Piet van de Kruijs
reeds een routinier
r
footeboomtoernooi tweekamp
!\issen Kuijf en Piket
Kaartjesverkoop Amsterdamse
theaters geautomatiseerd
4C
>ORT
ReidócQowiwnt
VRIJDAG 20 FEBRUARI 1987 PAGINA 11
pEN Het jaarlijkse
^eboomtoernooi mag zich
[grootste en belangrijkste
bkevenement noemen in
(jeidse regio. Toch wordt
f jaar de bezetting in de
[wakker. Bezaten een aan-
jaren geleden nog zeker
jg deelnemers een ELO-
van boven de 2200, dit
tz'jn dat er maar twaalf.
[organiserende vereniging
introduceerde in 1977 het
kend-toernooi" in de Ne-
andse schaakwereld. Ne-
jjaar later lijkt de markt
*-jest door het grote aanbod
fs in het land. Weliswaar
het toernooi ook dit week
je weer een aantal deelne-
van minstens 170, zodat
^Voortbestaan niet bedreigd
Helaas laat de top het
afweten in Leiden, om
dat het Leids Schaakgenoot
schap weigert zich te confor
meren aan het gebruikelijk
wordend verschijnsel start-
geld. Daarom zal de Engelse
grootmeester Miles (wel spe-,
lend in Den Haag) nooit aan
het Nooteboomtoernooi mee
doen. Of, zoals de Leidse
grootmeester John van der
Wiel het in een eerder inter
view met deze krant anders
formuleerde. ,,Er bestaat de
stilzwijgende afspraak dat de
Grootmeesters het prijzengeld
in de kleinere open toernooien
overlaten aan de subtoppers".
Het ziet er naar uit dat de
tweevoudig winnaar Rini
Kuijf aanstaand weekeinde
voornamelijk concurrentie te
vrezen heeft van de gebroe
ders Piket. Rini bezit de hoog
ste ELO: 2465, zijn clubgeno
ten, bij Volmac Rotterdam, Je
roen en Marcel doen weinig
voor hem onder: 2431 en 2370.
De te verwachten tweestrijd
belooft spannend te worden,
de vele partijen die de drie
spelers de laatste jaren onder
ling hebben afgewerkt zijn al
tijd scherp en eindigen zelden
in een snelle puntendeling.
Andere kanshebbers zijn de
Leidse informatica-student
Helmut Cardon (2346), de eer
ste bord speler van Amstel
veen Gert Pieterse (2354) en
de Duitser Busch (2300). Door
het kleine groepje echte top
pers heeft de regionale top dit
jaar een grotere kans in de
hoogste regionen te belanden.
Een eventuele verassing zal
door een LSG-er moeten wor
den gepresenteerd, aangezien
de spelers van Leidens sterk
ste club, Philidor, het haast
traditiegetrouw laten afweten.
LSG heeft dit jaar een troef in
de persoon van de Engelsman
Ton Wisey (2260), een nieuw
lid. Daarnaast is de oude garde
present: oud-winnaar Leon
Konings (hopeloos uit vorm,
dus gevaarlijk), Henk van Put
ten en LSB-kampioen Folkert
Geertsma. Het brokje jeugdta-
lent dat al jaren op een door
braak wacht bestaat uit Teun
de Haas, Kees van Zijp, Aad
van Moorsel, Teun van der
Vorm en Adrian Clemens.
Het spektakel begint van
avond om 19.30 uur in de aula
van de Rembrandt-scholenge-
meenschap aan de Noach-
straat (Leiden Zuid-west). Za
terdag wachten de deelnemers
drie partijen van vier uur en
ook zondag staan nog twee zit
tingen op het programma. De
gene die uiteindelijk met de
2000 gulden zal gaan strijken
heeft dan misschien niet het
beste schaken laten zien, maar
wel het meeste uithoudings
vermogen gehad en het meeste
doorzettingsvermogen ge
toond, en was in ieder geval
niet verkouden.
REMMELT OTTEN
Zijlloop
LEIDEN —"De zwem- en po
lovereniging De Zijl-LGB
houdt zondag de Zijlloop, aan
vang 11.00 uur. Vanaf het
clubhuis van De Zijl/LGB aan
de Parimaribostraat wordt ge
lopen over 5 of 10,5 km en een
halve marathon.
Japan verlaagt disconto
TOKIO De Japanse centra
le bank heeft haar disconto"
met ingang van komende
maandag met 0,5 procent ver
laagd tot 2,5 procent, zo is vrij
dag meegedeeld in Tokio. Het
tarief komt daarmee op het
laagste niveau in veertig jaar.
De verlaging was algemeen
verwacht. Aangenomen wordt
dat Japan met het besluit wil
bijdragen tot een gunstig kli
maat voor de besprekingen die
de ministers van financiën
van de zeven grootste indus
trielanden (de VS, Japan,
West-Duitsland, Frankrijk,
Groot-Brittannië, Canada en
Italië) zondag in Parijs houden
over stabilisering van de wis
selkoersen.
AMSTERDAM Met een
druk op een knop heeft
burgemeester Van Thijn
gisteren in theater De
Brakke Grond in Amster
dam een geheel geauto
matiseerde kassadienst in
gebruik gesteld waarop
acht theaters in de hoofd
stad zijn aangesloten.
De aangesloten theaters zijn
De Brakke Grond, Carré, Con
certgebouw, De Engelenbak,
Frascati, De Meervaart in Os
dorp, het Muziektheater aan
het Waterlooplein en de Stads
schouwburg. Maar ook de
kaartjeswinkel van het Am
sterdams Uitburo (AUB) is
aangesloten op het kassadiens-
tsysteem, de enige op het Eu
ropese vasteland en de enige
van deze omvang in de we
reld.
Het nieuwe systeem betekent
dat men in elk van de aange
sloten theaters zeven dagen
van de week ook kaartjes kan
bestellen voor elk van de an
dere aangesloten theaters. Die
bestelling kan nu voor het
eerst ook al een maand van te
voren geschieden. Bij het Uit
buro kan men daarvoor even
eens terecht.
Het ligt in de bedoeling dat in
de toekomst meer theaters,
ook in de wijken, op het sy
steem worden aangesloten, al
dus Arthur van Schendel van
de Stichting Kassadienstverle
ning.
Met de geautomatiseerde kas
sadienst wordt het publiek een
nieuwe dienstverlening gebo
den, waardoor reis- en wacht
tijd beperkt kunnen worden.
Mensen die in een theater ge
reserveerde kaartjes kopen of
kaartjes voor één van de ande
re theaters moeten wel een zo
genaamde gemakstoeslag van
'twee gulden per plaats betalen,
DE MAR Piet
'de Kruijs was letterlijk en
Urlijk een blauwe maan-
iberoepsrenner. Toch stap-
jj onlangs in de Ronde van
1 'atalaanse Kust als debute-
b I ploegleider het profpelo-
))innen of hij er al jaren in
leerste week was het de
[gewinterde profs nog niet
[kt hem een keer te dollen,
i Jan Raas twee jaar terug
iijn debuut in Luxemburg.
gas hoorde na de start van de
^te etappe dat één van zijn
Iers ontsnapt was. „Wat,
TUf?l? bromde Raas en hij
Mürde met zijn auto langs
peloton om de aanvaller
Öe orde te roepen met de
ig of hij soms gek gewor-
!was. Raas reed kilometer
Kilometer, maar vond nie-
id. Het peloton lag krom
het lachen. Piet van de
(ijs (39), door Jan Gisbers
e ploegleider van PDM ge-
^"lgd, ging in Lloret de Mar
'ok'maar tot de aanval over.
vroeg aan Cees Priem:
1 jij nog sexboekjes? Ik heb
jat". Onmiddellijk daarna
uleerde in het hotel aan de
■ja Brava het verhaal dat
j de Kruijs alle bladen met
jt uit de kamers van zijn
had laten halen,
met amateurs deed
dat inderdaad, omdat ik
d dat renners van achttien,
sntien jaar beter het route-
It konden bestuderen en
het wielrennen moes
ten concentreren. Dat wist
Priem zeker nog, hij is er mooi
ingetippeld door te geloven dat
ik het hier weer gedaan heb".
„Ik moet best wennen aan het
profmilieu", zei Van de Kruijs
na een paar dagen aan de Cos
ta Brava, „maar het zal niet te
veel moeite kosten. Amateurs
of profs, wielrennen is wiel
rennen. Met de meeste renners
heb ik zelf gekoerst of ben ik
ploegleider van ze geweest bij
de amateurs. Ik heb in '69 Zoe
temelk nog geholpen de onde
van Joegoslavië te winnen, vo
rig jaar nog heb ik een heel
seizoen met Talen gewerkt''.
Niet langer
Alle contacten dateren van de
amateurs. Van de Kruijs was
niet langer dan twee maanden
beroepsrenner. „In augustus
1970 liet ik me door Jos van
der Vleuten overhalen prof te
worden. Bij Willem II. Een
contract kreeg ik niet te zien.
„Het is oke", zei Jos. „Ik heb
ook niets". Ik haalde mijn li
centie, debuteerde 's zaterdags
in de Ronde van Honselersdijk
en las op dinsdag in de krant
dat de ploeg aan het eind van
het seizoen uit de wielersport
zou stappen: Nou was het niet
zo'n ramp geweest als toen
niet tien ploegen ermee op
hielden. Tweehonderd renners
stonden op straat, ik had geen
enkele kans elders onderdak
te komen
Reglementair was Van de
Kruijs verplicht een jaar te
stoppen. Hij ging als betonwer-
ker-ijzervlechter de bouw in.
Een jaar later stond Jan Gis
bers voor zijn neus met de
vraag of hij zin had als captain
in de amateurploeg van Jan
van Erp te komen rijden.
„Vanaf die tijd ken ik Jan Gis
bers en heb ik prettig met hem
samengewerkt. De twee-een
heid uit de beroemde paarse
brigade is nu hersteld bij de
profs".
Van de Kruijs was in de koers
het verlengstuk van de ploeg
leider. In de loop der jaren
werd de oersterke Ketting-
ploeg gesloopt en de macht
overgenomen. „Het was leuk
werken met jonge jongens.
Soms moest je je keihard op
stellen, maar de resultaten
kwamen er. Wij hebben ook
het nieuwe systeem ploegen
tijdrit uitgewerkt. Er werd in
die tijd met viertallen altijd
volgens molenwieken gereden.
De renner op kop ging voluit,
de renner die overnam moest
nog harder rijden om op kop
te komen. Dat was slecht. In
Zweden zag ik de gebroeders
Petterson als een streep achter
elkaar rijden. Dat hebben wij
overgenomen en uitgedokterd
met Nederlandse renners. Het
resultaat was onder andere dat
Nederland in 1978 onverwacht
de wereldtitel pakte".
Paarse brigade
Nadat Gisbers overstapte naar
de profs (Kwantum) ging de
paarse brigade over naar Van
Aerle, waar Van de Kruijs
ploegleider werd. „Die ploeg
won zonder mij veel, maar al
leen criteriums. Zo'n zestig per
jaar. Daar zijn de laatste jaren
meer en betere overwinningen
bij gekomen. Ik werkte daar
leuk. Ik was zeker nog niet
uitgekeken bij de amateurs. Er
werden, in mijn ogen, door de
gastrennersverenigingen uit
stekende dingen voor de wie
lersport gedaan".
De KNWU reconstrueerde het
amateur-wielrennen in Neder
land, Van de Kruijs dacht over
zijn toekomst na toen Jan Gis
bers opnieuw op zijn stoep
stond. „Zijn verzoek kwam mij
wel goed uit. Ik ga het wiel
rennen op een andere manier
beleven. Ik zie er niet tegenop.
Ik ken heel veel renners en ik
kan, omdat we een grote ploeg
hebben, zelfstandig werken".
De vraag van Gisbers bij PDM
te komen werken kwam wel
als een volslagen verrassing, al
heeft hij zich geen seconde
hoeven te bedenken. „Het is
Piet van de Kruijs en de sex-boekjes.
niet zo dat ik Roy Schuiten ik toch zeker niet John Talen
heb weggewerkt. Anders had bij Peter Post ondergebracht?"
aldus Van Schendel, die ook
directeur van het Amsterdam
se Uitburo is.
De theaters zelf biedt het nieu
we systeem administratieve
voordelen en een beter en eer
der inzicht in de kaartverko
pen. Bij de kassa's van alle
aangesloten theaters ligt een
informatiefolder klaar met
alle spelregels.
Burgemeester Van Thijn
noemde bij de ingebruikstel
ling de geautomatiseerde kas
sadienst drempelverlagend
Het bevordert het deelnemen
van het publiek aan het cultu
rele gebeuren in de hoofdstad
Maar het blijft een technisch
hulpmiddel en geen doel op
zichzelf, aldus Van Thijn. Het
gaat hem uiteindelijk om de
kwaliteit van het gebodene,
die voortdurend verbeterd zal
moeten worden.
Intussen hebben ook andere
steden in ons land al interesse
getoond om voor zichzelf iets
dergelijks op te zetten, dan wel
op het Amsterdamse systeem
te worden aangesloten. Dat
laatste is volgens Van Schen
del in principe mogelijk.
LEIDEN Groente- en fruitveiling,
vrijdag 20 februari: aardappelen: 25-
34; vr. aardappelen: 225-280; snijbo
nen: 25,- witte kool: 19-28; spits
kool: 135-170; prei: 115-155 spina
zie: 230-275; champignons-bakje:
113-118; uien: 25-70; winterpeen: 13-
16; witlof: ;110-215 knolselderij: 47,
sla: 67-86; raapstelen: 34-42; selderij:
47-75; komkommmer 50/: 177, 40/:
165, 35/: 137,146 30/: 116-119, 25/:
95-97, krom: 215-230.
Piet Hoekstra
doet niet
mee met
BVAS-boycot
DEN HAAG Ten minste
één van de gastrennersvereni
gingen zal niet meedoen met
de boycot die de Bond van
Amateur Sponsors overweegt
wanneer de nationale selectie
van André Boskamp in de Ne
derlandse wielerklassiekers
start.
Tijdens de voorstelling van
zijn ploeg Koga vertelde ma
nager Piet Hoekstra
dat in elke van de klassiekers
een deel van zijn zestiental,
dat in de wedstrijden geleid
zal worden door Egbert Koer
sen, zal vertrekken. „Of Bos
kamp er nu wel of niet is met
zijn ploeg", voegde hij er aan
N HAAG Het pro-
^jfjlionele wielerpeloton
iaat in 1987 uit 730
ners, 61 meer dan vo-
verdeeld over 46
Eüpgen in negen landen.
V1986 waren er 43 for
ties. Ons land telt zes-
beroepscoureurs, van
;/20i zeventien in buiten-
dse dienst. Met vier
fessionele formaties
Ï3ft Nederland er één
g|der dan vorig jaar. Op
Insdag 25 februari is in
Gelderse Achterhoek
Srote Prijs Wielerre-
I, waarbij ook Tour-
|naar Greg Lemond
n de start zal verschij-
kei
Cpl..
■46 profploegen zijn als
samengesteld:
-GIE
I' t
■f
Vandenberghe, Martin Verschuere,
Frans van Vlierberghe.
Roland-Skala (Roger Swerts): John
Bogers (Ned), Johan Capiot, Herman
Frison, Bruno Geuens, Adri van Hou-
welingen (Ned), Hennie Kuiper (Ned),
Rudy Patry, Jacques van der Poel
(Ned), Patrick Roelandt, Koen van
Rooy, Jesper Skibby (Den), Brian Sö-
rensen (Den), Didi Thurau (Wdl), Pa
trick Verschueren, Ludwig Wijnants.
SEFB (Ferdinand Bracke): Danny de
Bie, Johan Bruyneel, Jerry Cooman,
Chris van Dijck, Marc Fruch, Yves
Godimus, Stefan van Leeuwe, Renè
Martens, Marc Seynaeve, Patrick
Stee.no.
Sioma-Coafings-Diamant (Willy
Teirlinck): Philippe' Boulanger, Jan
van Camp, Bert van Eynde, Eddy van
Haerens, Pol Haghedooren, Roger
llegems, Lucien van Impe, Ivan Mes-
selis, Franky van Oyen, Wilfried Pee-
ters, Ludo Schurgers, Stan Töurnè,
Pascal van der Vorst, Etienne de Wil
de.
TeVeBlad-Merckx (Paul de Baere-
maeker): Etienne de Beule, Dirk Cla-
rijsse, Luc Desmet, Marc van Geel,
Ludo Giesberts, Dirk Heirweg, Jean-
Paul Heynderickx, Marc Maertens,
Carlos Malfait, Franky Pattijn, Alain
de Roo, Rik van Slijcke.
Malcolm Elliott, Guy Gallopin (Fra),
Thomas James, Graham Jones, Steve
Jones, John Lillywhite, Joey
McLoughlin, Shane Sutton (Aus), Pa-
trice Thevenard (Fra), Adrian Timmis,
Joe Watson.
NEDERLAND
COLOMBIA
kenting-Fangio (ploegleiders:
ied Reybrofeck, Luis Ocana):
Alberts (Ned), Mark Beneke (Zaf),
er van den Branden, Gregor
(Wdl), Bruno Bruyere, Francis
ing (Fra), Luc Colljn, Robert
idt, Ferdi Dierlckx, Henri Dorge-
id), Martin Durant, Matthew Ea-
'st), Willy Engelbrecht (Zaf), Phi-
Galvez (Fra), Ferdi van den Hau-
iddy van Hoof, Marco van der
I (Ned), John de Keukelaere,
lix Lamelre, Rigobert Matt (Wdl),
de Mol, Patrick Onnockx, Eric
fnon (Fra). Christian Scharmin,
im Tackaert, Patrick Verplancke,
ck Versluys, Filip van Vooren,
iVallays, Dirk Wayenbergh, Bruce
esel (Vst), Fons de Wolf.
Jhi-Ro8sin (Berten de Kimpe):
n Bafcop, Flip van den Brande,
de Criquielion, Rudy Dhaenens,
Goffin, Jos Haex, Masatoshi
a (Jap), Patrick Jacobs, Ivan
te, Dominique Lecrocq (Fra),
Matthijs, Andrè Meeuwissen,
Morjean, Jan Oestergaard
Rudy Rogiers, Hendrik de Vos,
Marie Wampers, Dirk de Wolf,
[ijnants.
Emerxil-Merckx (Walter Go-
Jt): Carlo Bomans, Michel Der-
[Wim van Eynde, Jan Goessens,
min van Itterbeeck, Jef Liec-
André Lurquin, Rik Mannaerts.
ivens, Peter Roes, Marc Serge-
rank van de Vijver. Geert van
'alle, Ludwig Willems, Willem
)nt.
Orbea (Florent van Vaeren-
Lomme Driessens, Jos Elen):
loelhouwers (Ned), Dirk Durant,
van Holen, Dirk Krikilion, Theo
(Ned), Patrick de Neut, Leon
(Ned), Steen-Michael Petersen
Bjarne Riis (Den), Noël Segers,
Verdeyen, Werner de Vos,
Westelinck, Felipe Yanez
snd-Conti-Galli (Luc Landuyt):
Brusselman, Raoul Bruyn-
<x, Filip Christiaens, Patrick
uit, Geert de Corte, Philippe
inies, Philippe Deleye, Rudy Dex-
iLudo Frijns, Luc Govaerts, Peter
itanepipe, Gino Ligneel, Freddy Maer-
j Hendrik Redant, Jean-Marc
Café de Colombia (Rafael Nino): Ra
fael Acevedo, Antonio Agudelo, Ru-
ben-Dario Beltran, Argemirio Bohor-
quez, Julio-Cesar Cadeba, Henri Car
denas. German Castillo, Juan-Carlos
Castillo, Edgar Corredor, Israel Cor-
redor, Alfonso Florez, Luis Herrera,
Patrocinio Jimenez. Marco Leon, Her
man Loaiza, Froylan Morales, Omar
Neira, William Palacios, Fabio Parra,
Christobal Perez, Martin Ramirez,
Abelardo Rondon, Pedro Soler.
Corporation Occidente (Ignacio
Guttierez): Rogelio Arango, Armando
Ariztizabal, Manuel Cardenas, Olive-
rio Cardenas, Fablo Casas, Edgar
Diaz, Luis-H. Diaz, Francisco Giraldo,
Luis-Alberto Gonzalez, Antonio Lon-
dono, Josè-Alonso Lopez, Reynel
Montoya, Abelardo Rios, Rafael Tolo-
sa, Ramon Tolosa. Postobon (Raoul
Meza): Marco Bernal. Alberto Camar-
go, Arsenio Chaparro, Omar Hernan
dez, Carlo-Mario Jaramillo, Sergio
Jaramillo, Gerardo Moncada, Pedro-
Saul Morales, Luis-Fernando Mos-
quera, Hector Pattaroyo, Oscar Var
gas, Elio Villamizar (Ven), Gustavo
Wilches, Pablo Wllches.
FRANKRIJK
Fagor (Pierre Bazzo): Henri Abadie,
Jean-Claude Bagot, Jean-Renè Ber-
naudeau, Eric Caritoux, Christian
Chaubet, Martin Earley (ler), Robert
Forest, Frank Hoste (Bel), Francois
Lemarchand, Karl Maxon (Vst), Pedro
Munoz (Spa), Jaxento Oinaederra
(Spa), Jean-Jacques Philipp, Bernard
Richard, Claude Seguy, Cayne Theak-
ston (Gbr), Pol Verschuere (Bel), Alain
Vigneron, Johnny Weltz (Den), Sean
Yates (Gbr).
Toshiba-Look (Paul Köchli, Maurice
Le Guilloux): Kim Andersen (Den),
Vincent Barteau, Steve Bauer (Can),
Charly Berard, Jean-Francois Ber
nard, Philippe Chevallier, Pascal Du
bois. Dominique Gaigne, Dominique
Garde, Jean-Claude Garde, Frederic
Gamier, Othmar Haflinger (Zwi).
Heinz Imboden (Zwi), Christian Jour-
dan, Andreas Kappes (Wdl), Roy
Knickman (Vst), Jaanus Kuum (Noo),
Johan Lammerts (Ned), Luc Leblanc,
Jean-Claude Leclercq, Philippe Leleu,
Greg Lemond (Vst), Pascal Richard
(Zwi), Niki Rüttimann (Zwi), Guldo
Winterberg (Zwi).
RMO (Bernard Thevenet): Michel Bi-
bollet, André Chappuis, Thierry Cla-
veyrolat, Jean-Claude Colotti, Patrice
Esnault, Alexi Grewal (Vst), Bruno Hu-
ger, Paul Kimmage (ler), Vincent La-
venu. Gilles Mas, Per Pedersen (Den),
Jean-Louis Peillon, Dante Rezzé,
Mauro Ribeiro (Bra), Regis Simon,
Bernard Vallet, Michel Vermote (Bel).
Système U (Cyrille G'uimard): Lau
rent Biondi, Alain Bondue, Eric Boyer,
Laurent Fignon, Martial Gayant, Ber
nard Gavillet (Zwi), Eric Guyot, Chris-
tophe Lavainne, Sören Lllholt (Den),
Marc Madiot, Yvon Madiot, Jean-
Marc Manfrin, Thierry Marie, Charly
Mottet, Joël Pelier, Pascal Poisson,
Gerard Rue, Jonas Tegstróm (Zwe).
Z (Roger Legeay): Pierre Le Bigaut,
Frederic Brun, Philippe Casado, Bru
no Cornillet, Serge Demlerre (Zwi),
Gilbert Duclos-Lassalle, Loic Le Flo-
hic, Jean-Louis Gauthier, Qilbert
ITALIË
Glaus (Zwi), Jean Guérin, Jan Koba
(Tsj), Debis Leproux, Eric Louvel, Phi
lippe Louviot, Ronan Pensee, Denis
Roux, Jerome Simon, Pascal Simon,
Bruno Wojtlnek.
GR00T-BRITTANNIE
ANC Halfors-Ever Ready (Tom Cap
per, Phil Griffiths): Dave Akam, Ber
nard Chesneau (Fra), Tony Doyle,
Ario9tea-Gres (Giancarlo Ferretti):
Domenico Cavallo, Kjell Nilsson
(Zwe), Alessandro Paganessi, Dag-
Erik Pedersen (Noo), Valerio Piva, Lu
ciano Rabottini, Fabio Roscioli, Luca
Rota, Marco Saligari, Sergio Santima-
ria, Patrick Serra (Zwe), Bruno Siboni,
Maurizio Vandelli, Alfio Vandi.
Atala-Ofmega (Franco Cribiori): Gi-
anbattista Bardelloni, Gianni Bugno,
Giuseppe Calcaterra, SaJvatore Ca-
vallaro, Per Christiansson (Zwe), Urs
Freuler (Zwi), Dante Morandi, Ezio
Moroni, Mario Noris, Massimo Po-
denzana, Marco Vitali (Zwi).
Carrera (Davide Boifava): Marco
Bergamo, Guido Bontempi, Fabio
Bordonali, Davide Cassani, Claudio
Chiappucci, Massimo Ghirotto, Bruno
Leali, Erich Machler (Zwi), Walter
Magnano, Jörgen Pedersen (Den), Gi
ancarlo Perini, Stephen Roche (ler),
Francesco Rossignoli, Eddy Schepers
(Bel), Roberto Visentini, Franco Voto-
lo, Urs Zimmermann (Zwi).
Del Tongo-Colnago (Pietro Algeri):
Gianbattista Baronchelli, Roberto Ce-
ruti, Francesco Cesarini, Maurizio Co
lombo, Silvano Contini, Flavio Giup-
poni, Czeslaw Lang (Pol), Luciano
Loro, Silvestro Milani, Lech Piasecki
(Pol), Maurizio Piovani, Alessandro
Pozzi, Alberto Saronni. Antonio Sa-
ronni, Giuseppe Saronni, Ennio Van-
otti.
Ecoflam-Bruciatori (Primo Franchi-
ni): Marino Amadori, Luciano Boffo,
Daniele Caroli, Maurizio Fondriest,
Orlando Maini, Camillo Passera, Gio
vanni Renosto, Maurizio Rossi, Jiri
Skoda (Tsj), Marco Zen.
Gewiss-Bianchi (Felice Gimondi,
Domenico De Lillo): Moreno Argen-
tin, Emanuele Bombini, Stefan Brykt
(Zwe), Tullio Cortinovis, Arno Küttel
(Zwi), Mario Mariuzzo, Silvio Martinel-
lo, Roberto Pagnin, Renato Piccolo,
Paolo Rosola, Aiberto Volpi, Lars
Wahlqvist (Zwe).
GIS-Jollyscarpe (Waldemaro Barto-
lozzi): Adriano Baffi, Franco Chioc-
cioli, Marco Giovanetti, Giuseppe Ma-
nenti, Palmiro Masclarelli, Giuseppe
Petito, Filippo Piersanti, Ennio Salva
dor, Luigi Severini, Johan van der
Velde (Ned).
Magniflex-Centroscarpa (Ricardo
Magrini): Daniele Asti, Franco Balleri-
ni, Angelo Canzonieri, Bruno Cenghi-
alta, Flavio Chesini, Enrico Galleschi,
Alessandro Gianelli, Michele Gianelli,
Enrico Grimanl, Rodolfo Massi, Anto
nio Santoromita, Sauro Varocchi.
Remac-Fanini (Piero Bini): Mario
Beccia, Luigi Botteoni, Walter Brug-
na, Salvatore Caruso, Paolo Cimini,
Alessio Di Basco, Alberto Elli, Sergio
Finazzi, Pierino Gavazzi, Ottavio Pac-
cagnella, Maurizio Spreafico, Rolf Sö-
rensen (Den), Marco Tabai, Stefan
Tomasini, Angelo Tosi.
Selca-Thermolec (Bruno Reverberi):
Benny van Brabant (Bel). Roberto
Contl, Octavio Dazzan, Claudio Faso-
la, Elio Fasola, Patrizio Gambirasio,
Giovanni Mantovani, Michele Moro,
Moreno Musetti, Edoardo Rocchi, Fa-
brizio Vanucci, Jesper Worre (Den).
Supermercati-Chateau d'Ax (Gian-
luigi Stanga): Vittorio Algeri, Stefano
Allocchio, Roberto Amadio, Antonio
Bevilacqua, Giovanni-Paolo Bottoia,
Claudio Corti, Stefano Giuliani, Milan
Jurco (Joe), Dario Montani, Frances
co Moser, Tony Rominger (Zwi), Hu-
Panasonic (Peter Post, Walter
Planckaert): Phil Anderson (Aus).
Eric Breukink, Peter Harings, Ludo de
Keulenaer (Bel). Eric van Lancker
(Bel), Henk Lubberding, Robert Millar
(Sch), Guy Nulens (Bel), Bert Ooster
bosch, Alan Peiper (Aus), Eddy Planc
kaert (Bel), Theo de Rooy, John Ta
len, Eric Vanderaerden (Bel), Teun
van Vliet, Peter Winnen, Jan van
Wijk.
PDM (Jan Gisbers, Piet van der
Kruij8): Wim Arras (Bel). Renè Beu
ker, Henk Boeve, Pedro Delgado
(Spa), Hans Daams, Marc Dierickx
(Bel), Peter Hoondert, Gerrie Knete-
mann, Josè-Luis Laguia (Spa), Henri
Manders. Jörg Müller (Zwi), Stefan
Mutter (Zwi), Marc van Orsouw, Adri
van der Poel, Steven Rooks, Jan Sie-
mons, Hennie Stamsnijder, Peter Ste-
venhaagen, Gert-Jan Theunisse, Ge
rard Veldscholten.
Superconfex-Decosol-Yoko (Jan
Raas): Maarten Ducrot, Nico Emonds
(Bel), Rolf Gölz (Wdl), Jacques Hane-
graaf, Edwig van Hooydonck (Bel).
Gino van Hooydonck (Bel), Gert Ja-
kobs, Frans Maassen, Jelle Nijdam,
Patrick van Passel, Ludo Peeters
(Bel), Rudy Pevenage (Bel), Twan
Poets, Jean-Paul van Poppel, Cees
Priem, Luc Roosen (Bel), Gerrit Solle-
veld, Nico Verhoeven. Ronny Vlas
saks (Bel). Ad Wijnands, Joop Zoete-
Transvemij-Van Schilt (Piet Bos,
Henk Steevens, Jules de Wever):
Theo Appeldoorn, Jan Bogaert (Bel).
Corneille Daems (Bel), Rudy van der
Haegen (Bel), Jan van Houwelingen,
Jan Jonkers, Rob Kleinsman, Jos
Lammertink, Peter Pieters, Theo
Smit, Frank Verleyen (Bel), Daniel
Wyder (Zwi).
SPANJE
BH (Javier Minguez): Jesus Alonso,
Francisco Antequera, Guillermo Are
nas, Philippe Bouvatier (Fra), Guido
van Calster (Bel), Laudelino Cubino,
Manuel-Jorge Dominguez, Mare Du
rant (Fra), Federico Echave, Anselmo
Fuerte, Jesus-Cruz Martinez, Casimi-
ro Moreda, José-Luis Navarro, Jorge
Perez-Rojas, Alvaro Pino, José-Car-
los Pllego, Fernando Quevedo, Fran
cisco Rodriguez (Col), Juan Rozas,
Juan-Martin Zapatero.
CR (Joaquin Perez-Soliva):'Vicente
Barbera, José Borja, José Claramunt,
José Coll. Emilio Garcia. Joaquin
Faura, Miguel Iglesias, Vicente Mata,
Antonio Provencio, Juan-Antonio
Reig, Jesus Rodriguez, José Ruiz-
Frances, José Sune, Hipolito Verdu,
Ricardo Zuniga.
Dormilon (Maximino Perez): Roberto
Cordoba, Luc Caluwaerts (Bel), Josè-
Rafael Garcia. Juan Gomila, Josè-
Maria Gonzalez-Barcala, Francisco
Lopez-Carrion, Antonio Martinez,
Francisco Navarro-Fuster, Aurelio
Robles, Jaime Salva, Mariano San
chez, Camilio Santos, Marc Somers
(Bel), Luc Suykerbuyk (Ned), Leo Wel
lens (Bel).
KAS (Faustino Ruperez, Christian
Rumeau): Alfred Ackermann (Zwi).
Antonio Balboa. Jacques Decrion
(Fra), Francisco Espinosa. Didler Gar-
cia (Fra), Inaki Gaston. Carlos Gonza
lez-Salvador, Fernando-M. Guerenu,
Stephen Hodge (Aus). Stephan Joho
(Zwi), Sean Kelly (ler), Luis-Javier Lu-
kin, Juan-Manuel Martinez-Urra, Je
sus Montoya, Fernando Moran, Javier
Murquialday, Ronan Onghenae (Bel),
Philippe Poissionnier (Fra). Celestino
Prieto. Gilles Sanders (Fra), Acacio
Da Silva (Por), Jon Unzaga, Jean-Luc
Vandenbroucke (Bel), Frederic Vichot
(Fra), Thomas Wegmüller (Zwi).
Kelme (Rafaël Carrasco): Vicente
Belda, Javier Castellar, Alirio Chlza-
bas (Col), Antonio Coll, Javier Duch.
Emilio Gutierrez (Col), Joaquin Her
nandez. Joaquin Llach, Ricardo Mar
tinez, José-Maria Moreno, Juan-Mar
tinez Oliver, Luis Perez (Col), José
Reynolds-Seur (Josè-Miguel Eche-
varri): Dominique Arnaud (Fra), Angel
Arroyo. Samuel Cabrera (Col), Josè-
Enrique Carrera, Herminio Diaz-Zaba-
la, Pedro Diaz-Zabala, Alvaro Fernan
dez, Marc Gomez (Fra), Julian Goros-
pe, Ruben Gorospe, Stephane Guay
(Fra), Jesus Hernandez-Ubeda, Mi
guel Indurain, Melchor Mauri-Prat,
Kari Myyrylainen (Fin), Angel Ocana,
Fernando Pacheco, Franck Pineau
(Fra).
Seat-Orbea (Domingo Perurena):
Jesus Arambarri, Marcel Arntz (Ned),
Josè-Julian Balaguer. Thierry Casas
(Fra), Roque De la Cruz, Antonio Es-
parza, Manuel Guijarro-Domenech,
Matthieu Hermans (Ned). Angel Her
nandez-Gomez. Santi Izuzkiza, Pascal
Jules (Fra), Roland Leclercq, Marino
Lejarreta, José Lopez-Sanjulian, Wim
Meijer (Ned), Jokin Mujika, Imanol
Murga, Erwin Nijboer (Ned), Vicente
Ridaura, Pello Ruiz-Cabestany, José
Salvador-Sanchis. Jaime Villamajo.
Teka (Josè-Antonio Gonzalez): Enri
que Aja, Marino Alonso, Marino Ardil-
la, Jesus Blanco-Villar, Jurg Brugg-
man (Zwi), Angel Camarillo, Eduardo
Chozas, Regis Clere (Fra), Raimund
Dietzen (Wdl), Arsenio Gonzalez. Al
fonso Gutierrez, Peter Hilze (Wdl),
Noël De Jonckheere (Bel), Albino Le-
aniz-Barrutia, Isaac Lisaso, José Mo-
ratinos, Rolando Ovando (Gua), Ja
vier Recalde, Gomez Rivero, Jesus
Rodriguez-Magro, Josè-Angel Sarra-
pio, Modesto Urrutibeaskoa.
Zahor (Miguel Moreno): Jesus Ar-
gintxona, Eduardo Betanzos, Manuel
Carrera, Angel De las Heras, Jon
Eguiarte, Jesus Ibanez-Loyo, Juan-
Tomas Martinez. Santiago Portillo,
José-Maria Palacin, Vicente Prado,
Jesus Rodriguez, Joseba Nunez-
Eguskiza. Juan Fernandez, Jesus Su-
arez-Cueva, Inaki Vijandi, Roberto
VERENIGDE STATEN
Seven Eleven (Mike Neel, Jim Ocho-
wicz): Raul Alcala-Gallegos (Mex),
Jeff Bradley, Chris Carmichael, Andy
Hampsten, Ron Kiefel, Dag-Otto Lau-
ritzen (Den), Davis Phinney, Jeff
Plerch, Bob Roll, Doug Shapiro. Alex
Stieda (Can), Jens Veggerby (Den).
Alba-Velo-Marketing-Fanili (Mauro
Battaglini): John Eustice, Frederico
Ghiotto (Ita), Sandro Manzi (Ita), Jor-
gen Marcussen (Den), Corrado Piniz-
zotto (Ita).
ZWITSERLAND
Fibok-Müller (Carlo Menicagli): Ste
fano Colage (Ita), Marco Franceschini
(Ita), Daniël Gisiger, Heinz Kagi, Gian
carlo Montedori (Ita). Silvano Ricco
(Ita), Claudio Savini (Ita), Gody
Schmutz, Leo Schonenberger, Ri
chard Trinkler.
Paini-Bottecchia-Sidi (Dino Zande-
gu): Alain Von Allmen, Rocco Cattan-
co, Prlmoz Cerin (Joe), Luigi Furlan
(Ita). Mauro Giannetu, Jean-Marie
Grëzet, Walter Magnago (Ita), Harald
Maier (Oos), André Massard, Paul
Podd (Oos).
Programma
1. DEN HAAG Het
4 programma met de
belangrijkste evene
menten tijdens het
nieuwe wegseizoen
voor de wielerprofs
is:
28 februari: Omloop
Het Volk;
8-15 maart: Parijs-
Nice;
12-18 maart: Tirre-
no Adriatico;
21 maart: Milaan-
San Remo;
5 april: Ronde van
Vlaanderen;
8 april: Gent-We-
velgem;
12 april: Parijs-Rou-
baix;
15 april: Waalse
Pijl:
19 april: Luik-Bas
tenaken-Luik;
23 april-15 mei:
Ronde van Spanje;
25 april: Amstel
Goldrace;
21 mei-14 juni: Ron
de van Italië;
23-31 mei: Olympi
ad Ronde van Ne
derland;
24 mei: Bordeaux-
Parijs; 25 mei-1
juni:
Dauphiné Libéré;
16-25 juni: Ronde
JU van Zwitserland;
18-24 juni: Midi Li-
bre;
1-26 juli: Ronde van
Frankrijk;
5-23 augustus: Coors
Classic;
17-22 augustus:
Ronde van Neder
land;
12 september: Tro-
feo Baracchi;
23 september: Pa
rijs-Brussel;
27 september: Grote
Landenprijs;
11 oktober: Grote
Herfstprijs;
17 oktober: Ronde
van Lombardije.