijs- Nice; 12-18 maart: Tirre- no Adriatico; 21 maart: Milaan- San Remo; 5 april: Ronde van Vlaanderen; 8 april: Gent-We- velgem; 12 april: Parijs-Rou- baix; 15 april: Waalse Pijl: 19 april: Luik-Bas tenaken-Luik; 23 april-15 mei: Ronde van Spanje; 25 april: Amstel Goldrace; 21 mei-14 juni: Ron de van Italië; 23-31 mei: Olympi ad Ronde van Ne derland; 24 mei: Bordeaux- Parijs; 25 mei-1 juni: Dauphiné Libéré; 16-25 juni: Ronde JU van Zwitserland; 18-24 juni: Midi Li- bre; 1-26 juli: Ronde van Frankrijk; 5-23 augustus: Coors Classic; 17-22 augustus: Ronde van Neder land; 12 september: Tro- feo Baracchi; 23 september: Pa rijs-Brussel; 27 september: Grote Landenprijs; 11 oktober: Grote Herfstprijs; 17 oktober: Ronde van Lombardije.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11